Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Co zrobić, gdy nasze dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem niepohamowanej złości? Lub gdy jest gotowe zrobić dosłownie wszytko, aby uniknąć odrabiania lekcji i sprzątania po sobie, a na nasze prośby i nalegania za każdym razem odpowiada: „Zaraz”? Jak postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a kiedy już się na nich pojawią – rozmawiają, wysyłają SMS-y lub używają wulgarnego języka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziemy właśnie w tej książce. Autorzy, korzystając ze swego wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, przedstawiają Czytelnikowi proste, a zarazem skuteczne, metody poradzenia sobie z trudnymi zachowaniami.
Śmierć, żałoba i strata są wpisane w ludzką egzystencję. Dlatego musimy wiedzieć, jak rozmawiać o nich z dziećmi.
"Dziecko wobec śmierci i żałoby" to książka, która powstała z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Ma za zadanie pomóc dorosłym znaleźć odpowiedź na pytanie, jak podejmować z dziećmi jedne z najtrudniejszych tematów: śmierć, przemijanie, stratę. Jest w niej mowa między innymi o tym:
-w jaki sposób dzieci w różnym wieku rozumieją śmierć,
-jak zwykle przebiega żałoba,
-jak przygotować dziecko do udziału w pogrzebie bliskiej osoby,
-co ma wpływ na proces żałoby,
-co może pomóc dziecku w radzeniu sobie z dotkliwą stratą.
Dziecko wobec śmierci i żałoby to antidotum na tabuizację tematów, które dotyczą każdego z nas – niezależnie od wieku.
Karty pracy "Rodzeństwo – Jak dbać o relacje z rodzeństwem" dedykowane są dla dzieci w wieku 6-11 lat. Z kart mogą korzystać zarówno rodzice, jak i terapeuci, psychologowie i pedagodzy.
To pomoc, dzięki której można przyjrzeć się wzajemnym relacjom między rodzeństwem, dbaniu o siebie nawzajem oraz kształtować empatię.
Karty pracy są pomocą do wykorzystania w domu lub gabinecie terapeutycznym, w pracy indywidualnej i grupowej.
W środku znajdziesz m.in. takie tematy, jak:
-Moja rodzina
-Co mamy wspólnego? Co nas różni?
-Pozytywne wspomnienia
-Jak dobrze go/ją znasz?
-Teatrzyk o zaufaniu
-Most zaufania
-Kupon dla rodzeństwa
-Niewidzialna dłoń
-Wdzięczność
-Współpraca w zabawie
-Emocje w rodzinie
-Komunikat JA
Every woman’s guide to transforming their health by embracing hormones as their superpower
Puberty, pregnancy, perimenopause, and all that happens in between: our lives are shaped by our hormones. By understanding how they work, we can build a healthy hormone habitat and unlock solutions for countless health challenges, from weight fluctuations and mood swings to PCOS, endometriosis, hyperthyroidism, and PMDD.
Drawing on the latest scientific research and her own experiences, hormone expert Hannah Alderson demystifies the cast of hormones that exist within us, and shows us the huge impact that simple lifestyle changes can make to our health and wellbeing.
From periods to hot flushes, low energy to high stress, and cortisol triggers to serotonin boosts, Alderson will help you understand what is happening and why – and when to make changes. Follow her six-step plan to improve nutrition, sleep and movement, with smart solutions that fit into your routine and promise results that last.
Full of wisdom, candour, and kindness, this book gives you everything you need to nurture your hormones, boost energy, gain body confidence, and feel happier.
This book is for every woman. Most importantly, it is for you.
Zawarte w tej publikacji ćwiczenia mają na celu uświadomienie nastolatkom w spektrum autyzmu występowania szerokiego wachlarza emocji i cech charakteru, doskonalenie umiejętności ich nazywania i rozmawiania o nich, a także naukę samokontroli i regulacji emocji oraz uczuć. Materiał ćwiczeniowy umożliwia pracę z przekonaniami i myślami na temat różnych trudnych stanów emocjonalnych oraz proponuje sposoby ich oswajania i wyciszania (np. poprzez relaksację czy afirmacje). Praca z emocjami nastolatków jest bardzo istotna, gdyż bez niej są oni narażeni na frustrację potrzeb i ryzyko uciekania w niebezpieczne zachowania, takie jak samookaleczanie, stosowanie używek, zamykanie się w sobie i odcinanie od świata. Niewystarczająca praca z emocjami u nastolatków lub jej całkowity brak mogą także skutkować kryzysami psychicznymi i chorobami, np. depresją.
Ten poradnik, napisany przez zespół doświadczonych dietetyczek, które same są mamami, rozwiewa wątpliwości dotyczące żywienia niemowląt. Karmić naturalnie? Jeśli tak, to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Jak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada?Rodzice znajdą tu wiedzę oraz inspirację do gotowania dla maluszka. Autorki oprócz porad i informacji przygotowały bowiem przepisy na smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci w pierwszym roku życia. Oto bezpieczne wprowadzenie do bogatego świata smaków!Książka zawiera:130 sprawdzonych przepisów na śniadania, obiady i kolacje oraz słodkie, ale zdrowe przekąski dla maluszka.Najbardziej aktualny stan wiedzy o zasadach żywienia niemowląt i prawidłowym rozszerzaniu diety dziecka w pierwszym roku życia.Najnowsze informacje o karmieniu piersią i karmieniu sztucznym.Informacje o responsive feeding.Rady, kiedy wprowadzać produkty o stałej konsystencji, produkty alergizujące, soki; jak często karmić dziecko; jaką porcję podawać; jak rozpoznać, czy dziecko się najadło.Plus i minusy gotowych dań w słoiczkach oraz przygotowywanych samodzielnie.Informacje na temat BLW i diety wegeteriańskiej u dziecka. Autorki książki Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska i Monika Stromkie-Złomaniec są specjalistkami do spraw żywienia pracującymi na co dzień w warszawskich poradniach dietetycznych.
Podaruj Tacie wyjątkowy prezent – pamiętnik, w którym będzie mógł opisać mnóstwo historii ze swojego życia.
Książka zawiera również pobudzające kreatywność teksty i ćwiczenia, które staną się inspiracją dla niezwykłych mężczyzn, jakimi są nasi ojcowie!
Choroba to nie tylko lekcja dla organizmu, ale też zadanie domowe, jakie organizm musi odrobić (najlepiej samodzielnie albo z niewielką pomocą). Oto mój przepis na odporność dziecka: - szczelne jelita, za które odpowiada zrównoważona mikrobiota w przewodzie pokarmowym (unikamy antybiotyków, które niszczą jelita, i słodyczy, które sprzyjają rozwojowi Candidy w jelitach); - zdrowe naturalne pożywienie, które dziecku podajemy; - zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu na świeżym powietrzu i snu; - rozsądne leczenie infekcji, stosowanie, jeśli to tylko możliwe, naturalnych leków, a jeśli jest taka potrzeba - uzupełnianie niedoborów witamin i probiotyków; - ograniczenie do koniecznego minimum czasu spędzanego z telefonem komórkowym i przed telewizorem; - stworzenie dziecku w domu przestrzeni pełnej miłości, zrozumienia, wygospodarowanie czasu na wysłuchanie jego problemów i zabawę z nim. Drodzy Rodzice, zdrowie Waszych dzieci zależy przede wszystkim od Was. Hanna Olejniczak. Rocznik 1954. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, lekarz medycyny, pediatra, mężatka. Mama Kuby, Piotra, Michała, Zuzi. Babcia Franka, Leona i Jurka. Pasjonatka homeopatii, medycyny naturalnej, psychobiologii i kuchni pięciu przemian. Prowadzi internetową poradnię Modelarnia Zdrowia. Leczy dzieci (czasami też ich rodziców), przeprowadza bilanse zdrowia, udziela porad żywieniowych. Organizuje wykłady, kursy, webinary i spotkania na temat profilaktyki chorób i wspomagania leczenia dzieci metodami naturalnymi.
Zabawy z dzieckiem – 12-24 miesiąc. Poradnik dla rodziców to książka dla Ciebie!
Przedstawia gotowe zabawy dla dziecka w wieku 12-24 miesięcy. Jest wsparciem w budowaniu relacji z dzieckiem.
Pozwala zadbać o adekwatną do wieku stymulację rozwoju motoryki małej i motoryki dużej, a także rozwoju sensorycznego, poznawczego, społeczno-emocjonalnego oraz rozwoju mowy i komunikacji.
Maria Boguszewska – specjalistka rozwojowo-wychowawcza z wieloletnią praktyką kliniczną, trenerka kompetencji społecznych i poznawczych, promotorka rzetelnej wiedzy naukowej oraz świadomego rozwoju, autorka książek i publikacji dla rodziców. Prowadzi konsultacje dla rodziców, konsultacje merytoryczne dla placówek edukacyjnych i konsulting menedżerski dla dyrektorów oświaty. Ma szerokie doświadczenie we współpracy z instytucjami edukacyjnymi, terapeutycznymi i medycznymi. Dyplomowana psycholog (Uniwersytet Warszawski) z certyfikatami kilkudziesięciu wysokojakościowych szkoleń polskich i międzynarodowych.
Dlaczego dzieci stają się częścią zjawiska, jakim jest prześladowanie? Czy cyberprzemoc różni się od tradycyjnego prześladowania? W jaki sposób można zapobiegać prześladowaniu w szkole? W Psychologii prześladowań w szkole zgłębiamy, czym jest prześladowanie i jakie czynniki prowadzą do tego, że dzieci wchodzą w role prześladowców, ofiar, obrońców, świadków czy też nawet kombinacje tych ról. Książka zawiera omówienie strategii zapobiegawczych zmniejszających prawdopodobieństwo wystąpienia prześladowania w szkole, a także przegląd działań, jakie placówka może podjąć, jeśli będą w niej miały miejsce incydenty związane z prześladowaniem. Prześladowanie ma daleko idące konsekwencje, a jego skutki są czasami tragiczne, więc niezbędne jest zrozumienie, dlaczego i w jaki sposób do niego dochodzi. Psychologia prześladowań w szkole umożliwia poszerzenie wiedzy na ten temat w celu podejmowania efektywnych interwencji.
Jak żyć w patchworkowej rodzinie i się nie pogubić?Jak ją zbudować, by nikt nie został bez swojego miejsca?W ostatnich latach liczba zawieranych związków małżeńskich spada, za to rośnie liczba rozwodów. Według danych GUS w 2024 roku na rozstanie zdecydowało się 57 tysięcy małżeństw - a statystyki te nie obejmują niesformalizowanych związków, które również się rozpadają. Tysiące osób wchodzi w kolejne relacje - często z tzw. "rynku matrymonialnego wtórnego" - tworząc wielopoziomowe, skomplikowane patchworkowe systemy rodzinne.Współczesne familie złożone zdzieci "moich, twoich inaszych", atakże zich mam iojców, czyli byłych partnerów, iich nowych potomków - nie są już unikatowym zjawiskiem. Jeśli żyjesz w takiej rodzinie, to według danych GUS, jesteś wgrupie około miliona polskich patchworkowych rodzin. Przez niektórych ich członków traktowane są one jako dopust boży, przez innych - jako życiowa szansa. Niewątpliwie jednak życie w nich może być nie lada wyzwaniem.Z praktyki terapeutycznej Wojciecha Eichelbergera wynika, że osoby w takich układach często czują się zagubione, winne, przytłoczone. Nie wiedzą, jak układać relacje w nowej rodzinie: z byłymi partnerami, dziećmi, z nowymi miłościami i ich dziećmi. A przecież w rodzinnych konstelacjach są jeszcze inne osoby - obecni partnerzy byłych partnerów, krewni, przyrodnie rodzeństwo Czasem można się naprawdę pogubić.Wojciech Eichelberger i Alina Gutek nie lukrują rzeczywistości, ale też nie straszą - dzielą się doświadczeniem, wiedzą i pomagają zrozumieć mechanizmy, które rządzą patchworkowym życiem.To świetny przewodnik funkcjonowania we wspólnocie, którą tworzą byli iobecni partnerzy wraz zdziećmi oraz krewnymi. Znajdziesz w nim, m.in.: wskazówki, jak budować i dbać o relacje w rodzinie patchworkowej oraz narzędzia do radzenia sobie z emocjami, konfliktami i oczekiwaniami.***Wojciech EichelbergerPsycholog, psychoterapeuta, trener idoradca biznesu.Wswojej pracy odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię iduchowość człowieka. Współtwórca Instytutu Pstychoimmunologii (IPSI) oraz internetowej platformy Positive Life udostępniającej e-warsztaty ie-kursy do indywidualnego treningu irozwoju kompetencji psychologicznych. Autor iwspółautor wielu książek, m.in.: Jak wychować szczęśliwe dziecko, Kobieta bez winy iwstydu. Zapalony żeglarz inarciarz. Kocha konie, psy, koty iwielu ludzi.Alina GutekDziennikarka, od lat związana z magazynem"Zwierciadło".Zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu. Autorka wielu znakomitych wywiadów i artykułów o tematyce psychologicznej. Od lat zagłębia psychologię wychowania i relacje rodzinne.
O czym marzysz? Co chcesz w życiu zmienić? Jak znaleźć w sobie odwagę do wprowadzania zmian?Czasem chodzi o związek, czasem o pracę, ale zdarza się, że o wszystko Nie jesteś szczęśliwa, czujesz, jakbyś nie żyła swoim życiem, dusisz się. I choć podziwiasz innych za działanie, sama nie potrafisz zrobić kroku. Myślisz, że jesteś "za mało odważna", "za bardzo przywiązana do tego, co znane", "za stara". Jeśli pragniesz zmian, ale paraliżuje cię lęk przed nieznanym, boisz się ruszyć, nie wiesz, jak to zrobić - ta książka będzie twoim najlepszym przewodnikiem. Dzięki niej odkryjesz własną siłę i potencjał. Dowiesz się, co cię blokuje i jak podejmować decyzje w zgodzie ze swoim temperamentem. Zrozumiesz, czy i jakiej zmiany potrzebujesz. Znajdziesz tu także praktyczne wskazówki, jak krok po kroku zbudować życie, którego pragniesz.Nie myśl "czekam na lepszy moment". Czas mija, a najlepszy moment jest właśnie teraz. Czy wiesz, że za rok możesz być już w zupełnie innym punkcie? Szczęśliwsza?
Jeśli twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu na graniu, a temat gier prowadzi do napięć w waszym domu, ta książka jest dla ciebie.Wielu rodziców czuje się zagubionych w świecie gier, który wciąga nasze dzieci. Próbujemy zrozumieć ich fascynację nimi, ale często jest to dla nas zupełnie obcy teren. Obawiamy się negatywnych skutków godzin spędzanych przez naszych synów i córki z konsolą. Nie bardzo wiemy, gdzie kończy się pasja i rozrywka, a zaczyna uzależnienie. Próbujemy ustalić zasady dotyczące grania, wyznaczać zdrowe granice, ale brakuje nam wzorców. Zresztą młodzi ludzie są niestrudzeni w znajdowaniu sposobów na obejście zasad i ograniczeń. Z pomocą przychodzi dr Alok Kanojia - uznany psychiatra, były wykładowca Harvard Medical School i zarazem były zapalony gracz, znany milionom użytkowników internetu jako "Dr. K". Jego własne doświadczenie z uzależnieniem od gier oraz lata pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zaowocowały stworzeniem skutecznego, opartego na nauce planu wsparcia rodziców.W książce znajdziesz praktyczny, ośmiotygodniowy program, który pomoże Ci:wyznaczyć i egzekwować zdrowe granice dotyczące grania,poradzić sobie z emocjonalnymi reakcjami dziecka - od rozdrażnienia po agresję,komunikować się z dzieckiem uzależnionym od gier,zrozumieć, jakie potrzeby psychiczne i neurobiologiczne zaspokajają gry oraz jak można je zaspakajać w świecie rzeczywistym,dowiedzieć się, jak gry wpływają na dzieci z ADHD, spektrum autyzmu, depresją czy stanami lękowymiALOK KANOJIA, ZNANY W INTERNECIE JAKO "DR. K", to ceniony psychiatra i ekspert w dziedzinie zdrowia psychicznego graczy. Pracował jako wykładowca w Harvard Medical School. Specjalizuje się w pracy z młodymi ludźmi zmagającymi się z uzależnieniem od gier i innymi wyzwaniami psychicznymi typowymi dla współczesnego świata.Jest współzałożycielem i prezesem Healthy Gamer - innowacyjnej platformy wspierającej zdrowie psychiczne graczy, oferującej treści edukacyjne, coaching oraz przestrzeń do budowania społeczności. Ukończył Tufts University School of Medicine, a rezydenturę odbył w prestiżowych Massachusetts General Hospital oraz McLean Hospital w stanie Massachusetts. Mieszka w Teksasie z żoną i dwiema córkami, które również są pasjonatkami gier.
PRZEŁOMOWY CZAS − PRZEŁOMOWE PODEJŚCIE
Czy dorastanie Twojego dziecka musi być pełne konfliktów i rodzinnych burz? Ellen Galinsky udowadnia, że nie! Obalając mit buntujących się nastolatków, pokazuje, jak tworzyć z dorastającymi dziećmi zdrowe, wspierające relacje.
TWOJE DORASTAJĄCE DZIECKO WCIĄŻ CIĘ POTRZEBUJE!
Autorka, opierając się na najnowszych odkryciach neuronauki oraz szeroko zakrojonych badaniach dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat, przedstawia zaskakujące dla wielu rodziców fakty.
Choć wydaje się, że nastolatki oddalają się od rodziców, w rzeczywistości szukają nowej, bardziej partnerskiej relacji:
• Nastolatki potrzebują wsparcia – chcą, byś traktował ich jak partnerów.
• Chcą czuć się potrzebne – nie tylko otrzymywać pomoc, ale też móc ją oferować.
• Media społecznościowe mogą być pozytywnym narzędziem – ważne jest umieć je odpowiednio
wykorzystać.
OD KONFLIKTU DO POROZUMIENIA
Z książki dowiesz się, jak przekształcać codzienne nieporozumienia w okazje do budowania silnej, dobrej i bliskiej więzi z nastolatkiem. Poznasz sposoby na wspieranie dorastających ludzi w podejmowaniu pozytywnego ryzyka, takiego jak:
• stawanie w obronie własnych wartości,
• rozwijanie nowych znajomości,
• aktywne uczestnictwo w życiu społeczności.
CZAS DORASTANIA TO CZAS MOŻLIWOŚCI!
Dojrzewanie nie musi wiązać się z buntem i chaosem. To niezwykła podróż, w którą możesz wyruszyć razem z dzieckiem. Pomagając mu rozwinąć skrzydła, sam również nauczysz się czegoś nowego, także o sobie. Odkryj sposoby na budowanie relacji, która przetrwa lata!
Poruszająca, pełna wsparcia i zrozumienia opowieść o kobiecej samotności i o tym, jak przekształcić ją w siłę. Samotność ma wiele odcieni. Czasem to cisza po rozstaniu, czasem ból po stracie, lęk, brak wiary w siebie czy poczucie bycia niezauważaną. Maria Rotkiel – znana psycholożka i terapeutka – przygląda się tym emocjom z niezwykłą empatią i uważnością. Na podstawie własnych przeżyć oraz doświadczeń swoich pacjentek pokazuje, jak kobiety przechodzą przez życiowe kryzysy na różnych etapach życia. Autorka daje narzędzia, które pomogą przełamać strach, złość, smutek. Podpowiada, jak z odwagą i czułością zaopiekować się sobą, zrozumieć swoje potrzeby i odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Samotność można oswoić, a następnie pożegnać i… zacząć znów cieszyć się życiem.
O tym, co boli, zachwyca, wzrusza, złości, dodaje skrzydeł, i wszystkim tym, o czym rozmawiają (i nie rozmawiają) kobiety.16 niezwykłych kobiet. 16 światów. 16 rozmów o tym, co boli, zachwyca, wzrusza, złości, dodaje skrzydeł.To książka o tym, że kobieta ma prawo się wahać, że łzy nie wykluczają siły, a czułość nie jest przeciwieństwem odwagi. I że życie to nie równanie do rozwiązania, tylko opowieść, którą pisze się ciałem, sercem, decyzjami - często wbrew logice, ale w zgodzie ze sobą.To książka o tym, że my, kobiety, już nie chcemy być idealne ani mieścić się w schematach, nie czekamy na księcia i nie planujemy epilogu. Zamiast tego zadajemy pytania, które potrafią zmienić życie: "Czy to, co robię, pozostaje w zgodzie ze mną?", "Czy życie, które prowadzę, jest moje?". Być kobietą to często balansować na granicy. Między spełnianiem cudzych oczekiwań a słuchaniem siebie. Między byciem "miłą" a byciem sobą. Między wrażliwością a siłą, która nie przeprasza za swój głos.Jeśli czujesz, że dusisz się w kostiumie, który został ci narzucony - usiądź z nami. Jeśli bywasz zmęczona robieniem dobrej miny w grze "wszystko ogarniam" - posłuchaj. Może nie otrzymasz gotowych odpowiedzi, ale za to odnajdziesz pytania, które chcesz sobie zadać. A od nich wszystko się zaczyna.Katarzyna Bosacka * Natalia Bukowiecka * Anna Cieślak * Ewa Farna * Marianna Gierszewska * Joanna Koroniewska * Alicja Majewska * Katarzyna Miller * Irena Santor * Anna Seniuk * Danuta Stenka * Bogna Sworowska * Ewa Wachowicz * Dorota Wellman * Agnieszka Więdłocha * Marieta Żukowska w rozmowie z Beatą Biały.
Kiedy rodzice się rozwodzą, zazwyczaj starają się zrobić to z jak najmniejszą szkodą dla dzieci. Jak zatem można wspierać dziecko w tych trudnych chwilach? Jak rozmawiać z nim o tym, co zmieni się w jego życiu? Co w takich okolicznościach jest dla niego naprawdę szkodliwe? I jak to zrobić, aby nie pozostało ono samo ze swoim bólem? W tej książce znajdziecie inspiracje i sugestie dwóch autorów, którzy jako doradcy rodzinni byli świadkami setek rozstań, a także sami przeszli własne rozwody. W takich okresach w życiu ważne są wartości, o których od zawsze pisze Jesper Juul: równa godność, autentyczność i odpowiedzialność. A szczególnie wtedy, gdy relacje między dorosłymi nie układają się najlepiej.
Przyszli rodzice często czują się zagubieni w gąszczu zasad, zakazów i porad. Koncentrując się na zapewnieniu dziecku najlepszych warunków, można jednak zgubić to, co najważniejsze, czyli radość z bycia rodzicami. Celem książki jest ukazanie, jak z głową przejść przez ciążę i pierwsze lata rodzicielstwa, umożliwiając dziecku zdrowy rozwój oraz budując z nim bliską więź, a jednocześnie nie wywracać całego swojego życia i planów zawodowych do góry nogami. W oparciu o osobiste doświadczenia nabywane w wielokulturowym środowisku i obserwowane trendy autorka zaleca powrót do korzeni poprzez wsłuchanie się w indywidualne potrzeby matki i dziecka oraz kierowanie się zdrowym rozsądkiem. Zachęca do szukania własnej drogi rodzicielstwa, wypełnionej radością, miłością i świadomą obecnością, traktując dziecko jako partnera w tej przygodzie.
Anna Tyszkiewicz jest szczęśliwą mamą Wiktorii i Piotra. Wspieranie dzieci w dojrzewaniu i odkrywaniu świata skutecznie łączy z rozwojem zawodowym. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie zdobyła tytuł doktora nauk ekonomicznych. Prowadziła badania naukowe i poszerzała wiedzę na prestiżowych uczelniach zagranicznych – na Uniwersytecie w Oksfordzie i w Institut d'Etudes Politiques w Paryżu. Mieszkała w Brukseli, gdzie urodziła i wychowywała dzieci. Ze względu na pracę dużo podróżuje i rozmawia z rodzicami z całego świata. Książka ta podsumowuje doświadczenia macierzyńskie zarówno autorki, jak i innych rodziców – wraz z ich najlepszymi, ale też trudnymi chwilami.
„Kryzys Wieku Pięknego” to inspirujący i praktyczny przewodnik, który pomaga odnaleźć sens, pasję i siłę po 40. roku życia. Z empatią i doświadczeniem autorka prowadzi czytelniczki przez kluczowe życiowe tematy: redefinicję tożsamości, akceptację zmian, budowanie relacji i dbanie o siebie. Książka łączy prawdziwe historie z życia wzięte z psychologiczną wiedzą i narzędziami, stając się nie tylko źródłem wiedzy, ale też inspiracją do działania i zmiany.
A modern parenting classic by the internationally renowned childcare expert, podcaster, and author of No Bad Kids.In this straightforward and practical book, trusted parenting teacher Janet Lansbury helps you look at the world through the eyes of small children and relate to them as whole people who have natural abilities to learn without being taught. Once we are able to view our children in this light, even the most common daily parenting experiences become stimulating opportunities to learn, discover and connect with our child.Elevating Child Care focuses on common infant issues, including how to calm your clingy, fearful child, how to build your child’s focus and attention spam, developing routines that promote restful sleep and nourishing your baby’s healthy eating habits. Eschewing the ‘quick-fix’ approach of popular parenting culture, Lansbury's gentle, insightful guidance lays the foundation for a closer, more fulfilling parent–child relationship, and is an essential guide to raising children who grow up to be authentic, confident, successful adults.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?