KATEGORIE [rozwiń]

Rafał Witek

Okładka książki Zapiski szczęściarza. Czytam, bo lubię

34,99 zł 22,27 zł


Włodzio ma pecha - nie ma przyjaciół, mama ciągle pracuje i na dodatek zostaje posądzony o kradzież. Całe szczęście, że ma też rower, na którym jeździ po okolicy. Zawsze sam. Kiedy pewnego dnia niespodziewanie przyjeżdża w odwiedziny ukochany wujek, wszystko nagle się zmienia. Jak to możliwe? To musi być magia. Włodzio zaczyna szukać tej magicznej rzeczy, która sprawiła, że życie stało się piękne.ciepła i wzruszająca opowieść o prawdziwej magii, którą wprowadza w nasze życie przyjaźńbohater, z którym mogą utożsamiać się dzieciksiążka pełna wzruszeń i humoru - dająca nadzieję
Okładka książki Chłopiec z Lampedusy

32,90 zł 18,09 zł


Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku razem z innymi uciekinierami z Erytrei Tandżin dotarł na włoską wyspę Lampedusę. Miał wtedy jedenaście lat.Gdy dziennikarze zapytali Tandżina o rodzinę, chłopiec odparł: No mama. No papa. All alone.Te słowa sprawiły, że nie mogłem przestać o Tandżinie myśleć. I stworzyłem tę historię. Trochę dla niego, a trochę dla wszystkich dzieci w podobnej sytuacji zmuszonych do opuszczenia swoich krajów, narażonych na trudy tułaczki, samotnie przemierzających świat w poszukiwaniu bezpiecznego domu.Rafał Witek
Okładka książki Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota

26,90 zł 14,79 zł


Mała i jej tata wybierają się na wakacje na wyspę Bornholm. Co im się przydarza? Zwykłe rzeczy: rejs w czasie sztormu, spacer plażą o północy, spotkanie z chłopcem o rybim ogonie, wyprawa rowerem wodnym na pełne morze... Dołączcie do nich i spędźcie tydzień na Bornholmie wśród jaskółek, morskich fal i zabawnie snutych opowieści. Ta kameralna, prosto opowiedziana historia spodoba się miłośnikom Dzieci z Bullerbyn.Obydwie książki łączy spora dawka uśmiechu i trafne opisy drobnych, codziennych sytuacji, z których wynikają całkiem niebłahe pytania.
Okładka książki Ja, Majka

26,90 zł 19,48 zł


Wyróżnienie w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci imłodzieży.Imię i nazwisko: Nikola S.Wiek: 12 latZnaki szczególne: brakOstatnie miejsce pobytu: ośrodek kolonijnyStatus: zaginionaGdy uciekasz z kolonii i masz w portfelu tylko 74 złote, to nie może się dobrzeskończyć. Ale nie musi też skończyć się źle. Wszystko zależy od tego, kogospotkasz na swojej drodze i co jesteś w stanie zrobić, aby tej osoby nieutracić.Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jakJulka Kulka, Fioletka i ja, Dzieciaki kontra FOBIA, Klub latających ciotekczy Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia. Jego wiersze i opowiadania można takżeznaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w Świerszczyku. W wolnychchwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dlaktórego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje sięzdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację.
Okładka książki Czytam sobie - Lewy. Gola!

14,99 zł 9,54 zł


Robert Lewandowski to gwiazda niemieckiej drużyny - Bayern Monachium. Naszrodak jako napastnik nie ma sobie równych. Tak było i tym razem! Przeczytajpasjonującą relację z meczu Bayernu z Wolfsburgiem i przeżyj wielkie emocje.Ile goli tym razem strzeli Lewy? Czy znów poprowadzi drużynę do zwycięstwa?Przeczytaj sobie o tym sam! Lewy. Gola! to pierwszy poziom nauki czytania wramach serii Czytam sobie. Dzięki tej książce twoje dziecko będzie mogłopoćwiczyć głoskowanie, a krótkie zdania zawierające 23 podstawowe głoskiułatwią mu samodzielne przeczytanie opowiadania o Robercie Lewandowskim. Wksiążce jest około 150 - 200 wyrazów, co sprawia, że jest ona odpowiednia dladzieci uczących się składać słowa. Bardzo duża czcionka użyta w książkachCzytam sobie z poziomu pierwszego również pomaga początkującym czytelnikom wlekturze.
Okładka książki Czytam sobie - Wyprawa na biegun

14,99 zł 9,54 zł


Wyprawa na biegu. O ekspedycji Amundsena"" to książka z pierwszego poziomubestsellerowej serii Czytam sobie - Składam słowa. Należy ona również dopodserii Fakty. Poczytaj sobie historie prawdziwe! Znany polski autor książekdla dzieci, Rafał Witek, opowiada historię ekspedycji Roalda Amundsena, któryzdobył biegun południowy w 1911 roku. Opowieść uzupełniają piękne, eleganckieilustracje autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło.Składam słowa, pierwszy poziomserii Czytam sobie, to doskonały początek nauki czytania. Proste, ale wciągającehistorie napisane przez wybitnych autorów zachęcą każde dziecko do rozpoczęciaprzygody z samodzielnym czytaniem - zwłaszcza gdy mamy do czynienia z prawdziwąhistorią wielkiej przygody. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami, przyużyciu 23 podstawowych głosek języka polskiego. Bardzo duża czcionka ułatwialekturę, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowaniawraz z dzieckiem. Forma książek w serii Czytam sobie została opracowana napodstawie zaleceń metodyków.
Okładka książki Czytam sobie - Dobry pies w.2020

14,99 zł 9,54 zł


Sympatyczny buldog Bazyl nie należy do najlepiej ułożonych psów na świecie. Natalka przez cały czas stara się wytresować swojego pupila. I chociaż Bazyl nie zawsze robi to, czego się od niego oczekuje, w najtrudniejszych chwilach okazuje się niezastąpionym przyjacielem i obrońcą.Napisany przez Rafała Witka i pięknie zilustrowany przez Jolę Richter-Magnuszewską Dobry pies to urzekająca opowieść o wielkiej przyjaźni i psim przywiązaniu.Trzypoziomowa seria Czytam sobie jest skierowana do dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Książki na pierwszym poziomie charakteryzują się krótkimi, prostymi tekstami, w których autorzy posługują się tylko 23 podstawowymi głoskami. Na tym etapie czytania ważne jest literowanie słów. Dzieci mogą ćwiczyć tę umiejętność dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom głoskowania. Trud samodzielnej lektury wynagradza dołączony do książki Dyplom sukcesu oraz kolorowe naklejki z bohaterami. A sukces młodego czytelnika jest nie do przecenienia!
Okładka książki Czytam sobie. Goryl u fryzjera

14,99 zł 9,80 zł


Pewnego ranka goryl Mietek spojrzał w lustro i stwierdził, że coś trzeba zrobić z jego bujna czupryną. Prędko umówił się więc do fryzjera. Tylko, którą fryzurę wybrać?Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Okładka książki Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny

119,99 zł 76,37 zł


Zestaw do nauki czytania. W przyjazny sposób wspiera dziecko w poznawaniu literi składaniu pierwszych słów i zdań.Pudełko zawiera:Dla dziecka:* Książkę Czytam sobie z poziomu 1 pt. Doktor Ola ilustracje Ewa Poklewska - Koziełło, autor Rafał Witek* 60 kart edukacyjnych:- 15 kart z obrazkami z książki- 15 kart z wyrazami z książki- 15 kart kontrolnych obrazek + słowo z książki- 15 kart z rymami* Ruchomy alfabet karty z literami do samodzielnego układania słów* Dużą kartę z alfabetemDla rodzica:* Książka z poradami Od pierwszej litery do pierwszego zdania wspomagająca rodziców w pracy z dzieckiemZestaw jest częścią cenionej przez rodziców i nauczycieli serii Czytam sobie.
Okładka książki Pierwszaki z kosmosu

26,90 zł 15,32 zł


Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.
Okładka książki Jak pan Żyrafa uciekał przed wojną
zapowiedź

26,90 zł 14,79 zł


W 2014 roku rodzina pana Wasyla i pani Marianny została rozdzielona przez wojnę. Marianna z dziećmi znalazła się na zachodzie Ukrainy, Wasyl pozostał na wschodzie. Aby dołączyć do żony i dzieci, musiał pokonać ponad 800 kilometrów. Ale jak to zrobić, gdy drogi są zniszczone, komunikacja nie działa i wszędzie kręcą się patrole wroga? Może…rowerem? Przeczytajcie, jak pan Wasyl sobie poradził i co ma z tym wspólnego Pan Żyrafa. To prawdziwa historia.
Okładka książki Czytam sobie - Rajdowa krowa

14,99 zł 8,65 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Bela to najbardziej odjazdowa krowa na całej farmie. Ma własny samochód wyścigowy, uwielbia rajdy, ostre zakręty i wysokie obroty. Ale wygrywanie za wszelką cenę nie jest w jej stylu. Poznaj przygody Beli, zanim zniknie za horyzontem!
Okładka książki Michał i 38

24,90 zł 13,69 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Wystarczy zapisać się na chór. Tak przynajmniej zrobił dziewięcioletni Michał. Wprawdzie jego plan był zupełnie inny, ale plany są jak buty – zawsze można je zmienić. I przeżyć dzięki temu niespodziewaną przygodę. PS Chór podobny do opisanego w tej książce naprawdę istnieje. Nazywa się MILLE VOCI i działa na warszawskim Grochowie. Kto chce, niech go odwiedzi!
Okładka książki Czytam sobie - Rekin nudojad

14,99 zł 8,65 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy w morskich głębinach można się nudzić? Na pewno nie z rekinem Nudojadem i jego kolegą krabem, którym nie brakuje pomysłów na wspaniałe wyprawy. Książka z pierwszego poziomu serii do samodzielnej nauki czytania "Czytam sobie".
Okładka książki Lewy. Gola! Czytam sobie

14,99 zł 8,65 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Robert Lewandowski to najbardziej znany polski piłkarz, który jest kapitanem reprezentacji Polski. To mistrz który strzela piękne gole, na boisku nie ma sobie równych. Kiedy grał w Borusii Dortmund w jednym meczu udało mu się strzelić aż 5 goli. Przeczytajcie pasjonującą relację z tego wydarzenia.
Okładka książki Tresura pióra

16,99 zł 9,34 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kurs kreatywnego pisania, wymyślania i fantazjowania! Tresura pióra to nauka bawienia się językiem, budzenie wyobraźni, przyswajanie zasad tworzenia tekstów i ich analizowanie, dobieranie włściwych form i poszerzanie zasobu słownictwa. Ćwicz swój warsztat pisarski od najmłodszych lat!
Okładka książki Bzik & Makówka przedstawiają: Elvis i Agenci...

21,90 zł 13,76 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. Od tego czasu trochę się kumplujemy. Łączą nas sprawy… jak by to powiedzieć… przygodowe. Najważniejsze to mieć sprytny plan! Nasz właśnie taki był, póki wszystko się nie pokićkało. Zamiast na kurs programowania trafiliśmy do podejrzanej fundacji opiekującej się włóczęgami czasoprzestrzeni. W efekcie zaliczyliśmy znajomość z królem rocka i poznaliśmy wynalazcę jacuzzi. A na końcu zdemaskowaliśmy dyrektora naszej szkoły, który… no nie, tego absolutnie nie mogę wam zdradzić! „Zgniłobrody” dorwał Koziołka! Pierwszy tom z serii „Bzik & Makówka przedstawiają” został nagrodzony Ogólnopolską Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego „Koziołek 2015”! Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak „Julka Kulka, Fioletka i ja”, „Dzieciaki kontra FOBIA”, „Klub latających ciotek” czy „Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia”. Jego wiersze i opowiadania można także znaleźć w publikacjach do edukacji wczesnoszkolnej i w „Świerszczyku”. W wolnych chwilach przesiaduje na próbach grochowskiego chóru dziecięcego MILLE VOCI, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Raz na jakiś czas jego książkom udaje się zdobyć nagrodę, wyróżnienie lub nominację. Magda Wosik – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Jest współautorką antykolorowanki „O, ja cię! Smok w krawacie!”, uznanej za Najlepszą Książkę dla Dzieci 2011 roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także kolejnej, powstałej w 2013 roku książki do bazgrolenia – „Agencja z o.o.”. Zilustrowała „Czarownicę piętro niżej” Marcina Szczygielskiego, „Marysiu, jak myślisz?” Manueli Gretkowskiej, serię „Bzik & Makówka przedstawiają” Rafała Witka, a także „Pana Tadeusza w obrazkach”, będącego próbą ujęcia epopei w komiksowej formie. W lutym 2016 roku ukazała się jej książka autorska „Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki”.
Okładka książki Klub latających ciotek

24,90 zł 13,69 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku! Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Można tylko zgadywać, jakie sekrety kryje w sobie. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku, zgaduj do woli - rozwiązanie i tak cię zaskoczy. Joanna Papuzińska Letni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał – znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć. Grzegorz Leszczyński Druga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.
Okładka książki Dobry pies

14,99 zł 8,46 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Bazyl to bardzo niesforny pies. Natalka cały czas stara się go wytresować. A choć Bazyl nie zawsze robi to, czego się od niego oczekuje, jest niezastąpionym przyjacielem w najtrudniejszych chwilach. „Dobry pies” to urzekająca opowieść o przyjaźni i psim przywiązaniu.
Okładka książki Chłopiec z Lampedusy

24,90 zł 13,69 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku – razem z innymi uciekinierami z Erytrei – Tandżin dotarł na włoską wyspę Lampedusę. Miał wtedy jedenaście lat. Gdy dziennikarze zapytali Tandżina o rodzinę, chłopiec odparł: „No mama. No papa. All alone”. Te słowa sprawiły, że nie mogłem przestać o Tandżinie myśleć. I stworzyłem tę historię. Trochę dla niego, a trochę dla wszystkich dzieci w podobnej sytuacji – zmuszonych do opuszczenia swoich krajów, narażonych na trudy tułaczki, samotnie przemierzających świat w poszukiwaniu bezpiecznego domu. Rafał Witek

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj