„Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie – Dziewiątka. Morowo, co? Byłam bowiem szefem gangu (…) i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki”. Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić. Za sprawą przypadku odważna, zaradna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę. Wciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięc
Wszystkie moje mamy to książka wpisująca się w serię książek opowiadających dzieciom o wojnie. Mały chłopczyk, bohater tej historii, bierze nas za rękę i prowadzi za druty warszawskiego getta. Autorka pokazuje nam wojnę widzianą oczami dziecka, a rzadko patrzymy na nią z tej perspektywy. W książce pojawia się postać Ireny Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. Czy można piękniej przeciwstawić się złu? „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy” – powiedziała Irena Sendlerowa. I takie jest przesłanie tej książki. Od Elżbiety Ficowskiej (urodzona w 1942 roku w warszawskim getcie i z inicjatywy Ireny Sendlerowej, jako niemowlę przewieziona w drewnianej skrzyneczce na aryjską stronę. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Autorka literatury dziecięcej, opozycjonistka, przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu w latach 2002-2006): Wszystkie moje mamy to opowieść żydowskiego chłopca o okrutnym, złym świecie, w którym przyszło mu żyć w czasie Holokaustu. Szymek spotkał też dobrych ludzi, ratowali go, próbowali ukoić jego strach, rozpacz i przerażenie. Dobrzy ludzie, to światło w czasach pogardy. Autorka nie zapomina o Irenie Sendlerowej, która kierowała akcją Żegoty ratowania żydowskich dzieci. Wrażliwość z jaką Renata Piątkowska pokazuje zło i dobro sprawia, że możemy bezpiecznie oddać tę książkę w ręce dzieci.
Roześmiana, skora do zabawy i śpiewania hitów Justina Biebera - właśnie taką Malalę poznajemy. Jedyne, co wyróżnia dziewczynę spośród przyjaciółek, to to, że nie zasłania twarzy chustą. Ale czy to wystarczający powód, by strzelić nastolatce w twarz? Szybko okazuje się, że Malala to nie zwykła nastolatka, a blogerka, która - opisując sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie - naraziła się talibom.Wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze."Spotykając się z dziećmi podczas różnych okazji, pytam, które z ich praw jest dla nich najważniejsze. Polskie dzieci wskazują prawo do wyrażania swojego zdania. Właśnie to prawo ważne jest też dla Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która nie tylko z odwagą z niego korzysta, ale także śmiało mówi o kolejnym fundamentalnym prawie: prawie do nauki. W wielu krajach możliwość chodzenia do szkoły jest traktowana jako przykra konieczność. Dla Malali i jej koleżanek nauka była upragnioną, jedyną szansą na lepszą przyszłość".Rzecznik Praw DzieckaMarek Michalak
Od tej decyzji nie ma odwrotu – likwidacja całego gatunku jest przesądzona. Ludzie z Ziemi – niewielkiej, prowincjonalnej planety w Układzie Słonecznym, zostaną tam sami. Inne gatunki zostaną ewakuowane na pobliskie planety. Czy ludziom – istotom, które prawie doprowadziły do zagłady Ziemi – uda się przeżyć bez owadów, ptaków, zwierząt? I jak skończy się ewakuacja wszystkich gatunków? Dziesięcioletni Adam już podejrzewa, co się święci. Widuje przecież UFO, choć nikt mu nie wierzy, zaczyna rozumieć, dlaczego szczury chmarami uciekają z miast. W końcu ratuje z opresji Szczęściarę – młodą szczurzycę, na którą już polują specjaliści od deratyzacji. Czy uda mu się ją ocalić? A jeśli to wcale nie ona potrzebuje pomocy?
Pewnego dnia w przedszkolu Tomka ni stąd, ni zowąd pojawia się niezwykły chłopiec - Ambroży Pierożek A podróżuje nie na byle czym, lecz na ogromnym psie, białym, w czarno-brązowe łaty. Ale najdziwniejsze jest to, że wraz z jego wizytą w przedszkolu zaczęły dziać się cuda! Na przykład Mareczek na własnej skórze doświadczył, co to znaczy być przezywanym, Marcinek odczuł boleśnie skutki naśmiewania się z problemów innych, a Andżelika stała się milsza dla koleżanek. Te cuda, których dokonuje Ambroży, na zawsze zmieniają Tomka i jego kolegów. Na zawsze i na lepsze. A gdzie się podział Ambroży, przyjaciel smoków? Może teraz czaruje w Waszym przedszkolu? Koniecznie sprawdźcie!
Lisia lubi jeździć do babci i dziadka. Przed nią wspaniałe wakacje na wsi! Jednak tym razem dom dziadków wypełnia niepokojąca cisza i strach. Lisia nie wie, dlaczego dziadek nie ma siły na wspólne zabawy, rozmowy oraz przejażdżki polnymi drogami. Gdy ukochany dziadek umiera, świat Lisi nagle pustoszeje. Poczucie straty łagodzą znajome miejsca i rodzinne wspomnienia. Pewnego letniego dnia pokój dziadka zajmuje ktoś obcy. Kim jest wciąż naburmuszony Janek i dlaczego wszyscy wokół twierdzą, że jest jej kuzynem? Czy ta dwójka zagubionych w świecie dorosłych dzieci odnajdzie drogę do siebie? Czy połączy ich nić porozumienia?
"Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z XX wieku to piąta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. Ostatni tom z tego cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest niezwykle burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny. Współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, przedstawili w nim II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską i PRL widziane oczami naszych przodków: powstańców śląskich, uczestników bitwy warszawskiej, żołnierzy Armii Krajowej, cywilów deportowanych na nieludzką ziemię i repatriantów zza Buga. Za ich sprawą czytelnik stanie się świadkiem zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza i przewrotu majowego, przeniesie się do bombardowanego przez Niemców Wielunia i płonącego warszawskiego getta. Będzie towarzyszyć tym, którzy do wolnej Polski szli u boku generała Andersa, i tym, którzy podążali do niej razem z generałem Berlingiem, a także tym, którzy walczyli o nią podczas strajków robotniczych w Poznaniu, Radomiu i Gdańsku. Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.
Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej szlacheckiej to trzecia książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów, widziane oczami zwyczajnych ludzi: szlachciców, mieszczan i pańszczyźnianych chłopów – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Husarskich Skrzydeł przeniesie się w czasy Stefana Batorego, Zygmunta III Wazy, Jana III Sobieskiego, będzie świadkiem pierwszej wolnej elekcji, bitwy pod Chocimiem i obrony Częstochowy. Dowie się o tragicznych losach Maryny Mniszchówny i Samuela Zborowskiego oraz... skąd w Europie wzięła się kawa! Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.
Alicja jest rozpieszczoną jedynaczką, którą czeka rozwód rodziców. Jej dorastanie to slalom pomiędzy domem ojca a mieszkaniem zwariowanej mamy. W dniu, kiedy na świat przychodzi Fryderyk, życie dziewczyny przewraca się do góry nogami. Choroba brata, pierwsza miłość i rozwód rodziców wymuszają na młodziutkiej bohaterce rewizję własnej postawy, skłaniają do stawiania pytań. Barbara Kosmowska, mistrzyni psychologicznych portretów, opowiada o materii ludzkiego życia, w którym rzeczy ważne splatają się z błahymi, o heroizmie codzienności. Choroba brata, pierwsza miłość, rozwód rodziców wymuszają na młodziutkiej bohaterce rewizję własnej postawy, skłaniają do stawiania pytań. Czytelnik znajdzie tu subtelną diagnozę dylematów młodości. To jedna z tych książek, o których pamięta się długo po odłożeniu na półkę. Niepokoi, skłania do refleksji, stawia ważne pytania, wymaga dopowiedzenia własnym życiem. Grzegorz Leszczyński
Trzynastoletni pulchny i ciapowaty Gucio nie wyróżnia się z tłumu. Ma swoją przyjaciółkę Lutkę i to mu wystarcza do szczęścia. Jednak kiedy Lutkę zaczyna podrywać pewien doskonały, wymuskany Piotrek, Gucio podnosi rzuconą mu rękawicę i zaczyna walczyć o uwagę ukochanej. Odchudzanie, zmiana fryzury, soczewki zamiast okularów, wykwintny obiad (niemalże przy świecach) – Gucio idzie na całość. Czy zdobędzie serce Lutki? Wakacyjna powieść o zakochaniu, oszustwie dziadka Kornela, latającym prosiaku, zestawie głośnowyjącym i tajemniczej amebie atakującej głównego bohatera. Będzie się działo!
Asia i Maciek są przyjaciółmi. Razem pakują się w tarapaty, i razem ratują się z opresji. Zawsze są za sobą, czy to trzeba przejść przez ciemny tunel, czy obłaskawić leśnego diabełka, czy postawić się niemiłej koleżance z klasy. Są odważni, pomysłowi i prawie zawsze dobrzy! To wcale nie takie trudne, bo co dwie głowy (i dwa serca), to nie jedna!
Od morza do morza - 10 opowiadań z czasów Jagiellonów to druga książka z cyklu Zdarzyło się w Polsce. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty naszych dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: rycerzy, mieszczan, chłopów. Za ich sprawą czytelnik Od morza do morza ujrzy ostateczną klęskę zakonu krzyżackiego, zmierzy się z czarną legendą królowej Bony, będzie towarzyszył Zygmuntowi Augustowi w jego ostatnich chwilach. Spotka na swojej drodze nie tylko koronowane głowy, lecz także wybitnych uczonych, poetów i humanistów.
Przyszła wiosna! Mieszkańcy Słonecznego Lasu budzą się do życia, jest pracowicie, spokojnie i bezpiecznie… do czasu. Mikita, wódz wilczego stada, chce zagarnąć dla siebie tę piękną krainę. Do walki stają mrówki i pszczoły, a kolejne oddziały małych stworzeń już szykują się do bitwy. Czy dadzą radę drapieżnikom z Wilczej Puszczy? I czy Wilczynka – córka Mikity – postąpi słusznie? Mądra i prosta, dająca nadzieję opowieść o wojnie toczonej przeciwko słabszym. I o pokoju, o który warto dbać jak o największy skarb.
Książka zawiera 34 legendy o wszystkich polskich miastach wojewódzkich i kilku mniejszych ośrodkach. Wybór uwzględnia legendy dotyczące etymologii nazw i ważne wydarzenia historyczne. Każde hasło opatrzone jest herbem, na wyklejce jest mapa Polski z zaznaczonymi opisywanymi miastami. Książkę zamyka słowniczek i bibliografia.Narodziny miast giną w mrokach dziejów. Zwykliśmy je nazywać bajecznymi, legendarnymi. Archeolodzy dopiero od XIX wieku świadomie drążą ziemię, odkrywając tajemnice zagubionych cywilizacji. Wykopaliska poświadczają, że źródłem rozwoju cywilizacji, kultury i nauki od tysięcy lat były miasta. To one wypowiadały wojny, zawierały pokój, stawały się łupem grabieżców, ginęły od zarazy i klęsk żywiołowych.O ich mieszkańcach, budowlach i wydarzeniach krążyły ustnie przekazywane wieści, powtarzane przez pokolenia. Razem z miastem rosła jego legenda. Historyczne fakty, autentyczne doświadczenia w opowieściach ludowych mieszały się z marzeniami i sposobem widzenia opowiadaczy. Mówiona literatura ludowa, spisana potem przez uczonych etnografów i ludowych twórców, ciągle jest przedmiotem literackich opracowań pisarzy, poetów, źródłem legend i baśni. (...)
Wyobraźcie sobie, że Bolesław Chrobry, pierwszy koronowany władca Polski - przenosi się w nasze czasy i opowiada o sobie naszym językiem. Niemożliwe? A jednak! Przeczytajcie, jak król opowiada o swoich podbojach, jakie metody stosuje wobec krnąbrnych poddanych, komu i dlaczego oddał relikwię świętego Wojciecha i jak zdobył koronę. Podczas lektury nieraz wrzaśniecie z przerażenia, ale pamiętajcie - to były inne czasy! I obowiązywały inne zasady
Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma też ojczyma, z którym nie do końca potrafi się porozumieć. No i braciszka, który ciężko przeżywa rozstanie rodziców. W dodatku Linka idzie do liceum i po wakacjach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nowej klasie. Nie jest łatwo, szczególnie, że jej chłopak wyjechał do Londynu. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w szkole marzeń? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chilli.Dalsze losy Linki z Kawy z kardamonem.
W życiu Elfa, Dużego i Młodego wielkie zmiany. Po pierwsze, przeprowadzają się na wieś. Po drugie, dołącza do nich psia mistrzyni dokazywania - Emma. Po trzecie, okazuje się, że sielska wioska to miejsce skrywające tajemnice, o których nie wolno nikomu wspominać pod groźbą wyrzucenia z wioski. Dużo tu zdarzeń na opak, historia to nabiera krwawych rumieńców, to pachnie groteską, jest więc i strasznie, i wesoło!
"Nie będziesz szczęśliwa" - słyszy Łucja od Baby Aki, miejscowej znachorki. Na czerwoną plamę na twarzy nie pomagają ani zioła, ani talizmany, ani późniejsze szpitalne zabiegi. Łucja dorasta więc z piętnem tej gorszej, dziwnej, wyśmiewanej, pokazywanej palcem.Jest jednak silna. I kochana. Ma braciszka i rodziców, którzy ją wspierają. Czy gdy kolejny raz na jej drodze stanie zło, będzie umiała mu się przeciwstawić?Powieść o odnajdywaniu siebie i prawdziwym pięknie, które jest w nas.
""Pan Artur gra nudzie na nosie! czyli najdziwniejsza książka o Rubinsteinie"" to doskonały sposób, by przybliżyć dzieciom niezwykłą postać Artura Rubinsteina - jednego z najwybitniejszych pianistów wszech czasów. Grzegorz Kasdepke w typowy dla siebie lekki, dowcipny sposób snuje opowieść, która bawi, inspiruje i uczy, rozwijając wyobraźnię najmłodszych. W książce nie brakuje barwnych postaci, zabawnych dialogów i zwariowanych przygód, które przyciągną uwagę każdego dziecka. Ilustracje Joanny Rusinek dodają uroku i doskonale dopełniają opowieść, tworząc niezapomnianą podróż literacką. To wartościowa i mądra lektura, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także wprowadza najmłodszych w świat muzyki i wielkiej sztuki - idealny wybór na wspólne czytanie z dzieckiem
„Nie będziesz szczęśliwa” – słyszy Łucja od Baby Aki, miejscowej znachorki. Na czerwoną plamę na twarzy nie pomagają ani zioła, ani talizmany, ani późniejsze szpitalne zabiegi. Łucja dorasta więc z piętnem tej gorszej, dziwnej, wyśmiewanej, pokazywanej palcem. Jest jednak silna. I kochana. Ma braciszka i rodziców, którzy ją wspierają. Czy gdy kolejny raz na jej drodze stanie zło, będzie umiała mu się przeciwstawić? Powieść o odnajdywaniu siebie i prawdziwym pięknie, które jest w nas.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?