Zapraszamy do działu beletrystyka religijna gdzie znajdą Państwo ciekawą lekturę nie tylko o objawieniach i świętych, ale także zbeletryzowane wydarzenia biblijne, opowieści o wierze, sile religii i miłości. Wśród tych powieści są też takie, które pozwalają odnaleźć ukojenie, zrozumieć sens wiary i odszukać prawdę. Zapraszamy po książki chrześcijańskie oraz szeroki i obszerny wybór powieści religijnych.
To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy dokonali aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce MaryiChoć św. Ludwik Maria Grignion de Montfort kojarzony jest przede wszystkim z Traktatem o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, nie wolno zapomnieć, że jest on także autorem dwóch mniejszych traktatów poświęconych Matce Bożej.Pierwszy z nich - Tajemnica Maryi - omawia ideę oddania się Niepokalanej, czyli tzw. świętego niewolnictwa miłości. Z kolei drugi - Najświętsza Eucharystia a Maryja Pośredniczka - uświadamia, jak ogromne łaski zjednuje Bogurodzica wierzącym, gdy uczestniczą oni w Najświętszej Ofierze i przystępują do Komunii Świętej. To idee, które ukształtowały duchowość maryjną wielkich świętych, m. in. św. Jana Pawła II czy św. Maksymiliana M. Kolbego.
""Mamy prawo mówić głośno o tym, co boli nas w Kościele: z namysłem, z szacunkiem i miłością. Kościół potrzebuje dzisiaj naszej szczególnej troski i modlitwy, wbrew wszelkim skandalom księży. Jeżeli wstydzilibyśmy się Kościoła, bylibyśmy nieludzcy tam, gdzie Bóg jest ludzki, wstydzilibyśmy się naprawdę samego Jezusa Chrystusa (Karl Barth). Jeżeli Bóg nie wstydzi się nas mimo naszych grzechów, jak my możemy się wstydzić Kościoła, którego Głową jest Chrystus? Miłość do Kościoła nakazuje nam mówić prawdę o tym, co nas w nim boli. Kościół jest wspólnotą grzeszników szukających zbawienia"" (fragment książki). Niniejsza publikacja zawiera rozmowy i artykuły Józefa Augustyna SJ z lat 2023-2024. Jest ona - o ile tak możemy powiedzieć - kontynuacją książki ""Intymna więź z Bogiem"". W obliczu grzechów Kościoła i świata, zbioru wywiadów i artykułów Autora z lat 2021-2023 opublikowanych przez Wydawnictwo AA.
Ojciec Angelico Maria Moccia, kaptan franciszkanin, egzorcysta, rektor Pustelni San Michele na Monte Sant'Angelo w diecezji Pozzuoli, odpowiada na pytania księdza Marcello Stanzione. Przedstawiając nauczanie dotyczące posługi egzorcysty i walki duchowej, opisuje przyczyny, sposoby i skutki demonicznych ataków na ludzi. Wskazuje środki, dzięki którym stajemy się bardziej odporni i mocniejsi w starciu z szatanem, sposoby i metody walki ze Złym, jako konkretne odpowiedzi na jego agresję. Opowiada o swoich doświadczeniach egzorcysty obdarzonego szczególnymi darami, wspierającymi go w niesieniu pomocy ludziom dręczonym przez złe moce.
Wybór Myśli na każdy dzień pochodzi przede wszystkim z ponadczasowego bestselleru literatury duchowej, niewielkiej książeczki pt. O naśladowaniu Chrystusa, której autorstwo przypisuje się Tomaszowi a Kempis. W czym tkwi jej niezwykła siła oddziaływania? Mimo, że tekst ten przynależy do mistyki, to jednak ma bardzo praktyczny, wręcz użytkowy charakter. Za pomocą krótkich sentencji podpowiada bezpośrednio, jak należy żyć, co praktykować, aby osiągnąć szczęście w doczesności i cieszyć się Bożą pomocą we wszystkim, czym wypełnione jest życie codzienne. I choć nierzadko pokazuje marność rzeczy doczesnych, to dalekie jest od wzbudzania niechęci wobec świata. Przeciwnie, pokazuje, że świat nie zawsze zagraża chrześcijaninowi, jeśli umie on mądrze żyć, a to, co w nim wrogie, można wykorzystać dla własnego dobra. Warto poznać i stosować zasady naśladowania Chrystusa w swoim życiu.
Mary Ruth Swope pokazuje w tej książce jak pomagać naszym dzieciom, wnukom i innym drogim nam osobom przez wspieranie ich potężną Bożą mocą codziennych błogosławieństw dotyczących najważniejszych spraw ludzkiego życia, takich jak: bezpieczeństwo i spokojny sen; mądrość w podejmowaniu decyzji; pomyślność we wszystkim, co naprawdę potrzebne; odwaga w mierzeniu się z lękami i przeszkodami stawianymi przez świat; dobre zdrowie przez całe życie.
W najnowszej książce Joanna Wieliczka-Szarkowa opisuje życie Edyty Stein, patronki Europy, kandydatki do tytułu Doktora Kościoła i pierwszej kanonizowanej Żydówki. Edyta Stein urodziła się we Wrocławiu w żydowskiej rodzinie. Jako doktor filozofii zajmowała się fenomenologią i była asystentką wybitnego niemieckiego filozofa Edmunda Husserla. Po latach duchowych poszukiwań przyjęła chrzest i została katoliczką, co nie spotkało się ze zrozumieniem jej matki. Wstąpiła do Zakonu Karmelitanek Bosych, przyjmując zakonne imię Teresy Benedykty od Krzyża. Już w czasie drugiej wojny światowej ofiarowała swoje życie za nawrócenie Żydów. Zginęła w komorze gazowej obozu Auschwitz-Birkenau w 1942 roku. Papież Jan Paweł II w 1998 roku ogłosił tę karmelitańską męczennicę świętą Kościoła, a następnie patronką Europy.
Kiedy Don Piper wracał z konferencji, miał wypadek – jego samochód został zmiażdżony przez wielką ciężarówkę, która nagle zjechała na zajmowany przez niego pas. Po przyjeździe karetki stwierdzono, że Don poniósł śmierć na miejscu. Jego martwe ciało leżało we wraku samochodu – jednak w tym samym czasie Don doświadczał wspaniałości nieba, podziwiając jego piękno i słuchając niezwykłej muzyki.
Półtorej godziny po wypadku, po modlitwie zanoszonej w jego intencji, Don w cudowny sposób powrócił do życia na tym świecie. Po nie dających się opisać słowami wspaniałościach nieba pozostało jedynie wspomnienie. Miesiące czekającej go rekonwalescencji, niepewność co do wyzdrowienia wystawiły wiarę Pipera na ciężką próbę.
Don dzieli się tutaj swoimi niezwykłymi przeżyciami, które odmienił)’ jego życie. Ta książka odsłania w nadzwyczaj realistyczny sposób skrawek Bożej, niebiańskiej rzeczywistości. Jest wsparciem dla cierpiących i opłakujących śmierć bliskiej osoby. Doświadczenia Dona Pipera, które w niezwykły sposób zmieniły jego życie, mają moc odmienić i Twoje.
W świecie, w którym Bóg stał się Wielkim Nieobecnym, słowa Benedykta XVI są jak światło w ciemności, jak pokarm dla zgłodniałej duszy. To nie tylko nauczanie, ale i świadectwo człowieka, który genialnie łączy wiedzę kilku profesorów z prostą wiarą wyniesioną z rodzinnego domu. KS. TOMASZ JAKLEWICZ TEOLOG, DZIENNIKARZ, DUSZPASTERZ Jaka jest wiara papieża Benedykta XVI? Jakie prorocze intuicje towarzyszyły mu na drodze kapłańskiej służby? Jak wypatrywać Bożego światła w mrokach dzisiejszych czasów? Moja wiara to wyjątkowy zbiór tekstów Josepha Ratzingera na tematy niezwykle istotne i bliskie jego sercu. Składają się one na osobiste Credo papieża emeryta. Dzięki zebranym przemówieniom, jesteśmy w stanie na nowo rozkochać się w Kościele, odkryć prawdziwą wartość ofiary czy cierpienia oraz ponownie zachwycić się Słowem Bożym i Liturgią. Książka ta jest hołdem dla papieża, który bardziej niż ktokolwiek inny podkreśla wartość i znaczenie ciągłości Tradycji w czasach, w których Chrystus jest niemal nieobecny, a dla wielu ludzi najważniejszym celem jest całkowite zniszczenie Kościoła.
Czy dzisiaj potrzebujemy Dziesięciu Przykazań? Jak powinniśmy je interpretować w obliczu radykalnych zmian społecznych i religijnych? W dobie nowych technologii, które zalewają współczesnego człowieka, w czasach, w których nawet osoby regularnie uczestniczące w życiu Kościoła nie znają prawd wyznawanej przez siebie wiary? Fabio Marchese Ragona przedstawia nam dogłębna analizę Dekalogu podjętą przez dziesięciu kardynałów, pochodzących z różnych stron świata i mających odmienne doświadczenia duszpasterskie. Hierarchowie podejmują refleksje nad przykazaniami, które Bóg podyktował Mojżeszowi – abyśmy mogli ponownie odkryć kodeks moralny, który od niepamiętnych czasów stanowi fundament wiary dla wyznawców chrześcijaństwa i judaizmu.
Czy formuła uniwersytetu jest dziś zagrożona? Na czym powinna polegać jego misja? W czym tkwi jego siła i znaczenie? W książce O niebo lepiej ksiądz profesor Antoni Dębiński odpowiada na te pytania także na podstawie własnych doświadczeń, poniekąd sam staje się bohaterem własnej opowieści. Odsłania przed nami poszczególne stopnie akademickiego wtajemniczenia, oprowadzając nie tylko po swoim KUL-u dwóch kadencji rektorskich, nie tylko po prawie rzymskim, którym żyje na co dzień, ale także po Lublinie, swoim mieście, gdzie mieszka i pracuje. Ujawnia też kulisy trudnych decyzji życiowych i personalnych. Odpowiada na pytanie, czy nauka musi być uwikłana w politykę, wyjaśnia, jak to jest podlegać jednocześnie władzy ministerstwa i Watykanu. Tłumaczy, dlaczego medycyna na uniwersytecie jest normą, a nie ekstrawagancją, punktuje przykłady obecności prawa rzymskiego w naszym życiu, odpowiada na pytanie, według jakiego prawa sądzony był Jezus z Nazaretu, wymienia zasługi naszych rodaków dla konstytucji amerykańskiej, świętego Izydora dla Internetu czy wpływ zaborców Rzeczypospolitej na rozwój polskiej kultury prawnej. Niespodzianek jest wiele i dlatego też O niebo lepiej można wpisać na listę lektur obowiązkowych nie tylko dla miłośników Lublina czy KUL-u, ale wszystkich, którym leży na sercu kształt polskiej nauki i kultury.
POLSKIE MUZUŁMANKI. ICH HISTORIE, ICH GŁOS, ICH WYBORY Co kryje się za decyzją Polek, które wybierają islam? Co daje im religia, która według stereotypów odbiera kobietom wolność i czyni poddanymi mężczyźnie i jego rodzinie? Jak wygląda życie, gdy trzeba modlić się w tajemnicy i tłumaczyć z noszenia hidżabu? Danuta Awolusi przez dwa lata wnikliwie obserwowała i poznawała codzienne życie polskich konwertytek. Spotykała się z nimi w meczetach i kawiarniach, uczestniczyła w modlitwach i słuchała o dramatycznych wyborach i osobistych transformacjach. Reporterka dociera do środowiska polskich muzułmanek, pokazując świat, którego istnienia większość z nas nawet nie podejrzewa. Po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda życie konwertytek w Polsce. Jak ukrywały swoją wiarę przed rodziną? Jak znajdują mężów przez internet? Jak radzą sobie z presją społeczną i uprzedzeniami? Czy tęsknią za katolicyzmem? Jak nowa religia kształtuje ich tożsamość i codzienność? To opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, odwadze, wolności wyboru i cenie, jaką trzeba za nią zapłacić. Odsłania nieznane oblicze polskiego islamu, zadając głębsze pytania o wolność wyznania, tolerancję i prawo do bycia innym we współczesnej Polsce. Danuta Awolusi - pisarka, autorka powieści obyczajowych i reportaży. Nauczycielka w szkole Pasja Pisania. Niezależna copywriterka i dziennikarka związana z portalem literackim granice.pl. Marzy o tym, aby wszyscy ludzie mogli być równi i walczy o społeczną akceptację oraz dobro planety. Na co dzień mieszka ze swoim psem Dropsem w Warszawie. Miłośniczka roślinnego jedzenia, tatuaży i pisania o emocjach.
Przeżyj rok pełen pokoju z aniołami Pragniemy, aby nasze życie było wyjątkowe, pełne miłości, nadziei i radości. W obliczu trudnych wydarzeń, stresu i przebodźcowania tęsknimy za bezpiecznym światem, w którym można doświadczyć głębszej rzeczywistości, ciszy, ukojenia. Doświadczyć Boga. Anselm Grün przypomina, że na naszej drodze nie jesteśmy sami. W każdym momencie – zwłaszcza tym trudnym – towarzyszą nam Aniołowie. To właśnie oni stoją nieustannie przy naszym boku, strzegą nas, podpowiadają nam, dokąd powinniśmy skierować nasze kroki. Aniołowie otaczający nas podczas modlitwy łączą niebo i ziemię, są odpowiedzialni za to, żebyśmy nie byli na ziemi sami z naszym staraniem, abyśmy mogli odczuć Boga w modlitwie. Aniołowie mówią nam: Bóg jest blisko. Jesteś zanurzony w Jego uzdrawiającej i kochającej obecności. Aniołowie są przy tobie nieustannie, poczuj ich obecność i nie martw o jutro… *** Anselm Grün (ur. 1945) – benedyktyn, doktor teologii, autor wielu publikacji z zakresu duchowości, znany i ceniony kierownik duchowy oraz prelegent. W Wydawnictwie WAM ukazało się kilka jego książek, .: Doświadczenie Boga. Sposoby przeżywania wiary, Droga do siebie. Rekolekcje benedyktyńskie w codzienności oraz Duchowa wolność. ** Aniołowie objawiają nam głęboką prawdę: pokazują, że nasze życie jest „czymś więcej”, że liczą się w nim duchowe wartości. Ich ponowne „przybycie” dzisiaj wyraża nadzieję: że nasze życie naprawdę nie biegnie ku próżni, że może się udać, że możemy dojść do naszego właściwego celu. ** Aniołowie są duchowymi towarzyszami w drodze. Uświadamiają nam głęboką tęsknotę tkwiącą w sercu każdego z nas. Są źródłem inspiracji. Zostaniemy napełnieni innym, wyższym życiem, które zaspokoi każdą tęsknotę naszej duszy.
Kto ma nadzieję, żyje inaczej, zostało mu dane nowe życie. Benedykt XVI Nasze życie wypełnione jest lękiem. Każdy z nas go doświadcza. Uciekamy przed cierpieniem, pustką, strachem o siebie i bliskich, przed osamotnieniem. Nie ma na świecie człowieka, który nie szukałby ucieczki od uczuć, emocji, momentów, które go zwyczajnie przerastają. Często zapominamy jednak, że Bóg w swojej wielkiej miłości do każdego z nas zostawił nam coś, co ma moc podnieść nas nawet z najgłębszej ciemności. To Jego Słowo niosące niezawodną nadzieję! Ta książka przypomina o tym, że Bóg zawsze czuwa, jest bliski i że w odpowiedniej chwili przybędzie nam z pomocą. Niech każda strona tej publikacji będzie drogowskazem, światłem nadziei na każdy nowy dzień!
„Jeśli ktoś jest spragniony i wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije. Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza...”. Gorąco polecam książkę Basi i ojca Bogdana. Napisali ją z serca i długoletniego doświadczenia medytacji. Jestem przekonany, że zarówno niniejsza pozycja, jak i Duchowe Schronisko nieopodal rychwałdzkiego sanktuarium będą nieocenioną pomocą dla wszystkich poszukujących prawdy o Bogu, człowieku i świecie. Przeczytajcie książkę i odwiedźcie Rychwałd! Ksiądz Mirosław Tosza Polecam wszystkim tę książkę, a szczególnie tym, którzy chcą zagłębić się w dobrodziejstwo medytacji. Oprócz konkretnych wskazówek podaje też różnice między medytacją, kontemplacją a ćwiczeniami relaksacyjnymi. Często słyszymy, że ludzie zachwycają się medytacjami Wschodu, tak naprawdę nie znając chrześcijańskiej. Mamy ogromne bogactwo mistrzów życia kontemplacyjnego, z doświadczeń których można korzystać. Zagonieni przez codzienne sprawy odczuwamy pustkę i zmęczenie, a jednocześnie pragnienie tego, co nieprzemijające. Warto odpocząć, czyli począć się na nowo poprzez kontemplacje w obecności Boga. Polecam tę lekturę! Siostra Anna Bałchan SMI
Mała Zofia wie, że może mówić Bogu o wszystkim. Ale "wszystko" jest zbyt wielkie i Zofia za nim nie przepada. Dlatego wieczorami opowiada o kawałkach wszystkiego. Czasem są one maleńkie, jak biedronka, niekiedy wielkie jak słoń. Bywają przyjemne, jak huśtawki, albo niezbyt miłe, jak wizyta u dentysty. Dają się dotknąć, jak miękka poduszka, lub tylko wyobrazić, jak elfy i smoki.Zofia jest rezolutna i szczera. Czasem ma siły na długą opowieść, a czasem zasypia po jednym zdaniu. Ale nawet jedno zdanie wystarcza, by Bogu podziękować! Dzień po dniu, okruszek po okruszku, Zofia dziękuje Bogu za świat. Wie, że tematów nigdy jej nie braknie.
Czekasz na ten wieczórniecierpliwie,tak jak czekali kiedyśTwoi rodzice i dziadkowie.Na ten jedyny i niepowtarzalnywieczór wigilijny,poprzedzającyBoże Narodzenie.Na wieczór, który poprzedzaprzyjście na światSyna Bożego małego Jezusaw betlejemskiej grocie.Będzie uroczysta wieczerza,choinka, opłatek, kolędy.I oczywiście Święty Mikołaj.Prezenty będą inne,niż za dziadkowych czasów,ale radość - ta sama.Chcesz się przekonać?Więc zacznij czytać
Danuta Kądziołka przedstawia w książce dogłębną i szeroko ujętą analizę problematyki wychowania chrześcijańskiego w rodzinie, z odniesieniem do kontekstu dialogu międzywyznaniowego. Autorka podjęła znaczący trud szczegółowej analizy literatury przedmiotu. Warto podkreślić, że analizy te mają charakter interdyscyplinarny, co świadczy o jej szerokich horyzontach poznawczych. Jest to interesująca pozycja naukową, której lektura przybliży istotne zagadnienie, jakim jest dynamika wychowania w rodzinie chrześcijańskiej w odniesieniu do trzech wybranych wyznań: rzymskokatolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Autorka przedstawia czytelnikowi pogłębione analizy pedagogiczne, a także historyczno-teologiczne, psychologiczne i socjologiczne. Wyniki badań przedstawione w książce mogą wzmocnić dialog ekumeniczny i współpracę pomiędzy wyznawcami poszczególnych Kościołów w obszarze wychowania. Lektura książki może pomóc także rodzicom, którzy starają się wychować dzieci w oparciu o istotne dla nich wartości i tradycje. Ks. dr hab. Grzegorz Godawa, prof. UPJPIIPrzedłożone do recenzji opracowanie dotyczy ważnej poznawczo i społecznie problematyki podejmowanej w inspiracji chrześcijańskiej i wpisuje się w naukową dyskusję nad przebiegiem procesu wychowania w rodzinie wielopokoleniowej. Przyjęcie perspektywy pedagogicznej w oglądzie znaczenia tradycji chrześcijańskich w wychowaniu w rodzinie wielopokoleniowej to ważny i potrzebny współcześnie przedmiot badań i analiz pedagogicznych. Implikuje on wiele istotnych kwestii dotyczących między innymi złożonych uwarunkowań wychowania, efektów oddziaływań wychowawczych czy też zagadnień dotyczących integralności rozwoju i wychowania człowieka. Odnosi się do złożonej struktury biologicznej, psychicznej i duchowej człowieka, co obecnie - w szczególnym kontekście społeczno-kulturowym - wymaga zaakcentowania, rekomendacji i promocji. Autorka sprostała wyzwaniom, jakie stawia przed badaczem opis, wyjaśnienie, rozumienie i interpretacja tak subtelnej, intymnej, a jednocześnie wieloaspektowej i zróżnicowanej rzeczywistości, jaką jest życie rodzinne i wychowanie w rodzinie. Książka może znaleźć wielu odbiorców wśród studentów, młodych badaczy i tych doświadczonych, wśród teoretyków i praktyków, pedagogów i psychologów, przedstawicieli innych dyscyplin społecznych, a także wśród teologów i familiologów, rodziców, duszpasterzy i wychowawców. Dr hab. Danuta Opozda, prof. KUL
Jeśli kochacie ciekawe opowieści i lubicie kolorowanki, ta książeczka z pewnością jest dla was. Dzięki jej stronom dowiecie się, co się wydarzyło, gdy pewnego razu grupę wesołych przedszkolaków odwiedziła siostra misjonarka pracująca w dalekiej Kenii; przeczytacie wiele ciekawostek o życiu afrykańskich dzieci i poznacie mądre bajki pochodzące prosto z Czarnego Lądu. Ta książeczka przypomina nam także, że każdy z nas od chwili chrztu świętego jest misjonarzem Pana Jezusa i może zrobić wiele dobrego dla misji. A zatem nie ma na co czekać, wyruszmy w daleki świat i poznajmy nowych przyjaciół!
"Dzienniczek Małego Krzyżowca" opowiada przeżycia chłopca w ciągu dwu lat, z którym pewnie dużo odnajdziecie podobieństwa. Tak jak Wy, Stach chodzi do szkoły i przyjaźni się z kolegami, - tak jak niejedno z Was, ma milutką siostrzyczkę, małego braciszka i bardzo dobrą mamusię, która po śmierci ojca jest jedyną mu opiekunką, - tak wreszcie, jak zapewne każdy z Was, ma Stach swoje wady, ale pracuje nad ich wykorzenieniem szczerze, w czym mu wielce pomaga to, że jest "Małym Krzyżowcem", tj. należy do Krucjaty Eucharystycznej, i stara się coraz lepiej spełniać obowiązki, które w tym Stowarzyszeniu na siebie przyjął, a więc modlitwą i małymi ofiarami wypraszać u Pana Boga różne łaski potrzebne wedle intencji Ojca św. Toteż coraz goręcej kocha Pana Boga i staje się coraz grzeczniejszym. Czytając jego przygody i odniesione stąd wrażenia, możecie znaleźć nie tylko bardzo miłą rozrywkę, ale i zachętę do dobrego, przez naśladowanie Stacha i grzecznej jego siostrzyczki. Może więc Wam ta książeczka przynieść nie tylko rozrywkę, ale i prawdziwy pożytek.
Od Ambasady – czy twoje serce jest ambasadą Boga? – i Asertywności duchowej aż do Źródła życia. Alfabet ks. Piotra Pawlukiewicza to wyjątkowa książka, która odsłania bogactwo jego głębokich myśli i inspirujących refleksji. To duchowa mapa drogowa, prawdziwy przewodnik dla duszy. Ksiądz Piotr pozostawił po sobie setki stron rękopisów, prywatnych notatek oraz niepublikowanych kazań. Znajdujemy w nich pełne mądrości i humoru refleksje, które pomagają w lepszym zrozumieniu siebie, wiary oraz codziennego życia. To lektura dla tych, którzy szukają duchowego wsparcia i wewnętrznego pokoju na co dzień. Książka jest kontynuacją serii książek autorstwa ks. Pawlukiewicza i jemu poświęconych, zapoczątkowanej bestsellerem Dbaj o dziś!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?