KATEGORIE [rozwiń]

Rafał Witek

Okładka książki Klub latających ciotek wyd. 8

29,90 zł 16,44 zł


Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku!Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Można tylko zgadywać, jakie sekrety kryje w sobie. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku, zgaduj do woli - rozwiązanie i tak cię zaskoczy.Joanna PapuzińskaLetni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał - znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć.Grzegorz LeszczyńskiDruga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.
Okładka książki Ja, Majka

29,90 zł 16,44 zł


Dwunastoletnia Nikola z tych wakacji do domu nie wróci. Tak postanowiła i jak dotąd – wszystko idzie zgodnie z planem. Autokar z kolonistami odjeżdża, a ona zostaje w nadmorskiej miejscowości. Śpi, gdzie się da, je, na co ją stać, a że kasa szybko się kończy – zaczyna nawet zarabiać. Wkrótce poznaje Dawida, przez którego robi się sympatyczniej, ale też bardziej niebezpiecznie. We dwójkę łatwiej wpaść. Feliks robi wszystko, by znaleźć czas dla Otylii, co nie jest łatwe, bo od wyjazdu mamy do pracy cały dom jest na jego głowie! Historia o miłości i samotności, która poruszy niejedno nastoletnie serce. Książka nagrodzona w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
Okładka książki Pierwszaki z kosmosu - zielona szkoła

39,90 zł 21,94 zł


Kolejne przygody Poli oraz jej koleżanek i kolegów z pierwszej klasy, wśród których jest także dwójka ufoludków - Titi i Toto. Pół roku nauki już za pierwszakami, wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do szkolnej rutyny, nawet Titi i Toto coraz lepiej dają sobie z tym radę, a teraz czeka ich wspólny wyjazd na zieloną szkołę na Kaszuby. Będzie okazja poznać miejscowe atrakcje i dowiedzieć się więcej o świecie przyrody, a także przeżyć wiele wspólnych przygód. Na pewno będzie ciekawie i wesoło!
Okładka książki Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię

34,99 zł 21,81 zł


Pewnego dnia gruchnęła wiadomość, że w mieście pojawił się Bybołów. Gdzie dokładnie - nie wiadomo, ale podobno widziano go całkiem blisko. Czy to niezwykle rzadkie zwierzę stanowi zagrożenie czy samo jest w niebezpieczeństwie? W każdym razie wszyscy próbują je znaleźć. Kuba Rozróba i Sara Szczęściara podejmują się misji odnalezienia i uratowania Bybołowa, a z odległej wyspy Poka-poka rusza także z pomocą światowej sławy profesor Gładkostópka. Kto będzie pierwszy i komu uda się zrealizować plan - obrońcom rzadkiego zwierzęcia czy tajemniczej Federacji, której intencje nie są do końca czyste- brawurowa akcja, która porywa jak nurt rzeki na wyspie Poka-poka- humor, który rozjaśni najbardziej ponurą minę- bohaterowie, których zawsze chcieliście spotkaćRafał Witek (1971): autor powieści, wierszy i tekstów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zdobywca nagród literackich: imienia Kornela Makuszyńskiego (2015) za serię Bzik&Makówka, imienia Leopolda Staffa (2017) za Chłopca z Lampedusy. Laureat 3. oraz 5. konkursu imienia Astrid Lindgren za powieści Klub latających ciotek oraz Ja, Majka. Współpracuje z miesięcznikiem "Świerszczyk". Jest współtwórcą i przewodniczącym jury największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych "Popisz się talentem" (Nowa Era, od 2017). Uwielbia spotykać się z dziećmi na spotkaniach autorskich
Okładka książki Pierwszaki z kosmosu

34,90 zł 19,19 zł


Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu – Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty. Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia, a także przez rodziców szukających lektury spójnej z treściami, które pierwszaki „przerabiają” w szkole.
Okładka książki Jak pan Żyrafa uciekał przed wojną

26,90 zł 14,79 zł


W 2014 roku rodzina pana Wasyla i pani Marianny została rozdzielona przez wojnę. Marianna z dziećmi znalazła się na zachodzie Ukrainy, Wasyl pozostał na wschodzie. Aby dołączyć do żony i dzieci, musiał pokonać ponad 800 kilometrów. Ale jak to zrobić, gdy drogi są zniszczone, komunikacja nie działa i wszędzie kręcą się patrole wroga?Możerowerem?Przeczytajcie, jak pan Wasyl sobie poradził i co ma z tym wspólnego Pan Żyrafa.To prawdziwa historia.
Okładka książki Zapiski szczęściarza. Czytam, bo lubię

34,99 zł 21,81 zł


Włodzio ma pecha - nie ma przyjaciół, mama ciągle pracuje i na dodatek zostaje posądzony o kradzież. Całe szczęście, że ma też rower, na którym jeździ po okolicy. Zawsze sam. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie przyjeżdża w odwiedziny ukochany wujek, wszystko nagle się zmienia. Jak to możliwe? To musi być magia. Włodzio zaczyna szukać tej magicznej rzeczy, która sprawiła, że życie stało się piękne.ciepła i wzruszająca opowieść o prawdziwej magii, którą wprowadza w nasze życie przyjaźńbohater, z którym mogą utożsamiać się dzieciksiążka pełna wzruszeń i humoru - dająca nadzieję
Okładka książki Chłopiec z Lampedusy

32,90 zł 18,09 zł


Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku razem z innymi uciekinierami z Erytrei Tandżin dotarł na włoską wyspę Lampedusę. Miał wtedy jedenaście lat.Gdy dziennikarze zapytali Tandżina o rodzinę, chłopiec odparł: No mama. No papa. All alone.Te słowa sprawiły, że nie mogłem przestać o Tandżinie myśleć. I stworzyłem tę historię. Trochę dla niego, a trochę dla wszystkich dzieci w podobnej sytuacji zmuszonych do opuszczenia swoich krajów, narażonych na trudy tułaczki, samotnie przemierzających świat w poszukiwaniu bezpiecznego domu.Rafał Witek
Okładka książki Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota

26,90 zł 14,79 zł


Mała i jej tata wybierają się na wakacje na wyspę Bornholm. Co im się przydarza? Zwykłe rzeczy: rejs w czasie sztormu, spacer plażą o północy, spotkanie z chłopcem o rybim ogonie, wyprawa rowerem wodnym na pełne morze... Dołączcie do nich i spędźcie tydzień na Bornholmie wśród jaskółek, morskich fal i zabawnie snutych opowieści. Ta kameralna, prosto opowiedziana historia spodoba się miłośnikom Dzieci z Bullerbyn.Obydwie książki łączy spora dawka uśmiechu i trafne opisy drobnych, codziennych sytuacji, z których wynikają całkiem niebłahe pytania.
Okładka książki Czytam sobie - Lewy. Gola!

14,99 zł 9,34 zł


Jeśli Twoje dziecko dopiero zaczyna przygodę z czytaniem, a do tego pasjonuje się piłką nożną, książeczka "Lewy, gola!" z serii "Czytam sobie" Agnieszki Surmy i Rafała Witka może stać się wystarczającą motywacją, aby samodzielnie poskładać nowo poznane literki i dowiedzieć się, jaki będzie wynik pasjonującego meczu. Robert Lewandowski jeszcze do niedawna był wielką gwiazdą Bayernu Monachium. Nie da się ukryć, że jako napastnik jest bezkonkurencyjny. W tej książeczce maluch będzie miał okazję poczuć wielkie emocje związane z meczem pomiędzy Bayernem Monachium a Wolfsburgiem. Ile goli tym razem strzeli polski mistrz i czy uda mu się poprowadzić swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa? Dzięki książeczce debiutujący w dziedzinie czytania maluch będzie miał okazję poćwiczyć głoskowanie i samodzielne składanie liter w słowa. Wyraźna, duża czcionka i pasjonujący mecz ułatwiają kontakt z tekstem, a po zakończonej lekturze satysfakcja z wykonanego zadania sięgnie zenitu. Jeśli można łączyć przyjemne z pożytecznym, to jest to jeden ze sposobów na taką mieszankę.
Okładka książki Czytam sobie - Wyprawa na biegun

14,99 zł 9,34 zł


Wyprawa na biegu. O ekspedycji Amundsena"" to książka z pierwszego poziomubestsellerowej serii Czytam sobie - Składam słowa. Należy ona również dopodserii Fakty. Poczytaj sobie historie prawdziwe! Znany polski autor książekdla dzieci, Rafał Witek, opowiada historię ekspedycji Roalda Amundsena, któryzdobył biegun południowy w 1911 roku. Opowieść uzupełniają piękne, eleganckieilustracje autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło.Składam słowa, pierwszy poziomserii Czytam sobie, to doskonały początek nauki czytania. Proste, ale wciągającehistorie napisane przez wybitnych autorów zachęcą każde dziecko do rozpoczęciaprzygody z samodzielnym czytaniem - zwłaszcza gdy mamy do czynienia z prawdziwąhistorią wielkiej przygody. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami, przyużyciu 23 podstawowych głosek języka polskiego. Bardzo duża czcionka ułatwialekturę, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowaniawraz z dzieckiem. Forma książek w serii Czytam sobie została opracowana napodstawie zaleceń metodyków.
Okładka książki Czytam sobie - Dobry pies w.2020

14,99 zł 9,34 zł


Sympatyczny buldog Bazyl nie należy do najlepiej ułożonych psów na świecie. Natalka przez cały czas stara się wytresować swojego pupila. I chociaż Bazyl nie zawsze robi to, czego się od niego oczekuje, w najtrudniejszych chwilach okazuje się niezastąpionym przyjacielem i obrońcą.Napisany przez Rafała Witka i pięknie zilustrowany przez Jolę Richter-Magnuszewską Dobry pies to urzekająca opowieść o wielkiej przyjaźni i psim przywiązaniu.Trzypoziomowa seria Czytam sobie jest skierowana do dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Książki na pierwszym poziomie charakteryzują się krótkimi, prostymi tekstami, w których autorzy posługują się tylko 23 podstawowymi głoskami. Na tym etapie czytania ważne jest literowanie słów. Dzieci mogą ćwiczyć tę umiejętność dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom głoskowania. Trud samodzielnej lektury wynagradza dołączony do książki Dyplom sukcesu oraz kolorowe naklejki z bohaterami. A sukces młodego czytelnika jest nie do przecenienia!
Okładka książki Czytam sobie. Goryl u fryzjera

14,99 zł 9,34 zł


Pewnego ranka goryl Mietek spojrzał w lustro i stwierdził, że coś trzeba zrobić z jego bujna czupryną. Prędko umówił się więc do fryzjera. Tylko, którą fryzurę wybrać?Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Okładka książki Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

119,99 zł 74,81 zł


Zestaw do nauki czytania. W przyjazny sposób wspiera dziecko w poznawaniu literi składaniu pierwszych słów i zdań.Pudełko zawiera:Dla dziecka:* Książkę Czytam sobie z poziomu 1 pt. Doktor Ola ilustracje Ewa Poklewska - Koziełło, autor Rafał Witek* 60 kart edukacyjnych:- 15 kart z obrazkami z książki- 15 kart z wyrazami z książki- 15 kart kontrolnych obrazek + słowo z książki- 15 kart z rymami* Ruchomy alfabet karty z literami do samodzielnego układania słów* Dużą kartę z alfabetemDla rodzica:* Książka z poradami Od pierwszej litery do pierwszego zdania wspomagająca rodziców w pracy z dzieckiemZestaw jest częścią cenionej przez rodziców i nauczycieli serii Czytam sobie.
Okładka książki Ja, Majka

26,90 zł 16,34 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wyróżnienie w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci imłodzieży.Imię i nazwisko: Nikola S.Wiek: 12 latZnaki szczególne: brakOstatnie miejsce pobytu: ośrodek kolonijnyStatus: zaginionaGdy uciekasz z kolonii i masz w portfelu tylko 74 złote, to nie może się dobrzeskończyć. Ale nie musi też skończyć się źle. Wszystko zależy od tego, kogospotkasz na swojej drodze i co jesteś w stanie zrobić, aby tej osoby nieutracić.Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jakJulka Kulka, Fioletka i ja, Dzieciaki kontra FOBIA, Klub latających ciotekczy Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia. Jego wiersze i opowiadania można takżeznaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w Świerszczyku. W wolnychchwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dlaktórego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje sięzdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację.
Okładka książki Czytam sobie - Rajdowa krowa

14,99 zł 8,82 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Bela to najbardziej odjazdowa krowa na całej farmie. Ma własny samochód wyścigowy, uwielbia rajdy, ostre zakręty i wysokie obroty. Ale wygrywanie za wszelką cenę nie jest w jej stylu. Poznaj przygody Beli, zanim zniknie za horyzontem!
Okładka książki Michał i 38

24,90 zł 13,69 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Wystarczy zapisać się na chór. Tak przynajmniej zrobił dziewięcioletni Michał. Wprawdzie jego plan był zupełnie inny, ale plany są jak buty – zawsze można je zmienić. I przeżyć dzięki temu niespodziewaną przygodę. PS Chór podobny do opisanego w tej książce naprawdę istnieje. Nazywa się MILLE VOCI i działa na warszawskim Grochowie. Kto chce, niech go odwiedzi!
Okładka książki Czytam sobie - Rekin nudojad

14,99 zł 8,82 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy w morskich głębinach można się nudzić? Na pewno nie z rekinem Nudojadem i jego kolegą krabem, którym nie brakuje pomysłów na wspaniałe wyprawy. Książka z pierwszego poziomu serii do samodzielnej nauki czytania "Czytam sobie".
Okładka książki Lewy. Gola! Czytam sobie

14,99 zł 9,33 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Robert Lewandowski to najbardziej znany polski piłkarz, który jest kapitanem reprezentacji Polski. To mistrz który strzela piękne gole, na boisku nie ma sobie równych. Kiedy grał w Borusii Dortmund w jednym meczu udało mu się strzelić aż 5 goli. Przeczytajcie pasjonującą relację z tego wydarzenia.
Okładka książki Tresura pióra

16,99 zł 9,34 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kurs kreatywnego pisania, wymyślania i fantazjowania! Tresura pióra to nauka bawienia się językiem, budzenie wyobraźni, przyswajanie zasad tworzenia tekstów i ich analizowanie, dobieranie włściwych form i poszerzanie zasobu słownictwa. Ćwicz swój warsztat pisarski od najmłodszych lat!

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj