KATEGORIE [rozwiń]

Relacje międzyludzkie

O tym jak ważne są relacje między ludźmi chyba wszyscy doskonale wiedzą, uczucia i emocje panujące między nami są bardzo ważne w codziennych relacjach. Stosunki międzyludzkie, relacje, partnerstwo, małżeństwo, relacje w rodzeństwie i rodzinie, asertywność to bardzo ważne aspekty naszego życia. Jak zjednać sobie ludzi, zdobyć przyjaciół, jak zintegrować życie, jak poukładać trudne relacje z toksyczną matką, ojcem, siostrą, bratem, córką, synem? na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszych poradnikach, które proponujemy w tym dziale. Najciekawsze bestsellery autorów takich jak: Kevin Hogan, Mateusz Grzesiak, John C. Maxwell i wiele innych - zapraszamy. 

Okładka książki Odzyskaj siebie. Życie po toksycznym związku...
nowość

49,00 zł 29,78 zł


Toksyczna relacja może się przytrafić każdemu. Początki związku z osobą o zaburzonej osobowości zwykle są piękne, jednak później nieuchronnie przychodzi katastrofa. Wyjście z takiej matni bywa skrajnie trudne i nie zawsze oznacza koniec problemów. Wiele osób po wydostaniu się ze związku z psychopatą nie potrafi pokonać traumy. Objawy są różne, od odrętwienia lub poczucia pustki po depresję, perfekcjonizm czy nadużywanie różnych substancji. Łączy je to, że odbierają radość życia i nie pozwalają poprawnie funkcjonować. Przełamanie tej bariery, zrozumienie, co właściwie się stało, uleczenie ran swojej duszy, wreszcie ponowne otwarcie się na miłość i szczęście bywa niezwykle trudne! Oto wyjątkowy poradnik, dzięki któremu o wiele łatwiej ozdrowiejesz po doznanej przemocy emocjonalnej ze strony psychopaty, odnajdziesz w sobie akceptację i przebaczenie dla siebie i innych, aby w końcu otworzyć się na nową, bezpieczną miłość. Zrozumiesz, na czym polega błędne koło toksycznej relacji i jak dochodzi do uzależnienia ofiary. Nauczysz się rozpoznawać objawy zespołu stresu pourazowego, dowiesz się, w jaki sposób funkcjonują ludzie o osobowości unikającej, współzależnej czy typu borderline. A przede wszystkim dostaniesz do ręki narzędzia praktyki, dzięki którym znów staniesz się wolnym człowiekiem. Jest to potężny, płynący od serca program samouzdrowienia, odnalezienia siebie i odzyskania swojego życia! W tej książce: praktyki mindfulness, introspekcji oraz przydatne ćwiczenia radzenie sobie z zespołem stresu pourazowego, ze współzależnością i z toksycznym wstydem identyfikowanie swojego ochronnego ja odkrywanie swojego rdzennego ja ponowne, bezpieczne otwarcie się na miłość Odzyskaj wolność. Odzyskaj siebie. Dokonaj zmiany!
Okładka książki How To Say No
nowość

68,00 zł 55,05 zł


Say NO to demanding friends. NO to parties you don't want to go to. NO to being tied to your phone. NO to unwanted hugs. This is an empowering, essential and playful guide to setting boundaries. Growing up is a minefield. You have to navigate new friendships, new teachers, your body changes, people are kissing, there never seems to be enough hours in the day ... and why is everyone suddenly posting their breakfast on social media?! Author and life coach Michelle Elman is here to show you how to say no and take control. 'No' makes you strong. 'No' makes you confident. 'No' makes you realise your worth and what you deserve. From setting boundaries with friendships, phones, family, your body and much more, and with funny and informative illustrations, this important, playful and empowering book is a one-stop guide to creating the rules to your own life, and knowing when it's okay to say NO! Suitable for readers aged 10+
Okładka książki Być synową i nie zwariować
nowość

44,90 zł 26,60 zł


Jak się nie zgubić w trójkącie bermudzkim teściowa-syn-synowa?W bestsellerowej książce Być córką i nie zwariować psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller oraz dziennikarka Anna Bimer przeanalizowały relacje córek i matek, w tej przyglądają się relacjom równie trudnym - synowych z teściowymi.Czasami spoglądają na nie z perspektywy teściowych, ale w większości skupiają się na problemach żon i partnerek mężczyzn, a nie ich matek.Bycie synową nie jest bowiem łatwe. I to od samego początku. Kobieta, często młoda, wchodzi do obcej rodziny, która przyjmuje ją różnie: jedna ciepło i serdecznie, inna obojętnie, a jeszcze inna - z rezerwą, a czasem nawet z niechęcią. Spotykają się dwie kobiety - jedna starsza, druga młodsza, wychowana przez inną kobietę. Obydwie ukształtowane przez pokolenia kobiet w swoich rodzinach. Obydwie w relacji z tym samym mężczyzną - jedna z nich go urodziła i wychowała, druga - układa sobie z nim życie.Mężczyzna zwykle się stara, lecz nie zawsze potrafi ułatwić partnerce kontakt ze swoją matką, która dla synowej często pozostaje tajemnicą.Można śmiało powiedzieć, że układ teściowa-syn-synowa to potencjalny trójkąt bermudzki. Być synową i nie zwariować jest przewodnikiem dla kobiet, które chcą wiedzieć, jak się w nim nie zgubić.
Okładka książki Niekochalni. Lęk przed bliskością
nowość

44,90 zł 26,60 zł


Jak pozbyć się lęku przed bliskością i być wreszcie szczęśliwym.Od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku. Nie sprzyja temu zawrotny pęd życia, jego konsumpcyjny styl przekładający się na relacje międzyludzkie, a także coraz powszechniejsze uzależnienie od mediów elektronicznych.Jak się jednak okazuje, jednym z głównych powodów życia w samotności, czasem głęboko ukrytym, jest lęk przed bliskością.Książka Niekochalni. Lęk przed bliskością Andrzeja Gryżewskiego, seksuologa i psychoterapeuty, oraz Sylwii Sitkowskiej, psycholożki i psychoterapeutki, poświęcona jest tej dojmującej bolączce naszych czasów.Jak rozpoznać problem? Jakie ma on podłoże? Jak wpływa na seks i miłość? Jak wreszcie znaleźć partnera? Na wszystkie te pytania, a także wiele innych, znajdziesz odpowiedź w tej książce.
Okładka książki Kobiety, które kochają za bardzo

49,90 zł 29,57 zł


Najlepszy poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne związki.Dlaczego kocham za bardzo?Co zrobić, by nie tkwić w chorym związku?Jak odzyskać poczucie własnej wartości?Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:co skłania kobiety do angażowania się w toksyczne związkidlaczego kobiety podporządkowują niewłaściwym mężczyznom całe swoje życiedlaczego tkwią w takich związkach i nie próbują z nich uciecRobin Norwood pokazuje i podpowiada, jak rozpoznać destrukcyjne związki, których korzenie tkwią zwykle w dzieciństwie. Uczy, jak wygrać w walce z uzależnieniem od rujnującego uczucia, ocalić własną osobowość, odzyskać godność i poczucie własnej wartości i stworzyć nowy dojrzały i satysfakcjonujący związek.
Okładka książki Sztuka czytania w myślach
nowość

44,99 zł 26,89 zł


Fascynująca podróż po świecie ukrytych sygnałów i komunikacji autorstwa czołowego szwedzkiego mentalisty. Używajcie tego mądrze! - Derren BrownNauka czytania w myślach nie jest tak szalonym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Podczas każdej interakcji wysyłamy szereg sygnałów niewerbalnych, często silniejszych niż wypowiadane przez nas słowa.Sztuka czytania w myślach uczy, jak wpływać na innych, przekonując ich do swojego sposobu myślenia. Bazując na psychologii kognitywnej, Henrik Fexeus wyjaśnia, jak czytelnik może się dowiedzieć, co czuje druga osoba - i dzięki temu kontrolować jej myśli i przekonania.Fexeus oferuje praktyczne wskazówki umożliwiające opanowanie sztuki perswazji, co zwiększy twoją pewność siebie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Proste ćwiczenia zawarte w książce poprawią twoją samoświadomość, ujawniając, jak jesteś postrzegany przez innych. Niezależnie od tego, czy chcesz awansować, negocjować podwyżkę, nawiązywać kontakty jak profesjonalista, znaleźć miłość czy wykryć kłamcę, Sztuka czytania w myślach pokazuje, jak odkryć, co ludzie naprawdę mówią.Jeśli kiedykolwiek chciałeś się dowiedzieć, w jaki sposób mentalista może odkryć, co jest w twoim umyśle, jest to książka dla ciebie. - Joe Navarro, autor międzynarodowego bestsellera Mowa ciała.
Okładka książki Miłość nie wystarczy

49,90 zł 30,51 zł


Długo oczekiwane wznowienie popularnego poradnika adresowanego do wszystkich par małżeńskich, które pragną swój związek oprzeć na trwałych fundamentach.Profesor Aaron Beck, światowej sławy autorytet w dziedzinie nauk psychologicznych, przekazuje proste i praktyczne rady, jak opanować umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania konfliktów i nieporozumień małżeńskich, które mogą z czasem zniszczyć nie tylko miłość, ale nawet sam związek.
Okładka książki Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu w.2023

49,90 zł 29,86 zł


Słynna na całym świecie książka, która może trwale zmienić Twoje życie! Umysł człowieka może osiągnąć wszystko, cokolwiek sobie zamyśli. Napoleon Hill Sukces zrodzony z myśli Nie czekaj na cud, nie licz na szczęśliwe przypadki! Masz w sobie niesamowity potencjał, ale czy potrafisz go przekuć w sukces? Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie na lepsze i wiesz, że nie ma drogi na skróty, a trwałe zmiany wymagają intelektualnego wysiłku oraz czasu, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Wystarczy odpowiednie nastawienie i wszystko stanie się zadziwiająco proste, a niesamowite rzeczy zaczną się dziać w Twoim życiu każdego dnia. Przełóż swoją zdolność do kreatywnego myślenia, wiedzę, talent, energię oraz osobowość na karierę zawodową, majątek i osobiste szczęście. Jeśli tylko na to pozwolisz, ten przewodnik po realizacji marzeń i osiąganiu życiowych celów wyjaśni Ci, jak to zrobić, i zmotywuje do działania. Będzie Ci wskazywał drogę, odkryje to, co w Tobie najlepsze, i wesprze w podejmowaniu trafnych decyzji. Twój sukces zależy od Ciebie. W. Clement Stone wykorzystał zasady zawarte w książce Napoleona Hilla Myśl i bogać się i zbudował dzięki nim wartą miliony dolarów firmę ubezpieczeniową.
Okładka książki Dlaczego on mi to robi?

49,99 zł 32,50 zł


Milczenie Janka trwało zwykle po kilka dni, ale czasami kilka tygodni. Nie wiedziałam, dlaczego tak mnie traktuje. Zaczynałam go błagać, żebyśmy porozmawiali.Marcin regularnie sprawdzał moją torbę, telefon, wąchał, czy nie pachnę męskimi perfumami. Aby unikać kłótni, przestałam w ogóle wychodzić z domu, nawet do sklepu.Z czasem wymyślił nową metodę umniejszania mi. Pokazywał mi jakąś kobietę i mówił, że z tą chętnie by się pobawił, bo ma niezły tyłek. Popadłam w obsesję.Konrad zaczął mnie wyzywać, z czasem robił to coraz częściej. A to od tumana, matoła, a to od debilki, jebanej idiotki, a w końcu nawet głupiej cipy.Takich historii jest mnóstwo. Ile związków, tyle możliwych scenariuszy. Tych kilka cytatów to tylko namiastka zachowań, jakie zdarzają się w toksycznych relacjach. Ale jeśli którykolwiek z nich wzbudza w tobie emocje podobne do tych, które czujesz na co dzień w związku ze swoim partnerem, mówi to tylko o jednym - jesteś w relacji, która cię niszczy.Z tą książką:- nauczysz się rozpoznawać wzorce toksycznych zachowań,- dowiesz się, dlaczego tak łatwo jest ulec urokowi toksycznej osoby,- poznasz narzędzia, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.Pamiętaj, nie jesteś sama. Masz wybór, masz możliwości. Nie bój się i uwierz w swoją moc. Twoje szczęście zależy tylko od ciebie!Ewa Skrzypczak to doświadczona terapeutka i psycholożka, która odsłania kulisy toksycznych relacji na tiktokowym profilu @ewaskrzypczaktotwojczas. Na co dzień prowadzi terapie w swoim gabinecie.
Okładka książki Szczerość. Co zrobi Frania?
nowość

29,90 zł 17,90 zł


Poznajcie przesympatyczną Franię, która przybliży małym czytelnikom umiejętności społeczne takie jak: współpraca, życzliwość, asertywność czy akceptacja. W najnowszej części z serii „Co zrobi Frania?” dzieci dowiedzą się, czym jest szczerość. Przeczytajcie trzy ciekawe historie, których głównym tematem jest szczerość. Każde opowiadanie uzupełnia część interaktywna, w której dzieci próbują odgadnąć, co wydarzy się dalej. W książce zawarto kilka odpowiedzi do wyboru i rozwiązanie zagadki! Na końcu tomu znajdują się również „Porady Frani” – czyli praktyczne wskazówki dotyczące danej umiejętności. Dzieci dowiedzą się: czym jest szczerość, jak szczerze mówić o swoich potrzebach, jak wyrażać swoją opinię, aby nie urazić innych. Seria „Co zrobi Frania?” autorstwa Barbary Supeł to skarbnica wiedzy i cennych wskazówek dla wszystkich dzieci, które kształtują w sobie umiejętności społeczne przydatne na każdym etapie życia. Barbara Supeł Barbara Supeł pochodzi z Hajnówki – zielonego miasteczka położonego na skraju Puszczy Białowieskiej. Ukończyła studia na kierunku nauki o rodzinie; po studiach założyła własną praktykę. Kolekcjonuje codzienne absurdy i oprawia je w ramki. Pisze teksty do książek dla dzieci. Jest autorką bestsellerowej serii o Jadzi Pętelce.
Okładka książki Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach
nowość

49,99 zł 27,49 zł


Książka, dzięki której świat usłyszał o słownej agresji.Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między innymi na pytania, dlaczego zjawisko to tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać. Pomaga rozpoznać przejawy napastliwych zachowań, uczy bezpiecznego i skutecznego reagowania na słowną agresję, a przede wszystkim tego, jak żyć lepiej i szczęśliwiej.W dwóch całkiem nowych rozdziałach Evans opisuje czynniki zewnętrzne sprzyjające nasilaniu się werbalnych ataków i podpowiada, jak zmniejszać ich negatywne oddziaływanie na związek dwojga ludzi. Przedstawia także różne poziomy słownej agresji.Przytaczając przykłady zaczerpnięte z setek autentycznych doświadczeń zwykłych ludzi, autorka podsuwa strategie, scenariusze oraz praktyczne plany działania, które pomagają ofiarom przemocy zmierzyć się ze słowną agresją oraz jej sprawcą.Nowe wydanie Toksycznych słów krok po kroku przybliża czytelnikowi sposoby rozpoznawania przejawów napastliwych zachowań i radzenia sobie z nimi.Słowna agresja powoduje cierpienie emocjonalne i psychiczne. To kłamstwo powtarzane Tobie albo o Tobie. Zasadniczo słowny agresor definiuje drugą osobę, mówiąc jej, kim ona jest, co myśli, co nią kieruje i tak dalej. Niezależnie czy jesteś ofiarą słownej agresji, czy też jej sprawcą, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem, jest dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu związków opartych na przemocy. Zwykle jeden z partnerów oskarża, obwinia albo znieważa drugiego, ten zaś usiłuje się bronić i tłumaczyć. () Jeśli podejrzewasz, że w twoim związku występuje słowna agresja, mam nadzieję, że przeczytasz moje książki. Każda z nich odmalowuje jakiś aspekt tego zjawiska, w sumie dając pełen jego obraz.
Okładka książki Zostaw trudny związek za sobą i odzyskaj siłę
nowość

42,90 zł 25,24 zł


Ta książka jest o tobie i twoim powrocie do zdrowia Jak odejść od przemocowego partnera, mimo że wciąż czuje się z nim więź? Jaki wpływ na relację ma uzależnienie od alkoholu? Gdzie szukać pomocy, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim? Jak znaleźć w sobie odwagę, by wyjść z roli ofiary?   Dzięki tej książce zrozumiesz mechanizmy działające w toksycznych relacjach. Nauczysz się zauważać i rozpoznawać zachowania, które powinny wzbudzać twoją czujność na każdym etapie związku. Przede wszystkim jednak przekonasz się, że nigdy nie jest za późno, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i zostawić za sobą relacje, które cię krzywdzą.
Okładka książki Relacje w świecie wysoko wrażliwych. Jak dbać o związek, pielęgnować przyjaźń i osiągnąć zawodowe spełnienie

49,99 zł 32,50 zł


Wszystko, co w życiu najlepsze i najgorsze, spotyka nas - wysoko wrażliwych - od innych ludzi. Bez interakcji międzyludzkich nie sposób bowiem funkcjonować. Czy wiesz jednak, jak odnaleźć się w kontaktach z drugim człowiekiem, kiedy jesteś osobą wysoko wrażliwą? Co zrobić, by poczuć się komfortowo w tworzonych relacjach?Z tej książki dowiesz się:jak pozbyć się wyrzutów sumienia, kiedy postawisz granice i powiesz komuś "nie";dlaczego czasem wolisz być "zosią samosią" zamiast skorzystać z czyjejś pomocy;skąd w tobie przymus angażowania się w każdy konflikt rodzinny;dlaczego towarzyszy ci syndrom oszusta, choć jesteś profesjonalistą w swojej pracy;jak być dobrym szefem i pożądanym pracownikiem;czy to normalne, że boisz się bliskości;dlaczego tkwisz w związkach, które cię unieszczęśliwiają.Joanna Kozłowska i Magdalena Kopenhagen pokażą ci, jak odnaleźć swoje miejsce w rodzinnych, przyjacielskich, romantycznych i biznesowych relacjach i jak w nich rozkwitać, gdy jesteś osobą wysoko wrażliwą.WYSOKA WRAŻLIWOŚĆ W RELACJACH TO ATUT!Joanna Kozłowska - autorka bestsellerowej książki Wysoka wrażliwość. Poradnik dla tych, którzy czują za dużo, twórczyni bloga "Dziewczyno, działaj". Pokazuje, jak w prosty sposób przekuć teorię w praktykę. Metody pracy z osobami wysoko wrażliwymi testowała na sobie, ponieważ sama jest WWO. To, co kiedyś ją przerażało, stało się jej supermocą!Magdalena Kopenhagen - psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i AKT, terapeutka hipnozy klinicznej, szkoleniowiec, interwentka kryzysowa. Jest także konsultantką biznesową i trenerką rozwoju osobistego. W swojej pracy korzysta z wielu różnych form i metod terapii, m.in. terapii poznawczo-behawioralnej, hipnozy, mindfulness, Panoramy Społecznej, Ustawień Systemowych. Pomaga uwolnić się od ograniczających przekonań, przejąć kontrolę nad własnymi emocjami i znaleźć zatraconą równowagę w życiu.
Okładka książki Sztuka budowania relacji. Jak nawiązywać kontakty i zdobywać zaufanie

49,00 zł 29,34 zł


Życie i mądrość Dale'a Carnegiego była inspiracją dla wielu wspaniałych ludzi. Udowodnił on, że można się zmienić, stać się szczęśliwym, świadomym i bogatym człowiekiem, a równocześnie sprawiać, aby ludzie dookoła również byli coraz bogatsi i szczęśliwsi. U podstaw takiej mocy leżą relacje międzyludzkie. Przy czym od tego, jak je budujesz i czy są oparte na szczerym zaufaniu, zależy nie tylko jakość Twojego przywództwa, ale również - Twojego życia. Zastosuj ponadczasową, wciąż aktualną wiedzę Carnegiego, a prędko odkryjesz niezwykłą moc zaufania i szczerych relacji. Dziś ludzie bardzo potrzebują prawdziwego kontaktu, interakcji, które odwołują się do wspólnoty, a nie do tego, co mogą oni od siebie uzyskać. Przekonaj się, że możliwość nawiązania kontaktu masz niemal zawsze i wszędzie, ale to, jak z niej skorzystasz, zależy od Twojego nastawienia i świadomości. Musisz też posiadać pewne umiejętności, aby dotrzeć do drugiej osoby. W książce znajdziesz dawkę solidnej wiedzy, ale przede wszystkim mnóstwo wskazówek, porad i zasad. Weź je sobie do serca i stosuj, a zyskasz skuteczne narzędzia do poprawy relacji z innymi ludźmi. Zainspiruj się naukami Dale'a Carnegiego i: stań się lepszym słuchaczem radź sobie łatwiej w sytuacjach konfliktowych opieraj interakcje z ludźmi na zaufaniu mądrze angażuj się we współpracę z innymi w wirtualnym świecie buduj lepsze i silniejsze relacje
Okładka książki Myśl i bogać się. Wersja oryginalna, odświeżona i zaktualizowana

69,00 zł 41,30 zł


"To najlepsza książka kiedykolwiek napisana na temat osobistego sukcesu; sprawiła, że zostałem milionerem - zaczynając od zera". Brian Tracy, autor Wzbogać się na swój własny sposób Oto JEDYNA książka o rozwoju osobistym, którą MUSISZ mieć! Poznaj to wyjątkowe, nowe wydanie, które: * Jest jedyną w pełni opracowana wersją arcydzieła z 1937 roku * Zawiera aż 52 strony unikalnych przypisów końcowych, będących owocem 10 lat badań nad Hillem i jego filozofią * Wiernie odtwarza fragmenty oryginalnego tekstu, które zostały wycięte w wydaniach z lat 60. XX wieku * Uwzględnia w treści jeden z najbardziej wszechstronnych indeksów do THINK AND GROW RICH oraz pierwszy aneks * Zawiera nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia Napoleona Hilla i jego rodziny Napoleon Hill poświęcił kilkanaście lat życia na stworzenie metody osiągania sukcesu. Uczył się od najlepszych, którzy stworzyli wielkie fortuny. Wnikliwie przeanalizował ścieżki, którymi podążali i odkrył, że dzięki kierowaniu się kilkoma prostymi zasadami każdy może zdobyć bogactwo. Hill udowodnił to własnym życiem, postępując zgodnie z doskonaloną latami metodą. Spełniając życzenie swojego mentora, Andrew Carnegiego, podzielił się swoim odkryciem z każdym, kto chce rozwinąć skrzydła, odnaleźć moc myślenia i wzbogacić się duchowo, fizycznie, finansowo i emocjonalnie! Wczasach Wielkiego Kryzysu, Hill opublikował swoje dzieło po raz pierwszy. Późniejsze wydania książki nie zawierały wielu fragmentów, które dziś, w czasach chaosu i niepewności okazują się bardzo istotne. Równocześnie książka została zaktualizowana o świeże dane gospodarcze oraz wzbogacona o komentarze, przypisy i kilka dodatków. W ten sposób pełniej i ściślej zapoznasz się z niezwykłą metodą Napoleona Hilla. Głębiej zrozumiesz wszystkie konteksty i odkryjesz, że Hill świetnie znał koncepcje zarządzania korporacyjnego czy psychologii, które trafiły do kanonu ledwie kilka lat temu. Każde zdanie tej książki sprawi, że zaczniesz zbliżać się do tego, czego naprawdę pragniesz! Nie czekaj! "Właściwa chwila" nigdy nie nastąpi! * krystalizuj Pragnienia i nie ustawaj w Nieprzerwanym Wysiłku! * rozwijaj w sobie Moc Superumysłu! * pokonaj każdego z sześciu duchów lęku! Cokolwiek umysł potrafi pomyśleć i w to uwierzyć, potrafi też osiągnąć!
Okładka książki Jak dogadać się z rodzeństwem. Niezawodne sposoby rozwiązywania konfliktów, ograniczenia rywalizacji i czerpania radości z posiadania rodzeństwa

44,99 zł 26,94 zł


Przewodnik przetrwania z rodzeństwem - z nim rozwiążesz wszystkie problemy!Relacje z rodzeństwem bywają trudne. Na co dzień trudno dostrzec pozytywy, gdy bracia i siostry zmagają się z negatywnymi sytuacjami, takimi jak kłótnie i rządzenie się, dokuczanie i zazdrość, skarżenie, dręczenie i wiele innych. Wszyscy dobrze wiemy, o co chodzi.Jednak relacje między rodzeństwem mogą być też fajne!Gdyby zawsze pod ręką jakieś superhipergenialne urządzenie, które odmieniłoby siostrę lub brata i rozwiązało problemy? Gdyby pozbyć się tych negatywnych codziennych sytuacji? Wtedy naprawdę można by się cieszyć posiadaniem rodzeństwa.Oto przewodnik przetrwania skierowany bezpośrednio do dzieci, dzięki któremu zdobędą umiejętności radzenia sobie z uczuciami, rozwiązywania konfliktów oraz wzmacniania więzi z braćmi i siostrami. Ciepła, dowcipna i pełna praktycznych strategii książka jest kompletnym źródłem informacji na temat edukowania, motywowania i umacniania rodzeństwa, by żyło w harmonii.Książka dla dzieci w wieku 9+Dr Dawn HuebnerJest psycholożką kliniczną specjalizującą się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi oraz ich rodziców.Jej wielokrotnie nagradzane poradniki między innymi Przechytrzyć zmartwienia i Stało się coś złego sprzedały się w prawie milionowym nakładzie na całym świecie i pomogły wielu dzieciom w prowadzaniu szczęśliwszego i zdrowszego życia.Dr Huebner często udziela wywiadów w mediach, a jej wykład na platformie TEDx o mierzeniu się ze strachem i pokonywaniu go uplasowało się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wystąpień.
Okładka książki Bez względu na wszystko

44,00 zł 24,20 zł


Zobowiązania nie są łatwe, ale zapewniają rezultaty. Kiedy odkryjecie, czym jest bez względu na wszystko w waszym życiu, zyskacie jasność, pewność oraz skupienie. Wyjście z marazmu i uzyskiwanie postępów to naturalny rezultat życia zgodnie ze zobowiązaniami bez względu na wszystko. Dla wielu z nas tym, co najważniejsze, są coraz głębsze relacje z osobami z naszego otoczenia i możliwość wywierania realnego wpływu na ich oraz swoje życie. A gdyby sekretem stawania się najlepszą wersją siebie, przyciągania do siebie ludzi i przewodzenia im miała okazać się po prostu wiedza o tym, w co, dlaczego i jak się zaangażować? Możecie posiąść tę wiedzę, ale też zyskać o wiele więcej, jeśli wykorzystacie potęgę zobowiązania. Od ponad dwudziestu pięciu lat Sam Silverstein pracuje z przedsiębiorstwami, agencjami rządowymi i ludźmi na całym świecie, pomagając im kształtować najlepsze wersje ich samych poprzez potęgę odpowiedzialności. Tysiące ludzi wdrożyło już jego filozofię i narzędzia, by w rezultacie doświadczyć rozwoju i dobrobytu. Sam Silverstein tłumaczy w swej książce, czym jest poczucie odpowiedzialności i dlaczego stanowi ono najpotężniejszy czynnik zmian, jaki istnieje. Inspirująco wyjaśnia, jak można skutecznie wykorzystać tę moc do wprowadzenia pozytywnych zmian u siebie i innych. W tym celu proponuje podjęcie dziesięciu ważnych zobowiązań, sformułowanych w poczuciu odpowiedzialności i odnoszących się do istotnych aspektów życia każdego człowieka. Jeśli zdecydujecie się choćby na niektóre z nich, tylko na jedno czy nawet zaczniecie od prostego "tak", oznaczającego jakieś zobowiązanie wobec siebie oraz osób z waszego otoczenia, sprawicie, że - bez względu na wszystko: - Wasze słowo stanie się dla was wiążące - Poznacie własne wartości i będziecie je realizować w życiu - Będziecie pomagać ludziom w stawaniu się najlepszą ich wersją - Ukształtujecie dobrą reputację w targanym problemami świecie - Rozwiniecie i utrzymacie rozsądne zasady finansowe. Postawa bez względu na wszystko jest jasna w przekazie, praktyczna w zastosowaniach i potężna w swoim potencjale zmiany życia. Jeśli od razu i odpowiedzialnie podejmiecie wskazane w tej książce zobowiązania, stworzycie dla sobie i osób ze swego otoczenia lepszą przyszłość. Bez względu na wszystko! SAM SILVERSTEIN z zaangażowaniem realizuje zobowiązanie do inspirowania ludzi, aby żyli w poczuciu odpowiedzialności, zgodnie z nim przekształcali sposób, w jaki prowadzą interesy, i tym samym przyczyniali się do tworzenia bardziej zrównoważonego i sprawiedliwego świata. Pomaga firmom budować kulturę organizacyjną, która na pierwszym miejscu stawia odpowiedzialność; osobiście jest przekonany, że "Odpowiedzialność to najwyższa forma przywództwa". Sam odniósł sukces jako autor książek, mówca i przedsiębiorca. Jedną ze swoich firm sprzedał przedsiębiorstwu znajdującemu się na liście Fortune 500. Współpracując z przedsiębiorcami, międzynarodowymi firmami oraz agencjami rządowymi, ma istotny wpływ na transformację panującej w nich kultury organizacyjnej, co przekłada się na ich zwiększone zaangażowanie i wydajność. Jest autorem wielu książek, w tym: "No More Excuses", "The Success Model", "Non-Negotiable", "Making Accountable Decisions", "The Lost Commandments".
Okładka książki Sztuka przywództwa. Jak być liderem...

49,00 zł 29,34 zł


Gdy wszystko idzie jak z płatka, łatwo być empatycznym i wiarygodnym liderem. O wiele trudniej jest, jeśli sytuacja się komplikuje, a wokół panuje chaos i atmosfera niepewności. Tymczasem podstawowe zadania lidera pozostają takie same: musi się koncentrować na angażowaniu osób i zespołów, na znajdowaniu równowagi między celami, na wyznaczaniu i komunikowaniu kierunków działania w taki sposób, by inspirować i przekonywać innych ludzi, wreszcie ― na wykorzystywaniu całego potencjału dostępnych źródeł. Co więc przesądza o jakości przywództwa?Odpowiedzi na to pytanie udzielił Dale Carnegie dziesiątki lat temu. W tej książce, pełnej praktycznych rad i przykładów zaczerpniętych z życia najznakomitszych liderów, znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się efektywnym, inspirującym liderem. Nauczysz się posługiwać narzędziami i technikami, które nieraz udowodniły swoją przydatność w obliczu prawdziwych wyzwań. Dowiesz się, jak zmienić swoje postępowanie i nastawienie, aby stać się pozytywnym i pewnym siebie liderem dzięki Twoim indywidualnym predyspozycjom. Przekonasz się, że w przywództwie chodzi o wspieranie ludzi, gdyż to oni są najważniejsi. Tylko w ten sposób można zbudować lojalny, zaangażowany, wydajny zespół, który jest szczerze przekonany do tego, co robi.Zostań wybitnym liderem, który: bierze odpowiedzialność za przyszłość buduje kulturę zaufania stawia na współpracę skutecznie się komunikuje jest wiarygodny 
Okładka książki Dziękuję, przepraszam, powiedz mi więcej

39,99 zł 22,28 zł


Wyobraź sobie świat, w którym widzisz i czujesz, jak dobry wpływ mają na ciebie inni ludzie. Jak chcą być dla ciebie wsparciem i pomocą. Wyobraź sobie świat, w którym możesz bezpiecznie odczuwać wszelkie emocje – od radości do smutku, w całej ich rozpiętości; w którym możesz swobodnie i z uwagą słuchać innych i przyglądać się im z pełną zainteresowania troską. Wyobraź sobie, że możesz bez skrępowania odczuwać wdzięczność wobec ludzi wokół za to, kim są i co czynią. W tym świecie najważniejszymi słowami, których używa się na co dzień są: „dziękuję”, „przepraszam”, „powiedz mi więcej”. W świecie zdominowanym przez indywidualizm, cynizm i dążenie do jednostkowego sukcesu koncentracja na trosce o dobro innej osoby brzmi mało prawdopodobnie. Tymczasem wcale nie trzeba włożyć wielu starań, by zacząć żyć lepiej, głębiej, bliżej ludzi. Rod Wilson w swojej książce Dziękuję, przepraszam, powiedz mi więcej pokazuje, że wartościowe, dobre – wręcz pełne życie zaczyna się od małych kroków. Na dodatek drogę tę można przejść z radością, spoglądając z humorem na swoje potknięcia i z pokorą na sukcesy. By być lepszym człowiekiem, chrześcijaninem, rodzicem, przyjacielem, obywatelem, wystarczy na co dzień pamiętać o trzech prostych zwrotach: dziękuję, przepraszam i powiedz mi więcej. Jak pisze dr Wilson: „moim pragnieniem jest, by wdzięczność, skrucha i troska charakteryzowały wszystkich ludzi, szczególnie tych, którzy określają się mianem chrześcijan”. Świat może się zmienić – mówi dr Rod Wilson i w prosty sposób pokazuje, jak to uczynić. Rod Wilson Mieszka w Vancouver w Kanadzie ze swoją żoną Bev. Studiował literaturę angielską, psychologię, poradnictwo i teologię.
Okładka książki Jak się dogadać Komunikacja bez przemocy

39,99 zł 22,44 zł


Wiara w siebie, umiejętność pozytywnego kończenia konfliktów, bliskie, przyjazne relacje możesz doświadczać tego na co dzień dzięki przyswojeniu kilku zasad komunikacji.Każdego dnia rozmawiamy z naszymi domownikami, przyjaciółmi, kolegami z pracy, sąsiadami, sprzedawcami w sklepie. Z pewnością wielu z nas znalazło się w sytuacji, gdy jedno słowo wypowiedziane bez złych intencji wznieciło pożar wystarczyło, aby zranić lub zdenerwować drugą osobę Na szczęście istnieją metody, które pomogą ci zapobiegać takim nagłym konfliktom. Technika komunikacji bez przemocy jest skuteczna nie tylko w przypadku pojawienia się agresji przede wszystkim pozwala w pozytywny sposób nawiązywać relacje oraz tworzyć warunki do tego, aby rozmowa była wartościowa.Dzięki tej książce:dowiesz się, co utrudnia skuteczną komunikację,poznasz techniki porozumiewania się, które pozwolą ci na wyrażenie siły w stanowczy i spokojny sposób,nauczysz się, w jaki sposób budować wartościowe relacje we wszystkich dziedzinach życia w domu, pracy, szkole.Marie-Jeanne Trouchaud przez ponad trzydzieści lat była nauczycielką i trenerką z zakresu stosunków międzyludzkich. Obecnie wykłada i zajmuje się pracą terapeutyczną.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj