Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
W PUBLIKACJI:
• liczne algorytmy diagnostyczne
• tabele, schematy, ryciny, zdjęcia
• obrazy diagnostyki radiologicznej i cytologicznej
• materiały online
Do powstania tego tytułu przyczynili się nie tylko specjaliści z dziedziny chorób wewnętrznych, lecz także chirurdzy tkanek miękkich, dietetycy, specjaliści diagnostyki laboratoryjnej, patolodzy weterynaryjni, onkolodzy, osoby wykonujące badania obrazowe, anestezjolog, toksykolog i neurolog – dlatego można mieć poczucie, że mając tę książkę na półce, ma się w swojej lecznicy tych wszystkich specjalistów, którzy mogliby konsultować te trudne przypadki. Rezultatem tych starań jest aktualne i, mamy nadzieję, kompletne źródło informacji na temat chorób trzustki i wątroby u psów. Choroby wątroby i trzustki mogą powodować pewnego stopnia frustrację wśród lekarzy weterynarii – wiele przyczyn i sposobów leczenia tych chorób jest słabo poznanych, a zbyt wiele przypadków pozostaje uznanych za idiopatyczne. Niemniej w ostatnich latach badania kliniczne zaczęły pogłębiać naszą wiedzę, co szczegółowo opisano w tej książce, i jasne jest, że logiczne postępowanie diagnostyczne i leczenie naszych przypadków naprawdę może mieć wpływ zarówno na jakość, jak i długość życia pacjentów. Jeśli książka ta spowoduje wśród lekarzy weterynarii – zarówno pierwszego kontaktu, jak i praktyki specjalistycznej – wzrost chęci dowiedzenia się więcej na temat chorób wątroby i trzustki u psów, zapał do leczenia tych pacjentów z większą uwagą i w sposób bardziej pozytywny oraz do podejmowania istotnych badań klinicznych w tej dziedzinie, osiągnie ona swoje cele.
Z Przedmowy
Monografia pt. Podstawy prawne działalności klinicznej oraz dokumentacji w medycynie weterynaryjnej stanowi cenną pozycję dydaktyczną dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej oraz lekarzy praktykujących i zatrudnionych w inspekcji weterynaryjnej, a także pracowników dydaktycznych.
Zaletą tej monografii jest zebranie całości przepisów obowiązujących w praktyce i administracji lekarsko-weterynaryjnej związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych i nadzorem nad żywnością pochodzenia zwierzęcego.
Monografia ta z pewnocią ułatwi dostęp do przepisów prawa a przez to uprości pracę lekarzom weterynarii i pozwoli na jednolitą interpretację i przestrzeganie prawa. (...)
Prof. dr hab. Jerzy Kita
Prewencja staje się coraz bardziej istotnym działem medycyny weterynaryjnej, tymczasem jak dotąd brak było kompleksowego opracowania ujmującego w sposób zbiorczy cała problematykę tego obszaru. Podręcznik wypełnia więc istotną lukę, jaka obecnie istnieje na weterynaryjnym rynku wydawniczym.
Uznanie budzi kompleksowość podręcznika, szczególnie zaś uwzględnienie w nim zarówno ważnych implikacji społecznych chowu i prewencji zwierząt, jak również szczegółowej problematyki gatunków zwierząt dotychczas zupełnie nieuwzględnianych w takich opracowaniach.
Wyrażam przekonanie, że ten nowoczesny podręcznik znajdzie licznych czytelników wśród naukowców i praktyków lekarzy weterynarii, studentów medycyny weterynaryjnej, zootechniki i hodowli zwierząt, biologii, a także hodowców i właścicieli. Podręcznik ten to godna polecenia pomoc edukacyjna, służąca pogłębieniu znajomości uwarunkowań zdrowia, dobrostanu i produkcyjności różnych gatunków zwierząt, ważnych z punktu widzenia prewencji weterynaryjnej.
Prof. dr hab. n. wet. Tomasz JANOWSKI
Książka ta, będąca zbiorem łatwych do zastosowania algorytmów, dostarcza odpowiedzi na większość z często pojawiających się pytań dotyczących diagnostyki i leczenia chorób psów i kotów. Każdy algorytm zbudowany jest według logicznych, praktycznych i ekonomicznych opcji postępowania, prowadząc od zagadnień ogólnych, przez nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, zmiany w badaniach obrazowych, do swoistego rozpoznania lub leczenia. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki opis problemu, następnie algorytm, a po nim zwięzłe wyjaśnienie dotyczące zalecanego postępowania. Federico Fracassi wraz z grupą wybitnych ekspertów w sposób przejrzysty i logiczny przedstawił podstawowe informacje dotyczące najczęstszych chorób psów i kotów. Korzystanie z tego podręcznika ułatwia właściwe rozpoznanie, a informacje zawarte w algorytmach prowadzą krok po kroku do ustalenia odpowiedniego postępowania medycznego.
Edward C. Feldman DVM, DACVIM (Small Animal Internal Medicine) ze Słowa wstępnego
This helpful guide will show you how kinesiology tape can be used to help treat a horse’s condition. You will be able to use kinesiology tape to help horses with a variety of issues.
Kiedy trzynastoletni Konrad Kuźmiński po raz pierwszy przestępował próg jeleniogórskiego schroniska, nie wiedział jeszcze, że poświęci życie ratowaniu zwierząt. Dziś może powiedzieć, że widział już chyba wszystko – stare psy porzucone w piwnicach, szczeniaki zamknięte w wersalkach, rasowce na łańcuchach, schorowane kundelki na granicy śmierci głodowej. Był zresztą świadkiem krzywdy nie tylko psów, ale także kóz, krów czy koni. Konrad jest przekonany, że każda istota zasługuje na godne życie, a jeśli właściciel go nie zapewnia, odbiera mu zwierzę, nie licząc się z konsekwencjami. Te zaś często bywają bolesne. Czym poskutkował tamten pierwszy dzień w schronisku? Jakie były początki działalności Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt? Jak wygląda codzienność Konrada i z jakimi trudnościami musi się mierzyć w systemie prawnym, który wielu spraw nie ułatwia? O swoich losach, chorobie, cierpieniu i ciemnej stronie ratowania zwierząt opowiedział Małgorzacie Walczak – dziennikarce, która karierę zaczynała, pracując między innymi przy reportażach o pseudohodowlach. Małgorzata Walczak – pochodząca z Kutna dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Swoją przygodę z mediami zaczęła w 2007 roku. Pracowała w „Wiadomościach” TVP, TVN Warszawa, TVN24, w redakcji „Dzień dobry TVN”, News24. Była wydawczynią oraz prowadzącą program „Newsroom” w Wirtualnej Polsce, prowadziła poranki oraz serwisy informacyjne w TVP Info. Szefowa redakcji Warszawsko-Mazowieckiej w TVP3. Dwukrotna laureatka nagrody Przyjaciel Zwierząt przyznawanej przez Straż dla Zwierząt oraz nagrody Dyrektora WIM za rzetelne dziennikarstwo medyczne. Autorka wielu reportaży dotyczących praw zwierząt. Konrad Kuźmiński – pochodzący z Jeleniej Góry założyciel i prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Choć sam nie lubi tego określenia, stał się niekwestionowaną gwiazdą w świecie miłośników zwierząt. Wieloletni wolontariusz w śląskich schroniskach. Przed założeniem Inspektoratu działał w fundacjach prozwierzęcych. Absolwent prawa, działacz społeczny zaangażowany w zmiany przepisów dotyczących praw zwierząt. Działania stworzonego przez niego stowarzyszenia DIOZ śledzą w mediach społecznościowych setki tysięcy osób.
Lektura niniejszego opracowania powinna być intensywnie propagowana w społeczeństwie, gdyż w sposób wysoce profesjonalny włącza zawód zaufania publicznego - lekarza weterynarii w ramy uregulowań prawa powszechnego, co jest charakterystyczne dla całej gamy tego rodzaju zawodów w naszym kraju. Umożliwia tym samym czytelnikowi właściwe zrozumienie istoty funkcjonowania zawodów zaufania publicznego. Problematyka naukowa opisana w monografii jest tematem istotnym, zarówno z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia, w medycynie weterynaryjnej i prawie. Na doniosłość omawianego zagadnienia wskazuje wkomponowanie się podjętej problematyki w ramy szeroko rozumianej ochrony weterynaryjnej zwierząt realizowanej przez lekarzy weterynarii podczas świadczenie swoich usług. Fragment recenzji prof.ucz.dr.hab.n.wet.Piotra Listosa, dr.n.prawnych
Leki po Dyplomie Weterynaria 2024 to kolejne wydanie podręcznego informatora o dostępnych w Polsce lekach Rp. i OTC stosowanych w weterynarii. Opisy leków powstały na podstawie dokumentów z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i obejmują: wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia, działania niepożądane, okres karencji, stosowanie w okresie ciąży, laktacji i nieśności, dawkowanie oraz informacje o terminie ważności i warunkach przechowywania. Uwzględniono również postaci i dawki preparatów, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. W obecnym wydaniu opisano około 1440 preparatów, oprócz leków również inne wybrane preparaty promowane przez firmy farmaceutyczne. W porównaniu do poprzedniego wydania usunięto leki wycofane ze sprzedaży i dodano ponad 30 opisów nowych leków. Wszystkie preparaty wymienione w książce Leki po Dyplomie Weterynaria zestawiono w trzech indeksach: 1. wykaz substancji czynnych i preparatów 2. wykaz preparatów według klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC) 3. wykaz preparatów według gatunków zwierząt
Praktyczne źródło informacji o wszystkich aspektach ultrasonografii małych zwierząt
Diagnostyka ultrasonograficzna małych zwierząt zawiera niezbędne wiadomości na temat podstawowych zasad ultrasonografii w praktyce klinicznej lekarza weterynarii małych zwierząt. Uporządkowana organizacja rozdziałów, aktualne informacje dotyczące technik i osiągnięć w tej dziedzinie, a także obrazy anatomiczne i patologiczne towarzyszące obrazom ultrasonograficznym sprawiają, że podręcznik jest cennym źródłem informacji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ultrasonografistów, a także dla studentów weterynarii. Dodatkową pomocą są filmy dostępne online, ukazujące techniki badania poszczególnych struktur.
Praktyczne źródło informacji o wszystkich aspektach ultrasonografii małych zwierząt
Diagnostyka ultrasonograficzna małych zwierząt zawiera niezbędne wiadomości na temat podstawowych zasad ultrasonografii w praktyce klinicznej lekarza weterynarii małych zwierząt. Uporządkowana organizacja rozdziałów, aktualne informacje dotyczące technik i osiągnięć w tej dziedzinie, a także obrazy anatomiczne i patologiczne towarzyszące obrazom ultrasonograficznym sprawiają, że podręcznik jest cennym źródłem informacji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ultrasonografistów, a także dla studentów weterynarii. Dodatkową pomocą są filmy dostępne online, ukazujące techniki badania poszczególnych struktur.
Celem tego atlasu jest zapoznanie lekarzy weterynarii praktyki ogólnej z patologią narządu wzroku w stopniu umożliwiającym szybkie rozpoznanie i zidentyfikowanie struktur objętych procesem chorobowym w obrębie gałki ocznej.
Każde zdjęcie opatrzone jest definicją danej jednostki chorobowej oraz opisem, który umożliwia jej rozpoznanie i zlokalizowanie. Książka ta zawiera również wiele informacji na temat przebiegu choroby, rozpoznania, leczenia, rokowania, predyspozycji rasowych itp.
Wszystkie zdjęcia w tym atlasie stanowią ilustrację przypadków rzeczywistych pacjentów, dlatego niektóre są proste w interpretacji, podczas gdy inne wymagają więcej wysiłku, aby dokładnie rozpoznać problem.
Dzięki ponad 400 wysokiej jakości zdjęciom, przejrzystym ilustracjom anatomicznym i dokładnym opisom, publikacja poświęcona stomatologii weterynaryjnej kotów może być wizualnym przewodnikiem umożliwiającym lepsze zrozumienie, szybką identyfikację i leczenie chorób jamy ustnej i zębów u tego gatunku w codziennej praktyce lekarza weterynarii. Przejrzysta i powtarzalna struktura materiału: etiologia, cechy kliniczne i diagnostyczne składa się na format, który umożliwia czytelnikowi szybkie wyszukiwanie wiadomości, a zestawienie kilku rodzajów obrazów (np. zdjęć i odpowiadających im zdjęć RTG) umożliwia wielowymiarowy wgląd w prezentowany materiał.
Diagnostyka radiologiczna w weterynarii to kompleksowe źródło informacji obejmujące zasady przeprowadzania diagnostyki radiologicznej i interpretacji uzyskanych wyników. Omawianym zagadnieniom towarzyszą wysokiej jakości obrazy radiograficzne, USG, MR i TK. Przyjazne dla użytkownika wskazówki pomagają rozwijać podstawowe umiejętności w zakresie ułożenia pacjenta, technik radiograficznych i środków bezpieczeństwa, różnicowania prawidłowych i nieprawidłowych warunków anatomicznych, właściwej interpretacji radiogramów oraz alternatywnych metod obrazowania. Aktualne, 7. Wydanie zostało gruntownie zmienione i zawiera najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, a także dodatkowe informacje na temat środków kontrastowych i radiografii stomatologicznej.
W nowym wydaniu:
• Rozdział poświęcony środkom kontrastowym w tomografii komputerowej i rezonansie magnetycznym.
• Informacje na temat obrazowania cyfrowego pomagające zrozumieć najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.
• Rozdział poświęcony radiologii stomatologicznej.
• Rozdział poświęcony obrazowaniu MR kręgosłupa zawierający najnowsze informacje na temat diagnostyki chorób rdzenia kręgowego za pomocą tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
• Omówienie procedur obrazowania ultrasonograficznego, takich jak ezofagogram, badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego, urografia wydalnicza i cystografia oraz jak te procedury są wykonywane w dzisiejszej praktyce.
Lekarz weterynarii, specjalista chirurgii i radiologii zwierząt Mieczysław Dyś szczgółowo omawia wszystkie zagadnienia związne z higieną i zdrowiem kotów. Wiele praktycznych porad i zaleceń lekarskich. Poznajemy wszelkie kocie problemy od urodzenia aż po wiek dojrzały kotów. Lektura obowiązkowa dla wszystkich właścicieli i hodowców kotów!
NOWE WYDANIE DWUTOMOWE Nowe wydanie Anatomii zwierząt domowych rozszerzono o rozdział zawierający podstawowe informacje z zakresu anatomii ptaków. Obok ssaków, właśnie ta gromada kręgowców jest najistotniejsza w praktyce lekarsko-weterynaryjnej. Przekazana w książce wiedza stanowi dobry wstęp dla studentów interesujących się morfologią i fizjologią ptaków, a w przyszłości łączących swoją praktykę zawodową z leczeniem i profilaktyką chorób ptaków. Podręcznik uzupełniono również o najnowsze informacje dotyczące metod obrazowania medycznego, które odgrywają coraz większą rolę w diagnostyce weterynaryjnej. W książce znalazły się także informacje na temat znaczenia klinicznego wybranych struktur anatomicznych, przydatne dla studentów starszych lat studiów.dr hab. n. wet. lek. wet. Aleksander Chrószcz prof. UPWr Anatomia jest podstawą medycyny. Szybki rozwój technik obrazowania, takich jak badania ultrasonograficzne, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, sprawia, że studenci medycyny weterynaryjnej, od których w ramach studiów przedklinicznych wymaga się zapoznania nie tylko ze zdjęciami radiograficznymi, ale też obrazami sekcyjnymi, muszą dogłębnie poznać struktury anatomiczne zwierząt domowych. Wielu praktykujących lekarzy weterynarii również powinno odświeżyć swoją wiedzę opartą na klasycznym szkoleniu w zakresie anatomii opisowej i topograficznej. Anatomia zwierząt domowych zawiera: wiadomości z zakresu nauk podstawowych, takich jak histologia, embriologia i fizjologia rozdział dotyczący anatomii kliniczno-topograficznej oraz anatomii ptaków liczne, doskonałej jakości, barwne ryciny, zdjęcia, rentgenogramy, ultrasonogramy, tabele obowiązujące miana anatomiczne w języku polskim i łacińskim
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?