KATEGORIE [rozwiń]

Literatura kobieca i romans

Ta kategoria dedykowana jest współczesnym czytelniczkom literatury kobiecej. Bardzo szeroki wybór romansów, kryminałów, powieści obyczajowe, poruszająca literatura kobieca, erotyki, harlequiny polskich i zagranicznych autorów. Każda lubiąca czytać kobieta znajdzie coś szczególnego dla siebie.

Polecamy literaturę Sergiusza Piaseckiego, Stanisława Srokowskiego, Diany Palmer czy w końcu Blanki Lipińskiej.

Okładka książki Żerca. Kwiat paproci. Tom 3 wyd. 2022
nowość

45,00 zł 34,63 zł


Solidna dawka humoru, słowiańskich wierzeń i babskiej przyjaźni!Kolejny - i nie ostatni - tom bestsellerowego cyklu Kwiat paprociGosi udało się przeżyć Noc Kupały, ale kłopoty się nie skończyły. Młoda szeptucha zaciągnęła u Swarożyca dług, którego spłata z pewnością nie będzie przyjemna. W dodatku Mieszko przepadł bez śladu, a w wiosce pojawił się nowy, młody żerca, który chętnie pocieszyłby tęskniącą za ukochanym Gosię... Gdy wydaje się, że gorzej być nie może, w okolicy pojawia się tajemniczy myśliwy, który poluje na istoty nadprzyrodzone, a rusałka Sława, przyjaciółka Gosi, znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tego już za wiele! Mimo że szeptucha zawiodła się na Sławie, żaden mężczyzna nie będzie mieszał się w babską przyjaźń! Gosława pokaże mu, gdzie raki zimują. Choćby miała zginąć (ale wolałaby jednak nie).
Okładka książki Noc Kupały. Kwiat paproci. Tom 2 wyd. 2022
nowość

45,00 zł 34,63 zł


Zazdrość, zdrada i kwiat paproci. Czy młoda szeptucha ocali miłość do Mieszka?Zbliżają się obchody Nocy Kupały. Niedługo wypełni się przeznaczenie Gosi, a tymczasem w związek jej i Mieszka wkrada się... zazdrość. Wszystko przez Ote, dawną miłość mężczyzny. Nic ich nie łączy od bagatela! blisko tysiąca lat, ale okazuje się, że mimo upływu czasu uczucie Ote nie osłabło. Kobieta nie cofnie się przed niczym, by zemścić się na Gosi...
Okładka książki Winne wzgórze Tom 1. Wiara (wyd. 2022)
nowość

39,90 zł 26,31 zł


„Rzucić wszystko i wyjechać” – tą dewizą kierują się ludzie, którzy trafiają do niewielkiej malowniczej miejscowości położonej wśród drawskich jezior. Wyczerpani niepowodzeniem, nieszczęściem, śmiercią bliskiej osoby lub na przymusowym urlopie, marzą o innym życiu i miejscu dla siebie. Czy Winne Wzgórze okaże się przekleństwem, czy zbawieniem? Pierwszy tom nowego cyklu Doroty Schrammek to barwna opowieść o sile przypadku w naszym życiu, o tym jak brzemienne w skutki są nasze wybory, a przeszłość lubi wracać i burzyć ustalony porządek. To poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, tęsknota za naturą i drugim człowiekiem. Czy bohaterowie potrafią to dostrzec? W przygotowaniu kolejne tomy: Winne Wzgórze. Nadzieja i Winne Wzgórze. Miłość.
Okładka książki Truciciel
nowość

34,90 zł 22,28 zł


Wyobraź sobie, że kończysz związek jednym zdaniem.. a potem latami rozrywa Ci serce z tęsknoty. „Czasem wyobrażałem sobie… Ona jęczy z podniecenia i krzyczy z bólu. Ale ten ból jej się podoba. Po wszystkim… zostawiam ją rozpaloną i samotną. Nigdy potem nie wracam, no chyba że w następnym marzeniu, ale to się nie liczy, bo scena jest taka sama.” „…truciciel, rozsiał w moim organizmie truciznę, która pomału mnie zabija.” Autorka - Karolina Kasprzak-Dietrich: Choć jestem marzycielką, mam duszę samotnika – tak mówi o sobie autorka, Karolina Dietrich-Kasprzak. Zafascynowana życiem i otaczającą go przyrodą, dużo czyta, jeszcze więcej pisze. Twórczyni kryminałów i książek obyczajowych (Grabarz, Podstępna schiozofrenia, Velveteen youth, Moje córki, Listy, dzienniki i pamiętniki ) powraca w świetnym stylu z pierwszym erotykiem „Truciciel”, niosącym ogromny ładunek emocjonalności… Wyd.2
Okładka książki Blizny po ważce
nowość

29,00 zł 20,87 zł


„Blizny po ważce” to opowieść o tajemnicy, odwadze i, oczywiście, prawdziwej miłości. Spotkamy tu uprzejme damy i złośliwe arystokratki, rycerskich mężczyzn i cynicznych bawidamków, oprócz tego kilku ekscentrycznych wynalazców, archeologa amatora i niezbyt miłą staruszkę. A wszystko to na tle smaganych wiatrem wrzosowisk. Wczesne dzieciństwo Nin Everett upłynęło na tropikalnej wyspie, gdzie jej rodzice pracowali lecząc i edukując tubylców. W wieku sześciu lat dziewczynka została wysłana do ciotki, by dorastać w bardziej cywilizowanym miejscu i zdobyć odpowiednie wychowanie. Nin stara się dostosować do obowiązujących w arystokratycznych kręgach obyczajów, ale mimo upływających lat wciąż ma wrażenie, że nie pasuje do tego świata. Może dlatego, że obce jej jest uczucie strachu. Nigdy go nie czuła i nie potrafi sobie nawet wyobrazić, co przeżywa człowiek, który się boi. Życie w domu wujostwa biegnie spokojnie do chwili, kiedy podczas balu Nin zauważa klejnot w kształcie ważki wpięty we włosy jednej z dam. O tym, że nie jest to zwykła ozdoba, Nin przekona się niebawem. O tym, jak bardzo złotoszmaragdowa ważka wpłynie na jej losy, dowie się jakiś czas później. Agnieszka Grzelak szczęśliwa mama, pisarka i malarka. Już w szkole, a potem na studiach pisała opowiadania, które dawała do czytania swoim przyjaciołom. Jej ulubionym gatunkiem jest fantastyka, ale czasami skłania się ku opisywaniu codzienności. Jest autorką lubianego przez czytelników cyklu „Blask Corredo” i docenianego szczególnie przez młode matki „Matecznika”. Swoje podróże po Francji opisała w książce „Mój francuski patchwork”. W wolnych chwilach autorka oddaje się drugiej pasji – malarstwu. Głównym tematem jej obrazów są kwiaty, pejzaże i widoki francuskich miasteczek. Lubi też haftować, szydełkować i szyć patchworki. Swoimi dziełami obdarowuje przyjaciół i ozdabia własny dom, w którym dzięki temu panuje wyjątkowa atmosfera.
Okładka książki Pociąg wyd. 2
nowość

45,00 zł 32,33 zł


Szybko, ostro i z humorem. Pożary są straszne. Zabierają szczęście i radość. Sprawiają, że ludzie pogrążają się w smutku, bólu i rozpaczy. Ewa musi uciekać przed byłym mężem, który obwinia ją o śmierć dziecka. Schronienie znajduje u swojej przyjaciółki, Dominiki. Niestety nawet tam nie jest bezpieczna – musi się spakować i ruszać dalej. Tylko gdzie? Gdzie ma uciec ktoś, kto stracił cały sens swojego życia? Kto zdany jest tylko na siebie? Kto zdradził i jest postrzegany przez ludzi jak największy przestępca? Ewa wsiada w pierwszy pociąg, który wjeżdża na stację. Zmierza on do Krakowa. W przedziale, w którym znalazła dla siebie miejsce, podróżują dwaj mężczyźni. Jeden z nich to dobrotliwy staruszek, Stanisław. Drugim jest komornik Michał – człowiek bezduszny i pozbawiony skrupułów. Człowiek, który zaspokaja swoje potrzeby kosztem innych. Czy Ewa trafi z deszczu pod rynnę? Czy przyjmie ofiarowaną jej pomoc? Czy pociąg dowiezie ją bezpiecznie do celu podróży? Jedno jest pewne – droga, którą podąży, pełna będzie namiętnego seksu, wybojów, niespodzianek i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Wydarzeń na zmianę zabawnych i dramatycznych. A czasem zabawnych i dramatycznych jednocześnie. Prosimy wsiadać, zająć miejsca i mocno trzymać się foteli, bo popędzimy naprawdę szybko!!! Oddajemy w Wasze ręce drugie wydanie książki Pociąg – poprawione, dopieszczone i jeszcze bardziej naszpikowane emocjami.
Okładka książki Wspomnienia
nowość

46,00 zł 44,60 zł


Opracowali – Magdalena Bizior-Dombrowska, Marcin Wołk i Maria Woźniak Wspomnienia Barbary Czerwijowskiej to coś znacznie więcej niż tylko nieocenione źródło wiedzy o dzieciństwie jej słynnej siostry, Kazimiery Iłłakowiczówny. Specyficzna pozycja społeczna memuarystki jako sieroty z nieformalnego związku, nad którą opiekę sprawowało kilka rodzin różniących się statusem materialnym i towarzyskim, spowodowała, że relacjonując swoje życie, może Czerwijowska opowiedzieć przy okazji o tym, jak w ostatniej ćwierci XIX i na początku XX wieku żyło się wśród najuboższej inteligencji, ziemiaństwa i arystokracji, w domach miejskich i wiejskich, litewskich, inflanckich, podlaskich i warszawskich. Dzięki znakomitej pamięci, sprawności językowej oraz nastawieniu na odtwarzanie przeszłości, nie zaś jej komentowanie, udało się Czerwijowskiej przekazać rozległy obraz życia codziennego różnych środowisk, ich obyczajów, przekonań i wyobrażeń o rzeczywistości. Jest to świat niemal bez wyjątku żeński: środowisko kobiet samodzielnych, zazwyczaj osobiście zarządzających domem i mniej lub bardziej rozległymi interesami nawet w tych nielicznych rodzinach, w których mężczyzna jest obecny. Owa kobiecość środowiska, w połączeniu z dziewczęcą perspektywą bohaterki i kobiecą narratorki sprawia, że Wspomnienia układają się w szczególną herstory Polski przełomu XIX i XX wieku.
Okładka książki Miłość matki
nowość

24,90 zł 17,97 zł


Niezwykła powieść uwielbianej na świecie autorki bestsellerów. Porusza temat bólu, bezwarunkowej miłości i walki o samą siebie.Celeste wciąż opłakuje tragiczną śmierć syna Jacka, gdy dowiaduje się, że siostrzeniec męża przyjedzie na kilka dni w odwiedziny. Czuje, że nie zniesie obecności innego dziecka, lecz nie ma wyboru. Gdy w końcu Bruno przybywa, Celeste robi wszystko, aby czuł się mile widziany i kochany, mimo że jej serce krwawi. Chłopiec czasem tak bardzo przypomina jej Jacka... że Celeste zaczyna marzyć, by połączyło ich coś więcej niż przelotne uprzejmości.Magiczna, piękna historia o nieoczywistych obliczach miłości.
Okładka książki You Lose the Time War

49,00 zł 41,14 zł


Co-written by two award-winning writers, This Is How You Lose the Time War is an epic love story spanning time and space. Among the ashes of a dying world, an agent of the Commandant finds a letter. It reads: Burn before reading. Thus begins an unlikely correspondence between two rival agents hellbent on securing the best possible future for their warring factions. Now, what began as a taunt, a battlefield boast, grows into something more. Something epic. Something romantic. Something that could change the past and the future. Except the discovery of their bond would mean death for each of them. There's still a war going on, after all. And someone has to win that war. That's how war works. Right?
Okładka książki Darkness of the Night
nowość

129,00 zł 108,30 zł


First published in Italy in 1956, Bruno Munari's In the Darkness of the Night tells the tale of an interconnected, intimate yet expansive journey across three settings-in the darkness, through a meadow, and into a mysterious cave- through a spellbinding combination of paper stocks, transparencies, cutouts, and simple but lively characters. This timeless artist's book, available in a new English edition, is a must-have for Munari fans, designers, bibliophiles, and lovers of exceptional book design. "
Okładka książki Powrót Orfeja
nowość

45,00 zł 30,13 zł


Emil nie wychodzi z mieszkania. Żyje w klatce dręczących go fobii i natręctw. Poznajemy go w chwili, kiedy próbuje pozbyć się intruza – telefonów z call center. Za którymś razem w złości napomyka, że chce popełnić samobójstwo. Zosia z call center nie odpuszcza, dzwoni z prywatnego telefonu i Emil zaczyna jej się zwierzać. Opowiada historie z dzieciństwa i codzienne perypetie, często zabawne. Coraz bardziej zależy mu na dziewczynie i chociaż nie zostaną parą, Emil zaczyna wracać do normalnego życia. Cała opowieść jest jednym wielkim monologiem Emila. Nie słyszymy, co odpowiada Zosia i kilkoro innych rozmówców, ale się domyślamy. Pająk, rośliny czy na przykład mieszkanie – bo i z nimi Emil rozmawia - tylko słuchają. Ahsan Ridha Hassan, ur. 1988, nie posługuje się pseudonimem artystycznym. Pochodzi z Bielska-Białej, ma korzenie polskie i irackie. Mieszka w Krakowie, pracuje w branży IT. Do tej pory opublikował zbiór opowiadań i dwie powieści – ostatnia Zabobon (wyd. Marginesy, 2020) była nominowana do Literackiej Nagrody Angelus 2021. "Powrót Orfeja" otrzymał Nagrodę Krakowa Miasta Literatury UNESCO.
Okładka książki A Spell in the Wind
nowość

54,00 zł 45,33 zł


Witches occupy a clear place in contemporary imagination. We can see them, shadowy, in the corners of the past: mad, glamorous, difficult, strange. They haunt the footnotes of history - from medieval witches burning at the stake to the lurid glamour of the 1970s witchcraft revival. But they are moving out of history, too. Witches are back. They're feminist, independent, invested in self-care and care for the world. They are here, because they must be needed.'What it means to be a witch has changed radically throughout history; where 'witch' was once a dangerous - and often deadly - accusation, it is now a proud self-definition. Today, as the world becomes ever more complicated and as we face ecological, political and economic crisis - witchcraft is experiencing a resurgence. Witches are back. In A Spell in the Wild, Alice Tarbuck explores what it means to be a witch today. Rooted in the real world, but filled with spells, rituals and recipes, this book is an accessible, seasonal guide to witchcraft in the twenty-first century. Following the course of a witch's calendar year while also exploring the history and politics of witchcraft, A Spell in the Wild is the perfect primer for the contemporary witch.
Okładka książki Cracked

49,00 zł 41,14 zł


Why is psychiatry such big business? Why are so many psychiatric drugs prescribed - 47 million antidepressant prescriptions in the UK alone last year - and why, without solid scientific justification, has the number of mental disorders risen from 106 in 1952 to 374 today?The everyday sufferings and setbacks of life are now 'medicalised' into illnesses that require treatment - usually with highly profitable drugs. Psychological therapist James Davies uses his insider knowledge to illustrate for a general readership how psychiatry has put riches and medical status above patients' well-being. The charge sheet is damning: negative drug trials routinely buried; antidepressants that work no better than placebos; research regularly manipulated to produce positive results; doctors, seduced by huge pharmaceutical rewards, creating more disorders and prescribing more pills; and ethical, scientific and treatment flaws unscrupulously concealed by mass-marketing. Cracked reveals for the first time the true human cost of an industry that, in the name of helping others, has actually been helping itself.
Okładka książki Calypso

49,00 zł 41,14 zł


If you've ever laughed your way through David Sedaris's cheerfully misanthropic stories, you might think you know what you're getting with Calypso. You'd be wrong. When he buys a beach house on the Carolina coast, Sedaris envisions long, relaxing vacations spent playing board games and lounging in the sun with those he loves most. And life at the Sea Section, as he names the vacation home, is exactly as idyllic as he imagined, except for one tiny, vexing realization: it's impossible to take a vacation from yourself. With Calypso, Sedaris sets his formidable powers of observation toward middle age and mortality. Make no mistake: these stories are very, very funny - it's a book that can make you laugh 'til you snort, the way only family can. Sedaris's writing has never been sharper, and his ability to shock readers into laughter unparalleled. But much of the comedy here is born out of that vertiginous moment when your own body betrays you and you realize that the story of your life is made up of more past than future. This is beach reading for people who detest beaches, required reading for those who loathe small talk and love a good tumour joke. Calypso is simultaneously Sedaris's darkest and warmest book yet - and it just might be his very best.
Okładka książki Adventures In The Screen Trade

69,00 zł 57,93 zł


As befits more than twenty years in Hollywood, Oscar-winning screenwriter William Goldman's sparkling memoir is as entertaining as many of the films he has helped to create. From the writer of Butch Cassidy and the Sundance Kid, All the President's Men and Marathon Man, Adventures in the Screen Trade is an intimate view of movie-making, of acting greats such as Redford, Olivier, Newman and Hoffman, and of the trials and rewards of working inside the most exciting business in the world.
Okładka książki House of Hoppen

249,00 zł 209,04 zł


In House of Hoppen, Kelly Hoppen MBE takes a look back over her stellar career. Packed with previously unseen imagery from Kelly's personal and professional archives, the book charts the course of her career and celebrates some of the many highlights. Fascinating insights into some of Kelly's favourite projects, including her most recent endeavours and a peek into some of her own homes, give an overview of the ways in which her design approach has remained both consistent and ever-evolving over the decades. Key themes and design signatures that underpin her work are examined in detail and Kelly also showcases her 'classic' touches - such as her favourite staircases, cushion styles and colour: taupe. House of Hoppen features a rich mix of imagery including stunning interior photography by acclaimed photographers such as Tom Stewart, Bill Batten, Vincent Knapp, Mel Yates and Simon Upton.
Okładka książki Altman

129,00 zł 108,30 zł


For decades, Robert Altman fascinated audiences with pioneering films-among them M*A*S*H, Nashville, The Player, and Gosford Park-that combined technical innovation with subversive, satirical humor and impassioned political engage ment. His ability to explore and engage so many different worlds with a single, coherent vision changed the landscape of cinema forever. This signature "Altmanesque" style is, in the words of Martin Scorsese: "as recognizable and familiar as Renoir's brushstrokes or Debussy's orchestrations." Now, the Altman estate opens its archive to celebrate his extraordinary life and career in the first authorized visual biography on the iconoclastic director. Altman, by Altman's widow Kathryn Reed Altman and film critic Giulia D'Agnolo Vallan, brims with photographs and ephemera, many culled from private family albums, and personal recollections of the director. Alongside the intimate illustrated story is a complete visual, historical, and critical narrative of Altman's films and his process. To honor the Altman trademark of using a wide cast of characters, Altman also features contributions from his collaborators and contemporaries including Frank Barhydt, E. L. Doctorow, Roger Ebert, Jules Feiffer, Julian Fellowes, James Franco, Tess Gallagher, Pauline Kael, Garrison Keillor, Michael Murphy, Martin Scorsese, Lily Tomlin, Alan Rudolph, Michael Tolkin, and Kurt Vonnegut Jr.
Okładka książki Coletti. Famiglia. Tom 2
nowość

41,90 zł 26,76 zł


Od czasu narodzin trojaczków mija sześć lat. Tommaso i Rosa prowadzą zdecydowanie szczęśliwe i uporządkowane życie, co w świecie mafii wcale nie jest takie łatwe. Do rodziny dona dołącza Camilla przyjaciółka Rosy, która zawładnęła sercami nie tylko dzieci Colettich, ale także jeszcze czyimśCisza i spokój sprawiają, że nikt nie spodziewa się zmian. Uśpiona czujność bywa zgubna, a jeden incydent sprawia, że wszystko przewraca się do góry nogami.Wkrótce serce Rosy może stać się równie czarne jak serce samego dona, a ona będzie musiała odgrywać zupełnie inną rolę w rodzinie mafijnej.Opis pochodzi od Wydawcy.
Okładka książki Brudne sekrety. W cieniu kłamstw. Tom 1
nowość

45,00 zł 26,48 zł


Powieść autorki serii „Mancuso Family”, „W sidłach zmysłów” oraz książki Król Południa! Poślubiając Victora Koslova, Nadia Bowen czuła, że znalazła odpowiedniego partnera. Mężczyzna był przystojny, szarmancki i zamożny. Przyciągał uwagę wielu kobiet, tymczasem należał wyłącznie do niej. Po dwóch latach nad ich małżeństwem zebrały się burzowe chmury. Nadia – zmęczona byciem idealną – powoli zaczęła dostrzegać, że mąż dziwnie się zachowuje i najprawdopodobniej coś przed nią ukrywa. Przypadkowe spotkanie z nieznajomym tylko ją w tym przekonaniu utwierdziło. Kobieta w końcu zdała sobie sprawę z tego, że wpadła w pułapkę. W jej życiu pojawił się Jason Blackwood – mężczyzna, który wydaje się wiedzieć o jej mężu więcej niż ona sama. Opis pochodzi od Wydawcy.
Okładka książki Ocalona
nowość

39,00 zł 24,86 zł


Jake McGuire ciężko pracował na swój sukces, prowadząc rancho. Jedynym zagrożeniem dla jego wygodnej egzystencji jest kobieta, której nigdy nie powinien pragnąć. Zna reputację Idy Merridan, a zasłyszane historie wystarczą mu, by trzymać się od niej z daleka. Aż do dnia, w którym los postawi ją na jego drodze. Poznawszy prawdę o Idzie, Jake nie może już przestać o niej myśleć.Dwukrotnie zamężna i niezależna finansowo Ida niczym nie zasłużyła sobie na złą reputację. Po prostu zdarzyło jej się wybrać niewłaściwych mężczyzn na życiowych partnerów. Mieszka i uczy się w małym miasteczku, a po wszystkim, co przyniósł jej los, rozważa samotne życie. Jej plany ulegną zmianie, gdy pewnego dnia jeden namiętny pocałunek okaże się prowadzić do drugiego
Bestsellery

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj