KATEGORIE [rozwiń]

Przygodowa

Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.

 

 

Okładka książki Szatan z siódmej klasy
nowość

24,95 zł 13,72 zł


Szatan z siódmej klasy w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wydanie zawiera pełny tekst utworu, bez skrótów i cięć w treści. Wydanie to nie zawiera opracowania. Zagadka inna niż wszystkie Adamowi Cisowskiemu niestraszne są żadne zagadki - rozstrzygnie, gdzie zniknęły pieniądze ze szkolnej kasy, rozgryzie system odpytywania na historii, nakryje złoczyńcę, który zjadł jego lody. Czy jednak tajemnica ukrytego skarbu, swoimi korzeniami sięgająca aż do wojny napoleońskiej nie przerośnie młodego detektywa? Czy Adam zdoła rozwikłać zagadkę, zanim będzie za późno? Piękne są oczy fiołkowe, ale kto ukradł drzwi? Szatańsko sprytny i piekielnie inteligentny Adam bierze się do roboty - musi rozstrzygnąć kto i dlaczego próbuje ukraść drzwi z domu jego nauczyciela historii. Stawka jest wysoka - na szali leżą losy całej rodziny, w tym pięknej fiołkowookiej Wandy, na widok której nawet twardo stąpającemu po ziemi Adamowi miękną nogi. Szatańsko dobra rozrywka Adama i rodzinę Gąsowskich czeka wiele przygód, a wszystkie z nich okraszone ciepłym humorem i pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Nie zabraknie też momentów mrożących krew w żyłach - w końcu na tropie zbrodni nie każdy jest tym, kim się wydaje. Znana historia w zupełnie nowej odsłonie Szatan z siódmej klasy to powieść uwielbiana przez całe pokolenia czytelników. Mimo upływu czasu wciąż bawi i zapewnia świetną rozrywkę - w końcu ciężko nie ulec urokowi tytułowego szatana. W naszym wydaniu z Kolorowej Klasyki pojawią się jednak nowe, wspaniałe ilustracje Mikołaja Kamlera, dzięki którym nawet ci, którzy znają Szatana na pamięć, odkryją w nim coś nowego.
Okładka książki Moje urocze opowieści o zwierzątkach
nowość

39,99 zł 27,42 zł


Ten pięknie ilustrowany zbiór opowiastek zachwyci wszystkie maluchy. Dzieci poznają przygody wielu niezwykłych bohaterów. Dowiedzą się między innymi, co przydarzyło się ciekawskiemu kurczątku oraz kto znalazł tajemnicze piórko.Te wspaniałe baśniowe opowieści będą doskonałą lekturą przed snem.
Okładka książki Moje urocze opowieści o księżniczkach
nowość

39,99 zł 27,42 zł


Ten pięknie ilustrowany zbiór opowiastek zachwyci wszystkie maluchy. Dzieci poznają przygody niezwykłych bohaterek. Dowiedzą się między innymi, co przydarzyło się księżniczce Paulinie, jakie zachcianki miała Szeherezada i dlaczego smutek zapanował w krainie Cud-Miód.Te wspaniałe baśniowe opowieści będą doskonałą lekturą przed snem.
Okładka książki Najpiękniejsze opowiadania o przygodach
nowość

54,99 zł 37,71 zł


Ta pięknie ilustrowana książka zawiera sześć mrożących krew w żyłach klasycznych opowieści, pełnych przygód i wartkiej akcji
Okładka książki Urocze opowiastki dla maluszków
nowość

39,99 zł 27,42 zł


Ten pięknie ilustrowany zbiór opowiastek zachwyci wszystkie maluchy. Dzieci poznają przygody wiele niezwykłych bohaterów. Dowiedzą się między innymi, co przydarzyło się Żarłokowi mieszkającemu w Lesie Błękitnych Snów oraz niesfornemu kurczątku.Te wspaniałe baśniowe opowieści będą doskonałą lekturą przed snem.
Okładka książki Urocze opowiastki na słodki sen
nowość

39,99 zł 27,42 zł


Ten pięknie ilustrowany zbiór opowiastek zachwyci wszystkie maluchy. Dzieci poznają przygody wielu niezwykłych bohaterów. Dowiedzą się, czy wiewiórka Kitka znajdzie schronienie na zimę, dlaczego lisek Archibald nie chce obchodzić swoich urodzin, z kim zaprzyjaźni się mała TolaTe wspaniałe historyjki będą doskonałą lekturą na dobranoc i nie tylko!
Okładka książki Dork Diaries Crush Catastrophe
nowość

42,00 zł 34,00 zł


Welcome to Nikki Maxwell's aDORKable world and the mega-selling Dork Diaries series – now with over 50 million copies in print worldwide! Nikki and her BFFs are all counting down to the end of the school year. Nikki thinks she has her summer all figured out, with lots of fun plans to hang out with her friends and her crush, Brandon. It's going to be perfect! Squeee! But then a new boy turns up at school and shows an interest in Nikki and things become confusing super-quickly! The last thing Nikki wants to do is hurt Brandon... What do you do when you accidentally crush your crush!? With a HUGE global fanbase, Dork Diaries is the perfect series for fans of Lottie Brooks, Diary of a Wimpy Kid and Tom Gates. Don’t miss out! I LOVE PARIS, the brand new DORK DIARIES, is out now!
Okładka książki Na tropie Straszliwego Mutanta. Scooby-Doo! i Ty wyd. 2024
nowość

17,99 zł 9,89 zł


Na wystawie psów rasowych wybuchła panika. Pośród pudli, jamników i bassetów pojawił się zupełnie nierasowy kundel, który zaczął tak dokazywać, że szybko pozyskał sobie ksywę Straszliwego Mutanta! "To nie jest pies!" - krzyczeli przerażeni wystawcy: - "To jest mechaniczny potwór!". Scooby-Doo i jego przyjaciele postanowili ratować sytuację. Kto kryje się za Straszliwym Mutantem? Śledztwo zapowiada się na wyjątkowo niebezpieczne i trudne! Pospiesz się! Wielbiciele psów potrzebują Twojej pomocy!
Okładka książki Kasia z ulicy Czereśniowej
nowość

29,90 zł 20,62 zł


Wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają. Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Psy, koty, lisy, dzieci, rodzice, sroki, pingwiny i zakonnice. Rowery, traktor, skutery, auta, czasem przejedzie z hukiem śmieciarka... Mieszka tu Kasia. Co ma na głowie? Wianek czy gniazdo? Zaraz się dowiesz!
Okładka książki Ania z ulicy Czereśniowej
nowość

29,90 zł 17,02 zł


Nowa wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają. Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Psy, koty, lisy, dzieci, rodzice, sroki, pingwiny i zakonnice. Rowery, traktor, skutery, auta, czasem przejedzie z hukiem śmieciarka... Mieszka tu Ania. Patrz, jest na dworze. Czyżby dziś była w kiepskim humorze? Ciekawią cię przygody innych mieszkańców ulicy Czereśniowej? Zajrzyj do książek o Kasi, Poli, Marku, Feliksie i Rysce oraz Michale i Psikusie.
Okładka książki Michał i Psikus z ulicy Czereśniowej
nowość

29,90 zł 17,02 zł


Nowa wierszowana książeczka o bohaterach kultowej serii wyszukiwanek. Dla małych fanów ulicy Czereśniowej i dla tych, którzy jej jeszcze nie znają. Znasz Czereśniową? Czego tu nie ma! Jest dom handlowy z piętrami trzema, rynek, przedszkole, dworzec, księgarnia, wózek z lodami, park i kawiarnia. Papuga, koty, dzieci, rodzice, sroki, pingwiny i zakonnice. Rowery, traktor, skutery, auta, czasem przejedzie z hukiem śmieciarka... Albo za piłką przebiegnie Psikus. Co znowu zbroił ten mały dzikus? Ciekawią cię przygody innych mieszkańców ulicy Czereśniowej? Zajrzyj do książek o Kasi, Poli, Marku, Ani oraz Feliksie i Rysce.
Okładka książki The 169-Storey Treehouse

42,00 zł 34,00 zł


There are lots of laughs at every level in The 169-Storey Treehouse, the last book in the worldwide bestselling Treehouse series by Andy Griffiths and Terry Denton. 'The kind of book I would have loved as a kid' – Tom Fletcher, author of The Danger Gang Andy and Terry have added thirteen new levels and built their biggest and most astonishing treehouse yet! It has everything they – and you – could wish for including: an electric pony stable, a NOISY level, a weather dome (where you can have whatever weather you want whenever you want it), and an 100% edible gingerbread house and a potato-powered translation transmitter that allows you to talk to everything everywhere all at the same time. There's also a hall of funhouse mirrors, which is the perfect place to hide from Mr Bunkoff who is trying to catch Andy, Terry and Jill in order to send them to school. But Anti-Andy, Terrible Terry and Junkyard Jill, their trouble-making opposites, are trapped in one of the mirrors — and they want out. (Oh, and Mr Big Nose wants them to write their book . . . RIGHT NOW.) Can our heroes escape school, defeat their doppelgängers AND meet their book deadline? Well, what are you waiting for? Come on up!
Okładka książki Fałszywy Ekolog
nowość

24,90 zł 14,41 zł


Na Klarę spada kolejna zagadka - dosłownie, spada. Wraz ze stertą śmieci. Dlaczego ktoś wyrzucił z balkonu odpadki i dlaczego zrobił to w stroju krzaka?! Coś tu śmierdzi i nie są to tylko śmieci. Klara i i jej wujek Bartek angażują się w akcję i pomagają Komisarz Fijołek w rozwiązaniu sprawy.Poznaj drugą książka z serii detektywistycznej "Śledztwo od Święta" i sprawdź swoje detektywistyczne umiejętności.Artur Gębka - psycholog, psychoterapeuta, autor książek dla młodych czytelników. Na co dzień pracuje jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży oraz prowadzi warsztaty dla rodziców, pedagogów i psychologów. Publikuje w wielu czasopismach psychologicznych. Lubi obchodzić wszystkie rodzaje świąt oraz czytać komedie kryminalne.
Okładka książki Dziewczynka ze srebrnym zębem
nowość

32,90 zł 18,41 zł


Kiedy Andrzejek trafia do szpitala, nie spodziewa się, że będzie tam aż tak niesamowicie. A wszystko dzięki jego nowej siostrzyczce Ani, z którą szybko się zaprzyjaźnia i zawiera braterstwo krwi. Cyrkówka – jak mówi o niej personel szpitala – oprócz żonglowania i chodzenia na rękach, opowiada też Andrzejowi o swoich nieprawdopodobnych przygodach. O tym, jak pomogła odnaleźć złodzieja okradającego groby, czy złapać przemytników ikon. Jednak szybko okazuje się, że nie tylko Anię spotykały takie historie. Szpital też skrywa swoje tajemnice, w których odkryciu musi pomóc Andrzej…
Okładka książki Good Morning, Petra!
nowość

32,90 zł 18,41 zł


Nastolatka z Chorwacji, Petra, poznaje przez internet swoją sobowtórkę z Polski – Zosię. Po pierwszym spotkaniu w słonecznej Puli nad Morzem Adriatyckim dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają. Są do siebie bardzo podobne i obie mają artystyczne dusze. Mają też wspólną tajemnicę – próbują pomóc dziewczynce ukrywającej się w opuszczonym szpitalu. Kim jest ta mała, wypijająca po kryjomu mleko z kocich misek? Poruszająca powieść o tym, że każdy z nas może pomóc drugiemu, nawet mimo swoich słabości. O sile przyjaźni i rozwijaniu swoich pasji.
Okładka książki Walerka i bohaterki Jastry
nowość

49,99 zł 27,49 zł


Czy największą przygodę można przeżyć w szkole? Franc, Walerka, Otylka i Bruno Borkowie mieszkają na Kaszubach od dwóch lat, ale nie wiedzą jeszcze wszystkiego o tej krainie i każdego dnia odkrywają fascynujące rzeczy. Niestety, nie wszyscy życzą Kaszubom dobrze. Aryman nieustannie próbuje je zniszczyć. Tym razem przeciwnik zaatakuje tak sprytnie, że aby go przechytrzyć, trzeba będzie działać w przebraniu. Ale co to dla rodzeństwa Borków i ich przyjaciół "Walerka i bohaterki Jastry" to druga część serii "Borkowie i kaszubskie przygody".
Okładka książki Felka i Miłek i fala pomyłek
nowość

54,90 zł 40,32 zł


Kto to Felka? Każdy zerka. To wytrawna reporterka! Szybka, czujna, dociekliwa. Ckliwa nie jest, lecz wrażliwa. Felka nigdy nie wie, jak potoczy się jej dzień w pracy. Ale jednego może być pewna – jak zwykle, razem z operatorem kamery Miłkiem, wyruszą relacjonować niespotykane wydarzenia! Choć oboje są absolutnie zaangażowani, na drodze wciąż stają im przyziemne problemy. Jak sobie z nimi poradzą? I czy wytrwają w tym niełatwym zawodzie?
Okładka książki Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa
nowość

44,90 zł 26,11 zł


Bastian i Johann mieszkają w tym samym domu, kupionym dawno temu przez pradziadka Bastiana. W pobliżu domu znajduje się studnia, w której według legendy zginął Bazyliszek. Pewnego razu podczas zabawy w chowanego Bastian, jego siostra Teresa i Johann nie tylko odkrywają w piwnicy pozostałości rzymskiej willi, ale słyszą niepokojące odgłosy. Zabawa szybko przeradza się w fascynującą, ale też przyprawiającą o gęsią skórkę przygodę. Ze swojego odkrycia zwierzają się pradziadkowi. Wkrótce pradziadek znika, a chłopcy odkrywają w jego mieszkaniu dzienniki z podróży, a w nich zdjęcie i zapiski o tym, że chimery istnieją i mieszkają w Andach. Są pewni, że dziadek spotkał przed laty Bazyliszka i być może jest teraz w niebezpieczeństwie. Uzbrojeni w lustro schodzą do piwnicy, gdzie odkrywają zastygłe postacie. Przeżywają chwile prawdziwej grozy. Czy chłopcy spotkają Bazyliszka? Czy odnajdą dziadka?Wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść, której wartka akcja toczy się w szaleńczym tempie. Pełnokrwiści i budzący sympatię bohaterowie, z którymi można się identyfikować, pradziadek, jakiego każdy chciałby mieć, nienachalnie wplecione elementy edukacyjne - trochę historii, trochę legend - wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.
Okładka książki Przygody kota Filemona wyd. 2024

79,99 zł 49,60 zł


Wyjątkowe wydanie opowieści o najsłynniejszym polskim kocim duecie – niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym z klasycznymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak w dużym formacie i twardej oprawie, którego nie może zabraknąć na półce z książkami. Na małego ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą? Sławomir Grabowski (1942) – pisarz i scenarzysta współpracujący z legendarnym Se-ma-forem w Łodzi oraz ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Razem z Markiem Nejmanem był pomysłodawcą m.in. serialu animowanego „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, a także ulubieńców dzieci w PRL – Filemona i Bonifacego. Z legendarnym kocim tandemem w roli głównej powstało nie tylko wiele książek, lecz również produkcji telewizyjnych („Dziwny świat kota Filemona”, „Przygody kota Filemona”, „Gwiazdka kota Filemona”, „Kocia Wielkanoc”) oraz film kinowy „Filemon i przyjaciele”. Do popularnych książek dla dzieci autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana należą także opowiadania napisane do serii „Poczytaj mi, mamo”. Marek Nejman (1945) – pisarz i scenarzysta współpracujący z legendarnym Se-ma-forem w Łodzi oraz ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Razem ze Sławomirem Grabowskim był pomysłodawcą m.in. serialu animowanego „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, a także ulubieńców dzieci w PRL – Filemona i Bonifacego. Z legendarnym kocim tandemem w roli głównej powstało nie tylko wiele książek, lecz również produkcji telewizyjnych („Dziwny świat kota Filemona”, „Przygody kota Filemona”, „Gwiazdka kota Filemona”, „Kocia Wielkanoc”) oraz film kinowy „Filemon i przyjaciele”. Do popularnych książek dla dzieci autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana należą także opowiadania napisane do serii „Poczytaj mi, mamo”. Prywatnie Marek Nejman jest opiekunem pokaźnego stada dziko żyjących kotów, które stołują się w jego ogrodzie. Julitta Karwowska-Wnuczak (1935) – ilustratorka, malarka współpracująca z Instytutem Wydawniczym „Nasza Księgarnia”. Jej znakiem rozpoznawczym są zabawne i pełne uroku rysunki zwierząt (na przykład niesfornych tygrysów, które uciekły z piżamy w „Tygryskach” Joanny Papuzińskiej), a także dziewcząt i chłopców o długich, potarganych grzywkach opadających na oczy. Największy rozgłos przyniosły jej jednak książki o niezrównanej kociej spółce, do której z czasem dołączył kundelek: „Przygody kota Filemona”, „Filemon i Bonifacy”, „Filemon, Bonifacy i Szczeniak” (zebrane również przez „Naszą Księgarnię” w jednym tomie jako „Przygody kota Filemona”), „Noc kota Filemona”, „Wilczy apetyt”. To dzięki niej mały biały kociak od kilkudziesięciu lat patrzy na swoich czytelników z bezbrzeżnym zdziwieniem, a tłusty czarny kocur ze znudzeniem i pobłażliwością. W tych pracach Julitta Karwowska-Wnuczak oddała świat, którego już nie ma – ciepłych zapiecków i rozchwianych płotów. Stworzyła też świetne portrety myszy – być może najsympatyczniejszych myszy w historii polskiej ilustracji. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Okładka książki Magiczne chwile z księżniczkami. Disney

34,99 zł 23,99 zł


Zanurz się w magię opowieści… Która z nas choć raz w życiu nie chciała poczuć się księżniczką? Która z nas nie marzyła, by jak Bella odważnie stawić czoła Bestii lub jak Ariel odkrywać podwodne królestwo syren? Teraz to marzenie może się ziścić. Razem z księżniczkami Disneya przeżyjesz niezwykłe chwile i poczujesz ducha przygody. A wszystko w zaciszu twojego pokoju. Jak to możliwe? Wystarczy, że otworzysz „Magiczne chwile”… i zanurzysz się w świecie pełnym magii i czarów. Tylko uważaj, powrót z niego nie będzie taki prosty, bo magia ma ogromną moc. Przed tobą osiem magicznych opowieści, a każda inna i wyjątkowa, bo takie są dzielna Bella, czuła Śnieżka, przedsiębiorcza Tiana czy odważna Pocahontas. Warto spędzić z nimi wieczór. Są nie tylko ciekawe świata, mądre, przebojowe i pomysłowe, ale też znakomicie radzą sobie w różnych sytuacjach i umieją zawierać przyjaźnie. A to nie lada sztuka! Szykuj się na najwspanialszą z przygód. Czy będzie magiczna? Zapewne!

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj