KATEGORIE [rozwiń]

Przygodowa

Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.

 

 

Okładka książki Dziewczyny wyd.2022

39,99 zł 22,98 zł


Sara, Laura, Alicja i Lila poznały się pod jabłonią, gdzie zasadziły nasiona przyjaźni, która przetrwa całe życie. Wraz z upływem mijających lat dziewczynki staną się kobietami. Krótka historia o przyjaźni, wspólnym dorastaniu, dzieleniu radości i trosk.
Okładka książki Drużyna Księga 3 Pościg
nowość

42,90 zł 27,18 zł


Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Hala schwytanie złodzieja, który skradł Andomal to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hal wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie.
Okładka książki Korona Gór Polski. Podróże Julki i Krzysia
nowość

35,00 zł 23,96 zł


W czasach, gdy aktywność fizyczna przegrywa starcie z wszechobecnymi ekranami laptopówi tabletów, niniejsza książka zaprasza na wyprawę w góry! Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Julce, Krzysiowi i ich rodzicom w zdobywaniu kolejnych szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Lekkie, zabawne, a jednocześnie pouczające historyjki okraszone kolorowymi ilustracjami pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata i zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania czasu. Próba skompletowania Korony Gór Polski będzie fascynującą przygodą!
Okładka książki W pustyni i w puszczy
nowość

34,99 zł 23,85 zł


Tę jedną z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, przygotowano z myślą nie tylko o uczniach szkoły podstawowej, dla których jest to lektura obowiązkowa, ale także o wszystkich czytelnikach zafascynowanych opowieściami o dalekich podróżach. Pełna przygód i zwrotów akcji historia dwójki dzieci – Stasia i Nel – i ich wędrówki po Czarnym Lądzie wciąż porusza serca i działa na wyobraźnię.
Okładka książki Australijskie przygody
nowość

35,00 zł 22,91 zł


Australijskie przygody zaskakują. Czy wiecie, że w grudniu na kontynencie australijskim jest lato? Australia i jej mieszkańcy są dobrym punktem wyjścia do rozmów o niesamowitej przyrodzie i kulturze. Bumerang, eukaliptus, Uluru – na pewno o nich słyszeliście. Posłuchajcie jeszcze zatem opowieści o sympatycznych zwierzątkach. W świecie pełnym rywalizacji koala Lucas i kangurek Olivier pokazują nam drogę do prawdziwej przyjaźni. Uczą akceptacji, a także zaradności, gdyż czeka ich nie lada wyzwanie. Czy uda im się uratować mamę kangurzycę?
Okładka książki Operacja Rower

29,90 zł 18,67 zł


To już 16 książka z bestsellerowej serii „Operacja…” o przygodach Biura Detektywistycznego nr 2. Tym razem w tajemniczy sposób zaczynają znikać rowery. Łupem pada też rower Olivera. Zgłoszenie na policję tych kradzieży nie wzbudza tam szczególnego zainteresowania. Do dzieła przystępuje więc trójka naszych wspaniałych detektywów: Tiril, Oliver oraz pies Otto. Czy uda im się skojarzyć fakty i wpaść na trop? Czy Oliver odzyska rower? Trzymająca w napięciu akcja, mnóstwo zagadek dla czytelników oraz świetne ilustracje to gwarancja wyśmienitej lektury.
Okładka książki Cynowy rycerzyk
nowość

30,00 zł 18,94 zł


Stasiek złamał nogę i okres rekonwalescencji spędza pod opieką taty w domu wujostwa, którzy wyjechali w daleką podróż. Chłopiec nie jest zachwycony sytuacją zawsze był pełnym życia rozrabiaką, teraz, z nogą w gipsie i o kulach, z trudem udaje mu się przejść kilkaset metrów. Tęskni też za mamą i rodzeństwem. Pobyt w wiejskiej okolicy nie zapowiada się interesująco aż do czasu, gdy Stasiek spotyka dawną koleżankę Alicję i razem z nią wpada na trop Kosmitki. Przekonajcie się, co wyniknie ze spotkania z pozaziemską istotą.Cynowy rycerzyk to optymistyczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść dla młodych wielbicieli przygód i obcych cywilizacji.
Okładka książki Detektywi z podstawówki. Tajemnica dyrektora...
nowość

40,00 zł 22,00 zł


Wciągająca i pełna zwrotów akcji historia szkolnych przyjaciół, dla których prawda jest zawsze najważniejsza.Gdy pewnego dnia ze szkolnej biblioteki znika bezcenny rękopis Czesława Miłosza, grupka rezolutnych dzieciaków postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Kasia, Karol i Wojtek zakładają prywatne biuro detektywistyczne i rozpoczynają śledztwo.Czy ktoś celowo zabrał dzieło? Kim jest tajemniczy mężczyzna w ciemnych okularach? I dlaczego dyrektor Bębenek nerwowo zbierał kartki rozsypane przed budynkiem szkoły?Detektywi z podstawówki zrobią wszystko, by doprowadzić sprawę do końca!Alicja Sinicka autorka mrocznych thrillerów - napisała pełną humoru książkę, która rozbawi i wciągnie nie tylko dzieci, ale także dorosłych.
Okładka książki Kot, który mówi. Niebieskie opowieści
nowość

28,50 zł 16,34 zł


„Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać.” (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902–1967) – francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta fi lmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Okładka książki Kot, który mówi. Czerwone opowieści wyd. 2022
nowość

25,50 zł 14,62 zł


„Usiadłem sobie na trawie pod jabłonią, a kot opowiedział mi przygody, które on jeden znał tak dobrze, bo przydarzyły się jemu, zaprzyjaźnionym zwierzętom domowym i dwóm małym dziewczynkom, które kochał ponad wszystko. Opowieści kota, który mówi, spisałem wiernie, nie zmieniając w nich ani jednego słowa. Mój przyjaciel kot jest zdania, że opowieści przypadną do gustu każdemu dziecku, które nie wyrosło jeszcze z wieku, w którym rozumie się zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać.” (Autor) Opowiadania wybitnego francuskiego pisarza Marcela Aymé zebrane w tym tomie należą do klasyków francuskiej i światowej literatury dziecięcej XX wieku. Pisarz, o którym mówi się, że najpiękniej potrafił przemawiać do dzieci, inspiruje się przygodami z wiejskiego podwórka, by z pogodą ducha przybliżyć młodemu czytelnikowi wielkie zagadnienia ludzkiej egzystencji, różne postawy moralne i wagę wartości chrześcijańskich. Na podstawie Opowieści kota, który mówi powstały we Francji dwa cykle filmów animowanych, książka była także przedmiotem wielu inscenizacji radiowych, teatralnych, a nawet inscenizacji operowej. Opis serii: Seria zaprasza młodszych i starszych wielbicieli dobrej książki do odkrycia najwybitniejszych dzieł polskiej i światowej literatury dziecięcej, książek uznanych przez pokolenia czytelników za klasykę gatunku. Słowo o autorze: Marcel Aymé (1902–1967) – francuski pisarz, dramaturg, scenarzysta filmowy, autor utworów dla dorosłych, a także bajek i opowiadań dla dzieci. W swojej twórczości wykorzystywał satyrę i fantastykę.
Okładka książki Przygody Baltazara Gąbki
nowość

80,00 zł 53,10 zł


Carramba! Kultowe powieści Stanisława Pagaczewskiego o przygodach profesora Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego po raz pierwszy wydane w jednym tomie. W twardej oprawie i z oryginalnymi, kolorowymi ilustracjami Alfreda Ledwiga. Cykl stworzony przez Stanisława Pagaczewskiego składa się z trzech powieści: "Porwanie Baltazara Gąbki", "Misja profesora Gąbki" oraz "Gąbka i latające talerze". Autor w mistrzowski sposób połączył elementy powieści przygodowej i szpiegowskiej z dużą dawką niezwykle oryginalnego humoru, zdobywając w efekcie rzesze oddanych czytelników, którzy do dziś recytują z pamięci fragmenty książek o Smoku i jego przyjaciołach. Na przygodach Baltazara Gąbki wychowało się kilka pokoleń Polaków, choć szpiedzy z Krainy Deszczowców robili wszystko, aby w tym przeszkodzić. Absolutna klasyka na Gwiazdkę! Stanisław Pagaczewski (1916-1984), poeta, prozaik, reportażysta i autor przewodników krajoznawczych. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W okresie okupacji uczestniczył w tajnym nauczaniu. Po wojnie był dziennikarzem i działaczem organizacji turystyczno-krajoznawczych. Autor książek, które na trwałe weszły do klasyki literatury dziecięcej, kawaler Orderu Uśmiechu.
Okładka książki Świat w wulkanie Zabójczy deszcz

51,00 zł 43,58 zł


Bliźniaczki Sonka i Marco Brumy oraz ich koleżanka z klasy Agava Medny są zmuszeni do walki ze złem w prawdziwym świecie, który jest stopniowo ogarniany przez Szarych. Najpierw jest to obrzydliwy matematyk Kakuntsiya, a potem Szary Koń, który biegnie na szkolne podwórko i niszczy wszystko wokół siebie. Próbuje też zabić starą Varvarę, babcię, z którą Sonka się zaprzyjaźniła. W końcu moja babcia ma tajemną wiedzę o fantastycznych krajach
Okładka książki Przyjaciele wilka

43,00 zł 36,74 zł


Przysłowie mówi, że przyjaciele znają się w tarapatach. Wilk ma dwóch przyjaciół - Niedźwiedzia i Lisa. Jednak dopiero wtedy, gdy na święto Bożego Narodzenie Wiłka spotyka nieszczęście, uświadamia sobie, kim naprawdę są jego przyjaciele.
Okładka książki Klub czerwonych trampek Wszystko dla marzenia
nowość

43,00 zł 36,74 zł


Trzecia książka z serii „Klub czerwonych trampek” hiszpańskiej pisarki Any Punset o nastoletnich dziewczynach, ich przyjaźni, pierwszej miłości i związku. Obóz letni, o którym marzyli moi przyjaciele, stał się miejscem ich kłótni. Łucja jest zdezorientowana, bo już niedługo kręci się reklama modnych ubrań, w castingu, w której na początku lata wygrali jej koleżanki. Czy dziewczyny zdołają się pogodzić, żeby nie zawalić strzelaniny? Ale czy znajdą w metrze zagubione skrzypce Bei, bez których nie będzie mogła zagrać ważnego koncertu pod koniec lata? Przeczytaj w trzeciej części.
Okładka książki Klub czerwonych trampek Przyjaciółki forever!
nowość

43,00 zł 36,74 zł


Druga książka z serii ""Klub czerwonych trampek"" hiszpańskiej pisarki Any Punset o nastoletnich dziewczynach, ich przyjaźni, pierwszej miłości i związku. Koleżanki decydują się wyjechać razem na obóz letni, ale wyjazd Friedy może się nie udać – jej rodzice nie mają na to pieniędzy. Dziewczyny nie mogą na to pozwolić, więc same zaczynają zarabiać. Martha otwiera internetowy sklep ze słodyczami, Frieda zaczyna wyprowadzać psy, Lucia inicjuje jarmark marzeń. Ale czy dziewczyny będą w stanie zrealizować wszystkie swoje plany, jeśli lider kasty Fashion zwoła największą imprezę roku w tym samym dniu co targi?
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Idą święta

25,00 zł 21,36 zł


Kochacie magię świąt? Emi i Tajny Klub Superdziewczyn także! Nikt chyba jednak nie przepada za szaloną przedświąteczną gorączką… Jeśli najchętniej przespalibyście żmudne przygotowania i obudzilibyście się w świąteczny poranek, aby rozpakować prezenty spod choinki dołączcie do Tajnego Klubu Superdziewczyn! Paczka ogłasza nową tajną misję – „Święta na luzie” bez wielkich zakupów oraz porządków i tylko z daniami, prezentami oraz świątecznym ozdobami własnoręcznie wykonanymi! Poznajcie przepis Tajnego Klubu Superdziewczyn na święta na luzie z świetnym świątecznym DIY i potrawami, które możecie wykonać sami!
Okładka książki Alfabet rodzinny

51,00 zł 43,58 zł


Alfabet rodzinny to bardzo ciepła i przytułna książka rodzinna o wszystkim bliskim i znajomym, co otacza dziecko od urodzenia: mama i tata, dziadkowie, dom, ulica domowa, szkoła i księgarnia, ulubione zabawki, zwierzęta i owady niebo i gwiazdy, Karpaty … Chodzi o to, jak Ukraina dorasta od dzieciństwa i o szczęście, które po prostu jest.
Okładka książki Ulubione samochody 2

8,00 zł 6,84 zł


„Ulubione samochody 2” to dwujęzyczna książka dla najmłodszych dzieci. Dzięki niej dzieci poznają w języku ukraińskim i angielskim nazwy autobusów i tramwajów, samochodów i rowerów, parowców i łodzi podwodnych, samolotów, rakiet, balonów i helikopterów.
Okładka książki Pałac Północy
nowość

37,00 zł 21,26 zł


Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży. Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych?Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.
Okładka książki Lilu
nowość

50,00 zł 27,68 zł


Lilu jest powieścią inicjacyjną dla dzieci w wieku od 9 lat. Tytułowa misia Lilu, niesiona młodzieńczym buntem, wyrusza w pełną przygód zamorską podróż, która zawiedzie ją do wielu egzotycznych krajów basenu Morza Śródziemnego. Bohaterka pragnie nie tylko poczuć smak przygody, szuka swojego miejsca na ziemi. Jej zmagania zafascynują każdego młodego czytelnika, który poszukuje tego, co jest trwałe i godne przeżycia w dzisiejszym świecie, wciąż zmieniającym się i pędzącym do przodu. Powieść utrzymana jest w konwencji baśniowej, nie tylko zaskakuje pełną zwrotów akcją i głębokim przesłaniem moralnym, potrafi także oczarować oryginalną i pełną tajemniczego wdzięku konwencją, literackim stylem, wreszcie piękną szatą graficzną.Stefan Potocki, z wykształcenia inżynier, a w sercu humanista, w miarę potrzeb porusza się między niebem a ziemią, między wyobraźnią a konkretem. Urodził się w 1965 r. w Kanadzie, ukończył studia w Montrealu, uzyskując tytuł inżyniera. Mieszkał i pracował w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Anglii i Francji. Po licznych podróżach po świecie, osiadł w Warszawie, gdzie mieszka od 20 lat. W 2007 roku Stefan Potocki wydał swoją pierwszą książkę dla dzieci zatytułowaną Miodal i łabędź, która spotkała się z entuzjstycznym przyjęciem wśród małych czytelników. Lilu jest drugą książką autora z serii Droga miodowa.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj