Ta kategoria dedykowana jest współczesnym czytelniczkom literatury kobiecej. Bardzo szeroki wybór romansów, kryminałów, powieści obyczajowe, poruszająca literatura kobieca, erotyki, harlequiny polskich i zagranicznych autorów. Każda lubiąca czytać kobieta znajdzie coś szczególnego dla siebie.
Polecamy literaturę Sergiusza Piaseckiego, Stanisława Srokowskiego, Diany Palmer czy w końcu Blanki Lipińskiej.
Weronika Szuwarska stara się nie myśleć o ogromnej stracie, której nie powinna była doświadczyć. W zapomnieniu pomaga jej nieustanna praca, której całkowicie się oddaje. Będąc terapeutką słyszała i widziała już wiele, ale nic nie było w stanie przygotować jej na spotkanie z oszałamiającym żołnierzem, który zgłosił się do niej po pomoc. Dziewczyna od razu zdaje sobie sprawę, że nie będzie to standardowa terapia. Porucznik Jacek Krall zmaga się z wyrzutami sumienia i silnym stresem pourazowym związanym z nieudaną misją wojskową w Afganistanie. Wspomnienia tragicznych wydarzeń powracają do niego nieustannie i nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Wyczerpany psychicznie żołnierz nie spodziewa się, że spoglądając w oczy swojej terapeutki zobaczy w nich tak dobrze znane mu emocje: strach, smutek oraz tajemnicę, którą zechce rozwikłać. Przypadek i odrobina szczęścia sprawiły, że dwoje złamanych ludzi trafiło na siebie i dostało szansę, by poskładać się na nowo. Nie spodziewają się jednak, że problemy z którymi się zmagają nie są jedynymi, którym będą musieli stawić czoła.
Piotr Sadowski to przystojny, honorowy i bardzo utalentowany mężczyzna, który właśnie zaczyna swoją karierę w jednostce wojskowej. Pewnego dnia poznaje w bibliotece tajemniczą dziewczynę o artystycznej duszy, ale bardzo smutnych oczach. Choć wydaje się, że różnią się od siebie tak bardzo, że nic nie może ich połączyć, to oboje czują w swoim towarzystwie elektryzujące napięcie, które nieustanie ich do siebie przyciąga. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy okazuje się że poznana dziewczyna jest córką jego oschłego i bezlitosnego dowódcy. W dodatku córką, o której nikt do tej pory nie wiedział. Generał nie chce, aby Paulina spotykała się z jego ulubieńcem, gdyż uważa, że dziewczyna może zniszczyć jego karierę. Kiedy między Piotrem i Pauliną rodzi się uczucie, wychodzą na jaw sprawy z przeszłości, które potwierdzają, że nic w co do tej pory wierzyła Paula nie było prawdziwe. Czy można zapomnieć o osobie, która zawładnęła umysłem ambitnego oficera? Czy przebaczenie ma swoją cenę? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał zaginiony przed laty list? Na te pytania nie ma prostych odpowiedzi, ale jedno jest pewne. Czasem to przeznaczenie decyduje o tym, jak potoczy się nasza historia.
Życie z sąsiadami nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przekonują się o tym mieszańcy małego osiedla, na którym mieszka kobieta wścibska, pyskata, wtrącająca się dosłownie we wszystko. Halina Marchwicka z domu Konfitura to główna bohaterka książki, która każdego dnia wytyka sąsiadom ich błędy. Zarówno wyglądając przez okno, jak i spacerując po okolicy, przygląda się zachowaniu innych i skrupulatnie zapisuje w swym notesiku rzeczy, które są robione inaczej, niż ona sobie tego życzy. Miejscowa policja ma dość telefonów od Haliny i wysłuchiwania o niesprzątaniu po swoich pupilach czy o niesegregowaniu śmieci. Halina jest na tyle wścibska, że potrafi wejść do czyjegoś mieszkania, by zobaczyć, jakie ma meble, albo zapytać sąsiadkę o zawartość paczki, którą kurier dostarczył chwilę temu.
Czytelnik poznaje wiele różnych historii z Haliną w roli głównej. Niektóre będą śmieszne, inne nieco mniej. Jedno jest pewne! Halina swymi działaniami nieraz uczyni wiele dobrego i ochroni osiedle, na przykład przed złodziejami.
Halina ma przyjaciółkę Jadwigę. Kobiety świetnie się dogadują i wyśmienicie czują w swoim towarzystwie. Często sobie pomagają i wyciągają się z opresji – jak wtedy, gdy Jadwiga przypaliła sobie brwi, odpalając papierosa od kuchenki gazowej, czy wybiła górną jedynkę i musiała przez kilka dni siedzieć w domu, zanim dostała się do stomatologa. Z pamięcią u głównej bohaterki jest krucho, w związku z tym myli jedną cyfrę numeru telefonu i zamiast do męża dodzwania się do księdza, który jak na złość również ma na imię Stanisław.
To książka pełna humoru, poniekąd także pouczająca. Dzięki sytuacjom, które przydarzają się zarówno Halinie, jak i jej sąsiadom, czytelnik może starać się zrozumieć czyjeś zachowanie oraz docenić innych ludzi.
„Osiedlowy monitoring” to doskonała komedia o… życiu. Rozbawi Was do łez, oderwie od codziennej szarości, a czasem skłoni do refleksji. Ta historia skradnie Wasze serca!
Serdecznie polecam! – A.P. Mist, autorka
Zabawna, choć niekiedy trzymająca w napięciu powieść o życiu kobiety, którą każdy z Was może spotkać na swojej drodze. – Polecam, Anita Scharmach, pisarka
Znacie tę jedną starszą panią z Waszego osiedla, która wszystko o wszystkich wie, a Wy, idąc do pracy, widzicie ją w oknie i już wiecie, że każdego ma na oku? „Osiedlowy monitoring” to komedia, dzięki której poznacie właśnie taką sąsiadkę! Przy tej pozycji genialnie się bawiłam, jest to świetna książka pozwalająca totalnie się wyluzować i poznać tę drugą stronę osiedlowego monitoringu. Historia pani Haliny rozbawiła mnie do łez – koniecznie musicie ją poznać! – Natalia, Pigula.czyta
It's now or never to take back control of our brain
How many times have you been distracted today from what you actually wanted to do? We live in a world of constant connectivity. Distractions lurk around every corner. Our endless to-do lists and packed schedules are a relentless reflection of what's going on in our minds: we are constantly in overdrive, and our focus is completely lost. No wonder stress and burnout rates are at an all-time high. Even though most of us know what we need to do in order to stay resilient and healthy, our overstimulated brains seem unable to handle all that knowledge, let alone put it into practice.
Ten years after her bestseller Better Minds, Elke Geraerts presents a book tailored to a generation without attention. She combines powerful insights with practical tools that have an immediate impact on how you work and live. Her goal is to ensure that you can truly focus on what is important. This means you need razor-sharp focus when necessary, but you also need to master the art of unfocusing. Her promise? You will work more efficiently, boost your creativity, and have more time for meaningful connections.
Are you ready for this mental revolution?
In the world of typography, it is not uncommon to see combinations of serif and sans serif typefaces in the same design. However, it takes skill to combine them in a way to avoid unwanted graphic tension or clashing fonts, and ensure maximum legibility of the text in the design.
From font weights to classifications, each typeface has its own distinct personality, and should be carefully paired to convey the right tone and mood of the design. Featuring a selection of type specimens, their design applications, and the thoughts that go behind the craft, Sans in Use / Serif in Use collects the best combinations of both categories and serves as a reference point for inspiration-seeking designers and typographers alike. Through examples and interviews with internationally renowned type foundries, typography designers and type experts, the future of typeface creation is laid bare.
In the world of typography, it is not uncommon to see combinations of serif and sans serif typefaces in the same design. However, it takes skill to combine them in a way to avoid unwanted graphic tension or clashing fonts, and ensure maximum legibility of the text in the design.
From font weights to classifications, each typeface has its own distinct personality, and should be carefully paired to convey the right tone and mood of the design. Featuring a selection of type specimens, their design applications, and the thoughts that go behind the craft, Sans in Use / Serif in Use collects the best combinations of both categories and serves as a reference point for inspiration-seeking designers and typographers alike. Through examples and interviews with internationally renowned type foundries, typography designers and type experts, the future of typeface creation is laid bare.
Texture, colour, flavour – the essence of India itself, intertwine and explode in this stunning cookbook. Celebrating the patent versatility and abundance of Indian cuisine, India Local focuses on India’s street foods and chaats. It tells the story of a nation through its street offerings, from the bustling lanes of old Delhi and the alleyways of Lucknow to the swarming bylanes of Mumbai and Ahmedabad. The author takes you on a cross-country culinary adventure through the vibrant gullies of Surat to the hilly thoroughfares of Darjeeling, exploring along the way the kitchens-on-wheels from Jaipur to Gangtok all the way down to the hectic curbsides of Chennai.
Ved’s glamorous yet approachable recipes meet Karam Puri’s street-style photography, and together they guide you through the best chaats and street food in India. Pick from usuals like pani puri and vada pav, to special snacks by India’s most innovative minds: hello, tawa paneer chaat and jinni dosa.
The book has recipes generously shared by Ved’s chef friends and those promise to be as creative as they are satisfying. Besides, there are housemade specialities like the inviting papdi ‘lasagne’, barley-couscous tikki with raw mango cream, 8-layers dhokla chaat and more. Want to eat like a local? This book is for you.
The story of the Highland clans is a gripping one, full of celebrated names and heroic deeds. It is also, as Alistair Moffat reveals, the story of a fearless people, shaped by the unique traditions and landscape of the Scottish Highlands.
Here, he traces the history of the clans from their Celtic origins to the coming of the Romans, through the great battles of Bannockburn and Flodden, to the Clearances and the present day. The story of the clans is also about the pain of leaving, with the great emigrations to the United States, Canada, Australia and New Zealand. Clansmen and women disappeared, but the memories have never faded. Even today the power of the ancient clan names persists, drawing many back to this rugged corner of the world. Complete with a clan map and an alphabetical list of the clans of the Scottish Highlands, this is a must for anyone interested in the history of Scotland.
‘Pithy, admirable ... a most refreshing resumé’ The Times Literary Supplement
India has had many histories. To pilgrims from ancient China, India was the birthplace of the Buddha; to Alexander the Great it was a land of clever naked philosophers and indomitable, elephantine armies. At the height of the Mughal empire, India boasted nearly a quarter of the world economy, and even under colonial rule it was the jewel in the crown of the British Empire. Today it is the resurgent home to one sixth of the global population.
Andrew Robinson incisively distils India’s many incarnations, from the remarkably advanced cities of the early Indus Valley to the world’s largest democracy. Anyone curious about its past, present or future will find this a fascinating introduction.
‘Pithy, admirable ... a most refreshing resumé’ The Times Literary Supplement
India has had many histories. To pilgrims from ancient China, India was the birthplace of the Buddha; to Alexander the Great it was a land of clever naked philosophers and indomitable, elephantine armies. At the height of the Mughal empire, India boasted nearly a quarter of the world economy, and even under colonial rule it was the jewel in the crown of the British Empire. Today it is the resurgent home to one sixth of the global population.
Andrew Robinson incisively distils India’s many incarnations, from the remarkably advanced cities of the early Indus Valley to the world’s largest democracy. Anyone curious about its past, present or future will find this a fascinating introduction.
Join Rose Ayling-Ellis, her cool cat Halo, and their magical tour guide, Perky the Pigeon on a time-travelling, globetrotting adventure to explore the story of communication as never before.
Discover ancient language and decipher secret codes on a journey through time in this book for children aged 7-9.
Marvellous Messages will teach you about all the different ways we can send, or receive, a message. With Perky, the expert tour guide, explore the beginnings of language, the first hieroglyphic 'emojis' and even communication in the animal kingdom!
This communication book for children offers:
Content written by award-winning actress Rose Ayling-Ellis a longstanding pioneer for the deaf community.
Timelines of five world-changing inventions and how they shaped the evolution of communication.
Bright illustrations on every page that take children through time and even into space.
Cross continents, traverse time and discover the very special gift of communication. Interwoven throughout the journey are fascinating timelines of inventions that changed the world, from how sign language began in the 1500s to how bees communicate with one another. This is the ideal book for children curious about how language and communication work.
"Pamiętnik Pani Hanki", autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, to niezwykle wciągająca i bogata w szczegóły powieść, której akcja rozgrywa się w Warszawie w latach trzydziestych XX wieku. Dzieło to, napisane w formie pamiętnika, pozwala nam zajrzeć do prywatnego świata głównej bohaterki - Hanki Renowickiej, kobiety pięknej, młodej, należącej do warszawskich elit towarzyskich, prowadzącej życie na pozór pełne luksusu i beztroski. Pod elegancką powierzchownością skrywa się jednak dramatyczna historia i tajemnica, która może zachwiać całym jej światem. Hanka Renowicka odkrywa przypadkiem list sugerujący, że jej mąż, Jacek, dopuścił się bigamii. To odkrycie wywraca życie kobiety do góry nogami, zmuszając ją do rozpoczęcia śledztwa, które prowadzi do zaskakujących odkryć na temat przeszłości jej męża. Rozpoczyna się intryga pełna napięcia, w której ważną rolę odegrają nie tylko miłość i zazdrość, lecz także manipulacja, zdrada oraz sekretne życie warszawskich elit. Powieść Dołęgi-Mostowicza jest znakomitym obrazem obyczajowości wyższych sfer międzywojennej Warszawy. Autor znakomicie uchwycił klimat i atmosferę tamtych czasów, oddając jednocześnie głębię emocjonalną swojej bohaterki. Czytelnik zyskuje wyjątkową możliwość wejścia w myśli i uczucia kobiety, która - choć pozornie uprzywilejowana - zmaga się z samotnością, niepewnością i bolesnym poczuciem zdrady. Na uwagę zasługują mistrzowskie dialogi, błyskotliwe, często ironiczne spostrzeżenia i elegancki styl, który doskonale oddaje realia epoki. Powieść nie tylko ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie, lecz także porusza tematy społeczne i obyczajowe, malując obraz klasy wyższej Polski międzywojennej, z jej konwenansami, intrygami i ukrytymi dramatami. "Pamiętnik Pani Hanki" to dzieło wciąż aktualne, zachwycające przenikliwością psychologiczną, finezją literacką oraz elegancją języka. Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika klasycznej literatury polskiej, oferująca zarówno pasjonującą opowieść, jak i głębszą refleksję nad relacjami międzyludzkimi, małżeństwem oraz społecznością, która tak chętnie skrywa swoje tajemnice pod maską pozorów. Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego. Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, Prokurator Alicja Horn. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach
Co się stanie, gdy pęknie ci serce Gdzieś poza czasem i rzeczywistością istnieje hotel. To przystań dla tych, których miłość zraniła najmocniej:Maya - dziewczyna, której śmierć odebrała ukochaną. Martino - chłopak, który został wyśmiany i odrzucony. Fiona - dziewczyna, która kochała samą siebie. Fede - chłopak, który zrezygnował z życia. Choć każde z nich przybyło tu z innego powodu, łączy ich jedno: ból. I to w Heartbreak Hotel spotkają się, by wypłakać swoje smutki, przepracować traumy, a także podnieść się, otworzyć na nowo na świat i odszukać drogę do wyjścia. Ale czy wszyscy znajdą w sobie siłę, by ją przejść? A czy ty jesteś gotowy na to, co czeka w środku? Wejdź, rozgość się
CZASEM JEDNA POZORNIE DROBNA DECYZJA MOŻE ZMIENIĆ LOS CAŁEJ RODZINY.
Matylda Sawicka nie zdaje sobie sprawy, czym ryzykuje, kiedy postanawia wynająć pewnej samotnej mamie dom swoich rodziców. Gdy młoda kobieta wkracza do jej życia, zmienia się wszystko. Los dwóch dorosłych synów, męża, a nawet psa. Jakby tych problemów było mało, pojawia się jeszcze tajemnica ukrytego w starym domu złota, o którym krąży wiele opowieści, ale nikt nie wie, która z nich jest prawdziwa. Zauroczenie zbiera swoje żniwo, bo tak trudno odróżnić je od prawdziwej miłości… A konsekwencje pomyłki potrafią być poważne w skutkach. Czy Jakub, Kacper, Matylda i Ignacy będą umieli podjąć właściwe decyzje? Czy tylko Karo, ich piękny pies, który zakochał się po raz pierwszy w życiu, wie, jak się walczy o miłość? Daj się uwieść losom nietuzinkowych bohaterów i zanurz w pięknej historii o zauroczeniu, które może przerodzić się w miłość. Nie tylko w bajkach…
David Hockney’s exuberant work is highly praised and widely loved, but he is also something else: an incisive and original thinker on art. In this now classic book, filled with anecdote, insight, passion and wit, Hockney reveals the fruits of his lifelong meditations on the problems and paradoxes of representing a three-dimensional world on a flat surface.
Compiled from a decade and a half of conversations with art critic Martin Gayford, it reflects a period in which Hockney relocated from Los Angeles to his native East Yorkshire. Their exchanges communicate the immense delight and inspiration that Hockney finds in the changing seasons and natural splendours of this sparsely inhabited corner of England – a delight that is, in the words of Margaret Drabble, ‘an invitation to us all to look better, see better, enjoy more’.
Ask anyone non-Northern, they’ll only know Donny as punch line of a joke or place they changed trains once ont way to London.
But Doncaster’s also the home of Rach, Shaz and Kel, bezzies since childhood and Donny lasses through and through. They share everything, from blagging their way into nightclubs to trips to the Family Planning clinic when they are late. Never mind that Rach is skeptical of Shaz’s bolder plots; or that Shaz, who comes from a rougher end of town, feels left behind when the others begin charting a course to uni; or that Kel sometimes feels split in two trying to keep the peace ― their friendship is as indestructible as they are. But as they grow up and away from one another, a long-festering secret threatens to rip the trio apart.
We Pretty Pieces of Flesh takes you by the hand and leads you through Doncaster’s schoolyards, alleyways and nightclubs, laying bare the intimate treacheries of adolescence and the ways we betray ourselves when we don’t trust our friends. Like The Glorious Heresies and Shuggie Bain, it tracks hard-edged lives and makes them sing, turning one overlooked place into the very centre of the world.
Zbiór opowiadań o chłopcu dorastającym w małym miasteczku i o niepewnej, wrażliwej męskości, która się w nim budzi. Wszystko w czasach dogorywającego komunizmu, gdy bohaterowie są już bardzo zmęczeni, patroni właśnie wymieniani na nowych i nawet zwycięski pojedynek w samo południe przynosi tylko gorycz. Laszowanie to opowieść o tym, jak bardzo chce się wzlecieć nad dwa kościoły, poniemiecki cmentarz zamieniony w plac zabaw i szkołę dla uśmiechniętych.
Gdy zostaną ci odebrane godność, pewność siebie i kobiecość, jedyne, co możesz zrobić, to uczyć się żyć od nowa.
Savannah Miller doświadczyła koszmaru, którego skutki próbuje uleczyć każdego dnia. Napięta relacja z ojcem – trenerem, który przy każdej możliwej okazji namawia ją na powrót do wcześniejszego trybu życia – nie sprzyja poprawie jej stanu.
Gdy w najmniej spodziewanym momencie samochód Savannah odmawia posłuszeństwa, dziewczyna poznaje Huntera. Po raz pierwszy od dłuższego czasu czuje, że jest gotowa wyjść ze swojej skorupy i zaryzykować. Hunter Evans wydaje się wymarzonym materiałem na partnera: troskliwym, czułym, pozwalającym na to, by ich znajomość rozwijała się w odpowiednim tempie. Jednak w życiu nic nie bywa idealne, a każdy jest obciążony bagażem doświadczeń, które go kształtują. Otwarcie pokiereszowanego serca na tego mężczyznę może być najlepszym, co kiedykolwiek spotkało Savannah, ale ryzyko otrzymania kolejnej bolesnej lekcji wydaje się równie prawdopodobne, co szansa na szczęśliwe zakończenie.
Czy ta relacja pozwoli jej na odnalezienie siebie?
Czy warto się odsłonić i ponownie zaufać?
I najważniejsze: Czy można kochać tak mocno, by wybaczyć błędy?
"Bracia Dalcz i S-ka" to porywająca powieść obyczajowo-społeczna, w której Tadeusz Dołęga-Mostowicz kreśli obraz wielkiego przemysłowego imperium i rodzinnej dynastii, wplątanej w dramatyczne intrygi, finansowe machinacje i osobiste tragedie. Autor, znany z takich bestsellerów jak "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Znachor", ponownie dowodzi swojego mistrzostwa w ukazywaniu mechanizmów rządzących światem wielkiego biznesu, konfliktów międzypokoleniowych i moralnych dylematów, jakie niesie ze sobą władza i bogactwo. Akcja powieści rozgrywa się w kręgu potężnej rodziny Dalczów, właścicieli prężnie działających Zakładów Przemysłowych "Bracia Dalcz i S-ka". Na czele tego imperium stoi Wilhelm Dalcz, doświadczony i konserwatywny przemysłowiec, który całe życie poświęcił rozbudowie rodzinnej firmy. Jego brat Karol Dalcz, sparaliżowany i zmęczony życiem, powraca do kraju wraz ze swoim synem Krzysztofem, młodym inżynierem wychowanym w Europie Zachodniej. Krzysztof, mający przejąć odpowiedzialność za przyszłość zakładów, zderza się z nieprzyjaznym środowiskiem - skostniałą hierarchią, zbiurokratyzowanym zarządem oraz skłóconą rodziną, której członkowie kierują się głównie własnymi interesami. Na tle tych wydarzeń rozgrywa się emocjonująca walka o władzę, w której kluczowe role odgrywają również ludzie z otoczenia Dalczów. Autor z wielką wnikliwością ukazuje ówczesne realia gospodarcze i społeczne Polski międzywojennej, z jej narastającymi podziałami klasowymi i kryzysem kapitalistycznego świata. Powieść, choć napisana w roku 1933, pozostaje niezwykle aktualna, ukazując mechanizmy walki o władzę, nepotyzm, korupcję i moralne dylematy ludzi uwikłanych w wielkie interesy. Dzięki znakomitym portretom psychologicznym, "Bracia Dalcz i S-ka" stają się nie tylko dramatycznym obrazem losów pewnej rodziny, ale i uniwersalnym studium ludzkiej natury - ambicji, zazdrości, lojalności i zdrady. Postacie stworzone przez Mostowicza nie są czarno-białe - każda z nich ma swoje motywacje, wady i zalety.Tadeusz Dołęga-Mostowicz,obserwator ludzkich charakterów udowadnia, że potrafi stworzyć literaturę, która nie tylko wciąga fabułą, ale i zmusza do refleksji nad kondycją człowieka i społeczeństwa. Czy Krzysztof Dalcz, młody i ambitny inżynier, zdoła uratować rodzinne dziedzictwo? Czy w świecie brutalnych intryg i bezwzględnej konkurencji jest jeszcze miejsce na uczciwość i honor? Przekonaj się, sięgając po tę fascynującą opowieść ! Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz urodził się 23 września 1900 roku w Głębokiem. Należy do najbardziej poczytnych polskich pisarzy okresu międzywojennego. Popularność przyniosły mu takie powieści jak Kariera Nikodema Dyzmy, Znachor, Doktor Murek czy Pamiętnik pani Hanki, Prokurator Alicja Horn. Bracia Dalcz i S-ka - dwutomowa powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza ukazała się w roku 1933. Pisarz zmarł w roku 1939 w Kutach.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Uwierz, że to los przynosi najbardziej niespodziewane prezenty!
Emilia wiedzie spokojne, lecz samotne życie. Małe miasteczko z niewielką księgarnią, w której teraz pracuje, to wybór, jakiego dokonała kilka lat wcześniej, chcąc zacząć wszystko od nowa.
Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Trudny czas, jeśli nie ma się bliskich, ale dla Emilii to nic nowego. Gdy któregoś dnia w księgarni zjawia się Łucja, coś się jednak zmienia. Dziewczynka szuka pewnej książki – chce poznać tajemnice domu, w którym mieszka. Ulica Jaśminowa to stare wille, a każda z nich ma swoją historię. Kim była Ludmiła, która kiedyś mieszkała w domu Łucji? Co łączy losy jej rodziny z albumem, który zostawił Łucji ojciec? Do kogo powinny trafić stare fotografie?
Te święta niespodziewanie mogą zmienić życie Emilii. Jednak tylko do niej należy decyzja, czy jest gotowa i czy ma odwagę przyjąć niespodzianki i prezenty, jakie szykuje jej los.
#zimowaopowieść #święta #los #niespodzianka #tajemnica #historia #harpercollinspolska
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?