KATEGORIE [rozwiń]

Psychologiczna

Polecamy całą serię najlepszych książek psychologicznych. Znajdziecie tu najciekawsze i najbardziej popularne poradniki i podręczniki. Setki tytułów, do których chętnie się wraca. Polecamy szczególnie książkę psychiatry Viktora Frankla, która opisuje jego traumatyczne przeżycia z obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej oraz podstawy jego metody leczenia zaburzeń psychicznych. To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej. Ponadto proponujemy również słynną książkę autorstwa Cialdini Robert B.To znakomita książka z dziedziny psychologii społecznej, prezentująca techniki wywierania wpływ na ludzi.

Okładka książki Słucham cię. Jak rozmawiać na trudne tematy
nowość

56,00 zł 41,97 zł


Znajdź odpowiednie słowa w trudnych momentach Każdy z nas w ciągu swojego życia staje wobec konieczności odbycia rozmowy, której wolałby uniknąć. Musimy wyjawić bolesną prawdę, przekazać złe wiadomości lub wesprzeć kogoś po stracie. W jaki sposób prowadzić dialog, by powiedzieć wszystko i nie zranić? Jak mądrze towarzyszyć osobie przeżywającej intensywne emocje? Kathryn Mannix, pracując na oddziale opieki paliatywnej, uczestniczyła w setkach niełatwych rozmów. Bazując na swoim doświadczeniu, podkreśla, że podejmowanie niewygodnych tematów daje więcej wolności niż ich unikanie. Na konkretnych przykładach tłumaczy, jak zapewnić odpowiednie warunki do komfortowej wymiany zdań, uważnie słuchać i tworzyć przestrzeń do swobodnej wypowiedzi. Pokazuje, że da się wykorzystać milczenie, dotyk czy na pozór błahy gest, by okazać zrozumienie i zachęcić do mówienia. Słucham cię to poradnik, dzięki któremu nauczysz się prowadzić wrażliwe rozmowy, budować bliskość i oferować wsparcie bez narzucania własnych rozwiązań. Zawarte w książce praktyczne wskazówki pomogą nie tylko pracownikom służby zdrowia, opieki społecznej i pedagogom, lecz także wszystkim osobom pragnącym lepiej komunikować się z innymi. Dzięki tej książce: wyrobisz nawyki ułatwiające prowadzenie wrażliwej rozmowy; zdobędziesz umiejętność aktywnego słuchania; dowiesz się, jak okazać wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Książka Kathryn Mannix to prawdziwy skarb. Jednocześnie uczy, jak empatycznie rozmawiać, i napawa spokojem płynącym ze świadomości, że jesteśmy w stanie się dogadać i zrozumieć. A także stworzyć – w dzisiejszym zabieganym i pełnym konfliktów świecie – sprzyjającą współczuciu przestrzeń dialogu. Joanna Olekszyk, redaktorka naczelna „Zwierciadła” Na rozmowach opiera się moja codzienność – zarówno ta prywatna, jak i zawodowa. Wartość rozmowy trzeba zauważyć i docenić. Ta książka jest opowieścią o budowaniu przestrzeni sprzyjającej wymianie myśli, o jego owocach i o tym, co możemy ofiarować drugiej osobie. O tym, jak być blisko, a równocześnie nie przekraczać granic. Zawarty tu przepis na rozmowę można potraktować jako fundament dobrego życia. Katarzyna Pruchnicka, Radio 357 To intymna i wciągająca książka, pełna mądrości i współczucia. Każdy powinien ją przeczytać. Nigella Lawson Kathryn Mannix – lekarka specjalizująca się w medycynie paliatywnej i terapeutka poznawczo-behawioralna. Pracowała w hospicjach, szpitalach i domach opieki, dbając o jakość życia pacjentów. Założyła pierwszą w Wielkiej Brytanii klinikę CBT dla osób terminalnie chorych i opracowała metody szkoleniowe pomagające pracownikom opieki paliatywnej zyskać kompetencje psychologiczne. Autorka książki Ostatnie chwile. Bardzo ludzkie historie (2017).
Okładka książki Psyche and Eros

81,00 zł 65,97 zł


Born into an era of heroes, a prophecy claims that Psyche – Princess of Mycenae – will defeat a monster feared even by the gods themselves. Rebelling against society’s traditions, she spends her youth mastering blade and bow, preparing to fulfil her destiny. But she is soon caught up in powers beyond her control, when the jealous Aphrodite sends the God of Desire, Eros, to deliver a fatal love-curse. The last thing Eros wants is to become involved in the chaos of the mortal world, but when he is pricked by the very arrow intended for Psyche, he is doomed to love a woman who will be torn from him the moment their eyes meet. Thrown together by fate, headstrong Psyche and world-weary Eros will face challenges greater than they could have ever imagined. And as the Trojan War begins and the whole of the heavens try to keep them apart, will they find their way back to each other… before it’s too late?
Okładka książki Plecak emocji. Jestem ważny
nowość

38,00 zł 26,39 zł


Poradnik o emocjach dla pedagogów oraz rodziców i opiekunów dzieci, a także dla wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat emocji, napisany w bardzo przejrzysty i komunikatywny sposób. „To od nas nasze dzieci uczą się wielu zachowań tych właściwych oraz niepożądanych. My dorośli nie zawsze wiemy, jak reagować i higienizować własne emocje i uczucia. Często niewłaściwie interpretujemy i zbyt „gorąco” reagujemy na zachowania naszych dzieci. Może warto popularyzować wśród rodziców i nauczycieli postawę otwarcia. Powinniśmy w takich sytuacjach zrozumieć, że nie ma złych i dobrych emocji, albowiem wszystkie emocje są nasze i mamy prawo je odczuwać. Treści zawarte w „Plecaku emocji” są takim drogowskazem, jak rozmawiać, jak interpretować oraz jak szanować marzenia, plany i emocje drugiego człowieka oraz jakie zastosować praktyki uważności do odnalezienia dobrych rozwiązań pedagogiczno-terapeutycznych. […] poradnik wpisuje się w aktualne potrzeby pedagogiczno-społeczne i może stanowić atrakcyjną i merytorycznie poprawną propozycję nie tylko dla wymienionych adresatów, ale także sugerowałabym, by rozpowszechnić go wśród szerszego grona odbiorców. […] treści […] zredagowane są w sposób logicznie spójny, przejrzysty i komunikatywny. […] z tej wiedzy mogą z dużym zyskiem dla siebie skorzystać wszyscy, których zainteresuje problematyka emocji i budowania dobrych relacji”. (z recenzji dr Małgorzaty Karwowskiej – wykładowcy akademickiego, pedagoga specjalnego, logopedy, terapeuty) Joanna Laszczkowska – absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, socjoterapeuta. Jej pasją i celem jest zdobywanie wiedzy na temat emocji i budowania głębokich więzi międzyludzkich. Joanna Gutman – absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią dziecka. Od kilku lat pracuje z uczniami, opierając się na programach profilaktyczno-wychowawczych i promocji zdrowia psychicznego.
Okładka książki Śniące ciało. Rola ciała wanalizie snów...
nowość

66,00 zł 37,16 zł


"W środowisku psychoterapeutycznym panuje ogólna zgoda, że sama eliminacja psychologicznych symptomów i zaburzeń nie będzie skuteczna, jeśli nie sięgnie się do ich źródeł. Jednak, gdy przychodzi do objawów w ciele, to wciąż panuje mniej lub bardziej świadome przekonanie, że ciało jest mechanizmem, z którego należy usuwać bakterie, guzy czy niesprawności bez dociekania o znaczenie ich pojawienia się. Kiedy opowiadam, że choroba ma cel, sens oraz ważne informacje, które należy odkryć i wdrożyć, to wciąż spotykam się z co najmniej powątpiewaniem. Książka "Śniące ciało" już od 40 lat powoli toruje drogę ku zrozumieniu, że ciało nie jest wyłącznie biochemicznym mechanizmem, lecz częścią psyche oraz procesu indywiduacji, co już przed laty sugerował C.G. Jung". Robert Palusiński - terapeuta psychologii zorientowanej na proces "Miałem do czynienia z wieloma przypadkami gruźlicy - chronicznej gruźlicy - w zaskakujący sposób wyleczonymi dzięki analizie, w trakcie której pacjenci uczyli się znowu oddychać. Sama nauka właściwego oddychania niewiele by tu wskórała, ale fakt, że ludzie ci zrozumieli swe kompleksy, doprowadził do uleczenia." C.G. Jung "Rozmowy, wywiady, spotkania" str. 335 "Ta książka jest w pewnym sensie opowieścią o tym, jak dr Mindell, który sam jest typem intuicyjnym, odzyskał ten upośledzony obszar naszego życia. Jego koncepcja śniącego ciała, będąca przeformułowaniem odwiecznej idei "ciała subtelnego", wydaje się być kluczowa. Ta koncepcja jest krokiem stawianym na nieznanym terytorium: związku ciała i psyche. Książka pokazuje, że sny tworzą wzór dla procesów w ciele, jednak przed nami wciąż stoi ogromne zadanie: zbadanie kwestii, czy pewne archetypowe obrazy odnoszą się do specyficznych obszarów ciała, oraz pytanie, czy te relacje - o ile istnieją - są synchronistyczne czy powtarzalne. Pomysł dr Mindella, by dzięki amplifikacji pozwolić, żeby objawy ciała mówiły same za siebie, wydaje mi się szczególnie pomocny jako narzędzie do dalszego zgłębiania tych pytań w sposób empiryczny." Marie-Louise von Franz "Prawdopodobnie 10 procent wszystkich przypadków dolegliwości somatycznych zostaje wyleczonych w sposób, którego nie można przypisać innym formom klasycznej lub alternatywnej interwencji medycznej. (...) Chociaż przypuszczalnie uzdrowienie w tym ograniczonym sensie występuje w skromnie szacowanych 10 procentach wszystkich przypadków, to jednak prawdopodobnie 90 procent przypadków, z którymi pracują doświadczeni lub przeszkoleni terapeuci, skutkuje doświadczeniem transformacji, w której przerażające procesy objawowe zamieniają się w fascynujące wewnętrzne i zewnętrzne podróże relatywizujące poczucie choroby. Oznacza to, że samo życie staje się atrakcyjniejsze z chwilą, gdy zanika krytyczne i przygnębiające poczucie patologii." Arnold Mindell
Okładka książki Przeciwciało
nowość

45,00 zł 30,30 zł


Na przykładzie losów młodej dziewczyny i jej matki Ewa Szawul pokazuje zmagania kobiet z własną cielesnością. Młodsza bohaterka boleśnie przeżywa dojrzewanie, starsza – czas menopauzy, która ją zaskakuje i skłania do zrobienia życiowego bilansu. Rozbita na te dwa głosy opowieść próbuje odpowiedzieć na ważne pytania: Kiedy ciało zamienia się w „przeciwciało”? Dlaczego staje się wrogiem nastolatki? Dlaczego jest źródłem frustracji dojrzałej kobiety? Jak przełamać lęk i przepracować traumę, żeby zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem?
Okładka książki The Balance Plan
nowość

99,00 zł 80,64 zł


Time and time again, they're caused by the same thing - hormonal imbalance. The Balance Plan explains how to tune in to your hormones and make the changes necessary to bring them into balance. Take the six steps, follow the 28-day plan and transform your life!- Sleep better - Enhance digestion - Lose weight - Reduce stress - Elevate energy levels - Feel happier'The Balance Plan is an inspired book by my friend Angelique Panagos. It effortlessly combines recipes that help support female hormonal health, prefaced by bite-sized chunks of the science and concepts that underpin them. With easy to create personal plans, I would heartily recommend this to any woman who wants to improve her wellbeing through a simple yet creative approach to food as medicine.' - Dr Ayan Panja'The Balance Plan is a pertinent piece of health literature. In modern medicine, we've treated hormone problems as a black or white issue. Disease or healthy. In reality, hormones are our body's way of sending intricate messages of our environment and helping us to react and be as responsive to what is happening around us. Hormones cycles are happening everyday and your diet, lifestyle, and other habits all influence this.
Okładka książki Psychologia tłumu wyd. 2

21,00 zł 11,85 zł


Gustave Le Bon (1841-1931) należy do ojców psychologii społecznej. Jego Psychologia tłumu to dzieło do dziś niezwykle często przypominane w analizach społecznych. Jest bowiem pierwszą w historii nauki próbą psychologicznej analizy zachowań ludzkiego tłumu. Napisana w 1895 roku książka stała się w pewnym sensie prorocza, wkrótce masy doszły do władzy to tłem doprowadził w znacznej mierze do władzy Lenina, Mussolliniego czy Hitlera. Jest oczywiście Le Bon elitarystą, tłum charakteryzuje najczęściej jako impulsywny, zmienny, drażliwy, podatny na sugestie, przesadny w emocjach, nietolerancyjny. Poddaje analizie czynniki mające wpływ na działanie tłumu, ocenia rolę wiecowych przywódców. Dokonuje także klasyfikacji tłumów i np zgromadzenia parlamentarne nazywa tłumami heterogenicznymi wyraźnie opowiadając się za rządami elit. Mimo upływu ponad 100 lat od czasu powstania Psychologii tłumu wiele zawartych w niej spostrzeżeń (i ostrzeżeń) pozostaje aktualna.
Okładka książki Przyglądam się emocjom i uczuciom
nowość

24,99 zł 14,59 zł


Przyjrzyj się swoim emocjom i uczuciom! W tej książce znajdziesz lusterko. Jak wyglądają radość, smutek, zaskoczenie? Ta książeczka z pewnością uatrakcyjni dziecku poznawanie emocji i uczuć. Dzięki lusterku maluch będzie mógł się sobie przyjrzeć i odkryć swoje przeróżne oblicza. A ciekawa oprawa graficzna i żywe zdjęcia ułatwią zapamiętywanie nowych słów oraz ich znaczeń.
Okładka książki Karty pracy do ćwiczeń funkcji poznawczych cz.2
nowość

52,00 zł 39,74 zł


Książka zawiera ćwiczenia, które zostały podzielone według trzech zagadnień: funkcji wykonawczych (umożliwiających zaplanowanie np. naszego dnia, wyhamowania reakcji), procesów pamięciowych i uwagowych, dzięki którym możemy doskonalić naszą koncentrację uwagi, jak również przerzutność - przełączanie uwagi pomiędzy kilkoma bodźcami. Są to procesy, które najczęściej ulegają pogorszeniu w patologii mózgowej o zróżnicowanym charakterze i etiologii. Zaprezentowane w publikacji ćwiczenia angażujące powyższe funkcje poznawcze są osadzone w życiu codziennym i tematycznie związane z odpoczynkiem. Należy podkreślić bardzo zróżnicowany charakter zadań. Ćwiczenia są propozycją dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci w okresie późnego dzieciństwa (od 10 lat), jak i osób dorosłych bez zaburzeń poznawczych oraz z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych. Mogą być stosowane przez osoby, które odbywają już terapię neuropsychologiczną, a także przez te, które chcą pracować samodzielnie i/lub z pomocą rodziny. Wykorzystywać je mogą również terapeuci.
Okładka książki Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces
nowość

49,00 zł 29,58 zł


Każdy ma jedno życie i powinien je przeżyć jak najlepiej. Szkoda czasu na nudną, przeciętną egzystencję, która nie przynosi szczęścia ani satysfakcji. Czy już wiesz, czego pragniesz od swojego życia? Wspaniałej kariery zawodowej, władzy, bogactwa, sukcesów w sporcie, a może cudownej relacji z ukochaną osobą i przyjaciółmi? Jeśli wiesz, co jest Twoim pragnieniem, potrzebujesz jeszcze jednego: dobrej mapy drogowej, która poprowadzi Cię do Twojego wymarzonego życia. Ta książka jest właśnie taką mapą drogową. Dowiesz się z niej, w jaki sposób połączyć świadome myślenie z działaniem, aby dokonać olbrzymich zmian w życiu. Przekonasz się, że jesteś dużo bliżej celu, jakim jest wspaniałe życie, niż Ci się zdaje. Zapoznasz się z dziesiątkami wypróbowanych strategii pokonywania tej jeszcze jednej trudności, wyrabiania jeszcze jednego nawyku, budowania jeszcze jednej relacji. Zainspirujesz się głębokimi przemyśleniami na temat przywództwa, zarządzania czasem, wyznaczania celów, wiary, wreszcie - równowagi i potrzeby przyjęcia niewygody w swoim życiu. Dziewiętnaście treściwych rozdziałach zawiera mnóstwo konkretnych i praktycznych wskazówek, dzięki którym odnajdziesz to, czego szukasz: więcej szczęścia i sukcesów w życiu. Dzięki książce zrozumiesz: czym jest i jak działa siatkowaty układ aktywujący na czym polega skuteczne łączenie myśli i działań co zrobić, by zmienić swoje życie z przeciętnego na niezwykłe dlaczego najważniejsze jest pragnienie czegoś więcej Jeszcze tylko jeden krok dzieli Cię od celu!
Okładka książki Umrzeć by stać się sobą
nowość

49,40 zł 28,82 zł


Światowy bestseller, który odmienił życie milionów osób! Umrzeć by stać się sobą to szczere i inspirujące podsumowanie doświadczenia życia po życiu Anity Moorjani. W końcu, po latach zmagań z chorobą nowotworową Autorka zaznała spokoju i głębokiej świadomości. W swojej książce uczy czym jest bezwarunkowa miłość, która pozwoli ci zrozumieć kim naprawdę jesteś i dlaczego tu jesteś! Dzięki temu zasięgniesz swojego rodzaju terapii, jaką jest uzdrawianie duchowe i głęboki rozwój duchowy. Nie musisz doświadczać życia po śmierci, by pożegnać traumy, pogodzić się z przeszłością i z nową nadzieją spojrzeć na przyszłość!
Okładka książki Jak zerwać z nałogiem bycia sobą
nowość

119,90 zł 69,95 zł


Mózg determinuje to, kim jesteś. To on "decyduje" o tym, czy jesteś nieśmiały, brak Ci asertywności lub pewności siebie. Odkryj skuteczne techniki dr. Dispenzy, dzięki którym przełamiesz nałóg bycia sobą i stworzysz życie, o jakim marzyłeś! Dostań się do systemu operacyjnego swojego umysłu, w którym znajdują się wszystkie negatywne nawyki i przekonania. Wykorzystaj medytacje, które wprowadzą cię w stan fal mózgowych alfa, w którym twój umysł nie tylko się zrelaksuje i stanie się bardziej kreatywny, ale przede wszystkim zacznie się regenerować
Okładka książki Jak żyć dłużej i czuć się lepiej
nowość

119,90 zł 70,84 zł


Linus Pauling to naukowiec, chemik, fizyk, krystalograf, ojciec biologii molekularnej i badacz medyczny. Przez kilka dekad pracował nad wpływem witamin na ludzki organizm. Pomimo choroby nowotworowej, dożył ponad dziewięćdziesięciu lat, do końca swoich dni pozostając w wyśmienitej formie fizycznej i psychicznej. W tym bestsellerze New York Timesa zdradza: jak dzięki suplementacji wieść długie i zdrowe życie, jak dawkować witaminy, zasady medycyny ortomolekularnej, dwanaście zasad diety szczęśliwych i zdrowych ludzi, metody wspomagania układu immunologicznego i narządów zmysłów, sposoby na przeziębienie, grypę i inne infekcje, które witaminy wspomagają gojenie się ran i przywracają właściwą aktywność mięśniom, sekrety dbania o serce i układ krążenia, skuteczne terapie antynowotworowe, które suplementy wspomagają mózg i opóźniają proces starzenia się, sposoby na wyeliminowanie alergii, artretyzmu i reumatyzmu. Twoja recepta na zdrowie bez skutków ubocznych.
Okładka książki Telepsychika. Ukryte moce podświadomości
nowość

34,99 zł 24,37 zł


Telepsychika odmieni twoje życie. To książka dla ciebie, niezależnie od obranej ścieżki duchowej. Mistrzowska klasyka autora międzynarodowego bestsellera „Potęga podświadomości”. Dowiedz się: • Jak rozwinąć w sobie intuicję i inne moce psychiczne • Jak zobaczyć przyszłe wydarzenia • Jak uniknąć zanieczyszczenia energetycznego złymi emocjami • Jak pozbyć się uraz, lęku i strachu • Jak wejść na drogę do wolności i spokoju umysłu Kimkolwiek jesteś, niezależnie od tego, jakie cele, wizje, marzenia i okoliczności towarzyszą ci na co dzień, ta książka ci pomoże. Wielu czytelników uznało ją nawet za lepszą od najsłynniejszej książki profesora Murphy’ego, „Potęgi podświadomości”. Autor opisuje prostym językiem głębokie prawdy o korzystaniu z mocy podświadomości i proponuje skuteczne modlitewne inwokacje. Przeczytaj i rozwiń skrzydła, odnieś sukces i zmień swoje życie na lepsze.
Okładka książki Oswajamy emocje z Limbisiem

36,00 zł 25,00 zł


Ludziom jest niezwykle ciężko mówić o emocjach. A tym bardziej zagadnienie to jest trudne dla dzieci. Karolina Janik w poetyckiej formie przygotowała „podręcznik obowiązkowy” w bardzo przystępny sposób obrazujący czym są podstawowe emocje oraz jak się one objawiają. Poprzez wykreowanie chłopca o imieniu Limbisio, autorka wprowadza Czytelnika w świat radości, smutku, zaskoczenia czy złości, wyjaśniając ważne aspekty życia małego dziecka.
Okładka książki Telepsychika. Ukryte moce podświadomości
nowość

39,90 zł 27,79 zł


Telepsychika odmieni twoje życie. To książka dla ciebie, niezależnie od obranej ścieżki duchowej. Mistrzowska klasyka autora międzynarodowego bestsellera Potęga podświadomości. Dowiedz się: Jak rozwinąć w sobie intuicję i inne moce psychiczneJak zobaczyć przyszłe wydarzeniaJak uniknąć zanieczyszczenia energetycznego złymi emocjamiJak pozbyć się uraz, lęku i strachuJak wejść na drogę do wolności i spokoju umysłu Kimkolwiek jesteś, niezależnie od tego, jakie cele, wizje, marzenia i okoliczności towarzyszą ci na co dzień, ta książka ci pomoże. Wielu czytelników uznało ją nawet za lepszą od najsłynniejszej książki profesora Murphyego, Potęgi podświadomości. Autor opisuje prostym językiem głębokie prawdy o korzystaniu z mocy podświadomości i proponuje skuteczne modlitewne inwokacje. Przeczytaj i rozwiń skrzydła, odnieś sukces i zmień swoje życie na lepsze.
Okładka książki Żebrak i mściciel
nowość

89,90 zł 54,07 zł


"Żebrak i mściciel" to powieść psychologiczna, której akcja rozgrywa się w czasie dwudziestu pięciu lat: od lat trzydziestych ubiegłego wieku przez okupację hitlerowską po okres stalinizmu w Polsce.Autor ukazuje człowieka poddanego ciężkim warunkom życia, cierpieniom, poniewierce, który po latach staje się bezduszną maszyną pozbawioną empatii. Człowiek ten dba wyłącznie o własne interesy i nie cofa się przed niczym, aby osiągnąć wymarzone cele. Na dodatek usiłuje zniszczyć swoich dobroczyńców, którzy w trudnej sytuacji podali mu pomocną dłoń. Pragnie żyć ze świadomością, że wszystko, co osiągnął, zawdzięcza wyłącznie sobie.Oprócz wydarzeń dziejowych, najważniejszym wątkiem w powieści jest przemiana głównego bohatera z włóczęgi w idącego po trupach do celu przedstawiciela nowej władzy. Brak skrupułów przynosi jemu i rodzinie ogromne profity. I nigdy nie bierze pod uwagę konsekwencji etycznych swojego postępowania.Pojawia się również pytanie, do jakiego stopnia mamy prawo postępować wbrew ogólnie przyjętym zasadom moralnym i regułom współżycia społecznego, gdy bronimy siebie i swoich bliskich. Czy troska o rodzinę usprawiedliwia narażanie innych ludzi na niebezpieczeństwo, a także podejmowanie współpracy z powszechnie nieszanowanymi instytucjami i organizacjami?Ile jest w stanie znieść człowiek i do jakiego okrucieństwa może się posunąć, by zaspokoić pragnienie zemsty i zagłuszyć strach.Analizowany jest też problem miejsca naszego kraju w świecie i w historii. Czy skazani jesteśmy jedynie na romantyczne porywy, nieustanne wymachiwanie szabelką i stawianie pomników bohaterom przegranych wojen? A może bliższa nam być powinna postawa pozytywistyczna, która koncentruje się na mozolnej pracy i na konsekwentnym budowaniu silnego państwa oraz szczęścia i dobrobytu obywateli?Szczerze polecam i zachęcam do lektury.Natasza BednarekWojciech Tut Chechliński (ur. 1952 r. w Warszawie). Ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych UW oraz studia doktoranckie w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.Współpracował z Instytutem Gospodarstwa Społecznego SGPiS, z Ośrodkiem Rozwoju Rodziny oraz z Uniwersytetem w Siegen, gdzie prowadził wykłady z zakresu socjologii polskiej. Malarz od 1987 r. związany z Zakopanem. Swoje prace wystawiał w Polsce i za granicą.Napisał dwa utwory dramatyczne: "Muszka" (1999) i "Urodziny" (2008), które wydał pod wspólnym tytułem "Interakcje" (2020).
Okładka książki Kobiety, które nie chcą się bać
nowość

49,90 zł 30,11 zł


Daj sobie prawo do życia bez lęku i strachu.Skąd bierze się lęk?Czego boją się kobiety?Jak pokonać strach i żyć odważnie?Lęk to uczucie destrukcyjne. Podcina skrzydła, odbiera radość życia, wiarę w siebie oraz niszczy zaufanie do innych. Sprawia, że wątpimy we własne umiejętności i nie korzystamy z szans, które przynosi los. Wywołuje podejrzliwość i skłonność do nadmiernej kontroli. Pcha nas w objęcia wstydu.Skąd bierze się lęk? Jaka jest różnica między lękiem a strachem? Kiedy powstają zaburzenia lękowe? Czym są ataki paniki i jak sobie z nimi radzić? Czego boją się kobiety w różnych obszarach życia? Czy lęk ma dobre strony? Jak stworzyć nową perspektywę, oswoić lęk i przekuć go w odwagę?To część pytań, na które psycholożka i psychoterapeutka Marzena Mawricz odpowiada w swojej książce. I pokazuje, że życie, w którym strach i lęk nie mają destrukcyjnej mocy, jest możliwe.Jeśli nie chcesz się bać - jest to książka dla ciebie.
Okładka książki Świat mi mówi: Kocham cię! Kurs pozytywnego myślenia
nowość

39,90 zł 27,75 zł


Kocham cię - szumią drzewa. Kocham cię! - woła przelatujący ptak. Kocham cię! - mówią zielone trawki. Kocham cię! - gwiżdże w oddali pociąg. Ja też cię kocham! - odpowiadam w myślach i uśmiecham się szeroko. Świat jest taki piękny! Życie jest takie piękne! Jak to możliwe, że kiedyś tego nie widziałam? Jak to wspaniale, że odzyskałam radość i nauczyłam się myśleć pozytywnie! Naucz się tego razem ze mną. W tej książce znajdziesz jeden tekst na każdy dzień miesiąca. Przeczytaj, pomyśl, zapisz to, co chcesz zapamiętać. Tak powstaje pozytywna moc!
Okładka książki Hiperempatia
nowość

49,90 zł 29,07 zł


CZUJESZ, ŻE NADMIERNIE PRZEŻYWASZ TO, CO SPOTYKA INNYCH?MYŚLISZ, ŻE JESTEŚ OSOBĄ PRZEWRAŻLIWIONĄ I KRUCHĄ?BYĆ MOŻE TO WŁAŚNIE TY NALEŻYSZ DO OSÓB OBDARZONYCH HIPEREMPATIĄ.Hiperempatycy zupełnie niesłusznie postrzegani są jako osoby chwiejne, przewrażliwione, wybuchowe i niezwykle kruche. Taka opinia często wpędza ich w poczucie winy, kompleksy oraz ogranicza ich kreatywność. Tymczasem hiperempatycy jak bibułka chłoną emocje z otoczenia, tak że nie potrafią już odróżnić odczuć własnych od cudzych.JAK NAUCZYĆ SIĘ ŻYĆ Z TYM NIEZWYKŁYM, CHOĆ TRUDNYM, DAREM?Psychoanalityczka Anne Landry dzieli się swoim bogatym doświadczeniem, osobistym i zawodowym. Opisuje liczne przypadki, radzi i proponuje ćwiczenia, które pozwolą okiełznać nad wyraz rozwiniętą empatię i przekuć ją w atut. Dzięki temu hiperempatia stanie się sojuszniczką i busolą w życiowej podróży.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj