KATEGORIE [rozwiń]

Rodzina

Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.

Okładka książki Karmienie piersią. Jak dobrze zacząć i poradzić sobie z trudnościami
nowość

34,90 zł 20,19 zł


Autorki – Magdalena Michalska-Kacymirow, Marta Moeglich – to dyplomowane promotorki karmienia piersią, które w duecie „Babki z piersiami” prowadzą tematyczny blog i profil na Instagramie, wspierając kobiety w rozpoczęciu i kontynuowaniu karmienia naturalnego. „Karmienie piersią” to solidna porcja nie tylko wiedzy, ale i przyjaznego wsparcia na mlecznej drodze. Autorki z empatią i wrażliwością odpowiedzą na pytania, które nurtują młode mamy: - Jak zadbać o udany start? - Czego spodziewać się podczas pobytu w szpitalu? - Co, jeśli pojawią się trudności - nawał, zastój, zapalenie? - Czy to prawda, że można nie mieć pokarmu? - Jak przetrwać kryzysy? Oprócz wyjaśniania podstawowych kwestii związanych z karmieniem naturalnym autorki pokazują, jak nie stracić pewności siebie, jak odpierać napływające zewsząd dobre rady i jak zaopiekować się też samą sobą. „Mamania. Pierwszy kontakt” to seria książek, które powinny znaleźć się na półce każdego rodzica. Do stworzenia serii zaproszono osoby, które w prosty i jasny sposób przekazują wiedzę na najróżniejsze tematy: od jedzenia po wychowanie. To książki zwięzłe, praktyczne, przedstawiające w wyczerpujący sposób najważniejsze zagadnienia.
Okładka książki Jak wychować nastolatka

44,90 zł 25,97 zł


Skorzystaj z doświadczeń Duńczyków, którzy w jakiś wspaniały, naturalny sposób dogłębnie rozumieją, jak wychowywać pewne siebie, zdolne do podejmowania wyzwań i zdrowe nastolatki z charakterem.Iben Dissing Sandahl, duńska matka i psychoterapeutka, dzieli się osobistymi i zawodowymi doświadczeniami:- jak nie tracić nerwów, gdy nasze dzieci mają naście lat,- jak wychowywać dzieci,aby były zrównoważone i odporne na niepowodzenia,- co sprawia, że duńskie nastolatki wychodzą z wczesnej młodości mniej więcej bez szwanku, mimo że noszą w sobie wszystkie aspekty bycia nastolatkiem, jak wszystkie inne.Głęboko przemyślany poradnik dla rodziców, który zachęca do zastanowienia się nad sobą i dostarcza pożytecznych rad co do tego, jak najlepiej stawić czoło codziennym wyzwaniom wychowawczym.
Okładka książki Mama w wielkim mieście
nowość

67,90 zł 37,34 zł


Jesteś mamą. Najlepszą jaką umiesz. W twoim sercu jest mądrość. Możesz być z siebie dumna. Nie jesteś sama. Widzę twoje zmęczenie i samotność. Jestem z tobą.Kiedy rodzi się dziecko zmienia się cały świat i wszystko zaczyna kręcić się wokół tego małego - wielkiego cudu. W tej niezwykłej przygodzie czasami zapominamy, że wraz z nim rodzi się też mama. Gdy nią zostajesz nic nie jest już takie samo. To najpiękniejsza i jednocześnie najtrudniejsza podróż życia. Pełna nowych wyzwań, małych i wielkich kroków, często nikomu poza mamą niezauważalnych cudów, trudnych wyborów, przekonań cudzych i własnych, oczekiwań, łez bezsilności i szczęścia.Kiedy nocą wszyscy śpią i widzę światła w innych oknach wiem, że jest nas więcej: dzielnych, zagubionych, dumnych, zmęczonych, szczęśliwych, wdzięcznych, przestraszonych, tych, które nie śpią, kiedy inni śpią i wciąż czuwają i tych, którym w końcu udało się zdrzemnąć i wypić łyk ciepłej kawy - Mam w wielkim mieście.Osobiste wywiady Katarzyny Olubińskiej ze znanymi mamami, które na co dzień wspierają inne mamy w mediach społecznościowych i na Instagramie. Poczucie humoru oraz żarty przeplatają się z trudnymi wyznaniami i intymnymi historiami.O macierzyństwie i związanych z nim emocjami opowiedziały:Anna Czartoryska-NiemczyckaDominika Gwit-DunaszewskaKlaudia HalejcioMonika Hoffman-Piszora "Dzieciaki Cudaki"Magdalena LamparskaKamila Szczawińska
Okładka książki Emocjonalne życie nastolatków. Dorastanie w empatii, harmonii i komunikacji ze światem
nowość

44,90 zł 24,85 zł


Najnowsza książka autorki bestsellerowych „Zaplątanych nastolatek” i „Pod presją”. Pomoże rodzicom zrozumieć intensywne i pełne emocji życie nastolatków i podpowie sposoby wsparcia na tym krytycznym etapie rozwoju. Presja szkolna, stres związany z mediami społecznościowymi, obawy o przyszłość i zdrowie psychiczne – to wszystko skutkuje poczuciem przytłoczenia. Ale nie musi tak być. Lisa Damour opisuje: • przebieg rozwoju emocjonalnego nastolatka • sygnały alarmowe, które niepokoją rodziców • jak rozmawiać o emocjach • strategie wspierania w uzyskaniu samoświadomości • typowe wyzwania: konflikty w domu, ryzykowne zachowania, trudności w przyjaźniach i związkach Książka zawiera oparte na badaniach wyjaśnienia, przykłady z życia oraz konkretne i praktyczne wskazówki.
Okładka książki My rodzice dorosłych dzieci

44,90 zł 27,59 zł


Książka ta, to drugi - po Sekretach kobiet - pisany gabinet terapeutyczny. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę gniewu depresji i zgorzknienia.Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia, ale daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Przyznaje rodzicom prawo do samorealizacji i rozwijania pasji, na które wcześniej nie było czasu. Ostrzega przed pogrążaniem się w poczuciu winy za nieudane życie swoich dzieci.. Jednocześnie uświadamia, jak można unikać błędów i podpowiada sposoby ich naprawiania.. Podkreśla uprzywilejowaną sytuację dziadków i doradza, jak być dobrą matką i dobrym ojcem.Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie.Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Autorka książek m. in: Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Początek drogi, Aby wybaczyć, Wyzdrowieć z uzależnienia, Sekrety kobiet.Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach - odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.
Okładka książki Szkice miłości. Jak odnaleźć drogę do siebie i swojego szczęścia

49,90 zł 30,36 zł


Przez kobietę, o kobiecie, dla kobiety Miłość.... Która z nas nie chciałaby się w niej zanurzyć i żyć jej pełnią? Pełnią miłości do siebie, miłości do tego, co nas otacza, miłości do drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak żyć w ciepłej, otulającej i pełnej współczucia dobroci dla siebie samej, bo przecież tyle możemy ofiarować innym, ile same mamy. Tylko tyle. Jeśli zatem chcesz więcej, ale czujesz, że coś cię powstrzymuje, bądź pewna: musisz zacząć od siebie. Siebie najpierw przytul, nad sobą się pochyl, siebie poznaj, rozwiń się niczym kwiat i stań odważnie w pełni swojej kobiecej natury. A potem ruszaj dalej. Ku światu. Książka, którą trzymasz w ręku, stanowi swojego rodzaju zapis drogi do pełni kobiecości - drogi, jaką przeszła autorka. Zdecydowała się tym doświadczeniem z Tobą podzielić, ponieważ ufa, że i Ty zechcesz powtórzyć kroki, jakie ona wykonała wcześniej na ścieżce wiodącej ku samopoznaniu. To nie jest prosta droga. Bywa kręta, kamienista. Czasem leżą na niej naprawdę wielkie głazy. Niełatwo je ominąć, trudno się na nie wspiąć. Ale warto, ponieważ nagroda, jaka czeka na końcu, jest wielka. To pełna miłości samoakceptacja. I ogrom dodatkowych sił, które od zawsze w Tobie drzemały, tylko dotąd nie miałaś sposobności, by je dla siebie uaktywnić. Teraz masz. Czytaj. Inspiruj się. Działaj. Kiedy tylko z rana rozchylam powieki - uczę się rysować me szkice miłości. Tak długo codzienne arkusze życia plamiły duma, zazdrość i popychane irracjonalnym lękiem dążenie do tego, by czuć się bezpiecznie. Smak goryczy do dziś pozostaje w mych ustach. Rozczarowanie, poczucie straty, obawy... To cierpienie... Nie było tam miejsca na prawdę. Nie było miejsca na mnie. Zapomniałam siebie. Ale smutek, żal, złość, tęsknota... choć chłodne, choć ciemne... to właśnie one, niczym ukochani kompani, to właśnie one zaprowadziły mnie do domu. W mroku kryje się już bowiem zapis miłości. Cień i światło ręka w rękę tańczą w Tobie ten sam taniec doświadczenia. To Ty stawiasz kroki. To Ty za każdym razem wybierasz, czy postawić swą stopę w zaroślach, czy też - otulając ją miękkim welurem - wstąpisz nią do salonu miłości. I kiedy raz posmakujesz przestrzeni komnat pałacu, kiedy odtańczysz tam choćby kilka rytmów, gdy zawirujesz w chwale i sile swego serca - już nie zapomnisz. Od tego dnia - podobnie jak ja i wiele innych - coś w Tobie będzie lgnęło... Mimo łez, zwątpienia i chaosu... Coś w Tobie będzie wabione aromatem tamtego wspomnienia Ciebie. I od tego dnia - podobnie jak ja i wiele innych - każdego dnia, gdy już rozchylisz powieki, będziesz się uczyć rysować swoje szkice miłości. fragment książki
Okładka książki Ulubione AlaAntkowe BLW
nowość

59,90 zł 33,15 zł


Ulubione przepisy niemowląt i dzieci? Smaczne! Ulubione przepisy rodziców? Łatwe do zrobienia! Ulubione przepisy autorek bloga alaantkoweblw? Te najczęściej wybierane spośród tysięcy propozycji!Joanna Anger i Anna Piszczek już od dekady gotują dla najmłodszych, edukują, propagują zdrowe jedzenie i pokazują, jak bezpiecznie rozszerzać dietę niemowlęcia w oparciu o łatwo dostępne produkty i proste i szybkie przepisy. Ten wyjątkowy jubileuszowy zbiór zawiera najlepsze przepisy z dziesięciu lat istnienia bloga alaantkoweblwPrzepisy, zdjęcia, wspomnienia, porady - wszystko to, za co tysiące czytelniczek pokochały blog i jego autorki!Joanna Anger - absolwentka psychodietetyki, integracji sensorycznej i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pedagożka. Anna Piszczek - terapeutka integracji sensorycznej i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pedagożka. Autorki najpopularniejszego bloga o rozszerzaniu diety i licznych książek kulinarnych z przepisami dla niemowląt i dzieci starszych.
Okładka książki Moje dziecko się złości. Droga do spokoju w rodzinie pełnej emocji

34,90 zł 19,32 zł


Książka z serii "Mamania pierwszy kontakt", która powinna znaleźć się na półce każdego rodzica. Praktyczny poradnik uspokaja rodziców rozzłoszczonych dzieci i pomaga im radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.Dlaczego dzieci się złoszczą? Jak je wspierać w radzeniu sobie z trudnymi emocjami? Małgorzata Stańczyk, ceniona psycholożka i autorka licznych publikacji dla rodziców, w swojej najnowszej książce uspokaja rodziców rozzłoszczonych dzieci i pomaga im radzić sobie z codziennymi wyzwaniami:jak dostrzec głęboką rolę złości?jak wspierać złoszczące się dziecko?czy można pomóc przed napadem złości?jak odbudować kontakt po trudnej sytuacji?nie dopuszczać do agresywnych zachowań?To książka napisana z głęboką empatią dla rodziców, która pokazuje, że nawet po burzliwych momentach w domu może zapanować spokój."Mamania. Pierwszy kontakt" to seria książek, które powinny znaleźć się na półce każdego rodzica. Do stworzenia serii zaproszono osoby, które w prosty i jasny sposób przekazują wiedzę na najróżniejsze tematy: od jedzenia po wychowanie. To książki zwięzłe, praktyczne, przedstawiające w wyczerpujący sposób najważniejsze zagadnieniaRodzice, którzy sięgną po tę książkę, znajdą to, czego szukają. Konkretną wiedzę podaną w prosty i przystępny sposób. Ciepło i ukojenie. Kontakt ze specjalistą, który nie straszy i nie ocenia. Który traktuje każdego rodzica z uważnością i życzliwością. Książki Gosi czyta mi się zawsze jak listy od kogoś, kto chce mnie wesprzeć i towarzyszyć mi w moich trudnościach.Agnieszka Stein, psycholożka, autorka książek dla rodzicówKiedy dziecko się złości, najbardziej potrzebuje spokoju dorosłych. Źródło tego spokoju znajdziecie w tej książce. Jest tu wiedza podana w uporządkowany i prosty sposób, odniesienie do konkretnych "sytuacji z życia", ale - co ważne - jest też szacunek dla rodziców, empatia i miejsce na to, by zaopiekować się swoją bezradnością.Joanna Szulc, psycholożka, redaktorka, mamaWspieranie złoszczącego się dziecka przypomina poruszanie się po polu najeżonym minami. Tymczasem Gosia w swojej książce zabiera zmęczonych, zmartwionych i sfrustrowanych rodziców na kojący spacer i pomaga zobaczyć trudności z nowej, wspierającej perspektywy, przy tym hojnie obdarowuje ich empatią, spokojem oraz masą konkretnych i pomocnych wskazówek na regulację złości Serdecznie polecam!Katarzyna Kalinowska, psycholożka, autorka projektu Przystanek RelacjaW natłoku rad i wskazówek ta książka będzie nieocenionym wsparciem. Autorka wyposaża czytelnika w narzędzia do wspierania dziecka w przeżywaniu złości. Teorię przekazuje w formie klarownych i rzetelnych wyjaśnień. Na finał pozostawia z przynoszącą ulgę myślą - "Wiem, jak reagować".Monika Sobkowiak, znana jako Pani Monia, nauczycielka, edukatorka, neurologopeda
Okładka książki Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem

38,00 zł 25,82 zł


Wsłuchaj się w głos swojego dziecka z ASDDiagnoza autyzmu sprawia niekiedy, że rodzice tracą grunt pod nogami. Zaczynają się bać o przyszłość i rozwój ich dziecka. W tej sytuacji potrzebują zrozumienia i sprawdzonych informacji. W swoim poradniku Ellen Notbohm pokazuje, w jaki sposób osoby neuroróżnorodne odbierają świat i jakiego wsparcia potrzebują.Książka prezentuje perspektywę dzieci w spektrum autyzmu, a tytułowe "dziesięć rzeczy" to najczęstsze trudności, z jakimi się borykają - w zakresie przetwarzania bodźców sensorycznych, komunikowania się, myślenia społecznego i interakcji międzyludzkich. Autorka tłumaczy, jak ważne są stawianie adekwatnych wymagań dzieciom, akceptacja ich potrzeb i predyspozycji oraz zrozumienie czynników wywołujących stres. Odwołując się do własnego doświadczenia, uczy rodziców, jak pomagać dziecku w budowaniu umiejętności niezbędnych w codziennym życiu.W nowym wydaniu tego bestsellerowego poradnika zaktualizowano sposób mówienia o autyzmie, uzupełniono informacje na temat ASD zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, a także uwzględniono wpływ mediów społecznościowych na postrzeganie neuroróżnorodności. To pierwsza książka, którą powinieneś przeczytać, gdy u twojego dziecka zdiagnozowano autyzm."Dziesięć rzeczy pokazuje, że kluczem do sukcesu jest podmiotowe traktowanie człowieka, nawet wtedy, gdy nie rozumiemy jego zachowania czy komunikatów. Notbohm odniosła taki sukces - i jako matka, i jako autorka. Posłuchajmy zatem, co ma nam do powiedzenia. Jej wskazówki mogą okazać się bezcenne w towarzyszeniu na co dzień autystycznemu dziecku - niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem czy terapeutą".Monika Szubrycht, autorka książki Autyzm. Bliski daleki świat (WUJ, 2022)"Ellen Notbohm po raz kolejny przypomina nam, że powinniśmy raczej się uczyć, niż nauczać, i więcej słuchać, niż mówić. W Dziesięciu rzeczach... proponuje czytelnikom ważną perspektywę i dostarcza bez-cennych informacji".dr Paula Kluth, autorka You're Going to Love This Kid i Pedro's Whale"Wspaniale, że klasyczne dzieło Ellen Notbohm jest dostępne dla nowego pokolenia! Jeżeli u twojego dziecka zdiagnozowano autyzm albo podejrzewasz, że może ono go mieć, jest to pierwsza książka, którą powinieneś przeczytać".Bobbi Sheahan, autorka What I Wish I'd Known about Raising a Child with Autism"Trzecie wydanie Dziesięciu rzeczy... wyjaśnia nasz ewoluujący sposób myślenia o autyzmie, tak cenny dla rodziców, specjalistów i osób w spektrum autyzmu".dr Tony Attwood, autor Doktor Tony odpowiada. Światowy autorytet w dziedzinie zespołu Aspergera odpowiada na pytania na temat zaburzeń ze spektrum autyzmuEllen Notbohm jest autorką czterech wielokrotnie nagradzanych książek o autyzmie, a jej felietony i artykuły pojawiają się w najważniejszych publikacjach z tej dziedziny, zdobywając odbiorców na całym świecie. Przetłumaczone na ponad dwadzieścia pięć języków stanowią niezastąpione źródło wiedzy, inspiracji oraz wsparcia.
Okładka książki Rodzice w obliczu choroby nowotworowej dziecka

59,00 zł 44,20 zł


Diagnoza choroby nowotworowej u dziecka powoduje wiele zmian w życiu małego pacjenta i jego rodziców, rodzeństwa, a nawet dalszych członków rodziny. To, jak radzą sobie rodzice w obliczu trudnej sytuacji, jest niezmiernie ważne, ponieważ decyduje o radzeniu sobie ich chorego dziecka. Negatywne emocje rodziców: lęk, smutek, niepokój – wywołują podobne odczucia u dziecka. Z kolei pozytywne nastawienie do leczenia, nadzieja na wyzdrowienie, wzajemne wsparcie w rodzinie i towarzyszenie dziecku w trudnych chwilach są niezbędne dla jego lepszego samopoczucia w czasie długotrwałej hospitalizacji i uciążliwych zabiegów. Mimo że psychologia systemów rodzinnych wnikliwie odnosi się do wzajemnych zależności i wpływów wszystkich członków rodziny, to jednak badania dotyczące rodziców zmagających się z chorobą nowotworową dziecka i znaczenie jakości ich relacji dla radzenia sobie z trudami leczenia małego pacjenta są słabo eksplorowane na gruncie polskim. Głównym celem monografii była ocena jakości relacji rodziców w procesie zmagania się z chorobą nowotworową dziecka. Izabela Socha i Iwona Janicka w przeprowadzonych badaniach uwzględniły również czynniki, które mogą w sposób pozytywny bądź negatywny wpływać na relację między rodzicami. Mamy nadzieję, że rezultaty uzyskane z badań, zasygnalizowane implikacje związane z ich wykorzystaniem, a także opisane w monografii narzędzia do diagnozowania opiekunów osób chorych i planowania oddziaływań terapeutycznych mogą być pomocne dla psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów, którzy opiekują się małym pacjentem i jego rodzicami. Z tekstu Monografia ta jest niezmiernie cennym wkładem do wiedzy odnoszącej się? do psychoonkologii, klinicznej, zdrowia jak i psychologii rodziny. Niewątpliwie praca ta jest pożądana i będzie wartościową pozycją dla specjalistów różnych dziedzin: m.in. psychologów, socjologów, lekarzy, pracowników socjalnych, terapeutów. Z recenzji prof. dr hab. Marioli Bidzan
Okładka książki Witaj na świecie

39,99 zł 21,99 zł


Nieoceniona pamiątka i najlepszy prezent dla każdego rodzica!Gdy witamy na świecie nowego członka rodziny, nagle zwykła codzienność zaczyna wypełniać się magicznymi momentami, która chcielibyśmy zapamiętać na zawsze. Zachowaj wszystkie niezwykłe wspomnienia w albumie "Witaj na świecie"! Pięknie wydany, z klimatycznymi ilustracjami, daje możliwość wklejania zdjęć i zapisywania ważnych wydarzeń z życia dziecka. Po latach będzie wzruszającą pamiątką dla całej rodziny.
Okładka książki Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca

39,90 zł 21,94 zł


Praktyczny poradnik dla wszystkich mam, które zmagają się z wychowaniem chłopców.Każda mama wie, że wychowanie chłopca to wielkie wyzwanie. Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, że jest osobą, która wywiera największy wpływ na kształtowanie się jego oPraktyczny poradnik dla wszystkich mam, które zmagają się z wychowaniem chłopców.Każda mama wie, że wychowanie chłopca to wielkie wyzwanie. Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, że jest osobą, która wywiera największy wpływ na kształtowanie się jego osobowości i może przesądzić o jego życiowym sukcesie. Kevin Leman, autor bestsellera Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć, podpowiada mamom, co robić, aby ten wpływ był jak najbardziej pozytywny. Jego książka skierowana jest do mam chłopców w każdym wieku, bo choć kształtowanie osobowości rozpoczyna się już w kołysce, to nigdy nie jest za późno, by dokonać pozytywnych zmian w swoim podejściu do wychowania.Dzięki zawartym w tej książce poradom dowiesz się m.in.:- Jaka jest specyfika chłopięcego sposobu myślenia.- Jakie są przyczyny kłótni pomiędzy rodzeństwem i jak sobie z nimi radzić.- Jaki jest sekret dyscypliny, która działa w każdych warunkach.- Jak przeprowadzić syna przez burzliwe lata dojrzewania.- Jak reagować na jego zainteresowanie relacjami z dziewczętami i seksem.Mamo, przyszłość twojego syna leży w Twoich rękach! To od Ciebie zależy, czy wyrośnie na mężczyznę, z którego będziesz mogła być naprawdę dumna.sobowości i może przesądzić o jego życiowym sukcesie. Kevin Leman, autor bestsellera Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć, podpowiada mamom, co robić, aby ten wpływ był jak najbardziej pozytywny. Jego książka skierowana jest do mam chłopców w każdym wieku, bo choć kształtowanie osobowości rozpoczyna się już w kołysce, to nigdy nie jest za późno, by dokonać pozytywnych zmian w swoim podejściu do wychowania.Dzięki zawartym w tej książce poradom dowiesz się m.in.:- Jaka jest specyfika chłopięcego sposobu myślenia.- Jakie są przyczyny kłótni pomiędzy rodzeństwem i jak sobie z nimi radzić.- Jaki jest sekret dyscypliny, która działa w każdych warunkach.- Jak przeprowadzić syna przez burzliwe lata dojrzewania.- Jak reagować na jego zainteresowanie relacjami z dziewczętami i seksem.Mamo, przyszłość twojego syna leży w Twoich rękach! To od Ciebie zależy, czy wyrośnie na mężczyznę, z którego będziesz mogła być naprawdę dumna.
Okładka książki Ile znaczy tata. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki

39,90 zł 21,94 zł


Praktyczny poradnik dla wszystkich ojców, którzy chcą, aby ich córki wyrosły na naprawdę szczęśliwe kobiety. Każdy ojciec doświadczył kiedyś w swoim życiu dojmującego poczucia, że jego córka to istota z innej planety i kompletnie nie jest w stanie przewidzieć czy zrozumieć jej reakcji. Często niestety budzi to w nim chęć pozostawienia wychowania córki w rękach żony, która, jak mu się wydaje, chyba najlepiej wie, jak pomóc w rozwoju innej przedstawicielce rodzaju żeńskiego. Kevin Leman dowodzi, że to karygodny błąd, ponieważ relacja z ojcem jest fundamentalna dla kształtowania się osobowości dziewczynki. Samoocena, życiowe wybory, zachowanie czy charakter kobiety zależą w ogromnej mierze od jakości tej właśnie relacji. Tata znaczy dla córki naprawdę dużo i dlatego musi być w pełni zaangażowany w proces jej wychowania. Leman, znany psycholog i ojciec czterech córek, pokazuje w tej książce, jak tę niełatwą i skomplikowaną misję zrealizować z powodzeniem i bez poważnych strat po obu stronach. Z jego książki dowiesz się m.in., jak: - sprawić, by twoja córka czuła się kimś specjalnym, unikalnym i wartościowym, - rozmawiać z nią o tym, o czym chłopcy naprawdę myślą, - dyscyplinować ją w delikatny sposób – kiedy tego naprawdę potrzebuje, - pomóc jej w odniesieniu życiowych sukcesów, - negocjować, kiedy zwaśnione przedstawicielki rodzaju żeńskiego zamienią wasz dom w pole bitewne. Tato, jeśli zdobędziesz się na odrobinę wysiłku, możesz zbudować ze swoją córką relację, o jakiej marzysz – opartą na wzajemnej miłości i szacunku. Sprawdzone wskazówki opisane w tej książce pomogą ci w byciu takim ojcem, jakiego twoja córka potrzebuje, by stać się w przyszłości pewną siebie, zrównoważoną i kochającą kobietą. Czy: - zastanawiasz się, dlaczego twoja córka traktuje spojrzenia innych dziewcząt jak przestępstwo? - chciałbyś lepiej zrozumieć nieprzenikniony kobiecy umysł? - zastanawiasz się, co tak naprawdę oznacza zdanie: „Będę gotowa za minutę“? - zrobisz coś, pomimo że wymaga to wiele zachodu, po to tylko, aby uniknąć jej huśtawek nastrojów? - nie możesz zasnąć, obawiając się o to, że twoja córka przyprowadzi do domu Nieudacznika przez duże N? - pytasz, dlaczego sukienka za 1000 złotych jest lepsza od tej za 100 złotych (w końcu obie zostały wykonane z takiej samej ilości materiału)? - wierzysz, że twoja córka mogłaby wygrać złoto olimpijskie w konkursie na przewracanie oczami? - zastanawiasz się, dlaczego jej koszulka musi pasować do reszty ubioru i dlaczego ona potrzebuje dwudziestu dwóch par butów, podczas gdy ty masz tylko trzy? - co tydzień wymyślasz nowy projekt przebudowy garażu na swoją prywatną jaskinię? Jeśli tak, Ile znaczy tata jest książką właśnie dla ciebie! Kevin Leman jest doktorem psychologii, autorem wielu bestsellerów na temat wychowania i relacji, m.in. wydanych przez Wydawnictwo eSPe, Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca, Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć, Odmień nastolatka w pięć dni oraz Odmień swoje dziecko do piątku. Jest również ojcem pięciorga dzieci, w tym czterech córek.
Okładka książki Integracja sensoryczna. Jak pomóc dziecku z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w rozwijaniu umiejętności samoregulacji w nauce uważności

64,90 zł 51,11 zł


60 ĆWICZEŃ DLA DZIECI W WIEKU 3–12 LAT Dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (czyli zaburzeniami integracji sensorycznej) mogą gorzej radzić sobie w interakcjach z nauczycielami, rówieśnikami, a nawet rodzicami. Przetwarzanie sensoryczne to normalny proces, który występuje u każdego człowieka. Wszystkim nam zdarzają się lepsze i gorsze dni, ale dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej czasami odbierają bodźce zmysłowe tak intensywnie, że utrudnia im to codzienne funkcjonowanie. W ich oczach drobne trudności mogą urastać do rangi poważnych problemów. Dzieci te mają kłopot z samoregulacją, którą na szczęście można usprawnić! Właśnie w tym pomaga książka dr Stephanie M. Foster, terapeutki zajęciowej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Składa się ona z dwóch części. Z części pierwszej dowiesz się, czym jest przetwarzanie sensoryczne i jak zachowują się dzieci, u których jest ono zaburzone. Autorka przybliża tu także pojęcie samoregulacji i wyjaśnia, na czym polega praktyka uważności. W części drugiej znajdziesz 60 przyjemnych i ciekawych ćwiczeń do pracy z dzieckiem z zaburzoną integracją sensoryczną. Zaspokoją one potrzeby sensoryczne twojego dziecka, a także pomogą mu poprawić samoregulację i nauczyć się uważności. W rezultacie ono: zacznie odczuwać radość i spokój; pogłębi współczucie; rozwinie wyobraźnię i kreatywność; poprawi umiejętność koncentracji; • zwiększy pewność siebie.
Okładka książki Chodzą słuchy 2

25,00 zł 16,64 zł


Prezentowany zestaw ćwiczeń usprawniających percepcję słuchową przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Z książki mogą korzystać terapeuci na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych lub rodzice w czasie pracy z dzieckiem w domu.Zebrane ćwiczenia to m. in.:uzupełnianie brakujących liter w wyrazachwyszukiwanie niepotrzebnych sylab lub liter w wyrazachukładanie wyrazów z wymieszanych sylab lub literwymienianie głosek w pseudosłowach tak, żeby powstały prawidłowe słowaukładanie wyrazów w kolejności alfabetycznejwyszukiwanie w wyrazach takich samych cząstekukładanie zdań z ciągów wyrazowych.Każde zadanie zostało tak ułożone, by można było do niego wrócić i na innym materiale słownym powtórzyć daną umiejętność. Ćwiczenia mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu sprawdzą się na różnych etapach pracy z uczniem.
Okładka książki Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży Część 2

55,00 zł 40,40 zł


100 ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczneDruga część książki Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży jest uzupełnieniem podręcznika dla terapeutów i wyposaża czytelnika w dodatkowe 100 ćwiczeń, które można wykorzystać podczas zajęć prowadzonych metodą Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) lub innego rodzaju interwencji terapeutycznych skupionych na rozwijaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych.Ćwiczenia, opracowane z myślą o pracy grupowej z uczniami szkoły podstawowej, zostały podzielone na 8 obszarów umiejętności społecznych:emocjenormy społecznekomunikacjateoria umysłusamowiedza i samoświadomośćasertywnośćradzenie sobie w sytuacjach trudnychwspółpraca.
Okładka książki Jak wychować dziecko zaradne finansowo

57,00 zł 34,60 zł


"Jak wychować dziecko zaradne finansowo?" to przewodnik dla rodzica, który rozumie, że pieniądze są częścią świata i jednocześnie chce, by dziecko umiało budować relacje, nie stało się materialistą, by po prostu umiało traktować pieniądze jako narzędzie do budowania dobrego życia. Książka prowadzi przez trudne tematy finansowe z lekkością i wyrozumiałością, tak, by nawet bez rozbudowanej wiedzy ekonomicznej można było rozmawiać o pieniądzach z dziećmi.Autorka Anna Czereszewska jest mamą dwójki dzieci, psycholożką i psychoterapeutką, propagatorką rozwoju zaradności finansowej dla dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: dzieci-i-pieniadze.comWydawcą książki jest www.WydawnictwoAutorskie.pl
Okładka książki Toksyczne matki i teściowe
nowość

39,90 zł 21,94 zł


Autor omawia negatywne procesy społeczne, które często są przyczyną powstania dysfunkcji w rodzinach. Opisuje zjawiska, takie jak zbytnie i szkodliwe uzależnianie córek i synów (nawet dorosłych) od matek, destrukcyjny wpływ toksycznych matek i teściowych na związki małżeńskie swoich dzieci, pracę, powołanie, kryzysy ich męskości czy kobiecości itp. Przywołuje i analizuje rozmowy, wywiady, relacje osób, które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. Zwraca uwagę na niewydolność społeczną i komunikacyjną oraz aspekty psychologiczne, np. częste traumy rodzinne.
Okładka książki Jak wychowywać wnuki

39,90 zł 21,94 zł


Praktyczny poradnik dla wszystkich babć i dziadków, którzy chcą, by ich wnuki wyrosły na kochających, odpowiedzialnych i kierujących się w swoim życiu wartościami ludzi. Ta książka pokazuje, że jako babcie i dziadkowie macie ogromną, pozytywną rolę do odegrania w wychowaniu swoich wnuków. Wskazuje, jak swoim życiowym doświadczeniem i mądrością możecie wspierać rodziców we wspaniałej, ale często trudnej misji kształtowania osobowości dzieci. Znajdziecie tutaj najważniejsze zasady i praktyczne sposoby wydobywania z wnuków tego, co w nich najlepsze. Czytając ten rewelacyjny poradnik, nauczycie się, jak radzić sobie z problematycznymi sytuacjami związanymi z dyscypliną, czasem i pieniędzmi. Zobaczycie, jak postępować, by okazywać wnukom swoją miłość, nie psując ich charakterów. Jeśli sięgnięcie po książkę Tima i Darcy Kimmelów, dowiecie się m.in. jak: kształtować we wnukach odpowiednie postawy i zasady moralne; przekazywać im doświadczenie wiary; radzić sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi; rozpieszczać swoje wnuki w zdrowy, odpowiedzialny sposób; wspierać je, jeśli małżeństwo ich rodziców przeżywa kryzys; rozwijać swoją relację z wnukami w miarę, jak one dorastają; zostawić im duchowe dziedzictwo, które będzie im służyć przez całe życie. Niezależnie od tego, czy jest to dla was nowa rola, czy też jesteście już zaprawionymi w bojach weteranami, gdy dotrzecie do końca lektury, wasze umiejętności w byciu babciami i dziadkami wzrosną niepomiernie.
Okładka książki Holding the Baby

57,00 zł 46,14 zł


Holding the Baby

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj