Warszawa, lata 30. XX w. Niezbyt rozgarnięty włamywacz Jan Wielgus wychodzi z więzienia po odsiedzeniu stosunkowo niedługiej kary. Już po opuszczeniu przez niego murów więziennych okazuje się, że Wielgus to nikt inny, jak „Mister X”, słynny włamywacz, którego nikt dotychczas nie złapał. „Mister X” zasłynął wyjątkowo sprytnie poprowadzonymi i śmiałymi akcjami, w których okradł sejf banku w Katowicach, jak także pozbawił drogocennych klejnotów nie jednego arystokratę. Wielgus kupuje bilet na pociąg z Poznania do Warszawy. W przedziale spotyka Juliusza Wermonda, Polaka z Marsylii, który jedzie odebrać gigantyczny spadek. Przypadek sprawia, że „Mister X” staje się Wermondem, a Wielgus umiera. Słynny złodziej jednak tym razem sam stanie się celem osób, które chcą przejąć spadek.
Warszawa, lata 30. XX w. Niezbyt rozgarnięty włamywacz Jan Wielgus wychodzi z więzienia po odsiedzeniu stosunkowo niedługiej kary.
Już po opuszczeniu przez niego murów więziennych okazuje się, że Wielgus to nikt inny, jak „Mister X”, słynny włamywacz, którego nikt dotychczas nie złapał. „Mister X” zasłynął wyjątkowo sprytnie poprowadzonymi i śmiałymi akcjami, w których okradł sejf banku w Katowicach, jak także pozbawił drogocennych klejnotów nie jednego arystokratę. Wielgus kupuje bilet na pociąg z Poznania do Warszawy. W przedziale spotyka Juliusza Wermonda, Polaka z Marsylii, który jedzie odebrać gigantyczny spadek. Przypadek sprawia, że „Mister X” staje się Wermondem, a Wielgus umiera. Słynny złodziej jednak tym razem sam stanie się celem osób, które chcą przejąć spadek.
Lata 30. XX w., Stany Zjednoczone. Mister Logan spotyka na statku Olympic komandora Carside’a, który właśnie wykradł Niemcom tajne dokumenty i recepturę zabójczego gazu bojowego. Amerykański szpieg podejrzewa, że będą chcieli go zabić nim dopłynie do kraju. I tak rzeczywiście się dzieje. Carside zostaje zamordowany, a mister Logan podejmuje się znalezienia jego mordercy. Co ciekawe, dokumenty wiezione przez Carside’a znikają. To dopiero początek długiej historii, w której stawce jest przyszłość świata. Niemcy i Japonia podpisały sojusz, na mocy którego wypowiadają wojnę Stanom Zjednoczonym. Japońska flota atakuje Hawaje. Niemieckie zeppeliny mają lecieć nad Nowy Jork. W Stanach działa tajemnicza szajka, która organizuje zamachy.
Fragment książki:
Detektyw [...] zapytał półgłosem:
– Pan kapitan posłał boya po komandora Carside’a?
– Tak – odparł Seattle.
– Stało się nieszczęście, panie kapitanie. Usłyszałem właśnie wołanie chłopca i w kabinie numer sto dwa znalazłem komandora Carside’a martwego.
Ponad wrzawę wykrzykników, jakie padać jęły z ust przerażonych pasażerów, wybił się głos mister Logana.
– Komandor Carside nie żyje?
– Tak, mister.
Kapitan Seattle chciał o coś pytać, lecz Anglik ujął go za rękę.
– Pan pozwoli, panie kapitanie. Przede wszystkim gdzie jest lekarz okrętowy?
– Doktor Harriman jest na pokładzie.
– A więc niech natychmiast uda się z nami do kabiny Carside’a. Mister Dreamer i boy pójdą z nami.
Logan zwrócił się do pasażerów:
– Stała się rzecz straszna – rzekł – proszę o zachowanie powagi i spokoju! Jeżeli to morderstwo – morderca jest wśród pasażerów lub załogi Olympica i kimkolwiek by był, nie ujdzie surowej kary.
Lata 30. XX w., Stany Zjednoczone. Dwaj pijani jegomoście znajdują na Południowych Bulwarach porzucony płaszcz. Jeden z nich zgłasza jego znalezienie do miejscowego komisariatu policji. Policjanci znajdują w płaszczu fragmenty nowel oraz niby testament, w którym właściciel płaszcza zapisuje wszystkie swoje utwory pannie Norze. Nie wiadomo też, czy popełnił on samobójstwo czy został zamordowany; policja jednak zakłada, że właściciel płaszcza nie żyje. Nie jest znane jego imię i nazwisko. Zagadkę pomaga rozwikłać doktor Piotr Vulpius. Pierwsze kroki prowadzą do redakcji Gońca Wieczornego, gdzie zmarły posyłał opowiadania do druku, jednak wszystkie trafiały do kosza.
Fragment książki:
– Pokłóciliśmy się, panie komisarzu. Od słowa do słowa, rozeszliśmy się w różne strony. On poszedł do domu z płaszczem, a ja sobie myślę – czekaj! Takiś ty, to nie będziesz miał ani płaszcza, ani forsy od tandeciarzy z Pekinu... I wolniutko przyszedłem sobie tutaj.
Coran pokiwał głową.
– No, to nic tak ważnego. Mogliście to samo powiedzieć panu sierżantowi.
– E, nie! Tylko panu komisarzowi!
Kierownik komisariatu namyślał się przez chwilę.
– Powiedzieliście prawdę o tym płaszczu?
– Rzetelną.
– Gdzie znaleźliście ten płaszcz?
– Na Południowych Bulwarach.
– Południowe Bulwary są długie...
– Blisko rzeki, nad tamą, blisko ulicy Szyprów...
– Nad samą rzeką?...
– Pewnie. Miejsce dość puste i odludne.
– Dobrze zatem. Sierżant spisze z wami protokół.
Lata 30. XX w., Niemcy. Dalszy ciąg losów agentki wywiadu podszywającej się pod Gretę Nielsem, siostrzenicę generała von Strelitza i jej ukochanego, którym został Kurt von Hedinger, zasłużony porucznik kontrwywiadu niemieckiego. Czy Grecie uda się do końca grać swoją rolę, czy zostanie zdemaskowana? W tej rozgrywce stawką jest życie agentki.
Warszawa, lata 30. XX w. Janusz Garda, syn wybitnego warszawskiego prokuratora Tomasza Gardy, zakochuje się w Renie Łaskiej, sprzedawczyni w sklepie odzieżowym. Rena skrywa wiele tajemnic, których nie chce ujawniać przed Januszem. O sprzedawczynię zazdrosny jest jej szef, Artur Szalski. Za sprawą matactw i szantażów zmusza ją do przyjścia do niego do domu wieczorem informując zarazem anonimowo Janusza, że Rena jest jego kochanką. Informuje o godzinie i miejscu spotkania. Zrozpaczony Janusz przybywa na miejsce i kłóci się z Szalskim. Po nim przybywa Rena i znajduje dyrektora zamordowanego. Kto usunął Szalskiego?
Lata 20. XX w., Stany Zjednoczone. Doktor Piotr Vulpius jest z wykształcenia lekarzem, który jednak porzucił swoją praktykę, aby zostać prywatnym detektywem. Odwiedza go niejaki Józef Scat, który zgłasza zaginięcie swojego przyjaciela, byłego marynarza, Martina Forstera. Szybko okazuje się, że Forster miał piękną i młodszą o osiem lat żonę Neilę, która pomimo kilku dni od jego zaginięcia, wcale nie kwapi się, aby zgłosić sprawę na policję. Co więcej, opornie odpowiada na pytania zadane przez detektywa i policję. Doktor Vulpius wraz z redaktorem Otmarem podejmują śledztwo. Niebawem okazuje się, że zniknęły wszystkie podobizny Martina Forstera i właściwie nie wiadomo, jak on wyglądał.
Lata 1909-14, Australia, Kalifornia, Chile, Falklandy. Fred Crutcher, Anglik z pochodzenia, pracuje w biurze w Melbourne na stanowisku kasjera. Całe życie uczył się pilnie w angielskiej szkole, następnie ze względu na stan zdrowia wyjechał do cieplejszej Australii. Znaczną część pieniędzy posyła co miesiąc biednej rodzinie w Norwich. Dotychczas Crutcher nie poznał rozkoszy życia. Pewnego razu, kolega z pracy, niejaki O'Brien, zabiera go do spelunki, która jest także palarnią opium. Crutcher poznaje tam piękną tancerkę-kurtyzanę Lucy Belnamur. Ratuje ją dwukrotnie z opresji, po czym zamieszkują razem. Tancerka sprowadza go na złą drogę, namawiając do defraudacji pieniędzy i ucieczki z kraju. Crutcher wplątuje się w wir zdarzeń, których tłem jest bitwa niemiecko-angielska o Falklandy.
Warszawa, lata 30. XX w. Kontynuacja powieści Złote sidła. Roman Gordon z rozpaczą odkrywa, że Szkarwa przychodzi na noce do jego dziewczyny, niejakiej Kamy Bartówny. Postanawia zastrzelić dyrektora, jednak w ostatniej chwili rozmyśla się. Kama obiecuje mu rzucić dyrektora, który jest faktycznie jej sponsorem, i zacząć prowadzić nowe życie. Dla niej też postanawia Gordon popełnić defraudację w firmie. Na jaw wychodzą także dawne przekręty dyrektora Szkarwy. Czy ten splot nieszczęśliwych zdarzeń będzie można jeszcze rozwiązać?
Warszawa, lata 30. XX w. Romans kryminalny. Roman Gordon jest bezrobotny i bez grosza przy duszy. Grozi mu wyrzucenie z wieloosobowego pokoju, który zamieszkuje razem z trzema innymi osobami. W barze, gdzie pije za ostatnie pieniądze poznaje inzyniera Karlińskiego, który załatwia mu pracę na stanowisku kasjera w swojej firmie. Jednocześnie Gordon poznaje piękną niedostępną kobietę, z którą próbuje nawiązać kontakt. Umożliwia mu to znalezienie pracy, gdyż wcześniej na obdartego człowieka nie chce nikt spojrzeć. Jakie będą losy tego romansu i czy coś lub ktoś stanie na drodze Romana Gordona?
Lata 20. XX w. Francuscy przedsiębiorcy spodziewają się spotkania z najbogatszym człowiekiem Europy, baronem Alfredem van Lvenstamem. Wsiada on do samolotu w Croydon w Anglii, jednak po przelocie nad Kanałem La Manche okazuje się, że pasażera nie ma w samolocie. Pilot jest nie mniej zdumiony. Jeszcze większe zdumienie ogarnia wszystkich, gdy okazuje się, że baron ubezpieczony był na wypadek śmierci w argentyńskim towarzystwie na sumę 2,5 miliona franków, a w przypadku śmierci w samolocie suma ta miała dwukrotnie wzrosnąć. Rozwiązania tej tajemniczej sprawy podejmuje się angielski detektyw Mac Grady oraz młody agent ubezpieczeniowy Cola Flips.
Warszawa, Wiedeń, dwudziestolecie międzywojenne. Europę zastrasza organizacja terrorystyczna znana jako „Znak Zapytania”. Właśnie tym znakiem „firmuje” dokonane napady, akcje sabotażowe czy pisma z nakazami posłuszeństwa lub zapowiedzią rychłej śmierci. Kto nie podda się woli „Znaku Zapytania” narażony jest na szybką śmierć. „Znak Zapytania” nie toleruje braku lojalności. Stojące za nim osoby rozpracowuje agent Th-113 brytyjskiego Intelligence Service, Roger Crandall. Ważne informacje zawarł w raporcie, który ma przekazać ambasadorowi brytyjskiemu w Warszawie. Jednakże nie dane jest mu tego dokonać, gdyż ginie nagle w mieszkaniu komisarza policji Adama Gorzyckiego. Raport przepadł, a organizacja „Znaku Zapytania” wzmacnia siły i werbuje szantażem do walki nowych członków.
Warszawa, Łagiewki, dwudziestolecie międzywojenne. Okazuje się, że Arsene Lupin wcale nie zginął w Maroku, tylko przeniósł się z działalnością do Warszawy. Napotkany w klubie Marabutów Francuz Medieval zakłada się z prywatnym detektywem Konradem Wichurą o to, czy słynny złodziej wyprowadzi detektywa w pole, czy ten go prędzej złapie. Już niebawem Konrad Wichura będzie miał trudny orzech do zgryzienia. Jednocześnie kontakt z detektywem Wichurą i komisarzem Wagnerem nawiązuje francuski milioner mieszkający w Polsce, Izydor Bitru. Dostał list z pogróżkami od Arsene Lupina i obawia się o swój majątek. Detektyw i komisarz wyjeżdżają do pałacu w Łagiewkach, aby złapać słynnego złodzieja.
Warszawa, dwudziestolecie międzywojenne. Stolicą wstrząsa fala tajemniczych zabójstw wysoko postawionych dyplomatów. Najpierw w restauracji „Savannah” zostaje zasztyletowany sekretarz ambasady włoskiej. Następnie ginie konsul Republiki Czechosłowacji. Inni dyplomaci dostają pogróżki. Przypuszczalnie ktoś chce wpłynąć na stosunki dyplomatyczne Polski z zaprzyjaźnionymi krajami. Skomplikowaną sprawę usiłuje rozwikłać znakomity agent śledczy Edward Durski, który jednak sam wkrótce znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Pomaga mu reporter Mariusz Elizeusz Arkturus. Z tajemniczymi morderstwami związek wydaje się mieć tajemnicza blondynka, która znika w niewyjaśniony sposób oraz nie mniej zagadkowy Chińczyk.
Fragment książki:
"Jeden rzut oka od progu gabinetu przekonał go, że kelner mówił prawdę. Mężczyzna, który jeszcze przed dziesięcioma minutami pił wino z kieliszka i rozkosz pocałunków z ust kobiety, leżał skrwawiony, oparty bezwładnie o poręcz miękkiej kanapy gabinetu. W lewej piersi zamordowanego tkwił po rękojeść mały sztylet, o klindze tak wąskiej, jak wąski jest most As-Sirat, przez który przejść muszą dusze wiernych muzułmanów, by dotrzeć do wrót raju.
Zarządzający zamknął drzwi gabinetu i pośpieszył do telefonu. Wpierw jednak przeczytał kartkę, którą dała szwajcarowi dla zamordowanego jasnowłosa kobieta, zanim, w podejrzanym pośpiechu, opuściła restaurację. Widniały na niej słowa, nakreślone charakterystycznym ostrym pismem kobiecym.
Zaraz powracam
Lecz nie powróciła nigdy."
Warszawa, Płazów, lata międzywojenne. Stanisław Hubryna, właściciel domu bankowego staje w obliczu bankructwa, które stara się zataić przed społeczeństwem ufającym w bezpieczeństwo swoich majątków. Trudna sytuacja wpływa jednak destrukcyjnie na stan psychiczny uznanego bankiera, który znika w momencie ujawnienia beznadziejnego położenia banku, a więc także – setek ludzi. W tym samym czasie do akcji wkracza szajka „Pijanej Biedronki”, której nieostrożne posunięcie przysporzy problemów wielu osobom, a zaginięcie ważnych akcji spowoduje lawinę zdarzeń tragicznych w skutkach. Sprawę bada detektyw Zachariasz Żaba, którego zdolności zostaną wystawione na ciężką próbę.
Najgrubszy kryminał II RP!
?32. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy
Fragment książki:
Podchodzi do okna. Z wysokości czwartego piętra patrzy na mrowie ludzkie, które zaległo ulicę. Tłum faluje morzem głów. Ręce, ściśnięte w kułaki, wyciągają się do zimnych murów i do okien banku. Zrazu milczący tłum zaczyna wydawać pierwsze pomruki gniewu. Już wyrastają przywódcy, trybunowie pokrzywdzonych.
– Oddajcie nam nasze pieniądze!
– Bądźcie przeklęci!
– Złodzieje! Oszuści! Łotry!
– Co zrobiliście z naszym groszem?
– Gdzie Hubryna?
– Precz z Hubryną!
– Uciekł taki syn za granicę!
– Taki zawsze wyjdzie cało!
Pomruk zrywa się w ryk oszalałej ludzkiej tłuszczy. Do zamkniętych bram gmachu prze wściekle wielotysięczna rzesza. Pod naporem jej gną się i łamią uliczne latarnie.
– Precz! Złodzieje! Nasze... pieniądze!
Kontynuacja powieści erotyczno-kryminalnej pt. Szajka Biedronki.
Gdynia, Warszawa, lata międzywojenne. Zaginione akcje Amerykańskiego Trustu Naftowego przechodzą z rąk do rąk, poszukiwane zarówno przez właścicieli oraz detektywa Zachariasza Żabę, jak i przez członków szajki „Pijanej Biedronki”. Tymczasem Marta Hubrynówna, córka zrujnowanego bankiera, przebywa uwięziona w jednej z gdyńskich spelunek. Kto wybawi ją z beznadziejnej sytuacji? Jak zakończą się losy zaginionych akcji mających ogromne znaczenie dla upadłego banku, a tym samym dla setek ludzi, którzy złożyli w nim majątki swojego życia? Kim wreszcie okaże się tajemnicza postać w czarnym płaszczu, pojawiająca się w kluczowych i beznadziejnych momentach życia poszczególnych bohaterów? Prawda kryje się w mroku, a nadzieja – umiera ostatnia.
Najgrubszy kryminał II RP!
33. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy
Warszawa, lata międzywojenne. Aspirant policji Solski zostaje nocą wezwany do tajemniczej śmierci studenta politechniki. Chociaż wszystkie dowody świadczą o morderstwie, nie udaje się odnaleźć śladów zbrodniarza. Wkrótce potem Solski zaczyna otrzymywać dziwne ostrzeżenia sygnowane znakiem odwróconego, czarnego trójkąta. Aspirant wraz z wywiadowcą Szprotem zaczynają podejrzewać, że przypadkiem wpadli na trop potężnej i niebezpiecznej sekty czcicieli diabła. Tymczasem ofiar przybywa, zbrodnie są coraz bardziej zuchwałe, a sprawcy pozostają nieuchwytni. Rozpoczyna się otwarta wojna, w której mroczny przywódca sekty, nazywany Wielkim Magiem, jest cały czas o krok przed policją.
26. tom Kryminałów Przedwojennej Warszawy
W SIDŁACH SEKTY
Fragment książki:
W telefonie ozwał się głos kobiecy. Głos kobiety starszej, zdenerwowanej do najwyższego stopnia. Solski zmarszczył brwi. Pochwycił ołówek i na skrawku papieru jął notować szybko:
— Hoża 40, mieszkanie 8?... Tak!... Sublokator pani... Student politechniki, Wacław Hurwicz... Tak!... Tak!!... A zatem samobójstwo?... Nie jest pani tego pewna?... Dlaczego?... Aha... Proszę niczego nie ruszać w pokoju, przyślę wywiadowcę albo przyjdę sam... Powiadomię lekarza policyjnego...
Z tamtej strony przerażona kobieta położyła już słuchawkę, Solski jednak obracał przez chwilę w ręku słuchawkę swego aparatu, po czym wolno złożył ją na widełki. Raz jeszcze przebiegł oczyma zanotowane szczegóły meldunku. Dlaczego ta stara kobieta powiadamiająca go o wypadku, jaki zdarzył się w jej mieszkaniu, powątpiewała, czy chodzi tu o samobójstwo, czy o morderstwo? Ot, histeria... kobieca histeria.
— Pójdę tam jednak! — zdecydował po namyśle.
Patronat medialny: Klub MOrd
Warszawa, lata 30. XX wieku. Dalsza część przygód detektywa Scotland Yardu Jerzego Snarskiego w walce z Yoshimurą. Cały czas pozostają nieznane okoliczności śmierci ambasadora van Bergena i inżyniera Rylskiego. Wszystko zmierza do oskarżenia o zabójstwo aktorki Hanki Orsini. Tymczasem Snarski i Yoshimura spotykają się w kanałach pod Warszawą. W dalszym ciągu nieznana jest rola agentki M. L. – 13, która swoje niezaspokojone żądze przenosi teraz na detektywa. Czy Snarskiemu uda się wyjść cało z tych opresji i pokonać Yoshimurę? Czy uda się rozwikłać zagadkę śmierci ambasadora i odzyskać bezcenne traktaty?
Theopolis miasto powstałe z wizji, powstałe z niczego, marzenie jednego człowieka, które stało się rzeczywistością. Miasto Boga, które nie wie, co to zbrodnia ani nędza, a ludzie żyją w wiecznej szczęśliwości. Miasto odcięte od świata, by zbrodnia nigdy do niego nie dotarła Co jednak się stanie, gdy pewien mieszkaniec Theopolis przypadkiem pozna słowo zabić?Dziesiątki lat później Theopolis, zwane już powszechnie Grodem Szatana, przesiąknięte do cna zbrodnią i występkiem, staje w obliczu nowego, nieznanego dotąd zagrożenia Związku Tysiąca, którego tajemniczy przywódca chce przejąć władzę nad miastem. Prokurator Ralf Fingal oraz major policji Murphy podejmują nierówną walkę z szatanem Theopolis w obronie sprawiedliwości. Czy jednak zdołają ocalić wyniszczone miasto przed całkowitym upadkiem?
Warszawa, lata 30. XX wieku. W stolicy dochodzi do podpisania niezwykle ważnego traktatu pomiędzy dwoma mocarstwami. Strony ustalają by zrobić trzy kopie aktu, w tym dwie fałszywe. Niedługo potem zamordowany zostaje w nieznanych okolicznościach ambasador van Bergen. Jego pracownik, Mac Laren, jedzie do Gdyni z drugą kopią traktatu, lecz, jak się okazuje, nie dojeżdża na miejsce. Równocześnie w Warszawie pojawia się japoński agent Yoshimura, znany jako „Żółty Szatan”. Po drugiej stronie barykady staje Jerzy
Snarski, Polak z Londynu, były detektyw Scotland Yardu…
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?