KATEGORIE [rozwiń]

Feng shui

W tym dziale polecamy szeroki wybór książek i literatury z dziedziny feng shui.  Żywioły, kolory i siatka bagua to podstawy od których trzeba zacząć, aby zagłębić  temat  starożytnej praktyki planowania przestrzeni. 

Okładka książki Feng Shui

10,62 zł 6,44 zł


Feng shui, oprócz skierowania myślenia człowieka do świata bożków i duchów, magicznego traktowania rzeczywistości, jest formą kultywowania zwykłych pseudonaukowych przesądów. Takie myślenie i działanie jest tym groźniejsze, że przenika powszechnie do architektury czy wystroju wnętrz, stając się zwyczajną, obowiązkową, modną praktyką ludzi zamożnych. Jest szeroko propagowana w kolorowych pismach, poradnikach i wielonakładowych książkach jako koncepcja rzekomo obojętna, neutralna, bezpieczna i łagodna, w istocie swej będąc ukrytą formą ataku na kulturę chrześcijańską, ale też na zwykłą uczciwość intelektualną i prawdomówność.
Okładka książki Przestaw rzeczy, a odmienisz swój los

44,40 zł 24,57 zł


Dlaczego lustra w sypialni pomogą pobudzić namiętność, a zagracony składzik w lewym rogu domu nie zapewni ci bogactwa? Dowiedz się, w jaki sposób przestrzeń może wpływać na twoje życie. Pomoże ci w tym ta praktyczna książka o terapii oczyszczania energetycznego i projektowania przestrzeni zgodnie z zasadami feng shui. Znajdziesz w niej narzędzia i porady, które wniosą harmonię do twojej przestrzeni. Nauczysz się wykorzystywać kolory, symbole i przedmioty, które wzmocnią twoją energię, zwiększą dobrobyt, przyciągną miłość, szczęście i zdrowie, sukces, pogłębią rozwój osobisty. Dzięki lekkości pióra autorki wywodzące się z filozofii Wschodu feng shui stanie się nie tylko okazją do poprawy życia, ale też dobrą zabawą. Stwórz idealną przestrzeń - zyskaj lepsze życie!
Okładka książki Feng shui Sekret szczęścia, miłości i bogactwa

44,40 zł 24,57 zł


Czy odpowiednie ustawienie biurka w gabinecie pomoże Ci odnieść sukces zawodowy i zdobyć większe pieniądze? A prawidłowe umiejscowienie łóżka w sypialni wzbogaci twoje doznania seksualne? Czy kolory wokół Ciebie mają działanie terapeutyczne i napełniają pozytywną energią? Dzięki tej książce poznasz zasady feng shui, chińskiej filozofii podkreślającej znaczenie dobrze zaprojektowanej przestrzeni, i odmienisz wnętrze swojego domu, biura czy indywidualnych pomieszczeń. Tak zaaranżujesz wnętrza, dobierzesz kolory czy kształty mebli, by uwolnić przepływ pozytywnej energii, poprawić relację z bliskimi i podgrzać atmosferę w życiu intymnym. Samodzielnie stworzysz przestrzeń w gabinecie i na biurku, która będzie sprzyjać pewności siebie, osiąganiu lepszych wyników w pracy i zarabianiu pieniędzy. Zaprojektuj swoje szczęście z feng shui!
Okładka książki Sekrety terapii kolorami. Jak korzystać z energii barw?

54,00 zł 29,69 zł


KsiążkaSEKRETY TERAPII KOLORAMI w sposób przejrzysty i zrozumiały dlawszystkich wprowadza czytelnika w zagadnienie energii kolorów i barw,koncentrując się na ich zastosowaniu praktycznym. Autor przedstawia w niejróżne jej aspekty, rozumiane jako dziedzina wiedzy o wykorzystaniuoddziaływania barw dla dobra człowieka.Zapoznajsię z tą książką, jeśli chcesz:dowiedziećsię, jakie jest znaczenie barw w naszym życiu;zapoznaćsię z podstawami psychologii kolorów;ustalićich oddziaływanie na psychikę i emocje oraz nasze zdrowie;nauczyćsię używać barw dla zdrowia;dobraćodpowiednią kolorystykę ubioru;poznaćtesty barw stosowane w psychologii;wykorzystaćenergie kolorów do urządzania wnętrz mieszkań i miejsc pracy;dowiedziećsię, jak wykorzystuje się je w feng shui, ajurwedzie ialchemii;nauczyćsię rozpoznawania barw aury człowieka;przyswoićmetody przekazywania wibracji kolorów za pomocą wahadeł;zdobyćwiedzę o zastosowaniu barwnego światła w terapii iprofilaktyce;opanowaćtechnikę harmonizacji pracy czakr;zgłębićrolę barw w sztuce;zapoznaćsię z urządzeniami do chromoterapii.
Okładka książki Prognozy astrologiczne i feng shui na 2021

25,00 zł 17,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe zodiakalne zwierzę horoskopu chińskiego, nowy władca świata, który urząd swój będzie sprawować przez chińskich dwanaście miesięcy, to Metalowy Bawół. Pod rządami tego zwierzęcia będziemy się radować i smucić od piątku 12 lutego 2021 r., godz. 16.55, do 31 stycznia, a właściwie 1 lutego 2022 r., godz. 0.44. W roku „metalowej ziemi” wszyscy ludzie, nawet ci, którzy nie interesują się tą tematyką, będą w mniejszym lub większym stopniu wciągnięci w sprawy naszej planety. W prognozie znajdziemy dla każdego znaku w sposób tabelaryczny przedstawione jego relacje z innymi znakami. Tabele miesięcznego szczęścia dla poszczególnych znaków, co pochodzi z działu metafizyki chińskiej zwanym Dobór Daty. Jeżeli chcesz się dowiedzieć: - jakim jesteś znakiem zodiaku, - jakie są Twoje predyspozycje, - jakie są Twoje wady, - z kim możesz współpracować, - kogo masz unikać, - kto znany jest spod Twojego znaku, - co czeka Ciebie, świat i Polskę w nowym roku – to musisz mieć tę książeczkę!
Okładka książki Joyful

50,00 zł 40,48 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Joyful
Okładka książki Feng shui w twoim domu

29,90 zł 16,97 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Feng shui w twoim domu to niezastąpiony poradnik dla każdego, kto chciałby, aby jego dom był miejscem przyciągającym szczęście, dobrobyt i pokój. Korzystając ze starożytnej chińskiej sztuki aranżacji wnętrz, zaczniesz żyć w harmonii z ziemią. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany, szczęśliwszy, a nawet zdrowszy – a jedyne, co będziesz musiał zrobić, to przestawić niektóre meble, naświetlić zaciemnione miejsca czy zastosować inne proste remedium z szerokiej gamy mądrości feng shui. Dzięki praktycznym poradom zawartym w tej bogato ilustrowanej książce niedoścignionego Richarda Webstera będziesz mógł aktywować strefy zdrowia, rodziny czy miłości; ochronić się przed wyciągającymi energię „strzałami”, które mogą być wymierzone w twój dom; podnieść przepływ energii chi w domu; zaradzić negatywnemu oddziaływaniu miejsc „śmierci”, „pięciu duchów” czy „katastrofy”, znajdujących się w każdym domu. Nauczysz się również oceniać domy członków rodziny i przyjaciół z perspektywy zasad feng shui. „W feng shui wspaniałe jest między innymi to, że dzięki niemu można zaradzić niemal każdemu problemowi”. – Richard Webster
Okładka książki Feng shui dla biznesu

39,00 zł 27,62 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Co się dzieje, kiedy firma nie rozwija się zgodnie z oczekiwaniami właściciela i poniżej swojego potencjału? Co się dzieje, kiedy w firmie mamy do czynienia z zespołem o niskim poziomie efektywności i osiąganych wyników? Menedżer musi ten problem rozwiązać. Niestety, podejmując różne działania, ignoruje wpływ środowiska (naturalnego i stworzonego przez człowieka, w tym budynków, dróg itp.) na funkcjonowanie firmy. Większość z nas, analizując swoje życie, zastanawiając się: "dlaczego nie idzie mi tak dobrze, jak iść powinno", zapomina o czynniku tak oczywistym, tak "naturalnym", że przestajemy go zauważać, w ogóle nie bierzemy pod uwagę - o środowisku, w którym żyjemy, które nas otacza. Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób otoczenie wpływa na rozwój firmy, sukcesy menadżera i możliwości człowieka we wszystkich aspektach jego życia. A ponadto: czym jest klasyczne feng shui i czym różni się od powszechnie znanego new age feng shui wykorzystującego kolory, lusterka i przedmioty jakie firmy, poza Trump Tower w Nowym Jorku, HSBC, Citibank, Microsoft, Bloberg skorzystały z feng shui jakie elementy domu i firmy wpływają na osiągnięcia i możliwości menadżera, jego stosunki z rodziną, pracownikami i klientami, możliwości rozwoju, finansowe, potencjał do wykorzystania i zdrowie co możesz zastosować, aby polepszyć życie osobiste i zawodowe (m. in. jak poprawić relacje osobiste i służbowe, wzmocnić pozycje na rynku, lepiej odpoczywać, być zdrowszym i skuteczniejszym, podejmować trafniejsze decyzje)
Okładka książki Księga feng shui

44,90 zł 30,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka zawiera rady, które przydadzą się osobom planującym przeprowadzkę, m.in. Wskazówki, jak wybrać meble i kiedy zdecydować się na zmianę wystroju wnętrz. Pokazuje, w jaki sposób można zastosować reguły feng shui do każdego aspektu życia.
Okładka książki Praktyczne feng shui

64,90 zł 45,06 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak zaprowadzić harmonię w każdym zakamarku domu, żeby sprzyjała zdrowiu, dobremu samopoczuciu i pomyślności Zastosowanie sztuki feng shui w mieszkaniu poprawia jakość snu, dobrze wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, sprzyja jasności umysłu i kreatywności, wnosi świeżość w relacje towarzyskie i intymne! Ilustrowany poradnik pomoże Ci poznać prądy energetyczne przepływające przez ludzkie ciało i otoczenie. Dzięki zgromadzonym tu poradom odmienisz jadalnię, pokój dziecinny i gabinet, nauczysz się odpowiednio dobierać kolory, oświetlenie, kształt mebli i drzwi. Sprawdzisz, gdzie warto ustawić lustra i rośliny doniczkowe. Książkę uzupełnia obszerny słownik feng shui.
Okładka książki Dom i ogród Feng Shui

23,10 zł 18,69 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Warte poznania wiadomości o pochodzeniu tej starożytnej, chińskiej nauki Przystępne objaśnienia sił natury i ich oddziaływania Wiele praktycznych porad służących uzyskaniu harmonii, dobrego samopoczucia i sukcesu Liczne propozycje kształtowania domu i ogrodu
Okładka książki Ogród feng shui

7,99 zł 5,91 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Siła i harmonia to podstawowe elementy starożytnej sztuki feng shui. Skorzystaj z jej dobrodziejstw! Wzmocnij dobrą energię swojego ogrodu i poczuj jej pozytywny wpływ. Nie musi to być ogród utrzymany w azjatyckim stylu. O wiele ważniejsze jest właściwe zastosowanie 5 żywiołów oraz siatki bagua. Dzięki roślinom oraz różnym akcesoriom i elementom aranżacyjnym możesz wypełnić swój ogród życiem! Już małe zmiany mogą przywrócić pierwotną, naturalną równowagę.
Okładka książki Magiczny dom. Praktyczne wskazówki jak oczyścić...

34,30 zł 20,91 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Praktyczne wskazówki jak oczyścić mieszkanie Jak możesz uczynić swój dom miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla Ciebie i Twoich najbliższych? W jaki sposób poradzić sobie z wszechobecnym bałaganem panującym w mieszkaniu? Jak stworzyć miejsca przepełnione dobroczynną energią? Odpowiedzi udziela Autorka będąca doradcą intuicyjnym, konsultantką feng shui i cenioną mówczynią. Dzięki niej dowiesz się, jak wykorzystać kamienie szlachetne w tworzeniu miejsca idealnego do życia. Pomogą Ci w tym również wróżki, anioły oraz roślinni i zwierzęcy sprzymierzeńcy. Do swoich celów wykorzystasz także możliwości czarodziejskich aromatów, kadzidełek i świętego dymu. Zastosujesz błogosławieństwa, magię ochronną i praktyczne nowe rytuały. Będziesz także w stanie skomponować w pełni naturalne detergenty, które wysprzątają nie tylko mieszkanie, ale także oczyszczą Twoją sferę duchową. Od stworzenia talizmanu po błogosławieństwo szczotki. Od eterycznych naparów po dobroczynne zaklęcia. Magia może znaleźć setki zastosowań w Twoim mieszkaniu. Jak tylko z niej skorzystasz, stworzysz dom, który zalśni pozytywną energią.
Okładka książki Praktyczne gotowanie według pięciu przemian

29,80 zł 18,16 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Gotowanie według Pięciu Przemian to bardzo prosty sposób, który uzdrowi Twoją kuchnię. Technika gotowania opracowana została w starożytnych Chinach i jest ściśle powiązana z chińską filozofią. Polega na osiągnięciu jedności i harmonii organizmu z otoczeniem. Tajemnica tkwi w tym jak przygotowujesz posiłki. Możesz jeść to co do tej pory, wystarczy tylko, że zmienisz sposób gotowania. Nie jest to książka kucharska, ani książka z kolejną dietą- cud... to podręcznik uczący metod przyrządzania potraw. W gotowaniu według Pięciu Przemian ważniejsze od tego co jesz, jest jak jesz, a raczej jak gotujesz. Potrawy przygotowywane zgodnie z naturalnym obiegiem energii w przyrodzie, wpływają na Twoje zdrowie i zachowanie równowagi, a przede wszystkim znakomicie smakują. Anna Czelej (aktywna propagatorka życia zgodnie z chińską filozofią, a także autorka wielu publikacji poświęconych tej tematyce) prezentuje także mnóstwo prostych przepisów, które ułatwią zastosowanie nowej techniki gotowania w Twojej kuchni. Do książki dołączona jest także kolorowa plansza produktów wg Pięciu Przemian, która pomoże Ci w nauce takiego gotowania. Nie zwlekaj i już dziś spraw by gotowanie było prostym, przyjemnym i zdrowym nawykiem!   Fragment książki        WPROWADZENIE       Chińska filozofia przyrody pozwoliła opracować Chińczykom wiele metod, które służą dobrze naszemu zdrowiu i które można zastosować w praktyce. Gotowanie według Pięciu Przemian i zastosowanie artykułów spożywczych w tradycyjnej medycynie chińskiej to tylko jedna z nich. Metody rodem z Chin pomagają nam wyjść ze stanu zagubienia i alienacji, budują poczucie jedności i harmonii z otaczającym nas światem przyrody i ludzi, umożliwiają odnalezienie właściwego miejsca w środowisku, w którym żyjemy. TMC w kuchni i metoda gotowania według Pięciu Przemian uczy przyrządzania smacznych i zrównoważonych posiłków, ale nie tylko, uzmysławia również mnogość powiązań w świecie przyrody, do którego należy człowiek. Jakość tych powiązań może początkowo wprawiać w zdumienie. Patrząc z perspektywy chińskiej filozofii przyrody, mamy możliwość zobaczenia zwykłej pietruszki i marchewki w nowym, niezwykłym świetle. Obserwacja taka budzi przypuszczenie, że kierunek ruchu energii w żywym organizmie człowieka może zależeć od wielu jeszcze innych czynników, nie tylko od rodzaju pokarmu, który spożywamy. Chińczycy nie mają wątpliwości, że tak jest w istocie i na stan równowagi ludzkiego organizmu można wpływać na wiele sposobów, nie tylko odpowiednią dietą, między innymi również każdym gestem ciała, ze skinieniem małego palca włącznie. Powodowani tą ideą mistrzowie chińscy opracowali zestaw leczniczych ćwiczeń zwanych Qigong. Pomimo swojej prostoty Qigong harmonizuje ciało i umysł ćwiczącego, doprowadzając go do stanu równowagi i głębokiej, relaksującej koncentracji.       Formy Qigong są niezwykle skuteczną metodą pozwalającą zachować zdrowie i dobrą kondycję. Poszczególne ćwiczenia harmonizują ruch energii głównych organów wewnętrznych w organizmie człowieka, a tym samym są efektywnym sposobem równoważenia zbyt silnych emocji. Podobnie taijiąuan jest kompletnym systemem zawierającym w sobie Qigong, w jednym i drugim obowiązują te same zasady. Ćwiczenie taijiquan i Qigong powinno być związane z przekazem mistrza.       Zazwyczaj nie widzimy związku między bólem żołądka czy wątroby a emocjami, które im towarzyszą. W myśl tradycyjnej medycyny chińskiej te związki są jednak oczywiste, a poszczególne emocje są związane z ruchem właściwym dla danego organu. Zbyt silny ruch energii w żywym organizmie, który możemy zaobserwować, nazywamy emocją lub uczuciem. Na przykład: widoczny ruch wątroby, ekspresja Elementu Drzewa to gniew. W zrównoważonym organizmie wątroba, kontrolując mięśnie, wprawia w ruch masy krwi, uwalnia krążenie w brzuchu, pomaga w przepływie ku górze czystych płynów, wspiera ruch w kierunku głowy. Uczucia powinny osiągnąć ten ruch, ale jego skutki nie powinny być dostrzegalne w samej substancji, tylko w świetle serca, świadomości. Zbyt silne emocje, takie jak gwałtowny gniew związany z wątrobą, mogą poruszyć substancje, w tym wypadku wpłynąć na ruch wątroby dotyczący ciała, np. krew (wymioty krwią i przekrwione oczy). Ruch gniewu i ruch umysłu unoszącego się w gniewie podążają w tym samym kierunku Ruch ciała odzwierciedla ruch umysłu.       Świadomość" w naszym rozumieniu nie jest jednak tym samym, co w języku chińskim. Według chińskiej filozofii przyrody świadomość, życie duchowe i nasze ciało są parą, podobnie jak para Niebo - Ziemia, nie mogą istnieć oddzielnie. Duchowość wyraża się przez ciało.       Wszystkie funkcje fizjologiczne i ich manifestacje są posłuszne ruchom naszej świadomości. Dlatego też nasza duchowość wyraża się zdrowym odcieniem włosów i cery. Zakłócenie manifestacji życia na poziomie nerek lub wątroby znajduje zaś swoje odbicie w aberracjach psychologicznych. A skoro tak, to nasuwa się wniosek, że zarówno dolegliwości nerek lub wątroby, jak i aberracje psychologiczne możemy wyleczyć za pomocą marchewki i pietruszki lub jakichś innych warzyw czy też kaszy.       Chińska filozofia przyrody łączy medycynę ze wszystkim, czym jesteśmy i co nas otacza. Do otoczenia tego należy niewątpliwie rodzina i dobrze się dzieje, jeśli w systemie rodziny panuje kosmiczny porządek, bo to oznacza, że energie w niej płyną bez przeszkód w cyklu odżywczym, od matki do córki, od córki do jej córki i tak przez wszystkie pokolenia. Związek męża i żony rządzi się zaś tymi samymi prawami, co związek Nieba i Ziemi. Jedno z tych praw ma w tym przypadku bardzo szerokie zastosowanie: „Ziemia żywi, Niebo ochrania". W odniesieniu do kobiety i mężczyzny w ich związku prawo to oznacza, £ kobieta zajmuje miejsce centralne w stosunku do mężczyzny tworzy dom i żywi rodzinę, a mężczyzna chroni Kobietę i jej dzieci oraz dostarcza środki na życie. (...)    Praktyczne gotowanie według Pięciu Przemian Spis treści 1. Wprowadzenie 7 2. Zasady transkrypcji chińskiej 13 3. Tradycyjna medycyna chińska w kuchni 19 4. Pięć Przemian w kuchni 83 5. Przepisy kulinarne 109 6. Spis przepisów kulinarnych 237
Okładka książki Twoje mieszkanie a twój charakter

29,80 zł 17,38 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Z książki można się dowiedzieć, co należy zmienić w swoim domu, aby na lepsze zmieniło się życie. Można wykorzystać terapeutyczną moc kolorów do urządzenia mieszkania, poprzez odpowiednie ustawienie mebli uzyskać efekt lepszego przepływu energii, wybierając odpowiedni rodzaj muzyki wprawić się w najlepszy do efektywnego działania nastrój.
Okładka książki Feng shui dla żółtodziobów

49,90 zł 29,66 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W książce m.in.: pożyteczne wskazówki ułatwiające zrozumienie podstawowych zasad klasycznego feng shui, praktyczny przewodnik po zaawansowanym systemie Wędrującej Gwiazdy, zaskakujące porady, jak dzięki odpowiednim zmianom w otoczeniu zwalczyć bezsenność, zadbać o zdrowie, zwiększyć efektywność pracy.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj