Gdy w spokojnym miasteczku Jaśminice zostaje znaleziona utopiona na pobliskich basenach Aneta Bruzda, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Lecz zastanawiające wydają się ślady ukłuć na brzuchu, który zasłaniał jednoczęściowy kostium, oraz fakt, że młoda kobieta była w chwili śmierci w ciąży, o której doskonale wiedziała. Wkrótce potem do miasta przybywa nieznajomy mężczyzna, który wydaje się mieć z tą sprawą więcej wspólnego, niż się wydaje. W tym samym momencie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prześwietla przeszłość prezesa Krzysztofa Korczaka, miejscowego biznesmena, którego podejrzewają o powiązania ze śmieciową mafią. Na jaw wychodzą rozmaite tajemnice.
Powieść fantastyczna przedstawiająca historię mężczyzny, któremu zdarzyło się zapaść w sen w XIX wieku i przebudzić dwieście lat później. Graham, przepełniony goryczą i zniechęcony życiem, po przebudzeniu odkrywa odmieniony Londyn. Dowiaduje się, że jest najbogatszym człowiekiem na świecie i panem ziemi. Społeczeństwo, które początkowo wydaje się urzeczywistniać jego ideały o powszechnym szczęściu, równości i braterstwie, okazuje się mieć także mroczne strony. W swoim drugim życiu, pozornie łatwiejszym i przyjemniejszym, Graham zostaje zmuszony do podejmowania decyzji mających wpływ na losy całej ludzkości.
Historia XVIII wieku przyniosła światu opowieść o niejednym awanturniku i oszuście, jednak postać hrabiego Aleksandra Cagliostra, czy raczej Giuseppe Balsama, naprawdę warto poznać. Choćby dlatego, że świetnie pokazuje specyfikę tamtego stulecia, ale także po to, by dać się uwieść niezwykle barwnej i wciągającej historii jego życia. Szczególnie, że Stanisław Wotowski biografię Cagliostra przedstawia w sposób niezwykle powieściowy, i chociaż ujawnia jego kolejne tajemnice, nie pozbawia swojego bohatera aury wyjątkowości. Na szczególną uwagę zasługuje również epizod przygód hrabiego, w którym jedną z głównych ról odgrywa Kazimierz Poniatowski.
8. tom spacerowników Michała Szymańskiego po Warszawie. Tym razem autor zabiera nas na spacery po Starym Mokotowie.Dlaczego turyści omijają raczej Mokotów? Dlaczego mieszkańcy Warszawy nie widzą nic szczególnego w tej dzielnicy? No właśnie, dlaczego? Przecież Stary Mokotów jest jednym z najpiękniejszych zakątków stolicy, który ma do zaoferowania w zasadzie wszystko, czego można zapragnąć w trakcie zwiedzania. Pałace i magnackie rezydencje? Są, nawet kilka. Wspaniała architektura okresu międzywojennego? Naturalnie, nie tylko modernizm, ale i inne style. Znani mieszkańcy? Cała plejada! Ale czy coś jeszcze? Ależ oczywiście, i to niemało! Tereny zielone i parki ze zbiornikami wodnymi i galeriami rzeźby, dawne lotnisko i stary tor wyścigów konnych, wieś tuż obok stacji metra, pamiątki powstańcze, kolebka polskiego radia, słynne więzienie, czy parę uczelni wyższych. A to i tak nie jest wszystko, co odnajdziemy na terenie zamkniętym ulicami Wawelską, Belwederską, Woronicza i Wołoską. To sześć spacerów, które przeprowadzą nas przez część dzielnicy - wyszła dość spora księga spacerów - ale na pewno warto się zagłębić nie tylko w zaciszne uliczki, jak i przejść wzdłuż arterii. Mokotów zasługuje na to, aby się nim zachwycić!
Najbardziej znana powieść francuskiego pisarza. Składa się z dwóch części: Polano oraz Joasia Alexandre. Głównym bohaterem jest stary bibliofil, badacza i poszukiwacz średniowiecznych manuskryptów - Sylwester Bonnard. Od czterdziestu lat marzy o napisaniu monografii opactwa Saint-Germain-des-Pres. Żyje jako stary kawaler z kotem Hamilkarem. Jest jednak wrażliwy na ludzkie niedole i spieszy z pomocą bliźnim. Przez niektórych Sylwester Bonnard uważany jest za literacki portret pisarza. Powieść ma formę dziennika, w którym wpisy pojawiają nieregularnie, czasem raz na kilka lat.
Pierwsze wydanie książkowe!Nowo odnalezione pamiętniki Ludwika Marian Kurnatowskiego, nadkomisarza Policji Państwowej II RP47. tom Kryminałów przedwojennej WarszawyZawiera trzy niepublikowane wcześniej opowiadania:Szach Ali Kurzi MirzaSzczury hotelowe (kradzież w warszawskim Bristolu)Krwawa noc w SkolimowieWspomnienia Ludwika Kurnatowskiego pokazują różne oblicza światka przestępczego Warszawy pierwszej połowy XX wieku. Z jednej strony dowodzą, że nie brakowało wówczas złodziei inteligentnych i pomysłowych, przy tym honorowych i kierujących się zasadami. W swoich zapiskach wyjaśnia on na przykład sprawę tajemniczego włamania, którego ofiara ze zdziwieniem odkryła, że drzwi do jej hotelowego pokoju wciąż były od środka zamknięte, lub historię znajomości z fałszerzem, na którego trop wpadał w różnych zakątkach Imperium Rosyjskiego. Z drugiej historia bestialskiego mordu opisanego w Krwawej nocy w Skolimowie pokazuje ludzi pozbawionych jakiegokolwiek szacunku dla drugiego człowieka. To pozycja warta uwagi zarówno dla osób ciekawych obrazu światka przestępczego międzywojennej i wojennej Warszawy, jak i fanów kryminałów.Fragment książki:Tak jest. Otóż siostra moja zatrzymała się w tym waszym pierwszorzędnym hotelu. No, jakże go tam aha, Bristolu. Prosiłem, aby zamieszkała u mnie nie chciała i ot jakie skutki uporu. Ładny hotel! A jeszcze mówią, że pierwszorzędny.Pani Łochwicka zapewne padła ofiarą kradzieży?Nu, naturalnie! Już te wasze warszawskie ptaszki to artisty! Pomyśl pan z zamkniętego od wewnątrz pokoju, w chwili gdy siostra znajdowała się w nim zginęły jej wszystkie kosztowności i palto karakułowe. Nie chodzi nawet o wartość skradzionych rzeczy, chociaż przyznam się, że warte one były dużo, ale jakże ja teraz siostrze w oczy spojrzę? Ładny kraj powie siostrę gubernatora okradają w pierwszorzędnym hotelu! Nu sam zastanów się, Ludwiku Antonowiczu, czy to może tak być ja, gubernator kraju, nie mogę zapewnić bezpieczeństwa moim bliskim wobec zakusów złodziei? Czyż to do pomyślenia?
Warszawa, dwudziestolecie międzywojenne. Do mieszkania obok uznanego warszawskiego boksera wprowadza się tajemnicza młoda dziewczyna. Nigdy nie opuszcza ona swojego mieszkania, z którego nieustannie słychać przeraźliwie głośną muzykę, czym doprowadza Tadka do szału. Gdy pewnego dnia zapuka do drzwi swojego sąsiada, ich życie zmieni się na zawsze.Reporter Depeszy, z uwagi na swoją smykałkę do hazardu, zostaje wysłany na bal u znanej gwiazdy filmowej, Leny Wartell. Jego zadanie to zdobyć jak najwięcej informacji o znamienitych gościach oraz, oczywiście, przeprowadzić wywiad z samą panią domu. Na miejscu, zaskoczony, odkrywa, że przyjęcie obsługują jedynie lokaje o gęstych brodach. Czy to jedynie kolejny ekstrawagancki pomysł aktorki? Zagadki jednak szybko się mnożą.
Marianna Karpińska niegdyś na antenie Polskiego Radia nazwała Walerego Przyborowskiego Sienkiewiczem młodzieży i coś w tym określeniu jest prawdziwego. Bo i Sienkiewicz, i Przyborowski mieli tzw. lekkie pióro. Obaj pisali bardzo przystępnie, w sposób atrakcyjny przedstawiali wydarzenia i te historyczne, i te stworzone przez nich na potrzeby akcji. Prozę obu twórców czyta się świetnie.Walery Przyborowski, uczestnik powstania styczniow ego, pedagog, historyk, potrafił przełożyć swoje zainteresowania na przemycanie wiedzy historycznej w powieściachcharakteryzujących się wartką akcją, znakomicie zarysowanymi postaciami i smaczkami, zarówno charakterologicznymi, jak i obyczajowymi.Warto Młodych gwardzistów przeczytać choćby dlatego, że autor ze swadą przedstawia w tej opowiastce na kanwie oblężenia przez Prusaków Warszawy w roku 1794 warszawską obyczajowość i wielokulturowość, wszystko to wplatając w szybką akcję. Czytając o przygodach młodych warszawiaków walczących w obronie swojego miasta,pamiętajmy, że cała bogata twórczość Przyborowskiego jak i jego życie były jednym wielkim wołaniem o niepodległość, jak podsumowała we wspomnianej audycji Marianna Karpińska.
Jacka Londona miłośnikom literatury przygodowej przedstawiać nie trzeba. Na jego książkach wychowały się pokolenia młodych ludzi marzących o przygodach, które były udziałem tego niezwykłego człowieka.Kim był? Przede wszystkim korespondentem wojennym, reporterem, ale też... kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota. Wiele z jego przeżyć można znaleźć na kartach jego opowiadań i powieści.Ta Przed Adamem powstała w tym samym 1906 roku, w którym napisał on sławny Biały Kieł. Nakreślił swoją wizję świata dopiero się tworzącego, świata organizujących się społeczeństw i relacji międzyludzkich. Lekkie pióro, jego znak charakterystyczny, powoduje, że czyta się tę w pewnym sensie reporterską relację z wypiekami na twarzy. Relację z wydarzeń zapewne przed Adamem, ale niewątpliwie już z... Ewą, choć w tamtych czasach przed czasami nie było jeszcze wśród praludzi jak pisze London imion, bo nie było jeszcze słów... Barwne opisy obyczajów naszych antenatów tak jak je sobie wyobrażał autor skłaniają do zastanowienia, czy teraz, w XXI wieku, nie wracamy, niestety, do tamtych czasów...Trzeba przeczytać tę książkę, tym bardziej że jest to pierwsze od 1957 roku polskie wydanie.
Debiutancki tom poezji Bolesława Leśmiana, który ukazał się w 1912 r. w serii ""Pod znakiem poetów"". Do najcenniejszych zawartych w nim utworów należą Zielona godzina oraz Nieznana podróż Sindbada-żeglarza. Cały tom ma charakter neoromantyczny. Nasze wydanie ma oryginalny układ, taki sam, jak tomik z 1912 r. oraz oryginalną ortografię i interpunkcję.
De profundis to książka leżąca na pograniczu spowiedzi złamanego człowieka i eseju poświęconego istocie sztuki. W listach do przyjaciela Wilde rozpatruje swoje dotychczasowe życie, w bezkompromisowy sposób pisze o kulturze i sztuce XIX wieku, a także opisuje angielskie więzienie wyjątkowo poruszające i zawierające wiele ciekawych spostrzeżeń są listy dotyczące reform więziennictwa. Dla każdego, kogo interesuje ten wielki twórca, jest to pozycja obowiązkowa.
Zbiór krótkich nowel Jacka Londona to przepiękne, pełne fascynacji kobietami opowieści o wspaniałych przedstawicielkach płci na pewno pięknej i na pewno nie słabej. Przebija z kart tych opowiadań tęsknota autora za miłością, jego zauroczenie niezwykłymi charakterami mieszkanek Północy, które zmagać się tam musiały nie tylko z trudnymi charakterami mężczyzn i białych, i czerwonoskórych, ale i ekstremalnymi warunkami przyrody. Przyrody pięknej, jednak stawiającej człowiekowi bardzo trudne warunki, ale jednocześnie przyciągającej i zniewalającej swoim urokiem, tak jak potrafią to czynić kobiety.Widać w sposobie, w jaki London opowiada o Jukatanie czy szerzej: o Alasce jego oczarowanie tą krainą. I spotkanie na kartach tej książki piękna kobiet z pięknem Północy sprawia, że Czytelnik daje się porwać narracji pisarza.
Zadłużony Bedford i genialny wynalazca Cavor, dzięki maszynie zbudowanej z materiału odpornego na działanie sił grawitacji, udają się z wyprawą na Księżyc. Spotykają tam wysoko rozwiniętą cywilizację owadopodobnych stworzeń - selenitów - zamieszkujących pod powierzchnią, która kryje wielkie złoża złota.Powieść Pierwsi ludzie na Księżycu została opublikowana w 1901 roku, w Polsce po raz pierwszy ukazała się w 1902 w odcinkach w tygodniku ilustrowanym dla dzieci i młodzieży Wieczory Rodzinne, a w wydaniu książkowym w 1905 roku.
Czy można przetrwać koniec świata? Taki własny, prywatny, gdy cały sens dotychczasowego życia zostaje przekreślony jednym zdaniem: chyba już Cię nie kocham...
Pierwsza połowa XVII wieku. Stanisław Górka, młody polski szlachcic, wyrusza z misją polityczną na Węgry. W trakcie podróży gubi drogę i trafia na zamek hrabiny Elżbiety z rodu Batorych, gdzie zostaje przyjęty z największymi honorami. Górka podziwia urodę hrabiny, a i ona nie pozostaje obojętna na jego wdzięki. Jednak na zamku dzieją się rzeczy dziwne i straszliwe. Młody szlachcic wraz ze swoim dzielnym pacholikiem, narażając się na największe niebezpieczeństwo, próbują przeniknąć mroczne sekrety zamku i jego pani oraz ocalić niewinne życie uwiezionej tam kobiety. Czy uda im się pokonać złe uroki zamku? Czy zdołają uwolnić piękna nieznajomą? Jak zakończy się misja, która sprowadziła polskiego szlachcica na Węgry?
Żoliborz jest uważany za snobistyczną dzielnicę, która zadziera nosa. No i co z tego? Ma do tego prawo. Nie wierzysz, to przyjedź. Przejdź się po części oficerskiej wokół Cytadeli, po części dziennikarskiej pośród pieknych modernistycznych willi, po części urzędniczej wzdłuż najpiękniejszych uliczek miasta albo po części zabudowanej spółdzielczymi kamienicami. A ilość sław na metr kwadratowy może przyprawić o zawrót głowy. Tu czas płynie nieco inaczej, zwalnia pomiędzy przedwojennymi willami wybitnych architektów, opowiada powstańcze historie poranionymi od kul murami. Miłośnicy architektury, fortyfikacji, komunikacji miejskiej, kultury, sztuki i przyrody każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kimkolwiek jesteś, znajdziesz tu coś dla siebie. A jak się już zaprzyjaźnisz z Żoliborzem, nie będziesz zwracać uwagi na ten lekko zadarty nos...
Stołeczni policjanci odnajdują ciało prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Choć poszlaki wskazują na samobójstwo, to fakty zdają się temu przeczyć.Wkrótce giną kolejne ważne osobistości świata polityki. Warszawska prokuratura jest bezradna w obliczu zagadkowych zgonów.W tym samym czasie do stolicy, w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszłości, przyjeżdża Adam Zaręba. Spotyka dawnego kolegę z liceum, który odkrywa przed nim uroki warszawskiego życia. Mężczyźni zostają uwikłani w rozgrywki między warszawską prokuraturą, próbującą rozwikłać zagadkę dziwnych samobójstw, a bezwzględnym przestępcą Mateuszem Mańkowskim, który za wszelką cenę pragnie zatuszować ślady własnych zbrodni.Kto będzie musiał ponieść największą ofiarę a kto wyjdzie z tej kabały obronną ręką?
Zbiór dziewięciu opowiadań inspirowanych przygodami najsłynniejszego detektywa świata - Sherlocka Holmesa. Niczym w powieściach sir Arthura Conana Doyle'a narratorem w tej książce jest niezrównany towarzysz głównego bohatera doktor Watson. Autor opowiadań postanowił przypomnieć, że Sherlock Holmes oprócz tego, że jest wspaniałym detektywem, jest również doskonałym chemikiem. W to właśnie w chemii będzie szukał odpowiedzi do kryminalnych zagadek.Czy bardzo inteligentny i złowrogi naukowiec Karol Braunheld będzie godnym przeciwnikiem dla wybitnego detektywa? Kto kogo pokona w tej naukowej rozgrywce? Książka pełna odniesień do kanonicznych przygód Holmesa, czerpiąca z klasyki to, co najlepsze.
Warszawa, Czarnohora, Tatry, lata 30. XX wieku. Policja pozostaje bezradna wobec nasilającego się przemytu i handlu narkotykami z Rumunii przez Czarnohorę do Polski. Rozbudowana, międzynarodowa organizacja przemytników znana pod nazwą bandy Zielonego Promienia pozostaje nieuchwytna. Niepewne poszlaki wskazują, że główna centrala narkotykowego imperium znajduje się w Warszawie. Niespodziewanie nowych informacji udziela młoda detektyw Sylwia Rańska. Dzięki jej niezwykłym talentom śledczym pojawia się szansa na zlikwidowanie groźnej szajki. Rańska jednak nie wyjawia wszystkich sekretów, co wielokrotnie uniemożliwia złapanie przemytników. Jaką rolę odegra tajemnicza kobieta? Czy rzeczywiście można jej zaufać i powierzyć likwidację bandy Zielonego Promienia?
Adam Zieliński, obiecujący polski naukowiec, po odmowie współpracy z obcym wywiadem gospodarczym zostaje zamordowany. Płatny morderca wykonuje zadanie a zwłoki docenta po kilku dniach wyławia rzeczny patrol. Kapitan Szczęsny postanawia zawiązać skomplikowaną intrygę w celu zdemaskowania sprawców. Co zrobi zdezorientowana „Camilla”? Czy morderca da się wciągnąć w milicyjną grę?
Najnowocześniejsze zdobycze polskiej nauki godne Jamesa Bonda, piękne i szybkie samochody, zachodni koncern farmaceutyczny i wielkie pieniądze.
1970 r. - jeden z najlepszych kryminałów PRL
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?