KATEGORIE [rozwiń]

Inteligencja, pamięć, kreatywność

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką i bogatą ofertą książek, poradników, podręczników o tematyce psychologicznej, a zwłaszcza dotyczącej inteligencji i kreatywności, a także o samorealizacji, karierze, uzależnianiach. W tym dziale proponujemy książki o pracy mózgu, ludzkim umyśle, jak działa mózg?, jak go zaprogramować? na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w proponowanych przez sklep DobreKsiazki.pl publikacjach. Zwłaszcza wydawnictwa: Aha! , Feeria, Helion, Znak proponują ciekawą lekturę z tej tematyki.

Okładka książki Myśl jak Sherlock Holmes
nowość

34,99 zł 20,50 zł


Dzięki tej książce pełnej metod i technik najznakomitszego detektywa na świecie udoskonalisz swoją zdolność obserwacji, zapamiętywania, dedukcji i rozumowania. Książka jest pełna studiów przypadków, testów i przykładów z powieści. Tematy obejmują: komunikację niewerbalną, wykrywanie kłamstw, intuicję, koncentrację, słuchanie, czujność, relaks, logikę, sztukę szybkiego czytania, obserwację ludzi, selekcję informacji i wiele innych kwestii. Już nigdy nie spojrzysz na mankiet koszuli, zaszewkę spodni czy rysę na bucie w ten sam sposób!
Okładka książki Dobra pamięć, zła pamięć

44,90 zł 27,77 zł


Wybitna psycholog, Ewa Woydyłło, o pamięci. I sztuce zapominania.Jak działa nasza pamięć? Dlaczego jedne zdarzenia doskonale zapamiętujemy, a inne wymazujemy z pamięci? Jak ćwiczyć pamięć? I w końcu: czy niezawodna pamięć, o której często marzymy i której często pragniemy, rzeczywiście jest nam tak bardzo potrzebna?Książka Ewy Woydyłło to pod wieloma względami rewolucja w myśleniu o pamięci. Znana psycholog pisze bowiem nie tylko o tym, jak dbać o swą pamięć, ale przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć się w zapominaniu. Pamięć może przecież być źródłem cierpień, może posiadać toksyczną moc, z którą trzeba umieć walczyć. Ta książka dla wielu osób może stać się orężem w tej trudnej walce.Ewa Woydyłło zaprasza czytelników do swego gabinetu terapeutycznego i doradza, jak uwolnić się od pamięci złej. Pokazuje, jak wydobyć dobre wspomnienia i pozwolić im zapanować nad złymi, które często nas zniewalają. Autorce pomagają w tym zaproszeni rozmówcy:Anna Dodziuk - psychoterapeutka, autorka książek psychologicznych, która opowiada, jak radzić sobie ze skazą wstydu i winy;Małgorzata Sieczkowska - psychoterapeutka, specjalistka metody Somatic Experiencing, która dzieli się swoją wiedzą na temat leczenia traumy;Jerzy Korzewski - psycholog kliniczny, psycho- i hipnoterapeuta, który wyjaśnia rolę hipnozy w docieraniu do ukrytej w nieświadomości prawdy o sobie; Wiktor Osiatyński - prawnik, autor książek o uzależnieniu i jego pokonywaniu, który przekonuje, że rozwój osobisty polega między innymi na pracy nad własną pamięcią.
Okładka książki Demencja? To nie dla mnie! Poziom średni Ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w podeszłym wieku

27,00 zł 17,96 zł


Ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych chorób. Rozwiązywanie proponowanych łamigłówek i zadań spowolni rozwój problemów z pamięcią, myśleniem, rozumieniem, orientacją w czasie i przestrzeni, liczeniem, pisaniem, czytaniem i planowaniem. Niektóre pytania dotyczą życia osobistego, zmuszając do wspominania dawnych czasów (np. dzieciństwa, lat szkolnych) lub wydarzeń mających miejsce niedawno (np. uroczystości rodzinnych), a także utrwalania w pamięci ważnych informacji takich jak adres czy numer telefonu.
Okładka książki Myśl jak Einstein

49,90 zł 39,74 zł


Podążaj śladami jednego z naszych największych myślicieli, człowieka, którego imię stało się synonimem geniuszu. Naucz się jak: postrzegać świat inaczej, podważać autorytety, szukać podobnych umysłów, myśleć na wielką skalę, nigdy nie przestawać kwestionować, rozważaj moralne konsekwencje swoich działań.
Okładka książki Moc koncentracji. Jak nauczyć się trudnej sztuki skupiania uwagi

49,99 zł 29,91 zł


Życie, jakiego pragniesz, jest w twoim zasięgu, jeśli tylko zdołasz opanować sztukę koncentracjiLęk, stres, niepokój i strach to psychiczne plagi, które dręczą nie tylko nasz umysł, ale także ciało, przyczyniając się do powstawania takich dolegliwości jak choroby serca i otyłość.Dzięki opanowaniu jednej umiejętności - koncentracji - możemy raz na zawsze pokonać tych psychicznych dręczycieli.Dandapani spędził dziesięć lat w klasztorze klauzurowym, zdobywając bezcenną wiedzę na temat korzyści płynących z życia w skupieniu. W swoim praktycznym przewodniku przedstawia istotę mądrości, którą zdobył jako mnich. Prowadzi czytelnika krok po kroku, pomagając mu zrozumieć i okiełznać swój umysł. Dzięki jasnym definicjom i prostym ćwiczeniom (takim jak poranne słanie łóżka) uczy nas wykorzystywać siłę woli, kierować uwagą w obrębie umysłu i stopniowo włączać praktykę koncentracji w swoje codzienne życie, aby w rezultacie doprowadzić do jego trwałej zmiany.W świecie zdominowanym przez dekoncentrację ta książka pojawia się w samą porę, aby przypomnieć nam o wartości skupionej uwagi.ADAM GRANT, autor Leniwego umysłu, bestsellera z pierwszego miejsca listy "New York Timesa", i gospodarz podcastu TED WorkLifeDandapani jest hinduskim kapłanem (byłym mnichem), znanym na całym świecie mówcą i światowym ekspertem w dziedzinie wykorzystania umysłu do budowania życia pełnego celu i radości.
Okładka książki Menu umiejętności społecznych i życiowych Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne i życiowe dla młodzieży ze spektrum autyzmu

69,50 zł 46,25 zł


W okresie dorastania rozwój społeczny i status dziecka w grupie rówieśniczej mają kluczowe znaczenie. Nastolatkom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) interakcje społeczne nie przychodzą naturalnie, więc młodzi ludzie często potrzebują wsparcia, by nauczyć się, jak postępować. Książka Menu umiejętności społecznych i życiowych prezentuje przystępne strategie, które pomogą nastolatkom z ASD nawiązać kontakt i zbudować więź z innymi osobami w domu, w szkole, w pracy, a także podczas spotkań ze znajomymi oraz w trakcie codziennych interakcji z sąsiadami. Wykorzystanie schematu menu pozwala łatwiej rozpoznać trzy etapy każdej interakcji: jej rozpoczęcie ("przystawkę"), rozwinięcie ("danie główne") i zakończenie ("deser"). Liczne kwestionariusze, szablony i przykładowe scenariusze społeczne zachęcą uczniów do przemyślenia odpowiedzi oraz do rozważenia, jak druga osoba mogłaby zareagować na ich słowa. Przećwiczenie prostych strategii i rozwiązanie zestawu codziennych zadań społecznych korzystnie wpłynie na ocenę własnych możliwości, zwiększy pewność siebie i rozwinie umiejętności życiowe osób z ASD. Książka będzie przydatnym narzędziem dla wszystkich nastolatków i młodych dorosłych z trudnościami w inicjowaniu i podtrzymywaniu interakcji społecznych, a także dla ich rodziców, nauczycieli oraz terapeutów.
Okładka książki Demencja? To nie dla mnie! Poziom łatwy Ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w podeszłym wieku

27,00 zł 16,76 zł


Ćwiczenia percepcji i pamięci dla osób w podeszłym wieku.Ćwiczenia zawarte w tej książce przeznaczone są dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych chorób. Rozwiązywanie proponowanych łamigłówek i zadań spowolni rozwój problemów z pamięcią, myśleniem, rozumieniem, orientacją w czasie i przestrzeni, liczeniem, pisaniem, czytaniem i planowaniem. Niektóre pytania dotyczą życia osobistego, zmuszając do wspominania dawnych czasów (np. dzieciństwa, lat szkolnych) lub wydarzeń mających miejsce niedawno (np. uroczystości rodzinnych), a także utrwalania w pamięci ważnych informacji takich jak adres czy numer telefonu.
Okładka książki Mgła mózgowa

69,60 zł 40,62 zł


Masz problemy z koncentracją, zapamiętywaniem oraz przyswajaniem nowych informacji? Cierpisz na choroby neurodegeneracyjne? Przeszedłeś COVID-19 i nie wiesz co zrobić, by odzyskać ostrość umysłu? A może szukasz odpowiedzi na pytanie jak radzić sobie z mgłą mózgową? W tej książce znajdziesz proste porady, dzięki którym poprawisz pamięć i odkryjesz, jak ćwiczyć mózg, by był zdrowy. Ten prosty 21 dniowy program, pomoże ci wyeliminować mgłę mózgową oraz choroby, takie jak depresja czy lęki. Opiera się on na przywróceniu prawidłowych poziomów trzech najważniejszych hormonów w twoim mózgu: dopaminy, serotoniny i kortyzolu. Odpowiednia dieta, ćwiczenia i gry wzmacniające pamięć, a także właściwy odpoczynek pomogą przywrócić twojemu umysłowi pełnię zdrowia!
Okładka książki Mądrość Psychologia mądrych myśli, słów i czynów

49,90 zł 36,65 zł


Tłumaczenie publikacji czołowego badacza inteligencji, twórczości i mądrości, Roberta J. Sternberga z Uniwersytetu Cornella w USA oraz austriackiej badaczki z Uniwersytetu w Klagenfurcie, Judith Glück. Czytelnicy, szukający mądrych odpowiedzi na trudne pytania, znajdą tu pełen zestaw zagadnień związanych z mądrością: od uzasadnienia, dlaczego w dzisiejszych trudnych czasach ta tematyka jest ważna, poprzez przegląd głównych podejść teoretycznych, aż po postulaty jak rozwijać kompetencje mądrościowe, a także jak je rozpoznawać i kultywować u siebie. Lekturą z pewnością zainteresują się nie tylko badacze zdolności poznawczych i mądrości, profesjonalni psychologowie i pedagodzy oraz studenci tych kierunków, filozofowie i edukatorzy, ale także wszyscy, którzy pragną wieść mądre życie. Prezentujemy dzieło, jakiego jeszcze w polskiej psychologii i pedagogice nie było; dzieło, które uzupełnia dotkliwą lukę w badaniach nad tym jednym z najważniejszych i najcenniejszych przymiotów ludzkiego życia, jakim jest mądrość. Prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt Publikacja wpisuje się w dyskusję dotyczącą kształtu i sensu edukacji we współczesnym świecie, kompetencji kluczowych i możliwości przygotowania młodych ludzi na wyzwania jutra. Napisana jest w sposób zachęcający do polemiki i głębokiej refleksji – nie pozostawia czytelnika neutralnym. Dr Tomasz Knopik Ostatnio w serii ukazały się: R.J. Sternberg, L. Jarvin, E.L. Grigorenko, Mądrość, inteligencja i twórczość w nauczaniu A. Pobojewska, Edukacja do samodzielności. Warsztaty z dociekań filozoficznych. Teoria i metodyka I. Czaja-Chudyba, Myślenie krytyczne w edukacji. Metodyka kształcenia w szkole podstawowej K. J. Szmidt, E. Płóciennik, Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie M. Lipman, Myślenie w edukacji
Okładka książki Wesoła strona nauki! Rozwijam umiejętności życiowe

34,99 zł 28,41 zł


Świat, w którym żyjemy, podlega nieustannym i szybkim zmianom i żeby móc w nim funkcjonować, nasze maluchy powinny nabyć szereg umiejętności, dzięki którym poradzą sobie z codziennymi wyzwaniami. W książce znajdziesz mnóstwo wskazówek skierowanych do rodziców, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w harmonijnym i wszechstronnym rozwoju swojego dziecka. Korzystając z opracowanych przez ekspertów zróżnicowanych ćwiczeń, gier i zabaw, pomożesz maluchowi odkrywać i rozwijać umiejętności życiowe wskazane przez Światową Organizację Zdrowia. Podejmowanie decyzji, skuteczna komunikacja, empatia, twórcze i krytyczne myślenie czy radzenie sobie z emocjami i ze stresem te i inne umiejętności poćwiczycie w atrakcyjny dla niego sposób. Czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy!
Okładka książki Four Ways of Thinking

99,00 zł 80,14 zł


Packed with practical examples and insightful wisdom. . . A highly enjoyable and effective guide to better thinking' Sabine Hossenfelder 'I wish David Sumpter had been my maths teacher. I hated the subject at school. I hoover up his books now' Sunday Times Acclaimed mathematician David Sumpter shows how we can deal with the chaos and complexity of our lives What is the best way to think about the world? How often do we consider how our own thinking might impact the way we approach our daily decisions? Could it help or hinder our relationships, our careers, or even our health? Thinking about thinking is something we rarely do, yet it is something science questions all the time. David Sumpter has spent decades studying what we could all learn from the mindsets of scientists, and Four Ways of Thinking is the result. Here he reveals the four easily applied approaches to our problems: statistical, interactive, chaotic and complex. Combining engaging personal experience with practical advice and inspiring tales of ground-breaking scientific pioneers (with a tiny bit of number crunching along the way), Sumpter explains how these tried and tested methods can help us with every conundrum, from how to bicker less with our partners to pitching to a tough crowd - and in doing so change our lives.
Okładka książki Nigdy za późno. Trening umysłu dla seniorów w.2023

19,90 zł 13,27 zł


W książce zamieszczono ćwiczenia, których celem jest spowolnienie wystąpienia i rozwoju u osób starszych zaburzeń funkcji poznawczych, takich jak pamięć, myślenie, rozumienie. Są tu różnego rodzaju krzyżówki, testy i łamigłówki, których rozwiązanie wymaga między innymi: liczenia, porównywania, odróżniania, wyodrębniania, uzupełniania, przekształcania, odnajdywania, łączenia, wybierania, grupowania. Zadania oparte są na materiale graficznym, obrazkowym, cyfrowym, literowym oraz wyrazowym.
Okładka książki Przekleństwo homo sapiens. Dlaczego myślenie zabija

59,90 zł 36,35 zł


Ta książka stawia na głowie wszystko, co do tej pory myśleliśmy o ludzkiej inteligencji. Jak twierdzi Justin Gregg, nasze wyjątkowe umiejętności, takie jak myślenie przyczynowo skutkowe czy posługiwanie się językiem, nie sprawiają, że jesteśmy istotami lepiej przystosowanymi ewolucyjnie ani nie czynią nas szczęśliwszymi od innych gatunków. Inteligencja pozwoliła nam rozszczepić atom, ale oddaliśmy tę wiedzę na usługi wojny, a nasze próby ujarzmienia natury doprowadziły do groźnych zmian klimatycznych. Pod względem preferencji seksualnych jesteśmy różnorodni – jak wiele innych gatunków – ale tylko my wynaleźliśmy homofobię. Autor stawia tezę, że istnieje powód natury ewolucyjnej, dla którego inteligencja typu ludzkiego nie rozpowszechniła się w królestwie zwierząt. Okazuje się, że inne gatunki nie potrzebują jej, by osiągnąć sukces. I – co ważne – ich sukces ewolucyjny nie pociąga za sobą zniszczenia planety i ich samych. Co jest z nami nie tak? Inteligencja to nasza chluba czy przekleństwo? Prawda jest dziwniejsza i ciekawsza, niż myślimy. JUSTIN GREGG jest pracownikiem naukowym Dolphin Communication Project oraz adiunktem na uniwersytecie St. Francis Xavier w Kanadzie, gdzie zajmuje się behawiorem zwierząt. Badał zdolności echolokacyjne delfinów żyjących w wodach Japonii i Bahamów. „Prowokująca i dowcipna książka, która godzi w nasze ludzkie samozadowolenie”. - THE NEW YORK TIMES
Okładka książki Nie ufaj swojej intuicji. Jak korzystać z danych, by osiągnąć sukces i żyć szczęśliwie

59,90 zł 37,04 zł


Co nam w duszy gra? I dlaczego zwykle gra fałszywie?Autor bestsellera Wszyscy kłamią powraca, by pomóc nam żyć lepiej, bardziej efektywnie i szczęśliwie w świecie rządzonym przez Big Data.Decyzje są trudne, zwłaszcza te ważne, dotyczące przyszłości, osobistego szczęścia, związków i kariery. Zanim je podejmiemy, konsultujemy się z przyjaciółmi i rodziną, szukamy odpowiedzi na forach internetowych, czytamy poradniki. Ostatecznie jednak zwykle robimy to, co wydaje nam się słuszne, opierając się na swoich przeczuciach. Ale co, jeśli nasz instynkt się myli? Dzięki analizie danych Seth Stevens-Davidowitz pokazuje, jak stronnicza i nieprzewidywalna bywa intuicja. Zagląda za kulisy portali randkowych oraz do rejestrów podatkowych, przytacza szereg przykładów z różnych aspektów rzeczywistości, by zastanowić się, jak to możliwe, że jedni osiągają sukces w danej dziedzinie, robią oszałamiające kariery, inni zaś ponoszą porażkę.Analiza danych daje nam nowe, zaskakujące odpowiedzi na wiele pytań, na przykład:Jak być dobrym rodzicem?W jaki sposób zostaje się gwiazdą?Dlaczego niektórym ludziom dopisuje szczęście?Jak zwiększyć szansę na udane małżeństwo?Co sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?Dzięki mrówczej pracy i odkrywczym wnioskom Davidowitza, dowiemy się, jak uczynić życie bardziej przewidywalnym, przyjemnym, zgodnym z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.
Okładka książki Zbuduj swój Drugi Mózg

49,90 zł 28,26 zł


Uporządkuj swoje informacje, znajduj je w kilka sekund i uwolnij swoją kreatywność!Po raz pierwszy w historii możemy sięgać do wiedzy w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Nigdy nie było lepszego czasu na naukę i doskonalenie się. Jednak zamiast wchodzić na szczyty swoich możliwości, często czujemy, że toniemy pod nieustannym napływem informacji. Do tego nasza pamięć bywa ograniczona i niedoskonała. Czy jest więc sposób na skuteczne przechowywanie informacji?Tiago Forte, ekspert w dziedzinie osobistej produktywności pokazuje, jak w prosty sposób można stworzyć swój system zarządzania wiedzą, zwany inaczej drugim mózgiem. To nic innego jak pewnego rodzaju wysyłanie wiadomości do samego siebie, po którą sięgasz dopiero w tym momencie, gdy jest ci potrzebna.Dzięki cyfrowym narzędziom z naszego codziennego otoczenia i proponowanym technikom poprawisz swoją pamięć, zwiększysz produktywność i wykorzystasz twórczy potencjał w swoim życiu!Książka Zbuduj swój DRUGI MÓZG autorstwa Tiago Forte to prawdziwy fenomen, po który sięgają czytelnicy na całym świecie! Przetłumaczona na 17 języków i dostępna w 21 krajach na całym świecie!Zbuduj swój drugi mózg to coś więcej niż kolejna metoda na produktywność - to instrukcja przetrwania, która pomaga radzić sobie ze złożonością współczesnego życia.Chris Guillebeau, autor Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracjiTiago wziął pod lupę najlepsze praktyki przechwytywania informacji z zewnątrz, które pozostawiają nasze głowy otwarte na efektywne myślenie i kreatywność. Jest to dobrze napisany, przekonujący i użyteczny podręcznik, który pozwala zachować jasność umysłu.David Allen, autor Getting Things Done
Okładka książki Superpamięć w 31 dni. Triki, ćwiczenia, neurorozrywki. Wydanie II

44,90 zł 25,52 zł


Miejsce, w którym odłożyliśmy kluczyki, daty urodzin krewnych i znajomych, terminy rozmaitych spotkań. Co łączy ze sobą te rzeczy? Otóż każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyło się o nich zapomnieć. Trudno o bardziej irytującą sytuację, prawda? Na szczęście jest sposób na to, żeby podobne zdarzenia z naszego życia wyeliminować, a na pewno zminimalizować ryzyko ich wystąpienia. W książce, którą trzymają Państwo w rękach, znajduje się szereg ćwiczeń przydatnych w treningu pamięci i koncentracji. Warto je przetestować, niezależnie od tego, czy chodzi o naukę do egzaminu, sprawne zarządzanie firmą, czy stresujący zawód, w którym istotne jest kontrolowanie wielu zadań jednocześnie, czy może po prostu o ćwiczenie i rozwijanie swojego umysłu. Wszystkim bez wyjątku trening superpamięci przygotowany przez Paulinę Mechło, renomowaną psycholog i neurokognitywistkę, się przyda i pozwoli poprawić umiejętność zapamiętywania oraz kondycję umysłu. Zapraszamy do skorzystania i prosimy o niezapominanie o regularnym treningu!!! O autorze książki: Paulina Mechło — wybitna, skuteczna, uzdolniona i genialna psycholożka, neurokognitywistka i autorka wielu znakomitych książek. Laureatka Nagrody Teofrasta. Współtworzy innowacyjny portal psychologiczno-kulturoznawczy poświęcony zdrowiu psychicznemu.
Okładka książki Vibe Check. Bądź najlepszą wersją siebie

49,90 zł 30,28 zł


Vibe Check pomaga zrozumieć, kim jestem i zdobyć narzędzia do skutecznego radzenia sobie z różnymi emocjami, stresującymi sytuacjami, złym snem i innymi problemami z dobrostanem i ze zdrowiem psychicznym. Chociaż nie zastępuje terapii, ten dziennik jest świetnym miejscem do rozpoczęcia i prowadzenia notatek, które mogą pomóc uporządkować emocje i ubrać je w słowa. Wypełniony podpowiedziami, ćwiczeniami i prostymi grafikami dziennik zapewnia kreatywną przestrzeń do pracy nad codziennymi wyzwaniami życia. Ten kreatywny dziennik jest Twoim osobistym zetawem narzędzi poprawiających nastrój. Pomaga zrozumieć siebie, rozwinąć nieograniczoną kreatywność i zajrzeć w najpiękniejsze zakamarki własnego serca. Dowiedz się, co czujesz. Każda emocja jest cenna. Zaopiekuj się swoimi niedoskonałościami. Zarządzaj swoim życiem. Poznaj swoje uczucia.
Okładka książki 400 łamigłówek i testów IQ

39,99 zł 21,99 zł


Czy poradzisz sobie z ogromną księgą zagadek i łamigłówek MENSY? Oczywiście, że tak! W środku znajdziesz szeroki zestaw zadań testujący twoją spostrzegawczość, zdolność logicznego oraz abstrakcyjnego myślenia a także umiejętność odkrycia wielopłaszczyznowych powiązań pomiędzy rozmaitymi elementami. Zagadki w książce posortowane są według poziomu trudności, zaczynając od prostych i sympatycznych zadań do naprawdę podchwytliwych i skomplikowanych łamigłówek. Dzięki temu można poćwiczyć w sekcji łatwiejszej przed przejściem do części zaawansowanej. Nie potrzeba żadnych specjalnych zdolności, aby rozwiązywać zagadki MENSY. Wystarczy zdrowy rozsądek, podstawowa znajomość matematyki oraz alfabetu, umiejętność myślenia i oczywiście determinacja i siła woli. Zatem, ołówki w dłoń - i do dzieła!
Okładka książki Wielki potencjał

44,90 zł 29,56 zł


„Wielki potencjał wywraca do góry nogami nasze założenia dotyczące potencjału. Pokazuje, że sekretem osiągnięć nie jest skupienie się na sobie, ale wsparcie innych. Przedstawia praktyczne, możliwe do wykonania kroki pozwalające wdrożyć te działania. Ta książka po raz kolejny przypomina, jak bardzo Shawn Achor potrafi nas zainspirować”. – Daniel H. Pink, autor bestsellerów „New York Timesa” Drive, Kiedy oraz Żałować czy nie żałować? „Korzystając z nowatorskich badań, wnikliwych przemyśleń i praktycznych przykładów, Achor opisuje nową koncepcję sukcesu i prezentuje jednocześnie nowe strategie, które możemy wykorzystać, by osiągnąć maksimum naszego potencjału. Jeśli chcecie zrealizować możliwości, które daje wam życie, Wielki potencjał okaże się kluczowym narzędziem do osiągnięcia tego celu”. – Gretchen Rubin, autorka bestsellerów „New York Timesa” Projekt szczęście oraz Cztery tendencje „Od dawna rozumieliśmy, że potencjał przywódczy przekłada się na uzyskiwane indywidualnie wyniki. Jednak Achor ujawnia, że nasz prawdziwy potencjał tkwi w zdolności nauczania, wspomagania oraz inspirowania innych do przywództwa. Otworzy wam oczy na rozległy potencjał, który możemy wyzwolić, dzieląc się naszymi zdolnościami i wpływami z osobami ze swojego otoczenia”. – Marshall Goldsmith, trener kadry menedżerskiej, autor bestsellerów „New York Timesa”, zdobywca pierwszego miejsca na liście Thinkers50, obejmującej czołowych myślicieli z dziedziny przywództwa Autor bestsellerów Shawn Achor wskazuje nam, jak uwolnić ukryte źródła potencjału i pomóc w tym innym. W świecie rozwijającym się dzięki konkurencji oraz indywidualnym osiągnięciom niewłaściwie interpretujemy potencjał. Dążąc do sukcesu samotnie – odpychając innych i jednocześnie zbyt dużo wymagając od samych siebie – nie tylko ograniczamy własny potencjał, ale też stajemy się zestresowani i odcięci od otoczenia. W wyczekiwanej kontynuacji Przewagi szczęścia Achor wskazuje lepsze podejście. Korzystając z doświadczeń zdobytych podczas pracy w pięćdziesięciu krajach, argumentuje, że sukces i szczęście nie polegają na współzawodnictwie, ale niemal całkowicie zależą od tego, w jakim stopniu jesteśmy w stanie tworzyć więzi i uczyć się od siebie nawzajem. Ekscytujące nowe badania wskazują, że szczęście jest zaraźliwe, a każdy wymiar ludzkiego potencjału – wydajność, inteligencja, kreatywność, przywództwo, umiejętności i zdrowie – zależy od otoczenia. Zatem gdy pomagamy innym stawać się lepszymi, sami również osiągamy nowy poziom potencjału. Zamiast walczyć o resztki placka, możemy postarać się o większy. Mały Potencjał to ograniczony sukces, który możemy odnieść samodzielnie. Wielki Potencjał osiągamy wspólnie. W niniejszej książce Achor proponuje pięć strategii – NASION Wielkiego Potencjału – przesuwających granice tego, co możemy osiągnąć, i przywracających naszemu życiu szczęście i znaczenie. Diametralna zmiana w podejściu do pracy wymaga równie radykalnych zmian w naszym stosunku do sukcesu. ""Wielki potencjał"" proponuje nową ścieżkę, zapewniającą sukces we współczesnym świecie. Shawn Achor to jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie szczęścia, sukcesu oraz potencjału. Jego badania prezentowano w „Harvard Business Review”, a jego wystąpienie w ramach TED Talk zyskało piętnaście milionów wyświetleń i należy do najpopularniejszych w serii. Shawn spędził dwanaście lat na Harvardzie, a wyniki badań, które tam prowadził, wykorzystał podczas współpracy z niemal połową firm z listy Fortune 100, Pentagonem, Białym Domem czy też ubogimi afrykańskimi szkołami. Jego ustalenia publikowano również w prestiżowych czasopismach psychologicznych oraz „New York Timesie”, „Wall Street Journal”, Forbesie” i „Fortune”. Wywiad, jakiego udzielił Oprah Winfrey, i jego program dla stacji PBS obejrzały miliony widzów. Obecnie działa w strukturach World Happiness Council i kontynuuje badania nad szczęściem. Materiały filmowe, inne zasoby oraz informacje kontaktowe dostępne są na stronie
Okładka książki Podręcznik szybkiego czytania

49,90 zł 29,38 zł


Prędkość czytania można podwoić, a nawet potroić! Czy wiesz, że przeciętny człowiek czyta tylko 200 słów na minutę, podczas gdy w zasięgu możliwości części z nas jest aż 5-krotnie szybsze tempo?   Zdobywanie informacji – z podręczników, gazet, internetu, publikacji fachowych i rozrywkowych – jest bardzo ważnym elementem naszego codziennego życia. Dzięki kursowi przedstawionemu w tej książce można zwielokrotnić prędkość czytania przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu. Warunkiem jest dostosowanie sposobu czytania do naturalnych wymagań oczu i mózgu. Podręcznik szybkiego czytania jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora w tej dziedzinie.   Poznanie zdumiewających możliwości mózgu i wzroku pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, łatwo zdawać egzaminy, a w efekcie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia.   Opanowanie umiejętności czytania szybko, płynnie i bez wysiłku uznane zostało przez miliony ludzi na całym świecie za jedno z najważniejszych i najkorzystniejszych osiągnięć w ich życiu.    „Chwileczkę – odpowiecie. – Mówiono nam zawsze, że dla właściwego zrozumienia należy czytać powoli i dokładnie. Z pewnością zwiększając szybkość pogorszę zrozumienie?” Wniosek brzmi logicznie, lecz już po krótkim zastanowieniu okazuje się z gruntu fałszywy. Badania wskazują zdecydowanie, że im szybciej czytasz, tym lepsze jest twoje zrozumienie.  

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj