KATEGORIE [rozwiń]

Praca zbiorowa

Okładka książki Dwoje staje się jednym. Modlitwa narzeczonych

8,88 zł 5,53 zł


Małżeństwo to piękna, ale i nieprzewidywalna droga. Idzie się nią we dwoje, co czasem jest pomocą, a czasem wyzwaniem. Wspólna wędrówka przez życie wymaga odpowiedniego przygotowania, by podczas niej nie ominąć żadnego dobra, a równocześnie potrafić przejść i pokonać każdą trudność. Od czego zacząć? Od budowania trwałej więzi z Tym, który jest Miłością. Dla przygotowujących się do ślubu: nowenna przed zawarciem sakramentu małżeństwa, obrzęd błogosławieństwa narzeczonych przed ślubem, obrzędy sakramentu małżeństwa oraz teksty źródłowe o małżeństwie.
Okładka książki Nauczyciel Prawdy

32,00 zł 24,47 zł


Nicią przewodnią refleksji, które tu przedstawiłem, jest zbawcza praktyczność, która według Alfonsa powinna zawsze cechować każdą propozycję moralną. Jest to ta odwaga duszpasterska, która nie waha się przed ubrudzeniem sobie rąk w konkretnym zespole problemów angażujących sumienie. Tę odwagę papież Franciszek podczas audiencji udzielonej Akademii Alfonsjańskiej wskazał jako cechę, która powinna charakteryzować każdą teologię moralną. Nie jest to zadanie łatwe, wprost przeciwnie: dla Alfonsa to właśnie jest czynnikiem, który czy- ni teologię moralną nauką najtrudniejszą; jest ona taką wskutek nie- zliczonych okoliczności [konkretnych] przypadków, których rozwiązania będą rozmaite, bowiem różnorodność okoliczności wymusza zastosowanie różnych zasad. Można jednak dokonać tego z ufnością, jeśli jak Alfons 49 będziemy słuchać Ducha Świętego mówiącego poprzez wołanie ubogich i naszej ziemi. Trzeba, powtórzył papież Franciszek, konkludując swe orędzie na tę rocznicę, nie bać się przyjmować wołania ostatnich i ziemi oraz czynić je swoim własnym. Godność słabych to obowiązek moralny, które- go nie można pominąć ani zapomnieć.
Okładka książki Dieta dla dziecka. Gotowe jadłospisy

12,53 zł 7,40 zł


Co zrobić, by malec nie przybierał na wadze? Jak skomponować jego codzienną dietę, by była smaczna, sycąca i zdrowa? Jakich składników nie może zabraknąć w menu niemowlęcia, a czego potrzebują mały uczeń i nastolatek? Te i wiele innych, praktycznych podpowiedzi dietetyków znajdziesz w naszym poradniku.
Okładka książki Cuda Matki Bożej Nieustającej Pomocy
nowość

36,90 zł 21,53 zł


„O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją…” To pierwsze słowa modlitwy rzymskiej, którą odmawiają ludzie na całym świecie, zwracając się do Maryi gotowej zawsze wspierać swoje dzieci. Do tej Matki można przyjść z wielkimi i małymi życiowymi sprawami. Świadectwa osób, które doświadczyły Jej pomocy potwierdzają, że dla Maryi żadna prośba nie jest nieistotna. Otacza wszystkich nieustanną opieką. Jedna z moich córek rozeszła się z mężem. Zwróciłam się z prośbą do Matki Najświętszej, aby uratowała ich małżeństwo. Przez dziesięć lat codziennie odmawiałam cząstkę różańca i ufałam... Wreszcie niespodziewanie się zeszli. Tak wielka jest moc Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy… MODLITWA Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam swoją Rodzicielkę Maryję, której sławny obraz czcimy jako Matkę gotową nieustannie pomagać, spraw, abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. W książce znajdziesz . świadectwa cudów i łask wyproszonych za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tekst o duchowym znaczeniu tej ikony, a także Nowennę Nieustanną i inne modlitwy za wstawiennictwem Maryi.
Okładka książki Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych..
nowość

44,00 zł 26,73 zł


15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze.Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świataAutorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami Gorzkiej czekolady... - Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech.W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli - czasem (jak w Rajskim ptaku) ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze.Piętnaście opowiadań piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze.Ważna książka o ważnych sprawach na ważny wiek.Dorota KomanSpis opowiadańKatarzyna Ryrych - "Złomek", "Szczęśliwego Nowego Roku", "Rajski ptak", "Niebieska kredka"Barbara Kosmowska - "Fan-Fatalne zauroczenie", "Szacun i gorzka czekolada", "Koszulka z numerem 6"Katarzyna Terechowicz - "Kacper"Wojciech Cesarz - "Dolina jeleni", "Sztuka programowania"Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz - "Burza"Paweł Beręsewicz - "Pech", "Nędzny tchórz", "S
Okładka książki Podróże marzeń. Świat w.2022

99,95 zł 56,32 zł


W prezentowanym albumie przybliżono ponad 200 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. Zaprezentowano bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę.
Okładka książki Podróże marzeń. Polska w.2022

99,95 zł 56,32 zł


W prezentowanym albumie opisano ponad 200 wspaniałych miejsc. Zaprezentowano bogactwo natury we wszystkich województwach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną przyrodę, a czasami miejsca po prostu urokliwe.
Okładka książki Podróże marzeń. Świat

69,95 zł 39,41 zł


W albumie Podróże marzeń. ?wiat przybliżono ponad 100 wspaniałych miejsc. Głównie tych poza Europą. Zaprezentowano bogactwo przyrody na wszystkich kontynentach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną i unikatową przyrodę, a czasamii miejsca po prostu urokliwe i doskonałe na wymarzony wypoczynek. Nie zabrakło też wyjątkowych obiektow kultury materialnej, budzących respekt i podziw dla zdolności i umiejętności dawnych budowniczych, ogromnych piramid i pomników, kościołów i katedr, zamków i pałaców, a także obiektów bardziej współczesnych, ale zasługujących na uwagę.
Okładka książki Polska, Poland, Polen

69,95 zł 39,41 zł


Trzyjęzyczny album POLSKA POLAND POLEN prezentuje bogactwo natury i najpiękniejsze zakątki naszego kraju - od nadmorskim wydm i klifów przez mazowieckie równiny po wysokogórski świat Tatr.
Okładka książki Szlaki Polski

69,95 zł 39,41 zł


Książka Szlaki Polski omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jaki i turystyczno-rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. W albumie zaprezentowane są szlaki piesze, rowerowe, samochodowe, kolejowe, kajakowe i żeglarskie. Każda taka trasa zawiera schematyczną mapkę ułatwiającą planowanie podrózy oraz podstawowe informacje prkatyczne.
Okładka książki Podróże marzeń. Polska

69,95 zł 39,41 zł


W albumie Podróże marzeń. Polska przybliżono ponad 100 wspaniałych miejsc na terenie Polski. Zaprezentowano bogactwo natury we wszystkich województwach, najciekawsze parki narodowe i tereny chronione ze względu na niepowtarzalną przyrodę, a czasami miejsc
Okładka książki Wszystko od razu. Pierwsze 18 lat MSN
nowość

69,00 zł 42,32 zł


16 marca 2005 roku na łamach „Gazety Wyborczej” pojawiła się wiadomość z placu Defilad. „Usunięcie stalowych bud i budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy placu Defilad zapowiedzieli wczoraj minister kultury i wiceprezydent Warszawy” pisał Dariusz Bartoszewicz i, powołując się na obietnice decydentów, dodawał „Gmach ma być gotowy najpóźniej na początku 2008 roku”. Historią, która „jak w soczewce skupia większość posttransformacyjnych napięć” dzielimy się z Państwem 18 lat później, w czasie przygotowań do przeprowadzki do nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad. To dobry moment, by wrócić do początków działalności Muzeum i przyjrzeć się temu, jak się kształtowało – ze wszystkimi trudnościami i sukcesami. Trzy spojrzenia na 18 lat istnienia MSN-u składają się na trzy części książki. Porywająca Ballada o urzeczywistnieniu (pewnej instytucji) to opowieść Stacha Szabłowskiego o przemianach kraju i miasta, o wieloletnich perypetiach Muzeum oraz o sztuce, którą proponowało w swoich kolejnych siedzibach przy Pańskiej, w pawilonie Emilia i w Muzeum nad Wisłą. Rozmowę o konkursach architektonicznych, betonie i warszawskości MSN-u, zatytułowaną Dla kogo to muzeum?, prowadzą jego współtwórcy, Joanna Mytkowska i Marcel Andino Velez oraz krytyk architektury i pisarz Grzegorz Piątek. Z kolei Siatka czasu 2005-2022 to kalendarium obejmujące ponad dwie setki wydarzeń zorgnizowanych przez MSN. Teksty dopełnia bogaty wybór zdjęć. Joanna Mytkowska: Oddajemy w Państwa ręce książkę, która opisuje pierwsze lata istnienia Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest to historia budowania instytucji i jej tożsamości. Mamy nadzieję, że będzie użyteczna dla zrozumienia specyfiki Muzeum, które bardziej niż ugruntowywaniem tradycji – nawet jeśli była to tylko tradycja nowoczesności – zajmowało się reagowaniem na dynamicznie zmieniające się wyzwania współczesności. Bo, jak pisze w Balladzie Stach Szabłowski: Historia MSN to między innymi opowieść o tym, że bardzo trudno jest wybudować w samym środku Polski instytucję, która w tytule ma sztukę i jednocześnie nowoczesność, przy czym trudności te wykraczają daleko poza problemy budżetowe, logistyczne czy techniczne. To ten rodzaj przeszkód, które piętrzą się, kiedy robi się realną różnicę, dokonuje się zmiany; ich skala jest w jakimś sensie potwierdzeniem, że Muzeum naprawdę jest potrzebne i warto było je stworzyć.
Okładka książki Modlitewnik mały złocony - bordo

19,90 zł 13,50 zł


Modlitewnik mały złocony - bordo
Okładka książki W roku trzydziestym dziewiątym poszedłem inną drogą

76,00 zł 41,79 zł


Eseje stanowią wybór publikacji ukazujących się w latach 2018-2022, w których przedstawione zostały okoliczności utworzenia getta, poszczególne grupy zamkniętych tam osób i wybrane instytucje. Teksty opowiadają o warunkach bytowych oraz samopomocy, w tym opiece nad dziećmi, a także o kwestiach dotyczących życia religijnego i kulturalnego oraz o walce żydowskich powstańców w getcie w kwietniu 1943 r. Ważnym tematem poruszanym w tomie są też dzieje szpitala Bersohnów i Baumanów w czasie powstania warszawskiego w 1944 r. oraz dalsze losy obszaru dawnej dzielnicy żydowskiej i terenu małego i dużego getta wpisanych we współczesną tkankę miasta. Książka pozwala z szerszej perspektywy przyjrzeć się i zrozumieć, jak wyglądało życie codzienne za murem, walka o żywność, walka z chorobami, walka z niemieckim nazistowskim terrorem o godność, o przetrwanie, o życie. Warszawskie getto to "miasto w mieście", utworzone 2 października, zamknięte 16 listopada 1940 r., a następnie "zlikwidowane" w ramach niemieckiej Akcji "Reinhardt" w maju 1943 r. Książka stanowi wkład w upamiętnienie tragedii i heroizmu polskich Żydów. Publikacja powstała w związku z obchodami 80. rocznicy Akcji "Reinhardt". (Albert Stankowski, Dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego)
Okładka książki Wolność Zwróćcie nam naszą

76,00 zł 41,79 zł


Eseje stanowią wybór publikacji ukazujących się w latach 2018-2022, w których przedstawione zostały okoliczności utworzenia getta, poszczególne grupy zamkniętych tam osób i wybrane instytucje. Teksty opowiadają o warunkach bytowych oraz samopomocy, w tym opiece nad dziećmi, a także o kwestiach dotyczących życia religijnego i kulturalnego oraz o walce żydowskich powstańców w getcie w kwietniu 1943 r. Ważnym tematem poruszanym w tomie są też dzieje szpitala Bersohnów i Baumanów w czasie powstania warszawskiego w 1944 r. oraz dalsze losy obszaru dawnej dzielnicy żydowskiej i terenu małego i dużego getta wpisanych we współczesną tkankę miasta. Książka pozwala z szerszej perspektywy przyjrzeć się i zrozumieć, jak wyglądało życie codzienne za murem, walka o żywność, walka z chorobami, walka z niemieckim nazistowskim terrorem o godność, o przetrwanie, o życie. Warszawskie getto to "miasto w mieście", utworzone 2 października, zamknięte 16 listopada 1940 r., a następnie "zlikwidowane" w ramach niemieckiej Akcji "Reinhardt" w maju 1943 r. Książka stanowi wkład w upamiętnienie tragedii i heroizmu polskich Żydów. Publikacja powstała w związku z obchodami 80. rocznicy Akcji "Reinhardt". (Albert Stankowski, Dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego)
Okładka książki Modlitwy za wstawiennictwem bł Hanny Chrzanowskiej

5,68 zł 4,07 zł


Modlitewnik kieszonkowy z modlitwami za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej zawiera życiorys, litanię, różaniec, nowennę. Błogosławiona Hanna pracowała jako pielęgniarka, dlatego jej atrybutem jest czepek pielęgniarski. Jest patronką chorych, cierpiących, samotnych, umierających, personelu medycznego, osób posługujących chorym, uchodźców.
Okładka książki Makowiecki
nowość

54,80 zł 40,60 zł


Publikacja powstała jako swoiste silva rerum Profesora Andrzeja Makowieckiego, wybitnego historyka literatury, badacza Młodej Polski i międzywojnia, teatrologa, człowieka o niebanalnej biografii zawodowej i prywatnej. Pozostało po Nim wiele wypowiedzi, artykułów, szkiców i esejów znakomicie napisanych, błyskotliwych i ważnych. Ukazują one wszechstronność i profesjonalizm Profesora, Jego poczucie humoru i niezwykły warsztat naukowy - rzetelny, erudycyjny, oparty na badaniach źródłowych, odporny na nowinkarskie mody literaturoznawcze. Profesor chodził własnymi drogami. Pisał lekko, ze swadą łącząc poważny wywód naukowy z humorem, niekiedy ironią, a nawet autoironią. Zajmował się obszarami, które pozostawały i, gdyby nie Jego badania, zostałyby zapewne do dziś białymi plamami na mapie literaturoznawstwa. Niepokorny eseista i skupiony badacz, erudyta i kpiarz - dzieła Profesora są tak różnorodne, że znalezienie dla nich wspólnego mianownika jest niemożliwe: książka, która ma ambicje je wszystkie objąć, musi być niejednorodna. Dlatego znajdują się tu teksty o różnym charakterze i różnej tematyce, zarówno naukowe, jak i osobiste. Zespół redakcyjny podjął decyzję, żeby wszystkie je zachować w wersji oryginalnej - takiej, jaką nadał im Profesor. Część z nich jest opatrzona przypisami odautorskimi, inne, zwłaszcza te, które powstały z myślą o wygłoszeniu (były wykładami czy wywiadami), są ich pozbawione. Ingerencje redakcyjne zostały ograniczone do absolutnego minimum, stąd ten jednak pozorny brak precyzji. Książka składa się z pięciu części. W pierwszej zamieszczone są teksty o ludziach, którzy Profesora fascynowali, w drugiej - o literackim "życiu kawiarnianym", część trzecia skupia się na relacjach literatury i wpływających na nią kontekstów, czwarta poświęcona jest fascynacjom literaturą Młodej Polski, międzywojnia i współczesności, piąta obejmuje wspomnienia i wypowiedzi osobiste. Tytuł każdej z części pochodzi z zamieszczonego w niej artykułu. Celem zespołu redakcyjnego było przybliżenie prac Profesora wszystkim, którzy wędrując Jego młodopolskimi i międzywojennymi ścieżkami, ulegli magii teatru i poddali się literackim zaczarowaniom. Chciał on też dać wyraz pamięci o Człowieku wielkiego umysłu i wielkiego serca, o Przyjacielu i Mistrzu.
Okładka książki Malarstwo Polski i świata
nowość

69,99 zł 39,43 zł


Album prezentuje najwybitniejsze obrazy malarstwa polskiego i światowego od najwcześniejszych przykładów aż po współczesność. Mimo że publikacja ma charakter albumowy, to stanowi również kompendium niezbędnej wiedzy o dziejach malarstwa i może być przydatna dla szerokiego kręgu odbiorców.
Okładka książki Elementarz metoda sylabowa TW
nowość

59,96 zł 33,75 zł


Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i stanowi bezcenną pomoc przy szybkiej i skutecznej nauce czytania. Początkowe rozdziały książki przeznaczone są do nauki pojedyńczych liter, dwuznaków oraz sylab, w dalszej częśći znajdują się proste czytanki, dzięki którym dziecko szybko nauczy sie płynnie czytać. Kolorowe i zabawne ilustracje są dodatkowym atutem elementarza, co uczyni naukę czytania jeszcze przyjemniejszą.
Okładka książki Elementarz metoda sylabowa BR
nowość

49,95 zł 28,12 zł


Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i stanowi bezcenną pomoc przy szybkiej i skutecznej nauce czytania. Początkowe rozdziały książki przeznaczone są do nauki pojedyńczych liter, dwuznaków oraz sylab, w dalszej częśći znajdują się proste czytanki, dzięki którym dziecko szybko nauczy sie płynnie czytać. Kolorowe i zabawne ilustracje są dodatkowym atutem elementarza, co uczyni naukę czytania jeszcze przyjemniejszą.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj