W tej strefie proponujemy bardzo szeroką ofertę z dziedziny psychologii oraz dziedzin powiązanych: astronomii i astrofizyki, ekologii, filozofii, kultury, podróżnictwa, religii, socjologii, sztuki. Szczególnie polecamy z tej kategorii bestseller pt. Księga Urantii. Księga Urantii podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że Księga Urantii może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.
Książka ta stanowi przyczynek do dyskusji nad wykorzystaniem obiektu we współczesnych polskich sztukach choreograficznych oraz wprowadzenie do możliwych ontologii przedmiotu, które wyłaniają się z tych praktyk. Celem autora jest zarysowanie problematyki na przykładzie działań trzech artystek kojarzonych ze sceną tańca współczesnego: Aleksandry Borys, Izy Szostak i Magdaleny Ptasznik. Guzy stwarza adekwatną metodologię, opartą na trendach filozoficznych skupionych na kategoriach przedmiotu i materii, która pozwala przybliżyć specyfikę poszczególnych projektów artystycznych wspomnianych choreografek, a także zaznaczyć dzielące je różnice. Odwołuje się przy tym do realizmu agencyjnego Karen Barad, tłumacząc nietrwałą, labilną naturę obiektu w projektach Borys; do ontologii zwróconej ku przedmiotom Grahama Harmana, podkreślając posthumanistyczny wymiar twórczości Szostak; a także do myśli spekulatywnej Quentina Meillassoux oraz Isabelle Stengers, eksplorując rozwój form artystycznych Ptasznik.Analizom prac i wypowiedzi artystek [] towarzyszy charakterystyczny dla refleksji Guzego namysł teoretyczny. Głównymi matronkami tego przedsięwzięcia są Karen Barad i Donna Haraway. Guzy słusznie zauważa, że choreografia staje się idealnym polem do praktykowania nowego materializmu, ponieważ w spektaklach często obserwujemy dynamiczne współdziałanie ciała i materii. To podejście podważa tradycyjne hierarchie, w których centralnym punktem jest człowiek, a przedmioty jedynie tłem. Nowy materializm służy tu redefiniowaniu postrzegania materii, która jest nie tylko bierną substancją, lecz także dynamicznym, żywym i zdolnym do działania aktantem.Z recenzji dr. hab. Piotra Morawskiego, prof. UWMaciej Guzy - Absolwent prawa i teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ, gdzie przygotowuje rozprawę poświęconą dźwiękowym aspektom współczesnej scenografii teatralnej. Laureat nagrody specjalnej im. Sławomira Świontka dla najlepszej pracy z zakresu teorii teatru (2022). Zakładał Pracownię Kuratorską, w której zajmował się działalnością kuratorsko-producencką w obszarze sztuk performatywnych. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na materii teatru, jego dźwiękowości, a także próbie powiązania współczesnych teatrologicznych metodologii badawczych z dyskursami nowego materializmu i sound studies. Publikował między innymi w "Przeglądzie Kulturoznawczym", "Pamiętniku Teatralnym", "Didaskaliach", a także "Dwutygodniku", "Ruchu Muzycznym", "Glissandzie" i "Dialogu".
Psychologiczne paradygmaty korzystania z mediów społecznościowych to jedna z nielicznych publikacji na polskim rynku, która łączy rzetelną analizę naukową z praktycznym podejściem psychoterapeutycznym. Książka dostarcza odpowiedzi na pytania, w jaki sposób media społecznościowe wpływają na naszą psychikę, samoocenę, relacje z innymi i zdolność do samoregulacji emocji. Unikalność tej pozycji polega na tym, że nie tylko diagnozuje problem, ale również pokazuje narzędzia do zmiany - oparte na terapii poznawczo-behawioralnej.Autorka analizuje wpływ takich czynników jak cechy osobowości, style przywiązania, samoocena, motywacja osiągnięć i kompetencje społeczne na sposób korzystania z mediów. Czytelnik otrzymuje także wyniki autorskich badań empirycznych oraz rozdział z konkretnymi technikami samokontroli, które mogą pomóc w budowaniu zdrowszej relacji z technologią.W mojej ocenie treść zawarta w monografii uwrażliwia czytelnika na zagadnienia związane z nadmiernym korzystaniem z Internetu, a wnioski płynące z badań dowodzą o konieczności ochrony zdrowia psychicznego.prof. dr hab. Stanisława Steuden (z recenzji)To książka dla osób profesjonalnie związanych z psychologią i edukacją - psychologów, terapeutów, pedagogów, badaczy, studentów kierunków społecznych - ale także dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje zachowania online i zadbać o psychiczny dobrostan w cyfrowym świecie.
Jeśli pokochaliście nasz przewodnik dla dużych i małych po Tatrach, to książka dla was!"Niezwykłe zabytki, tajemnicze zamki i warownie, żywe skanseny, opuszczone chałupy, rwące rzeki, wyjątkowe rośliny i chronione zwierzęta - to wszystko znajdziecie na Podtatrzu, czyli w regionie południowej Polski otaczającym Tatry. Zapraszamy do zwiedzania Podhala, Spisza, Orawy i Pienin"- piszą we wstępie Barbara Gawryluk, dziennikarka i pisarka, oraz Paweł Skawiński, były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.Jak wygląda dziewięćsił? Kto to jest honielnik? Co robią cietrzewie na tokowisku? Kim jest cepr? Czym się różnią moskale od gałusków cuchanych? Gdzie jest Miasto Dzieci Świata? Co to są talorki? Dlaczego Chochołów nazywany jest żywym skansenem? Na jakich trasach kursuje zabytkowa kolejka? I w jakim uzdrowisku spotkać można w lipcu autorów najlepszych książek dla dzieci?Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w drugiej już książce naszego autorskiego duetu, dzięki której - to pewne! - pokochacie Podtatrze.
Zakochaj się w Chorwacji! Najpiękniejsze miejsca i ukryte skarby Wśród zapachu lawendy, kamiennych uliczek i szumu Adriatyku narodził się ten przewodnik - zapis moich letnich zachwytów i miejsc, które na zawsze zostają w sercu. To opowieść o Chorwacji pełnej światła, smaku i spokoju. Idealna na weekend, idealna na dłuższe wakacje. Z dala od pośpiechu - czyli dokładnie tam, gdzie warto być. Ten przewodnik to nie tylko zbiór informacji - to moje doświadczenia, sprawdzone trasy, ukochane widoki i miejsca, do których ciągle wracam z zachwytem. Oddaję Ci coś więcej niż listę atrakcji - pokazuję Chorwację taką, jaką sama ją poznałam i pokochałam. Mam nadzieję, że dzięki temu odkryjesz swoje ulubione miejsca i poczujesz dokładnie to samo: radość, spokój i zachwyt. Chorwacja już na Ciebie czeka!
Rzeki i jeziora. Polska z pomysłem
Najdłuższe rzeki Polski i ich mniejsze dopływy. Jeziora, stawy, sztuczne zbiorniki. Zapory i wodospady. Plaże i kąpieliska. Kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, SUP. Wędkarstwo i birdwatching. Szlaki piesze, rowerowe, kajakowe. Plażowanie i morsowanie. Zamki, skanseny, zabytki techniki. Parki narodowe i krajobrazowe.
Nad wodą nigdy nie brakuje atrakcji i pomysłów na spędzenie czasu! Gdziekolwiek płynie woda, tam budzi się życie.
Ten przewodnik zabierze Cię w podróż wodnym szlakiem – od rozlewisk pełnych ptactwa po ukryte wśród wzgórz krystaliczne tafle jezior. To kompendium wiedzy o przyrodniczych skarbach kraju, ale też zaproszenie do odkrywania ich na nowo. Aktywnie, świadomie i z zachwytem.
Od majestatycznej Wisły po maleńkie Jeziorka Duszatyńskie – zobacz, co się kryje na ich brzegach i w głębinach. Poznaj niezwykłe miejsca zachwycające dzikością natury, a także praktyczne pomysły na spędzenie czasu: na aktywny wypoczynek – w kajaku, na rowerze, pieszo – albo po prostu na relaks nad wodą.
Wszystko to w zgodzie ze zrównoważoną turystyką i z szacunkiem do przyrody.
Megan Fox lubi być widziana w ich koszulkach. Keith Richards mówi, że gitarzysta Malcolm Young jest lepszy od niego. A "LA Times" zadawał znamienne pytania: "Skąd tyle satanistycznych tekstów?", "Skąd się wzięły biseksualne konotacje nazwy?", "Czy ich wokalista zapił się na śmierć?", "Co to niby mają być za bohaterowie?". Odpowiedź: tacy, którzy sprzedali ponad 200 milionów płyt, zagrali ponad 10 tysięcy koncertów i wciąż mają gdzieś to, co o tym myślicie. To AC/DC, a to jest ich nigdy wcześniej nie opowiedziana historia. Od bijatyk i przedzierania się przez cieszącą się złą sławą niezwykle brutalną scenę muzyczną pubów i klubów Australii na początku lat 70. XX wieku do ich ataku na opanowaną przez punk scenę brytyjską, a potem amerykańską na przełomie lat 70. i 80., kiedy to wykruszyło się wielu członków zespołu, managerów, producentów i dyrektorów firm płytowych, którzy pomogli im w tym zadaniu - oto jest waląca między oczy, wchodząca za zamknięte drzwi dogłębna biografia, na jaką czekali od dawna fani AC/DC. Mick Wall, światowej sławy kronikarz muzyczny, ujawnia nowe, wcześniej nieznane fakty dotyczące wszystkich głównych graczy w historii zespołu AC/DC. Jest to jednak nie tylko opowieść o rockowej kapeli, a historia rodziny - klanu - który nie ma w zwyczaju wdawać się w spory z obcymi. Rzucając nowe światło na tajemniczą śmierć ich wokalisty, Bona Scotta, w 1980 roku i dając solidny pogląd na oszałamiające szczyty sławy oraz często pojawiające się na własne życzenie spadki formy w ich karierze z kolejnym wokalistą Brianem Johnsonem, książka ta opowiada o trzech bezwzględnych braciach - Malcolmie, jego przebranym w mundurek szkolny młodszym bracie Angusie i starszym George'u, który stał za ich wszystkimi wczesnymi płytami, do dzisiaj pozostający szarą eminencją w AC/DC. Youngowie, twardziele z osiedli czynszówek w Glasgow, przeżyli narkotyki, śmierć, rozwód i wieczne potępienie krytyków, by stać się jednym z największych, najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie. "My wiemy kim jesteśmy - powiedział kiedyś Angus. - Jesteśmy rock and rollem". MICK WALL jest najbardziej znanym dziennikarzem rockowym i prezenterem w Wielkiej Brytanii, do tego autorem licznych powszechnie uznanych książek włącznie z ostatecznymi wersjami rockowych biografii, między innymi o Led Zeppelin czy Metallice. Żyje nocą. AC/DC. Diabelski młyn - wydanie II, uzupełnione o dodatkowy rozdział z historią najnowszą oraz o dyskografię, doczekało się również nowej twardej okładki.
"Freddie Mercury. Biografia" to książka chwalona przez fanów na całym świecie. Znajdziemy tu wielostronny portret niezwykle utalentowanego, charyzmatycznego wokalisty legendarnego zespołu Queen, prześledzimy jego karierę i poznamy burzliwe życie prywatne. Przeczytamy o jego słabości do narkotyków i o dwóch bliskich mu kobietach. Jedna z nich, Barbara Valentin, po raz pierwszy wypowiedziała się publicznie o Freddiem na potrzeby właśnie tej książki. Biografię wzbogaca wiele niepublikowanych wcześniej wypowiedzi równie wybitnych artystów, jak Freddie, jego przyjaciół i fanów, między innymi Cliffa Richarda, Bruce'a Dickinsona i Fisha. Laura Jackson jest autorką bestsellerowych biografii i wywiadów ze światowymi gwiazdami filmu i estrady. W toku ponaddwudziestoletniej kariery poznała wielu sławnych ludzi oraz ich współpracowników i napisała szereg cenionych i popularnych książek. Są to między innymi biografie Bono, Paula Simona, Jona Bon Joviego, Briana Maya, Kiefera Sutherlanda, Briana Jonesa, Stevena Tylera oraz zespołów Queen i The Eagles.
Bohaterem książki jest Dobiesław Walknowski, od 1997 roku Wierusz-Walknowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, grafik, podróżnik i etnograf, który w latach 19631970 przemierzył samochodami ciężarowymi STAR m.in. bezdroża Mongolii podczas ekspedycji paleontologicznych organizowanych przez Polską Akademię Nauk w Warszawie (1963, 1964, 1965), Afganistan podczas ekspedycji Klubu Wysokogórskiego w góry Hindukusz (1966), bezludne obszary Afryki jako kierownik polsko-węgierskiej wyprawy badawczej (1967) i kraje Bliskiego Wschodu oraz Środkowej i Południowej Azji jako kierownik zorganizowanej przez Pol-Mot podróży akwizycyjno-doświadczalnej TRANS-ASIA Expedition (1970). W latach 19811987 podróżował po Australii, Oceanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku zorganizował i konwojował misję humanitarną od miasta Krakowa dla dzieci kurdyjskich w Iraku. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Dobiesław jako pierwszy w historii polskiego automobilizmu samochodem marki STAR przemierzył największe pustynie świata, w tym Gobi oraz Saharę. Obecnie trudno wyobrazić sobie podróż w egzotycznych krajach samochodem bez nawigacji, klimatyzacji czy środków gwarantujących bezpieczeństwo, a tych pozbawiony był STAR. Poniższa wypowiedź Dobiesława na temat jego stosunku do samochodów, które rozumiał i kochał, potwierdza ogromną determinację i ciekawość, które motywowały Go do organizacji oraz prowadzenia wielomiesięcznych wypraw w niezwykle trudnych warunkach na różnych kontynentach: Aby przedstawić swój własny stosunek do samochodu, muszę poprzedzić tę relację krótkim wyjaśnieniem. Jestem wewnętrznie przekonany, że samochód to istota żywa, zmienna, potrafi się ułożyć do ręki i pozwala kierowcy kształtować swój charakter, nabiera bowiem cech wynikających z indywidualnego stylu jazdy użytkownika. Tym samym owo miłe, bardzo popularne, ogólnie dostępne, niespecjalistyczne narzędzie zyskuje coś wspólnego z człowiekiem.
Czy można lepiej poznać kraj i jego mieszkańców, niż zamieszkując w nim? Karolina Filipiak do Niemiec zawsze miała blisko, z Poznania jest to zaledwie 170 km. Ale dopiero przeprowadzka (niewiele przed pandemią Covid-19) do Hesji, położonej w samym sercu Niemiec, pozwoliła jej naprawdę poznać kraj naszych zachodnich sąsiadów. Autorka pokazuje meandry życia świeżego emigranta, ale przede wszystkim mówi o kraju i jego mieszkańcach. Zabiera nas w cudowne miejsca, z daleka od tłumów turystów, opowiada fascynujące historie o miastach i miasteczkach oraz niezliczonych zabytkach. Niemcy są bowiem turystycznym eldorado. Tutaj stolicami państw były Oldenburg, Sterlitz, Darmstadt, Bayreuth czy Gotha. Kilkadziesiąt królestw, księstw, biskupstw, elektoratów, a w nich zamki, pałace i historyczne centra. A do tego jedna trzecia powierzchni kraju znajduje się pod ochroną, mamy 70 000 km długodystansowych szlaków rowerowych, dwa morza, piękne wyspy, dla miłośników wędrówek: Rudawy, Harz i Alpy oraz 350 kurortów. Jest z czego wybierać i o czym opowiadać. Takiej reportersko-przewodnikowej książki o współczesnych Niemczech brakowało! Od autorki: Książkę zakończyłam w grudniu 2020 roku rozdziałem Stille Nacht. Europa przeżywała właśnie drugą wielką falę koronazarażeń. Deeplocki pozamykały nas w granicach i w mieszkaniach. Ale mam nadzieję, że wiosną, gdy dzięki szczepionkom wszyscy wspólnie okiełznamy wirusa, ruch między Polską i Niemcami ponownie ożyje. I wówczas moje felietony będą miłym uzupełnieniem Państwa wakacyjnych lub biznesowych podróży.
Modlitewnik na całe życie to publikacja, w której zamieściliśmy komplet najważniejszych tekstów modlitewnych oraz prawd wiary. Znajdziesz w nim modlitwy: od znaku krzyża i wyznania wiary, przez Ojcze nasz, litanie, nabożeństwa (różaniec, droga krzyżowa, godzinki, gorzkie żale), modlitwy do Pana Jezusa, do Ducha Świętego, modlitwy za przyczyną Matki Bożej i św. Józefa, aż po rachunek sumienia i zbiór pieśni liturgicznych. Oprócz modlitw, umieściliśmy w publikacji zbiór najważniejszych prawd wiary. Wszystko to znajduje się w naszym miniaturowym modlitewniku kieszonkowym:posiadającym wyraźny druk (duże litery),z piękną, tłoczoną okładką ze złoceniami,i w dwóch wariantach kolorystycznych okładek (do wyboru).Dla Ciebie, dla Twojej rodziny, dla Twoich dzieci i wnuków, dla przyjaciół i bliskich. Jako pamiątka lub prezent z życzeniami szczęśliwego życia.Maryjo, Matko ludzkości pielgrzymującej, módl się za nami teraz i w godzinie śmierci naszej. Spraw, byśmy byli zawsze blisko Jezusa, Twojego umiłowanego Syna, a naszego Brata, Pana życia i chwały (św. Jan Paweł II).
„Panie mój i Boże, zażądałeś wszystkiego od swojej uniżonej sługi, weź więc i przyjmij wszystko. Dziś zdaję się na Ciebie bez żadnych warunków, o Ukochany mojej duszy! Tylko Ciebie pragnę i dla Twojej miłości rezygnuję ze wszystkiego”. Marta Robin Marta Robin (1902-1981) to francuska mistyczka i stygmatyczka obdarzona przez Boga darem wizji, bilokacji i proroctwa. Przez pięćdziesiąt lat jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Co tydzień, od czwartku wieczorem do niedzieli lub poniedziałku, przeżywała razem z Jezusem Jego Mękę. W wyniku tajemniczej choroby straciła wzrok i dotknął ją paraliż, lecz mimo to stała się duchową przewodniczką dla wielu osób i inspiratorką powstania ruchu Ognisk Miłości, który działa na całym świecie, w tym także w Polsce. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny. "Marta Robin. Pasja życia" to duchowy portret tej niezwykłej postaci, próba ukazania tego, co tak bardzo fascynowało i przyciągało do niej tysiące ludzi. W tej książce widzimy Martę cierpiącą, ale i przepełnioną Bożą radością, uczestniczącą przez współczującą miłość w sprawach świata, a równocześnie zanurzoną w Bogu. Opowieść o niej to poruszające przypomnienie, że każde życie może być wypełnione miłością Bożą, przepełnione nią aż tak, że wydaje owoce, rozgrzewa serca innych, dając światu trochę światła. Trzeba się tylko odważyć i naprawdę przyjąć swoje życie jako Boży dar, tak jak to uczyniła Marta. Ks. Sławomir Sosnowski jest opiekunem Ogniska Miłości w Olszy pod Rogowem, głosi rekolekcje i konferencje na temat życia i duchowości Marty Robin, pełni posługę egzorcysty w archidiecezji łódzkiej.
Krzysztof Gierat gościł w swych kinach największych twórców filmowych Michelangelo Antonioniego, Wima Wendersa, Romana Polańskiego. Z Robertem De Niro spacerował po krakowskim Rynku, z Andrzejem Wajdą wznosił toast płonącą śliwowicą, a ze Stevenem Spielbergiem jadł pierogi na Kazimierzu. Juror-obieżyświat. Odwiedził festiwale filmowe w ponad czterdziestu krajach. Lata po świecie, by w jakimś zakątku globu odkryć interesujące go filmy. Te spotkania i podróże to niewyczerpane źródło wspomnień i anegdot. Gdyby ktoś się mnie spytał: o co chodzi z tym krakowskim środowiskiem filmowym, sugerowałbym trzy możliwości odpowiedzi: 1. Spytaj kogoś w rodzaju Smoka Wawelskiego tu odpowiedzi obarczone byłyby dość spektakularną wadą spowodowaną równie spektakularną śmiercią zapytanych; 2. Weźże pogadaj na mieście tu problemem mogłoby być stężenie substancji niedozwolonych we krwi; Zatem pozostaje mi rekomendować Państwu jednie, po krakosku: 3. Poczytajże se Gierata! I z tym Państwa zostawiam!Maciej Stuhr
Światowy fenomen. Prawie 1 000 000 zainspirowanych czytelników! Kompendium wiedzy o rysunku postaci ludzkiej, łączące artystyczne podejście z anatomiczną precyzją. "Morpho" to praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik, idealny dla artystów na każdym etapie zaawansowania.Trzysta plansz przedstawiających rysunek ludzkiego ciała z perspektywy morfologii. "Morpho" - artystyczne i syntetyczne podejście do anatomii w sztuce.Od studium anatomicznego po szkice modela z natury - Michel Lauricella oferuje różnorodne sposoby przedstawienia ludzkiego ciała. Dzięki ponad 1 000 rysunków ukazuje sylwetkę człowieka w nowym świetle: od struktury kostnej po układ mięśniowy, od detali anatomicznych po ciało w ruchu.To niezwykle bogate źródło inspiracji, które można zawsze mieć przy sobie.Przeznaczona dla artystów na każdym poziomie zaawansowania - od początkujących po profesjonalistów - ta poręczna książka pobudzi twoją wyobraźnię i kreatywność.Niezależnie od tego, czy interesujesz się rysunkiem postaci, sztuką, projektowaniem mody, tworzeniem gier, komiksów czy mangi - znajdziesz tu mnóstwo praktycznych wskazówek."Morpho" to bogata i fascynująca publikacja, która może towarzyszyć ci wszędzie w twojej rysunkowej podróży.
Czy historia informacji da nam klucz do zrozumienia współczesnego świata i naszej przyszłości? Możemy się o tym przekonać, wyruszając w niezwykle barwną podróż przez dzieje ludzkiej komunikacji i dzielenia się wiedzą. Chris Haughton, bestsellerowy autor i ilustrator, odkrywa, jak przełomowe narzędzia służące do utrwalania i przekazywania informacji pojawiały się w dziejach ludzkości, kształtowały nasze społeczeństwa i przekształcały świat.Od pierwszych znaków naskalnych, przez rewolucyjne wynalezienie pisma i druku, aż po erę radia, telewizji i w końcu – wszechobecnego Internetu. Historia informacji to pięknie ilustrowana książka, pełna ciekawych faktów podanych w przystępny sposób, prawdziwa gratka dla czytelników w każdym wieku. Ta fascynująca opowieść o języku, rewolucji naukowej, narodzinach sieci komputerowych i sztucznej inteligencji, potędze propagandy i nieuniknionych zmianach społecznych pozwala zrozumieć, jak rodziły się idee, jak były przekazywane i jak ewoluowały, by doprowadzić nas do momentu, w którym jesteśmy. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto pragnie zgłębić tajniki komunikacji i potęgę informacji, w szczególności dla ciekawych świata dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych zafascynowanych historią, nauką, technologią oraz wpływem informacji na nasze życie. Odkryj fascynującą przeszłość, by lepiej zrozumieć teraźniejszość i przyszłość!
Czy nasze przekonania o męskich i żeńskich mózgach, pierwotnym podziale ról i "naturalnych" instynktach mają podstawy naukowe? A może to tylko przestarzałe hipotezy, które nie wytrzymują konfrontacji z najnowszymi odkryciami?"Nauka jest kobietą" to zbiór 24 błyskotliwie zilustrowanych esejów, które z humorem i rzetelnością podważają obiegowe sądy na temat płci w biologii, archeologii, zoologii, neuropsychologii i naukach o ewolucji.Lucia Sillig pokazuje, jak wiele uznanych teorii oparto na błędnych założeniach i jak współczesna nauka, wsparta nowymi technologiami i różnorodnością wśród badaczy, pozwala spojrzeć na nie z nowej perspektywy. Z lekkością i ironią autorka obnaża fałszywe pewniki oraz przekonuje, że lepiej rozumiemy człowieka, gdy przestajemy patrzeć przez pryzmat uprzedzeń.To książka dla tych, którzy cenią dowody, uczciwość intelektualną i odwagę w kwestionowaniu tego, co "zawsze było wiadomo".
Napisany z dużym przymrużeniem oka, ale czasem i na poważnie, poradnik z elementami przewodnika o tym, czym właściwie jest Camino de Santiago Droga św. Jakuba, w którą rocznie wyrusza pół miliona pielgrzymów z całego świata. Niektórzy zaczynają swoją podróż prosto spod progu własnego domu, piechotą. Znajdziecie tu zarówno fakty, jak i legendy związane z Drogą św. Jakuba, a także z jej patronem, który był niezwykle ciekawą postacią! Nie jest to studium rozważań duchowych, ale czytelnik dowie się, skąd w ogóle wziął się fenomen Drogi, jak to się stało, że św. Jakub z Palestyny trafił na Półwysep Iberyjski i stał się patronem całej Hiszpanii. A także, jakie związki z Camino ma nasz kraj. Przede wszystkim jednak, dowiecie się, jak przygotować się do Drogi, co ze sobą zabrać i co tam w ogóle robić w trakcie i po pokonanu około miliona kroków, bo tyle potrzeba, aby przejść dystans ośmiuset kilometrów.
Informacja genealogiczna – kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcą zgłębić dzieje swojej rodziny. Publikacja w przystępny sposób wyjaśnia, jak zbierać, analizować i opracowywać dane o przodkach, korzystając z archiwów, ksiąg kościelnych czy źródeł internetowych. Zawiera praktyczne porady, przykłady oraz wyniki ankiety wśród pasjonatów genealogii. To nie tylko przewodnik, ale i inspiracja do własnych poszukiwań.
Książka "Papież Leon XIII. W obronie ludu" autorstwa Lecha Tkaczyka to pasjonująca powieść biograficzna, która wciąga czytelnika w świat przemian społecznych, duchowych i politycznych, jakie miały miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Napisana z wyjątkową dbałością o szczegóły historyczne, łączy w sobie elementy sensacji, kryminału, romansu oraz głębokiej refleksji teologicznej. Głównym bohaterem książki jest Leon XIII, papież robotników, który w swojej encyklice "Rerum Novarum" przeciwstawia się wyzyskowi i niesprawiedliwości społecznej. Autor przedstawia Leona XIII jako człowieka niezwykle wykształconego, odważnego i konsekwentnego w dążeniu do reformy Kościoła. Powieść ukazuje jego drogę od młodego Gioacchino Pecciego, pochodzącego z ubogiej rodziny szlacheckiej, aż po wybór na papieża i pełne wyzwań lata pontyfikatu. W powieści nie brakuje wątków sensacyjnych i kryminalnych - Lee Chang, badacz starodruków, odkrywa współczesną intrygę związaną z kradzieżą rękopisu encykliki "Rerum Novarum". Ta współczesna zagadka, wpleciona w opowieść historyczną, doskonale uzupełnia główny nurt narracji, podkreślając nieprzemijające znaczenie myśli społecznej Leona XIII. Lech Tkaczyk mistrzowsko balansuje między wiernym odwzorowaniem faktów a narracyjną swobodą, co sprawia, że książka jest przystępna nawet dla czytelnika niezaznajomionego z historią Kościoła. Dialogi są naturalne, pełne emocji, a opisy Watykanu i XIX-wiecznego Rzymu - malownicze i sugestywne. Książka "Papież Leon XIII. W obronie ludu" ukazuje nie tylko sylwetkę papieża, ale także jego poglądy i przesłanie, które - jak się okazuje - są nadal aktualne. To historia człowieka, który zmienił oblicze Kościoła, nie bojąc się stanąć po stronie ludzi pracy i przeciwstawić się niesprawiedliwości społecznej. O autorze: Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji. Zapraszam do lektury! Format A5,oprawa miękka,stron 200
Książka "Papież Leon XIII. W obronie ludu" autorstwa Lecha Tkaczyka to pasjonująca powieść biograficzna, która wciąga czytelnika w świat przemian społecznych, duchowych i politycznych, jakie miały miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Napisana z wyjątkową dbałością o szczegóły historyczne, łączy w sobie elementy sensacji, kryminału, romansu oraz głębokiej refleksji teologicznej. Głównym bohaterem książki jest Leon XIII, papież robotników, który w swojej encyklice "Rerum Novarum" przeciwstawia się wyzyskowi i niesprawiedliwości społecznej. Autor przedstawia Leona XIII jako człowieka niezwykle wykształconego, odważnego i konsekwentnego w dążeniu do reformy Kościoła. Powieść ukazuje jego drogę od młodego Gioacchino Pecciego, pochodzącego z ubogiej rodziny szlacheckiej, aż po wybór na papieża i pełne wyzwań lata pontyfikatu. W powieści nie brakuje wątków sensacyjnych i kryminalnych - Lee Chang, badacz starodruków, odkrywa współczesną intrygę związaną z kradzieżą rękopisu encykliki "Rerum Novarum". Ta współczesna zagadka, wpleciona w opowieść historyczną, doskonale uzupełnia główny nurt narracji, podkreślając nieprzemijające znaczenie myśli społecznej Leona XIII. Lech Tkaczyk mistrzowsko balansuje między wiernym odwzorowaniem faktów a narracyjną swobodą, co sprawia, że książka jest przystępna nawet dla czytelnika niezaznajomionego z historią Kościoła. Dialogi są naturalne, pełne emocji, a opisy Watykanu i XIX-wiecznego Rzymu - malownicze i sugestywne. Książka "Papież Leon XIII. W obronie ludu" ukazuje nie tylko sylwetkę papieża, ale także jego poglądy i przesłanie, które - jak się okazuje - są nadal aktualne. To historia człowieka, który zmienił oblicze Kościoła, nie bojąc się stanąć po stronie ludzi pracy i przeciwstawić się niesprawiedliwości społecznej. O autorze: Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji. Zapraszam do lektury! Format A5,oprawa twarda,stron 200
Nowo wybrany papież Robert Francis Prevost, który przyjął imię Leon XIV już od pierwszych chwil swojego pontyfikatu wzbudził zainteresowanie i nadzieję wśród wiernych na całym świecie. Jego spontaniczność, otwartość i serdeczność, a także pełne głębokiej duchowości homilie przyciągają uwagę zarówno katolików, jak i ludzi spoza Kościoła. Powieść biograficzna "Leon XIV: Nadzieja na nowe" to wyjątkowa historia o człowieku, który przeszedł długą i pełną wyzwań drogę - od skromnego chłopca z przedmieść Chicago, przez posługę zakonną i misje w Peru, aż po papieża Kościoła katolickiego. Książka nie tylko szczegółowo ukazuje jego biografię, ale także wprowadza czytelnika w atmosferę współczesnego Watykanu, pełnego intryg, nadziei i wyzwań. Dzięki dynamicznej i inspirującej narracji, czytelnik odkryje nieznane aspekty życia papieża Leona XIV - jego zmagania z trudnościami, walkę o reformę Kościoła i głębokie przekonanie o potrzebie powrotu do chrześcijańskich wartości. Przez pryzmat wydarzeń z przeszłości poznajemy człowieka pełnego pokory i miłości, który staje się symbolem odnowy i jedności. Książka w mistrzowski sposób łączy elementy biograficzne, religijne i refleksyjne, tworząc fascynujący portret człowieka wiary i lidera. Zamykająca książkę homilia, wygłoszona przez Leona XIV tuż po wyborze na papieża, podkreśla najważniejsze wartości, jakie niesie jego pontyfikat: pokój, jedność i nadzieję. To lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć znaczenie odnowy Kościoła w XXI wieku. "Leon XIV: Nadzieja na nowe" to nie tylko historia pontyfikatu - to inspiracja do refleksji nad własną wiarą i odpowiedzialnością za przyszłość wspólnoty chrześcijańskiej. Czy jesteś gotów poznać człowieka, który pragnie być papieżem wszystkich ludzi?Przekonaj się, dlaczego Leon XIV już dziś nazywany jest "Papieżem Nadziei". O autorze: Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji. Zapraszam do lektury! Format A5,oprawa twarda,stron 420
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?