Książki o astronomii i astrofizyce: atlasy nieba, podręczniki, książki fachowe i popularnonaukowe. Astronomia, kosmos, nauki ścisłe- wszystkie książki o tej i podobnej tematyce znajdziesz w naszej księgarni internetowej DobreKsiazki.pl
Zbiór zadań jest przeznaczony dla osób przygotowujących się do egzaminu maturalnego z fizyki.
Stanowi najbardziej aktualny przegląd wymagań stawianych uczniowi podczas egzaminu maturalnego.
Zadania w każdym dziale są różnorodne – podobnie jak na egzaminie maturalnym – poczynając od zadań testowych, prostych zadań obliczeniowych, po zadania trudniejsze. Obejmują cały zakres wymagań maturalnych, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w czasie powtórek i przygotowania do matury.
Do każdego zadania podana jest odpowiedź. Do większości zadań zamieszczono szkic rozwiązań.
Od momentu, kiedy jako ludzkość spojrzeliśmy w niebo, zadawaliśmy sobie pytanie, czy życie na Ziemi jest jedynym, jakie istnieje. Pytanie to znalazło się w centrum naszych doświadczeń, napędzając debaty naukowe i odkrycia, kształtując wierzenia i skłaniając do rozważań egzystencjalnych nieograniczonych granicami państw ani czasem. Choć to jedno z ulubionych zagadnień naszej kultury, myśl o pozaziemskiej inteligencji została w dużej mierze sprowadzona do rangi fantazji i teorii spiskowych.To porywająca opowieść o nauce, zimnej wojnie, nazistowskich badaniach, niepokojach atomowych, tajnych samolotach szpiegowskich i wyścigu kosmicznym. UFO przedstawia prawdziwą historię polowania rządu USA na "niezidentyfikowane zjawiska powietrzne" tutaj na Ziemi, od Roswell po Rendlesham Forest, a także historię małej grupy myślących przyszłościowo naukowców - astronomów takich jak J. Allen Hynek, Frank Drake, Carl Sagan i Jill Tarter - którzy rozpoczęli poszukiwania pozaziemskiej inteligencji z dala od naszej planety. Opierając się na oryginalnych badaniach archiwalnych, odtajnionych dokumentach i wywiadach z wysokimi rangą urzędnikami wywiadu i wojska, Garrett M. Graff śledzi nasze długotrwałe usiłowania, by odpowiedzieć na jedno z najgłębszych i najpopularniejszych pytań wszech czasów: czy jesteśmy sami?Garrett M. Graff to uznany historyk, finalista Nagrody Pulitzera, dziennikarz "The Washington Post", a także autor kilku książek, w tym wydanego przez Wydawnictwo SQN reportażu o zamachach z 11 września Jedyny samolot na niebie.***Zapewnia rozrywkę, a jednocześnie jest mocno osadzona w faktach.The Wall Street JournalInteresująca wycieczka po świecie latających spodków, kosmitów i pogranicza nauki.Kirkus ReviewsBIOGRAM:Garrett M. GraffPisze o polityce, technologii i bezpieczeństwie narodowym od blisko 20 lat. W przeszłości pełnił funkcję redaktora w magazynie "POLITICO", a także regularnie współpracował z "WIRED" i CNN. Jego teksty ukazywały się w licznych periodykach, od "Esquire" przez "Rolling Stone'a" po "New York Timesa". Obecnie jest dyrektorem inicjatyw cyfrowych w Aspen Institute. Graff ma na swoim koncie wiele książek, w tym The Threat Matrix poświęconą historii FBI, Raven Rock opisującą plany Stanów Zjednoczonych na wypadek zagłady nuklearnej w czasach zimnej wojny oraz bestsellery "New York Timesa": nominowaną do Pulitzera Watergate i wreszcie, wydany w Polsce nakładem Wydawnictwa SQN, Jedyny samolot na niebie.
Zabawne, kolorowe ilustracje i zdumiewające fakty naukowe w jednym! Młody czytelniku, zapnij pasy i wyrusz w pełną wrażeń podróż po Układzie Słonecznym! Po drodze dowiesz się wszystkiego o planetach i poznasz odpowiedzi na tak ważne pytania, jak: Dlaczego Wenus tak brzydko pachnie? Dlaczego na Neptunie nie ma wielu przyjęć urodzinowych? I co by się stało, gdyby spróbować zjeść obiad na Marsie? Planety to kolejna propozycja dla dzieci autorstwa Johna Devolle’a, którego Atomy równie ciekawie tłumaczyły m.in. teorię Wielkiego Wybuchu i ewolucję.
Człowiek nowego tysiąclecia założy stację na Księżycu, poleci na Marsa, uruchomi loty międzyplanetarne i przekroczy granicę dzielącą nas od głębokiej przestrzeni kosmicznej. Człowiek nowego tysiąclecia będzie miał zupełnie nową relację z kosmosem, w którym żyjemy: Homo terrestris jest gotowy, aby stać się Homo clestis.Tommaso Ghidini zabiera nas w fascynującą podróż w przyszłość. Snuje rozważania o tym, jak nasze życie może się zmienić, gdy przekroczymy granice Ziemi i zaczniemy zasiedlać inne planety. Nie skupia się jednak wyłącznie na technicznych aspektach podróży kosmicznych, ale przede wszystkim na ludziach - ich emocjach, pragnieniach, i wyzwaniach, z którymi muszą się mierzyć. Ghidini przedstawia świat, w którym porażka nie jest końcem, lecz nieodłącznym elementem rozwoju, koniecznym do osiągnięcia nowych celów.Homo Caelestis to opowieść o marzeniach, które stają się rzeczywistością, dzięki odwadze i determinacji naukowców, astronautów oraz wizjonerów, którzy poświęcają swoje życie na badanie kosmosu.
Wstęp do astrofizyki to obszerny, dobrze zorganizowany i wciągający podręcznik, a zarazem zwięzłe i klarowne wprowadzenie do tematu. Obejmuje wszystkie główne obszary współczesnej astrofizyki, uporządkowane w logiczny sposób: od Układu Słonecznego i astronomii gwiazdowej po astrofizykę galaktyczną i pozagalaktyczną oraz kosmologię. Książka zawiera również krótkie podsumowanie głównych odkryć naukowych, które doprowadziły do obecnego rozumienia Wszechświata. Odpowiednio dobrane przykłady ułatwiają zrozumienie przedstawionych w niej pojęć, a problemy przedstawione na końcu rozdziałów i zadania obliczeniowe pozwalają utrwalać nabyte umiejętności. Wstęp do astrofizyki to doskonały podręcznik do nauki astrofizyki oraz osiągania postępów w tej dziedzinie. Zapewnia praktyczną wiedzę z zakresu współczesnej astrofizyki, jest odpowiedni dla studentów kierunków astronomii i fizyki oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
Przewodnik po niebie. Stargazing na świecieGwiezdne podróże dookoła świataCzy warto jechać do Tasmanii po najpiękniejszą zorzę?Jak zrobić idealne zdjęcie nocnego nieba?W których obserwatoriach odkrywać tajemnice wszechświata?Krzyż Południa na antypodach, gwiazdy odbijające się w idealnie płaskich solniskach Boliwii czy rozgwieżdżony firmament nad wulkanem Bromo w Indonezji to widoki, które zachwycą zarówno zapalonego astroturystę, jak i entuzjastę astronomii. Prezentujemy najciemniejsze miejsca na świecie, od pustyń Bliskiego Wschodu po parki narodowe Oceanii. Podpowiadamy, kiedy polować na roje meteorów i deszcze Perseidów oraz gdzie wkrótce zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca. Fascynująca opowieść o galaktykach, gwiazdach i astronomii.
By doświadczyć astronomicznej przygody w znaczeniu przenośnym i dosłownym, nie trzeba nawet ruszać się z domu. Wystarczy w pogodną noc, gdy Księżyc jest w pełni, usiąść wygodnie i zapatrzyć się w jego jasną tarczę. Jeżeli pod ręką będzie dobra turystyczna lornetka sprawdzisz, czy przez nią nie widać czasem coś więcej, niż nieuzbrojonym okiem. Może z tego wyniknie tylko chwila zadumy. A może, nim się obejrzysz, już stojąc przy teleskopie, będziesz wypatrywać pierścieni Saturna lub czerwonawej tarczy Marsa? Wybiegniesz poza ziemską orbitę nie tylko wyobraźnią, ale też wiedzą jakiej dostarcza fizyka i matematyka. Ruszysz ku gwiazdom po śladach dawnych astronomów, Kopernika, Galileusza, Newtona, Penziasa, Wilsona, Howkinga. Po prostu zacznij, nawet bez planu. Reszta sama się ułoży. Czytaj, pytaj i obserwuj. Naucz się liczyć, notować i fotografować, poznawaj pasjonatów takich, jak Ty. Jest jeszcze tyle do odkrycia w naszym Wszechświecie!
Zubrin mobilizuje nas do wyjścia myślami poza nasze obecne ograniczenia i wyobrazili sobie przyszłość, w której Czerwona Planeta staje się świadectwem zbiorowej odwagi i hartu. To błyskotliwe dodanie otuchy i wezwanie do działania! James R. Hansen autor bestsellerowej biografii Neila Armstronga Pierwszy człowiek Kolonizacja Marsa przestaje być mrzonką, a staje się wykonalną koncepcją. Najnowsza książka Roberta Zubrina to rozbudzający wyobraźnię przekaz pełen racjonalnego optymizmu, manifest wiary w możliwości cywilizacji technicznej i nadziei na pomyślną przyszłość ludzkości, relacja dotycząca już podejmowanych i planowanych przedsięwzięć, wyważona opowieść o świecie, który z każdym słowem autora staje się coraz bardziej realny, niemal na wyciągnięcie ręki. Przede wszystkim jednak jest to książka przystępna i każdy z przyjemnością i satysfakcją może zanurzyć się w lekturze kolejnych rozdziałów. Jak będziemy żyli na Czerwonej Planecie napisał ekspert i marzyciel zarazem, człowiek doskonale orientujący się w poruszanych tematach i skłonny podjąć ryzyko przekonania czytelnika do swoich racji. Książka stanowi podsumowanie jego pracy i rozważań obejmujących całe dziesięciolecia. Robert Zubrin wszystkich nas zaprasza do udziału w wielkiej przygodzie cywilizacji i do refleksji nad monumentalnym dziełem, jakim będzie stworzenie nowej gałęzi ludzkości na Marsie. Robert Zubrin jest prezesem Mars Society i inżynierem astronautycznym. W 1996 roku założył Pioneer Astronautics, firmę, która pod jego kierownictwem do 2023 roku działała w przemyśle kosmicznym, z powodzeniem realizując kilkadziesiąt programów dla NASA i sił powietrznych, a wcześniej pracował na stanowisku starszego inżyniera w Martin Marietta i Lockheed Martin. Jest właścicielem dwudziestu patentów i członkiem British Interplanetary Society, był przewodniczącym komitetu wykonawczego National Space Society. Ma na swoim koncie ponad dwieście opublikowanych artykułów specjalistycznych i popularnonaukowych w dziedzinie eksploracji kosmosu i techniki oraz dwanaście książek.
Dzięki kolejnym książkom serii „Teoretyczne minimum” piękno współczesnej fizyki stało się dostępne dla wszystkich, którym niestraszne są równania matematyczne. Najpierw ukazał się tom wyjaśniający mechanikę klasyczną, a potem książka poświęcona mechanice kwantowej. Teraz, w trzecim tomie serii, Leonard Susskind i Art Friedman zajęli się klasyczną teorią pola, stanowiącą podstawę newtonowskiej teorii grawitacji i teorii elektromagnetyzmu Maxwella, oraz szczególną teorią względności Einsteina, która jest bez wątpienia jednym z największych osiągnięć fizyki klasycznej. Wykorzystując najprostszy jak to możliwe opis matematyczny (ale nigdy uproszczony!), zrozumiałe diagramy i barwne postacie będące alter ego autorów, Susskind i Friedman zabierają nas w fascynującą podróż do wszechświata Einsteina.
Seria „Teoretyczne minimum”, łącząca ścisłe, matematyczne podejście z oryginalnym humorem, jest doskonałym przewodnikiem po świecie fizyki dla wszystkich, którzy chcą wyjść poza zakres materiału dostępny w tradycyjnych książkach popularnonaukowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Teoria względności i teoria pola odgrywają kluczową rolę we współczesnej fizyce. W książce Susskinda i Friedmana te ważne obszary fizyki zostały wyjaśnione po mistrzowsku - z ogromną głębią, ale i z dowcipem. Prawdziwa fizyka wygląda właśnie tak, jak została tu pokazana.
Sean Carroll, autor książki „Nowa perspektywa: pochodzenie życia, świadomości i wszechświata”. Prawdziwe arcydzieło, które na pewno wytrzyma próbę czasu. Ogromnie żałuję, że takiej książki nie było, gdy ja kiedyś poznawałem fizykę klasyczną. „Szczególną teorię względności i klasyczną teorię pola” czyta się z prawdziwą przyjemnością. Stephon Alexander, kosmolog, Uniwersytet Browna, autor książki „Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata”. Leonard Susskind jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Stanforda i jednym z twórców teorii strun. Jest autorem wielu książek, między innymi „Mechaniki kwantowej” (napisanej wspólnie z Artem Friedmanem) i „Teoretycznego minimum” (które napisał razem z Georg’em Hrabowskym). Art Friedman jest konsultantem, specjalistą od przetwarzania danych i współautorem „Mechaniki kwantowej”. Od młodości interesuje się fizyką i stale pogłębia swoją wiedzę z tej dziedziny.
Biografia światowej sławy fizyka Georges'a Charpaka. Urodzony w Polsce (1924) w rodzinie żydowskiej jako Jerzy Charpak, dwa lata dzieciństwa spędził w Palestynie, w 1932 przyjechał do Francji. Podczas wojny Georges aktywnie działał we francuskim ruchu oporu. W 1943 r. został aresztowany i skazany przez sąd rządu Vichy na dwa lata więzienia. W czerwcu 1944 r. wywieziono go do obozu koncentracyjnego w Dachau jako więźnia politycznego. Tam przebywał w komando, którego więźniowie pracowali przy budowie pasów startowych dla Luftwaffe.
Po wojnie, w roku 1946 na fali naturalizacji polskich górników, pracujących na północy Francji, uzyskał obywatelstwo francuskie. Studiował w École nationale supérieure des mines de Paris, a następnie w College de France w Paryżu. Był współpracownikiem Frédérica Joliot-Curie, specjalizując się w fizyce eksperymentalnej.
W 1959 roku rozpoczął pracę w instytucie CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych). Pracując w CERN-ie był bezpośrednio zaangażowany w kilka przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. W 1992 roku otrzymał Nagrodę Nobla za wkład w dziedzinie opracowania detektorów cząstek, w szczególności wielodrutowej komory proporcjonalnej. Zmarł w roku 2010 w wieku 86 lat.
Uwaga! Edycja 2024. Publikacje dostosowane do zmian w podstawie programowej z 2024 oznaczono dopiskiem "Edycja 2024". Nowy "Zbiór zadań z maturalnymi kartami pracy" to publikacja skorelowana z podręcznikiem "NOWE Odkryć fizykę", dostosowana do nowej matury. Oswaja z formą zadań maturalnych i uczy, jak radzić sobie z różnymi typami zadań już od 1. klasy. Przykłady, zadania analogiczne i duża liczba zróżnicowanych zadań do samodzielnego rozwiązania umożliwiają efektywną naukę rozwiązywania różnych typów zadań. Skrót najważniejszych wiadomości przed każdym działem aby wygodnie korzystać z publikacji. Zadania maturalne po każdym dziale zbioru oraz maturalne karty pracy pod kodami QR aby stopniowo uczyć się rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.
Zaćmienia. Wszystko, co warto wiedzieć to popularne i rzetelne źródło informacji na temat fizyki zaćmień słońca, księżyca i innych obiektów. Obok wiedzy naukowej z zakresu astronomii i fizyki można tu znaleźć ciekawe historyjki i mity związane z tym tematem, a także informacje o roli zamień w historii, literaturze i mitach. Dużo zagadnień wyjaśniono w miarę prosto, ale szczegółowo. Opisano tu zjawiska, których można się spodziewać podczas zaćmienia słońca, oraz najlepsze sposoby ich rejestrowania. Znany fizyk i popularyzator nauki Frank Close, który obserwował siedem całkowitych zaćmień słońca, jest ekspertem zarówno w teorii, jak i praktyce zaćmień, dzieli się więc wiedzą, jak skutecznie doświadczyć tego najpiękniejszego zjawiska naturalnego Forma pytań i odpowiedzi ułatwia nawigację po książce i szybkie uzyskanie odpowiedzi na nurtujące kwestie.
Uwaga! Edycja 2024. Publikacje dostosowane do zmian w podstawie programowej z 2024 oznaczono dopiskiem "Edycja 2024". Nowe Karty pracy ucznia z dziennikiem laboratoryjnym to publikacja skorelowana z podręcznikiem "NOWE Odkryć fizykę" dla klasy 1. Pozwala lepiej zrozumieć i utrwalić treści przedmiotowe. Gotowe karty pracy do każdego tematu aby przećwiczyć zagadnienia omawiane na lekcji. Karty powtórzeniowe i mapy mentalne Uporządkuj swoją wiedzę po każdym dziale aby szybciej przygotować się do sprawdzianu. Dziennik laboratoryjny i zadania typu doświadczalnego aby łatwiej opanować umiejętności przeprowadzania i analizowania eksperymentów.
4 lipca 2012 r. naukowcy ogłosili odkrycie bozonu Higgsa - tak długo poszukiwanej "boskiej cząstki", która zdążyła zyskać miano "Świętego Graala fizyki". Wydarzenie to stało się okazją do od dawna oczekiwanego wznowienia książki o cząstce Higgsa - Boskiej cząstki.Boska cząstka to najzabawniejsza książka o fizyce, jaką kiedykolwiek wydano. To błyskotliwa opowieść o poszukiwaniu najdrobniejszych składników materii oraz o roli, jaką odgrywają one w wyjaśnianiu tajemnicy narodzin i ewolucji Wszechświata. "Czytając tę książkę, będziesz śmiał się tak głośno, że nawet nie spostrzeżesz, jak wiele się w tym czasie nauczyłeś" - pisał w recenzji dziennikarz "San Francisco Examiner".Trochę historii, trochę autobiografii, trochę polemiki; z garścią uwag rzuconych na marginesie... Lektura Boskiej Cząstki to przyjemność, chociażby ze względu na sposób, w jaki autorzy opisują fascynujący świat i odkrywają jego sekrety. "Nature"Leon Lederman uczynił dla fizyki cząstek elementarnych tyle, ile Stephen Hawking dla kosmologii... "Dallas Morning News"Okazuje się, że najbardziej nawet skomplikowane prawa fizyki można wyłożyć w tak atrakcyjny i przystępny sposób, by nawet zakuty humanistyczny łeb mógł tę wiedzę zgłębić i zrozumieć. "Polityka"Leon Lederman - profesor fizyki w Illinois Institute of Technology, członek National Academy of Sciences, były prezes American Association for the Advancement of Sciences, zdobywca wielu wyróżnień, między innymi National Medal of Science (1956), Medal of Franklin Institute (1976), Wolf Prize in Physics (1982), laureat Nagrody Nobla (1988), autor ponad dwustu prac z dziedziny fizyki.Dick Teresi - autor i współautor wielu książek popularnonaukowych z zakresu fizyki i technologii, m. in. znanej polskiemu czytelnikowi książki "Zapomniane odkrycia" (2005), były redaktor naczelny kilku pism ("Omni", "Science Digest", "Longevity", "VQ"), laureat nagrody za pisarstwo popularnonaukowe przyznawanej przez American Institute of Physics.
Podstawą fizyki materii skondensowanej są kwantowe własności materiałów, cieczy kwantowych i innych układów wielocząstkowych, a także ich własności fizyczne i zachodzące w nich przejścia fazowe. Książka jest nowoczesnym podręcznikiem, w którym oprócz zagadnień omawianych tradycyjnie są opisane również wybrane najnowsze odkrycia z ostatnich lat. Wiele z nich jest przedstawionych w nowy, przejrzysty sposób, dzięki czemu łatwiejsze staje się samodzielne ich studiowanie.Nowatorski charakter podręcznika jest widoczny przede wszystkim w jego treści. Poza kanonem zawierającym zagadnienia, z których niektóre zostały przebadane już w początkach mechaniki kwantowej, podręcznik zawiera np: omówienia kwantowego efektu Halla, niekonwencjonalnego nadprzewodnictwa czy układów ciężko-fermionowych. Są to współczesne zagadnienia, z którymi do tej pory studenci mogli zapoznać się albo z książek anglojęzycznych, albo wręcz z oryginalnych publikacji w czasopismach naukowych. Ale są to jednocześnie zagadnienia, które już dzisiaj mają wpływ na postęp technologiczny, a więc które każdy student studiujący fizykę czy kierunki pokrewne, jak inżynierię materiałową lub nanotechnologię, powinien znać.Z recenzji prof. dr. hab. Macieja Maśki
Jak zafascynować się fizyką? Przede wszystkim poprzez praktykę: rozwiązywanie ciekawych problemów i zadań oraz przeprowadzanie eksperymentów, dotyczących otaczającej nas rzeczywistości, które pomogą zrozumieć istotę zachodzących zjawisk. Ta książka umożliwia bezpośrednią interakcję ze światem przyrody w sposób, który pogłębi zarówno ciekawość, jak i wiedzę. Stwierdzono, że zapamiętujemy około 5% tego, co czytamy, i około 75% tego, co robimy. Doświadczenia, pokazy i symulacje opisane w tej książce odgrywają więc ważną rolę w uczeniu fizyki. Zajęcia laboratoryjne to zajęcia praktyczne, na których prowadzi się obserwacje, dokonuje pomiarów, wykonuje obliczenia i wyciąga wnioski. W laboratorium urzeczywistnia się zasady i zależności, o których czytacie w książkach. Niniejszy zeszyt ćwiczeń laboratoryjnych do podręcznika Fizyka wokół nas (wyd. 12.) umożliwia uzupełnienie wiedzy o zjawiskach w przyrodzie, koncentrując się na tym, w jaki sposób one zachodzą. Książka stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.
Rafał Żak zaprasza do świata nauki, po którym porusza się ruchem konika szachowego, do tego goni króliczka, prowadząc żółwia na smyczy.
Jaki wzór matematyczny jest najpiękniejszy i czy piękno jest w nauce w ogóle istotne? Dlaczego lepiej byłoby, gdyby odbił ci żonę toreador niż chemik? Czy lwiątka rodzą się ślepe? Który naukowiec podryfował do świata pseudonauki, głosząc cudowne działanie witaminy C, a który się zagłodził z obawy przed zatruciem? Dlaczego nikt nie rodzi się humanistą? Kto jest karłem stojącym na ramionach gigantów? Ilu trzeba fizyków teoretycznych do otwarcia butelki wina bez korkociągu? I dlaczego dobrze, że jest Skłodowska?
Chociaż w Nudnym słowie na N nie brakuje teorii fizycznych, wzorów i liczb, to na pierwszym planie są ludzie. Czasem wprowadzani subtelnie, a czasem rysowani przesadnie grubą kreską. Kłócą się, szlajają po barach i grają na bongosach, ale co najważniejsze: popychają świat do przodu, rozwikłując zagadki Wszechświata.
„Czemu nie czerpać przyjemności z przyglądania się nauce, z wsłuchiwania się w nią? – pyta Żak. – Nie trzeba dążyć do tego, żeby samodzielnie ją uprawiać. Można przecież – idąc za słowami Richarda Dawkinsa – być koneserem muzyki i nie umieć zagrać ani jednej nuty na żadnym instrumencie. Taka znajomość nauki też może dawać radość. Uczmy się tego wszyscy, bez konieczności opanowania pasaży i akordów, bez przymusu bycia wirtuozem”.
Reports on Mathematical Physics is indexed/abstracted in:
COMPUMATH Citation Index; Current Contents/Engineering, Computing and Technology; Current Contents/Physical, Chemical and Earth Sciences; INSPEC Information Services; The ISI Alerting Services; MATH; Science Citation Index Expanded; Statistical Theory and Method Abstracts; Zentralblatt MATH
Edycja 2024. Publikacje dostosowane do zmian w podstawie programowej z 2024 r. Zawierają czytelne oznaczenia treści, które od września 2024 r. już nie obowiązują.
„Zrozumieć fizykę” cz. 4 to podręcznik do zakresu rozszerzonego przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury.
Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, a także Dodatkom matematycznym.
Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników.
Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego dzięki blokowi Wiesz, umiesz, zdasz zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie – omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.
Co trzeba zrobić, aby przenieść człowieka do innego układu gwiezdnego? Jakie wyzwania i dylematy stoją przed tymi, którzy chcą eksplorować kosmos? Jak dotychczasowe osiągnięcia naukowe przybliżają nas do realizacji tej misji? Na te pytania odpowiada Les Johnson, jeden z czołowych naukowców na świecie, aktywnie pracujący nad realizacją międzygwiezdnych lotów kosmicznych. Autor zabiera nas w ekscytującą podróż po fizyce i najnowszych technologiach, które mogą umożliwić wyprawę w kosmos i dotarcie do gwiazd. Pokazuje niezliczone wyzwania fizyczne, techniczne, biologiczne, społeczne, a nawet etyczne, które musimy pokonać, aby odwiedzić sąsiednie gwiazdy, i oferuje wnikliwy wgląd w to, jak te problemy mogą być rozwiązane. Przewodnik podróżnika po gwiazdach to przepustka do przekroczenia kolejnej wielkiej granicy ludzkich odkryć, oferująca wyjątkowe spojrzenie od środka na niezwykłe przełomy w nauce i technologii, które pomogą przyszłym podróżnikom kosmicznym wytyczyć kurs do gwiazd.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?