KATEGORIE [rozwiń]

Sensacja i kryminał

Lubisz silny dreszczyk emocji? Jeśli tak ta kategoria jest dla Ciebie. Obszerna temetyka jaką jest kategoria książek sensacyjnych i kryminalnych charakteryzuje się niezwykłą, interesującą, wciągającącą, trzymającą w ciągłym napięciu i zapierająca dech w piersiach akcją. Intrygujące powieści kryminalne pełne mrocznych tajemnic, wprowadzają w mroczny i brutalny świat, wbijają czytelnika w fotel i zaskakują wartką akcją. Naładowane emocjami, zaskakujące i niekiedy rozdzierające serce mroczne historie...

Okładka książki Nie słyszę Cię, kochanie

49,99 zł 34,47 zł


Zaskakujący kryminał psychologiczny "Nie słyszę cię, kochanie" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników gatunku! Główną bohaterkę Magdę poznajemy w trudnym dla niej momencie. W niewyjaśnionych okolicznościach traci bowiem słuch. Lekarze rozkładają ręce, a kobieta ze wszystkich sił próbuje przypomnieć sobie, co takiego właściwie wydarzyło się poprzedniego wieczoru, co mogłoby być przyczyną jej stanu. Jakby kłopotów było mało, dochodzi do zaginięcia jej męża, a policja nie pozostawia jej złudzeń, że ma ją na celowniku jako potencjalną podejrzaną w tej sprawie. Przeplatające się wątki z teraźniejszości oraz przeszłości z każdą kolejną stroną rzucają czytelnikom coraz więcej światła na tę dziwną sprawę. Milska postanawia działać na własną rękę, a pomaga jej w tym były mąż. Czy z takiego układu sił może wyjść coś więcej niż totalna katastrofa? Plączące się nieustannie tropy, intrygujący bohaterowie o skomplikowanych osobowościach i sprawa, która jest podejrzana na tak wielu płaszczyznach, że podczas czytania umysł nie przestaje ani na chwilę pracować na najwyższych obrotach - "Nie słyszę cię, kochanie" to niepodważalny majstersztyk gatunku. Małgorzata Starosta ma na swoim pisarskim koncie wiele kryminałów. Z pewnością od dzieł innych autorów odróżnia ją wyjątkowy, bogaty język, który sprawia, że czytanie stworzonych przez nią historii nabiera wyjątkowego smaku. Jeżeli szukasz w książkach dobrze poprowadzonej intrygi, nietuzinkowego poczucia humoru i pięknej polszczyzny, twórczość autorki zdecydowanie jest dla Ciebie.
Okładka książki Dziesięć dni

39,90 zł 27,52 zł


"Dziesięć dni" to niesamowicie wciągająca powieść Mel Sherratt, która zabiera czytelnika w mroczny świat zaginięć i tajemniczych wydarzeń. Autorka snuje historię, w której kobiety znikają z ulic, by odnaleźć się po dziesięciu dniach. Niestety ostatniej z porwanych nie udaje się uwolnić. Wśród tego chaosu znajduje się Eva, dziennikarka, której życie kieruje się na zaskakujące tory. Eva znajduje się w sytuacji, której nigdy by się nie spodziewała. Zniewolona, próbuje zrozumieć, co doprowadziło ją do tego miejsca i kto za tym wszystkim stoi. Jej myśli krążą wokół tajemniczych wydarzeń ostatnich dni, próbując połączyć kropki i odnaleźć jakiś trop, który bohaterka mogłaby wykorzystać do ucieczki. Jednak z każdą chwilą robi się coraz bardziej oczywiste, że Eva nie jest w stanie zidentyfikować swojego oprawcy ani zrozumieć, dlaczego stała się jego kolejną ofiarą. Czuje, że czas przepływa jej przez palce, a desperacja z każdą chwilą rośnie, gdy kobieta próbuje odkryć prawdę ukrytą za zasłoną tajemnicy. "Dziesięć dni" to wciągający thriller, który porusza tematykę zaginięć i tajemniczych wydarzeń. Mel Sherratt mistrzowsko buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynt zdarzeń, w którym każda kolejna strona odsłania coraz to nowsze, zaskakujące twisty. Czy Eva zdoła przetrwać, czy też stanie się kolejną ofiarą w mrocznym świecie? Czytelnik odnajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania w tej wciągającej powieści, która skrywa liczne zwroty akcji.
Okładka książki Jack Reacher: Sprawa osobista

44,90 zł 30,65 zł


Możesz się rozstać z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze i nie do końca. I nie w przypadku Jacka Reachera. W centrum Paryża snajper oddaje strzał do prezydenta Francji. Wszystko wskazuje na to, że chodziło o próbę generalną przed londyńskim szczytem G8 i jednym z potencjalnych celów jest prezydent USA. Wywiad wojskowy, FBI i CIA mają swojego podejrzanego i zwracają się o pomoc do Jacka Reachera, który przed laty wpakował go za kratki. Podejrzliwy wobec służb specjalnych Reacher nie wierzy w ich teorię… Dopóki sprawa nie stanie się osobista .
Okładka książki Jack Reacher: Nigdy nie wracaj

45,90 zł 31,33 zł


Na Reachera czekają trzy wiadomości – jedna gorsza od drugiej. A mógł nie wracać do jednostki, w której kiedyś służył… Jeśli kiedykolwiek w swoim dorosłym życiu Jack Reacher miał coś, co przypominało dom, to właśnie przed tym stoi. Po długiej drodze z Dakoty Południowej, podczas której kilkakrotnie otarł się o śmierć, dotarł do siedziby 110. jednostki żandarmerii wojskowej, w której służył kilkanaście lat wcześniej. Do odbycia tej podróży skłoniła go major Susan Turner, obecnie dowodząca tą jednostką, okazuje się jednak, że kobieta zniknęła, a na jej miejscu siedzi urodzony biurokrata – podpułkownik Morgan. To właśnie przed takimi ludźmi Reacher uciekał, odchodząc z armii. Ale Armia Stanów Zjednoczonych najwyraźniej tak łatwo nie odpuszcza, bo Morgan ma dla niego trzy wiadomości. Jedną gorszą od drugiej. Po pierwsze, właśnie został przywrócony do służby czynnej. Po drugie, czeka go proces o zabójstwo. Po trzecie, wniesiono przeciwko niemu pozew o ustalenie ojcostwa.
Okładka książki Jack Reacher: 61 godzin

44,90 zł 30,65 zł


Jack Reacher ma 61 godzin – i ani minuty dłużej – aby uratować bardzo cenną starszą panią. W Bolton, miasteczku w Dakocie Południowej, mieszka miła starsza pani, która ma być świadkiem koronnym w procesie przeciwko przywódcy gangu motocyklowego handlującego amfetaminą. Jeśli ma zeznawać przed sądem, musi przeżyć. A do tego będzie potrzebowała pomocy. Tymczasem policja nie wie, w co włożyć ręce. Pilnować pobliskiego więzienia, gdzie przetrzymywany jest oskarżony, czy świadka, którego ktoś na pewno będzie próbował uciszyć. Ktoś z miejscowych albo ktoś z zewnątrz. Jak Jack Reacher jadący autobusem, który trzydzieści kilometrów od Bolton wpada w poślizg…. Tylko że on nie jest płatnym zabójcą, jak początkowo podejrzewają miejscowi stróże prawa. Reacher, ostatni sprawiedliwy, po prostu nie lubi ludzi czyhających na życie starszych pań. Ale żeby uratować właśnie tę, musi się dowiedzieć kilku rzeczy. Na przykład, jaką tajemnicę skrywa pobliska opuszczona baza wojskowa. Ma na to 61 godzin. I ani minuty do stracenia.
Okładka książki Zapach śmierci
nowość

49,99 zł 29,84 zł


Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej. Pewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety. Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży… Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie… Szpital upomni się o kolejne ofiary. Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się. Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zasłynął jako autor thrillerów kryminalnych, których głównym bohaterem jest antropolog sądowy – David Hunter. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Simon Beckett mieszka wraz z żoną w Sheffiled w Anglii.
Okładka książki Gorący lód
nowość

44,90 zł 30,42 zł


Egzotyczny Madagaskar, walka z czasem, duże niebezpieczeństwo i walka, w której stawką jest życie! Whitney MacAllister właśnie wraca do Nowego Jorku po niezbyt udanym pobycie w Paryżu. Ale cóż może jeszcze poruszyć młodą i piękną dziedziczkę olbrzymiej fortuny? Ekskluzywne kluby, weekendy na Martynice, towarzystwo bogatych i sławnych – to dla niej chleb powszedni. Dopiero kiedy los styka ją z mężczyzną o bardzo podejrzanej profesji i reputacji, odczuwa dreszczyk emocji. Wkrótce jednak to, co wydawało się zabawnym przerywnikiem w udanym życiu, zmienia się w niebezpieczną przygodę.
Okładka książki Czerwony
nowość

49,90 zł 33,82 zł


CZERWONY – zdumiewająca opowieść o manipulacji Dwudziestosześcioletnia Marcelina ma szczególny dar – postrzega świat kolorami. Według niej każdy człowiek ma aurę, którą dziewczyna nie tylko widzi, ale także rozumie. Od kilkunastu tygodni dręczą ją senne koszmary, w których topi się w krwistej czerwieni. Sny się powtarzają, a nawet rozwijają, a wszystkie dotyczą jednego miejsca – Bromierzyka, opuszczonej wsi w Puszczy Kampinoskiej. Okazuje się, że jest to miejsce istotne dla historii Marceliny, stamtąd bowiem pochodzą jej przodkowie. Skąd jednak okropne sny, w których powracają tragicznie zmarli ludzie? I to tacy, których Marcelina nie mogła poznać – niektórzy odeszli bowiem nawet ponad sto lat temu. W korowodzie sennych postaci pojawiają się nie tylko jej protoplaści, ale też samobójcy, ofiary kolejnych powstań i zawieruch wojennych, a nawet okrutnych mordów. Czy sny mają związek z sympatycznym starszym panem, który poi Marcelinę prozdrowotnymi ziołami? Czy ktoś próbuje nią manipulować? A może dziewczyna traci zmysły i stopniowo pogrąża się w otchłani szaleństwa? Czy jest ku temu jakiś powód? Agnieszka Lis udowadnia, że autentyczne historie potrafią być niezwykle zaskakującą kanwą opowieści.
Okładka książki W czasie suszy płynie krew
nowość

42,90 zł 29,07 zł


Na wymęczoną inflacją i recesją Europę spada nowy kataklizm. Wielka susza grozi przerwaniem dostaw wody do budynków mieszkalnych. W dniu, w którym z warszawskich kranów wydobywa się już tylko złowróżbne syknięcie, sierżant Kornel Kraus rozpoczyna najważniejsze w życiu śledztwo. W sprawie o zabójstwo, którego sprawcę... już zatrzymał. Sekrety sprzed lat, tajne sojusze i zdrady – Kraus musi odkryć wszystkie tajemnice, zanim miasto pogrąży się w kompletnym chaosie.
Okładka książki Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
nowość

49,90 zł 33,61 zł


Tajemnice PRL-owskich służb to bardzo chodliwy towar. Łakomy kąsek dla światowych agentur. Dla nich każdy brud się przyda. Do szantażu, do werbunku, do eliminacji. Wątki homoseksualne, korupcyjne kwity, haki – wszystko znajdzie kupca. A Polska to doskonały rynek takich papierów. Radosław Sztylc – młody oficer Wojska Polskiego trafia w sam środek międzynarodowej afery szpiegowsko-kryminalnej. Aby rozwikłać krwawą zagadkę, musi przyjąć propozycję „nie do odrzucenia”. Zostaje oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych. Zmierzy się nie tylko ze sprytnym i bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Najgroźniejsze niebezpieczeństwo grozi mu ze strony własnych służb. Do tego dochodzi walka z rutyną, trepami i wojskowym „betonem”. Bo – jak mówią bardziej doświadczeni oficerowie – nie ma lekko w przemyśle ciężkim. Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko? „Hajlajf” to najnowsze dzieło dwójki autorów. Pierwszy z nich to ukrywający swoją tożsamość były Oficer WSI i Służby Kontrwywiadu Wojskowego – Kafir. O swojej służbie w Afganistanie opowiedział w debiutanckiej powieści „Kontakt”, wydanej w 2018 r. Książka okazała się bestsellerem i ściągnęła na niego kłopoty. Na przełomie kwietnia i maja 2019 r., do jego mieszkania zastukali z nakazem przeszukania funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, a on sam stał się celem śledztwa pod zarzutem ujawnienia informacji niejawnych. Drugim autorem jest dziennikarz Łukasz Maziewski, który od kilku lat pisze o bezpieczeństwie dla największego polskiego dziennika, Faktu. – Chciałem pokazać, że w WSI służyli tacy ludzie, jak w całej armii; dobrzy, źli, lepsi i gorsi. Ale na pewno nie głupi – przekonuje Kafir.
Okładka książki Zawieszeni
nowość

49,90 zł 33,61 zł


Wojskowa Służba Informacyjna po brutalnej weryfikacji i rozwiązaniu miała odejść w zapomnienie… Większość służących w niej oficerów wyrzucono, a tych, którzy zostali w nowej Służbie Kontrwywiadu Wojskowego zaczęto traktować z nieufnością i z dystansem. Jednak wojna w Iraku i Afganistanie wymusiła na nowych władzach skorzystanie z umiejętności żołnierzy byłej WSI, których do tej pory mieli za bandytów i zdrajców. Stanęli oni przed wyborem: albo wyjazd na wojnę, albo wilczy bilet i wyrzucenie z armii, jednym z nich jest pułkownik Radosław Sztylc. W „Zawieszonych” ponownie spotkamy dobrze już znanych bohaterów, jak komandora Jędrzeja Sobolewskiego, chorążego Jacka Rusinka, czy piękną agentkę CIA Beverley Karter. Na drodze Radka pojawią się też kolejne osoby, czy będą to wrogowie? Radża znowu będzie musiał walczyć o życie i to nie tylko na wojnie w Afganistanie, ale i we własnym kraju. Będą za nim podążać bezwzględni zabójcy z GRU oraz płatni zdrajcy z polskich elit politycznych i Wojska Polskiego. Kto przeżyje? Kto zginie? Kto okaże się kretem? A kto nieoczekiwanym sprzymierzeńcem? Czy Sztylc, nie mając nic, będzie miał wystarczająco dużo, by dokonać zemsty na zdrajcach i płatnych zabójcach z Rosji?
Okładka książki Adwokat diabła
nowość

49,90 zł 33,81 zł


Najnowsza powieść bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha. Charyzmatyczny prawnik Eddie Flynn powraca i trafia na swojego najgroźniejszego przeciwnika! Ten człowiek wygrał każdy proces. Bo to on stoi za każdym zabójstwem. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Randal Korn, ambitny i pewny siebie prokurator okręgowy, lubuje się w posyłaniu oskarżonych do celi śmierci i oglądaniu ich egzekucji. Nawet jeśli wcale nie są winni. Niesłusznie uwięzionemu mężczyźnie, Andy’emu Dubois, grozi kara śmierci za zabicie młodej dziewczyny. Korn zdążył już zaaranżować cały proces tak, by zapewnić sobie kolejne szybkie zwycięstwo i wyrok skazujący. Jedynym pionkiem, którego nie ustawił na swojej szachownicy, jest Eddie Flynn. Błyskotliwy i przebiegły adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał, ma zaledwie siedem dni na uratowanie niewinnego człowieka przed skorumpowanym systemem. I znalezienie prawdziwego mordercy. Za tydzień sędzia odczyta wyrok. Ale czy Eddie dożyje, by go usłyszeć? Adwokat diabła sprawi, że z emocji spocą wam się dłonie, a krew zmrozi się w żyłach. Przy niesamowitych scenach z rozpraw sądowych nawet John Grisham wypada blado! „The Times” To wyjątkowy pisarz, wierzcie mi. Lee Child Niezwykle emocjonujący dramat sądowy. Shari Lapena
Okładka książki Emplarium
nowość

61,38 zł 37,25 zł


Słynny autor romansów ginie w wypadku samochodowym. Po latach rysy na jego nieskazitelnym wizerunku odkrywa syn pisarza. Dziennikarz nabiera podejrzeń, że śmierć ojca poprzedziły niejasne kontakty ze światem przestępczym i utrzymywany w głębokiej tajemnicy nieformalny związek. Ślad prowadzi do rezydencji ekscentrycznego miliardera i jego pięknej żony, której młodzieńczą miłość przed wielu laty zakończyło wciąż niewyjaśnione morderstwo... Wydanie na eleganckim papierze kremowym. Część pierwsza trylogii kryminalnej: Emplarium Muzeum prawdy Tusculum
Okładka książki Zbrodnia Rouletabille'a
nowość

42,92 zł 26,05 zł


Rouletabille zostaje oskarżony o zabójstwo wybitnego profesora Rolanda Boulengera i swojej żony Ivany, która była asystentką Boulengera. Tym razem francuski detektyw-reporter musi wyjaśnić tajemnicze morderstwo, które teoretycznie mógł popełnić tylko on sam. W tej przygodzie Leroux powrócił do wczesnych śledztw Rouletabillea,szczególnie do Tajemnicy żółtego pokoju. Narratorem tej historii jest ponownie Sainclair, który opowiedział pierwsze przygody Rouletabillea.
Okładka książki Fabryka szpiegów
nowość

49,90 zł 28,86 zł


W tej książce historia nieustannie przeplata się z dniem dzisiejszym i rzuca światło na współczesne wydarzenia polskiej sceny politycznej. Wybuch wojny w Ukrainie zmusza Amerykanów do oczyszczenia Polski z dobrze tu zadomowionych rosyjskich szpiegów. Dzięki informacjom od funkcjonariusza tajnej komórki polskiego wywiadu dziennikarz Rafał Terlecki dowiaduje się, że w jednym z pałaców w zachodniej Wielkopolsce funkcjonowała przed laty specjalna szkoła nielegałów stworzona przez jednego z asów sowieckiego wywiadu. Poszlaki wskazują, że na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jeden z absolwentów szkoły nielegałów pełnił ważną funkcję w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, a dzisiaj jest istotną postacią na scenie politycznej. Zadomowiony w lokalnej społeczności Terlecki ma szansę prześwietlić, co działo się za ceglanym pałacowym murem. Wraca więc do Wolsztyna, swojej rodzinnej miejscowości, w pobliżu której w styczniu 1945 roku założono tajną Jednostkę 22346, i rozpoczyna dziennikarskie śledztwo.
Okładka książki Dwa, trzy, cztery
nowość

46,00 zł 33,56 zł


Dwa, trzy, cztery.Maszerują oficery…Kiedy autorami kryminału są katolicki ksiądz i nowojorski policjant, możesz spodziewać się niebanalnej fabuły!Niespodziewanie w spokojnym Sandomierzu dochodzi do serii zabójstw. Wydaje się, że w mieście działa sekta, która dokonuje rytualnych morderstw. Dzięki zaś wnikliwemu śledztwu dwóch przyjaciół na jaw wychodzą od dawna skrywane tajemnice bogatych rodzin Sandomierza.Ujawniają je bowiem lokalny dziennikarz Kuba oraz sierżant Mikołajczyk, zesłany w niesławie z Warszawy, gdzie wcześniej przybył na wymianę z Nowego Jorku, a tam z powodzeniem rozwiązywał kryminalne zagadki. Policjant zabiera się do pracy, w której próbują mu przeszkadzać różni ludzie.Jak zakończy się dochodzenie? Kto jest zamieszany w miejskie zbrodnie? Oto pytania, na które niełatwo odpowiedzieć. Autorzy kryminału – sandomierski ksiądz i nowojorski policjant – to gwarancja wciągającej i wartkiej akcji, której zakończenie wcale nie musi być takie oczywiste. Wojciech Kania – ksiądz katolicki, doktor teologii, poeta, dziennikarz. W swoim dorobku literackim ma cztery tomiki poezji: Ogród marzeń, Droga, Spotkania z Aniołami oraz Po drugiej stronie. Zdobywca tytułu w plebiscycie „Pióro Podkarpacia 2023”. Miłośnik szeroko rozumianej literatury oraz zwierząt. Debiutuje w roli autora kryminału.Mikołaj Lankamer – mąż i ojciec. Zagorzały katolik. Od ponad ćwierć wieku mieszka w Nowym Jorku, a od prawie dwudziestu lat służy jako sierżant w jednym z największych departamentów policji w służbach dochodzeniowych tego miasta. Ta książka to jego debiut literacki.
Okładka książki Wściek
nowość

52,00 zł 35,22 zł


Jeden procent najbogatszych musi poczuć bezpośrednie zagrożenie życia! Katastrofa klimatyczna, bezduszność korporacji i hipokryzja elit. Marie Duchene swoją bezradność przekuwa w pozytywne działanie kaprys bajecznie bogatego potentata medialnego pozwala jej pracować nad przywróceniem światu mamutów włochatych. Jej mąż, Dagan Talbot, przeciwnie porzuca karierę naukową na rzecz ekoaktywizmu, a poczucie sprawczości daje mu internetowa popularność. Kryzys w ich związku osiąga punkt krytyczny.Głęboko pod powierzchnią dojrzewa nowe pokolenie rewolucjonistów, dla którego cała dotychczasowa historia ludzkości to jedynie nieistotny przypis do nowej ery. Gdy giną ludzie z pierwszych stron gazet, a światem wstrząsa seria potężnych awarii sieci energetycznych, nieuchronnie pojawia się pytanie o źródła technologicznej przewagi buntowników To nie jest literatura złowrogiej przyszłości. Opisane przez Magdalenę Salik fizyczne, polityczne i technologiczne procesy błyskawicznie nabierają rozpędu. Wściek to pasjonujący thriller połączony z przejmującą diagnozą społeczną i doskonale dopracowanym popularnonaukowym tłem.
Okładka książki Zemsta jest słodka
nowość

42,90 zł 29,07 zł


Trzy przyjaciółki - popularna piosenkarka, uwielbiana przez licealistów nauczycielka i spokojna gospodyni domowa - w jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez dotychczasowych partnerów, jednoczą siły i postanawiają dać im popalić. Ich plany skompromitowania eksmężów spalają jednak na panewce, gdy jeden z nich zostaje zamordowany, a do akcji wkracza komisarz Krzysztof Darski."Zemsta jest słodka" to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.
Okładka książki Bal wszystkich nieświętych
nowość

42,90 zł 29,07 zł


Bohaterowie bestsellerowych powieści "Śmierć w blasku fleszy" i "Dom tajemnic" wracają!Współwłaściciele agencji PR, Mariusz "Mario" Kosek i Dominika "Miśka" Szustek dostają zaproszenie na bal do pięknego, prawie dwustuletniego pałacu znajdującego się w niewielkim miasteczku na Warmii. Gospodarzem imprezy jest młody, popularny biznesmen Ignacy Bursztynowicz.W pałacu Miśka i Mario spotykają gwiazdy kina, internetu, literatury i świata biznesu oraz zaprzyjaźniają się z mocno ekscentryczną babcią właściciela pałacu - Eugenią.Kiedy w czasie balu dochodzi do morderstwa, szybko okazuje się, że wiele osób miało powód, aby je popełnić, a w świecie "znanych i lubianych" mało kto jest aniołem. Na szczęście na miejscu jest też niezawodny komisarz Krzysztof Darski, który od razu zabiera się do śledztwa"Bal wszystkich nieświętych" to trzydziesta pierwsza powieść Alka Rogozińskiego, który tym razem wraca do lubianego przez siebie motywu "zagadki zamkniętego pokoju", okraszając ją dawką charakterystycznego dla siebie czarnego humoru.
Okładka książki Rak Tom 1 Psy szczekają, karawana jedzie dalej
nowość

69,00 zł 44,24 zł


"Z cichym szumem drukarka nanosiła kolejne warstwy koloru na kartkę. Wkrótce wypluła zdjęcie, a on ujął je w dwa palce i wyprostował rękę. To był pierwszy raz, gdy spotkał się z nią „twarzą w twarz”, choć nie osobiście. Na pewno też nie był to ostatni. Przyjrzał się jej i od razu pomyślał, że się dogadają. Muszą się jakoś dogadać. Odsunął klawiaturę komputera i położył zdjęcie przed sobą, na blacie. Przygładził je dłonią. Skóra w tym przeciągłym zetknięciu z papierem wydała cichy syk. Z rogu biurka zgarnął notes z samoprzylepnymi, żółtymi kartkami. W szufladzie namacał marker. Pochwycił go w lewą dłoń i na kartce z wierzchu napisał: „Aneta”. Odkleił ją i równo przyłożył pod wydrukowanym na kartce wizerunkiem uczestniczki marszu. Na drugiej z kolei kartce napisał enigmatycznie: „Wartość: trzydzieści cztery miliony złotych”. Ciemna i poruszająca opowieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach, która odsłoni brutalne konsekwencje działania „stalkera z Tindera”. Ta historia ma więcej niż jeden wymiar… Stalker, oszust, kat. Powieść RAK to głos ofiar pochodzącego z Dolnego Śląska oprawcy, który bił, poniżał i okradał kobiety, ale i zastraszał mężczyzn. Przez długi czas pozostawał on bezkarny, bo w oczach organów ścigania jego czyny nie zasługiwały na śledztwo. Pewnego dnia nadepnął na odcisk wrocławskiemu biznesmenowi, którego wytrwałość w prywatnie zaaranżowanym śledztwie doprowadziła do aresztowania agresora. Przedstawiamy Państwu historię, która wydarzyła się w Polsce, “po sąsiedzku”, choć mogłaby posłużyć za scenariusz międzynarodowej produkcji filmowej. Oto RAK! „Każdy oddech, który weźmiesz i każdy twój ruch, każdy krok, który przejdziesz, każdy związek, który zerwiesz, będę obserwować…” Sting "RAK to książka, która wstrząsnęła mną do granic, jak żadna inna. To nie jest kolejna historia, która porusza, dzięki zręcznemu pisarstwu i wyobraźni twórców. To historia, którą napisało samo życie, choć może się wydawać, jakby była wyjęta z amerykańskiego filmu sensacyjnego." bookaholic-in-me "To chyba najlepszy dowód na to, że życie pisze najlepsze scenariusze. Zaskakujące i trochę szokujące, świadomość, że większość tych scen jest bardzo prawdziwa, powoduje że inaczej się podchodzi do książki. Naprawdę dobry głos w audiobooku, trudno się oderwać." Maciej, Miłośnik kryminałów "W tej historii zgadza się wszystko: jest ten dobry, ten zły, są ofiary i ci, którzy pomagają obu stronom. Każdy jest po coś, ma swoje miejsce i swoją głębię. Fakt, że za wszystkim stoją prawdziwe wydarzenia i prawdziwi ludzie, jest jednocześnie fascynujący i przerażający. Nie mógłbym polecić bardziej tak piorunującej i pouczającej równocześnie lektury!" Paweł “Pracuję w zawodzie detektywa od kilkunastu lat, natomiast skala i bezwzględność, z jaką on działał, to było dla mnie coś nowego” Jarosław Janik, prywatny detektyw, prowadzący śledztwo w tej sprawie "Na początku tej drogi sądziłem, że kilka kobiet może być pokrzywdzone przez tego stalkera, gdy skrzywdził moich najbliższych postawiłem sobie za cel doprowadzić do jego aresztowania. Dwa lata gromadziłem materiały dowodowe jednocześnie obserwując jak ta sprawa się rozwija, ile kobiet zostało pokrzywdzonych oraz z jaką bezwzględnością i cynizmem działał ten człowiek. W końcu zdecydowałem się na napisanie książki." Autor - Grzegorz Filarowski

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj