Polecamy całą serię najlepszych książek psychologicznych. Znajdziecie tu najciekawsze i najbardziej popularne poradniki i podręczniki. Setki tytułów, do których chętnie się wraca. Polecamy szczególnie książkę psychiatry Viktora Frankla, która opisuje jego traumatyczne przeżycia z obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej oraz podstawy jego metody leczenia zaburzeń psychicznych. To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej. Ponadto proponujemy również słynną książkę autorstwa Cialdini Robert B.To znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływ na ludzi.
Książeczka Zofii Olczak to pełna ciepła i optymizmu historia o wyjątkowym morskim stworzeniu, jakim jest tytułowa Białucha. Autorka, pracująca jako nauczyciel wspomagający, odwołuje się do swojego doświadczenia zawodowego, w trakcie którego niejednokrotnie spotkała się z niskim poczuciem wartości u najmłodszych, zwłaszcza dziewczynek. Chcąc wyjść naprzeciw tym problemom, zaproponowała zamiast zwykłej rozmowy opowieść, a tak faktycznie wyprawę w morskie głębiny. Wszystko to wzbogacają piękne ilustracje, sprawiające, że książeczka ma walor nie tylko terapeutyczny, ale też edukacyjny.
Ku szczęściu. Moja droga do spełnienia i wewnętrznego spokoju Cześć! Mam na imię Ania i jestem szczęśliwa Dziś jestem szczęśliwa. Jednak nie zawsze tak było. Moja historia historia, którą chcę Ci opowiedzieć i którą chcę Cię zainspirować za pośrednictwem tej książki zaczyna się od kryzysu. Od momentu, w którym moje z pozoru idealne życie przypominało egzystencję chomika w kołowrotku. Goniłam za zewnętrznymi celami, nawet je osiągałam, tylko że to nie mogło mnie uleczyć z poczucia wewnętrznej pustki. Choć inni mnie chwalili, dla siebie samej wciąż byłam "nie dość dobra". Wtedy tego nie wiedziałam, ale dziś mam już tę świadomość: nie lubiłam siebie i tyle. Może znasz to uczucie. Niby wszystko jest dobrze. Starasz się. Czerwone paski w szkole, pochwały, akademie, nagrody. Studia, stypendia, staże. Wymarzona praca, a w niej same sukcesy. I... nieustanne poczucie niedosytu. Ciągle to "gdyby". Gdyby to, gdyby tamto, gdyby siamto, na pewno wreszcie dotarłabym do miejsca, o którym marzę. Gdyby (tu wpisz swoje "gdyby"), byłabym wreszcie szczęśliwa. Docierasz do celu "gdyby" i... rozczarowanie. Wiesz dlaczego? Ponieważ tajemnica nie tkwi w "gdyby". Ona się kryje w "mimo że nie". W odpuszczeniu. W zaufaniu. W akceptacji. W życiu tak, jak się chce. Oto moja droga. Trudna. Ciężka. Wyboista. Jednak cieszę się, że w nią wyruszyłam. Było warto. Może i Ty w nią ruszysz?
Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”? Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane. Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem. Kiedy ciało mówi nie to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać. Ludzie zawsze intuicyjnie czuli, że ciało i umysł są niepodzielne. Współcześnie doszło jednak do niefortunnego rozłamu między tym, co podpowiada nam organizm, a tym, co umysł uważa za prawdę. Ku własnej zgubie, zwykle kierujemy się drugim z tych dwóch źródeł informacji. Dlatego za przyjemność i przywilej uważam przedstawienie Czytelnikowi odkryć nowoczesnej nauki, potwierdzających intuicję odwiecznej mądrości. Stanowiło to mój nadrzędny cel podczas pisania tej książki. Innym było odsłonięcie zwierciadła, w którym przegląda się nasze napędzane stresem społeczeństwo – w odbiciu tym widzimy, jak na niezliczone mimowolne sposoby pomagamy powstawać nękającym nas chorobom. Gabor Maté Dr Gabor Maté jest emerytowanym lekarzem, który przez 20 lat najpierw pracował w przychodni rodzinnej, a potem na oddziale opieki paliatywnej. Następnie przez ponad dekadę zajmował się osobami uzależnionymi od narkotyków i chorymi psychicznie w dzielnicy Downtown Eastside w Vancouver. Napisał cztery książki wydane w 25 językach. Jest również popularnym mówcą cenionym ze względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieci oraz powiązań między stresem a chorobami.
Przejmij władzę nad swoim życiem. Zrozum, że wszystko zaczyna się od myśli i emocji, które zniekształcają rzeczywistość. Zacznij kontrolować samego siebie i przestań uzależniać swoje samopoczucie od świata zewnętrznego.
Skieruj uwagę do wnętrza i zaobserwuj co dzieje się z ciałem i umysłem. Przepracuj ograniczenia z przeszłości i poczuj, że szczęście jest w zasięgu ręki, a harmonia i spokój ducha znacznie bliżej niż ci się wydaje. Poddaj się procesowi zmiany, a odczujesz życie na głębszym poziomie. Ja wyruszyłam w tę podróż, a Ty? Dołączysz do mnie?
Odkryj moc swojej duszy z książką "Rozmowy z duszą" – praktycznym przewodnikiem, który pomoże Ci odzyskać zdrowie, szczęście i obfitość w życiu. To opowieść o tym, kim naprawdę jesteś w swojej istocie – o Twojej duszy, jej naturze i ogromnej roli, jaką odgrywa w Twoim życiu. W głębi duszy wszyscy mamy odpowiedzi, ale musimy nauczyć się zadawać właściwe pytania. Autorka przedstawia metodę rozmowy z duszą i rozpuszczania blokad – potężne narzędzie, które łączy współczesną naukę, psychologię, biologię totalną, fizykę kwantową i duchowość. Dzięki tej metodzie uwolnisz się od ciężaru przeszłości, rozpoznasz i rozpuścisz traumy, powtarzające się w Twoim życiu bolesne scenariusze oraz blokady emocjonalne. Bez względu na to, czy jesteś świadomy swoich blokad, czy nie, metoda ta pozwoli Ci odkryć nawet nieuświadomione traumy i ograniczenia, które mogą pochodzić z okresu prenatalnego, chwili narodzin lub zostały odziedziczone od przodków. Ponadto książka pomoże Ci rozpoznać lekcję karmiczną, z jaką tutaj przyszedłeś, i uwolnić się od ograniczeń, które hamują Twój rozwój, szczęście i wszelką obfitość. "Rozmowy z duszą" to klucz do głębokiej transformacji i uzdrowienia. Przestań odkładać swoje marzenia na później – weź odpowiedzialność za swoje szczęście i zacznij żyć w harmonii ze sobą. Otwórz drzwi do życia, jakiego zawsze pragnąłeś!
Anna Piotrowska to praktyk terapii naturalnych, certyfikowana terapeutka kodu emocji i kodu ciała oraz specjalistka pracy z misami tybetańskimi. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu i wieloletniej pracy z ludźmi stworzyła metodę uzdrawiania opierającą się na technice rozmowy z duszą. Obserwując siłę połączenia z sercem – miejscem, gdzie mieszka nasza dusza – wielokrotnie doświadczała, jak wewnętrzna transformacja zmienia rzeczywistość i otwiera drzwi do cudów oraz uzdrowienia. Dziś Anna z sukcesem dzieli się swoją wiedzą, pomagając innym uwolnić się od traum, negatywnych schematów i ograniczeń, odkrywać wewnętrzną moc oraz żyć w zgodzie z misją swojej duszy.
>>Podwójne „O“, czyli obolała i ocalała<< to historia prawdziwa kobiety, która przeszła przez piekło, by w końcu odnaleźć siebie oraz osiągnąć w życiu równowagę i szczęście. Tą kobietą jest autorka książki, a problemy, z którymi musiała się zmagać, poruszą nawet kamienne serce.
W książce tej każdy z nas odnajdzie jakąś cząstkę siebie, ponieważ doświadczenia bohaterki są bardzo życiowe, dotykają ludzi na całym świecie. Nieszczęśliwa, toksyczna miłość z dużo starszym mężczyzną, anoreksja, zajadanie problemów, gwałt, życie z alkoholikiem, zagrożenia i pułapki w modelingu, trudna relacja z samą sobą, wpływ psychiki na nasze ciało… – to tylko niektóre z wątków poruszonych przez autorkę.
Książka uczy nas przede wszystkim samoakceptacji, łagodności i miłości do siebie. Autorka udowadnia w niej, że nigdy nie wolno się poddawać – nawet wtedy, gdy jest bardzo źle. A kiedy nauczymy się akceptować swoje słabości i po prostu cieszyć się życiem oraz przyjmować ze spokojem to, co przynosi nam los, stanie się ono o wiele łatwiejsze.
How to build a fairer, more neuro-inclusive society
Neurodiversity is one of the most urgent political issues of our time. As the number of diagnoses of autism, ADHD, and other types of neurodivergence rises, we are starting to understand that there is no such thing as a 'normal' brain. But society is still organised around neuronormativity, and autism is treated as a disease.
Jodie Hare, diagnosed with autism at twenty-three, argues it is time to redefine the politics of who we are. She calls for the recognition of diversity as part of natural variation, rather than a departure from sameness. This will have an impact on the places where we learn, work, and socialise - and Hare shows how these can be adapted to be more inclusive and accessible. She shows how we might commit to building a world where we can all thrive, one that works to combat discrimination based on race, class, gender, and disability.
Autorka pokazuje czytelnikowi, że życie jest podróżą i pewną ciągłością, na którą możemy mieć duży wpływ, jeśli zadbamy o siebie. Porusza aspekty aktywności fizycznej, zdrowia, urody oraz bezpieczeństwa finansowego. Dzięki takiemu podejściu możemy odkrywać potencjał, który w nas jest, aby chronić, a także rozwijać nasze możliwości i realizować marzenia. Jest to pewnego rodzaju prosty przewodnik, który może zainspirować nie tylko „późną dorosłość”, ale też młode osoby, bowiem profilaktyka i świadome zadbanie o siebie dotyczy każdego wieku i każdego człowieka. W książce Wiesławy Walkowskiej życie nakreślone jest jako podróż, a my jako jej uczestnicy możemy być świadomymi kreatorami siebie i otaczającego nas świata. Wiesłwa Walkowska - pedagog, polityk społeczny, gerontolog, specjalistka terapii anti-age, uczestniczka studium św. Hildegardy z Bingen, doktor nauk humanistycznych, związana z Uniwersytetem Śląskim od 2000 r. Współautorka publikacji naukowych: "Dzieło Lucyny Frąckiewicz inspiracją dla współczesnej polityki społecznej", "Niepełnosprawność w rodzinie jako wyzwanie edukacyjne", "Emigracja jako problem lokalny i globalny", autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz książek: "Podróże z Arkadym Fiedlerem", "Gdzie historia przeplata się z legendą. Z dziejów Mszany". Członkini zespołu opracowującego Strategię Polityki Społecznej Województwa Śląskiego na lata 2006–2020, Śląskiej Rady ds. Polityki Senioralnej, Zespołu ds. Wyzwań Demograficznych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Rady programowej UTW w Wodzisławiu Śl. Przewodnicząca Śląskiej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Śląskiego na kadencję 2024–2029. Organizatorka wykładów i warsztatów na temat aktywnego starzenia się, zrównoważonego rozwoju i ekologii, wolontariuszka w Dress for Success i organizacjach senioralnych. Ambasadorka projektu Kwiat Dojrzałości 2023.
Co to znaczy rozmawiać? – Czy rozmawiać znaczy mówić? A może mówić i słuchać? Rozmowa w tej książce oznacza daleko więcej. Rodzaj wyjątkowej przestrzeni między bliskimi, która pozwala spotykać się i oddalać. Rozmowy, których zarys proponujemy to rodzaj kapitału, który dzieci mogą wynieść z domu rodzinnego. Kapitału bardziej solidnego od nieruchomości.
To książka o tym, co łączy ludzi. O rozmowie. W najgorszych momentach to właśnie rozmowy popychają nas do działania, koją, upewniają. Ale przede wszystkim zbliżają. Różnimy się, ale budujemy razem wspólny świat. Ta książka pomaga nam rozmawiać o tym wszystkim, co jest esencją naszego życia. Pomaga się spotkać w zrozumieniu drugiego człowieka. A gdzie rozmowa jest bardziej potrzebna niż w rodzinie?
W środku m.in. rozmowy o:
- Życiu
- Rodzinie
- Dobru
- Sensie życia
- Wolności
- Wstydzie
i 44 innych tematach...
*
Książka wyróżniona w XXII edycji konkursu "Świat Przyjazny Dziecku" organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Wyróżnienie w kategorii: Książka dla dzieci w wieku 8-17 lat.
Boss Pscyhology - How to Understand and Better Manage Your Polish Employees We decided to translate Boss Psychology (Psychologia Szefa) into English. This book is very popular within Polish managers. We've sold over 50 thousand copies and it is still very popular. Our readers emphasize that one of the advantages of the book is fact that it is adapted to the specifics of the Polish market. We thought that these particularities could be interesting also for the foreigner bosess (expats) who come to work in Poland. "Boss psychology" describes Polish business specifics and all of the examples and anecdotes are taken from the experience of Polish managers. We believe that a better understanding of their subordinates may be useful and allow them to operate more effectively in Poland. In book you will find an extensive introduction intended for foreigner readers. In most chapters, we have also added comments to help the reader understand the specificity of management in Poland. We prepared the book meticulously, so it can also serve as a thoughtful gift.
Jak wzmocnić więź z dzieckiem? Ta książka tłumaczy, dlaczego budowanie zaufania wspiera pewność siebie dziecka.
W książce "Podróż do nieznanej krainy zaufania" Stern dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawiając historię dwojga dzieci. Pokazuje, jak możemy wspierać rozwój dziecka i jednocześnie dawać mu przestrzeń do podejmowania własnych decyzji.
Wszyscy jako rodzice troszczymy się o to, by nasze dzieci wyrosły na pewnych siebie dorosłych, którzy potrafią dokonywać właściwych wyborów. Jak budować z dzieckiem relację opartą na zaufaniu i akceptacji taką, która stanie się fundamentem jego rozwoju?
Niestety, wielu z nas boryka się z obawami, że jeśli damy dziecku wolność, może ono podjąć niewłaściwe decyzje. Często próbujemy kontrolować jego życie, co prowadzi do narastania napięć w relacji. Brak zaufania i akceptacji może sprawić, że dziecko zacznie oddalać się od nas, co w efekcie pogłębia frustrację wszystkich i osłabia więź.
Książka Andr Sterna "Podróż do nieznanej krainy zaufania. O tęsknocie za akceptacją" to niezwykła opowieść o dziecku, które idzie przez życie obdarzone szczególnym darem: zaufaniem.
Ta historia pomoże Ci budować z dzieckiem lepsze relacje oraz świadomie wspierać je w dokonywaniu samodzielnych wyborów.
Ta książka pokazuje, jak z miłością towarzyszyć młodszemu i starszemu rodzeństwu oraz jakie klify przy tym omijać. Kiedy rodzi się kolejne dziecko, to naturalne, że jako rodzice poświęcamy mu większość uwagi. Jego starsze rodzeństwo może czuć się złe, smutne, zranione czy nawet zdradzone. Wtedy pojawiają się prowokacyjne zachowania, bicie, szczypanie czy napady złości. Niestety, w takich sytuacjach nie zawsze potrafimy odpowiednio zareagować. Często nie wiemy, jak zaspokoić potrzeby starszych dzieci i karzemy je, licząc na to, że zaprzestaną problematycznych zachowań. W "Księdze rodzeństwa" Danielle Graf i Katja Seide omawiają sytuacje z życia, podają przykłady, przedstawiają rozwiązania i proponują skuteczne sposoby, jak odpowiednio reagować na trudne zachowania dzieci oraz sprawić, by wszystkie czuły się jednakowo kochane. "Jeśli kłótnie potomstwa dają ci w kość lub jeśli dopiero spodziewasz się drugiego albo trzeciego dziecka, niech nasza książka będzie dla ciebie praktyczną pomocą" D. Graf i K. Seide
Przenieś się do świata tajemnic i mroku."Mrocznik" zachwyci cię cytatami z twórczości Edgara Allana Poego, uzupełnionymi intrygującymi ilustracjami, które wprowadzą cię w atmosferę grozy i idealnie oddadzą emocje zawarte w słowach Poego.Odkryj inspirujące cytaty, które pobudzą twoją wyobraźnię i zachęcą do refleksji. Każdy miesiąc to nowa podróż w głąb duszy.Idealny dla miłośników literatury, sztuki i wszystkiego, co tajemnicze.
Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie Regina Brett, doświadczona przez los dziennikarka, wie, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej wcale nie są tak trudne, na jakie wyglądają. Każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy rzeczy niemożliwych. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Autorka niezwykłej książki Bóg nigdy nie mruga, którą pokochali czytelnicy na całym świecie, nie stawia przed nami zadania ponad nasze siły. Pisze raz humorystycznie, innym razem refleksyjnie, ale zawsze z niezachwianą wiarą w człowieka; w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by coś zmienić. To 50 felietonów, które obudzą w nas natchnienie. Choć każdy z nich jest zupełnie inną historią, zebrane w jednym tomie tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze małych cudów.Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, The Plain Dealer, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej ostatnia książka, Bóg nigdy nie mruga, trafiła na listę bestsellerów New York Timesa. Regina Brett prowadzi swój własny talk-show oraz stale wspomaga organizacje non profit.
Najnowsza, niezwykle osobista książka Reginy Brett, autorki bestsellerów Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem, Bóg zawsze znajdzie ci pracę i Twój dziennik. „Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego. Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem. Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.” REGINA BRETT
Jak w płynnej rzeczywistości obronić zdewaluowaną męskość? Jak uchronić swoją płciową tożsamość? Jakiej autotransformacji dokonać, by sprostać kulturowym i obyczajowym przemianom? Od wielu lat zadaję sobie te pytania i nie znalazłem jeszcze w pełni satysfakcjonującej odpowiedzi. Może dlatego, że proces zmian ciągle przyśpiesza? Może dlatego, że takiej odpowiedzi nie ma? Może odpowiedzią jest brak odpowiedzi, brak przepisu na męskość, a męskość to wieczna uważność i bycie w zgodzie ze zmiennymi okolicznościami? Jedno jest pewne nie wolno nam przestać szukać. Moim poszukiwaniem oraz tymczasowymi zapewne receptami dzielę się w tej książce z czytelnikami.Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego. Renata Arendt-Dziurdzikowska - Dziennikarka i pisarka zajmująca się zagadnieniami psychologii, rozwoju wewnętrznego i duchowości. Autorka i współautorka wielu książek. Certyfikowana coach.
Ten zbiór tekstów jest próbą odbrązowienia i oddemonizowania psychoterapeutów i psychoterapii. Próbą nadania psychoterapii wymiaru ludzkiego, zwyczajnego, dostępnego i pokazania, jak wielką pomocą może być ona w powszechnym ludzkim dążeniu do szczęścia i rozwoju. Myślę, że sprostaliśmy tytułowi książki i pokazaliśmy rzecz arcyważną: że wszelkie ulepszanie świata musi być zakorzenione w naszym wcześniejszym, psychicznym i duchowym dojrzewaniu. W przeciwnym razie ulepszanie świata jest pozorne, bo w istocie służy jedynie konserwowaniu naszych deficytów i kompleksów, a potem szybko staje się kolejną, rozczarowującą utopią. Zachęcam do lektury. Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii – IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego.
Wychowałem się na ciężkostrawnej katolicko-socjalistyczno-ateistycznej mieszance. Po trzydziestce zrozumiałem, że sam odpowiadam za wybór mojej duchowej drogi. Wybrałem buddyzm zen. Nie żałuję. Tym bardziej że dzięki zen zacząłem z wolna rozumieć przekaz Chrystusa, a nie jak wcześniej jedynie w Niego wierzyć. Te rozmowy, a potem książka, zrodziły się z dzielonej ze Współautorką potrzeby przekraczania konfliktogennych religijnych barier, szukania tego, co wspólne i z przekonania, że Budda i Chrystus, gdyby się spotkali, z pewnością wpadliby sobie w ramiona. Zapraszam do lektury.Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać.Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego. Renata Arendt-Dziurdzikowska - Dziennikarka i pisarka zajmująca się zagadnieniami psychologii, rozwoju wewnętrznego i duchowości. Autorka i współautorka wielu książek. Certyfikowana coach.
Napisałem tę książkę z miłości i wdzięczności dla kobiet. W nadziei, że lepiej zrozumieją swoje położenie i jego uwarunkowania. Napisałem ją też dla mężczyzn i dla siebie, abyśmy rozpoznali naszą dziejową ignorancję i pychę, i zechcieli się od nich uwalniać. Najzwięźlej jak mogłem przedstawiam moje rozumienie cywilizacyjnej i psychologicznej sytuacji kobiety oraz mój protest przeciwko kulturowym, religijnym, cywilizacyjnym i obyczajowym represjom, jakim poddawane są kobiety od początku ery patriarchatu.(Nominacja do Nagrody Literackiej Nike) Daj sobie spokój to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój tylko ty sam możesz go sobie dać. Wojciech Eichelberger Wojciech Eichelberger - Trener, coach, psychoterapeuta. Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Współtwórca platformy Positive Life organizującej psychologiczne szkolenia i kursy on-line. Jedna z wybitnych postaci polskiej psychologii i psychoterapii. Autor wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w radiu, telewizji, w renomowanych czasopismach i dziennikach. W pracy z ludźmi odwołuje się do podejścia integralnego, które prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość.Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za działalność konspiracyjną w okresie stanu wojennego.
Narcyzm grupowy to praca przełomowa, przedstawiająca nową teorię narcyzmu grupowego, czyli poglądu, zgodnie z którym grupa własna jest wyjątkowa, lecz jej znaczenie nie jest w wystarczającym stopniu doceniane przez innych. Autorka książki prezentuje to pojęcie na tle teorii tożsamości społecznej, uwzględniając wyniki związanych z tą teorią badań. Analizuje dorobek poprzedników, a także społeczne i polityczne konsekwencje narcyzmu grupowego. Omawia sposób, w jaki kiełkująca dopiero teoria tego zjawiska i prowadzone nad nią badania mogą pomóc w wyjaśnieniu dynamiki zmian psychologicznych dotyczących palących kwestii społecznych, takich jak zmniejszająca się atrakcyjność demokracji, narastający populizm, słabnąca solidarność społeczna, rosnący poziom polaryzacji społecznej i uprzedzeń, nasilanie się wrogości międzygrupowej i przemocy politycznej, nierówności społeczne, fałszywe wiadomości i wiara w teorie spiskowe. W tej niezwykle aktualnej pracy autorka odnosi się do problemów społecznych, zaostrzonych przez pandemię COVID-19, i zgłębia rozpowszechnione w społeczeństwie poglądy, widząc w nich czynniki ryzyka zapowiadające reakcje na kryzysy. Ukazuje również, jakie warunki sprzyjają rozwojowi narcyzmu grupowego. Skupiając się na swoich najnowszych badaniach nad treningiem uważności, dokonuje przeglądu interwencji osłabiających związek między narcyzmem grupowym, uprzedzeniami i odwetową wrogością międzygrupową. Książka jest cenną lekturą dla naukowców, studentów psychologii i socjologii, osób interesujących się procesami społecznymi, a także zawodowo zajmujących się wpływem narcyzmu grupowego. Agnieszka Golec de Zavala, profesorka psychologii, pracuje na Wydziale Psychologii w Goldsmiths, University of London w Wielkiej Brytanii, znacząco przyczyniła się do rozwoju wiedzy w kilku różnych dziedzinach badań, między innymi nad psychologicznymi predyktorami konserwatyzmu politycznego, rolą motywowanego poznania w konflikcie międzygrupowym, tożsamością społeczną, narcyzmem, narcyzmem grupowym i uważnością. Badaczka angażuje się w wykorzystywanie psychologii do rozwiązywania problemów społecznych, takich jak nierówności społeczne i uprzedzenia. Jest beneficjentką kilku prestiżowych stypendiów naukowych, w tym Fulbright Scholarship i Marie Sklodowska-Curie Scholarships. Często pracuje jako niezależna ekspertka przy ocenie propozycji przedkładanych Research Executive Agency (REA) przy Komisji Europejskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?