To już drugie wydanie przewodnika z serii ""aktywnie"" po Beskidzie Niskim. Przewodniki te zawierają propozycje wycieczek pieszych, zarówno okrężnych, jak i z punktu A do punktu B. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem długości, każdy turysta znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Są trasy spacerowe na kilka godzin, prawdziwe wyrypy, propozycje eksploracji mało znanych szczytów, jak i zestaw wycieczek dla dzieci z większą ilością atrakcji. Przy każdej z tras podaliśmy trudności orientacyjne, długość trasy, przewyższenia, czas przejścia, oznakowanie szlaków oraz krótki opis, dlaczego warto się tu wybrać. W aktualnym wydaniu przewodnika umieściliśmy aż 34 propozycje wycieczek i poszerzyliśmy zasięg książki o słowacką część Beskidu Niskiego.
II wydanie przewodnika po Rawce i jej dopływach, zaktualizowane 2021/21. Opis Rawki został wydłużony od Kochanowa do ujścia.
W nowym wydaniu 12 stron kolorowych zdjęć.
• Niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS!
• Opis wszystkich zabytków nad rzeką
• Zaznaczone miejsca niebezpieczne
• Informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać
• Po raz pierwszy opisane spławne dopływy Rawki!
Patronat medialny: Magazyn Wiosło i Fundacja KiM
Spis treści:
Rawka
Spławne dopływy Rawki
Krzemionka
Rylka
Białka
Chojnatka
Niespławne dopływy Rawki
Korabiewka
Rokita
Grabinka
Zestawienia
Przewodnik zawiera opisy 9 rzek i łącznie ponad 340 km szlaków kajakowych. Znajdują się tu najpopularniejsze szlaki kajakowe w Polsce: Czarna Hańcza i Rospuda. W przewodniku przeczytacie zarówno o nich, jak i o znacznie rzadziej uczęszczanych i trudniejszych: Bliźnie, Marysze, a także o dostępnych tylko dla wprawnych kajakowców na wiosnę: Bludzi, Błędziance i Szelmentce. Przekrój trudności jest więc spory, od prostych i często uczęszczanych szlaków po takie z odcinkami o górskim charakterze i z dużą liczbą zwałek. Na Suwalszczyźnie każdy z pewnością znajdzie rzekę dla siebie. Dla Czytelników wykonaliśmy nowe kilometraże oraz mapy.
Pierwszy w historii świata przewodnik kajakowy po rzece Świder i jej dopływach. Łącznie opisano ponad 160 km rzek: Świder, Świder Wschodni, Mienia, Srebrna oraz Jagodzianka (Kanał Bielińskiego). Przewodnik ilustrują kolorowe mapy i zdjęcia. Opisano wszystkie nadrzeczne zabytki. Podano również propozycje jednodniowych spływów. Przewodnik jest kompendium wiedzy o rzece Świder i świetnie nadaje się do planowania wycieczki kajakowej po tej rzece.
Prezentujemy Państwu pierwszy przewodnik po najwybitniejszych szczytach Polski. Pomysł na jego realizację wziął się stąd, że skoro mamy już przewodnik po dobrze rozpoznawalnych najwyższych górach Polski, to może wypadałoby docenić te, które najwyższe nie są, ale wybitne z całą pewnością. A należą do nich choćby 9. i 10. w naszym zestawieniu Luboń Wielki i Wielka Rawka. Czasami zdarza się bowiem, że to właśnie nie najwyższy szczyt, ale ten najbardziej oddalony od reszty, jest najwybitniejszy w danym paśmie. I, o ile najwyższe szczyty pasm czasem nie są pięknymi górami, o tyle trudno to powiedzieć o zwalistych, odosobnionych wybitnych wierzchołkach. W przewodniku zawarliśmy aż 50 najwybitniejszych szczytów w Polsce. Do każdego opisu dodaliśmy ciekawostki historyczne oraz trasy dojściowe. Na końcu prezentujemy też listę znanych, aczkolwiek w ogóle niewybitnych szczytów.Czy wiesz, że?Najwybitniejszym szczytem polskich Tatr jest... Kominiarski Wierch (1829 m n.p.m.). I znajduje się on dopiero na 25. miejscu naszego zestawienia.
W książce znajdziesz:- kilometraż- profil wysokości Wisły względem długości- dokładne dane o uregulowaniu rzek- dane o krajobrazie nadrzecznym- informacje o podziale zlewni Wisły na dopływy- własne nowoczesne pomiary długości (m.in. z użyciem GPS) z domierzaniem meandrów
Zapomniane miejsca Dolnego Śląska. Sudety Zachodnie. Przewodnik. II wydanie poszerzone - 2019 rokTrzecia odsłona naszego cyklu przewodników po miejscach, ""których się nie zwiedza"".- ruiny zamków, pałaców i dworów- zrujnowane kościoły i zbory ewangelickie, cmentarze (np. zbór ewangelicki w Żeliszowie)- fortyfikacje, pamiątki II wojny światowej (np. mauzoleum SS w Wałbrzychu)- zapomniane pomniki- budynki pofabryczne, nieużywane tunele- zniszczone osady podczas wydobycia uranu lub węgla (np. Miedzianka)- i wiele innych, łącznie 160 miejsc, o których nawet wielu miłośników regionu nie słyszało
Przewodnik zawiera opisy 30 tras pieszych po zachodniej części Beskidu Niskiego: Okolice Wysowej (Góry Hańczowskie), Pasmo Magurskie i Góry Grybowskie.Przewodnik w pełni kolorowy.Prezentujemy Państwu pierwszy przewodnik z serii aktywnie. Przewodniki te zawierają opisy sprawdzonych tras, zarówno okrężnych, jak i z punktu A do punktu B. Trasy są bardzo zróżnicowane pod względem długości, każdy turysta znajdzie więc odpowiednią trasę dla siebie. Opisujemy trasy krótkie, dla dzieci w wózkach i dla starszych dzieci, z większą liczbą atrakcji. Są trasy spacerowe na kilka godzin, a także prawdziwe wyrypy, czyli to, co lubimy najbardziej: trasy wiodące na nieznane, rzadko odwiedzane szczyty. Przy każdej z tras podaliśmy trudności orientacyjne, długość trasy, przewyższenia, czas przejścia, oznakowanie szlaków oraz krótki opis, dlaczego warto się tu wybrać. Trasy mają także swoje oznaczenia, np.: trasa widokowa, trasa przez ciekawy teren pod względem przyrodniczym lub kulturowym.W niniejszym przewodniku opisujemy zachodnią część Beskidu Niskiego, którą dzieli się na trzy części: Góry Grybowskie, Pasmo Magurskie oraz Góry Hańczowskie. Pierwsze z nich to rzadko odwiedzane, niekiedy strome zalesione kopy, rzadko opisywane w przewodnikach, czasami przez krajoznawców zaliczane do Beskidu Sądeckiego. Mała ilość ludzi na szlaku gwarantowana. Pasmo Magurskie jest już znacznie częściej odwiedzane, ze względu na dość popularne wierzchołki Magury Małastowskiej i Wątkowskiej, Magurski Park Narodowy oraz malownicze doliny z pięknymi drewnianymi cerkwiami (Bartne, Nowica, Owczary). Najwięcej jednak osób przyjeżdża do Wysowej w Góry Hańczowskie i teren ten jest potencjalnie najciekawszy dla turysty.
Przewodnik zawiera opisy 56 szczytów w polskich górach, w tym 27 najwyższych szczytów danych pasm. Pozostałe szczyty to najwyższe wierzchołki fragmentów pasm górskich lub szczyty dawniej uważane za najwyższe. Przewodnik zawiera mnóstwo informacji praktycznych i propozycji tras wejścia na najwyższe szczyty, jak także informacje o ich historii i znaczeniu w kulturze.
Przewodnik w pełni kolorowy, zawiera mapy i kilkadziesiąt zdjęć.
Ze wstępu:
Zdobywanie najwyższych szczytów polskich gór może być dobrym wstępem do zapoznania się z górami – nie tylko dla dzieci, ale także dla tych, którzy wcześniej po górach nie chodzili. Jeszcze trzydzieści lat temu często trzeba było iść na wielodniową wędrówkę, żeby „zaliczyć” kilka najwyższych punktów różnych pasm. Obecnie w pobliże każdego szczytu można podjechać samochodem. Wszystkie ze wzniesień (nawet Rysy) można zdobyć w ciągu jednego dnia, a większość nawet w ciągu kilku godzin. Są i takie, na które tam i z powrotem dotrzemy w godzinę (np. Maślak, Orlica).
Do listy najwyższych szczytów dodaliśmy także wzniesienia dawniej uznawane za najwyższe lub do takich pretendujące, jak także najwyższe szczyty wyróżniających się fragmentów pasm. Dlatego w opisie Beskidu Sądeckiego przeczytacie także o Jaworzynie Krynickiej – najwyższym szczycie Pasma Jaworzyny Krynickiej, jak i o Kraczoniku – najwyższym szczycie Gór Leluchowskich, zaliczanych obecnie do Beskidu Sądeckiego. Łącznie opisaliśmy więc 56 szczytów, z czego 27 najwyższych. Każdy opis został uzupełniony o informacje praktyczne, jak dojść, którędy i ile zajmuje to czasu.
Przewodnik kajakowy po wschodniej części Polski, rzekach płynących przez wielkie bagna i torfowiska oraz przez Puszczę Knyszyńską. Zawiera opisy prawie 800 km szlaków kajakowych poprowadzonych na 11 rzekach regionu.Niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS!Opis wszystkich zabytków nad rzekąZaznaczone miejsca niebezpieczneInformacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływaćPo raz pierwszy opisana w przewodniku rzeka NurzecPrzewodnik zawiera opisy i kilometraże rzek:BIEBRZABUGKANAŁ AUGUSTOWSKINAREWNAREWKANETTANURZECPŁOSKASŁOJASOKOŁDASUPRAŚL
14. tom przewodników serii ""Zapomniane miejsca"". Obejmuje jeden z najbardziej zrujnowanych regionów kraju: południową część województwa lubuskiego.Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których się nie zwiedza i się nie opisuje. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, bunkry Armii Czerwonej, zniszczone zabytki techniki, ruiny z czasów PRL, nietypowe pomniki.W obecnym tomie opisaliśmy wszystkie warte odwiedzenia zniszczone zabytki, które znajdują się w granicach województwa lubuskiego od granicy niemieckiej aż po Odrę i linię dróg nr 289 i 290, które przebiegają przez Brody, Lubsko, Nowogród Bobrzański i Kożuchów. Geograficznie teren ten przynależy do Niziny Śląsko-Łużyckiej, hydrograficznie do zlewni Odry, Bobru i Nysy Łużyckiej.Przypomnijmy pokrótce, jakie obiekty spełniają kryteria zapomnianych miejsc. Może być to ruina, najlepiej mało znana, nawet w środowisku przewodników czy historyków sztuki, lub inny interesujący i cenny zabytek z jakiegoś powodu nieodwiedzany przez tłumy turystów. Kryteria spełniają również kurioza, jak np. dziwne pomniki, zabytki techniki czy miejscowości o trudnej historii. Drugie podstawowe kryterium muszą to być miejsca, do których warto pojechać.
Tego przewodnika nie trzeba reklamować. Wystarczy napisać, że opisano w nim 157 opuszczonych miejsc na Dolnym Śląsku między Świdnicą a Głogowem.
Jest to już 3. tom poświęcony zrujnowanym zabytkom Dolnego Śląska (planowane są jeszcze 2). Obejmuje północno-zachodni obszar województwa dolnośląskiego.
Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze żydowskie, fortyfikacje, bunkry Armii Radzieckiej, dziwne pomniki, zabytki techniki.
Na ciemnych wodach Paragwaju jest jedyną właściwie książką - reportażem z licznych podróży Stefana Barszczewskiego. Pierwotnie wydane we Lwowie w 1931r. w serii ""Dookoła ziemi"". Od tego czasu niewznawiana. Książka jest zapisem podróży do mało popularnego wśród Polaków Paragwaju.
W książce znajdziesz:- kilometraże- profile wysokości rzek względem długości- średnie spadki wszystkich rzek dorzecza- dokładne dane o uregulowaniu rzek- średnie przepływy roczne- dane o krajobrazie nadrzecznym- własne nowoczesne pomiary długości (m.in. z użyciem GPS) z domierzaniem meandrów- dane o czystości rzek- stopnie rozwinięcia (krętość rzeki)- dane z IMGW dla porównaniaDzięki tej książce dowiesz się, że najbardziej naturalną rzeką w dorzeczu Pilicy jest Krasna, największy spadek ma Czarna Taraska, a Pilica w rzeczywistości jest dłuższa o 21,5 km (!), niż podają w encyklopediach.
ORZYC
OMULEW
ROZOGA
SZKWA
ORZ
SAWICA
PEŁTA
WĘGIERKA
STRUGA BARANOWSKA
PŁODOWNICA
WAŁPUSZA
WYMAKRACZ
PRUT
i ich dopływy
W książce znajdziesz:
- kilometraże
- profile wysokości rzek względem długości
- średnie spadki wszystkich rzek dorzecza
- dokładne dane o uregulowaniu rzek
- średnie przepływy roczne
- dane o krajobrazie nadrzecznym
- własne nowoczesne pomiary długości (m.in. z użyciem GPS) z domierzaniem
meandrów
- dane o czystości rzek
- stopnie rozwinięcia (krętość rzeki)
- dane z IMGW dla porównania
Dzięki tej książce dowiesz się, że najbardziej naturalną rzeką w dorzeczu dolnej
Narwii jest Sawica (Saska), największy spadek ma Borowianka, a Omulew
w rzeczywistości jest dłuższa o 21 km (!), niż podają w encyklopediach.
5. książka z serii Encyklopedia rzek Polski
Dolny Śląsk odradzał się bardzo powoli po wojnie trzydziestoletniej. Jedną z oznak polepszenia bytu mieszkańców był wzrost zamówień na dzieła rzeźbiarskie. Pierwszy jako środowisko odrodził się Wrocław, w którym w latach 50. XVII w. znacznie wzrosła aktywność warsztatu rodziny Rohnów. Ich rzeźba była jeszcze mocno osadzona w tradycji manierystycznej.
W książce zaprezentowano informacje archiwalne, dzieła pewne i przypisane, cechy charakterystyczne oraz genezę twórczości Paula Starszego, Paula Młodszego i Samuela Rohnów.
W Dłużycach na Dolnym Śląsku zachował się pełny wystrój świątyni luterańskiej z XVII w. Czworo autorów - studentów historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego podjęło próbę opisania zabytków w tym kościele.
Jest to przewodnik napisany w 1893 r. w redakcji znanego pisma Wędrowiec, wznowiony po wielu latach. W środku znajdziecie m.in. bardzo dokładne opisy ulic i budynków aż z 8. dzielnic stolicy, opisy cmentarzy różnych wyznań i okolice Warszawy, takie jak Wilanów, czy Ursynów. Wszystko to okraszone 132 grafikami, m.in. słynnego Andriollego i wydrukowane na papierze fakturą przypominającym dawne papiery. W przewodniku również mapka z liniami tramwajów konnych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?