Do tego działu zapraszamy wszystkich czytelników bo zdrowie ważne jest dla każdego z nas. Polecamy szeroki wachlarz publikacji, poradników, podręczników znanych autorów, którzy cenią sobie zdrowy styl życia i dbają o siebie. Proponujemy mnóstwo poradników i książek kulinarnych, z których dowiemy się jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki, pełne zdrowych warzyw i błonnika. Dowiemy się jak prawidłowo się odżywiać z zachowaniem zasad zdrowej diety. Porady naturoterapeutów, różne terapie, diety, ćwiczenia oraz system leczenia dietą bezśluzową, ogólnie szkoła zdrowia. Diety oczysczające, głodówki, posty i diety surowe, warzywne, sokoterapie. Znani i cenieni autorzy zdrowotnych książek: Mariusz Budrowski i Agnieszka Juncewicz, Hulda Clark, Matthias Rath, Magdalena makarowska, Arnold Ehret, Anna Ciesielska, Michał Tombak, Walter Last, Borys |Bołotow, Iwan Nieumywakin, Andreas Moritz i wielu innych.
Hildegarda z Bingen już w średniowieczu posiadała szczegółowe informacje na temat dobroczynnego wpływu roślin na zdrowie. Zdobyta przez nią wiedza pokrywa się z badaniami prowadzonymi obecnie przez naukowców.Teraz i Ty możesz z zebranej wiedzy skorzystać! Wystarczy podążać śladami tej niezwykłej kobiety w bogato ilustrowanym dziele, zawierającym teksty świętej, i poznać jej 60 ulubionych roślin: ich cechy charakterystyczne, zalety, historię, a także sposoby uprawy i wykorzystania na co dzień!Książka zawiera również ponad 60 przepisów na potrawy oraz medykamenty, wierne zasadom Hildegardy, ale zgodne ze współczesną wiedzą medyczną.Paul Ferris: dziennikarz zajmujący się tematyką zdrowia i ekspert w dziedzinie terapii naturalnych. Autor licznych poradników na temat medycyny naturalnej.
Polska kuchnia słynie ze wspaniałych przetworów owocowych oraz warzywnych. Do naszej tradycji należy wytwarzanie niepowtarzalnych w smaku dżemów, konfitur, galaretek, marmolad oraz kiszonek komponowanych z różnorodnych składników. Domowe specjały zamknięte w słoikach zawierają mnóstwo witamin oraz mikro- i makroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. A co najważniejsze, nie ma w nich żadnych niezdrowych konserwantów. Książka "Domowe przetwory" zawiera przepisy na owocowe i warzywne przysmaki. Są wśród nich receptury dobrze znanych tradycyjnych przetworów, a także unowocześnionych kompozycji, które urozmaicą codzienne menu i dostarczą niepowtarzalnych wrażeń smakowych.
Chcesz pozbyć się glutenu ze swojej diety? Nieważne, czy z konieczności, czy z wyboru. Z nami przejdziesz ten proces spokojnie, krok po kroku. To nie będzie trudne, a twoje menu wzbogaci się o pyszne, zdrowe dania.
Domowe nalewki przez wieki były specjalnością kuchni staropolskiej. Nasi dziadkowie przygotowywali je w wielu odmianach i z różnych składników - świeżych i suszonych owoców, ziół, kwiatów i przypraw korzennych. Trunki wyrabiane z wiśni, czarnych porzeczek, śliwek, orzechów, malin, tarniny lub pigwy smakowały wybornie. Nalewane z kryształowych karafek do niewielkich kieliszków roztaczały niepowtarzalny aromat i zachwycały intensywnością barw. Książka "Domowe nalewki" zawiera sprawdzone przepisy na domowe trunki. Znajdują się w niej wskazówki i rady, jak postępować, by samodzielnie przyrządzone nalewki, likiery, wódki i miody smakowały wyśmienicie, a sztuka ich robienia nie miała dla nas żadnych tajemnic.
Książka Schematy postępowania w wybranych chorobach gastroenterologicznych choroby dolnego odcinka pokarmowego pod redakcją prof. dr hab. n. med. Ewy Małeckiej-Wojciesko została opracowana przez wybitnych ekspertów z zakresu gastroenterologii. Porusza tematykę nieswoistych chorób zapalnych jelit, zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, autoimmunologicznego zapalenia trzustki, przewlekłego zapalenia trzustki, choroby uchyłkowej jelita grubego oraz celiakii. Jest to doskonałe, oparte na najnowszych źródłach opracowanie obejmujące patogenezę, epidemiologię oraz zasady diagnostyki, różnicowania i terapii wspomnianych chorób. Należy podkreślić, że monografia zawiera znakomite ryciny, schematy oraz algorytmy postępowania, które są szczególnie pomocne w praktyce klinicznej. Z tego dzieła korzystać będą zarówno gastroenterolodzy, jak i lekarze innych specjalności, do których trafiają pacjenci z chorobami gastroenterologicznymi.
Komentarz do Prawa farmaceutycznego to wyjątkowa pozycja na rynku, stworzona przez ekspertów – prawników i farmaceutów – którzy od lat są związani z rynkiem farmaceutycznym. Autorzy w przystępny sposób, bez zbędnej teorii, prowadzą czytelnika przez zawiłości przepisów, pokazując ich praktyczne zastosowanie.
W publikacji przedstawiono m.in.:
• omówienie procedur uzyskiwania pozwoleń na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych,
• zasady importu docelowego, równoległego i z krajów trzecich,
• szczegółowe regulacje dotyczące wytwarzania i obrotu hurtowego,
• monitorowanie przewozu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
• wytyczne dotyczące reklamy leków,
• analizę kompetencji Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej.
Komentarz opiera się na aktualnym orzecznictwie i praktyce organów krajowych oraz europejskich, co czyni go nieocenionym narzędziem w codziennej pracy.
Książka jest przeznaczona do wszystkich osób, którzy na co dzień poruszają się w obszarach regulowanych prawem farmaceutycznym – od dopuszczania leków do obrotu, przez pharmacovigilance, wytwarzanie i import, po działalność hurtowni, aptek i reklamę produktów leczniczych.
Nie musisz już zaciskać zębów. Możesz odetchnąć. Przed tobą wyjątkowa podróż w głębiny emocji.
Każda z nas miewa coś ze skorupiaka. Pancerz. Skulone ramiona, twardy brzuch, napięte mięśnie. Ten pancerz chroni to, co wrażliwe i miękkie. Co, jeśli go zrzucisz? Stresująca perspektywa?
„Miękko” to książka-lustro, w którym dojrzysz, że wrażliwość jest twoją supermocą. To książka-krąg kobiet, który cię wysłucha, ale nie da ci rad, pozwoli lepiej się poznać, ale nie oceni. To pomocna dłoń, która towarzyszy ci, gdy wyruszasz z miękkością tam, gdzie dotąd się bałaś. W zgodzie z naturą.
Nina Czarnecka, znana w sieci jako Blimsien, przez pryzmat własnych doświadczeń pokazuje, jak dotrzeć do własnej miękkości. Rozmawia z ekspertkami i ekspertami – m.in. Sylwią Wolną-Rybak, Paulą Radziszewską i Agnieszką Janczewską – pomagając w nauce obsługi wrażliwości. „Miękko” to niezwykłe miejsce, w którym spotykają się Helena Bonham Carter, Aldous Huxley i Gabor Matè. Natura. I ty.
Jakie wino wybrać do steków, a co do szparagów, gołąbków, wegeburgera czy okonia? Żyjemy w szczęśliwej epoce powszechnej dostępności win z każdego niemal zakątku globu. Nie inaczej jest z kuchnią – pizza, curry, kimchi, burger, boeuf bourgignon, sushi albo wiener schnitzel, ryby z drugiego końca kontynentu i warzywa z ekologicznej uprawy pod miastem – wszystko to mamy w zasięgu ręki. Takie bogactwo daje możliwość niezliczonych kombinacji, gdy przychodzi do wybrania wina do potrawy, albo na odwrót – dania do butelki, którą akurat dzisiaj bardzo chcemy otworzyć. Często najpierw wybieram na kolację wino, a dopiero potem zastanawiam się, co do niego ugotować. W Nożu w pinocie znajdziecie wykaz około 250 odmian i rodzajów win wraz z pasującymi do nich daniami. I setki konkretnych podpowiedzi: co podać do pizzy, ryb, kuchni wegetariańskiej, sałat czy deserów. Przedstawiam najlepsze pary wina z klasykami kuchni polskiej oraz zaskakujące połączenia, jakie wykreowali znani sommelierzy. A na deser: historie menu z całego świata, których miałem przyjemność doświadczyć. Tomasz Prange-Barczyński
Mała encyklopedia, czyli świat pod lupą młodego badaczaW tej książeczce przyjrzymy się piłce nożnej. Czym są stałe fragmenty gry? Za jaką kwotę odbył się najdroższy transfer? Ilu kibiców pomieści największy stadion na świecie? Skąd się biorą nazwy klubów piłkarskich? Jak często odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej? Co to jest amp football? Czy w klubie piłkarskim potrzebny jest skaut? Krycie indywidualne i strefowe - co je różni? Znajdziesz tu odpowiedzi na te i wiele, wiele innych pytań. Nie zwlekaj i ruszaj w odkrywczą podróż!CZYTAJ, OGLĄDAJ I ZAPAMIĘTUJ
Po co rysiowi pędzelki, a lwom grzywa? Jak polują niedźwiedzie polarne? Dokąd wędrują słonie i zebry? Dlaczego niektóre ptaki mają tak osobliwe dzioby? Z czego składa się rafa koralowa? Na te i wiele innych zajmujących pytań znajdziesz odpowiedzi w książce Świat zwierząt. Świat zwierząt to mnóstwo ciekawostek oraz przydatnych informacji - kompendium niezbędnej wiedzy o ssakach drapieżnych i roślinożernych, małpach, zwierzętach morskich, ptakach egzotycznych i drapieżnych, gadach, płazach, rybach oraz owadach. To fascynujący świat zwierząt na wyciągnięcie ręki. Duże litery zachęcają do samodzielnego czytania, a niezwykłe zdjęcia do podziwiania i odkrywania wciąż na nowo piękna dzikich zwierząt.
W albumie zgromadzono najładniejsze fotografie koni w naturalnych warunkach, w każdej porze roku, o świcie i o zmierzchu dnia, ich pierwsze kroki na łące, zabawy, naukę, walkę o przywództwo w stadzie, ujęcia wtedy, kiedy skubią trawę, odpoczywają i kiedy galopują z rozwianą grzywą. Zdjęcia uzupełnione są informacją, z jakiej rasy konie pochodzą oraz krótkimi komentarzami autorki zdjęć.
Zaburzenia odżywiania. Jak wygrać z anoreksją, bulimią i kompulsywnym objadaniem sięKsiążka, która daje wsparcie. O zaburzeniach odżywiania i drodze do zdrowia PRZECZYTAJAnoreksja, bulimia, napadowe objadanie, a także kręcenie się w błędnym kole diet - to o nich myślimy, mówiąc o zaburzeniach odżywiania. Choć są to zaburzenia odmienne, łączy je fakt, że ich źródło nie leży w ciele, a w psychice. Są to często choroby długotrwałe, zazwyczaj wieloletnie, w uderzający sposób wpływające na jakość życia osoby, która się z nimi zmaga. Z drugiej strony ich specyfika warunkuje to, że dzięki zrozumieniu, akceptacji i zaangażowaniu pacjenta naprawdę niewiele potrzeba, by przerwać proces samozniszczenia i krok po kroku ruszyć ścieżką prowadzącą ku zdrowiu.Autorka niniejszej książki - dietetyczka i psychodietetyczka pomagająca osobom chorującym na zaburzenia odżywiania - przekazuje konkretne wskazówki, daje nadzieję i narzędzia do pracy własnej. Czerpiąc z doświadczenia prywatnego i zawodowego, dzieli się z Czytelnikami swoją wiedzą. Informacje, które znajdziesz w jej poradniku, odsłonią przed Tobą mechanizmy powstawania zaburzeń odżywiania, przebiegu choroby oraz wychodzenia z niej. Podczas lektury poznasz sposób myślenia pacjentów, nauczysz się praktycznych ćwiczeń zmieniających postrzeganie choroby, dzięki którym będziesz w stanie pomóc sobie lub osobie bliskiej, zmagającej się z bulimią, anoreksją albo napadowym objadaniem się.
Nalewki to polska specjalność od lat. Choć zdarzały się okresy, kiedy nieco odchodziły w zapomnienie, to w ostatnich latach przeżywają renesans. I chwała za to tym wszystkim, którzy z zapałem wskrzeszają zwyczaj wyrobu domowych trunków. To najlepszy sposób na to, by zamknąć w smukłych butelkach całe bogactwo, jakim obdarza nas natura w ciepłych miesiącach roku.
Jeżeli przez cały dzień wlewasz w siebie hektolitry kawy, żeby nie przysypiać na biurku, stale czujesz się poddenerwowany, już dawno nie mieścisz się w ulubione dżinsy, a po zjedzeniu obiadu nerwowo przeszukujesz szafki kuchenne w poszukiwaniu okruszków ciastek, to ta książka jest właśnie dla ciebie!Znajdziesz tu porady i wskazówki dotyczące tego, jak zapobiegać skokom cukrów w ciągu dnia i jak zachować prawidłowy poziom glukozy. Dowiesz się, co i w jakiej kolejności jeść, czy i kiedy można pozwolić sobie na przekąskę, dlaczego wytrawne śniadanie pomaga zachować energię na dłużej i jak ocet jabłkowy pomaga wypłaszczać krzywą cukrową.W książce znajduje się również 80 przepisów na pyszne śniadania, obiady, przekąski i kolacje, dzięki którym utrzymasz poziom swojej glukozy w normie.Diana Pietraszewska - dietetyczka, która pomaga ludziom schudnąć, ustabilizować gospodarkę cukrowo-insulinową, pokonać problemy hormonalne i zajść w ciążę. W pracy stara się dopasować dietę do człowieka, a nie człowieka do diety. Prowadzi blog: dianapietraszewska
Od rysów twarzy po dynamikę ciałaChristopher Hart, autor najlepszych podręczników dla początkujących artystów, w tej bogato ilustrowanej książce ujawnia rysownikom sekrety anatomii ludzkiego ciała. Jej znajomość pozwoli ci osiągnąć mistrzowski poziom - nieważne, czy tworzysz dla przyjemności, studiujesz sztukę czy jesteś profesjonalistą. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać perspektywę, dokonać pomniejszenia, a także cieniować twarze, sylwetki i poszczególne części ciała. Poznasz metody zachowania proporcji oraz dynamikę ruchu ludzkiego ciała. Autor, nie wdając się w zbędne szczegóły, koncentruje się przede wszystkim na opisie tych kości i mięśni, które mają widoczny wpływ na zewnętrzną budowę ciała. Dzięki temu rysowanie sylwetek - w ruchu, w pozach i podczas gestykulacji - staje się o wiele łatwiejsze.
Czekoladowe praliny, eklerki, musy, makaroniki, muffinki, lody, nugaty, babeczki, suflety, tarty....Dlaczego nie zrobić tych wszystkich czekoladowych smakołyków samemu?Le Cordon Bleu(R) otwiera swoje podwoje. Odkryj mistrzowskie sposoby przygotowywania deserów czekoladowych i wyrobów cukierniczych!Sztuka temperowania czekolady, sporządzania ganaszu, formowania czekoladowych słodyczy, wiórków, wachlarzy i innych dekoracji.Przepisy z całego świata, a także bardziej wyszukane receptury na specjalne okazje.Szczegółowe instrukcje, które pomogą zwizualizować poszczególne etapy przygotowania najbardziej skomplikowanych przepisów.210 ILUSTRACJI KROK PO KROKUZałożona w Paryżu w 1895 roku Le Cordon Bleu(R) to międzynarodowa sieć szkół zajmujących się edukacją w zakresie różnych sztuk kulinarnych i zawodów gastronomicznych. Zespół nauczycieli składa się z uznanych na całym świecie szefów kuchni i profesjonalistów z branży gastronomicznej. Szkoła zapewnia wysoki poziom wiedzy poparty wieloletnim doświadczeniem oraz przekazuje swoim uczniom zamiłowanie do sztuki kulinarnej.
W 2006 roku Silvana Bini zaczęła pomagać synowi w jego piekarni, przygotowując i wypiekając tradycyjne słodycze, które wcześniej robiła jedynie dla rodziny. Dzięki wielkiemu sukcesowi, jaki odniosła, została zaproszona do telewizyjnego konkursu kulinarnego Bake Off Italia: The Professionals – Affari di familia. Ponadto jej oryginalne przepisy z dawnych czasów prezentowane z niegasnącą energią w Internecie sprawiły, że w krótkim czasie doczekała się kilku milionów odsłon w mediach społecznościowych. Książka zawiera tradycyjne toskańskie przepisy przygotowywane tak, jak tylko babcia potrafi. To gorący i porywający niczym zapach wyjmowanego z pieca chleba poradnik. „Urodziłam się w ubogiej rodzinie w czasie wojny, nigdy jednak nie traciłam czasu na narzekanie. Tutaj znajdują się moje dzieje i moje przepisy. O niektóre z nich prosicie od dawna, inne są nowe. Nie lubię dzielić się nimi, ale dla was czynię wyjątek”.
Szukasz sposobu na odprężenie po długim dniu? Chcesz wyrazić swoją artystyczną duszę i jednocześnie zredukować stres? Kolorowanka jest idealnym rozwiązaniem! A świat przyrody to jeden z ulubionych tematów wielbicieli zabawy kolorami. Tym razem mogą wziąć na warsztat 45 zachwycających ilustracji przedstawiających zwierzęta różnych gatunków. Są gibkie antylopy i wdzięczne gibony, słonie i wspaniałe niedźwiedzie, a także myszy i urocze szopy. Wszystko, czego potrzebujesz, to wyobraźnia, miejsce do rozłożenia tej książki oraz bogaty wybór kolorowych markerów lub kredek. Możesz wiernie odwzorować kolory lub stworzyć własne wariacje kolorystyczne.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?