Polecamy całą serię najlepszych książek psychologicznych. Znajdziecie tu najciekawsze i najbardziej popularne poradniki i podręczniki. Setki tytułów, do których chętnie się wraca. Polecamy szczególnie książkę psychiatry Viktora Frankla, która opisuje jego traumatyczne przeżycia z obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej oraz podstawy jego metody leczenia zaburzeń psychicznych. To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej. Ponadto proponujemy również słynną książkę autorstwa Cialdini Robert B.To znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływ na ludzi.
Najnowsza, niezwykle osobista książka Reginy Brett, autorki bestsellerów Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem, Bóg zawsze znajdzie ci pracę i Twój dziennik. „Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego. Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem. Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.” REGINA BRETT
Innsai… Co oznacza? Dlaczego odnosi się także do ciebie? Innsai (wymawiane insaje) to islandzkie słowo oznaczające intuicję. Ma jednak również głębsze warstwy znaczeniowe – jest metaforą naszego wewnętrznego świata; to „wewnętrzne morze” (nieświadomy umysł), „zaglądanie w głąb siebie” (introspekcja) i „spoglądanie z wnętrza na zewnątrz” (oddziaływanie ze światem). Innsai jest w każdym z nas. Żyjemy w świecie przeładowanym informacjami, borykamy się z wypaleniem i skutkami zmian klimatycznych. Tracimy poczucie przynależności, doświadczamy zagubienia lub bezcelowości. Jeśli brzmi to dla ciebie znajomo, poznanie innsai może się okazać pierwszym krokiem do ponownego połączenia się z samym sobą i naturą. Hrund Gunnsteinsdóttir wyjaśnia, w jaki sposób zestrojenie się z własnym „wewnętrznym morzem” pomaga podejmować bardziej świadome decyzje i jak przywraca kreatywność i zachwyt życiem; jak „zaglądanie w głąb siebie” wzmacnia samoświadomość, empatię i tolerancję; i jak „spoglądanie z wnętrza na zewnątrz” stwarza możliwości dokonywania zmian wokół siebie i prowadzenia bardziej spełnionego życia.
Wychowałem się na ciężkostrawnej katolicko-socjalistyczno-ateistycznej mieszance. Po trzydziestce zrozumiałem, że sam odpowiadam za wybór mojej duchowej drogi. Wybrałem buddyzm zen. Nie żałuję. Tym bardziej że dzięki zen zacząłem z wolna rozumieć przekaz Chrystusa, a nie jak wcześniej jedynie w Niego wierzyć. Te rozmowy, a potem książka, zrodziły się z dzielonej ze Współautorką potrzeby przekraczania konfliktogennych religijnych barier, szukania tego, co wspólne – i z przekonania, że Budda i Chrystus, gdyby się spotkali, z pewnością wpadliby sobie w ramiona. Zapraszam do lektury. Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego. Renata Arendt-Dziurdzikowska - Dziennikarka i pisarka zajmująca się zagadnieniami psychologii, rozwoju wewnętrznego i duchowości. Autorka i współautorka wielu książek. Certyfikowana coach.
Napisałem tę książkę z miłości i wdzięczności dla kobiet. W nadziei, że lepiej zrozumieją swoje położenie i jego uwarunkowania. Napisałem ją też dla mężczyzn i dla siebie, abyśmy rozpoznali naszą dziejową ignorancję i pychę, i zechcieli się od nich uwalniać. Najzwięźlej jak mogłem przedstawiam moje rozumienie cywilizacyjnej i psychologicznej sytuacji kobiety oraz mój protest przeciwko kulturowym, religijnym, cywilizacyjnym i obyczajowym represjom, jakim poddawane są kobiety od początku ery patriarchatu. (Nominacja do Nagrody Literackiej Nike) Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego.
Mówienie dobrym słowem przekłada się na lepsze słuchanie. To szansa dla wielu mądrych ludzi, którzy są cisi i mniej elokwentni. to szansa na cichszy świat. Często się zdarza, że nasze wypowiedzi odnoszą skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast zmotywować – zniechęcają. Zamiast pocieszyć – doprowadzają do łez. Jakich słów użyć, aby precyzyjnie wyrazić swoją myśl? Aby zostać zrozumianym zgodnie z intencjami? Co zrobić, żeby nasz przekaz wyrażał dokładnie to, co chcemy wyrazić, by nie został źle odebrany? Jeśli potraktujemy właściwe mówienie, posługiwanie się dobrym słowem tak, jak to proponuję w tej książce, nieuchronnie pójdą za tym osobisty rozwój i zmiana sposobu myślenia. Mówienie dobrym słowem zwiększa poczucie własnej wartości […], wzmacnia pozytywne myślenie i poczucie obfitości. Jest kwintesencją proaktywności i towarzyszy mu spójność wewnętrzna. Kiedy proszę: „Powiedz to dobrym słowem”, tak naprawdę namawiam do samodoskonalenia.
Napisałam tę książkę po to, żeby było lepiej… w Polsce, na świecie. W ogóle po to piszę książki, blog, a nawet komentarze na Facebooku. Wierzę bowiem w moc słów, w ich siłę sprawczą. Nie tylko w nią wierzę, ale wiem, że istnieje, są wszakże na to dowody. Płyną one zarówno z obszaru mojej działalności, czyli z różnorodnych form wspierania rozwoju ludzi, zespołów i organizacji, jak i z nauki – z badań psychologii pozytywnej, ale nie tylko. Również inne eksperymenty, czasem z pogranicza fizyki kwantowej, biologii i parapsychologii, dają dowody na siłę słowa.
Iwona Majewska-Opiełka
Dzieci czasami myślą, że aby być lubiane, muszą być miłe, zawsze przytakiwać innym i spełniać oczekiwania ludzi wokół. Tak myślała także bohaterka książki Ania, dopóki nie odkryła, że nie da się zadowolić wszystkich. Niekiedy wręcz im bardziej się staramy, tym gorszy efekt to przynosi.
Książka „Zbyt miła” uczy dziecko, jak zachować równowagę między spełnianiem oczekiwań innych ludzi a dbaniem o własne potrzeby i pragnienia. To także ważna lekcja komunikacji. Podpowiada słowa wytrychy takie jak: „Nie, dziękuję”, „Nie w tej chwili”, „Kiedy skończę”, „Twoja kolej”, „Następnym razem”. Dzięki nim dziecko postawi granice w sposób stanowczy, ale nieurażający drugiej osoby.
Jeśli na myśl o spotkaniu z rodziną robi ci się słabo, a toksyczne relacje z bliskimi są dla ciebie źródłem bólu, tu znajdziesz zrozumienie i wiedzę, co zrobić, by było lepiej.Wiele terapii zaczyna się od przepracowania relacji rodzinnych w dzieciństwie, by móc przejść przez bieżące problemy z rodzicami, partnerami, rodzeństwem, dziećmi, przyjaciółmi, a nawet teściami.Nie jesteśmy odpowiedzialni za to, co nam się przydarzyło, ale mamy wpływ na nasze własne uzdrowienie. Już przyszedł na nie czas.Nedra Glover Tawwab, licencjonowana terapeutka i ekspertka w dziedzinie relacji, uczy jak rozpoznać dysfunkcyjne wzorce rodzinne. I jak skutecznie je przełamać, by pójść naprzód, szczęśliwszymi.Związki są trudne, ale nie muszą takie być.
Źródło twojej siły psychicznej jest w tobieStresujesz się, łatwo wpadasz w złość, nękają cię czarne myśli, lęk utrudnia ci funkcjonowanie? A może czujesz, że sytuacja cię przerasta i już dłużej nie dasz rady? Trudne emocje i kryzysy są nieodłączną częścią życia, nie da się ich wyeliminować. Można jednak zmienić sposób, w jaki na nie reagujemy i jak sobie z nimi radzimy.Ta książka nie zastąpi kontaktu z terapeutą, ale zawarta w niej wiedza o ludzkiej psychice oraz zaproponowane techniki wystarczą, żeby znacząco poprawić twój komfort psychiczny. Na podstawie doświadczeń z pracy terapeutycznej autor opracował zestaw ćwiczeń i wskazówek, które nauczą cię regulowania emocji, obserwowania myśli i zarządzania nimi, wyznaczania celów i działania w zgodzie z wartościami. Dzięki temu będziesz spokojniej reagować w trudnych sytuacjach i z większą pewnością siebie szukać rozwiązań kryzysów życiowych.Odkryj pułapki swojego umysłu, porzuć niekorzystne schematy działania i wykształć nowe, konstruktywne nawyki! Nikodem Ryś psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Pomaga osobom dorosłym i młodzieży. Prowadzi kanał edukacyjny Psychologia w kadrze na portalu YouTube. Pasjonat swojego zawodu, górskich wędrówek, medytacji i zdrowego trybu życia.
In the vein of Maggie O’Farrell and John Boyne, Tracey Lange’s critically acclaimed New York Times bestseller We Are the Brennans explores the staying power of shame - and the redemptive power of love – in an Irish Catholic family torn apart by secrets. Some secrets you keep from your family. And some secrets you keep for your family.
When twenty-nine-year-old Sunday Brennan wakes up in a Los Angeles hospital, bruised and battered after a drunk-driving accident she caused, she swallows her pride and goes home to her family in New York. But it’s not easy. She deserted them all – and her high school sweetheart – five years before, with little explanation, and they’ve got questions.
Sunday is determined to rebuild her life back on the East Coast, even if it does mean tiptoeing around resentful brothers and an ex-fiancé. The longer she stays, however, the more she realizes they need her just as much as she needs them. When a dangerous man from her past brings her family’s pub business to the brink of financial ruin, Sunday knows that the only way to protect her family is to reveal deeply buried secrets – secrets that will threaten everything they know about their lives.
In the aftermath, the Brennan family is forced to confront painful mistakes - and find a way forward, together. 'An astonishingly accomplished debut - the Brennans leap fully formed onto the page in this brilliantly judged novel of the intricacies of family life . .
. Wholly engrossing.' - Cathy Kelly, author of The Year That Changed Everything
„Nie lubię łaskotek” to opowieść o prawie dziecka do powiedzenia „nie”, kiedy jest dotykane w sposób, który sprawia, że odczuwa przykrość lub zakłopotanie. Także wtedy, gdy kochający członek rodziny zdaje się niewinnie z nim bawić.
Łaskotanie, chociaż może się wydawać nieszkodliwą zabawą, często stanowi ogromną przykrość. Fizycznie bywa bolesne i nadmiernie pobudzające, a pod względem emocjonalnym budzi złość, żal, poczucie utraty panowania nad ciałem i światem.
Z tej książki dziecko dowie się, że:
jego ciało należy wyłącznie do niego
musi powiedzieć o tym rodzicom lub innym opiekunom, jeśli czuje dyskomfort albo ma poczucie zagrożenia
ma prawo powiedzieć „nie”, gdy nie ma na coś ochoty.
Dodatkową wartość publikacji stanowi komentarz psychologa skierowany do rodziców i opiekunów.
Sprawy płci podjęte odpowiedzialnie, rzetelnie i z wielkim wyczuciem.
***
Co się dzieje między płciami? Na tak postawione pytanie profesor Barbara Józefik odpowiada wnikliwie, problematyzując szereg fundamentalnych zagadnień, unikając generalizacji i stroniąc od radykalizmu. Jednocześnie czyni to osobiście i – jako doświadczona psychoterapeutka – odwołując się do własnej praktyki. Perspektywa feministyczna zostaje tu osadzona w kontekście historycznym, socjologicznym i kulturowym. Dzięki imponującej erudycji autorki czytelnik otrzymuje pogłębiony opis „zjawisk genderowych”, a dodatkowym walorem tej niezwykłej książki jest spotkanie z myślą filozoficzną i antropologiczną od Platona i św. Augustyna po Judith Butler i Michela Foucaulta.
Prof. Bogdan de Barbaro
Książkę „Gender w gabinecie” powinien przeczytać każdy zainteresowany człowiekiem, jego funkcjonowaniem i problemami, a także tym, jak mu pomóc w chwilach kryzysu psychicznego.
W tym zajmującym wywiadzie rzece profesor Barbara Józefik, ceniona psycholożka i psychoterapeutka, prezentuje wizję człowieka w szerokiej perspektywie uwarunkowań biologicznych, społecznych i kulturowych.
Zawarte w książce rozważania na temat ciała są pasjonujące i niezwykle cenne dla naszego samorozwoju, ukazują je bowiem jako podstawę naszego „ja”.
Prof. Barbara Józefik wnikliwie przygląda się wielu zagadnieniom, takim jak zmieniające się role i postawy kobiet, niezwykle ważny obecnie problem transpłciowości, zaburzenia odżywiania oraz odbiór kultury terapeutycznej w społeczeństwie, zawsze unikając uproszczeń i podejścia redukcjonistycznego.
Prof. Irena Namysłowska
Staś jest nieśmiały. Zbyt nieśmiały, by porozmawiać z panem Górskim, z którym kiedyś obserwował ptaki, czy z miłym panem Koleckim, sprzedawcą lodów. Ale gdy pewnego dnia jego ukochany piesek Wigorek się gubi, chłopiec zapomina o swojej nieśmiałości i myśli tylko o tym, by odnaleźć zwierzaka. Nagle się okazuje, że Staś potrafi rozmawiać ze wszystkimi! Na nieśmiałość składa się wiele innych uczuć, w tym: lęk, wstyd, zakłopotanie, niepewność. Na różnych etapach dorastania doświadczają jej w jakimś stopniu prawie wszystkie dzieci.
Książka „Chyba jestem nieśmiały” zapoznaje dziecko ze sposobami radzenia sobie z nieśmiałością i innymi ograniczającymi uczuciami. Zawiera także część dla rodziców, w której znajdą oni wiele praktycznych wskazówek, jak pomagać dziecku w rozwijaniu umiejętności społecznych i nabieraniu pewności siebie.
Przemoc rówieśnicza jest niestety bardzo powszechnym problemem. Zazwyczaj ma miejsce w szkole, ale może również wystąpić poza nią, choćby w internecie czy w miejscu zamieszkania dziecka. Bez względu na to, czy przybiera formę agresji fizycznej, czy też słownego poniżania, wyśmiewania lub ubliżania w sieci, jej konsekwencją są trwałe szkody emocjonalne i psychiczne.
Z takim właśnie problemem spotkał się bohater książki Aleks, nazywany przez swojego prześladowcę Śmierdzącym Serem. Chłopiec jest zagubiony i zastraszony, boi się poprosić o pomoc. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się rozmowa z rodzicami i wspólne opracowanie planu działania.
Opowiadanie „Śmierdzący ser” pomoże dziecku uporać się z dręczycielem bez stosowania przemocy. Pokaże mu także, że zwierzenie się rodzicowi lub innemu zaufanemu dorosłemu przynosi ulgę i poczucie bezpieczeństwa.
Dzięki tej książce twoje dziecko:
upora się z problemem przemocy,
nauczy się stawiać granice,
zwiększy pewność siebie,
odzyska poczucie własnej wartości,
nauczy się prosić o pomoc w sytuacji zagrożenia.
Marzysz o dalekich podróżach, ale strach przed lataniem odbiera ci radość z urlopu?Na samą myśl o przemawianiu publicznie czujesz ból brzucha?Mdlejesz w laboratorium na widok igły lub krwi?Gdy dostrzeżesz pająka na suficie, robi ci się słabo?A może czujesz paraliżujący lęk przed rozczarowaniem swoich bliskich? Strach lub fobia mogą mieć ogromny wpływ na twoje życie. Przypływ adrenaliny na widok tego, czego się boisz, ścisk w żołądku, przyspieszone bicie serca i dłonie spocone z przerażenia mogą być wyniszczające. Ta książka pomoże ci odkryć źródło lęków i nauczyć się je przezwyciężeniem. Dzięki temu sprawdzonemu podejściu z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod wyeliminowanie fobii z twojego życia będzie szybsze i łatwiejsze, niż myślisz. Przejmij kontrolę nad swoim dobrostanem psychicznym, pokonaj fobie i zacznij żyć pełnią życia!
Czy zdarzyło ci się pracować cały dzień, a pod wieczór mieć poczucie, że niewiele udało ci się zdziałać? Bywa, że łatwo się rozpraszasz, a twój mózg nie jest w stanie wykrzesać z siebie kreatywnych rozwiązań? Czujesz, że blokuje cię stres i strach przed podjęciem złych decyzji? Zajmujesz się drobiazgami i masz wrażenie, że nie masz czasu na to, co się naprawdę liczy? Jesteś sfrustrowany i zniechęcony brakiem postępów?Większość ludzi poświęca mnóstwo czasu na zadania o niewielkiej wartości. Uniemożliwia im to realizację naprawdę ważnych projektów. Nie dziwi więc, że tak wiele osób ma wrażenie, że w wyścigu z czasem stoją w miejscu.Ta książka pomoże ci to zmienić bez rozciągania doby o dodatkowe godziny, rezygnowania z pracy ani poświęcania swojego życia towarzyskiego. Jesteś w stanie zrobić więcej mniejszym wysiłkiem, stosując zasadę 80/20.Dowiedz się:jak rozwijać swoją karierę bez marnowania czasu na trywialne zadania,jak zarządzać życiem domowym przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku,jak budować relacje, które wzbogacają twoje życie (a z pozostałych zrezygnować,jak zrobić formę bez szalonych diet i ćwiczeń,jak poprawić swoje finanse w kilka minut miesięcznie,jak efektywniej się uczyć i lepiej zapamiętywać,jak szybko rozwijać swój biznes, nie wypruwając sobie żył.
Mój przyjaciel lęk Jak dobrze znasz lęk? Czy często się zdarza, że serce bije Ci szybko, choć nie uzasadnia tego wcześniejsza aktywność fizyczna? Czy masz takie momenty, że robi Ci się gorąco i oblewa Cię pot? Jak często czujesz ucisk w żołądku, ręce Ci drżą i masz zawroty głowy? A może miewasz myśli, które Cię straszą, odmalowując przed Tobą najczarniejszą przyszłość? Może bardziej niż inni lub bardziej niż kiedyś boisz się śmierci, chorób, obawiasz się o swoich bliskich Być może jesteś jedną z tych osób, które doświadczyły PRAWDZIWEGO ataku paniki? Jeśli tak jest, założę się, że nie chcesz znowu tego poczuć. Niezależnie od tego, czy lęk towarzyszy Ci od zawsze, czy całkiem od niedawna możesz odzyskać swoje życie i poczucie kontroli nad nim. Jeśli Twój lęk stał się problemem, ta książka jest dla Ciebie. Powstała ona na bazie wieloletniego zawodowego i osobistego doświadczenia autorki. Anna Paluszak, psycholożka z trzydziestoletnim stażem, regularnie pracuje z pacjentami dręczonymi przez różnego rodzaju lęki. Sama także musiała się zmierzyć z własnym lękiem. Postanowiła podzielić się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem poradnika. Został on pomyślany jako książka terapeutyczna, z minimum teorii, za to z wieloma praktycznymi zadaniami i ćwiczeniami. Dowiesz się z niego między innymi, jak zmienić nastawienie do własnego lęku, jak go lepiej rozpoznawać i jak nie tracić gruntu pod nogami, gdy się pojawi. Nauczysz się radzić sobie ze swoim lękiem, nawet tym w najbardziej przerażającej postaci, jaką jest właśnie atak paniki. Tak jak smoka lęku się nie zabija ani nie pokonuje. Nawet się go nie tresuje. Lęk trzeba poznać, uszanować, rozpoznać w nim siebie i się z nim zaprzyjaźnić.
Trudno odnaleźć twór bardziej złożony od ludzkiego mózgu. I paradoksalnie -twór najmniej poznany. Jesteśmy całkowicie zależni od tej nieco ponadkilogramowej galaretki w naszej głowie. Nastroje, pragnienia, emocje, świadomość, zdolności intelektualne - za to wszystko odpowiada mózg i jego określone struktury, wraz z powstającym w układzie nerwowym szeregiem neuroprzekazników i zmianami zachodzącymi w biochemicznej zupie.To, co oddziałuje na nasz mózg, z czym codziennie się on styka - kształtuje to, jacy jesteśmy. To od nas, od tego, czym - dosłownie i w przenośni - karmimy go codziennie, w ogromnej mierze zależy to, jak funkcjonuje.Modyfikacja naszej diety, zachowania oraz rutyny - i w związku z tym pracy mózgu - ma podstawowe znaczenie dla profilaktyki wielu chorób oraz dla lepszego codziennego funkcjonowania. Możemy zrobić o wiele więcej dla poprawienia sprawności mózgu niż jakiegokolwiek innego narządu naszego ciała.Dzisiaj mamy już pewność, że m. in. to:co i jak jemyw jakiej kondycji są nasze jelitaile czasu dziennie jesteśmy w ruchujak dużą wagę przywiązujemy do jakościowego odpoczynku i snuw znacznym stopniu definiuje zdrowie i pełnię funkcjonowania naszego mózgu!Dr Asia Podgórska przybliża czytelnikowi zależność między stylem życia a kondycją komórek nerwowych. Jeśli chcesz poznać bliżej swój mózg, zrozumieć, jak neurony komunikują się ze sobą, czym jest neuroplastyczność i skąd bierze się serotonina, ta książka jest właśnie dla Ciebie!
Jak doświadczyć życiowej harmonii, mimo przeciwności? W jaki sposób przekształcać trudności w szanse na rozwój? Jak być mądrze przy sobie samym i czerpać z życia radość? Czy można podejść twórczo do straty? Bezradność, zniechęcenie czy ogarniającą nas pustkę traktujemy zwykle jak zło konieczne. Zaciskamy zęby, próbując przeczekać emocjonalną nawałnicę, którą od czasu do czasu nam one fundują. Jeśli jednak odważymy się zajrzeć za kulisy trudności, przekonamy się, że nawet bezsilność i strata mogą okazać się tym, co pozwoli nam żyć lepiej i świadomiej.
Przemysław Krawiec SAC i Marcin Nowak rzucają nowe światło na zagadnienie wewnętrznej harmonii. Pokazują, że droga do szczęścia i pokoju serca jest procesem, w którym najtrudniejszym wyzwaniem jest nieraz to, by zatrzymać się, dając sobie czas na przypatrzenie się swojemu życiu i ogarniającym nas uczuciom. Łagodność i cierpliwość wobec samych siebie mogą pomóc nam postawić kolejne kroki na ścieżce rozwoju osobistego. Dzięki temu możemy stopniowo zbliżać się do sensu i znaczenia tego, co nas spotyka, i doświadczać wewnętrznej przemiany. Spojrzyj na życie z innej perspektywy, by odkryć, że życiowe trudności uchylają nam drzwi do dojrzałości, akceptacji i nowej jakości relacji z Bogiem, samym sobą i innymi.
Ks. Przemysław Krawiec – pallotyn, teolog, psychoterapeuta, absolwent Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuje z osobami zmagającymi się z nerwicami, problemami w zakresie przeżywania i wyrażania emocji, doświadczającymi trudności w relacjach z najbliższymi i w społecznym funkcjonowaniu. Kieruje Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej SITIS w Warszawie. Marcin Nowak – menadżer kultury, socjolog związany z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Jest koordynatorem projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii oraz duchowości.
Książka ma na celu poszerzenie u czytelnika wiedzy z zakresu złożoności funkcjonowania człowieka, który będąc rodzicem, poszukuje pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla siebie lub swojego dziecka. W związku z coraz większym dostępem do psychologów i psychoterapeutów oraz istnieniem wielu modalności psychoterapii powstają liczne wątpliwości utrudniające podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze specjalisty. Autorka zwraca uwagę na konieczność dopasowania rodzaju psychoterapii do odczuwanego problemu. Uzupełnieniem rozważań teoretycznych jest możliwość skorzystania z wielu ćwiczeń i porad psychologiczno-terapeutycznych. Publikacja nie jest jednak typowym poradnikiem, ponieważ, poza ćwiczeniami dla rodziców, znajduje się w niej dużo przydatnej wiedzy psychologicznej i psychoterapeutycznej na temat kształtowania się osobowości oraz całościowego funkcjonowania człowieka.
Patronat: Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Przyjazny przewodnik, który pomoże ci poczuć większą pewność siebie!Czy unikasz próbowania nowych rzeczy z obawy przed porażką? Czy wątpisz w siebie lub we własne możliwości? Denerwujesz się, gdy masz zabrać głos przed klasą, ponieważ możesz się pomylić lub ktoś może się z ciebie śmiać? Jeśli tak, to być może brakuje ci pewności siebie. Wiedz, że nie jesteś wyjątkiem. Wiele nastolatków zmaga się z małą pewnością siebie i niskim poczuciem własnej wartości.Z tej książki dowiesz się, jak złagodzić zwątpienie w siebie i uciszyć irytującego wewnętrznego krytyka, który wciąż powtarza, że jesteś kimś niewystarczająco dobrym, niewystarczająco mądrym lub niewystarczająco atrakcyjnym. Co najważniejsze, opisane w niej narzędzia pomogą ci wzmocnić wewnętrznego sojusznika, który zawsze będzie cię wspierał w trudnych, stresujących czy onieśmielających sytuacjach. Jeśli chcesz stać się osobą pewną siebie i osiągać ważne dla siebie cele, ten poradnik ci w tym pomoże. Pokaże ci, jak przerwać negatywny dialog wewnętrzny i celebrować to, co jest w tobie najlepsze.Książka podpowie ci, jak:zwiększyć pewność siebie;zbudować odporność psychiczną;podnosić się po porażkach;przezwyciężyć lęk społeczny;ćwiczyć asertywność i chętniej próbować nowych rzeczy;zamienić błędy w okazje do rozwoju.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?