KATEGORIE [rozwiń]

Miłość i szczęście

W życiu najważniejszy jest balans zdrowie, relacje, finanse, praca zawodowa, czas dla siebie, rozwój osobisty- między tymi obszarami funcjonuje nasze życie. Zapraszamy po ciekawą lekturę, która zaprowadzi nas w krainę uczuć i emocji. Polecamy ksiązki z  zakresu tematyki o miłości i szczęściu.

Pragnienie szczęścia jest siłą napędową wszelkiego działania. Kochając i będąc kochanym i z miłością obdarowując innych, promieniujemy na świat całym tym bogactwem.

Okładka książki Chwilowo panna. Żyjąc pełnią życia, z nadzieją na dalszy ciąg wyd. 2024
nowość

44,90 zł 34,10 zł


Przyjmij niepowtarzalny Boży plan na to, jak być szczęśliwą Smutek i zazdrość, które nie pozwalają cieszyć się ślubem przyjaciółki? Dręcząca, przychodząca falami samotność? Niepokój i ciągłe zastanawianie się, czy powinnam coś w sobie zmienić? Czy problem leży we mnie? Udawanie przed światem, że nie przejmuję się kolejnym rokiem jako panna? Albo, przeciwnie, nieustanne zamartwianie się tym? A za tym wszystkim obsesyjne pytanie – kiedy w końcu znajdzie się ON? Bo kolejny rok mija, a ja niczyja… Znasz to? Najwyższa pora skończyć z takim myśleniem i zacząć żyć tak, jak zostałaś stworzona – jako piękna, najukochańsza Córka Króla, który zawsze Ci błogosławi! Chwilowo panna to pierwszy taki poradnik napisany dla chrześcijańskich singielek przez… chrześcijańską singielkę. Dowiesz się z niego m.in. - czy warto tworzyć listę cech przyszłego męża, - jak być szczerze wdzięczną za swoje życie, - jak żyć według jedynego w swoim rodzaju Kodeksu Córki Króla. Nie daj się pognębić, przyjmij błogosławieństwo od najlepszego Taty i żyj w pełni!
Okładka książki Miłość, miłość, miłość - potęga akceptacji
nowość

70,00 zł 38,49 zł


Codziennie doświadczamy wielu sytuacji, z których część jest trudna do zaakceptowania, co niestety rodzi konflikty, dyskomfort czy niezadowolenie. Ta książka stanowi podsumowanie podstaw bezwarunkowej miłości i akceptacji. Dzięki licznym narzędziom i przy pomocy autentycznych historii ta książka pomoże Ci lepiej doświadczyć takich sytuacji we własnym życiu, a przede wszystkim im zapobiegać. Szczególny nacisk autorka kładzie na akceptację choroby (swojej i innych), śmierci (własnej i cudzej), starości, straty, wyborów bliskich, wyglądu fizycznego, słabości i urazów. Krótko mówiąc, nauczy Cię akceptować to, co może wydawać się nie do przyjęcia. Śledząc rozwój bohaterów, odkryjesz niezwykłe korzyści, jakie wynikają z wielkiej mocy prawdziwej miłości i akceptacji. Będziesz także w stanie rozpoznać różne aspekty miłości, poprzez miłość synowską, braterską, rodzicielską, intymną, przyjacielską, zaborczą, namiętną i bezwarunkową. Ta wyjątkowa książka podniesie Twoją świadomość i będzie Cię wspierać w różnych sytuacjach, z którymi będziesz się spotykać w ciągu swojego życia. Lise Bourbeau – autorka o międzynarodowej renomie, wydała 26 książek, w tym bestseller: „Wsłuchaj się w swoje ciało, to twój największy przyjaciel na Ziemi”. Od założenia swojej szkoły w 1982 w Quebecu, jej nauczanie i wydane książki pomogły dużej liczbie ludzi poprawić jakość życia i zrealizować konkretne zmiany. Prowadzi warsztaty w ponad 25 krajach i aż w 12 językach.
Okładka książki The Race Against Time

56,00 zł 45,33 zł


A transformational quest for the secrets of happy, healthy, whole-life running that will change the way you think about growing older. Colourful, informative and inspiring, The Race Against Time is a story of cold science and heart-warming resilience; of champions and also-rans; of sprinting centenarians and forty-something super-athletes barely touched by age. Its heroes are experts and enthusiasts - scientists, coaches, runners - from many countries, each with a different story to tell. This is a book for anyone who has ever felt the healing power of running – or simply wondered about the effects of ageing. It is both a very personal account of one man's journey from despair to hope, and an exhilarating guide, explaining how timely adjustments to lifestyle and training can slow the progress of physiological decay, while sheer human spirit can, if you are lucky, keep you running happily and healthily, all the way into extreme old age.
Okładka książki Rozstanie to nowe rozdanie
nowość

69,99 zł 38,49 zł


Rozstanie to nie koniec gry - to szansa na lepsze rozdanie!Dla wielu kobiet koniec związku to koniec dotychczasowego świata. Rozstanie wiąże się z ogromnym stresem, bólem, rozczarowaniem. Potrzeba dużo odwagi, by spojrzeć na nie jak na szansę. W tej książce chcemy ci pokazać, że każda, nawet najbardziej przykra, niesprawiedliwa i niespodziewana sytuacja, w której się znajdujesz, może stać się twoją trampoliną do czegoś dobrego.Początkowo być może wzbudzi to w tobie niezgodę. Pozwól sobie na oddech, złość i gniew, zwątpienie i rozczarowanie, ale na końcu pozwól sobie także na nadzieję i nowy plan.Rozstanie często jest momentem, gdy odkrywamy nowe marzenia, tłumione cele i aspiracje. Może prowadzić do zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Bo w życiu jest jak w karcianej wojnie - każde nowe rozdanie może przynieść szansę na zwycięstwo.To od nas samych zależy, co otrzymamy z rozstaniem. Czy wyjdziesz z niego z kolejną szansą, czy może przekonana, że właśnie spełniły się wszystkie czarne scenariusze?Czas na twój ruch.
Okładka książki Życie, którego pragniesz. Sztuka i nauka sięgania po szczęście

49,99 zł 32,21 zł


NATYCHMIASTOWY NUMER JEDEN NA LIŚCIE BESTSELLERÓW "NEW YORK TIMESA"Oprah Winfrey i Arthur C. Brooks - profesor Harvardu, który zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia - dają ci do ręki sprawdzony przepis na lepsze życie.Jeśli czujesz, że nie jesteś tak szczęśliwy, jak chciałbyś być, to ta książka jest właśnie dla ciebie. Ale czym właściwie jest szczęście? Winfrey i Brooks pokazują, że nie jest to gwiazdka z nieba,ale coś, po co każdy z nas może sięgnąć. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych i doświadczeniach ze swojego życia, autorzy pokazują, co możesz zrobić już teraz, żeby poczuć się szczęśliwszym, zamiast czekać na to, co przyniesie los.Bo choć trudno mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas, możemy decydować o swoich reakcjach. Winfrey i Brooks prezentują skuteczne narzędzia do zarządzania emocjami. Nauczą cię, jak kontrolować te negatywne, które zatruwają nas każdego dnia, bez ich wypierania. Pokażą cztery filary, które pozwalają na budowanie szczęśliwego życia. I przekonują, że niezależnie od tego w jakim momencie życia jesteś, w każdej chwili możesz wyruszyć w podróż w stronę szczęścia.DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE BYCIE SZCZĘŚLIWSZYM STANIE SIĘ TWOIM NOWYM SPOSOBEM NA ŻYCIE.
Okładka książki Projekt szczęście

54,90 zł 37,91 zł


Bestseller jednej z najbardziej wpływowych i prowokujących do myślenia obserwatorek ludzkiej natury i naszego dążenia do szczęścia - Gretchen Rubin. W Projekcie szczęście Rubin opisuje swój roczny eksperyment, w którym starała się odkryć jak osiągnąć trwałe zadowolenie z życia.W tej wciągającej relacji Rubin opisuje swoją wędrówkę związaną z szukaniem odpowiedzi na temat tego, jak być szczęśliwszym. Analizuje aktualne badania naukowe, szuka inspiracji w mądrościach z poprzednich stuleci i we współczesnej popkulturze. Odkrywa między innymi, że bycie nowicjuszem i wyzwania są potężnymi źródłami szczęścia; że pieniądze mogą pomóc kupić szczęście, jeśli są wydawane mądrze; że porządek zewnętrzny przyczynia się do wewnętrznego spokoju; i że najmniejsze zmiany mogą zrobić największą różnicę.
Okładka książki Soulfulness Żyj całą duszą

56,00 zł 30,79 zł


Życie całą duszą jest tak naprawdę bardzo proste: włącz intuicję! Wtedy dusza, serce, umysł i ciało będą tworzyć jedność, a ty z ufnością pozwolisz prowadzić się przez życie. Wciąż jednak pojawia się ten wewnętrzny, ostrzegający cię głos: „Nie jesteś dość dobry. Co inni o tobie pomyślą? Życie jest twoim przeciwnikiem”. Czyje są to głosy? Na pewno nie pochodzą z twojej duszy! Ta książka jest czymś więcej niż instrukcją wskazującą, jak wzmocnić intuicję. To coaching duszy, który pokaże Ci, jak żyć zgodnie z ideą soulfulness. W trzech krokach dowiesz się, dlaczego nie znajdziesz prawdziwego szczęścia w świecie zewnętrznym, jak ostatecznie uwolnić się od lęków ego i ograniczających Cię przekonań oraz jak naprawdę rozpoznać samego siebie kontaktując się ze swoją duszą i zwiększyć swój wyjątkowy potencjał. Alexandra Molina jest coachką personalną, która dodając ci otuchy, w autentyczny i pełen miłości sposób wspiera Cię i pokazuje wiele ćwiczeń oraz wybrane przykłady z własnej praktyki zawodowej, a także nieustannie Ci przypomina, że wszystko, czego potrzebujesz do spełnionego i szczęśliwego życia, znajdziesz w samym sobie. „W tobie istnieje świat, w którym rodzą się twoje marzenia i wizje. Świat, w którym spotykasz siebie samego. Świat pełen wolności, miłości, światła i szczęścia”
Okładka książki Szczęście wyd. 2024

39,99 zł 23,58 zł


Szczęście nie jest osiągnięciem. Zdaniem Osho - jest ono twoją prawdziwą naturą.Człowiek od zawsze pragnie i poszukuje szczęścia, ale nie może go osiągnąć nawet dzięki najcięższej pracy czy największemu wysiłkowi.Szczęście można bowiem odnaleźć jedynie dzięki powrotowi do własnej natury.W książce Szczęście nauczyciel duchowy Osho przekonuje, że tak naprawdę szczęście to efekt życia w zgodzie ze sobą. Życia w prawdzie.I Ty możesz odnaleźć szczęście podczas pełnej autentyczności i otwartości podróży w poszukiwaniu samego siebie.W serii NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA znajdziesz wskazówki Osho, jak poradzić sobie z najważniejszymi problemami dręczącymi współczesnego człowieka. Książki te pomogą Ci zrozumieć, kim jesteś i jaka jest istota Twojego życia.
Okładka książki Happy

49,00 zł 32,79 zł


This book is a way to release what's going on inside your head and to keep heading towards the good stuff. The simple stuff. The stuff that's going to really hit up that happiness on a deep and nourishing level. Whether you dip into these pages every now and then when you feel you need it, or use it daily as a positive exercise, I hope it brings you much relief, joy and calm. Amen to the pen." - Fearne Cotton For many of us, life can feel like it's moving too fast with pressure bearing down on us from all sides - whether that's from school or work, family or social media. As a result, we find ourselves frazzled, lost and - too often - feeling blue. It's a subject close to Fearne's heart. Drawing on her own experiences and including expert advice, HAPPY offers practical ways of finding joy each and every day. Happiness isn't a mountain to climb, it's just one foot in front of the other on the path of life, and here you'll find little steps that will help make the differences that count. With workbook elements to help you start and end the day well; get in touch with your creative side; and find peace through written exercises, simple practical ideas and visualisations, these are daily tricks and reminders to help you unlock that inner happiness.
Okładka książki Supernawyk. Odzyskaj spontaniczność i ciekawość świata
nowość

54,90 zł 32,26 zł


Czy ty też masz wrażenie, że im bardziej poświęcasz się poszukiwaniu szczęścia, tym bardziej nieuchwytne się ono staje? Czy ty także tęsknisz za czasami dzieciństwa, gdy małe rzeczy sprawiały ci radość, a twoimi decyzjami kierowała żywa ciekawość świata?   Kto powiedział, że jako dorosły musisz wieść poważne, pełne obowiązków i stresujące życie? Wciąż możesz czuć radość dzięki zabawie. Nauka dowodzi, że ma ona zbawienny wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Co więcej, dzięki tej książce stanie się twoim nawykiem, a ty: nauczysz się w zdrowy sposób rozładowywać napięcie i stres, odważnie stawisz czoła nowym wyzwaniom, zaczniesz delektować się każdą chwilą, na nowo odkryjesz radość z poznawania świata i ludzi, będziesz mieć dobry humor nawet w pracy i już nigdy nie będziesz się nudzić! Wprowadzenie nawyku radości do swojej codzienności nie sprawi, że zaczniesz patrzeć na świat przez różowe okulary, ale pokonywanie trudności stanie się łatwiejsze, a codzienność – pełna wspaniałych doświadczeń.    
Okładka książki The Happiness Advantage

56,00 zł 36,98 zł


Most people want to be successful in life. And of course, everyone wants to be happy. When it comes to the pursuit of success and happiness, most people assume the same formula: if you work hard, you will become successful, and once you become successful, then you'll be happy. The only problem is that a decade of cutting-edge research in the field of positive psychology has proven that this formula is backwards. Success does not beget happiness. Based on the largest study ever conducted on happiness and human potential (a survey conducted by the author of more than 1,600 students), Harvard lecturer Shawn Achor shares seven core principles of positive psychology that each one of us can use to improve our performance, grow our careers, and gain a competitive edge at work. He reveals how happiness actually fuels success and performance, not the other way around. Why? Because when we are happier and more positive we are more engaged, creative, resilient to stress, and productive. The Happiness Advantage will appeal to anyone who wants practical advice on how to become happier and also more successful.
Okładka książki Ja jestem OK, Ty jesteś OK. Minipodręcznik do życia w szczęściu, w zgodzie ze sobą i innymi

39,99 zł 21,99 zł


Alicja Szczypiorska ukończyła dziennikarstwo na UW, negocjacje i mediacje na SWPS, produkcję filmową na Uczelni Łazarskiego. Studiowała też w Instytucie Krajów Rozwijających się oraz w Instytucie Psychologii Stosowanej. Pracowała w telewizji TVN jako kierownik produkcji, dziennikarz i reporter. W firmie szkoleniowej była szefową działu eventów. Przez te wszystkie lata szukała swojej unikalnej drogi zawodowej- pracy z sensem, a także poczucia wolności i szczęścia na co dzień. Swoje doświadczenia i przemyślenia opisała w niniejszej książce.Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Kocha podróże i uważa, że życie na własnych warunkach to podstawa naszego spełnienia i dobrostanu.Każda osoba jest niepowtarzalna, wyjątkowa i każda ma swoją unikalną drogę. Dopóki jej nie znajdziemy, nie odkryjemy, nie będziemy tak do końca zadowoleni z tego, jak wygląda nasze życie. Tak długo, jak nie zaakceptujemy swojej przeszłości i siebie ze swoimi wadami, słabościami, nawykami, nie stworzymy szczęśliwych, zdrowych relacji z innymi. Kiedy weźmiemy pełną odpowiedzialność za swoje wybory i przestaniemy być ofiarami ludzi i okoliczności, wygramy nasze życie i wszystko będzie prostsze."Ja jestem OK, Ty jesteś OK" to efekt licznych lektur, kursów, szkoleń, spotkań i rozmów z wieloma osobami w poszukiwaniu przepisu na szczęście, zdrowie, spełnione i dostatnie życie. Autorka stara się krok po kroku pokazać, jak stać się człowiekiem wolnym, spełnionym, szczęśliwym, zdrowym i zadowolonym ze swojej sytuacji życiowej. I rzeczywiście, podczas lektury tego poradnika wszystko wydaje się prostsze i możliwe.Ta książka jest adresowana przede wszystkim do młodzieży, ale każda osoba, która gdzieś tam w środku czuje się młoda albo wie, że nie dała jeszcze z siebie wszystkiego, na pewno z tej lektury skorzysta.Być może również dla Ciebie będzie to nowy początek?Albo nowy rozdział dla kogoś z Twoich bliskich lub przyjaciół?Wyobraź sobie życie na własnych warunkach, bez martwienia się, lęku, żalu, stresu, złości, choroby. To absolutnie możliwe, tylko trzeba zaryzykować i spróbować.Daj się zabrać w tę podróż i wybierz życie w szczęściu, w zgodzie ze sobą i całym światem.
Okładka książki 8 zasad miłości

49,99 zł 34,31 zł


Jay Shetty, autor międzynarodowego bestsellera „Zacznij myśleć jak mnich”, powraca z odkrywczym przewodnikiem po wszystkich etapach romantycznej relacji, łącząc nauki płynące ze starożytnej mądrości i współczesnej wiedzy. Nikt nas nie uczył, jak kochać. Dlatego będąc w związku, często podpieramy się przede wszystkim tym, co podsuwają nam filmy romantyczne i popkultura. Teraz możesz to zmienić. Jay Shetty w swojej nowej książce nie traktuje miłości jak jakiejś eterycznej koncepcji ani nie pisze o niej, posługując się wyświechtanymi banałami. Przedstawia konkretne, łatwe do wykonania kroki, które pomogą ci rozwinąć umiejętność doświadczania pełni miłości i jej pielęgnowania. Autor dzieli się spostrzeżeniami na temat tego, jak razem wygrywać i przegrywać, jak określać swoje uczucia i jak poradzić sobie z rozstaniem. Zainspirowany zarówno mądrością wedyjską, jak i osiągnięciami współczesnej nauki, Shetty odnosi się do całego cyklu relacji, począwszy od pierwszych randek, przez zamieszkanie pod jednym dachem, aż po ewentualne rozstanie i rozpoczęcie od nowa. Radzi też, jak nie nabierać się na fałszywe obietnice i nie angażować w związki, w których nie zaznamy spełnienia. „8 zasad miłości” Jaya Shetty’ego sprawi, że głęboko i świadomie pokochasz siebie, swoją drugą połówkę i świat wokół was. „8 zasad” pomoże ci krok po kroku odnaleźć prawdziwą miłość: najpierw wybudujesz fundamenty relacji z sobą, potem z innymi, a na końcu ze światem. – Jennifer Lopez Jay Shetty pisze po mistrzowsku: prawdziwie i mądrze – o miłości i życiu. – Shawn Mendes W tej błyskotliwej, rozprawiającej się z mitami książce Jay Shetty łączy prastarą mądrość ze współczesną nauką, by pokazać, jak możemy odnaleźć w sobie i innych miłość, na którą wszyscy zasługujemy. – Lori Gottlieb – autorka bestsellera „Czy chcesz o tym porozmawiać?” To pierwsza i ostatnia książka na temat miłości i związków, jaką każdy powinien przeczytać. – Steven Bartlett, przedsiębiorca, twórca podcastu „The Diary of a CEO” Doskonały przewodnik, jak przez pielęgnowanie miłości doświadczyć radości i spełnienia. – Deepak Chopra. profesor medycyny Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego Jay Shetty prowadzi czytelników zawiłą ścieżką miłości, pięknie opisując niedoskonałości naszych wyborów i stojące przed nami wyzwania. – Esther Perel, autorka bestsellera „Inteligencja erotyczna” Spełnione życie zależy od tego, jak realizujesz się w związkach. Dlatego to może być najbardziej wartościowa książka, jaką przeczytasz w tym roku. – Julie Smith, autorka bestsellera „Jak zmienić złe dni na lepsze”
Okładka książki Przyciągnij miłość, na jaką zasługujesz

46,90 zł 27,13 zł


Książka wyjaśnia, jak z pomocą astrologii mamy szansę wprowadzić w swoim życiu pozytywne zmiany w zakresie budowania zdrowszych i trwalszych więzi interpersonalnych i osiągnąć takie życie uczuciowe, jakiego pragniemy; jak nauczyć się odczytywać intencje ludzi, którzy nas otaczają, oraz zrozumieć, że ostateczny kształt i powodzenie relacji zależą w dużej mierze od nas samych, bo najpierw trzeba osiągnąć szczęście w samotności, aby następnie móc dzielić je z drugim człowiekiem.
Okładka książki Toksyczna miłość

39,99 zł 23,58 zł


Toksyczna miłość i jak się z niej wyzwolić to książka zarówno dla tych, którzy kochają zbyt mocno, jak i tych, którzy na pozór wcale nie potrafią kochać. Autorzy znajdują wytłumaczenie dla różnych postaw ludzkich, a nawet ich skrajnej postaci: zazdrości, zaborczości, uzależnienia od autorytetów, dewocji. Krok po kroku wprowadzają nas w proces uzdrawiającej psychoterapii. Ci, którzy uważnie przeczytają tę książkę, zyskają szansę na wyleczenie i odbudowanie związku.Pia Mellody - wybitna amerykańska psychoterapeutka, światowy autorytet w terapii uzależnień oraz zaburzeń emocjonalnych, autorka bestsellerów tłumaczonych na wiele języków, m.in. poradników Toksyczne związki. Anatomia i terapia współuzależnienia, Droga do bliskości.J. Keith Miller - amerykański terapeuta uzależnień, mediator i teolog.Andrea Wells Miller - amerykańska pedagożka, fotografka i kompozytorka. Prywatnie żona Keitha Millera, z którym mają trzy córki, są dziadkami i pradziadkami.
Okładka książki Jak wyzwolić moc twojej podświadomości TW

39,90 zł 27,59 zł


Jak wyzwolić moc twojej podświadomości. 52-tygodniowy planOsobisty przewodnik dla osób chcących prowadzić szczęśliwsze, bogatsze i bardziej satysfakcjonujące życie.W książce znajdziesz 52 afirmacje, każdą należy stosować przez tydzień. Umożliwią ci one osiągnięcie poprawy we wszelkich dziedzinach życia takich jak zdrowie, majątek, związki, małżeństwo i praca zawodowa. Każda z afirmacji jest uzupełniona komentarzem. Dzięki nim lepiej sobie wyobrazisz i docenisz nową rzeczywistość, której niebawem zaczniesz doświadczać.Stosując się do prezentowanych w książce porad, możesz przestać być ofiarą okoliczności i stać się panem twego losu. Nauczysz się, jak ujarzmić potęgę twego umysłu oraz otaczające cię nieskończone zasoby, dzięki czemu staniesz się tym, kim chcesz, oraz będziesz robił i otrzymywał cokolwiek zechcesz.
Okładka książki Jak wyzwolić moc twojej podświadomości BR

34,99 zł 24,19 zł


Jak wyzwolić moc twojej podświadomości. 52-tygodniowy planOsobisty przewodnik dla osób chcących prowadzić szczęśliwsze, bogatsze i bardziej satysfakcjonujące życie.W książce znajdziesz 52 afirmacje, każdą należy stosować przez tydzień. Umożliwią ci one osiągnięcie poprawy we wszelkich dziedzinach życia takich jak zdrowie, majątek, związki, małżeństwo i praca zawodowa. Każda z afirmacji jest uzupełniona komentarzem. Dzięki nim lepiej sobie wyobrazisz i docenisz nową rzeczywistość, której niebawem zaczniesz doświadczać.Stosując się do prezentowanych w książce porad, możesz przestać być ofiarą okoliczności i stać się panem twego losu. Nauczysz się, jak ujarzmić potęgę twego umysłu oraz otaczające cię nieskończone zasoby, dzięki czemu staniesz się tym, kim chcesz, oraz będziesz robił i otrzymywał cokolwiek zechcesz.
Okładka książki Moc miłości Myśli dla serca i duszy

44,90 zł 25,34 zł


Jenna Ortega, uwielbiana na całym świecie aktorka młodego pokolenia, zaprasza w podróż pełną wzruszeń z książką w ręku. Napisany przez nią poradnik przypomina czytelnikom, że w każdym drzemie potężna moc i że nigdy nie jesteśmy sami. Zawsze otacza nas miłość."Moc miłości. Myśli dla serca i duszy" to książka, która może cię wspierać w najtrudniejszych chwilach, a przyda się także w najradośniejszych momentach życia. Pokazuje, że miłość to uniwersalna siła, która pozwala nam przetrwać na przekór wszystkiemu.Zachęca do akceptacji samego siebie, budowania wartościowych relacji z innymi i czerpania radości z najmniejszych nawet rzeczy.
Okładka książki Teoria przywiązania w praktyce

49,90 zł 38,40 zł


Zbudujcie silniejsze relacje, korzystając ze strategii opartych na teorii przywiązania Teoria przywiązania bada różne style nawiązywania relacji. Jeśli chcecie tworzyć silniejsze, zdrowsze i autentyczniejsze więzi z ukochanymi osobami, ta książka podpowie wam, jak to osiągnąć. Wyposażeni w skuteczne narzędzia i strategie odkryjecie osobisty styl przywiązania oraz rolę, jaką odgrywa on w waszych relacjach z partnerem, rodzeństwem i przyjaciółmi. Dzięki wskazówkom dotyczącym radzenia sobie z wyzwaniami nauczycie się budować bliskie, zdrowe i trwałe więzi. Narzędzia opisane w tej książce mogą uzdrawiać i zbliżać do siebie ludzi To poradnik pozwalający zrozumieć własny styl przywiązania i przeprowadzić skuteczne ćwiczenia wzmacniające szczerość, bliskość oraz komunikację z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi. Znajdziecie tu: • Podstawy teorii przywiązania – kompleksowy przegląd cech stylu przywiązania lękowego, unikającego i bezpiecznego wraz z arkuszami samooceny pomagającymi zrozumieć, który z nich prezentujecie. • Aktywne strategie leczenia – ćwiczenia rozwijające umiejętności relacyjne, takie jak wymienianie cech, które u kogoś kochacie, oraz ocenianie, jakie uczucia wywołują w was hipotetyczne scenariusze. • Dla was i innych – fachowe rady, które pomogą wam zgłębić własny styl przywiązania, a także zidentyfikować styl przywiązania innych, aby lepiej zrozumieć ich perspektywę. Zbudujcie fundamenty mocnych i trwałych relacji! „Ten workbook będzie pomocny dla wszystkich zainteresowanych zastosowaniem teorii przywiązania w życiu. Zawiera proste ćwiczenia, które można wykonać szybko i które pozwolą czytelnikom lepiej zrozumieć własny styl relacji oraz znaleźć najdogodniejszą dla siebie ścieżkę samodoskonalenia”. — Stan Tatkin, doktor psychologii, terapeuta małżeński i rodzinny, autor książki We Do: Saying Yes to a Relationship of Depth, True Connection, and Enduring Love „To naprawdę świetna książka! Zgłębia wszystko, co trzeba wiedzieć na temat teorii przywiązania, by wykorzystać ją we własnym życiu. Nareszcie dysponujemy przydatnym zestawem ćwiczeń zarówno dla starszych, jak i młodych! Zdecydowanie polecam ten workbook osobom zastanawiającym się, dlaczego ich relacje wyglądają właśnie w taki sposób”. — Cheryl Cohen Greene, doktor seksuologii, autorka An Intimate Life: Sex, Love, and My Journey as a Surrogate Partner „Jeśli czujecie zdezorientowanie w swojej relacji lub zastanawiacie się, czy możecie uleczyć rany związane z przywiązaniem, Annie Chen weźmie was za rękę i poprowadzi przez ten skomplikowany obszar w najbezpieczniejszy i najmądrzejszy sposób. Jej podejście zawsze stawia bezpieczeństwo, stabilność i szacunek w centrum udanych relacji”. — dr Aline LaPierre, założycielka i dyrektorka The NeuroAffective Touch Institute ANNIE CHEN jest licencjonowaną terapeutką małżeńską i rodzinną, prowadzi prywatną praktykę w Oakland, w Kalifornii i specjalizuje się w pracy z parami. Posiada magisterium z doradztwa i psychologii zorientowanej na proces. Więcej przydatnych informacji znajdziecie na jej stronie: ChangeInsight.net.
Okładka książki Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju

59,00 zł 34,72 zł


Cześć! Mam na imię Ania i jestem szczęśliwa Dziś jestem szczęśliwa. Jednak nie zawsze tak było. Moja historia - historia, którą chcę Ci opowiedzieć i którą chcę Cię zainspirować za pośrednictwem tej książki - zaczyna się od kryzysu. Od momentu, w którym moje z pozoru idealne życie przypominało egzystencję chomika w kołowrotku. Goniłam za zewnętrznymi celami, nawet je osiągałam, tylko że to nie mogło mnie uleczyć z poczucia wewnętrznej pustki. Choć inni mnie chwalili, dla siebie samej wciąż byłam nie dość dobra. Wtedy tego nie wiedziałam, ale dziś mam już tę świadomość: nie lubiłam siebie i tyle. Może znasz to uczucie. Niby wszystko jest dobrze. Starasz się. Czerwone paski w szkole, pochwały, akademie, nagrody. Studia, stypendia, staże. Wymarzona praca, a w niej same sukcesy. I nieustanne poczucie niedosytu. Ciągle to gdyby. Gdyby to, gdyby tamto, gdyby siamto, na pewno wreszcie dotarłabym do miejsca, o którym marzę. Gdyby (tu wpisz swoje gdyby), byłabym wreszcie szczęśliwa. Docierasz do celu gdyby i rozczarowanie. Wiesz dlaczego? Ponieważ tajemnica nie tkwi w gdyby. Ona się kryje w mimo że nie. W odpuszczeniu. W zaufaniu. W akceptacji. W życiu tak, jak się chce. Oto moja droga. Trudna. Ciężka. Wyboista. Jednak cieszę się, że w nią wyruszyłam. Było warto. Może i Ty w nią ruszysz?

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj