KATEGORIE [rozwiń]

Zdrowy tryb życia

W tej strefie polecamy książki o zdrowym trybie życia - zmianie stylu życia, detoksach, odstresowaniu, profilaktyce chorób, właściwym i zdrowym odżywianiu, zbilansowanej diecie, ćwiczeniach, relaksacji, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Polecamy poradniki znanych i cenionych autorów o zdrowym trybie życia. Dowiesz się o sposobach radzenia sobie ze stresem oraz jak zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia zmieni twoje życie na lepsze. Dzięki temu zyskasz wyższą jakość życia w każdym jego aspekcie.

 
Okładka książki Siedzenie albo zdrowie. Porady z gabinetu fizjoterapeuty

120,00 zł 99,71 zł


Siedzenie albo zdrowie - Porady z gabinetu fizjoterapeuty Sebastiana Króla to książka pełna praktycznych porad i ciekawostek, które urozmaicają lekturę. Książka Siedzenie albo zdrowie - Porady z gabinetu fizjoterapeuty została napisana przystępnym językiem, dzięki czemu do zrozumienia opisywanych zagadnień nie trzeba mieć rozległej wiedzy anatomicznej. Siedzenie albo zdrowie Sebastiana Króla jest skierowane przede wszystkim do pacjentów z siedzącym trybem życia, ale przydatne informacje znajdą w niej rówież fizjoterapeuci. Siedzenie albo zdrowie nie tylko pomoże przetrwać dzień przed monitorem, ale też pozwoli zmienić nastawienie i przekonania dotyczące bólu, stresu, poprawnej postawy i aktywności fizycznej. To „szwedzki stół”, z którego weźmiesz dokładnie to, co w danym momencie będzie ci potrzebne! Czy stwierdzenia poniżej brzmią znajomo? Chcę nauczyć się sposobów siedzenia przed monitorem, które będą dla mnie najbardziej korzystne Chcę dowiedzieć się jak bezpiecznie podnosić przedmioty Chcę, aby dolegliwości, które utrudniają mi codzienne funkcjonowanie przestały wracać Chcę znaleźć odpowiedź skąd bierze się ból pleców Chcę poznać praktyczne narzędzia, dzięki którym stres nie będzie powodował dolegliwości w moim ciele Chcę przestać obwiniać się, że zaniedbuje swoje ciało i nie mam kiedy ćwiczyć W takim razie ta książka jest dla Ciebie!
Okładka książki Dasz radę. O bezpiecznym wychodzeniu z uzależnień
nowość

49,99 zł 30,42 zł


Współautor tej książki oraz wielu innych publikacji z dziedziny uzależnień, niezwykle ceniony psychoterapeuta, dr n. med., specjalista psychiatra Bohdan Tadeusz Woronowicz podczas wieloletniej praktyki pomógł rzeszom pacjentów. Wiele mu też zawdzięcza Ruch Anonimowych Alkoholików w Polsce.Jak pisze dr Woronowicz we wstępie, "o przebiegu leczenia i o swoim wychodzeniu z choroby opowiedziały w tej książce osoby znające problem z alkoholem z autopsji. Wśród nich są więc postaci zarówno mniej, jak i bardziej znane, ludzie z dużym dorobkiem życiowym, ale również tacy, którzy stracili wszystko i dobrze wiedzą, czym jest bezdomność".Warto sięgnąć po Dasz radę - zawiera bezcenne wskazówki, zachęca do pójścia do specjalisty, a przede wszystkim zdejmuje piętno z uzależnionego, ukazując go jako człowieka udręczonego chorobą i potrzebującego pomocy.Nowe, uzupełnione i zaktualizowane wydanie książki, która po raz pierwszy ukazała się w 2014 roku.
Okładka książki Dorosłe dzieci alkoholików – spadkobiercy utraconych marzeń
nowość

89,99 zł 54,57 zł


ANNA KOSSAKOWSKA – psycholog, trener umiejętności społecznych, pedagog resocjalizacyjny. Jestem właścicielką gabinetu psychologicznego Empatium zlokalizowanego w Białymstoku. W pracy zajmuję się głównie dorosłymi i młodzieżą, a moje zainteresowania naukowe koncentrują się wokół służb mundurowych, DDA, zaburzeń osobowości, coachingu. Jestem autorką publikacji "Teczka trenera TUS" czy "Odzyskać siebie". Zestaw narzędzi do pracy z pacjentami DDA. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Niniejsza książka jest osobistym zapisem mojego doświadczenia w pracy z dorosłymi dziećmi alkoholików (DDA).
Okładka książki Post przerywany
nowość

39,00 zł 22,41 zł


Post przerywany, dieta IF (Intermittent Fasting), okna metaboliczne, okresowa głodówka te wszystkie określenia dotyczą tego samego modelu odżywiania. Od wielu lat ma swoich zwolenników ipropagatorów, jednak teraz jeszcze bardziej zyskuje na popularności. Coraz częściej mówi się, że to dieta przyszłości, choć przecież wpodobny sposób wodległych czasach odżywiali się nasi przodkowie. Posty były naturalną częścią ich życia, a my dziś sięgamy po nie jak po lekarstwo. Tryb życia, który nie pozwala nam odżywiać się wzorowo, marnej jakości, przetworzone jedzenie, atakże nakręcana stresem skłonność do podjadania - to te czynniki, które nadmiernie obciążają nasz metabolizm.Jednocześnie przybywa badań, które mówią okorzyściach ze stosowania regularnych, okresowych postów. Jeśli nie potrafimy zrezygnować zulubionych dań, łatwo ulegamy pokusie jedzenia na okrągło iraczej nie poprzestajemy na małych porcjach, to posty przerywane mogą być dobrym rozwiązaniem. I gdy rozsądek podpowiada, że trzeba wreszcie rozprawić się ze zbyt wysokim poziomem cukru, insulinoopornością, dodatkowymi kilogramami i ciągłym zmęczeniem - to post przerywany także może okazać się pomocny.Jak post przerywany działa na organizm? Dlaczego pomaga i w jaki sposób go stosować? O tym jest ta książka. Znajdziemy w niej też jadłospis na 28 dni tyle potrzebujemy, by poznać i polubić nowy sposób odżywiania.
Okładka książki Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików

49,99 zł 30,82 zł


Wszyscy Polacy to jedna wielka alkoholowa rodzina - mówi jeden z bohaterów książki Agnieszki Jucewicz, dziennikarki "Gazety Wyborczej", autorki bestsellerowych książek (m. in. Czując, Żyj wystarczająco dobrze) oraz Magdaleny Kicińskiej, autorki głośnej "Pani Stefy" oraz redaktorki naczelnej miesięcznika "Pismo". "Dom w butelce" to zbiór mocnych, głębokich rozmów z dorosłymi dziećmi alkoholików. Jakie wyglądało ich dzieciństwo? W jaki sposób uzależnieni rodzice wpłynęli na ich dorosłość? Kiedy rozmówcy uświadomili sobie obecność alkoholowego spadku w swoim życiu? Czy i jak udało im się od niego uwolnić? Kim są dzisiaj? Autorki wiedzą co mówią - jak same przyznają, książka jest również rozprawą z ich własnym, rodzinnym doświadczeniem.
Okładka książki Jak dobrze żyć będąc DDA

39,99 zł 22,38 zł


Jako dzieci nie mamy wpływu na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy, ale w dorosłości możemy zadecydować, co zrobimy z bagażem trudnych doświadczeń.Alkoholizm lub inne przewlekłe trudności rodziców mają trwały i negatywny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci. Szereg problemów, z jakimi mierzą się one już jako dojrzali ludzie, to syndrom DDA dorosłe dzieci alkoholików, lub DDD dorosłe dzieci dysfunkcji. DDA i DDD miewają tendencje do uzależnień, problemy z okazywaniem i regulacją emocji, tworzeniem trwałych i zdrowych relacji, stawianiem sobie realistycznych wymagań. To grupa bardzo liczna i zróżnicowana pod względem przeżywanych problemów, ale podłoże ich cierpienia jest zazwyczaj podobne. Tkwi w niedoborze opieki rodzicielskiej, wstydzie i poczuciu winy, braku zrozumienia i deficycie różnych umiejętności, które inne dzieci nabyły w swoich zdrowych rodzinach.Oto poradnik dla każdego, kto czuje, że chce uwolnić się spod wpływu trudnego dzieciństwa na swoje obecne życie. Autorka w przystępny sposób tłumaczy mechanizmy powstawania problemów DDA/DDD, pomagając w zrozumieniu samego siebie. Pokazuje, jak pracować nad toksycznym wstydem, radzeniem sobie z emocjami, budowaniem świadomych i satysfakcjonujących związków z innymi.Marta Sak psycholożka (absolwentka UW), dyplomowana interwentka kryzysowa, obecnie w trakcie specjalizacji z psychoterapii w nurcie integracyjnym. Pracuje w poradni zdrowia psychicznego oraz w ośrodku interwencji kryzysowej. Wspiera pacjentów w obliczu trudnych sytuacji życiowych, ale także w szeroko pojętym rozwoju osobistym. Pasję do psychologii łączy z pasją do pisania: jest autorką popularnych artykułów i e-booków o tematyce psychologicznej.
Okładka książki DDA - czy to ja?

44,90 zł 27,19 zł


Jak odzyskać swoje życie, będąc dorosłym dzieckiem alkoholika? Rodzice, rodzina. Najbliżsi ludzie, którzy mieli i mają na nas olbrzymi wpływ. To oni przekazali nam wzorce zachowania, schematy poznawcze, strategie radzenia sobie z problemami, umiejętność świętowania sukcesów czy podnoszenia się po porażkach. Przez ich pryzmat kształtujemy własne opinie i często bezwzględnie oceniamy innych, ale przede wszystkim samych siebie. Nawet jeśli matki i ojca już przy nas fizycznie nie ma, w pewnym sensie wciąż żyją ? w nas. I wszystko jest dobrze, jeżeli rodzina, w której się wychowaliśmy, pozostawała w pełni funkcjonalna, a rodzice nie zmagali się z nałogami czy chorobami. Jednak to nie takie oczywiste. Domy wielu z nas można nazwać problematycznie funkcjonującymi, wręcz dysfunkcyjnymi. Nieprawidłowości te wynikały z różnych powodów i mogły być rozmaite, ale kluczową kwestią był zazwyczaj problem alkoholowy. Alkoholizm jednego lub obojga rodziców nigdy nie pozostaje bez wpływu na dzieci. Także te już dorosłe. Jeśli temat Cię dotyczy ? należysz do osób DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) lub DDD (Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych) ? żyjesz nie tylko z poczuciem winy, ale i z ogromnym obciążeniem emocjonalnym. Ten poradnik ma za zadanie pomóc Ci rozpoznać i uświadomić sobie skalę skutków związanych z "odziedziczonymi" po rodzicach problemami i doświadczeniem dziecięcej traumy relacyjnej. Uwierz, że nie jesteś sam: istnieją skuteczne sposoby na zmianę utartych schematów i miejsca, w których znajdziesz pomoc i wsparcie. Zaopiekuj się tym zagubionym i wystraszonym dzieckiem w sobie i zacznij żyć swoim życiem (lub pełnią życia albo zacznij patrzeć trzeźwo na świat). Nawet jeśli jesteś DDA lub DDD, wiedz, że dobre życie jest możliwe.
Okładka książki Pić czy nie pić?

64,90 zł 38,52 zł


"Pić albo nie pić" to wyjątkowa książka, napisana przez naukowca i zakorzeniona w 40-letnich badaniach medycznych oraz praktycznym doświadczeniu w leczeniu pacjentów. Profesor David Nutt przebija się przez powszechne stereotypy, aby wyjaśnić długo- i krótkoterminowe skutki picia alkoholu. Sprawia, że skomplikowana nauka staje się prosta. Zabiera czytelników w fascynującą podróż do wnętrza ciała i mózgu od pierwszego łyka. Tłumaczy, co naprawdę oznacza "odpowiedzialne picie", w przekonujący i zrozumiały sposób opisuje, jak wpływa ono na nasze zdrowie - samopoczucie i dobrostan psychiczny, regularność snu, hormony, płodność To wiedza niezbędna do tego, żeby podejmować racjonalne, świadome decyzje dotyczące naszej konsumpcji tej nieustająco popularnej używki.Uwaga, po przeczytaniu tej książki, możesz już nigdy nie sięgnąć po alkohol!
Okładka książki Pomoc dziecku w cyberpułapce

49,90 zł 27,87 zł


Pokolenie urodzone po 2000 roku nie wyobraża sobie życia bez smartfona, tak jak starsi nie wyobrażają sobie życia bez prądu czy bieżącej wody. 2% małych Polaków w wieku 3–4 lat posiada już smartfona na własność. Naukowcy z Singapuru przebadali wpływ nie tylko smartfonów i tabletów, lecz także zwykłego oglądania telewizji na rozwój małych dzieci. Na 437 rocznych dzieciach zostały przeprowadzone testy rozwojowe, następnie w wieku półtora roku wykonano skany ich mózgów, a dziewięć lat później oszacowano rozwój intelektualny. Okazało się, że wpatrywanie się w ekrany narusza rozwój kluczowych umiejętności poznawczych, takich jak podejmowanie decyzji, myślenie i kreatywność. Kiedy dziecko dostaje do ręki smartfon lub tablet, uspokaja się, przestaje marudzić, nie broi, nie brudzi się. Siedzi na pozór skupione i coś tam robi na smartfonie – ogląda bajeczki, gra w „edukacyjne” gry. Ale czy wiesz co naprawdę dzieje się z Twoim dzieckiem w cyberświecie? • Jak elektronika wpływa na mózg dziecka i nastolatka? • W jaki sposób może prowadzić do uzależnienia? • Groźba uzależnienia to nie jedyny problem – dowiedz się czym jest technowypalenie i Zespół Stresu Elektronicznego. • Czy smartfony nas tresują? • Jak media społecznościowe mogą nas niszczyć? • Gry online – dlaczego wciągają? • Pornografia – kokaina na kliknięcie. I najważniejsze – co my dorośli konkretnie możemy z tym zrobić i prawdziwie chronić nasze dzieci? Gdy dziecko siedzi przed ekranem, jego mózg zamiast się rozwijać – niszczeje. Nieużywane połączenia neuronowe zanikają. Te odpowiedzialne za relacje z innymi, za umiejętności społeczne, za rozwój intelektualny i emocjonalny. Możesz temu przeciwdziałać. Uwolnij dziecko z cyberpułapki. Ta książka jest dla ciebie.
Okładka książki Allen Carr's Easy Way To Quit Vaping

42,00 zł 34,00 zł


Allen Carr's Easyway method is a global phenomenon - a clinically proven and 100% drug-free treatment for nicotine addiction. First used as an incredibly successful stop-smoking method, this cutting-edge approach now addresses the fastest-growing nicotine delivery system in the world, vaping. The Easyway method tackles addiction from an entirely different angle. Rather than employing scare-tactics and enforcing painful restrictions on your vaping habits, it unravels the cognitive brainwashing behind your addictive behaviour. In this way, it removes the desire to vape altogether without willpower or sacrifice. Whether you use e-cigarettes, JUUL, tanks or pens, or any kind of mod or pod, this method will work for you. All you have to do is read this book in its entirety, follow all of the instructions and you will be set free from your addiction to nicotine.
Okładka książki Automasaże KOBIDO

49,90 zł 30,23 zł


Odkryj masaż japoński najnowszy trend w pielęgnacji twarzy!Często mówi się, że skóra odzwierciedla stan naszego zdrowia, ponieważ ujawnia naszenawyki, zarówno dobre, jak i złe. Ten mały poradnik sprawi, że zachowasz promienną i zdrowąskórę w świetnej kondycji!Dzięki tej książce odkryjesz innowacyjne zabiegi pielęgnacyjne inspirowane kobido, tradycyjnąsztuką japońską służącą wyłącznie upiększaniu twarzy. Poradnik ten oferuje automasażedostosowane do różnych obszarów twarzy i pozwala osiągnąć liczne pozytywne efekty wpostaci: walki ze starzeniem, poprawy krążenia czy ujędrnienia skóry. Przedstawione techniki sąproste i dostępne dla każdego. Dzięki wielu radom i wskazówkom możesz zastosowaćodpowiedni masaż, aby twoja skóra była dotleniona, gładka i ukojona. Połączenie codziennychzabiegów pielęgnacyjnych z korzystnie działającym automasażem sprawi, że szybkonabierzesz wprawy!Znajdziesz tu:proste i dobroczynne automasaże przeznaczone specjalnie dla twarzy,rutynowe zabiegi pielęgnacyjne do stosowania codziennie w zależności od potrzeb i chęci,rozwiązania dostępne dla każdego, kto chce zachować promienną, jędrną i zdrową twarz.Twoja nowa praktyka, by zachować długo młodą i piękną skórę!
Okładka książki Książka o narkotykach

59,99 zł 36,98 zł


Nie bierzesz, ale o tym słyszałaś/słyszałeś?Przeczytaj.Ty nie bierzesz, ale inni tak?Przeczytaj.Czegoś tam spróbowałaś/spróbowałeś i nie wiesz, co teraz?Przeczytaj.Walisz regularnie?Nie trać czasu na czytanie, tylko zwróć się do specjalisty.Z tej książki dowiecie się wszystkiego, o czym zapomniał lub nie chciał powiedzieć wam dealer. Warto ja przeczytać i wygrać życie.- dr Eryk Matuszkiewicz, toksykolog i wykładowca akademickiSubstancje psychoaktywne są wśród nas, a samo straszenie nimi nie działa. Pora na zmianę narracji!- Natalia Juszczak, psycholożka, specjalistka psychoterapii uzależnieńDorośli, a na pewno większość z nich, boją się narkotyków. Tymczasem młodych ludzi substancje psychoaktywne fascynują. I z dużym prawdopodobieństwem się z nimi zetkną.W "Książce o narkotykach" czytelniczki i czytelnicy znajdą sprawdzone informacje o tym, czym są substancje psychoaktywne, jak działają na mózg i organizm człowieka, czym różnią się między sobą, ale też o tym, na czym polega mechanizm uzależnienia. Otrzymacie też wskazówki gdzie szukać pomocy, gdy sprawa wymyka się spod kontroli.Jest tu solidna dawka wiedzy, podanej w przystępnej formie przez Bogusia Janiszewskiego, który specjalizuje się w tłumaczeniu trudnych tematów młodym ludziom. Za niepowtarzalną warstwę graficzną odpowiada Max Skorwider."Książkę o narkotykach" konsultowało szerokie grono ekspertów: lekarzy, specjalistów uzależnień, terapeutów i prawników.
Okładka książki Wielki słownik chorób i dolegliwości. Przyczyny i sposoby uzdrowienia od A do Z

210,00 zł 159,90 zł


Najbardziej wyczekiwana książka poświęcona metafizycznym aspektom CHORÓB i DOLEGLIWOŚCI!    A gdyby okazało się, że moje ciało mówi do mnie w swoim własnym, tajemnym języku? Czy choroby i fizyczne dolegliwości mogą być sposobem, w jaki ciało wzywa pomocy i zwraca moją uwagę na potrzebę zmiany myśli, uczuć i zachowań, tak aby przywrócić równowagę w określonych aspektach mojego życia? Moje ciało chce uświadomić mi stres, jaki w sobie noszę (czy zdaję sobie z tego sprawę, czy też nie), a jeśli go posłucham, mogę uwolnić się od przeżywanych w przeszłości i obecnie, nieprzepracowanych uczuć — a zarazem od towarzyszących im dolegliwości fizycznych.   Na podstawie 40 lat doświadczeń w ramach prywatnej praktyki i prowadzonych warsztatów Jacques Martel wyjaśnia, jak odczytywać i rozumieć język naszego ciała, przybierający postać chorób i zaburzeń. Niniejsza książka rzuca światło na myśli, odczucia i emocje leżące u źródła ponad 900 różnych schorzeń i dolegliwości. Tym samym pomaga w ich zgłębianiu i zrozumieniu oraz w skutecznym przywróceniu zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego.   Ponadto wyjaśnia Technikę integracji i akceptacji, która ułatwia podążanie drogą do pozytywnych zmian w postawach, zachowaniach i wzorcach myślowych. To z kolei umożliwia dezaktywację konfliktów leżących u źródła dolegliwości, zarówno świadomych, jak i nieuświadomionych, i rozpoczęcie procesu zdrowienia.   Niniejszy słownik jest wyjątkowym narzędziem poznania, z którego można korzystać w pracy z sobą samym, członkami rodziny czy znajomymi, uzupełniając w ten sposób inne metody, zarówno medycyny konwencjonalnej, jak i alternatywnej. Może też stanowić wsparcie dla lekarzy, pracowników socjalnych, terapeutów i wszelkich pozostałych specjalistów, którzy wspierają innych w procesie autorefleksji i powrotu do zdrowia.       Książka ta stanowi najbardziej kompletne źródło dla osób zainteresowanych osobiście lub zawodowo zdrowiem, dobrym samopoczuciem i otwarciem świadomości.   Jacques Martel jest światowej sławy wykładowcą, edukatorem i terapeutą. Jako pionier w dziedzinie rozwoju osobistego opracował nowe metody i praktyczne ćwiczenia umożliwiające osiągnięcie głębokiej i trwalej przemiany duchowej i emocjonalnej, takie jak Technika TIC (Technique d’Intégration par le Coeur© — „Technika integracji w sercu”) czy „Technika ludzików z patyków” (Technique des Petits Bonshommes Allumettes©). Jego działalność zawodowa w Kanadzie i w innych krajach świata, a także książki jego autorstwa i prowadzone relaksacje, które tworzy od roku 1989, pomogły tysiącom osób pójść naprzód i osiągnąć większą harmonię na swojej drodze rozwoju osobistego i zawodowego.   Lucie Bernier uczestniczyła w pracach redakcyjnych nad słownikiem i istotnie go udoskonaliła dzięki swoim osobistym doświadczeniom w dziedzinie samopoznania. Jej wnikliwość, doświadczenie i intuicja w zakresie chorób, w połączeniu z rozległą wiedzą z tej dziedziny, czynią z niej wyjątkową ekspertkę. Swoim wkładem w tę publikację przyczyniła się do jej wzbogacenia, z korzyścią dla wszystkich czytelników. Lucie Bernier jest także autorką książek, wykładowczynią i trenerką rozwoju osobistego.
Okładka książki Japońska sztuka równowagi. Sposób na długie życie w zdrowiu i szczęściu

59,99 zł 35,90 zł


Poznaj sztukę Wa – japoński sposób na długie, radosne, udane życie! Wa, czyli harmonia, to główna zasada, na której opiera się japońskie przekonanie, że dobrze żyje ten, kto żyje w równowadze. W niniejszej książce ekspertka w dziedzinie wellness Kaki Okumura opisuje praktyczne zastosowanie i podstawy psychologiczne tej sztuki, a także zdradza japońskie sekrety dotyczące zdrowia, dzięki którym każdy człowiek w dowolnym momencie życia może poprawić i podtrzymać swój fizyczno-psychiczny dobrostan.   Jej metoda wprowadzenia wa do życia opiera się na czterech filarach: odżywianiu, ruchu, odpoczynku i relacjach społecznych. Sztuka Wa to rozwiązanie holistyczne pozwalające odzyskać witalność we wszystkich aspektach życia. Wdrażając ją w swoją codzienność, nie musisz narzucać sobie ograniczeń ani polegać na sile woli, a jej proste i ponadczasowe zasady umożliwią ci długoterminową i bezwysiłkową poprawę zdrowia i samopoczucia.   Ta książka zrewolucjonizuje twój sposób dbania o siebie oraz pomoże odnaleźć spokój, poczucie spełnienia i zadowolenie z życia. Pięknie ilustrowany przewodnik prezentujący cztery filary japońskiego stylu życia: odżywianie, ruch, odpoczynek i relacje społeczne.
Okładka książki Pokonać uzależnienie

50,00 zł 38,42 zł


Niezależnie od tego, czy formalnie zdiagnozowano u ciebie uzależnienie, czy też nie, jeśli czujesz, że straciłeś kontrolę nad używaniem alkoholu, narkotyków czy nałogowymi zachowaniami i chcesz coś z tym zrobić, ta książka może być dla ciebie pomocna. W tej książce nauczysz się metod, które mogą pomóc ci wzmocnić motywację do zmiany, a także wyposażyć cię w umiejętności radzenia sobie z uzależnieniem. Opracujesz swój unikalny zestaw narzędzi, które mogą stanowić pomoc w coraz lepszym rozumieniu własnych problemów, a następnie w coraz skuteczniejszym zarządzaniu własnymi myślami, emocjami i reakcjami związanymi z nałogiem. Poradnik ten jest programem samodzielnej pracy nad sobą dla osób doświadczających problemów związanych z nałogami. Składa się z trzech części. W pierwszej czytelnik krok po kroku wprowadzany jest najpierw w założenia terapii poznawczo-behawioralnej, z kolejnymi stronami wprowadzane są opisy przypadków oraz przykłady z życia, które mają pomóc w odniesieniu zaleceń terapeutycznych do własnej sytuacji. Drugi dział obejmuje tematy związane z rozwojem uzależnienia, a w szczególności odpowiedzi na pytanie: Dlaczego sięgam po używki? Trzecia część koncentruje się wokół kluczowych umiejętności niezbędnych w utrzymaniu abstynencji. Książka jest cennym wsparciem dla osób, które mają już świadomość własnych problemów związanych z nałogiem i są gotowe do podjęcia pracy nad sobą i wprowadzania zmian w swoim życiu.
Okładka książki Cyberuzależnienia Zjawisko profilaktyka elementy terapii

139,00 zł 116,55 zł


Publikacja "Cyberuzależnienia. Zjawisko, profilaktyka, elementy terapii" zgłębia problematykę uzależnień od technologii cyfrowych. Opracowana przez dr hab. Mariusza Jędrzejko, prof. AP, mgr Agnieszkę E. Taper oraz dr Izabelę Kiełtyk-Zaborowską, oferuje dogłębną analizę oraz praktyczne podejście do walki z cyberuzależnieniami. Publikacja została przygotowana w taki sposób, aby zawierała jak najwięcej narzędzi i wiedzy praktycznej przydatnych przy rozpoznaniu problemu, jego diagnozowaniu oraz budowaniu skutecznych rozwiązań profilaktycznych. Książka kierowana jest do pediatrów, lekarzy rodzinnych, psychiatrów, psychologów, pedagogów szkolnych, terapeutów uzależnień oraz studentów kierunków medycznych, nauk o zdrowiu i nauk społecznych.
Okładka książki Koniec współuzależnienia

49,99 zł 30,84 zł


Poprawione i zaktualizowane wydanie bestsellerowego poradnika dla tych, którzy nie radzą sobie z destrukcyjnym zachowaniem swoich bliskich.Ta książka kryje w sobie klucz do zrozumienia współuzależnienia - zatracenia się w imię pomocy innym kosztem własnego życia i własnego szczęścia.Współczujące i wnikliwe spojrzenie autorki doprowadziło miliony czytelników do uświadomienia sobie, że nie są w stanie zmienić drugiego człowieka i że uzdrawianie zaczyna się od troski o własny dobrostan.Poprawione wydanie zawiera zupełnie nowy rozdział poświęcony traumie i lękom - tematom, które Melody Beattie od dawna uważała za ważne w kontekście współuzależnienia - dzięki czemu książka jest dziś jeszcze bardziej aktualna niż wtedy, gdy ukazała się po raz pierwszy ponad 35 lat temu.
Okładka książki Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą

69,60 zł 40,77 zł


Odkryj jak dzięki ajurwedzie - starożytnej medycynie indyjskiej - naturalnie zadbać o prawidłową pracę tarczycy, pokonać Hashimoto, stany zapalne, nadczynność lub niedoczynność! Autorka odkryje przed Tobą przyczyny nieprawidłowego działania tego ważnego gruczołu oraz jego powiązania ze stanem całego organizmu, np. z nadnerczami, podwzgórzem czy wątrobą. Poznasz konkretne protokoły eliminacji chorób autoimmunologicznych, a także otrzymasz wskazówki dotyczące ukierunkowanego stosowania ziół, ajurwedyjskiej diety czy detoksykacji organizmu. Znajdziesz tu również terapie, które przyniosą Ci ulgę w objawach, takich jak zmęczenie, wzrost wagi czy wypadające włosy. Zdrowa tarczyca dzięki ajurwedzie!
Okładka książki Joga kręgosłupa (wyd. 2024)

29,99 zł 22,77 zł


W Jodze kręgosłupa w całkiem nowy sposób przedstawiono część ćwiczeń jogi – ćwiczenia krokodyla. Dzięki nim można osiągnąć niezwykłe sukcesy zarówno w zapobieganiu, jak i w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i korygowaniu wad postawy. Program treningowy jest tak skonstruowany, że nawet początkującym nie sprawi żadnych problemów. W zapobieganiu i leczeniu dolegliwości pleców i wad postawy osiągnięto już dzięki jodze wspaniałe sukcesy. 55 pozycji kroko­dyla było inspiracją dla ćwiczeń przedstawionych w niniejszej książce. W ramach szczegółowego programu ćwiczeń w pięciu seriach otrzymają Państwo informacje dotyczące: anatomii kręgosłupa i przyczyn bólu pleców oddziaływania ćwiczeń jogi głębokiego relaksu ćwiczeń uzupełniających ćwiczeń do masażu organów wewnętrznych Ćwiczenia te prostują, wzmacniają i relaksują kręgosłup i mogą być wykonywane w każdej chwili, przy niewielkim nakładzie sił. Program ćwiczeń jest tak skonstruowany dydaktycznie, iż nawet początkującym nie sprawi żadnych problemów.
Okładka książki Trening core - 6-minutowe ćwiczenia na silny korpus.

49,40 zł 28,82 zł


Spędzasz wiele godzin przed komputerem? Często odczuwasz ból pleców, kręgosłupa lub mięśni? Wstajesz z łóżka obolały? Jeśli tak – zadbaj o swój core! Odzyskaj siłę, elastyczność i pewność siebie dzięki prostemu, zaledwie 6-minutowemu treningowi core. Zapomnij o długich i męczących ćwiczeniach. Ten podręcznik to klucz do poprawy zdrowia, twojej postawy, złagodzenia bólów i zapobiegania kontuzjom. Znajdziesz w nim 25 prostych do wykonania ćwiczeń na core, czyli mięśni tułowia, i personalizowane treningi dostosowane do twoich indywidualnych celów. Instruktażowe ilustracje i pliki video pomogą ci sprawić, aby każdy twój ruch był prawidłowy i bezpieczny. Pamiętaj też, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na stres! Silny core – silny ty!

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj