KATEGORIE [rozwiń]

Neale Donald Walsch

Okładka książki Rozmowy z Bogiem księgi 1-4 oprawa twarda (pakiet)

207,60 zł 103,80 zł


Rozmowy z Bogiem Księga I (twarda oprawa)Autor tej prowokująco zatytułowanej serii książek nie obwołuje się Mesjaszem jakiejś nowej religii. Sfrustrowany dotychczasowym życiem, usiadł pewnego dnia z długopisem w ręku i garścią trudnych pytań w sercu. W miarę jak spisywał te pytania do Boga, uświadomił sobie, że Bóg mu na nie odpowiada… od razu… na kartce, na której kreśli swoje słowa. Efekt tego zapisu – daleki od apokaliptycznych wizji czy sekciarskich ekscentryzmów, jakich można by spodziewać się w takich okolicznościach – to tekst pełen zdroworozsądkowej mądrości o tym, jak wieść skuteczne życie, pozostając wiernym sobie samemu i swojej duchowości. Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Rozmowy z Bogiem Księga II (twarda oprawa) W drugim tomie Neale ponownie podejmuje dialog z Bogiem, koncentrując się tym razem na ogólniejszych tematach w stosunku do kwestii natury osobistej i jednostkowej, poruszanych w pierwszym tomie. Przeczytamy o tajemnicach czasu i przestrzeni, o polityce, a nawet o pikantnym seksie, jednak książka ta nie ma na celu szokować. Jest to szczere spojrzenie na pewne fundamentalne sprawy, istotne dla nas wszystkich na naszej planecie, a także obraz tego, jak mógłby wyglądać nasz świat, gdybyśmy byli skłonni do większej otwartości umysłu oraz samodzielnego prowadzenia dialogu z Bogiem.   Rozmowy z Bogiem Księga III (twarda oprawa) W trzecim tomie dialogów Neale przechodzi od kwestii natury jednostkowej (tom 1) i globalnej (tom 2) do „prawd uniwersalnych”, które stosują się do wszystkich poziomów bytu od mikro- po makrokosmos, rozważając między innymi takie pytania jak: Co dzieje się po śmierci? Czym faktycznie jest czas? Czy jesteśmy sami w kosmosie?   Rozmowy z Bogiem Księga IV (twarda oprawa)     2. sierpnia 2016 r., w środku nocy, Neale Donald Walsch nieoczekiwanie rozpoczął rozmowę z Bogiem, stawiając sobie dwa pytania:   Czy ludzka rasa otrzymuje pomoc od Wysoko Rozwiniętych Istot z Innego Wymiaru?   Czy ludzie będą grać ważną rolę we własnej ewolucji, biorąc udział we wspólnej misji towarzyszenia planecie w nadchodzących trudnych czasach?   Odpowiedź, jaką otrzymał na oba pytania, brzmi: TAK.   Następnie poznał 16 konkretnych przykładów na to, jak postępowanie Wysoko Rozwiniętych Istot różni się od naszego, i na to, jak przejęcie tych zachowań pozwoli zmienić bieg historii naszego świata na lepsze - na zawsze.   Zaczynając dokładnie tam, gdzie skończył się trzeci tom ?Rozmów z Bogiem?, autor pokazuje, jak zwykli ludzi mogą odpowiedzieć na wezwanie Wysoko Rozwiniętych Istot, wzorując się na nich, i jak zobaczyć prawdziwą istotę rzeczy, zaglądając jednocześnie w swoją własną i naszą wspólną przyszłość.   Taki był właśnie cel tej rozmowy. Czwartej rozmowy z Bogiem.  
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Księga IV (twarda oprawa)

49,90 zł 26,95 zł


2. sierpnia 2016 r., w środku nocy, Neale Donald Walsch nieoczekiwanie rozpoczął rozmowę z Bogiem, stawiając sobie dwa pytania: Czy ludzka rasa otrzymuje pomoc od Wysoko Rozwiniętych Istot z Innego Wymiaru? Czy ludzie będą grać ważną rolę we własnej ewolucji, biorąc udział we wspólnej misji towarzyszenia planecie w nadchodzących trudnych czasach? Odpowiedź, jaką otrzymał na oba pytania, brzmi: TAK. Następnie poznał 16 konkretnych przykładów na to, jak postępowanie Wysoko Rozwiniętych Istot różni się od naszego, i na to, jak przejęcie tych zachowań pozwoli zmienić bieg historii naszego świata na lepsze - na zawsze. Zaczynając dokładnie tam, gdzie skończył się trzeci tom ?Rozmów z Bogiem?, autor pokazuje, jak zwykli ludzi mogą odpowiedzieć na wezwanie Wysoko Rozwiniętych Istot, wzorując się na nich, i jak zobaczyć prawdziwą istotę rzeczy, zaglądając jednocześnie w swoją własną i naszą wspólną przyszłość. Taki był właśnie cel tej rozmowy. Czwartej rozmowy z Bogiem.
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Księga III (twarda oprawa)

54,90 zł 29,10 zł


W trzecim tomie dialogów Neale przechodzi od kwestii natury jednostkowej (tom 1) i globalnej (tom 2) do „prawd uniwersalnych”, które stosują się do wszystkich poziomów bytu od mikro- po makrokosmos, rozważając między innymi takie pytania jak: Co dzieje się po śmierci? Czym faktycznie jest czas? Czy jesteśmy sami w kosmosie?  
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Księga II (twarda oprawa)

52,90 zł 28,04 zł


W drugim tomie Neale ponownie podejmuje dialog z Bogiem, koncentrując się tym razem na ogólniejszych tematach w stosunku do kwestii natury osobistej i jednostkowej, poruszanych w pierwszym tomie. Przeczytamy o tajemnicach czasu i przestrzeni, o polityce, a nawet o pikantnym seksie, jednak książka ta nie ma na celu szokować. Jest to szczere spojrzenie na pewne fundamentalne sprawy, istotne dla nas wszystkich na naszej planecie, a także obraz tego, jak mógłby wyglądać nasz świat, gdybyśmy byli skłonni do większej otwartości umysłu oraz samodzielnego prowadzenia dialogu z Bogiem.  
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Księga I (twarda oprawa)

49,90 zł 26,45 zł


Autor tej prowokująco zatytułowanej serii książek nie obwołuje się Mesjaszem jakiejś nowej religii. Sfrustrowany dotychczasowym życiem, usiadł pewnego dnia z długopisem w ręku i garścią trudnych pytań w sercu. W miarę jak spisywał te pytania do Boga, uświadomił sobie, że Bóg mu na nie odpowiada… od razu… na kartce, na której kreśli swoje słowa. Efekt tego zapisu – daleki od apokaliptycznych wizji czy sekciarskich ekscentryzmów, jakich można by spodziewać się w takich okolicznościach – to tekst pełen zdroworozsądkowej mądrości o tym, jak wieść skuteczne życie, pozostając wiernym sobie samemu i swojej duchowości. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Okładka książki Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko

34,90 zł 27,87 zł


W życiu każdego z nas zachodzi wiele zmian,ale czy można równać je z kryzysem? Nie – jeżeli zmieniasz ich przeżywanie za pomocą pewnych środków, które leżą w zasięgu ręki. Ale nie jest to książka tylko o zmianach. Mówi też o tym, jak działa życie. Opowiada o charakterze zmian – o ich przyczynach, o tym, jak sobie z nimi radzić i jak sprawić, aby były „na lepsze”. Znajdziesz w niej Dziewięć Zmian, Które Mogą Zmienić Wszystko. Czy trafiła w twoje ręce akurat w najodpowiedniejszym momencie? Ten bestseller „New York Timesa” odwołuje się do serc wszystkich, którzy stracili grunt pod nogami z powodu poważnych zmian życiowych – a także do serc tych, którzy chcą im pomóc. W tym uderzająco przejrzystym i praktycznym tekście znajdziesz techniki pozwalające odzyskać zdrowie i wrócić do życia. Zawiera on rozmowę o tym, jak radzić sobie ze zmianami, które już nadeszły i które dopiero przyjdą. Na wspaniałej interaktywnej stronie www masz możność uzyskania natychmiastowej pomocy od instruktorów, a nawet od samego autora. Dzięki tej znakomitej książce i witrynie internetowej nie będziesz musiał stawać w obliczu życiowych zmian samotnie. Autor Rozmów z Bogiem przedstawia nowe, frapujące spojrzenie na coś, co nigdy nie ulega zmianie – na zmianę.
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Tom 2

34,90 zł 13,96 zł


Pewnego dnia, sfrustrowany i rozczarowany swoim życiem Neale Donald Walsh, postanowił na kartce papieru zebrać wszystkie swoje pretensje i żale wobec Kogoś, kto kieruje jego życiem. I nim zdążył odłożyć długopis, nieoczekiwanie czeka na niego odpowiedź... Tak rozpoczynają się jego Rozmowy z Bogiem, które czytelników prowadzą przez świat emocji, relacji i konfliktów, a na każde postawione przez Autora pytanie, pojawia się odpowiedź. Piękna, prosta, a jednocześnie inspirująca propozycja dla każdego czytelnika, któremu zdarzyło się w życiu wątpić, pytać i szukać odpowiedzi.   Rad jestem, że postanowiłeś dołączyć do mnie w tej wyprawie. Z tobą raźniej i przyjemniej. Przejdźmy więc wspólnie przez te stronice. Czekają nas tu i ówdzie wyboje, nie tak jak w księdze pierwszej. Księ-ga pierwsza była czułym uściskiem Boga. Druga część równie promieniejąca miłością, raz po raz lekko tobą potrząsa. Jest jak pobudka, wyzwanie, abyś nieustawał w drodze." Pewne rzeczy tu zapisane mogą nie być w smak wielu ludziom, zachwiać ich zadowoleniem z siebie. My ludzie, przecież obwołaliśmy się wspaniałą rasą, przodującym gatunkiem, oświeconą wspólnotą. Tymczasem Rozmowy z Bogiem stanowią swego rodzaju zimny prysznic, rozwiewają złudzenia, jakimi się karmimy. Toteż ich lektura - zwłaszcza księgi drugiej - może okazać się wyboista. Lecz mały wstrząs jest rzeczą wskazaną, wytrąca z odrętwienia, umożliwia dalszy rozwój. Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się przytulna strefa ochronna. Dzięki tej książce dotrzesz na sam kraniec naszego rozumienia, doświadczenia, wierzeń. Kup zestaw książek Rozmowy z Bogiem Neale Donald Walsch. Razem taniej! FRAGMENT KSIĄŻKI: Byliśmy ze sobą umówieni, to prawda; ale mimo to mogłeś nie przybyć na spotkanie. Mogłeś postanowić inaczej. Tymczasem wybrałeś tę godzinę, to umówione miejsce, aby ta książka trafiła w twoje ręce. I za to ci dziękuję. Jeśli jednak nie uświadamiałeś sobie do końca, co robisz i dlaczego, i ta sprawa wydaje ci się trochę tajemnicza, należy ci się małe wyjaśnienie. Zacznę od zwrócenia ci uwagi na to, iż książka ta zjawiła się w twoim życiu w samą porę, w najwłaściwszym momencie. 'Teraz jeszcze nie zdajesz sobie pewnie z tego sprawy, ale kiedy będziesz miał już za sobą doświadczenie, które jest dla ciebie przygotowane, zyskasz co do tego absolutną pewność. Wszystko przebiega w doskonałym porządku, a pojawienie się tej książki w twoim życiu nie jest wyjątkiem od tej reguły. Znajdziesz tu to, czego od dawna poszukujesz, za czym od dawna tęsknisz. Czeka cię tu najprawdziwszy kontakt z Bogiem, być może pierwszy w twoim życiu, a na pewno najnowszy. To jest kontakt jak najbardziej realny. Bóg przemówi do ciebie przeze mnie. Kilka lat temu nie ośmieliłbym się czegoś takiego powiedzieć; teraz mówię, ponieważ sam tego doświadczyłem i stąd wiem, że to jest możliwe. Nie tylko możliwe - odbywa się nieustannie
Okładka książki Chwile łaski

26,00 zł 15,78 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Chwilami łaski są te momenty życia, w których w wyraźny, widoczny i bezpośredni sposób odbieramy znaki Boskiej interwencji. W takich chwilach dzieje się coś, czasem wielkiego, czasem całkiem małego, co sprawia, że w naszym życiu następuje zwrot.
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Tom 4

37,90 zł 20,84 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

2. sierpnia 2016 r., w środku nocy, Neale Donald Walsch nieoczekiwanie rozpoczął rozmowę z Bogiem, stawiając sobie dwa pytania: Czy ludzka rasa otrzymuje pomoc od Wysoko Rozwiniętych Istot z Innego Wymiaru? Czy ludzie będą grać ważną rolę we własnej ewolucji, biorąc udział we wspólnej misji towarzyszenia planecie w nadchodzących trudnych czasach? Odpowiedź, jaką otrzymał na oba pytania, brzmi: TAK. Następnie poznał 16 konkretnych przykładów na to, jak postępowanie Wysoko Rozwiniętych Istot różni się od naszego, i na to, jak przejęcie tych zachowań pozwoli zmienić bieg historii naszego świata na lepsze - na zawsze. Zaczynając dokładnie tam, gdzie skończył się trzeci tom „Rozmów z Bogiem”, autor pokazuje, jak zwykli ludzi mogą odpowiedzieć na wezwanie Wysoko Rozwiniętych Istot, wzorując się na nich, i jak zobaczyć prawdziwą istotę rzeczy, zaglądając jednocześnie w swoją własną i naszą wspólną przyszłość. Taki był właśnie cel tej rozmowy. Czwartej rozmowy z Bogiem.
Okładka książki Pytania i odpowiedzi do Rozmów z Bogiem

30,00 zł 18,20 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdemu człowiekowi nasuwają się pytania dotyczące życia, każdy chciałby wiedzieć, na czym właściwie polega życie. Każdy człowiek zna też odpowiedzi. Nie każdy jednak o tym wie.  Ja na pewno nie wiedziałem. Szukałem odpowiedzi wszędzie - tylko nie we własnym wnętrzu. Słuchałem rodziców, rodzeństwa i przyjaciół, nauczycieli, pastorów, przywódców, autorów, filozofów - kogokolwiek, kto moim zdaniem miał coś do przekazania.  Potem zwróciłem się do Boga.  Zasypałem go pytaniami. I w końcu uzyskałem odpowiedzi. Z tych odpowiedzi powstawały kolejne księgi Rozmów z Bogiem. Dały one początek dalszym pytaniom. Nie tylko z mojej strony, ale od wielomilionowej rzeszy czytelników tych książek.  Z otrzymanych odpowiedzi za najważniejszą uważam tę, że nie muszę nikogo pytać. Wszystkie odpowiedzi, oznajmił mi Bóg, noszę we własnym wnętrzu. Wystarczy, że zagłębię się w siebie. Nic więcej nie trzeba robić. We własnym wnętrzu spotkamy Stwórcę. Albowiem Bóg przebywa w każdym z nas.  Oczywiście, nie ma nic złego w pytaniu innych. Od Innych Cząstek Boga mogą płynąć cenne, niekiedy nawet pożyteczne dla ciebie nauki. Warto jednak pamiętać, że żadna inna cząstka Boga nie usłyszy przesłania skierowanego do ciebie wyraźniej niż ta cząstka Boga, która jest w tobie. Zatem słuchaj rad, rozważaj nauki, zasięgaj opinii, ale zawsze dokładnie porównaj je z tym, co podpowiada ci twój Wewnętrzny Głos. Jeśli bowiem wyniesiesz otrzymywane z zewnątrz przekazy do rangi Prawdy Absolutnej, ogłosisz tym samym, że nie jesteś źródłem. A to zadałoby kłam twojej istocie.  Może to zabrzmieć dziwnie w książce, która bądź co bądź zawiera pytania, ale jest jak najbardziej słuszne. Nie chcę bowiem wywołać wrażenia, że odpowiedzi tutaj podane są bardziej autorytatywne niż te, jakie dyktuje ci serce. Tam bowiem, w sercu, kryje się prawdziwa mądrość. Czasami wartość przekazu płynącego z innego źródła polega przede wszystkim na tym, że otwiera cię na twoją własną prawdę. Z takim przekonaniem przygotowaliśmy tę książkę. Dlatego też poświęcam czas, a także miejsce na łamach naszego biuletynu na to, aby odpowiedzieć chociaż na niektóre z ponad trzystu listów, jakie co miesiąc otrzymuję od ludzi z całego świata, z pytaniami na temat Rozmów z Bogiem i stosowania ich prze-słania w codziennym życiu. Z tego względu również wybraliśmy i zamieściliśmy w tej książce najciekawsze pytania i odpowiedzi ze zbiorów zgromadzonych w ciągu pięciu lat istnienia biuletynu.  Nie zdziw się przy czytaniu tych listów, kiedy znajdziesz w nich odrobinę samego siebie. Przecież wszyscy zadajemy sobie te same pytania. Wszyscy rozpatrujemy, z własnej perspektywy, te same zagadnienia. Toteż trzymasz teraz w ręku nie książkę, lecz zwierciadło.  Proszę, żebyś wejrzał w nie głęboko. Zobacz, co się w nim odbija. Kto wie, czy nie twoja własna droga do Najwyższej Prawdy. 
Okładka książki O związkach

19,00 zł 11,54 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kilka lat temu przed Nealem Donaldem Walschem otworzyło się doświadczenie, które odmieniło jego życie. Nadzwyczajnym skutkiem jego przeżycia było między innymi powstanie trzech kolejnych ksiąg ROZMÓW Z BOGIEM, bestsellerów światowego rynku wydawniczego. Lecz Neale Donald Walsch to nie tylko ktoś, kto odniósł sukces wydawniczy. Przesłanie, które już zdążyło wpłynąć na życie milionów ludzi na cały świecie, najsilniej odbiło się na człowieku, od którego się zaczęło. Jako pisarz, Walsch oddziałuje poza granice swojego kraju - zawsze z pomocą Boga - do osiągnięcia pełni na każdym szczeblu swej ludzkiej egzystencji. Teraz natomiast coraz popularniejszy głos Walscha znajduje wyraz w serii - Porady na życie - w której zasady ROZMÓW Z BOGIEM ukazane są przez pryzmat jego osobistych doświadczeń. Walsch odsłania tutaj swoje potknięcia, mówi o nich otwarcie i z humorem, pokazuje, w jaki sposób wykorzystał je niczym odskocznię do wzniesienia na wyższy poziom świadomości.
Okładka książki Przyjaźń z Bogiem

30,00 zł 18,20 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Rozmowy z Bogiem stały się bestsellerem, podobnie jak dwie następne Księgi. A Przyjaźń z bogiem, którą czytasz obecnie, trafiła w twoje ręce nieprzypadkowo - ma za zadanie po raz kolejny rozbudzić w tobie chęć i ciekawość poznania prawdy - tym razem nawet w jeszcze szerszym wymiarze: Czy możliwe jest coś więcej niż rozmawianie z Bogiem? Czy z Bogiem można się naprawdę zaprzyjaźnić? Książka Przyjaźń z bogiem mówi, że tak, i pokazuje, jak to osiągnąć. Slowami samego Boga. Nasz dialog bowiem trwa nadal, prowadząc nas ku nowym obszarom oraz dobitnie przywołuje to, co powiedziane zostało już wcześniej. Dowiaduję się, że tak właśnie przebiega mój dialog z Bogiem - krążąc i nawiedzając znajome tereny, by nagle, niczym po spirali, wznieść się na no-wy poziom. Takie posuwanie się dwa kroki do przodu, jeden w tył, pozwala mi zachować w polu widzenia wcześniej przekazaną mądrość, utwierdza ją w mojej świadomości, co daje solidną podstawę do dalszych odkryć. Tak wygląda ten proces. Kryje się za tym głęboki zamysł. Choć z początku jest to nieco uciążliwe, z czasem jednak doceniłem zalety tej metody. Albo-wiem utwierdzając Bożą mądrość w swojej świadomości, wpływamy na nią. Rozbudzamy ją. Wznosimy ją na wyższy poziom. Jednocześnie coraz więcej pojmujemy, przypominamy sobie wyraźniej, Kim W Istocie Jesteśmy, i zaczynamy to objawiać. Na tych stronicach wyjawię trochę szczegółów z mojej przeszłości, przedstawię też zmiany, jakie zaszły w moim życiu, odkąd ukazały się drukiem Rozmowy z Bogiem. Pytało mnie o to wiele osób, ich ciekawość jest zrozumiała. Chcą się dowiedzieć czegoś o facecie, który twierdzi, że ucina sobie pogawędki z Tym Na Samej Górze. Ale nie tylko z tego powodu zamieszczam tu te anegdoty. Wyimki z mej przeszłości nie mają zaspokajać ludzkiej ciekawości - chodzi przede wszystkim o to, aby pokazać, w jaki sposób moje życie demonstruje, co to znaczy przyjaźnić się z Bogiem - i w jaki sposób demonstruje to życie każdego z nas. Takie jest przesłanie tej książki. Wszyscy mamy w Bogu przyjaciela - nieważne, czy wiemy o tym czy nie. Ja należałem do tych drugich. Nie wiedziałem też, dokąd ta przyjaźń może mnie zaprowadzić. I w tym cały urok, na tym polega wspaniała niespodzianka. To, że możemy zaprzyjaźnić się z Bogiem to nie wszystko, rzecz w tym, co może nam ta przyjaźń przynieść. Bóg zaprasza nas, abyśmy zostali Jego przyjaciół-mi, nie bez powodu. Ta przyjaźń ma swój cel. Jeszcze niedawno był mi on nieznany. Nie pamiętałem. Teraz kiedy wiem, nie boję się Boga, a to odmieniło moje życie. Wciąż zadaję sobie wiele pytań. Ale teraz udzie-lam też odpowiedzi. Na tym polega różnica. Na tym polega zmiana. Rozmawiam z Bogiem, a nie tylko przemawiam do Niego. Jestem dla Boga partnerem, a nie po prostu Jego wyznawcą. Jest moim szczerym pragnieniem, aby twoje życie odmieniło się w taki sam sposób; abyś ty również z pomocą tej książki znalazł w Bogu przyjaciela i aby w wyniku tego twoje słowa i czyny nabrały nowej wymowy.
Okładka książki Burza przed ciszą. Rozmowy z ludzkością

39,90 zł 31,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dla każdego, kto martwi się o przyszłość Autor książek Rozmowy z Bogiem oraz Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko przygląda się teraźniejszości i spogląda w przyszłość, pokazując, jak możemy zamknąć dzielącą je lukę. W absolutnie idealnym momencie pojawia się tu prawdziwy powód, dla którego nie warto się obawiać jutra. Autor siedmiu bestsellerów z listy „New York Timesa”, w tym intrygujących ludzi z całego świata książek z serii Rozmowy z Bogiem, Neale Donald Walsch, przedstawia zaskakujące wytłumaczenie niepokojących zjawisk, które w chwili obecnej zachodzą na całej naszej planecie. Proponuje również prosty plan, który pozwoli nam kształtować zarówno naszą osobistą, jak i zbiorową przyszłość w nadzwyczajnie pozytywny sposób. W końcu możemy coś zrobić – i to z łatwością – aby pomóc światu: przeprowadzić prostą rozmowę i podjąć prostą decyzję. Walsch określa dwa elementy swojego podejścia jako rozmowę stulecia oraz najważniejszą decyzję, jaką kiedykolwiek podejmiesz. Rozmowa toczy się wokół siedmiu prostych pytań oraz odpowiedzi na nie. Decyzja dotyczy przyjęcia nowego, śmiałego spojrzenia na życie. Na tym jednak książka się nie kończy. Zachęca bowiem czytelnika do tego, aby podjął osobisty trud współtworzenia wraz z autorem nowej opowieści kulturowej dla ludzkości, którą to opowieść można by potem publicznie przedstawić światu. Bądź więc gotowy. Ta książka może ci przywrócić twoje życie, światu zaś – jego przyszłość. Neale Donald Walsch jest autorem 27 książek poświęconych praktyce duchowości, w tym serii Rozmowy z Bogiem, która sprzedała się w wielu milionach egzemplarzy na całym świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na trzydzieści pięć języków, a siedem spośród nich znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa”.
Okładka książki Jedyna ważna rzecz rozmowy z ludzkością

39,90 zł 31,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

98 procent populacji świata poświęca 98 procent swojego czasu rzeczom nieważnym. W ten sposób zaczyna się najnowsza książka autora, który siedmiokrotnie zdobywał miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. Neale Donald Walsch z właściwą sobie życzliwością uczy nas, że to właśnie z powodu zaprzątania sobie głowy tymi różnymi nieistotnymi rzeczami życie tak wielu ludzi przepełnione jest smutkiem i zamętem, a świat zdaje się nieustannie zmierzać w kierunku katastrofy. Walsch twierdzi, że nikt nie ponosi winy za ten stan rzeczy. Po prostu nikt nam nigdy nie powiedział, nikt nas nie nauczył, co jest tak naprawdę ważne. Jeśli zaś kiedykolwiek zapoznaliśmy się z odpowiedziami na temat rzeczy ważnych, to odpowiedzi te nie były do końca poprawne. Autor twierdzi, że oto w 2012 roku samo życie wystosowuje pod adresem ludzkości zaproszenie w postaci namacalnej zmiany energii. Życie zaprasza nas, byśmy zajęli się tą kwestią. Wszyscy możemy to poczuć. Niektórzy ludzie wyczuwają tę energię w podobny sposób, w jaki nad ranem przeczuwamy, że nadeszła pora, by się obudzić. Inni doświadczają jej jako frustracji nakierowanej na wszystko to, czym się aktualnie zajmują. Odczuciom tym towarzyszy głębokie wewnętrzne pobudzenie, niecierpliwa gotowość do podjęcia działań w reakcji na ten spokojny, ale konsekwentny wewnętrzny głos, który mówi nam: TO TAK NIE MUSI BYĆ. Walsch mówi, że ten głos ma rację. Nasze życie nie musi być ciągiem zmartwień i kryzysów w sferze finansów, związków, zdrowia i życia rodzinnego. Świat zaś nie musi być areną ciągłych katastrof rozgrywających się w sferze polityki, ekologii i kultury. Mówi nam się, że podstawowym instynktem ludzkości jest instynkt przetrwania. To jednak nie jest nasz podstawowy instynkt.
Okładka książki Co powiedział Bóg

39,90 zł 24,22 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

N. D. Walsch, autor kultowych książek Rozmowy z Bogiem został poproszony o napisanie podsumowania swoich dzieł - i tak powstała "Co powiedział Bóg". Dzięki niej w krótki i zwięzły sposób możemy dowiedzieć się, co powinniśmy wiedzieć o życiu, jak odrzucić religijne oraz kulturowe uwarunkowania i jak możemy żyć odzwierciedlając pełnię człowieczeństwa, otworzyć się na nowe idee i piękno świata. To idealna propozycja dla osób chcących lepiej poznać siebie, wzmocnić swą relację z Bogiem oraz całym otoczeniem.N. D. Walsch, autor kultowych książek Rozmowy z Bogiem został poproszony o napisanie podsumowania swoich dzieł - i tak powstała "Co powiedział Bóg". Dzięki niej w krótki i zwięzły sposób możemy dowiedzieć się, co powinniśmy wiedzieć o życiu, jak odrzucić religijne oraz kulturowe uwarunkowania i jak możemy żyć odzwierciedlając pełnię człowieczeństwa, otworzyć się na nowe idee i piękno świata. To idealna propozycja dla osób chcących lepiej poznać siebie, wzmocnić swą relację z Bogiem oraz całym otoczeniem.   Mam na imię Neale i rozmawiałem z Bogiem. Tobie również się to zdarzyło. Być może nie jesteś tego świadom, ale tak właśnie było. Zapewne nadałeś temu wydarzeniu po prostu inną nazwę. Być może nazwałeś to nagłym uczuciem wszechogarniającej miłości, czy też najwznioślejszą myślą lub największym przypływem natchnienia, jakiego kiedykolwiek zdarzyło Ci się doświadczyć. Lub też, po prostu, genialnym pomysłem, niezwykłym przeczuciem, przypływem geniuszu, zadziwiającym zbiegiem okoliczności, szczęśliwym trafem czy też intuicją. Bez względu na nazwę chodzi o jedno. Jest to przekaz otrzymany ze źródła mądrości i natchnienia, które nosi w sobie każdy z nas. Nazwa, którą nadałem własnym kontaktom z tym źródłem, dokładnie odzwierciedla sposób, w jaki ich doświadczyłem. Nazwałem je Rozmowami z Bogiem. Przybrały one formę prowadzonych na bieżąco dialogów, których treść zapisywałem. Ich lektura zmieniła życie kilku milionów osób. Teraz z kolei chciałbym podzielić się z Tobą najważniejszymi zawartymi w tych dialogach przesłaniami, jak również zaproponować Ci szereg niezwykle przydatnych wskazówek dotyczących stosowania ich w życiu codziennym. FRAGMENT KSIĄŻKI:  A więc utrzymuje pan, że odbył bezpośrednią rozmowę z Bogiem, proszę nam zatem powiedzieć... co Bóg ma l przekazania światu?" Moim rozmówcą był światowej sławy gospodarz jednego : najpopularniejszych amerykańskich porannych programów telewizyjnych, a pytanie, które mi zadał, było najbardziej doniosłym pytaniem, jakie można sobie wyobrazić. „Mógłby pan streścić to w jednym czy w dwóch zdaniach? -dodał. - Mamy około trzydziestu sekund". W mojej głowie rozpętał się zamęt. W jaki sposób miałbym • ciągu trzydziestu sekund przedstawić kwintesencję tego, co Najwyższy chce obwieścić światu? I nagle, w jednej chwili usłyszałem w swojej głowie odpowiedź Boga. Mrugnąłem i wypowiedziałem słowa, które zaskoczyły nawet mnie samego. „Właściwie to wystarczą mi do tego cztery słowa". Prowadzący uniósł brwi, przez nanosekundę zdradzając niedowierzanie, a następnie z kamienną twarzą zwrócił się do kamery zatem, panie i panowie, człowiek twierdzący, że utrzymuje kontakt z Bogiem...
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Tom 3

39,90 zł 24,32 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ileż w ludzkim życiu jest napisanych listów do Boga, na które nikt nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Dlaczego? Może dlatego, że wciąż nie nauczyliśmy się z Nim rozmawiać. Jak to robić? Jak wreszcie znaleźć odpowiedzi na pytania o samym Bogu, etyce czy metafizyce? A jeśli Walsch ma rację? Jeśli jego Rozmowy z Bogiem nie są wymysłem jego fantazji? Nasze poszukiwania dobiegłyby końca. Czy zgodzimy się na to? Czy przyjmiemy je jako pewnik? Jeśli tak, nie będziemy mogli się już usprawiedliwiać, że Bóg wciąż pozostaje głuchy. Nie będzie już pretekstu, by nie podejmować walki chociażby o pokój na świecie.   „Musisz mieć śmiałość przekreślić wszystko, co inni naopowiadali ci o Bogu. Wreszcie musisz być dzielny na tyle, aby zapuścić się w swoje własne doświadczenie Boga. I nie wolno ci się z tego powodu obwiniać. Kiedy twe osobiste doświadczenie kłóci się z tym, co jak się zdaje wiesz o Bogu, i z tym, co naopowiadali ci inni, nie wolno ci obwiniać siebie. Wina i strach to jedyni wrogowie człowieka." Jeśli zapoznałeś się z przedmowami do poprzednich części, wiesz, że w obu przypadkach nieco się lękałem. Bałem się odzewu, jaki wywołają. Teraz jest inaczej. Nie mam żadnych obaw co do części trzeciej. Wiem, że jej prawda, przenikliwy wgląd, ciepło i miłość dotrą do wielu spośród jej czytelników. Wierzę, że to tekst święty, duchowy. Widzę, że dotyczy to w równym stopniu całej trylogii. Książ-ki te będą czytane i dyskutowane przez dziesięciolecia, przez kolejne pokolenia. Może nawet przez stulecia. Ponieważ, razem wzięte, księgi te porusza-ją ogrom zagadnień, od naprawiania związków do istoty ostatecznej rzeczywistości i kosmologii. Wypowiadają się na temat życia, śmierci, miłości erotycznej, małżeństwa, wychowania dzieci, zdrowia, oświaty, gospodarki, polityki, duchowości i religii, godnego zarobkowania i dzieła życia, fizyki, czasu, obyczajów i zachowań, procesu tworzenia, stosunku do Boga, ekologii, zbrodni i kary, życia w wysoko rozwiniętych społecznościach kosmosu, dobra i zła, mitów kulturowych i etyki, duszy, prawdziwej miłości i chlubnego wyrażania tej cząstki w nas, która zna swe naturalne dziedzictwo Boskości. Obyście wszyscy skorzystali z ich dobrodziejstwa. Bądźcie pozdrowieni. Neale Donald Walsch Ashland, Oregon wrzesień 1998 Kup zestaw książek Rozmowy z Bogiem Neale Donald Walsch. Razem taniej!   FRAGMENT KSIĄŻKI: Gdyby wszystkie twoje pragnienia były pragnieniami duszy, sprawa byłaby prosta. Gdybyś słuchał głosu swego ducha, wszelkie decyzje byłyby łatwe, a wyniki pomyślne. A to dlatego, że... ... wybory duszy są. wyborami najszlachetniejszymi. Nie trzeba ich zgadywać po fakcie. Nie trzeba ich rozbierać na czynniki pierwsze, wartościować. Trzeba po prostu obracać je w czyn, zastosować się do nich. Lecz wy nie składacie się wyłącznie z duszy. Jesteście istotami troistymi - ciałem, umysłem i duchem. W tym :kwi cały wasz urok, w tym wasza chwała. Często jednak dzieje się tak, że podejmujecie decyzje na tych trzech płaszczyznach jednocześnie - i są one całkowicie rozbieżne. Nierzadko ciało chce jednego, umysł drugiego, a dusza jeszcze czegoś innego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które nie są jeszcze na tyle dojrzałe, aby odróżnić to, co jest ..uciechą" dla ciała, a co wydaje się rozsądne umysłowi - a tym bardziej, co współgra z duszą. Dlatego dziecko pakuje się na ulicę. Ja, Bóg, znam wszystkie wasze wybory - nawet te nieświadome. Nie przeciwstawiam im się, lecz im sprzyjam. Na tym polega Moje zadanie - dopilnować, aby wasze wybory się spełniały. (W rzeczywistości sprawia to wasza Jaźń. Ja tylko wprowadziłem mechanizm, dzięki któremu jest to możliwe. Ten mechanizm to proces tworzenia, który omówiony został w szczegółach w księdze pierwszej.) Kiedy wybory się ze sobą kłócą - kiedy ciało, umysł dusza nie działają zgodnie - proces twórczy zachodzi na wszystkich poziomach i daje różne wyniki.
Okładka książki Rozmowy z Bogiem Tom 1

34,90 zł 21,27 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy dobro i zło naprawdę istnieją? Czy ludzie chcą być źli? Czy Bóg może ich za to ukarać? Z czego tak naprawdę składają się ludzie? Odpowiedzi na te i wiele innych, ważnych pytań znajdziecie w niniejszej książce. Rozmowy z Bogiem to dzieło filozoficzno-poznawcze według autora zostało natchnione przez samego Boga, według którego powinniśmy zmienić nasze społeczne i ekonomiczne zasady współżycia, a także skierować naszą uwagę na sprawy związane z naturą. Powinni się z nim zapoznać wszyscy miłośnicy zagadnień z zakresu metafizyki i etyki.   „Przemawiam do każdego człowieka. Nieustannie. Rzecz nie w tym do kogo się zwracam, ale kto mnie słucha. Przemawiam na różne sposoby. Nasłuchuj mego głosu w prawdzie swojej duszy. W uczuciach serca. W wyciszonym umyśle. Słuchaj mnie na każdym kroku. Ilekroć zechcesz Mnie zapytać, wiedz że Ja już odpowiedzia-łem. Otwórz szeroko oczy i spójrz na świat..." Książka Rozmowy z Bogiem przeznaczona jest dla każdego. A stanowi wspaniały dar dla tych, którzy prawdziwie łakną odpowiedzi i cenią pytania; którzy ze szczerym sercem, otwartym umysłem i tęsknotą w duszy poszukują prawdy. Książka ta porusza odwieczne zagadnienia życia i miłości, celu i funkcji, ludzi i związków, dobra i zła, grzechu i winy, prze-baczenia i odkupienia, ścieżki do Boga i drogi do piekła... słowem, wszystko. Bez osłonek omawia sprawy seksu, władzy, małżeństwa, dzieci, pracy, zdrowia, „życia po życiu" i „życia przed życiem"... wszystko. Zgłębia wojnę i pokój, wiedzę i ignorancję, ofiarowanie i branie, radość i smutek. Rozpatruje to co konkretne, i to co ab-strakcyjne, widzialne i niewidzialne, prawdę i nieprawdę. FRAGMENT KSIĄŻKI Kup zestaw książek Rozmowy z Bogiem Neale Donald Walsch. Razem taniej!   FRAGMENT KSIĄŻKI: Wiosną 1992 roku— mniej więcej w porze świąt wielkanocnych - zdarzyła się w moim życiu niezwykła sytuacja. Przemówil do ciebie Bóg. Przeze mnie. Pozwól, że wyjaśnię. Przeżywałem wówczas trudne chwile pod względem osobistym, zawodowym i uczuciowym, a moje życie wydawało m i się całkowicie przegrane. Ponieważ od lat miałem w zwyczaju spisywać swe myśli w listach (które z reguły nie trafiały do adresata), sięgnąłem po wysłużony żółty notatnik i zacząłem przelewać swe żale na papier. Jednak tym razem, zamiast po raz kolejny kierować Ust do osoby, którą posądzałem o to, że się nade mną znęca, postanowiłem zwrócić się do samego źródła; prosto do naczelnego oprawcy. Napisałem list do Boga. Był to list naładowany złością i pasją, pełen wyrzutów i zarzutów. Zawarłem w nim też całą listę gniewnych pytań. Dlaczego moje życie jest nieudane? Czego potrzeba, aby je naprawić? Dlaczego nie znajduję szczęścia w związkach z innymi? Czy nigdy nie będzie mi dane zaznać dobrobytu? I wreszcie - najgorętsze - Czym zasłużyłem sobie na życie będące pasmem nieustannych zmagań? Ku mojemu zdziwieniu, kiedy skreśliłem ostatnie z mych gorzkich „pytań bez odpowiedzi" i chciałem odłożyć długopis, moja ręka zawisła nad kartką papieru, jakby przytrzymywana jakąś siłą. Nagle długopis zaczął sam z siebie  
Okładka książki Gdy wszystko się zmienia zmień wszystko audiobook
audiobook

29,90 zł 23,61 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W życiu każdego z nas zachodzi wiele zmian, ale czy można równać je z kryzysem? Nie. O ile zmieniasz ich przeżywanie za pomocą pewnych środków, które leżą w zasięgu ręki. Ale nie jest to książka tylko o zmianach. Mówi też o tym, jak działa życie. Opowiada o charakterze zmian – o ich przyczynach, o tym, jak sobie z nimi radzić i jak sprawić, aby były „na lepsze”. Znajdziesz w niej Dziewięć Zmian, Które Mogą Zmienić Wszystko. Czy możliwe, że trafiła w twoje ręce w najodpowiedniejszym momencie? Ten bestseller „New York Timesa” odwołuje się do serc wszystkich, którzy stracili grunt pod nogami z powodu poważnych zmian życiowych – a także do serc tych, którzy chcą im pomóc. W tym uderzająco przejrzystym i praktycznym tekście znajdziesz techniki pozwalające odzyskać zdrowie i wrócić do życia. Zawiera on rozmowę o tym, jak radzić sobie ze zmianami, które już nadeszły i które dopiero przyjdą. Na wspaniałej interaktywnej stronie www masz możność uzyskania natychmiastowej pomocy od instruktorów a nawet od samego autora. Dzięki tej wybitnej książce i witrynie internetowej nie będziesz musiał stawać w obliczu życiowych zmian samotnie. Autor Rozmów z Bogiem przedstawia nowe, frapujące spojrzenie na coś, co nigdy nie ulega zmianie – na zmianę. Donald Walsch napisał serię książek Rozmowy z Bogiem. Sześć z nich trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”. Jego życie i praca przyczyniają się do duchowego odrodzenia na całym świecie, bowiem jego teksty przetłumaczono na 37 języków i przeczytały je miliony ludzi. Po wydaniu pierwszej książki, która pozostawała na liście bestsellerów „Timesa” dwa i pół roku, podróżował po świecie i wszystkim niósł inspirujące oraz podnoszące na duchu przesłanie Rozmów z Bogiem.
Okładka książki Gdy wszystko się zmienia zmień wszystko

34,90 zł 27,87 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że czytasz te słowa na stojąco (w księgarni albo u kogoś w domu) i przeglądając pierwsze linijki, zastanawiasz się, czy czytać dalej. W takim wypadku proszę, abyś usiadł. Nie da się tak po prostu przejrzeć kilku wstępnych akapitów i iść dalej. Na zapoznanie się z tym, co tu zostało napisane, potrzeba więcej czasu. Zatem zanim zdecydujesz, czy kupić książkę Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko, „załatw" sobie jak najwięcej wolnego. Chciałbym bowiem wyjaśnić, z czym masz do czynienia. To nie jest kolejna zwyczajna książka. Raczej pewna rozmowa, podczas której wnikliwie omawiamy umysłowy i duchowy poziom działania życia. Z rozmowy tej wynikają zaskakujące odkrycia na temat tego, jak się zmienia nasza percepcja zmian a więc w gruncie rzeczy nasz odbiór życia. Rozmowa przedstawia metody znajdowania pomocy i spokoju podczas zmagań z zachodzącymi w życiu zmianami. Namawiam, żebyś usiadł, bo lepiej tego słuchać i w to wnikać w pozycji siedzącej. Wiedzy, którą chcę ci przekazać, nie można zdobywać fragmentarycznie - trochę tu, trochę tam - ani „w biegu". Dlatego książkę Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko trzeba czytać na siedząco. Chciałbym też, abyś również na siedząco wysłuchał poniższej wiadomości. Oto ona. A więc czy stoisz, czy siedzisz: Twoje życie nie przestanie się zmieniać. Jeśli liczysz, że przemęczysz się chwilę i poczekasz, aż wszystko się uspokoi, to spotka cię niespodzianka. Nic się nie uspokoi. Na tej planecie i w twoim życiu wszystko idzie do przodu. I właściwie można powiedzieć, że tak będzie już... wiecznie. Zmiana jest, bo jest i... tego się nie zmieni. Ponieważ przeobrażenia zachodzą wszędzie i w ogromnym tempie, ludzie potrzebują pewnego przewodnika albo „instrukcji obsługi", jak sobie radzić z dramatycznymi zmianami, z którymi mają do czynienia. Książka Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko to coś więcej niż zbiór anegdot i „opowieści z życia wziętych" o ludziach, którzy przeżyli życiowe zwroty, albo o sprawach, które dawniej były traktowane pobieżnie, a teraz wymagają wnikliwszej analizy. W poniższym tekście znalazły się nawiązania do doświadczeń różnych ludzi (także moich), ponieważ bywają bardzo wartościowe, są tu także konieczne omówienia duchowych i umysłowych podstaw zmian, jak również praktyczne instrukcje, w jaki sposób za pomocą umysłowych i mentalnych narzędzi zmieniać sposoby, w jaki zmiana nas zmienia. Dziewięć Zmian pomaga nie w powstrzymywaniu transformacji (już, mam nadzieję, wytłumaczyłem, że to niemożliwe), lecz raczej w przyjmowaniu innego podejścia do nich, radzeniu sobie z nimi i... ich tworzeniu. I na koniec jedna rzecz. Zawarte tutaj koncepcje opierają się na starożytnej mądrości, nowoczesnej nauce, praktycznej psychologii, pragmatycznej metafizyce i współczesnej duchowości. Wychodzimy z założenia, że istnieje Istota Boska, że życie ma cel, że człowiek ma duszę, że nasze ciało jest czymś, co posiadamy, a nie czym jesteśmy, oraz że nasz umysł cały czas znajduje się pod naszą kontrolą. Odrzucanie którejkolwiek z tych przesłanek podważa większość z przedstawionej tu wiedzy. Ale jeżeli w nie wierzysz, to dostajesz do ręki najpożyteczniejszą, najprzydatniejszą i najpotężniejszą książkę Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko, jaką kiedykolwiek w swoim długim życiu czytałeś. Dziewięć zmian, które mogą zmienić wszystkoGdy wszystko się zmienia, zmień wszystko 1. Zmień decyzję, że „sam przez to przejdziesz". 2. Inaczej dobieraj emocje. 3. Inaczej dobieraj myśli. 4. Inaczej dobieraj prawdy. 5. Zmień pojmowanie Samej Zmiany. 6. Zmień koncepcję o przyczynach Zmian. 7. Zmień podejście do przyszłych Zmian. 8. Zmień swoje pojmowanie Życia. 9. Zmień swoją tożsamość.v Od autora Poniższe rozważania dzielą się na dwie części. Pierwsza dotyczy fizycznych aspektów przeżywania zmian, a druga — metafizycznych. Innymi słowy, najpierw zajmujemy się tym, jak działa nasz umysł, a później — jak działa nasza dusza. Poznając obydwa aspekty naszego bytu, dowiadujemy się nie tylko jak myśleć, ale także co myśleć. Jestem przekonany o tym, że umysł stanowi mechanizm, do którego paliwa napędowego dostarcza dusza. W razie niedoborów paliwa silnik traci wydajność. Natomiast jeśli dusza wypełnia umysł duchową energią, to działa on Pełną Mocą i wtedy praca takiego silnika czyni cuda. Neale Donald Walsch O AUTORZE Donald Walsch napisał serię książek Rozmowy z Bogiem. Sześć z nich trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”. Jego życie i praca przyczyniają się do duchowego odrodzenia na całym świecie, bowiem jego teksty przetłumaczono na 37 języków i przeczytały je miliony ludzi. Po wydaniu pierwszej książki, która pozostawała na liście bestsellerów „Timesa” dwa i pół roku, podróżował po świecie i wszystkim niósł inspirujące oraz podnoszące na duchu przesłanie Rozmów z Bogiem. Można skontaktować się z nim osobiście na stronie www.nealedonaldwelsch.com
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj