KATEGORIE [rozwiń]

Rośliny w domu

Miłośników uprawiania roślin i kwiatów zapraszamy do działu z roślinami. Chcesz dowiedzieć się dlaczego kwiaty rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszych ciekawych poradnikach, publikacjach, atlasach, albumach i przewodnikach. Rośliny, które towarzyszą nam w różnych miejscach: w domu, w ogrodzie, w parku, w lesie i na łące. Dowiesz się z naszych lektur również jak tworzyć piękne i oryginalne bukiety, wieńce, dekoracje stołowe i ogrodu. Fakty, ciekawostki, przepiękne ilustracje.

 

Okładka książki Szkoła cięcia 2
nowość

89,90 zł 85,90 zł


"Szkoła Cięcia 2" to niezbędne narzędzie dla miłośników uprawy roślin owocowych, którzy pragną cieszyć się smakiem owoców zebranych z własnego ogródka. Wspólnie z Lucyną i Alicją, ekspertkami w dziedzinie ogrodnictwa, odkryjesz nie tylko tajniki cięcia drzew i krzewów owocowych, lecz również pełen zakres pielęgnacji – zaczynając od ich prawidłowego sadzenia.       Uprawianie roślin owocowych staje się wyjątkową przyjemnością, gdy masz pewność, że Twoje wysiłki przyniosą dorodne i zdrowe owoce. "Szkoła cięcia 2" oferuje nie tylko sprawdzone metody cięcia roślin owocowych, ale także cenne wskazówki dotyczące kompleksowej opieki nad nimi. Rozpoczynając od etapu sadzenia, książka prowadzi Cię przez wszystkie niezbędne kroki, sprawiając, że cięcie i uprawa roślin owocowych stają się łatwe i przyjemne.   Zadbaj o swoje rośliny, a one nagrodzą Cię obfitością smacznych owoców. "Szkoła cięcia 2" to klucz do harmonijnego ogrodu pełnego aromatycznych i zdrowych owoców!       Dzięki Szkole Cięcia 2:   zrozumiesz, po co i jak masz ciąć drzewka i krzewy i przestaniesz się stresować   szybko znajdziesz wiarygodne i zwięzłe informacje, dotyczące cięcia roślin owocowych, podane w przystępny sposób   nie będziesz się martwić, że zrobisz coś źle, bo wszystko jest bardzo dokładnie wyjaśnione   zaczniesz się cieszyć obfitymi zbiorami owoców we własnym ogrodzie i polubisz cięcie!       Najczęstszym powodem kłopotów z cięciem jest brak wiedzy albo brak doświadczenia, czyli trudności z przełożeniem informacji na działanie. Jeśli nie wiesz, jak ciąć swoje drzewa i krzewy owocowe albo w momencie, kiedy masz przystąpić do cięcia, opada z Ciebie cała odwaga i pewność siebie, to książka "Szkoła cięcia 2" pomoże Ci uzupełnić wiedzę i doda pewności w działaniu.  
Okładka książki Elementarz kwiatowy ponad 200 portretów roślin do twojego wazonu i ogrodu

189,00 zł 130,32 zł


Elementarz kwiatowy to podstawowa wiedza o kwiatach, które z powodzeniem można uprawiać w naszym klimacie. Ponad 80 inspiracji jak ułożyć kwiaty. Ponad 100 rodzajów opisanych roślin. Ponad 200 sportretowanych odmian. W tej książce połączyliśmy wszystkie nasze pasje i umiejętności: zrównoważone ogrodnictwo i  miłość do natury, florystykę i zachwyt kwiatami, fotografię i podziw dla naszych mistrzów, potrzebę tworzenia i pomysły na kwiatowe aranżacje.
Okładka książki Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków ozdobnych

49,95 zł 27,47 zł


Właściwie pielęgnowane rośliny doniczkowe dobrze komponują się z każdym wnętrzem, a także stanowią ozdobę tarasów oraz balkonów.Książka Atlas roślin doniczkowych jest przeznaczona zarówno dla ogrodników amatorów, którzy chcą stworzyć w domowym zaciszu zielony kącik, jak i bardziej profesjonalnych hodowców pragnących poszerzyć wiedzę o informacje na temat rzadziej występujących okazów.
Okładka książki Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów. Wydanie IV

99,00 zł 57,57 zł


Kwiaty towarzyszą nam od zarania dziejów, mimo to nie przestają urzekać nas swoim pięknem. Wiele gatunków obrosło symboliką i trwale wpisało się w systemy kulturowe na całym świecie. Kwiaty są ozdobą na co dzień, a także stanowią nieodłączny element świąt i uroczystości. Towarzyszą nam w najważniejszych momentach życia. Ich układanie może być prawdziwie pasjonującą czynnością, bywa też postrzegane jako działalność artystyczna. Czwarte wydanie książki Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów to świetne wprowadzenie do niezwykle zajmującej dziedziny, jaką jest układanie kwiatów. Krok po kroku zgłębisz jej tajniki - poznasz efektowne sposoby na tworzenie pięknych kompozycji, dowiesz się, jak łączyć kolory i dobierać materiały. Znajdziesz tu między innymi wskazówki, jak projektować i tworzyć kwiatowe oprawy ślubów, aby wywarły niezapomniane wrażenie. Przy czym to jedyna na polskim rynku pozycja, z którą nie tylko wkroczysz w świat florystyki, ale także nauczysz się utrwalać ulotne piękno kwiatów na fotografii, na przykład na potrzeby mediów społecznościowych, działalności zawodowej lub artystycznej. Albo dla własnej przyjemności - układanie i fotografowanie kwiatów może być skutecznie relaksującym i wciągającym hobby. W książce: * Teoretyczne i praktyczne podstawy pracy z kwiatami * Podstawy fotografii florystycznej * Wskazówki, jak komunikować piękno kwiatów w mediach społecznościowych * Przegląd materiałów i technik florystycznych * Zasady kompozycji i teoria koloru * Pomysły na kompozycje kwiatowe na każdą okazję i porę roku * Dekoracje stołu * Florystyka ślubna, w tym fotografowanie florystyki ślubnej * Warzywa i owoce we florystyce, a także zastosowanie kwiatów w kuchni i w rękodziele * Czerpanie inspiracji florystycznych z podróży
Okładka książki Szczęśliwe rośliny

54,90 zł 31,16 zł


Przyjazny poradnik po roślinnym rodzicielstwieBycie dobrym opiekunem rośliny nie oznacza jedynie hojnego obdarowywania jej wodą, błyszczącymi doniczkami czy najlepszymi nawozami. Niezależnie od tego, czy przyniesiesz do domu łatwy w uprawie skrzydłokwiat, czy silny figowiec skrzypcowy, twój zielony przyjaciel potrzebuje przede wszystkim uwagi ze strony hodowcy. Ważne, abyś był gotowy poświęcić czas na zrozumienie potrzeb rośliny i reagować na jej wymogi oraz naturalny rytm wzrostu. Ta książka ci w tym pomoże.Ten bogato ilustrowany poradnik to doskonała lektura dla wszystkich, którzy chcą jak najlepiej zadbać o swoje domowe rośliny. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji - od doboru oświetlenia i ziemi doniczkowej, przez podlewanie i karmienie, aż po rozwiązanie najpopularniejszych problemów oraz wskazówki dotyczące rozmnażania i powiększania zielonej rodziny.Dowiedz się, jak najlepiej zaopiekować się swoją rośliną i dostarczyć jej tego, czego naprawdę potrzebuje!
Okładka książki Kwiaty bez ogródek

69,90 zł 38,75 zł


Czy wiesz, co mówią do nas kwiaty? I jak nauczyć się ich języka, a tym samym osiągnąć sukces w uprawie? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z roślinami i wciąż jeszcze gubisz się w gąszczu porad, czy już masz swój ogród i chcesz lepiej o niego zadbać, ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz tu czterdzieści opowieści o roślinach i ich wyjątkowych kwiatach wraz z praktycznymi poradami dotyczącymi sadzenia oraz pielęgnacji. W każdej części, odpowiadającej jednej porze roku, Łukasz Skop, ogrodnik i biotechnolog roślin, przedstawia różne kwiaty, dzięki którym będziesz cieszyć się kolorowym ogrodem przez cały rok. Poznasz gatunki łatwe w uprawie i te bardziej wymagające, aksamitne w dotyku lub podobne do waty cukrowej, czarujące zapachem, zmieniające kolor albo świecące w ciemności. A co najważniejsze: nauczysz się, jak każdy z nich zasadzić w swoim ogrodzie. Dzięki dodatkowym rozdziałom inaczej spojrzysz na szkodniki i chwasty oraz opanujesz zasady tworzenia kwiatowych kompozycji. Dowiesz się, kiedy domki dla owadów mają sens, co zrobić z liśćmi jesienią oraz czy łąki kwietne zawsze są potrzebne? Lektura tej książki pomoże Ci zobaczyć ogrodowe kwiaty takimi, jakie są naprawdę: bez filtrów i bez ogródek. Łukasz Skop pisze o kwiatach przystępnie i z humorem. Widać, że doskonale czuje się w świecie roślin. Autor prowadzi czytelnika przez cztery pory roku, a w każdej z nich odkrywa nieoczywiste piękno i zapewnia wiele praktycznych porad. Katarzyna Bellingham – OGRÓD BELLINGHAM
Okładka książki Rośliny pnące i zwisające. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


Nawet najmniejszy balkon i taras można zaaranżować tak, by stworzyć mały zielony azyl, zapewniający wytchnienie, cieszący oczy i wzbudzający podziw. Zaprezentowane w tej publikacji rośliny - uprawiane w skrzyniach na poręczach, na parapetach okiennych, w wiszących pojemnikach i wolno stojące krzewy - pozwolą wyczarować wymarzony zakątek, kwitnący od wiosny do późnej jesieni.
Okładka książki Rośliny ozdobne z liści. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


W części szczegółowej znajdują się zdjęcia i informacje dotyczące pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin. Można w niej znaleźć opisy gatunków o ozdobnych liściach, kwiatach oraz owocach, roślin balkonowych, palm i paproci, storczyków, kaktusów i sukulentów. Polecamy również dział "cuda w doniczce", w którym uwzględniłem gatunki pod różnymi względami wyjątkowe, wprawiające w zachwyt. Ich uprawa może być ciekawym doświadczeniem.
Okładka książki Rośliny ozdobne z kwiatów. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów - roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.
Okładka książki Rośliny ozdobne z liści. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


W części szczegółowej znajdują się zdjęcia i informacje dotyczące pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin. Można w niej znaleźć opisy gatunków o ozdobnych liściach, kwiatach oraz owocach, roślin balkonowych, palm i paproci, storczyków, kaktusów i sukulentów. Polecamy również dział "cuda w doniczce", w którym uwzględniłem gatunki pod różnymi względami wyjątkowe, wprawiające w zachwyt. Ich uprawa może być ciekawym doświadczeniem.
Okładka książki Rośliny ozdobne z kwiatów. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów - roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.
Okładka książki Doniczkowe rośliny ozdobne. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


Broszura zawiera opis najpopularniejszych ozdobnych roślin doniczkowych, które mogą stać się ozdobą każdego mieszkania. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, palmy, paprocie, kaktusy i sukulenty. Każdy opis, zawierający porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji i walki z zagrażającymi jej szkodnikami, wzbogacają efektowne fotografie.
Okładka książki Rośliny pnące i zwisające. Poradnik praktyczny

14,99 zł 8,24 zł


Nawet najmniejszy balkon i taras można zaaranżować tak, by stworzyć mały zielony azyl, zapewniający wytchnienie, cieszący oczy i wzbudzający podziw. Zaprezentowane w tej publikacji rośliny - uprawiane w skrzyniach na poręczach, na parapetach okiennych, w wiszących pojemnikach i wolno stojące krzewy - pozwolą wyczarować wymarzony zakątek, kwitnący od wiosny do późnej jesieni.
Okładka książki Opowieści dziadka profesora

84,00 zł 60,44 zł


Nagradzana, literacka książka popularnonaukowa, która zabierze cię w kolorową podróż, podczas której odkryjesz tysiące roślin udomowionych przez człowieka, mających duży wpływ na nasz świat. Każdy stragan skrywa fascynujące tajemnice i ciekawostki. Czy wiesz, że kiedyś banany miały pestki, a niektóre migdały są trujące? Rośliny nie tylko są źródłem pożywienia, otrzymujemy z nich przyprawy, lekarstwa, pozyskujemy surowce. Wzbudzały zainteresowanie królów i przynosiły im ogromne bogactwa. Ich historia pomaga zrozumieć teraźniejszość i stawić czoła przyszłości. Przez tysiąclecia kształtowały nasze smaki i węch, w rezultacie zmieniając też i nasze przyzwyczajenia. Myślimy, że my je udomowiliśmy, kiedy tak naprawdę, to one udomowiły nas! Na fascynujących opowieściach dziadka profesora się nie skończy. Spotkasz ludzi z całego świata, a na samym końcu książki znajdziesz przepisy na smaczne potrawy z różnych kontynentów. Książka otrzymała nagrodę dzieci w konkursie Stowarzyszenia Ekologów Legambiente i Nagrodę Andersena w kategorii najlepsza książka popularnonaukowa. W duchu holistycznej edukacji łączy na pozór odległe obszary wiedzy (biologię, nauki społeczne, geografię, historię, kulturę), aby rozwijać myśleć przyczynowo-skutkowe, i przynosić głębsze zrozumienie złożonej natury wyzwań i problemów przyszłości. Wiedza sama wchodzi do głowy! O autorach. Telmo Pievani, jest ewolucjonistką, profesorem nauk biologicznych na Uniwersytecie Padewskim. Autor ponad 240 publikacji naukowych. Jest również autorem tekstów do przedstawień teatralnych i musicali. Andrea Vico, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie w Turynie na Wydziale Nauk Społecznych, dziennikarz, od ponad 25 lat zajmuje się popularyzacją nauki. Otrzymał kilka nagród dziennikarskich za publikacje na temat technologii, środowiska i związku między społeczeństwem a postępem naukowym. Jest autorem kilku książek, głownie dla dzieci i młodzieży. Nicolo Mingolini, projektant graficzny, ilustrator. Współpracuje z Uniwersytetem w Cambridge, jest twórcą identyfikacji wizualnej międzynarodowej konferencji poświęconej bioluminescencji. Rekomendowany wiek: 8-100 lat.
Okładka książki Rośnij

49,99 zł 34,10 zł


Odkryj 15 roślin i grzybów, które odmienią twoje życie. Naucz się, jak wyhodować je w domu! Czy wiesz, że pomidor jest kuzynem śmiertelnie trującej psianki? A sałata była pierwszą rośliną, która została wyhodowana w kosmosie?! Poznaj mnóstwo ciekawostek i informacji. Śledź krok po kroku instrukcje, jak hodować i dbać o każdą z opisanych tu roślin – niezależnie od tego, czy masz wielki ogród, czy tylko słoneczny parapet. Ta książka to dobry pretekst do spędzenia wspólnie rodzinnego czasu!
Okładka książki Pielęgnacja roślin pokojowych

99,95 zł 54,96 zł


Ta pokaźna książka zawiera opisy ponad 100 najpopularniejszych roślin doniczkowych, które będą ozdobą każdego mieszkania. Listę otwiera zestawienie #top10 najmodniejszych roślin pokojowych, wśród których można wymienić choćby monsterę dziurawą czy zamiokulkasa zamiolistnego. Reszta gatunków jest podzielona na następujące kategorie: rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, kaktusy i sukulenty oraz rośliny lecznicze. Unikalną cechą tej publikacji jest to, że każdy opis gatunku jest rozbudowany i wyczerpujący (zajmuje przynajmniej rozkładówkę książki) i zawiera porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji, walki z zagrażającymi szkodnikami, dostępnych odmian i pokrewnych gatunków. Książkę wzbogacają liczne i efektowne fotografie, a także rysunki instrukcje czynności pielęgnacyjnych.
Okładka książki Urban jungle

49,90 zł 34,96 zł


Ty także możesz stworzyć w swoim domu małą dżunglę, niezależnie od tego, czy mieszkasz w słoneczniej willi, zacienionej kamienicy czy na ostatnim piętrze bloku z oknami od zachodu. Sprawdź, które gatunki będą dobrze się czuły w warunkach, jakie możesz im zaoferować. Wypełnij swoje wnętrza pięknymi, zdrowymi i szczęśliwymi roślinami.Z książką:- zdiagnozujesz pomieszczenia pod kątem wymagań roślin- dobierzesz gatunki, które będą w nich dobrze rosły- wybierzesz w sklepie zdrowe okazy- wyeksponujesz je odpowiednio we wnętrzu- dowiesz się, jak zadbać o zielonych przyjaciół (właściwa doniczka, podłoże, podlewanie, przycinanie i nawożenie), co zrobić, gdy zachorują, a nawet jak pogodzić rośliny z domowymi zwierzakami.
Okładka książki Kwiaty w domu

55,00 zł 30,38 zł


Chcesz udekorować wnętrze roślinami, ale nie wiesz, które wybrać? Potrzebujeszfachowych porad pielęgnacyjnych? Nowa formuła ilustrowanego leksykonui jednocześnie poradnika ułatwi Ci dobór roślin do warunków panujących w Twoimmieszkaniu oraz pomoże w ich codziennej pielęgnacji. Znajdziesz tu gatunkinajbardziej poszukiwane, najefektowniejsze, łatwe w uprawie oraz dobrze znoszącedomowe warunki.W szybkim odnalezieniu informacji pomoże czytelny układ książki: rośliny są ułożonew porządku alfabetycznym, każdy ze 124 gatunków został ciekawie i przystępnieopisany, opis każdego gatunku zawiera rozbudowane porady pielęgnacyjne, duże,efektowne zdjęcia ukazują prawdziwe piękno kwiatów, odnalezienie gatunku ułatwiindeks nazw.Nie musisz się zastanawiać, czy masz rękę do kwiatów - po prostu skorzystajz poradnika.
Okładka książki Florystyka dla początkujących

39,90 zł 23,87 zł


Kompendium wiedzy o florystyce. W książce m.in.: historia florystyki, akcesoria, elementy botaniki, techniki florystyczne, elementy kompozycji, teoria barw, najpopularniejsze rośliny stosowane we florystyce, przykłady pytań egzaminacyjnych. Całość uzupełnia materiał ilustracyjny.
Okładka książki Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu

59,99 zł 12,00 zł


Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu.ODKRYJ MAGIĘ WNĘTRZ BOHO Po fascynacji surowym, skandynawskim pięknem czas na wnętrza w stylu boho!Otocz się soczystymi barwami, egzotycznymi wzorami i oryginalnymi dodatkami. Zaproś do swojego domu energię płynącą z roślin, zanurz się w słodkim zapachu kokosa lub białej szałwii, wypełnij swoje mieszkanie kojącym zmysły światłem.Stwórz raj we własnych czterech ścianach! Zawarte w książce kwestionariusze pomogą ci zdefiniować, jakie wnętrze najlepiej pasuje do twojej osobowości, a kolejne części - Przejrzystość, Flow, Duchowość, Wzrost, Harmonia - pokażą, jak bez pomocy architekta i bez milionowego budżetu, dzięki własnej intuicji i wyobraźni, stworzyć piękny i wyjątkowy dom.Justina Blakeney, założycielka znanej amerykańskiej marki Justina Blakeney Home, instagramerka, którą obserwuje 1,4 miliona osób, pokazuje, na czym polega magia wnętrz boho, a także uczy, jak dobierać kolory i dodatki, by wywoływały pozytywne emocje, oraz jak nadać wnętrzom unikatowy rytm.Planuj z wyobraźnią - dekoruj z sercem - mieszkaj boho,,Justina wypełni wasze domy światłem i nadzieją. To coś więcej niż styl - to sztuka"". DREW BARRYMORE

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj