KATEGORIE [rozwiń]

Podróżnictwo

Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i  prezentowane w nich dzieła sztuki. 

 

Okładka książki Sekrety Saskiej Kępy
nowość

54,90 zł 33,41 zł


To był maj, pachniała Saska Kępai życie wróciło na brzeg Wisły. Bracia Kozłowscy zapraszają na swoją plażę - panie mogą opalać się na wygodnych leżaczkach, a panowie snuć opowieści przy grillu. Na relaks skuszą się też z pewnością Francuzi z ambasady przy ulicy Zakopiańskiej razem z mieszkańcami Domu Matysiaków. Fanów adrenaliny zapraszamy do kina Sawa albo na Stadion Dziesięciolecia, gdzie Jaser Arafat zatańczy z Australijczykami, a polska młodzież przeżyje prawdziwy szok kulturowy. Po tych wydarzeniach nikogo już nie zdziwi "Gruba Kaśka" pośrodku Wisły ani Gomułka taszczący dobytek do mieszkania przy ulicy Saskiej 109.Gdy odchodzi lato, mgliste noce stają się bardzo niebezpieczne. W mieszkaniu na Kolonii Łaskiego dochodzi do brutalnego morderstwa znanej malarki, a przy Wale Miedzeszyńskim padają strzały. Apelujemy o bezpieczny przejazd przez rondo Waszyngtona do domu! Tej nocy najwytrwalsi mogą przez dziurkę od klucza podglądać Witkacego, który z drwiącym uśmiechem zapisuje: Przyjechała samica Glassa - potworna. Co Stanisława z nią łączyło? Nie zwlekaj, zaczytaj się w sekretach, żeby znowu noc się stawała dniem.
Okładka książki Podróże marzeń. Świat w.2022

99,95 zł 56,32 zł


W prezentowanym albumie przybliżono ponad 200 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. Zaprezentowano bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę.
Okładka książki Podróże marzeń. Polska w.2022

99,95 zł 56,32 zł


W prezentowanym albumie opisano ponad 200 wspaniałych miejsc. Zaprezentowano bogactwo natury we wszystkich województwach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną przyrodę, a czasami miejsca po prostu urokliwe.
Okładka książki Podróże marzeń. Świat

69,95 zł 39,41 zł


W albumie Podróże marzeń. ?wiat przybliżono ponad 100 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. Zaprezentowano bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę, a czasamii miejsca po prostu urokliwe i doskonałe na wymarzony wypoczynek. Nie zabrakło też wyjątkowych obiektow kultury materialnej, budzących respekt i podziw dla zdolności i umiejętności dawnych budowniczych, ogromnych piramid i pomników, kościołów i katedr, zamków i pałaców, a także obiektów bardziej współczesnych, ale zasługujących na uwagę.
Okładka książki Polska, Poland, Polen

69,95 zł 39,41 zł


Trzyjęzyczny album POLSKA POLAND POLEN prezentuje bogactwo natury i najpiękniejsze zakątki naszego kraju - od nadmorskim wydm i klifów przez mazowieckie równiny po wysokogórski świat Tatr.
Okładka książki Szlaki Polski

69,95 zł 39,41 zł


Książka Szlaki Polski omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jaki i turystyczno-rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. W albumie zaprezentowane są szlaki piesze, rowerowe, samochodowe, kolejowe, kajakowe i żeglarskie. Każda taka trasa zawiera schematyczną mapkę ułatwiającą planowanie podrózy oraz podstawowe informacje prkatyczne.
Okładka książki Podróże marzeń. Polska

69,95 zł 39,41 zł


W albumie Podróże marzeń. Polska przybliżono ponad 100 wspaniałych miejsc na terenie Polski. Zaprezentowano bogactwo natury we wszystkich województwach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną przyrodę, a czasami miejsc
Okładka książki Świętokrzyskie. Od lysogór po ponidzie. przewodnik wyd. 2
nowość

35,00 zł 19,69 zł


Świętokrzyskie to piękna przyroda i urocze krajobrazy, znane zabytki architektury sakralnej, obronnej i przemysłowej, unikalne rezerwaty geologiczne i słynne archeologiczne odkrywki. Jednak nawet wiedza Polaków na temat tych miejsc jest najczęściej dość powierzchowna, więc tym bardziej warto sięgnąć po tę książkę, gdy chcemy pokazać piękno i atrakcje turystyczne tego regionu obcokrajowcom. Nie jest to typowy przewodnik, lecz zbiór kilkudziesięciu esejów zilustrowanych autorską fotografią. Stanowią one odrębne rozdziały, każdy poświęcony innemu miejscu, a wszystkie razem tworzą subiektywny wybór najciekawszych miejsc ziemi świętokrzyskiej. Znalazły się tu i duże miasta, i małe miasteczka, i wioski, a także kilka obiektów przyrodniczych. Każda z opowieści rozwija się wokół konkretnej historii, legendy czy też ludowego przekazu. Uzupełnieniem esejów są dodatkowe informacje zawarte w ramkach, które pozwalają turyście na lepszą orientację na miejscu i podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę w najbliższej okolicy.
Okładka książki Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczenia

69,99 zł 38,49 zł


Słowenia. W krainie winnic, dzikiej przyrody i absolutnego zauroczeniaSłowenia, choć niewielka, obfituje w przyrodnicze cuda. Ponad połowa jej terytorium jest pod ochroną w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego i licznych rezerwatów. Winnic jest tu tak wiele, że jedna przypada na 70 mieszkańców kraju. Do tej układanki można dodać miasta pełne zabytków, gdzie czas się zatrzymał, oraz wiele nieograniczonych możliwości na aktywny wypoczynek na łonie natury.Słowenia... mój mały raj na ziemi. Pomimo tego, że przy bliższym poznaniu na tym idealnym wizerunku pojawiają się drobne rysy, stanowi dla mnie jeden z ciekawszych kierunków podróżniczych w tej części Europy. Bez trudu można się zakochać nie tylko w słoweńskich krajobrazach, ale przede wszystkim w otwartości jej mieszkańców, pysznym winie i jeszcze lepszym jedzeniu.Aleksandra Zagórska-ChabrosSŁOWEŃSKI ALFABET PODRÓŻNICZYA jak Ajdovska DeklicaB jak Bohinjska BistricaC jak CeljeD jak droga pod MangartE jak Ecohotel KoroF jak Franja, Bolnica FranjaG jak Gorika BrdaH jak Hrib Straa nad Blejskim jezeromI jak IdrijaJ jak Jaskinie SzkocjańskieK jak KoevjeL jak Ljubljanski gradM jak Mestni Park w MariborzeN jak NebotinikO jak Otok, Blejski OtokP jak Panoramska Cesta SolavaR jak Rezerwat ZelenciS jak SoczaT jak TolminU jak Urlja goraW jak Wodospad PerinikZ jak Zgornje JezerskoAleksandra "ruda" Zagórska-Chabros - góralka z Gór Świętokrzyskich. Autorka popularnego bloga Bałkany według Rudej, a także przewodników po Bałkanach (m.in. po Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Czarnogórze) oraz książki Bałkany. Podróż w mniej znane. Gdy nie pracuje lub nie pisze, to biega, jeździ na rowerze, spaceruje z psami i oczywiście podróżuje.
Okładka książki Mroczne tajemnice Dolnego Śląska. Przewodnik po miejscach, które żyją sekretami do dziś

69,99 zł 38,49 zł


Mroczne tajemnice Dolnego ŚląskaPrzewodnik po miejscach, które żyją sekretami do dziśUważasz, że jesteś w stanie bez mrugnięcia okiem odbyć podróż szlakiem dolnośląskich legend? Jeśli tak, to podczas lektury osiemnastu mrocznych opowieści na pewno się zdziwisz! Dwie autorki bloga Nieustanne Wędrowanie sprawią, że przeżyjesz autentyczne śledztwa historyczne, rozwikłasz zawiłe zagadki oraz zanurzysz się w mrokach dolnośląskiej ziemi.Co łączyło seryjnego mordercę Ojczulka Denkego z Ziębicami?Kim była Morka z Siedlęcina, znana też jako wiosenna zmora?Czy upiór z Bolkowa istniał naprawdę, czy był tylko efektem zbiorowej histerii?Które dolnośląskie zamki były związane z gryfami i dlaczego? Nie trać czujności. Legendy zawsze mają w sobie ziarnko prawdy!* * *Czy można przez ponad 20 lat być sąsiadem seryjnego mordercy i niczego nie zauważyć? Owszem, można. Do takiej sytuacji doszło w Ziębicach na przestrzeni lat 1903-1924. Niejaki Karl Denke zabił w tym czasie co najmniej 30 osób, choć zabezpieczone materiały dowodowe wskazują, że ofiar mogło być ponad 40. Część z nich zjadł, a z tego, co z nich pozostało, wytwarzał paski, szelki i sznurowadła. Czasami z jego domu dobywały się odgłosy piłowania i rąbania, a innym razem widać było, jak wylewa on litry zakrwawionej wody. Jednak nikt nie domyślił się, że w jego mieszkaniu dzieje się coś podejrzanego. I zapewne Denke dożyłby późnej starości i dorobił się jeszcze dłuższej listy ofiar, gdyby nie to, że jednej z nich udało się mu wywinąć.Fragment opowieści O wampirze z Ziębic: mroczna historia Ojczulka Denkego* * *AutorkiAnetaWielbicielka samotnych podróży. Wnikliwie szuka interesujących tematów, ma talent do wynajdowania "historycznych perełek". Aktywnie współtworzy bloga Nieustanne Wędrowanie. Mama Ines.InesNiespokojny duch. Uwielbia historię i tajemnice. Nie spocznie, dopóki nie rozwiąże jakiejś zagadki. Jest instagramerką, tiktokerką i youtuberką - media społecznościowe to jej drugi dom. Mama Anety.
Okładka książki Atlas Tatr polskich i słowackich
nowość

49,95 zł 27,50 zł


Tatry to prawie 800 km2 przepięknej górskiej przyrody, która co rusz odkrywa przed turystami swoje fascynujące oblicze – malownicze szlaki, unikatowe faunę i florę, wyjątkową różnorodność krajobrazów. Wszystko to składa się na jedyną w swoim rodzaju zachętę do eksplorowania tych miejsc. "Atlas Tatr polskich i słowackich", opracowany przez doświadczonego przewodnika górskiego: beskidzkiego i tatrzańskiego, zawiera wiele ciekawych informacji na temat tego najwyższego pasma w łańcuchu Karpat. Mapy i szczegółowe opisy szlaków pomogą zaplanować niejedną wyprawę górską.
Okładka książki Karkonosze. Atlas turystyczny
nowość

49,95 zł 27,50 zł


Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Karkonoszy. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.
Okładka książki Kaszuby. Atlas turystyczny
nowość

49,95 zł 27,50 zł


Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Kaszub. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.
Okładka książki Beskidy. Śląski, Żywiecki, Mały. Atlas turystyczny
nowość

49,95 zł 27,50 zł


Atlas turystyczny to kompendium wiedzy na temat Beskidów. Informacje o najciekawszych i najbardziej malowniczych miejscach zaprezentowano w wygodnym i przejrzystym układzie alfabetycznym. Cennym uzupełnieniem są informacje o historii i dawnych mieszkańcach tych terenów, a także praktyczne wskazówki, propozycje tras, przydatne mapy i barwne fotografie.
Okładka książki Kreta. Wyspa, gdzie żyje się teraz

69,99 zł 39,52 zł


Ekscytująca podróż po wyspie na styku trzech kontynentów!Magdalena i Marek Tokarscy - autorzy bloga Crete Your Life - stworzyli książkę, która nie jest tylko zwykłym opisem kolejnych atrakcji, ale owocem ich trwającego ponad dwadzieścia lat zauroczenia tym miejscem. Razem z nimi poczujecie prawdziwy klimat Krety, poznacie codzienne życie i kulturę ludzi tam mieszkających. Autorzy często zbaczają z utartych szlaków, dlatego ich wyprawy prowadzą w zupełnie nieoczekiwane rejony. Jesteście gotowi na rozpoczęcie przygody?Czy można zwiedzić Kretę w ciągu trzech dni?Czy kafenio to kawiarnia?Skąd na Krecie znaleźli się Wenecjanie?Czy Kreteńczycy tańczą zorbę?Gdzie pędzi się raki?NA TE I NA WIELE INNYCH PYTAŃ ZNAJDZIECIE ODPOWIEDZI W KSIĄŻCE!Jedno jest pewne - Kreta was zaskoczy
Okładka książki Atlas Kresów
nowość

179,95 zł 101,29 zł


"Kresy to w świadomości zbiorowej Polaków dawna ojczyzna, raj utracony, miejsce niemal magiczne, żyjące nadal w pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie."Atlas Kresów" zawiera mapy dawnych wschodnich terenów Rzeczypospolitej - 33 arkusze mapy
Okładka książki Podziemny Szczecin cz.4
nowość

50,00 zł 30,68 zł


Podziemny Szczecin Część 4
Okładka książki Employee journey. Od rekrutacji do ostatniego dnia w pracy
nowość

59,90 zł 36,16 zł


Oto kompletny narzędziownik obszaru Human Resources w organizacji! Employee journey, czyli po polsku podróż pracownika, ma kilka etapów. Pracownik przechodzi w firmie przez trzy zasadnicze fazy: najpierw jest rekrutowany, potem realizuje zadania, które mu przydzielono, wreszcie rozstaje się z organizacją. Na każdym z tych etapów powinien mu towarzyszyć przedstawiciel działu HR. To on jest przewodnikiem pracownika w tej podróży, a jednocześnie wizytówką organizacji, która rekrutuje, zatrudnia i ostatecznie się z nim rozstaje. Ta książka to kompletny przewodnik nie tylko dla przedstawicieli działów HR, ale i dla wszystkich, którym temat zarządzania zasobami ludzkimi jest bliski, napisany ze szczególnym uwzględnieniem employee journey. Dowiesz się z niej, jakie zadania stoją przed organizacją w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Nauczysz się, jak rozmawiać z potencjalnymi kandydatami do pracy. Przeczytasz o zasadach skutecznego onboardingu, czyli takiego, dzięki któremu nowi pracownicy zechcą związać się z organizacją na dłużej. Zyskasz narzędzia pozwalające ich utrzymać takie, jakimi posiłkują się prężnie działające firmy. Dowiesz się też, jak przeprowadzić bezbolesny dla obu stron offboarding, czyli jak rozstać się z pracownikiem w dobrej atmosferze, bez wzajemnych żalów.
Okładka książki Dziennik moich podróży
nowość

29,90 zł 18,32 zł


Dzienik moich podróży powstał z myślą o dzieciach w wieku od sześciu do dziesięciu lat, a nawet starszych, oraz o ich rodzicach, chcących przekazać ciekawe informacje o odwiedzanych miejscach. To książka uniwersalna: można ją zabrać ze sobą zarówno na zimowe czy letnie wakacje, jak i kilkudniowy wyjazd za miasto. Sprawdzi się podczas wycieczek po Polsce i w trakcie zagranicznych wojaży. A już wypełniona - po latach może się stać cenną, rodzinną pamiątką.
Okładka książki Uciec z Wysp Owczych
nowość

49,00 zł 30,02 zł


Wyspy Owcze, chociaż coraz liczniej odwiedzane przez podróżników, pozostają nadal daleką, dziką Północą. To świat, którego chce się doświadczyć, aby móc z niego uciec i potem za nim tęsknić. Kuba Witek spędził na archipelagu prawie dwa lata. Przemierzył większość farerskich szlaków, doświadczając piękna i surowości natury, podczas wszystkich pór roku. Jednak w tej podróży najważniejsze były spotkania z ludźmi. O mieszkańcach archipelagu nakręcił dwa filmy dokumentalne. Niezwykle bliskie jak na cudzoziemca więzi z Farerami pozwoliły mu poznać prawdziwe motywy owianego złą sławą polowania na grindwale. Miał też możliwość docenić nadzwyczajną solidarność wyspiarzy w pierwszych miesiącach pandemicznej izolacji. Uciec z Wysp Owczych to także zapis z podróży w czasie – od trudnych początków pierwszych osadników do życia w dobrobycie, rodzącego nadmierny konsumpcjonizm. Współczesną historię archipelagu piszą także przedstawiciele całkiem licznej Polonii, do której należą pochodzący z Polski i cieszący się dużą sławą piłkarze. Książka jest częścią multimedialnego projektu i jej treść została wzbogacona o filmy i serię mini-dokumentów autora.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj