KATEGORIE [rozwiń]

Feng shui

W tym dziale polecamy szeroki wybór książek i literatury z dziedziny feng shui.  Żywioły, kolory i siatka bagua to podstawy od których trzeba zacząć, aby zagłębić  temat  starożytnej praktyki planowania przestrzeni. 

Okładka książki Przestaw rzeczy, a odmienisz swój los

44,40 zł 27,02 zł


Sztuka projektowania przestrzeni zgodnie z zasadami feng shui polega na świadomym uporządkowaniu rzeczy wokół siebie, aby uzyskać pozytywne rezultaty i dobrą energię. O jakie rzeczy chodzi? O wszystko! Od szczoteczki do zębów, układ szafy, przez kwiaty w salonie, po łóżko w sypialni czy biurko w miejscu pracy. Każdy przedmiot, który znajduje się w twoim otoczeniu, wywiera na ciebie wpływ. Przykładowo, kurz, brud czy stojący w niewłaściwym miejscu kosz na śmieci lub kominek nie przyciągną do ciebie pieniędzy – wręcz odwrotnie. Pragniesz sławy, sukcesu i chcesz cieszyć się dobrą reputacją i szacunkiem? Sprawdź, jak ustawione jest biurko w twoim biurze.
Okładka książki Feng shui Sekret szczęścia, miłości i bogactwa

44,40 zł 29,71 zł


Dzięki tej publikacji dowiesz się, że możesz zastosować zasady feng shui nie tylko w dużych pomieszczeniach jak gabinet, ale również na tak małej przestrzeni jak biurko. Ponieważ odpowiednie ustawienie komputera, zdjęć, książek czy akcesoriów pomaga odbudować pewność siebie, osiągnąć lepsze wyniki w pracy i odzyskać uznanie szefa. Gdy zastosujesz tradycyjne zasady feng shui w gabinecie wyzwolisz pozytywną energię, rozbudzisz kreatywność oraz twórczy potencjał. A w konsekwencji odniesiesz zawodowy sukces i zarobisz duże pieniądze.
Okładka książki Sekrety terapii kolorami. Jak korzystać z energii barw?

42,00 zł 24,72 zł


Książka SEKRETY TERAPII KOLORAMI w sposób przejrzysty i zrozumiały dla wszystkich wprowadza czytelnika w zagadnienie energii kolorów i barw, koncentrując się na ich zastosowaniu praktycznym. Autor przedstawia w niej różne jej aspekty, rozumiane jako dziedzina wiedzy o wykorzystaniu oddziaływania barw dla dobra człowieka. Zapoznaj się z tą książką, jeśli chcesz: – dowiedzieć się, jakie jest znaczenie barw w naszym życiu; – zapoznać się z podstawami psychologii kolorów; – ustalić ich oddziaływanie na psychikę i emocje oraz nasze zdrowie; – nauczyć się używać barw dla zdrowia; – dobrać odpowiednią kolorystykę ubioru; – poznać testy barw stosowane w psychologii; – wykorzystać energie kolorów do urządzania wnętrz mieszkań i miejsc pracy; – dowiedzieć się, jak wykorzystuje się je w feng shui, ajurwedzie i alchemii; – nauczyć się rozpoznawania barw aury człowieka; – przyswoić metody przekazywania wibracji kolorów za pomocą wahadeł; – zdobyć wiedzę o zastosowaniu barwnego światła w terapii i profilaktyce; – opanować technikę harmonizacji pracy czakr; – zgłębić rolę barw w sztuce; – zapoznać się z urządzeniami do chromoterapii.
Okładka książki Joyful

67,00 zł 56,25 zł


Joyful
Okładka książki Feng shui Symbole Zachodu

34,00 zł 20,01 zł


Zastosowanie „nowoczesnego” Feng Shui, czyli dostosowanego do naszych współczesnych potrzeb, wymaga optymalnego wykorzystania rozmaitych remediów, które nie pochodzą już tylko z Chin, lecz są także zakorzenione w naszej zachodniej kulturze. Obojętne, czy są to zwierzęta takie jak smok, ropucha czy żuraw, czy przedmioty w rodzaju lustra, kryształu, spirali czy wazy, każdy symbol posiada pełną oddziaływania siłę. Aby mogła się ona rozwinąć, potrzebne jest „odpowiednie” miejsce. Na początku należy zdać sobie sprawę z tej zasady, a potem świadomie stosować ją, zgodnie z regułami Feng Shui. Wiedzy do tego potrzebnej dostarcza niniejsza książka. Ukazuje ona symbole Wschodu („klasyczne”) i Zachodu („współczesne”), stając się drogowskazem i pomocą w podejmowaniu decyzji podczas poszukiwania symbolu właściwego dla czytelnika i umieszczania go w odpowiednim miejscu.
Okładka książki Feng shui Symbole Wschodu

34,00 zł 20,01 zł


Zastosowanie „nowoczesnego” Feng Shui, czyli dostosowanego do naszych współczesnych potrzeb, wymaga optymalnego wykorzystania różnorodnych remediów Feng Shui, które tymczasem nie pochodzą już tylko z Chin, lecz także zakorzenione są w naszym zachodnim kręgu kulturowym. Obojętne, czy są to zwierzęta takie jak smok, żółw czy żuraw czy przedmioty takie jak lustro, kryształ, spirala czy waza, każdy symbol posiada pełną oddziaływania siłę. Aby ją rozwinąć potrzebuje on „odpowiedniego” miejsca. Na początku należy zdać sobie z niej sprawę a potem zastosować ją celowo zgodnie z regułami Feng Shui. Potrzebnej do tego wiedzy dostarczają, uporządkowane alfabetycznie, owa książka „Feng Shui – symbole Wschodu” i jej przeciwna „Feng Shui – symbole Zachodu” – podzielone według symboli Wschodu, czyli „klasycznych”, i Zachodu, czyli „współczesnych” – i stają się zarazem drogowskazem i pomocą w podejmowaniu decyzji podczas poszukiwania właściwego dla czytelnika symbolu znajdującego się na właściwym miejscu.
Okładka książki Prognozy astrologiczne i feng shui na 2021

25,00 zł 17,99 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe zodiakalne zwierzę horoskopu chińskiego, nowy władca świata, który urząd swój będzie sprawować przez chińskich dwanaście miesięcy, to Metalowy Bawół. Pod rządami tego zwierzęcia będziemy się radować i smucić od piątku 12 lutego 2021 r., godz. 16.55, do 31 stycznia, a właściwie 1 lutego 2022 r., godz. 0.44. W roku „metalowej ziemi” wszyscy ludzie, nawet ci, którzy nie interesują się tą tematyką, będą w mniejszym lub większym stopniu wciągnięci w sprawy naszej planety. W prognozie znajdziemy dla każdego znaku w sposób tabelaryczny przedstawione jego relacje z innymi znakami. Tabele miesięcznego szczęścia dla poszczególnych znaków, co pochodzi z działu metafizyki chińskiej zwanym Dobór Daty. Jeżeli chcesz się dowiedzieć: - jakim jesteś znakiem zodiaku, - jakie są Twoje predyspozycje, - jakie są Twoje wady, - z kim możesz współpracować, - kogo masz unikać, - kto znany jest spod Twojego znaku, - co czeka Ciebie, świat i Polskę w nowym roku – to musisz mieć tę książeczkę!
Okładka książki Feng Shui dla początkujących

29,00 zł 20,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Feng shui to sztuka i umiejętność życia w harmonii z otoczeniem. Przez dłuższy czas praktykowano ją wyłącznie na Wschodzie, natomiast na Zachodzie była spowita aurą tajemniczości, traktowano ją jako przesąd. Jednak w XX wieku rozpowszechniła się na całym świecie i obecnie jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej w swojej historii. Książka ta ma za zadanie udzielić możliwie najwięcej praktycznych porad w zakresie feng shui i uczynić tę sztukę zrozumiałą i łatwo przystępną dla wszystkich. Pomoże Wam ulepszyć własne życie na wielu różnych płaszczyznach.
Okładka książki Feng shui w twoim domu

30,00 zł 18,76 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Feng shui w twoim domu to niezastąpiony poradnik dla każdego, kto chciałby, aby jego dom był miejscem przyciągającym szczęście, dobrobyt i pokój. Korzystając ze starożytnej chińskiej sztuki aranżacji wnętrz, zaczniesz żyć w harmonii z ziemią. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany, szczęśliwszy, a nawet zdrowszy – a jedyne, co będziesz musiał zrobić, to przestawić niektóre meble, naświetlić zaciemnione miejsca czy zastosować inne proste remedium z szerokiej gamy mądrości feng shui. Dzięki praktycznym poradom zawartym w tej bogato ilustrowanej książce niedoścignionego Richarda Webstera będziesz mógł aktywować strefy zdrowia, rodziny czy miłości; ochronić się przed wyciągającymi energię „strzałami”, które mogą być wymierzone w twój dom; podnieść przepływ energii chi w domu; zaradzić negatywnemu oddziaływaniu miejsc „śmierci”, „pięciu duchów” czy „katastrofy”, znajdujących się w każdym domu. Nauczysz się również oceniać domy członków rodziny i przyjaciół z perspektywy zasad feng shui. „W feng shui wspaniałe jest między innymi to, że dzięki niemu można zaradzić niemal każdemu problemowi”. – Richard Webster
Okładka książki Feng shui dla biznesu

39,00 zł 28,79 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Co się dzieje, kiedy firma nie rozwija się zgodnie z oczekiwaniami właściciela i poniżej swojego potencjału? Co się dzieje, kiedy w firmie mamy do czynienia z zespołem o niskim poziomie efektywności i osiąganych wyników? Menedżer musi ten problem rozwiązać. Niestety, podejmując różne działania, ignoruje wpływ środowiska (naturalnego i stworzonego przez człowieka, w tym budynków, dróg itp.) na funkcjonowanie firmy. Większość z nas, analizując swoje życie, zastanawiając się: "dlaczego nie idzie mi tak dobrze, jak iść powinno", zapomina o czynniku tak oczywistym, tak "naturalnym", że przestajemy go zauważać, w ogóle nie bierzemy pod uwagę - o środowisku, w którym żyjemy, które nas otacza. Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób otoczenie wpływa na rozwój firmy, sukcesy menadżera i możliwości człowieka we wszystkich aspektach jego życia. A ponadto: czym jest klasyczne feng shui i czym różni się od powszechnie znanego new age feng shui wykorzystującego kolory, lusterka i przedmioty jakie firmy, poza Trump Tower w Nowym Jorku, HSBC, Citibank, Microsoft, Bloberg skorzystały z feng shui jakie elementy domu i firmy wpływają na osiągnięcia i możliwości menadżera, jego stosunki z rodziną, pracownikami i klientami, możliwości rozwoju, finansowe, potencjał do wykorzystania i zdrowie co możesz zastosować, aby polepszyć życie osobiste i zawodowe (m. in. jak poprawić relacje osobiste i służbowe, wzmocnić pozycje na rynku, lepiej odpoczywać, być zdrowszym i skuteczniejszym, podejmować trafniejsze decyzje)
Okładka książki Magia porządków z feng shui

34,90 zł 19,19 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

„Magia porządków” z feng shui to nowe, zaktualizowane wydanie książki o planowaniu wolnej przestrzeni w swoim domu. Autorka radzi, jak uporządkować swoje otoczenie, by pozbyć się złej energii. W sprzątaniu wykorzystuje feng shui, czyli starożytną wiedzę planowania przestrzeni, by była ona zgodna z naturalnym środowiskiem. Gdy rzeczywiście pozbędziesz się bałaganu, uświadomisz sobie jak lepiej bez niego się żyje!   O autorce Karen Kingston to światowej sławy autorytet w dziedzinie feng shui oraz ekspertka w dziedzinie pozbywania się bałaganu. Autorka organizuje warsztaty, udziela korepetycji i prowadzi szkolenia. Prowadzi swojego bloga spaceclearing.com, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii.   Magia sprzątania Z lektury dowiesz się: dlaczego ludzie trzymają w domach różne rupiecie całymi latami; dlaczego bałagan powoduje stagnację w Twoim życiu; dlaczego pozbycie się go jest niezbędne do skutecznego stosowania zasad feng shui i jak szybko i efektywnie pozbyć się nieporządku.   Fragment książki Gdy cała przestrzeń wokół Ciebie jest wypełniona różnymi rzeczami, to w Twoim życiu nie ma miejsca na nic nowego. Twoje myśli krążą wokół przeszłości, a Ty czujesz się przytłoczony problemami, które dręczą Cię od dłuższego czasu. Częściej patrzysz za siebie ni przed siebie i obwiniasz przeszłością o swoją obecną sytuacją zamiast wzięli na siebie odpowiedzialność za lepsze jutro. Pozbycie się bałaganu pomoże Ci się rozprawić z tymi problemami i pójść wreszcie do przodu. Jeśli marzysz o lepszej przyszłości, najpierw uwolnij się od przeszłości Gdy masz w domu dużo zbędnych, nieposprzątanych rzeczy, energia całego budynku wpada w stagnację — i to samo dzieje się z Twoim ciałem. Przeciętny nałogowy zbieracz rzadko uprawia sport, często cierpi na zaparcia, ma ziemistą, trądzikową cerę, a w jego oczach brakuje blasku. Ludzie, którzy mają większy porządek w swoim życiu, zazwyczaj są bardziej aktywni, mają czystą, promienną cerę i błyszczące oczy. Wybór należy do Ciebie.
Okładka książki Księga feng shui

44,90 zł 32,21 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka zawiera rady, które przydadzą się osobom planującym przeprowadzkę, m.in. Wskazówki, jak wybrać meble i kiedy zdecydować się na zmianę wystroju wnętrz. Pokazuje, w jaki sposób można zastosować reguły feng shui do każdego aspektu życia.
Okładka książki Praktyczne feng shui

64,90 zł 47,01 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak zaprowadzić harmonię w każdym zakamarku domu, żeby sprzyjała zdrowiu, dobremu samopoczuciu i pomyślności Zastosowanie sztuki feng shui w mieszkaniu poprawia jakość snu, dobrze wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, sprzyja jasności umysłu i kreatywności, wnosi świeżość w relacje towarzyskie i intymne! Ilustrowany poradnik pomoże Ci poznać prądy energetyczne przepływające przez ludzkie ciało i otoczenie. Dzięki zgromadzonym tu poradom odmienisz jadalnię, pokój dziecinny i gabinet, nauczysz się odpowiednio dobierać kolory, oświetlenie, kształt mebli i drzwi. Sprawdzisz, gdzie warto ustawić lustra i rośliny doniczkowe. Książkę uzupełnia obszerny słownik feng shui.
Okładka książki Dom i ogród Feng Shui

23,10 zł 19,39 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Warte poznania wiadomości o pochodzeniu tej starożytnej, chińskiej nauki Przystępne objaśnienia sił natury i ich oddziaływania Wiele praktycznych porad służących uzyskaniu harmonii, dobrego samopoczucia i sukcesu Liczne propozycje kształtowania domu i ogrodu
Okładka książki Ogród feng shui

7,99 zł 6,15 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Siła i harmonia to podstawowe elementy starożytnej sztuki feng shui. Skorzystaj z jej dobrodziejstw! Wzmocnij dobrą energię swojego ogrodu i poczuj jej pozytywny wpływ. Nie musi to być ogród utrzymany w azjatyckim stylu. O wiele ważniejsze jest właściwe zastosowanie 5 żywiołów oraz siatki bagua. Dzięki roślinom oraz różnym akcesoriom i elementom aranżacyjnym możesz wypełnić swój ogród życiem! Już małe zmiany mogą przywrócić pierwotną, naturalną równowagę.
Okładka książki Magia feng shui

19,50 zł 14,02 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

TAJEMNICE NATURY CZŁOWIEKA Kształtowanie harmonii w oparciu o zasady feng shui nie jest wcale łatwe, ale paradoksalnie, nie jest też trudne. Wymaga oczywiście pewnej wiedzy i umiejętności, jednak ważna jest przy tym osobista wrażliwość i konsekwencja w działaniu. Książka Magia feng shui autorstwa Jana Kąkola – doktora biologii – w sposób prosty i rzetelny wyjaśnia nam jej głębsze arkana a także wprowadza nas w jej czar i magię. Dokładna lektura tej książki i przyswojenie zasad owej magii pozwoli czytelnikom zmienić swoje życie. Fascynacja sposobem aranżacji przestrzeni w oparciu o zasady feng shui nie słabnie. Dla jednych stała się ciekawą i dość niezwykłą dyscypliną poznawczą, dla innych pewnym niekonwencjonalnym stylem życia, a dla niektórych nawet profesjonalnym, przynoszącym dochody, zajęciem. Natomiast wszyscy są zgodni, że zastosowanie w praktyce zasad feng shui wpłynie na uczynienie codziennego życia spokojniejszym i bardziej radosnym.
Okładka książki Feng Shui. Droga do sukcesu

24,50 zł 15,60 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Feng shui to sztuka i umiejętność praktycznego życia w harmonii z otoczeniem. Przez dłuższy czas praktykowano ją wyłącznie na Wschodzie, natomiast na Zachodzie była spowita aurą tajemniczości, traktowano ją jako przesąd. Jednak w XX wieku rozpowszechniła się na całym świecie i jest dziś bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej w swojej historii. Książka ta ma za zadanie udzielić możliwie najwięcej praktycznych porad i uczynić feng shui zrozumiałym i łatwo przystępnym dla wszystkich. Pomoże Wam ulepszyć własne życie na wielu różnych płaszczyznach.
Okładka książki Magiczny dom. Praktyczne wskazówki jak oczyścić...

34,30 zł 21,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Praktyczne wskazówki jak oczyścić mieszkanie Jak możesz uczynić swój dom miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla Ciebie i Twoich najbliższych? W jaki sposób poradzić sobie z wszechobecnym bałaganem panującym w mieszkaniu? Jak stworzyć miejsca przepełnione dobroczynną energią? Odpowiedzi udziela Autorka będąca doradcą intuicyjnym, konsultantką feng shui i cenioną mówczynią. Dzięki niej dowiesz się, jak wykorzystać kamienie szlachetne w tworzeniu miejsca idealnego do życia. Pomogą Ci w tym również wróżki, anioły oraz roślinni i zwierzęcy sprzymierzeńcy. Do swoich celów wykorzystasz także możliwości czarodziejskich aromatów, kadzidełek i świętego dymu. Zastosujesz błogosławieństwa, magię ochronną i praktyczne nowe rytuały. Będziesz także w stanie skomponować w pełni naturalne detergenty, które wysprzątają nie tylko mieszkanie, ale także oczyszczą Twoją sferę duchową. Od stworzenia talizmanu po błogosławieństwo szczotki. Od eterycznych naparów po dobroczynne zaklęcia. Magia może znaleźć setki zastosowań w Twoim mieszkaniu. Jak tylko z niej skorzystasz, stworzysz dom, który zalśni pozytywną energią.
Okładka książki Praktyczne gotowanie według pięciu przemian

29,80 zł 19,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Gotowanie według Pięciu Przemian to bardzo prosty sposób, który uzdrowi Twoją kuchnię. Technika gotowania opracowana została w starożytnych Chinach i jest ściśle powiązana z chińską filozofią. Polega na osiągnięciu jedności i harmonii organizmu z otoczeniem. Tajemnica tkwi w tym jak przygotowujesz posiłki. Możesz jeść to co do tej pory, wystarczy tylko, że zmienisz sposób gotowania. Nie jest to książka kucharska, ani książka z kolejną dietą- cud... to podręcznik uczący metod przyrządzania potraw. W gotowaniu według Pięciu Przemian ważniejsze od tego co jesz, jest jak jesz, a raczej jak gotujesz. Potrawy przygotowywane zgodnie z naturalnym obiegiem energii w przyrodzie, wpływają na Twoje zdrowie i zachowanie równowagi, a przede wszystkim znakomicie smakują. Anna Czelej (aktywna propagatorka życia zgodnie z chińską filozofią, a także autorka wielu publikacji poświęconych tej tematyce) prezentuje także mnóstwo prostych przepisów, które ułatwią zastosowanie nowej techniki gotowania w Twojej kuchni. Do książki dołączona jest także kolorowa plansza produktów wg Pięciu Przemian, która pomoże Ci w nauce takiego gotowania. Nie zwlekaj i już dziś spraw by gotowanie było prostym, przyjemnym i zdrowym nawykiem!   Fragment książki        WPROWADZENIE       Chińska filozofia przyrody pozwoliła opracować Chińczykom wiele metod, które służą dobrze naszemu zdrowiu i które można zastosować w praktyce. Gotowanie według Pięciu Przemian i zastosowanie artykułów spożywczych w tradycyjnej medycynie chińskiej to tylko jedna z nich. Metody rodem z Chin pomagają nam wyjść ze stanu zagubienia i alienacji, budują poczucie jedności i harmonii z otaczającym nas światem przyrody i ludzi, umożliwiają odnalezienie właściwego miejsca w środowisku, w którym żyjemy. TMC w kuchni i metoda gotowania według Pięciu Przemian uczy przyrządzania smacznych i zrównoważonych posiłków, ale nie tylko, uzmysławia również mnogość powiązań w świecie przyrody, do którego należy człowiek. Jakość tych powiązań może początkowo wprawiać w zdumienie. Patrząc z perspektywy chińskiej filozofii przyrody, mamy możliwość zobaczenia zwykłej pietruszki i marchewki w nowym, niezwykłym świetle. Obserwacja taka budzi przypuszczenie, że kierunek ruchu energii w żywym organizmie człowieka może zależeć od wielu jeszcze innych czynników, nie tylko od rodzaju pokarmu, który spożywamy. Chińczycy nie mają wątpliwości, że tak jest w istocie i na stan równowagi ludzkiego organizmu można wpływać na wiele sposobów, nie tylko odpowiednią dietą, między innymi również każdym gestem ciała, ze skinieniem małego palca włącznie. Powodowani tą ideą mistrzowie chińscy opracowali zestaw leczniczych ćwiczeń zwanych Qigong. Pomimo swojej prostoty Qigong harmonizuje ciało i umysł ćwiczącego, doprowadzając go do stanu równowagi i głębokiej, relaksującej koncentracji.       Formy Qigong są niezwykle skuteczną metodą pozwalającą zachować zdrowie i dobrą kondycję. Poszczególne ćwiczenia harmonizują ruch energii głównych organów wewnętrznych w organizmie człowieka, a tym samym są efektywnym sposobem równoważenia zbyt silnych emocji. Podobnie taijiąuan jest kompletnym systemem zawierającym w sobie Qigong, w jednym i drugim obowiązują te same zasady. Ćwiczenie taijiquan i Qigong powinno być związane z przekazem mistrza.       Zazwyczaj nie widzimy związku między bólem żołądka czy wątroby a emocjami, które im towarzyszą. W myśl tradycyjnej medycyny chińskiej te związki są jednak oczywiste, a poszczególne emocje są związane z ruchem właściwym dla danego organu. Zbyt silny ruch energii w żywym organizmie, który możemy zaobserwować, nazywamy emocją lub uczuciem. Na przykład: widoczny ruch wątroby, ekspresja Elementu Drzewa to gniew. W zrównoważonym organizmie wątroba, kontrolując mięśnie, wprawia w ruch masy krwi, uwalnia krążenie w brzuchu, pomaga w przepływie ku górze czystych płynów, wspiera ruch w kierunku głowy. Uczucia powinny osiągnąć ten ruch, ale jego skutki nie powinny być dostrzegalne w samej substancji, tylko w świetle serca, świadomości. Zbyt silne emocje, takie jak gwałtowny gniew związany z wątrobą, mogą poruszyć substancje, w tym wypadku wpłynąć na ruch wątroby dotyczący ciała, np. krew (wymioty krwią i przekrwione oczy). Ruch gniewu i ruch umysłu unoszącego się w gniewie podążają w tym samym kierunku Ruch ciała odzwierciedla ruch umysłu.       Świadomość" w naszym rozumieniu nie jest jednak tym samym, co w języku chińskim. Według chińskiej filozofii przyrody świadomość, życie duchowe i nasze ciało są parą, podobnie jak para Niebo - Ziemia, nie mogą istnieć oddzielnie. Duchowość wyraża się przez ciało.       Wszystkie funkcje fizjologiczne i ich manifestacje są posłuszne ruchom naszej świadomości. Dlatego też nasza duchowość wyraża się zdrowym odcieniem włosów i cery. Zakłócenie manifestacji życia na poziomie nerek lub wątroby znajduje zaś swoje odbicie w aberracjach psychologicznych. A skoro tak, to nasuwa się wniosek, że zarówno dolegliwości nerek lub wątroby, jak i aberracje psychologiczne możemy wyleczyć za pomocą marchewki i pietruszki lub jakichś innych warzyw czy też kaszy.       Chińska filozofia przyrody łączy medycynę ze wszystkim, czym jesteśmy i co nas otacza. Do otoczenia tego należy niewątpliwie rodzina i dobrze się dzieje, jeśli w systemie rodziny panuje kosmiczny porządek, bo to oznacza, że energie w niej płyną bez przeszkód w cyklu odżywczym, od matki do córki, od córki do jej córki i tak przez wszystkie pokolenia. Związek męża i żony rządzi się zaś tymi samymi prawami, co związek Nieba i Ziemi. Jedno z tych praw ma w tym przypadku bardzo szerokie zastosowanie: „Ziemia żywi, Niebo ochrania". W odniesieniu do kobiety i mężczyzny w ich związku prawo to oznacza, £ kobieta zajmuje miejsce centralne w stosunku do mężczyzny tworzy dom i żywi rodzinę, a mężczyzna chroni Kobietę i jej dzieci oraz dostarcza środki na życie. (...)    Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian Spis treści 1. Wprowadzenie 7 2. Zasady transkrypcji chińskiej 13 3. Tradycyjna medycyna chińska w kuchni 19 4. Pięć Przemian w kuchni 83 5. Przepisy kulinarne 109 6. Spis przepisów kulinarnych 237
Okładka książki ABC Feng Shui

39,90 zł 26,20 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Warto, abyś zapoznał się z tą książką, jeśli :- pragniesz żyć harmonijnie i zdrowo w swoim mieszkaniu- urządzasz pomieszczenia mieszkalne lub biurowe- pragniesz sukcesu w działalności gospodarczej- chcesz posiadać przyciągającą klientów wizytówkę i logo firmy- planujesz rozpoczęcie budowy nowego domu lub kupno mieszkania

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj