W tym dziale znajdą coś dla siebie Ci, którzy poszukują ciekawych, wyszukanych przepisów, mnóstwo książek kucharskich z niesamowitymi, ciekawymi, przepysznymi przepisami. Diety, jadłospisy, sposoby przyrządzania, kuchnie świata, kuchnia tradycyjna, kuchnia polska, poradniki dietetyczne, mity żywieniowe, zdrowa kuchnia rodzinna, sałatki, marynaty, superfoody. Te i inne informacje znajdziesz w naszych publikacjach w sklepie Dobreksiazki.pl
Mariola Bojarska-Ferenc dziennikarka i trenerka fitness. Autorka ponad 2 000 programów telewizyjnych promujących zdrowy styl życia oraz wielu książek i płyt DVD z ćwiczeniami. Uczestniczka ponad 40 000 kongresów amerykańskich organizacji zajmujących się rozwojem zdrowia i fitnessu IDEA i ECA.
Chciałabym, żeby ta książka stała się dla Ciebie, drogi Czytelniku, przewodnikiem po zdrowej i smacznej kuchni. Przedstawiam sposoby na stworzenie najprostszych sałat, dań bez soli, podaję przepisy na śniadania, obiady, kolacje, desery oraz podpowiadam, co jeść przed i po treningu. Słowem, jest tu wszystko potrzebne do tego, by rozpocząć przygodę ze zdrową kuchnią. Zachęcam jednak, żeby moje przepisy były dla Ciebie jedynie inspiracją do wykreowania na ich bazie własnych potraw o idealnym dla Ciebie smaku. Dodawaj do nich swoje ulubione przyprawy i dowolnie je modyfikuj. I baw się przy tym wybornie!
Mariola Bojarska-Ferenc
Przepisy na potrawy, które warto zjeść dla zdrowia i urody!
Kuchnia Maliki wywróci do góry nogami wszystko, co wiesz o przyprawach! Sekret smaku tkwi w umiejętności łączenia. Gałka muszkatołowa i grzyby, jałowiec i pieprz cayenne, lukrecja i kurkuma, oregano i sos rybny? Okoń morski z wanilią, mus czekoladowy z solą? Rozum mówi „nie”, zmysły krzyczą „tak, tak, tak!”. Przyprawy mają moc wyzwalania emocji. Dodają daniu charakteru, sprawiają, że smak pamiętamy na długo, a zapach pozostaje z nami na zawsze. Poznaj bliżej przyprawy: • rozgrzewające (ziele angielskie, imbir, gorczyca, goździki) • korzenne (tymianek, kurkuma, kmin) • orzechowe (czarnuszka, kozieradka, rozmaryn) • orzeźwiające (kardamon, jałowiec, mięta) • słone (sos sojowy, umami) • słodkie (szafran, lukrecja, wanilia) Ewa Malika Szyc-Juchnowicz Finalistka programu Top Chef. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce szefowych kuchni, nominowana do nagrody Kobieta Szef przez Gault&Millau. Urodziła się i wychowała w Algierii. Jej imię – Malika – znaczy „królowa”, a ona sama zapracowała na miano królowej smaku. Fascynuje ją kuchnia ognia, uwielbia wyraziste smaki, kocha kuchnię północnej Afryki i Francji z domieszką najlepszych polskich tradycji. Afrykańskie dzieciństwo i słowiańska krew – o tajemnej sile przypraw Malika wie wszystko! Maciej Nowak Ta książka pachnie przyprawami i kusi potrawami. Warto udać się z Maliką w podróż pełną smaków po najpyszniejszych rejonach świata. Ja się wybieram! Grzegorz Łapanowski
Trzecia książka z serii „Superfoods”: obszernych publikacji poświęconych najbardziej odżywczym roślinnym źródłom witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia.
Jarmuż powrócił niedawno do naszych kuchni po blisko stu latach nieobecności na polskim stole. Dziś każdy, kto stara się zdrowo odżywiać i prowadzi aktywny tryb życia słyszał o tym szalenie odżywczym i smacznym warzywie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze oprócz smoothies, zielonych koktajli czy czipsów, można przyrządzić z jarmużu – ta książka jest właśnie dla ciebie!
„Jarmuż” to niemal 200 stron informacji o wartościach odżywczych, właściwościach odmładzających oraz ponad 70 przepisów na przepyszne dania z warzywa, zwanego królem superfoods. Znajdziesz tu m.in.
- Cenne porady dotyczące najlepszych form obróbki jarmużu (by zachować jak najwięcej wartości odżywczych);
- Wiedzę, dzięki której uda ci się samodzielnie uprawiać ulubione odmiany jarmużu;
- Wyjątkowe przepisy na smaczne dania z modnego i odżywczego warzywa: od soków, poprzez przekąski, kanapki, dania obiadowe, jednogarnkowe, aż po słodkości na bazie jarmużu;
- Zebrane w jednym miejscu najważniejsze informacje o odmładzających właściwościach i minerałach oraz witaminach zawartych w jarmużu;
- Świeże i inspirujące pomysły na wprowadzenie zdrowych posiłków do codziennego jadłospisu.
Rozsmakuj się w królu warzyw i zarażaj miłością do jarmużu swoich bliskich!
przepisy na proste i wyrafinowane przystawki kuchni hiszpańskiej
z jaj i mąki, warzyw i grzybów, z mięsem i rybami; wybór sałatek
dokładne instrukcje, ilustracje, cenne rady
Od stuleci do kieliszka sherry, wina czy piwa podawano w Hiszpanii tapas – małe, aromatyczne przekąski z rybą, mięsem, warzywami albo sałatki. Od bakłażanów z rusztu, przez paprykę faszerowaną po różne rodzaje tortilli i... winniczki po andaluzyjsku.
Aby Twoje jedzenie było rozkoszą dla podniebienia, ucztą dla zmysłów, a ciału dostarczyło zdrowia. Ta wyjątkowa książka pomoże Ci przygotować wspaniałe i zdrowe potrawy, którymi zachwycisz rodzinę i przyjaciół. Dzięki nowym i sprawdzonym przepisom przygotujesz z dostępnych w naszych sklepach składników wyśmienite dania z grilla.
Zostań Mistrzem Sztuki Kulinarnej już dziś!
- przepisy i opowieści o tradycjach postnych w Polsce i na świecie
- potrawy z ryb, warzyw, jaj, grzybów i serów
- gawędy kulinarne, ciekawostki, anegdoty
Każda z książek kucharskich znanej autorki jest także książka o tradycjach kuchni. Przejrzyście zredagowanym, dawnym i nowym przepisom na dania bezmięsne – tyleż postne i pokutne, co po prostu lekkostrawne – towarzyszy ciekawa opowieść o historii i znaczeniu postu, zarówno zarówno katolicyzmie, jak judaizmie czy islamie.
Bożena Dykiel wraz z autorami radzi, jak zorganizować udane przyjęcie i przygotować wyśmienite dania, którymi oczarujesz swoich gości. Sprawdzone przepisy kuchni polskiej, które doskonale nadają się na przyjęcia, nie tylko rodzinne 100 przepisów, porad i pomysłów - idealnych na święta i uroczystości - wybierz odpowiednie potrawy i dekorację stołu 100 fotografii - każdy przepis i aranżacja stołu przedstawione są na kolorowej fotografii; zobacz, jak przygotować przyjęcie.
Schon das erste Kinder-Backbuch der Autorinnen, Keks und Krümel, sprühte vor fantasievollen Ideen. Auch in ihrem zweiten Buch lernen Kinder von 4 bis 12 Jahren nun alles Wesentliche übers Backen –- und sie können dank der verblüffenden Ideen der Autorinnen außerdem die verrücktesten Dinge aus Teig herstellen. Zum Beispiel: Außerirdische (aus Windbeutelteig), eine modrige Schimmeltorte (aus Käsekuchenteig, sieht wirklich eklig aus!), einen paläontologischen Kuchen (aus Biskuitteig, komplett mit Schokoladenfossilien) oder auch den unschlagbar lebensechten Vulkanausbruch (aus Marmorkuchenteig, mit viel roter Lebensmittelfarbe).
Telewizyjne podróże Roberta Makłowicza wreszcie w książkowej wersji!
Tylko tutaj znajdziecie przepisy i dowcipy, których nie zdążyliście zapisać!
Tym razem wyruszamy na Węgry, gdzie nauczymy się robić nie tylko potrawy takie jak leczo, ale poznamy też sekrety wytwarzania tokaju. Niezwykłe miejsca, wciągające opowieści, praktyczne rady i przede wszystkim przepisy składają się na ten dowcipny i pełen radości życia przewodnik po najsmaczniejszych zakątkach Węgier.
Wędrując po stronach tej książki poznamy legendy o powstaniu herbaty, rytuały jej parzenia obowiązujące w poszczególnych krajach oraz bogactwo różnorodnych gatunków.
Idealna książka na świąteczny czas
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który wymaga niebanalnej oprawy. Ta książka pomoże w stworzeniu świątecznej atmosfery i przygotowaniu potraw oraz dodatków, które zachwycą twoich domowników i znajomych.
Znajdziesz tu pomysły na zachwycające ozdoby, dekoracje a także szereg przepisów na tradycyjne i zupełnie nowe dania świąteczne.
Ponad 100 zupełnie nowych niepublikowanych dotąd przepisów!
Nowe wyjątkowe przepisy, których nie znajdziecie nawet na blogu autorki.
Ciasta drożdżowe, torty, ciastka, serniki, a także czekolada, ciasta bez pieczenia i słodkości z różnych stron świata!
Nie tylko pysznie, ale i różnorodnie.
Wszystkie receptury zostały stworzone i przetestowane przez Dorotę Świątkowską, autorkę najsłodszego i najbardziej znanego bloga w polskiej blogosferze – mojewypieki.com
Wszystkiego najsłodszego!
Kuchnia jest laboratorium, w którym mieszamy specyfiki, dopasowując je do naszych potrzeb, wyobrażeń i smaków. Każdy tutaj ma pole do popisu i może w dowolny sposób kreować nowy bigos czy sos do makaronu, bo najważniejsze, abyśmy to my byli zadowoleni z końcowego efektu. Smak i węch to dwa zmysły, których nie da się zapisać matematycznie, więc nawet jeżeli się pomylimy, zmienimy recepturę albo komponenty, zamiast orzechów damy pestki słonecznika – to nic się nie stanie. Inspiracja może pochodzić zewsząd, my inspirujemy siebie nawzajem, połączenie kuchni włoskiej, śląskiej i mazurskiej pozwala nam na tworzenie zupełnie nowych smaków i potraw. Staramy się przygotować każdy posiłek tak, aby zachwycił nasze oczy i kubki smakowe, a jak się okaże po przeczytaniu tej książki, to wcale nie będzie trudne.
Ania Starmach, jurorka Master Chefa Juniora, prezentuje przepisy dla małych kucharzy.
Przygotujcie puszyste placuszki serowe z bananami, ugotujcie wspólnie makaron z domowym pesto pachnącym świeżymi ziołami, lub, na deser, soczyste i słodkie owoce pod kruszonką. Ania pokazuje, że gotowanie to wspaniały pomysł na twórcze i radosne spędzenie czasu dla całej rodziny.
W książce znajdziecie wyjątkowe propozycje na każdy posiłek dnia wzbogacone o sprytne triki i ciekawostki. Dowiedzcie się, jak z pomocą balonika zrobić miseczki z czekolady, jak szybko i ładnie obrać mango, w jaki sposób sprawdzić świeżość jajka, jak przygotować własny ketchup i szybko pokroić cebulę.
Poznacie wiele ważnych sekretów, które dzieciom pozwolą nauczyć się samodzielności w kuchni, a rodzicom przyniosą radość ze wspólnego gotowania.
Jak smakują ciasteczka razowe z czekoladą, czy można upiec ciasto agrestowe z różaną bezą, przygotować mus owocowy z owsianą kruszonką albo babkę jagodową z sosem kiwi, co to są tartaletki figowe... na te i inne pytania odpowiada Damian Kordas w swojej najnowszej książce Ale ciacho. Jego propozycje, między innymi oryginalne ciasta czy orzeźwiające koktajle owocowe, nie tylko pieszczą podniebienie, ale także są zdrowe dla organizmu. Młody kucharz z ogromną pasją i pełnym zaangażowaniem komponuje nowe przepisy, często łącząc produkty, których inni nie mieliby odwagi ze sobą zestawić. Tworzy dzieła kulinarne i chętnie zaprasza do swojego świata, udostępniając liczne przepisy. Ma nadzieję, że grono lubiących gotować i piec powiększy się przy jego wsparciu.
Lara Gessler fachu uczyła się od najlepszych mistrzów w akademiach kulinarnych oraz restauracjach Londynu i Nowego Jorku. Córka słynnej restauratorki Magdy, pasję do gotowania odziedziczyła po mamie i tacie – cukierniku. Jej książkowy debiut to przełożenie polskiej, pełnej aromatycznych ziół kulinarnej tradycji na język współczesnej kuchni w ponad 50 przepisach. Majeranek, tymianek czy jałowiec w książce Lary występują w nowej roli dodatków do deserów. Wydanie dwujęzyczne, po polski i angielsku.
Daria Ładocha to kobieta wulkan: żona, mama i kucharka z dyplomem coacha zdrowia. Autorka blogów mamalyga.pl i onemorethai.pl, jedna z twarzy DDTVN. Jej pierwsza książka o kuchni tajskiej w wersji dla Polaków - okazała się hitem. Ale Kuchnia dla zajętych kobiet i mężczyzn przebije jej sukces. Idea jest prosta: produkty z pobliskiego sklepu, piętnaście minut i pudełko wystarczą, żeby jeść zdrowo przez cały dzień - także w pracy, o ile przygotuje się posiłki według 90 przepisów zaproponowanych przez Darię.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?