Łup, łup! Ktoś załomotał do drzwi. Bolek otworzył z rozmachem i zaniemówił. Wysoki jegomość w czerwonym ubraniu uśmiechał się do niego spod białej brody. Dlaczego Święty Mikołaj zamiast pędzić na saniach i przeciskać się przez kominy, stoi w progu domu? A gdzie są prezenty? Potrzebna jest natychmiastowa pomoc!Bez Bolka, Lolka i Tosi Gwiazdka może się nie udać, bo elfy nie nadążają ze świątecznymi przygotowaniami. Przyjaciele dołączają do Świętego Mikołaja i - choć nie saniami, tylko tramwajem - ruszają w drogę. Pierwszy przystanek - schronisko dla psów. To psiaki też czekają na prezenty?Poznaj inne przygody Bolka i Lolka:1. "Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze"2. "Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności"3. "Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów"4. "Bolek i Lolek odkrywają Bałtyk"5. "Bolek i Lolek poznają sekrety lasu"6. "Bolek i Lolek zdobywają Tatry"3+
W rodzinie Fisiów, która, jak my wszyscy, smoki zna tylko jako baśniowe i dawno wymarłe - niespodzianie w łazience pojawia się mały, zielony osobnik, który przedstawia się jako smocze dziecko. Jest bardzo delikatny, z czasem porasta zrogowaciałą skórą, o którą dba, smarując ją najdroższym kremem na zmarszczki mamy. Jest nietaktowny, nie umie się zachować, ma dziwne upodobania kulinarne i niesamowite pomysły, a mimo to Gniewosz i Malwina go uwielbiają.A kiedy na zjeździe blogerów dostaje nagrodę - cała rodzina puchnie z dumy.Zaprzyjaźnijcie się z nim, a nie zaznacie nudy!
Czy można przejść nocą przez cmentarz i wyjść z tego żywym? Albo przejrzeć się w magicznej bombce i zmienić bieg historii? Bohaterowie tych opowieści z dreszczykiem uruchamiają machiny tajemniczych wydarzeń i raz po raz wpadają w niezłe tarapaty. Ofiary losu mają okazję zabłysnąć, a ich dotychczasowi oprawcy dostają solidną nauczkę.Zbiór opowiadań z wartką akcją, niezłym humorem i zaskakującymi zakończeniami - tylko dla odważnych!
Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych". Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku". Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a. Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny - Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Graficznie książkę opracowała Anna Wojtunik.
Rodzina Miziołków istnieje naprawdę. Od pierwszego wydania książki upłynął szmat czasu. Jej bohaterom przybyło lat, a książce kolejnych dodruków. W międzyczasie Dynastia Miziołków była nagradzana, tłumaczona, a nawet weszła do podręczników, co wprawiło w osłupienie całą rodzinę. Autorkę wielokrotnie pytano: Kiedy dalszy ciągDynastii? Wymigiwała się od odpowiedzi, zajęta innymi projektami. Aż przyszedł dzień, kiedy zabrakło jej wykrętów i w głowie pojawił się pomysł na kontynuację - tym razem z pomocą Kaszydła, siostry Miziołka.I oto oni: Miziołek-maturzysta, Kaszydło-nastolatka i Mały Potwór-dziewięcioletni umysł ostry jak brzytwa.Wszelkie podobieństwo osób, nazwisk i zdarzeń zamieszczonych w książce, do prawdziwych, jest NIEPRZYPADKOWEPozdrawiam serdecznie!Mamiszon
Kogo wolelibyście zaprosić na swoje urodziny? Gruboskórnego trolla czy śliczną elfinkę?Odpowiedź wcale nie jest oczywista. Nie od dziś wiadomo, że ZŁO czasem chodzi w brokatowym przebraniu, a DOBRO bywa trochę naiwne i nieokrzesane.Przeczytajcie tę książkę. Jest w niej mowa o tym, że pozory mylą. Bo kiedy poskrobiemy pazurkiem grubą trollową skórę i zdmuchniemy kwietny pyłek ze ślicznej elfinki, to prawda może nas zaskoczyć.Składam zdania, drugi poziom Czytam sobie to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy.Zgodne z zaleceniami metodyków.
Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Dziewięć frapujących historii, cała paleta bajkowych celebrytów i Czerwony Kapturek w swej życiowej roli supermenki w pełnej akcji książce o prawach dziecka. Nie znajdziesz w niej infantylnych tekstów dla maluchów lub przemądrzałych paragrafów. Czerwony Kapturek to ukryta w małym ciele superbohaterka, która niczym dobry glina, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. A wspiera ją w tym szkolno-podwórkowa grupa przyjaciół znanych z wielu bajek oraz dobry duch Rzecznik.
„Dzieci i ryby głosu nie mają” ? ile razy słyszeliśmy to aroganckie i bałamutne zdanie, które odmawia małym ludziom prawa do wygłaszania opinii, manifestowania swoich potrzeb i oczekiwań? Jest w tych sześciu słowach symboliczna przemoc i pycha dorosłego, który w dziecku nie widzi człowieka. Tak, jakby umiejętność zabierania głosu, posiadania poglądów i mniemań przychodziła samoistnie, wraz z dowodem osobistym i pokaźnym rozmiarem buta. Tymczasem prawa człowieka są w równym stopniu prawami dzieci, co ludzi dorosłych. Odmawiając dzieciom szacunku, respektu i opieki, nie doczekamy się pokolenia mądrych i spełnionych następców. Nasza książka adresowana jest do dzieci, które ? zbyt często ? nie mają świadomości przysługujących im praw. Z licznych interwencji Rzecznika Praw Dziecka wynika, że mali ludzie rosną w poczuciu wszechwładzy dorosłych i własnej bezsiły, a ich osobista godność bywa nagminnie naruszana. Tymczasem poczucie wewnętrznej autonomii i nabytego w dzieciństwie szacunku do samego siebie jest warunkiem rozwoju szczęśliwego człowieka. Jakkolwiek nasza książka napisana jest w baśniowej manierze, polecamy ją także rodzicom ? pod rozwagę. Poszanowanie praw dziecka nie może dokonywać się bez nas, dorosłych. Dużo pozostało do zrobienia w tej wrażliwej materii. Tylko w baśniach happy end jest gwarantowany, a wyrządzone zło zostaje niezawodnie naprawione.Joanna Olech
Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji i zaangażowania na rzecz kraju. Ilustracje Edgara Bąka skłaniają młodych i dorosłych czytelników do głębokiej refleksji.
Autorka o książce:
Jak objaśnić dziecku znaczenie abstrakcyjnych terminów? Takich jak na przykład: wierność... respekt... wrażliwość...? Nie ważą i nie pachną, nie mają koloru ani faktury. Możemy je opisać jedynie poprzez przejawy. Przez sposób, w jaki się manifestują.
Weźmy patriotyzm. Pojawia się w polu widzenia dziecka w kontekście, który je przerasta, bywa mylący albo wręcz bałamutny. Stereotyp usłużnie podsuwa cierpiętniczo-martyrologiczną interpretację tego słowa. A jako że dzieciaki - z oczywistych względów - nie dokonują czynów bohaterskich, nie składają ofiary z życia - słowo to staje się abstraktem, sprawą „nie dla dzieci”.
Salwy honorowe, kadzidła i wieńce, jakie towarzyszą celebracji patriotyzmu, przykrywają jego inny, codzienny sens, a mianowicie - współuczestniczenie, współtroskę, współdziałanie na rzecz współdobra. Są to drobne, codzienne akty współodpowiedzialności za kraj. W tak rozumianym patriotyzmie dziecko ma szansę wypełnić cząstkę obywatelskiej misji - ma swój „zagonek” do uprawy, swoją pulę chwalebnych uczynków i dobrych nawyków, które składają się na dobrostan kraju.
Joanna Olech
Joanna Olech ? autorka tekstu "Kto ty jesteś?", z wykształcenia graficzka (ASP Warszawa). Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i „Gazecie Wyborczej”. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Współautorka podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów. Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Edgar Bąk ? autor opracowania graficznego "Kto ty jesteś?", z wykształcenia grafik. Zajmuje się tworzeniem komunikacji wizualnej, projektuje czasopisma, strony internetowe, plakaty. Współpracuje z instytucjami kultury m.in Centrum Sinfonia Varsovia, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Adama Mickiewicza, BWA Wrocław i Nowy Teatrem w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych nagród graficznych, w tym Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, 2 Złotych, 1 Srebrnego i 4 Brązowych Medali Klubu Twórców Reklamy, Złotej Chimery 2009.
Dla dzieci 6+
Kolejna, zaangażowana społecznie książka duetu Joanna Olech i Edgar Bąk. Autorzy podejmują aktualny i gorący temat praw kobiet. Dorastamy zapewniani bezustannie o tym, że równość wszystkich obywateli jest standardem cywilizowanego świata, społecznym spoiwem i gwarantem przyjaznej koegzystencji. Ale kiedy przychodzi wcielać ją w życie - doraźne egoizmy biorą górę, a nieokiełznana potrzeba dominacji depcze tę wspaniałą, oświeceniową ideę. Zaczynają się podziały na równych i równiejszych. I - jakże często - na RÓWNE i RÓWNIEJSZYCH. Wymarzyliśmy sobie Egaliterrę - baśniową planetę równych szans. Odważna i skłaniająca do refleksji książka obrazkowa do wspólnego czytania przez dorosłych i dzieci.
Dzieci Pompona pyskate, zielone bliźniaki mieszkające w Smoczej Jamie pod Wawelem nie mają łatwo. W Krakowie są celebrytami turyści chcą pstryknąć sobie z nimi selfie, a w szkole wciąż przenoszone są z klasy do klasy, bo zbyt szybko dojrzewają. Marzą, by poznać innego smoka, który ich zrozumie. Nawiązują więc kontakt z profesorem Ciurlescu z Rumunii i wyruszają w podróż w Karpaty, gdzie podobno widywano tajemnicze gady.Czy Pulpet i Prudencja odnajdą tam swoich smoczych pobratymców?
Iga, główna bohaterka powieści, bywa okropna: egoistyczna, bezwzględna, niezdająca sobie sprawy z jakichkolwiek konsekwencji swojego postępowania. Jest jednak także brutalnie szczera, a w swoim zagubieniu i dziecięcym egoizmie do bólu ludzka. Gdy nie pomaga stabilny związek ze starszym partnerem, Iga zdaje sobie sprawę, że nie ma łatwych wyjść i pewnego dnia decyduje się na ekstremalny krok.
Joanna Lech – pisarka i poetka. Autorka tomów „Zapaść”, „Nawroty” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2011), „Trans”, „Piosenki pikinierów” oraz powieści „Sztuczki” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Gdynia), a także świetnie przyjętej antologii „Znowu pragnę ciemnej miłości” (W.A.B., 2018), w której zebrała wiersze kilkunastu znakomitych polskich poetów.
Rodzina Fisiów pakuje manatki i wyjeżdża na wyczekany urlop do Babci i Dziadka. Jedzie z nimi znany bloger, smoczy celebryta Pompon.W pierwszej dobie spiżarnia Babci ubożeje o korniszony, słodkie mirabelki i (za karę czeka Pompona pielenie przez trzy dni).W drugiej sad bogaci się o nowy domek na drzewie.W trzeciej dochodzi do kłótni o to, kto się na kogo lampi i kto kogo zaraz zabije (Gniewosz celebrytę).W czwartej okazuje się, że smoki to jednak nieloty (latawiec nie zadziałał).Jeśli wypoczynek to tylko aktywny to dewiza Pompona.Więc Fisiowie wypoczywają z nim w pocie czoła.Słabiaki.
Karol Klops nie mógł trafić gorzej: długo wyczekiwane wakacje przyjdzie mu spędzić u kuzynki w małym miasteczku. Czy może być coś nudniejszego? Chłopak szybko przekona się, że senne Witkowice kryją wiele tajemnic, a może nawet skarb… Wszystko za sprawą kradzieży widokówki z miejscowego muzeum i tragicznego w skutkach wypadku. Czyżby te dwa pozornie niemające związku zdarzenia miały jednak ze sobą coś wspólnego? Karol Klops, rudy komputerowiec, i Tarantula – mroczna fanka gotyku oraz kuzynka Bella i postrach miasteczka Mietek Drzazga połączą siły, żeby rozwikłać tę zagadkę. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś i żądny przygód wikary, a nad wszystkim będzie czuwał Herkules – pies o fenomenalnym węchu!
Czyta Janusz Zadura
Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo „Świat Młodych”. Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku”. Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a. Książka opowiada o losach zabawnego Miziołka i jego rodziny – Mamiszona, Papiszona oraz młodszego rodzeństwa, Kaszydła i Małego Potwora. Graficznie książkę opracowała Anna Wojtunik.
W rodzinie Fisiów, która, jak my wszyscy, smoki zna tylko jako baśniowe i dawno wymarłe niespodzianie w łazience pojawia się mały, zielony osobnik, który przedstawia się jako smocze dziecko. Jest bardzo delikatny, z czasem porasta zrogowaciałą skórą, o którą dba, smarując ją najdroższym kremem na zmarszczki mamy. Jest nietaktowny, nie umie się zachować, ma dziwne upodobania kulinarne i niesamowite pomysły, a mimo to Gniewosz i Malwina go uwielbiają.A kiedy na zjeździe blogerów dostaje nagrodę cała rodzina puchnie z dumy.Zaprzyjaźnijcie się z nim, a nie zaznacie nudy!
Odpowiedź na fenomen insta-poetek
Unikatowy, autorski zbiór wierszy miłosnych kilkunastu współczesnych polskich poetów, wydany w oryginalnej i niebanalnej oprawie graficznej.
Joanna Lech – polska poetka i osobowość mediów społecznościowych, ponad 40 tysięcy osób obserwujących na Instagramie, ponad 50 tysięcy na Facebooku.
Witkowice – senna miejscowość, lato i grupa dzieciaków, które biorą udział w fascynującym śledztwie. Szukają autentycznego skarbu – kolekcji jaj Fabergé. Intryga zaczyna się od podmiany widokówek w miejscowym muzeum i rozwija się w aferę sięgającą czasów cara Mikołaja. Ta sprawa połączy Karola, rudego wrażliwca-informatyka, Tarantulę – sprytną i inteligentną fankę gotyku, Bellę – witkowicką piękność o nadzwyczajnej pamięci, Mietka – chłopaka z przeszłością i Herkulesa, psa, który swoje imię zawdzięcza bohaterowi powieści Agaty Christie – Herkulesowi Poirot.
Podczas poszukiwań wpadają w naprawdę poważne tarapaty, które uczynią to lato najlepszym z możliwych.
Karol Klops nie mógł trafić gorzej: długo wyczekiwane wakacje przyjdzie mu spędzić u kuzynki w małym miasteczku. Czy może być coś nudniejszego? Chłopak szybko przekona się, że senne Witkowice kryją wiele tajemnic, a może nawet skarb… Wszystko za sprawą kradzieży widokówki z miejscowego muzeum i tragicznego w skutkach wypadku. Czyżby te dwa pozornie niemające związku zdarzenia miały jednak ze sobą coś wspólnego? Karol Klops, rudy komputerowiec, i Tarantula – mroczna fanka gotyku oraz kuzynka Bella i postrach miasteczka Mietek Drzazga połączą siły, żeby rozwikłać tę zagadkę. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś i żądny przygód wikary, a nad wszystkim będzie czuwał Herkules – pies o fenomenalnym węchu!
Czyta Janusz Zadura
Podczas Balu Piłkarzy w tajemniczych okolicznościach zostaje skradzione cenne trofeum Puchar Ligi. Bliźniaczki Misia i Wisia oraz Kordula, Benio i Maurycy wkraczają do akcji. To będzie trudne zadanie, bo każdy kolejny trop okazuje się fałszywy. Przestępca najwyraźniej wodzi młodych detektywów za nos. Tylko ścisła współpraca między przyjaciółmi może przynieść efekty.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?