KATEGORIE [rozwiń]

Joga, tai chi, medytacja

W tym dziale zapraszamy naszych szanownych czytelników do zapoznania się z ciekawą lekturą na temat jogi, medytacji, tai chi. To wszystko znajdziecie w jednym miejscu, w dobrej cenie: podręczniki, poradniki oraz przewodniki. Pozycje i proste wskazówki, które pomogą Ci w praktykowaniu jogi,medytacji i tai chi we własnym domu, autorzy książek tłumaczą wszystko jasno, klarownie, krok po kroku, a najtrudniejsze zagadnienia są zilustrowane. Szczerze polecamy do zapoznania się z obszerną lekturą.

Okładka książki Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą

69,60 zł 40,77 zł


Odkryj jak dzięki ajurwedzie - starożytnej medycynie indyjskiej - naturalnie zadbać o prawidłową pracę tarczycy, pokonać Hashimoto, stany zapalne, nadczynność lub niedoczynność! Autorka odkryje przed Tobą przyczyny nieprawidłowego działania tego ważnego gruczołu oraz jego powiązania ze stanem całego organizmu, np. z nadnerczami, podwzgórzem czy wątrobą. Poznasz konkretne protokoły eliminacji chorób autoimmunologicznych, a także otrzymasz wskazówki dotyczące ukierunkowanego stosowania ziół, ajurwedyjskiej diety czy detoksykacji organizmu. Znajdziesz tu również terapie, które przyniosą Ci ulgę w objawach, takich jak zmęczenie, wzrost wagi czy wypadające włosy. Zdrowa tarczyca dzięki ajurwedzie!
Okładka książki Joga kręgosłupa (wyd. 2024)

29,99 zł 19,78 zł


W Jodze kręgosłupa w całkiem nowy sposób przedstawiono część ćwiczeń jogi – ćwiczenia krokodyla. Dzięki nim można osiągnąć niezwykłe sukcesy zarówno w zapobieganiu, jak i w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i korygowaniu wad postawy. Program treningowy jest tak skonstruowany, że nawet początkującym nie sprawi żadnych problemów. W zapobieganiu i leczeniu dolegliwości pleców i wad postawy osiągnięto już dzięki jodze wspaniałe sukcesy. 55 pozycji kroko­dyla było inspiracją dla ćwiczeń przedstawionych w niniejszej książce. W ramach szczegółowego programu ćwiczeń w pięciu seriach otrzymają Państwo informacje dotyczące: anatomii kręgosłupa i przyczyn bólu pleców oddziaływania ćwiczeń jogi głębokiego relaksu ćwiczeń uzupełniających ćwiczeń do masażu organów wewnętrznych Ćwiczenia te prostują, wzmacniają i relaksują kręgosłup i mogą być wykonywane w każdej chwili, przy niewielkim nakładzie sił. Program ćwiczeń jest tak skonstruowany dydaktycznie, iż nawet początkującym nie sprawi żadnych problemów.
Okładka książki Trening core - 6-minutowe ćwiczenia na silny korpus.

49,40 zł 28,82 zł


Spędzasz wiele godzin przed komputerem? Często odczuwasz ból pleców, kręgosłupa lub mięśni? Wstajesz z łóżka obolały? Jeśli tak – zadbaj o swój core! Odzyskaj siłę, elastyczność i pewność siebie dzięki prostemu, zaledwie 6-minutowemu treningowi core. Zapomnij o długich i męczących ćwiczeniach. Ten podręcznik to klucz do poprawy zdrowia, twojej postawy, złagodzenia bólów i zapobiegania kontuzjom. Znajdziesz w nim 25 prostych do wykonania ćwiczeń na core, czyli mięśni tułowia, i personalizowane treningi dostosowane do twoich indywidualnych celów. Instruktażowe ilustracje i pliki video pomogą ci sprawić, aby każdy twój ruch był prawidłowy i bezpieczny. Pamiętaj też, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na stres! Silny core – silny ty!
Okładka książki Uważność Trening mindfulness na co dzień

44,99 zł 24,91 zł


Uważność to niezawodny środek pozwalający osiągnąć spokój i jasność umysłu w dzisiejszym skomplikowanym świecie.Jeśli chcesz być bardziej świadomym każdej chwili, dążysz do poczucia dobrostanu, lepszego zdrowia i samopoczucia oraz większej aktywności, wypróbuj uważność. Autorzy tej książki przekonują, że łatwo się jej nauczyć i łatwo ją stosować na co dzień. Objaśniają, czym dokładnie jest mindfulness, opisują podstawy tej praktyki, a przede wszystkim analizują przykłady jej zastosowania w trzech obszarach życia: zdrowia, rozwoju osobistego i duchowego. Relacje ludzi, którym prosta praktyka uważności pozwoliła zmienić życie, świadczą, że to naprawdę działa!Uważność. Trening mindfulness na co dzień to napisany przez ekspertów kompletny przewodnik po tym, jak żyć bardziej świadomie.Dzięki tej książce:wytrenujesz się w uważności,poznasz konkretne korzyści płynące z jej praktykowania,przekonasz się, że wystarczy kilka minut medytacji dziennie, by zyskać lepsze, bogatsze życie.dr Stephen McKenzie doświadczony badacz i nauczyciel akademicki, pracuje w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Deakin, gdzie zajmuje się zagadnieniem uważności jako narzędzia terapeutycznego.dr Craig Hassed międzynarodowej sławy ekspert w zakresie uważności, jest założycielem i prezesem Australijskiego Towarzystwa Nauczycieli Medytacji.
Okładka książki Anatomia funkcjonalna jogi. Ilustrowany przewodnik po asanach dla początkujących, praktykujących i nauczycieli

124,20 zł 72,47 zł


Zdrowie jest najważniejsze, a joga to jedno z najlepszych narzędzi na drodze do jego utrzymania. Czy znasz już wszystkie korzyści płynące z praktykowania jogi? Ta książka jest dla ciebie, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, doświadczonym praktykującym, czy nauczycielem. Poznaj anatomiczne aspekty jogi, które pomogą ci lepiej zrozumieć swoje ciało. Dzięki ćwiczeniom oddechowym i terapii jogą odkryjesz skuteczne sposoby na stres. Aktywność fizyczna to klucz do eliminowania bólu kręgosłupa, pleców i stawów. Dlatego zastosowanie odpowiednich ćwiczeń na stawy i masaż powięzi poprawią twój komfort oraz sprawność. A twoje mięśnie i ciało będą ci wdzięczne za poświęcony czas. Dzięki anatomii funkcjonalnej jogi odkryjesz tajemnice swojego ciała w praktyce jogi.
Okładka książki Mindfulness dla dzieci. Poczuj radość, spokój i kontrolę

37,00 zł 22,40 zł


Mindfulness dla dzieci. Poczuj radość, spokój i kontrolę Doskonale wiemy, że najmłodsi potrzebują regularnego treningu fizycznego, nawet jeśli nie planują kariery sportowej. Jednak nie tylko mięśnie wymagają ćwiczeń! Równie ważna jest praca nad mózgiem, żeby wzmacniać i rozwijać te jego części, które odpowiadają za podejmowanie decyzji, oraz doskonalić umiejętności zapamiętywania i przypominania sobie informacji. Wartościowym efektem takiego treningu jest także nauka kontroli reakcji "uciekaj lub walcz". Przede wszystkim należy nauczyć się uważności. To trudne słowo oznacza bycie świadomym, co jest tu i teraz: co właśnie widzimy, słyszymy, odczuwamy i jakich doświadczamy emocji. Uważność pomaga przejąć kontrolę nad sytuacją i podjąć najlepszą decyzję w danej chwili. Ta książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Przywołuje historie dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i musiały dokonać wyboru - a poradziły sobie z tym dzięki wielu różnym technikom. Te zostały opisane głosami samych dzieci, które dzielą się również własnymi ćwiczeniami na uważność, do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych. Ponadto znalazły się tu propozycje świetnych ćwiczeń kształcących umiejętność skupiania się na własnych emocjach i rozpoznawania ich. To rzecz, którą młodzi odbiorcy mogą przeczytać wspólnie z rodzicami albo samemu po cichu - a potem wypróbować zaprezentowane techniki, a te, które polubią najbardziej, stosować jak najczęściej w codziennym życiu. W tej książce znajdziesz ćwiczenia: na uważność w domu na uważność w szkole na uważność w relacjach z innymi dziećmi Poznaj uważność. Ćwicz uważność. Włącz uważność.
Okładka książki Sekretne techniki medytacyjne buddyjskiego mnicha

89,80 zł 49,70 zł


Głębokie stany medytacji (jhny) są niezwykle rzadko opisywane i nauczane, w związku z czym ta książka doskonale uzupełnia wszystkie pozostałe informacje, jakie można znaleźć w publikacjach poświęconych medytacjom. Oferuje jednocześnie coś, czego nie zaproponował nikt przed nią. Autor pisze o różnych stanach psychicznych i wizualizacjach z precyzją i wnikliwością, czerpiąc z własnych bogatych doświadczeń. Jest systematyczny i krok po kroku obala mity związane z medytacją oraz wyjaśnia, co tak naprawdę podczas niej zachodzi. Przekonasz się również, jak przydatne są jego spostrzeżenia dotyczące problemów, z jakimi spotykają się medytujący i co należy zrobić, aby je rozwiązać. Czas na skuteczną medytację!
Okładka książki Wyćwiczony. Dlaczego coś, czego ewolucja nigdy od nas nie wymagała, jest tak zdrowe i satysfakcjonujące

79,91 zł 54,05 zł


Zaskakujące, kompetentne i odkrywcze spojrzenie na historię naturalną aktywności fizycznej, które zmienia sposób postrzegania przez nas własnego ciałaJeśli aktywność fizyczna jest zdrowa (i tak dla nas dobra!), dlaczego wiele osób jej nie lubi lub unika?W swojej rozbrajającej mity książce Daniel Lieberman, profesor biologii ewolucyjnej na Uniwersytecie Harvarda i pionierski badacz ewolucji aktywności fizycznej człowieka, opowiada o tym, że nigdy nie ewoluowaliśmy do ćwiczeń, rozumianych jako dobrowolna aktywność podejmowana dla zdrowia. Korzystając z własnych badań i doświadczeń z całego świata, Lieberman czytelnie wykazuje, jak i dlaczego człowiek ewoluował tak, aby chodzić, biegać, kopać i wykonywać inne niezbędne i satysfakcjonujące czynności fizyczne, unikając zbędnego wysiłku.Wyćwiczony to książka zajmująca i pouczająca, ale także konstruktywna. Ponieważ nasz coraz bardziej siedzący tryb życia przyczynił się do gwałtownego wzrostu wskaźników otyłości i chorób takich jak cukrzyca, opierając się na spostrzeżeniach z obszaru biologii i antropologii Lieberman podpowiada, jak "uprzyjemnić" ćwiczenia, zamiast zawstydzać i obwiniać za ich unikanie. Autor porusza także kwestię, czy można ćwiczyć za dużo, wyjaśniając jednocześnie, dlaczego ćwiczenia mogą zmniejszyć naszą podatność na choroby najczęściej pogarszające nasz fizyczny dobrostan."Nieskończenie fascynująca i pełna niespodzianek lektura. Lieberman idealnie dawkuje wiedzę, dowcip i entuzjazm, zgłębiając swój temat. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek dekady".Bill Bryson, autor bestsellera Ciało
Okładka książki Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych

42,90 zł 24,35 zł


Spokój i równowaga na wyciągnięcie rękiCzy wiesz, że wystarczy siedem minut jogi dziennie, aby twoje ciało było silniejsze, a umysł opanowany?Zastanawiasz się, czy joga jest dla ciebie? Nie wiesz, od czego zacząć i jak przygotować się do ćwiczeń? Wydaje ci się, że joga to długie sesje powolnego wykonywania kolejnych asan? Ta książka miło cię zaskoczy!Gertrud Hirschi opracowała program codziennej praktyki łagodnej jogi, idealny dla zabieganych oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i chcieliby sprawdzić, czy to aktywność dla nich.Znajdziesz tu siedmiominutowe sekwencje jogi, ćwiczenia oddechowe, wzmacniające, a także przystępne omówienie założeń jogi, które pozwolą ci świadomie ją praktykować.
Okładka książki Medytacja to nie to, co myślisz

39,99 zł 23,87 zł


Mindfulness to pierwszy krok do bycia sobą.Jeden z najwspanialszych nauczycieli mindfulnessu, jakiego kiedykolwiek spotkasz.Jack KornfieldJon Kabat-Zinn to jeden z pionierów światowego ruchu mindfulness, powszechnie znany popularyzator medytacji i płynących z niej korzyści. Miliony ludzi na całym świecie podejmują dziś formalną praktykę medytacji uważności. Czym jednak jest medytacja? Dlaczego warto jej spróbować i w jaki sposób doskonalić tę umiejętność?W dzisiejszym świecie medytacja to zajęcie, które wymaga prawdziwej odwagi, a zanurzenie się w świadomości jest tak naprawdę przejawem troski. Medytacja to nie to, co myślisz jest odpowiedzią na wszystkie dręczące Cię pytania i dowód na to, jak istotna jest praktyka uważności.Dr Jon Kabat-Zinn jest emerytowanym profesorem medycyny, inicjatorem programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) oraz założycielem Centrum Badań nad Zastosowaniem Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Massachusetts. Jest autorem licznych bestsellerów, takich jak Życie, piękna katastrofa, Gdziekolwiek jesteś, bądź, Uważność dla początkujących. Wraz z żoną Mylą napisał poradnik Dary codzienności. Podręcznik świadomego rodzicielstwa.
Okładka książki Joga i ajurweda. Sposób na zdrowie, sprawność...

49,00 zł 29,82 zł


Joga i ajurweda. Sposób na zdrowie, sprawność i równowagę wewnętrzną Jeśli poszukujesz rzetelnego źródła wiedzy na temat jogi i ajurwedy - ta książka spełni Twoje oczekiwania. Ten kompletny i przystępny przewodnik, napisany przez doświadczonych praktyków, przeprowadzi Cię krok po kroku przez podstawy teoretyczne obu dziedzin. Nauczy też ich prawidłowego praktykowania. Dowiesz się, jak się posługiwać dalekowschodnimi dyscyplinami w celach terapeutycznych, zgodnie z ich najważniejszymi zasadami, a także z uwzględnieniem potrzeb, wymagań i możliwości własnych lub Twoich podopiecznych. Wykorzystasz jogę i ajurwedę w rozwoju zarówno fizycznym, jak i duchowym. To treść skierowana do bardziej zaawansowanych adeptów, nauczycieli i instruktorów jogi. Publikacja skupia się przede wszystkim na praktycznym wymiarze obu dziedzin, ale nie tylko. Autorzy pokazują, jak się posługiwać poszczególnymi technikami jogi i ajurwedy - przedstawiają metody oddychania, wyjaśniają, jak wykonywać podstawowe i zaawansowane pozycje, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Przeczytaj i opanuj jogę i ajurwedę, by powrócić do pierwotnej równowagi organizmu! Książka zawiera między innymi: założenia teoretyczne i najważniejsze zasady jogi i ajurwedy techniki i metody prawidłowego praktykowania obu dziedzin, zgodnego z potrzebami własnymi lub podopiecznych wskazówki, jak dzięki jodze i ajurwedzie poprawić zdrowie, kondycję fizyczną, gibkość ciała i koncentrację praktyczne informacje dotyczące zastosowania jogi i ajurwedy w celu osiągnięcia równowagi i poczucia stabilności wewnętrznej
Okładka książki Silniejszy każdego dnia... w kuchni

79,99 zł 50,44 zł


Autor bestsellera Silniejszy każdego dnia. Dieta sportowca nie musi być nudna!Ross Edgley przedstawia najlepszą książkę kucharską poświęconą fitnessowi! Ta pozycja sprawi, że poczujesz się silniejszy, zdrowszy i w lepszej formie niż kiedykolwiek w życiu. Osiągaj oczekiwane rezultaty i dostarcz organizmowi niezbędne kalorie. W świecie, w którym ponad 90 procent diet kończy się niepowodzeniem, Ross postanowił zbadać sportowców ekstremalnych, specjalistów od fitnessu czy zawodowych żołnierzy, aby dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebuje ludzki organizm do optymalizacji wyników i wykorzystania pełni możliwości.Pierwszy człowiek, który opłynął Wielką Brytanię, dzieli się ponad setką wypróbowanych i przetestowanych dań. Przepisy są zbilansowane pod kątem kalorii i potrzeb sportowca. Zamiast stosować dietę pudełkową, sam przygotuj proste i smaczne posiłki.Silniejszy każdego dnia w kuchni to niezbędny towarzysz sprawniejszego i szczęśliwszego Ciebie. I pamiętaj: Twoja kuchnia nie musi być nudna!Potrójnie czekoladowy mus proteinowyCzekoladowy sernik na ciepło z jajkamiPudding cytrynowo-jagodowyGulasz z kurczaka, granatu i orzechów włoskichBrazylijski gulasz z fasoliPizza z karmelizowaną cebulą, kurczakiem w miodzie i kozim seremSmoothie Hulka***Ross Edgley:Przebiegł maraton, ciągnąc za sobą ważący 1,4 tony samochód. Wydarzenie to zostało nazwane przez media Maratonem Największej Siły na Świecie.Wspiął się po linie na wysokość 8848 metrów, co odpowiada wysokości Everestu (Najdłuższe na Świecie Wejście po Linie).W miesiąc przebiegł 1600 kilometrów (1000 mil) z plecakiem ważącym 50 kilogramów.Ukończył triathlon na dystansie olimpijskim, niosąc ważącą 45 kilogramów kłodę.Na bieżni ustawionej w swojej kuchni w ciągu 31 dni przebiegł 31 maratonów, wypróbowując różne przepisy kulinarne.Przepłynął ponad 100 kilometrów przez Morze Karaibskie, ciągnąc za sobą 45-kilogramową kłodę.Pływał bez przerwy przez 48 godzin w Centrum Treningowym Commando dla Royal Marines.Wraz z Menshealth.com jest pomysłodawcą najczęściej ściąganej w 2017 roku aplikacji treningowej (Primal 9), współzałożycielem najbardziej innowacyjnej marki zajmującej się produktami dietetycznymi (THE PROTEIN WORKS) oraz dumnym absolwentem Uniwersytetu Loughborough - cieszącej się międzynarodowym uznaniem Szkoły Sportu i Nauki o Ćwiczeniach Fizycznych.Ross ma "awersję do przeciętności" i poprzez swoją pracę chce pokazać milionom ludzi, że ciało ludzkie ma o wiele większą moc, niż często się nam wmawia.BIOGRAMROSS EDGLEYJest sportowcem i poszukiwaczem przygód. Dziesięć lat kariery Rossa obejmuje wszelakie sporty, fitness i metody odżywiania. Na całym świecie ustanawia rekordy świata. Otrzymał tytuł Najwięcej Podróżującego Eksperta Fitness na Świecie (GQ, 2016 rok). W 2016 roku Askmen.com umieściło go na liście 50 Najsprawniejszych Fizycznie Mężczyzn na Świecie.
Okładka książki How to Smile

31,00 zł 17,05 zł


How to Smile
Okładka książki Jak współcześnie (TY)jemy? Psychologiczne aspekty

58,00 zł 41,39 zł


Książka dotyczy globalnego problemu współczesnego świata, jakim jest otyłość. Pozwala lepiej zrozumieć zachowania żywieniowe i ich zmianę. Wyniki badań własnych Autorka przekłada na język praktyki i wskazuje, które zmienne psychologiczne ułatwiają, a które utrudniają samoregulację zachowań żywieniowych. zarówno w grupie pacjentów bariatrycznych, jak i osób chcących zmodyfikować swój styl żywienia. Tym samym wskazuje, jak i co można zmienić, by redukcja masy ciała była skuteczna i trwała. Spis treści: Słowo wstępne Wstęp Rozdział 1. Definicja otyłości i rozpowszechnienie choroby 1.1. Rozpoznawanie otyłości 1.2. Rozpowszechnienie otyłości 1.3. Skutki otyłości 1.3.1. Somatyczne skutki otyłości 1.3.2. Psychospołeczne skutki otyłości 1.3.3. Ekonomiczne skutki otyłości Rozdział 2. Przyczyny rozwoju otyłości. Nieprawidłowe zachowania żywieniowe a otyłość 2.1. Jedzenie emocjonalne jako zachowanie sprzyjające otyłości 2.2. Nawykowe jedzenie jako zachowanie sprzyjające otyłości 2.3. Restrykcje żywieniowe jako zachowanie sprzyjające otyłości Rozdział 3. Metody leczenia otyłości 3.1. Zachowawcze leczenie otyłości 3.2. Chirurgiczne leczenie otyłości 3.3. Rodzaje operacji bariatrycznych 3.3.1. Częstotliwość wykonywanych operacji bariatrycznych 3.4. Skuteczność leczenia otyłości za pomocą operacji bariatrycznych Rozdział 4. Kwalifikacja chorych na otyłość olbrzymią do operacji bariatrycznej 4.1. Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości 4.2. Przeciwwskazania do chirurgicznego leczenia otyłości Rozdział 5. Rola psychologa w chirurgicznym leczeniu otyłości olbrzymiej 5.1. Etap I. Kwalifikacja do operacji bariatrycznej - ocena stanu psychicznego pacjenta 5.2. Etap II. Przygotowania do operacji bariatrycznej - opieka okołooperacyjna 5.3. Etap III. Opieka pooperacyjna - długoterminowa Rozdział 6. Zmiana zachowań zdrowotnych - rola konstruktów psychologicznych ułatwiających samoregulację zachowań żywieniowych 6.1. Rola autonomii motywacji w regulacji zachowań żywieniowych 6.2. Rola mechanizmów kontroli działania w regulacji zachowań żywieniowych 6.3. Rola poczucia własnej skuteczności w regulacji zachowań żywieniowych Rozdział 7. Zmiana zachowań zdrowotnych - rola układu nagrody i czynników środowiskowych utrudniających proces samoregulacji zachowań żywieniowych Rozdział 8. Regulacja zachowań żywieniowych u osób chorych na otyłość olbrzymią Rozdział 9. Sformułowanie problemu badawczego i sposób jego empirycznej weryfikacji Rozdział 10. Etap I badania z udziałem pacjentów bariatrycznych 10.1. Metoda 10.1.1. Osoby badane 10.2. Procedura 10.3. Mierzone zmienne i narzędzia badawcze 10.4. Wyniki badania etapu I z udziałem pacjentów bariatrycznych 10.4.1. Podsumowanie wyników badania etapu I z udziałem pacjentów bariatrycznych w świetle postawionych hipotez Rozdział 11. Etap II badania z udziałem pacjentów bariatrycznych 11.1. Metoda 11.1.1. Osoby badane 11.2. Procedura 11.2.1. Mierzone zmienne i narzędzia badawcze 11.3. Wyniki badania etapu II z udziałem pacjentów bariatrycznych 11.3.1. Podsumowanie wyników badania etapu II z udziałem pacjentów bariatrycznych w świetle postawionych hipotez Rozdział 12. Badanie z udziałem osób z intencją zmiany zachowań żywieniowych 12.1. Metoda 12.1.1. Osoby badane 12.2. Procedura 12.2.1. Mierzone zmienne i narzędzia badawcze 12.3. Wyniki badania 12.3.1. Podsumowanie wyników badania z udziałem osób deklarujących intencję zmiany zachowań żywieniowych w świetle postawionych hipotez Dyskusja Bibliografia
Okładka książki Zero Bullsh*t Meditation

57,00 zł 46,14 zł


'A beautiful step-by-step guide that combines gratitude, manifestation, and emotional mastery into a few minutes per day' Jay Shetty 'A groundbreaking way to level up your focus and creativity' Marie Forleo Do you try to clear your mind but end up thinking about what's for dinner? Or get frustrated with a YouTube guided meditation telling you to just breathe? It can be easy to dismiss meditation, yet there is plenty of research proving that mindfulness boosts productivity, health and mental clarity. The 6-Phase Meditation Method will help you reap all of these benefits no matter how busy, prone to a wandering mind, or allergic to the lotus posture you are. In this book, CEO of Mindvalley and New York Times bestselling author, Vishen Lakhiani, has distilled thousands of years of wisdom to hack mediation and create a logical, 15-minute practice that anyone can master. Delivered with humour, a practical how-to, and a free app to support you on your journey, the 6-Phase Meditation Method will teach you to get focused amid the chaos of life.
Okładka książki Dlaczego medytujemy

44,90 zł 26,69 zł


Praktyczny, inspirujący poradnik medytacji - doskonałe antidotum na codzienny stres.Wszyscy doświadczamy czasem negatywnych emocji, ale w dzisiejszym świecie bywa ich zbyt wiele. Zaburzają one zdrowe więzi z własnym umysłem, uczuciami, ciałem oraz z innymi ludźmi.Dlaczego medytujemy jak żadna inna książka pozwala poznać i zrozumieć, czym jest medytacja. Łącząc tradycję Wschodu z zachodnimi odkryciami z dziedziny neuronauki, psycholog Daniel Goleman i tybetański nauczyciel medytacji Tsoknyi Rinpocze pomogą ci nie tylko zrewolucjonizować swoje życie na poziomie emocjonalnym, umysłowym i fizycznym, ale też zaakceptować siebie i innych.Dzięki tej książce, idealnej zarówno dla osób zaawansowanych w medytacji, jak dla nowicjuszy - odmienisz swoje zdrowie, relacje z innymi i duszę.
Okładka książki Aware. Świadomość. Nauka i praktyka obecności

49,90 zł 27,61 zł


Najnowsza, przełomowa książka autora bestsellerów "New York Timesa", dr. Daniela J. Siegela, która wprowadza czytelników w jego pionierską, opartą na nauce praktykę medytacyjną.Skupienie, obecność i spokój w codziennym życiu - czy nie o tym marzymy w naszym zabieganym świecie?Ta książka, będąca dogłębnym spojrzeniem na naukę leżącą u podstaw skuteczności medytacji, uczy czytelników przełomowej koncepcji Koła Świadomości, zmieniającego życie narzędzia do skupiania uwagę, otwarcia świadomości i pielęgnowania życzliwych intencji. Pomoże rozwinąć zdrowszy mózg i zmniejszyć strach, niepokój i stres w życiu.Niezależnie od tego, czy masz doświadczenia z refleksyjną praktyką, najnowsza książka dr. Siegela to praktyczny przewodnik, który pozwoli ci stać się bardziej skupionym i obecnym, a także bardziej energicznym i odpornym emocjonalnie w obliczu stresu i codziennych wyzwań.O autorze: dr n. med. Daniel J. Siegel ukończył Harvard Medical School, a także medyczne studia doktoranckie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w zakresie pediatrii oraz psychiatrii dzieci, nastolatków i dorosłych. Obecnie jest profesorem psychiatrii klinicznej na Wydziale Medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles; założycielem i współdyrektorem Centrum Badań nad Uważną Świadomością na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles; założycielem Centrum na rzecz Kultury, Mózgu i Rozwoju oraz jednym z pracujących w nim badaczy; a także dyrektorem wykonawczym Instytutu Psychowzroczności. Jest autorem i współautorem bestsellerowych książek, wśród nich są: "Psychowzroczność", "Rodzicielstwo bez awantur", "Potęga obecności", "Mózg na Tak".
Okładka książki Joga w rytmie natury

79,70 zł 46,50 zł


Szukasz sposobu na stres, napięcia i niepokój? Cierpisz na bezsenność lub inne kłopoty ze zdrowiem? Rano trudno ci rozpocząć dzień? Potrzebujesz wyciszenia? Pragniesz, aby ktoś podniósł cię na duchu? Odkryj niesamowitą moc jogi zgodnej z rytmami natury dzięki holistycznemu podejściu do aktywności fizycznej, oddechu i medytacji zimą, wiosną, latem i jesienią. W książce znajdziesz sekwencje jogi na stres, jogi księżycowej czy porannej z opisami i zdjęciami, a 80 afirmacji i ćwiczenia oddechowe pomogą wyciszyć umysł i zregenerować ciało. Wieczorne medytacje i sezonowe rytuały przyniosą głęboki relaks, poczucie szczęścia i pokrzepienie. Joga to coś więcej niż ćwiczenia na stawy, mięśnie i rozciąganie, to kojąca terapia, która może odmienić twoje życie. Joga na każdą porę!
Okładka książki Odżywianie mitochondrialne w.2

74,70 zł 43,75 zł


Wykorzystaj odżywianie mitochondrialne do poprawy zdrowia Lekarze coraz częściej mają do czynienia z chorobami, których nie potrafią dokładnie sklasyfikować ani opisać. Dlatego zwykle mówią o syndromach, czyli zestawach luźno powiązanych ze sobą objawów. Pacjenci dotknięci takimi chorobami nie wpisują się w jeden oczywisty wzorzec diagnozy. Dlatego odsyłani są od jednego specjalisty do drugiego. W praktyce za tak zwane choroby środowiskowe odpowiadają szkodliwe substancje. Ich nadmiar sprzyja powstawaniu w organizmie wolnych rodników. To właśnie one powodują wiele chorób autoimmunologicznych oraz neurodegeneracyjnych. Jak prawidłowo rozpoznać ich przyczyny? Najpierw trzeba nauczyć się dostrzegać objawy stresu oksydacyjnego. To stan, gdy zaburzona zostaje równowaga między utleniaczami a antyoksydantami. Dzięki tej książce dowiesz się, co to są wolne rodniki. Poznasz również ich wpływ na zdrowie. Zrozumiesz, dlaczego wiele chorób jest efektem zaburzeń funkcji mitochondriów. Wreszcie otrzymasz skuteczny program naprawy zdrowia, którego podstawą jest odżywianie mitochondrialne. Ważną rolę w procesie uzdrawiania odgrywają suplementy diety oraz naturalne preparaty wzmacniające organizm. W publikacji tej znajdziesz kompletny zestaw mikroskładników niezbędnych dla zdrowia. W tym zasady ich działania, wskazania zdrowotne i sposoby dawkowania. Zaburzenia funkcji mitochondriów główna przyczyna nie tylko chorób autoimmunologicznych i neurodegeneracyjnych Według najnowszych badań naukowych za wiele problemów zdrowotnych odpowiadają wolne rodniki. Ich niszczycielski mechanizm uruchamia się pod wpływem szkodliwych substancji. Niekiedy impulsem może być nieodpowiednia dieta lub żywność złej jakości. Innym razem niewłaściwy styl życia. Toksyny nie tylko krążą w powietrzu lub trafiają do gleby w postaci zanieczyszczeń. Za toksynę uznaje się również stres. Migrena, fibromialgia, syndrom jelita drażliwego, zespół metaboliczny, cukrzyca, choroby neurodegeneracyjne czy reumatyczne choroby układu ruchu To tylko niektóre schorzenia i dolegliwości będące efektem zaburzeń funkcji mitochondriów. Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, jak dochodzi do powstania i rozwoju tego typu chorób. Rozpatrują zdrowie holistycznie jednocześnie na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. Na tej podstawie stworzyli skuteczny program odbudowy zdrowia. Odpowiedzią na objawy stresu oksydacyjnego są dieta (odżywianie mitochondrialne), aktywność fizyczna i kontrola wagi. Proste sposoby na wzmocnienie odporności i opóźnienie procesów starzenia Zapogromców wolnych rodników uznaje się witaminy, mikroelementy, aminokwasy, niektóre enzymy oraz wtórne substancje roślinne. Wiele z nich występuje w postaci suplementów diety i preparatów wzmacniających organizm. Niestety, korzystne dla zdrowia substancje są jednorazowe. Organizm stale je zużywa, dlatego tak ważne jest ich regularne uzupełnianie. Niebagatelną rolę odgrywa też ich właściwe łączenie. Autorzy podsuwają wiele praktycznych pomysłów zwiększających skuteczność odżywiania mitochondrialnego. Przykładowo, witamina E, która przechwytuje wolne rodniki, ulega oksydacji. Tym samym po pewnym czasie traci swoją moc. Jednak w połączeniu z koenzymem Q10 szybko regeneruje się, by ponownie zwalczać wolne rodniki. Z kolei koenzym Q10 jest regenerowany przez witaminę C, a ta przez selen. Z książki tej dowiesz się, które mikroelementy zestawiać ze sobą, by zwiększyć ich skuteczność.
Okładka książki Kod otyłości. Sekrety utraty wagi w.2023

69,60 zł 40,77 zł


Dlaczego świat stał się gruby? Standardowa rada dla ludzi chcących stracić na wadze to Jedz mniej, ruszaj się więcej. Brzmi to bardzo logicznie. W takim razie, dlaczego nie działa? Być może, ludzie chcący schudnąć nie stosują się do tych zaleceń? Umysł tego pragnie, ale ciało jest słabe. Autor doszedł do wniosku, że te wszystkie konwencjonalne porady są po prostu złe. A skoro tak jest, to całe postrzeganie otyłości jest błędne. A zatem, musimy zacząć od samego początku i spróbować dokładnie zrozumieć chorobę, jaką jest ludzka otyłość. Musimy rozpocząć od zadania najbardziej istotnego pytania: Co jest jej przyczyną?. Obecnie nikt się nad tym nie zastanawia, ponieważ wszyscy jesteśmy przekonani, że doskonale znamy odpowiedź. Zdaje się ona być oczywista: kalorie przyjmowane kontra spalane. Nie tylko kalorie Przyjmowane kalorie, to energia, którą otrzymujemy z jedzenia. Spalone kalorie to energia wykorzystana we wszystkich funkcjach metabolicznych. Kiedy ilość tych pierwszych przekracza liczbę tych, które wykorzystujemy, zaczynamy tyć. Zdaje się nam to tak oczywiste, że nie przychodzi nam nawet do głowy kwestionowanie tego założenia. Jednak, czy aby na pewno jest ono prawdziwe? Ta książka udowadnia, że nie. Nowe spojrzenie na epidemię otyłości Autor przedstawia całkowicie nową teorię otyłości hormonalnej. Podkreśla ogromną rolę insuliny w regulowaniu wagi ciała i opisuje wyjątkowo istotną rolę insulinooporności. Podaje gotowe rozwiązanie i dostarcza wytycznych do przeprowadzenia terapii zmierzającej do wyeliminowania otyłości poprzez zajęcie się nierównowagą hormonalną we krwi bogatej w insulinę. Proponuje dietę, która obejmują zmniejszenie ilości cukru i rafinowanych ziaren, umiarkowaną konsumpcję protein i dodanie zdrowego tłuszczu oraz błonnika. Okresowy post także jest skutecznym sposobem na leczenie insulinooporności bez negatywnych efektów diet niskokalorycznych. Zarządzanie stresem i dobry sen także zmniejszy poziom kortyzolu i pomoże kontrolować insulinę. Szansa dla diabetyków! Ogromną zasługą doktora Funga jest stwierdzenie, że dotychczasowe sposoby leczenia cukrzycy typu 2, a w konsekwencji otyłości, skupiały się wyłącznie na jej objawach zwiększonej koncentracji glukozy we krwi, zamiast na jej głównej przyczynie oporności na insulinę. Wstępem do prawdziwego leczenia powinno być wyeliminowanie węglowodanów. Wyjaśnienie tej prostej biologii pozwala zrozumieć, dlaczego w niektórych przypadkach, przypadłość ta może być odwracalna, a także vice versa dlaczego nowoczesne sposoby leczenia, które nie eliminują węglowodanów, pogarszają sprawę. Koniec z nadwagą i cukrzycą

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj