Warszawa, lata 60. XX w. Na dworcu Warszawa Główna ginie spieszący się do pociągu pasażer. Sprawcy nikt nie widział w tłumie osób. Niebawem kolejny człowiek pada zastrzelony na dworcu Warszawa Wileńska, w bardzo podobnych okolicznościach. Rozwiązanie obu tych spraw, z nieznanymi motywami zbrodni, będzie nowym zadaniem dla kapitana Szczęsnego.
7. tom Najlepszych Kryminałów PRL/ Anna Kłodzińska
Tytuł publikowany wcześniej tylko na łamach Ilustrowanego Kuriera Polskiego w 1962 r. i przez Klub MOrd.
Warszawa, lata 60 XX w. Na milicję zaczynają wpływać doniesienia o kolejnych włamaniach do mieszkań zamożnych osób. Nieznani sprawcy kradną pieniądze, biżuterię oraz kosztowniejsze przedmioty. Brak śladów włamania oraz jakichkolwiek tropów sprawia, że milicja pozostaje bezradna. Kapitan Szczęsny podejrzewa, że włamań dokonuje ta sama szajka, kierowana przez wyjątkowo sprytnego i inteligentnego przywódcę. Brak śladów sprawia jednak, że śledztwo stoi w martwym punkcie. Czy niezawodna intuicja Szczęsnego i tym razem doprowadzi do ujęcia sprawców?
8. tom Najlepszych Kryminałów PRL/ Anna Kłodzińska
Męty to zbiór opowiadań kryminalnych, w których autor-narrator przybliża autentyczne historie związane ze środowiskiem przestępczym, z którym miał do czynienia podczas swojej pracy. Przytoczone zdarzenia obrazują typy ludzkie, relacje oraz mechanizmy funkcjonujące w obrębie świata kryminalnego zarówno w mieście, jak i na prowincji. Co według mieszkańców pewnej wioski okaże się tropem do odnalezienia mordercy Gawędziny? Jakich intrygujących czynów dopuszczą się rzekomi agencji policyjni? Gdzie podziała się bielizna, która w tajemniczych okolicznościach zginęła pewnej praczce z placu Witkowskiego? Odpowiedzi na te i inne niecodzienne pytania okażą się wprost zaskakujące.
Oparte na faktach
35. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy
Fragment książki:
Naczelnik potarł ręką swe zmarszczone czoło, pobębnił chwilkę palcami po stole, wreszcie spojrzał na drobną postać stojącego przed nim agenta i rzekł:
– Robota nie jest łatwa. Śladu nie zostawił po sobie żadnego. Mamy tylko rysopis. Z tego, co mi przed chwilą mąż i syn zamordowanej mówili, wypadałoby, że zabójcą jest człowiek lat około trzydziestu, szatyn, wzrostu niskiego, szczupły; cyklistówka, palto jesienne ciemne, „ślacheckie”, tj. sznurowane kamaszki. Wszystko to nie są jakieś oznaki szczególne, po których by można było zabójcę poznać! Ale szukać trzeba, prawda panie Brakowicz?
Agent jeszcze bardziej skurczył swą drobną postać, oblizał się, chrząknął i wycedził przez zęby:
– Szukać trzeba, proszę pana naczelnika, ale czy się co znajdzie, nie wiadomo. Szkoda, że się ci chłopi tak spieszyli. Byłbym z nimi pochodził po mieście, może byśmy się na tego ptaszka natknęli.
Tego przewodnika nie trzeba reklamować. Wystarczy napisać, że opisano w nim 157 opuszczonych miejsc na Dolnym Śląsku między Świdnicą a Głogowem.
Jest to już 3. tom poświęcony zrujnowanym zabytkom Dolnego Śląska (planowane są jeszcze 2). Obejmuje północno-zachodni obszar województwa dolnośląskiego.
Przewodnik poprowadzi Ciebie do miejsc, których „się nie zwiedza” i „się nie opisuje”. Zrujnowane pałace, zamki i dwory, budynki fabryczne, opuszczone kościoły, cmentarze żydowskie, fortyfikacje, bunkry Armii Radzieckiej, dziwne pomniki, zabytki techniki.
Opis
Dane
Opinie
Śródmieście Południowe to nie tylko ściśle zabudowane centrum Warszawy. W czwartym tomie naszych spacerów zboczymy z najpopularniejszych szlaków, aby przejść się ulicami nadwiślańskiej dzielnicy Solec, pokrążyć wokół Łazienek, odpocząć wśród zieleni po to, aby wrócić do tętniącego życiem miasta i zakończyć spacer w alejach Jerozolimskich. Podczas naszych wędrówek postaramy się odnaleźć pozostałości po fabrycznej przeszłości Solca, przyglądając się równocześnie luksusowym realizacjom sprzed osiemdziesięciu lat. Przespacerujemy się przez części rządowe, ambasadorskie, rekreacyjne, przez osiedla robotnicze, profesorskie i drewnianych domków, ukrytych w zieleni. Jak na centrum jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ miejski charakter równoważony jest tu przez liczne tereny zielone. Spacery po Solcu i Jazdowie dostarczą wielu przyjemnych momentów, bo, choć dość długie, mają jednak wiele opcji wypoczynkowych. Spacer w dwie strony alei Jerozolimskich za to pozwoli odkryć na nowo znaną wszystkim ulicę. Zapraszam więc do chyba najmniej odkrytych części Śródmieścia, które są przecież na wyciągnięcie ręki.
Lata 30. XX wieku. Inspektor Bernard Żbik wypoczywa na urlopie w Zakopanem. Jego spokój zakłóca przypadkowo usłyszany komunikat radiowy o kradzieży groźnej trucizny, zwanej „Puama E”, której jedna kropla potrafi doprowadzić człowieka do obłędu. Lokalne władze zwracają się do genialnego inspektora z prośbą o pomoc w tej trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Żbik przerywa zasłużony urlop, by wykryć złodzieja „Puamy E” i być może zapobiec masowej katastrofie. Nieznany teren, brak punktu odniesienia, nietypowa sytuacja oraz poczucie ciągłego zagrożenia. Czy i tym razem genialny detektyw wyjdzie zwycięsko z nowej „Wielkiej Gry”?
30. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy
Wielki unikat na rynku antykwarycznym - jeden z trzech najtrudniej dostępnych "Żbików".
Fragment książki:
„Halo! Halo! Polskie Radio Warszawa i wszystkie, rozgłośnie polskie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny. Uwaga! Dziś rano stwierdzono w laboratorium doktora Wermińskiego, że zaginęła butla z trucizną
o straszliwej mocy. Ostrzega się wszystkich przed działaniem tego bezbarwnego i bezzapachowego płynu, którego już jedna kropla wystarczy dla uśmiercenia ośmiu ludzi, a zaginiona butla do wytrucia milionowego miasta. Butla ta była bez napisu, żelazna, z nalepką opatrzoną trzema trupimi czaszkami. Komenda Główna Policji Państwowej w Warszawie przeznacza nagrodę pięć tysięcy złotych i bezkarność za jej dostarczenie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny w języku francuskim. Halo! Halo! Radio Polonais Varsovie...”.
Bernard Żbik wstał i przesunął kontakt. Głos urwał się.
– Dlaczego pan to robi, inspektorze?
– Mam dość kryminału i Komendy Głównej. Jestem na urlopie!
Ponad 1800 km szlaków kajakowych, 41 opisanych rzek
Drugie znacznie poszerzone wydanie popularnego przewodnika. Dodaliśmy prawie 600 km kilometraży rzek.
Niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS!
Opis wszystkich zabytków nad rzeką
Zaznaczone miejsca niebezpieczne
Informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać
Po raz pierwszy opisane niektóre rzeki!
Patronat medialny: WIOSŁO, Fundacja KiM
Spis treści przewodnika:
Od Autorów 5
Autorzy 6
Objaśnienia informacji o rzekach 7
Wypożyczalnie kajaków 18
Wisła. Królowa polskich rzek 26
Zagożdżonka. Rzeka Puszczy Kozienickiej 48
Radomka. Wśród łąk i puszczańskich ostępów 58
Spławne rzeki w mazowieckim dorzeczu Radomki 72
Pilica. Esencja Mazowsza 74
Spławne dopływy dolnej Pilicy 98
Drzewiczka. Najdłuższy dopływ Pilicy 100
Jeziorka. Meandry pod Warszawą 107
Spławne dopływy Jeziorki 119
Bzura. Rzeczna królowa zachodniego Mazowsza 121
Spławne dopływy Bzury 133
Rawka. Zwałkowa klasyka 137
Spławne dopływy Rawki 156
Utrata. Kajakiem przez Żelazową Wolę 158
Wilga. Kajakiem koło Garwolina 166
Świder. Meandry w mazowieckich lasach 177
Spławne dopływy Świdra 190
Narew. Przez Kurpie Zielone i Białe 192
Orzyc. Wśród pól północnego Mazowsza 213
Spławne dopływy Orzyca 224
Orz. Lewy dopływ do Narwi 226
Bug. Meandry i starorzecza 231
Brok. Niezliczone zakręty 245
Ugoszcz. Rzeczka „przy Bugu” 251
Liwiec. Łąki, krowy i zabytki 255
Muchawka. Kajakiem koło Siedlec 279
Kostrzyń. Meandry wśród łąk 284
Rządza. Bardzo kręci albo płynie zupełnie prosto 290
Wkra. Malownicza rzeka na północ od stolicy 296
Łydynia. Najdłuższy dopływ Wkry 316
Raciążnica. Po kamienistym dnie... 322
Sona. Wyzwanie dla kajakarzy 327
Skrwa. Survival na Mazowszu 332
Indeks rzek 346
Indeks miejscowości 348
Warszawa, lata międzywojenne. Aspirant policji Solski zostaje nocą wezwany do tajemniczej śmierci studenta politechniki. Chociaż wszystkie dowody świadczą o morderstwie, nie udaje się odnaleźć śladów zbrodniarza. Wkrótce potem Solski zaczyna otrzymywać dziwne ostrzeżenia sygnowane znakiem odwróconego, czarnego trójkąta. Aspirant wraz z wywiadowcą Szprotem zaczynają podejrzewać, że przypadkiem wpadli na trop potężnej i niebezpiecznej sekty czcicieli diabła. Tymczasem ofiar przybywa, zbrodnie są coraz bardziej zuchwałe, a sprawcy pozostają nieuchwytni. Rozpoczyna się otwarta wojna, w której mroczny przywódca sekty, nazywany Wielkim Magiem, jest cały czas o krok przed policją.
26. tom Kryminałów Przedwojennej Warszawy
W SIDŁACH SEKTY
Fragment książki:
W telefonie ozwał się głos kobiecy. Głos kobiety starszej, zdenerwowanej do najwyższego stopnia. Solski zmarszczył brwi. Pochwycił ołówek i na skrawku papieru jął notować szybko:
— Hoża 40, mieszkanie 8?... Tak!... Sublokator pani... Student politechniki, Wacław Hurwicz... Tak!... Tak!!... A zatem samobójstwo?... Nie jest pani tego pewna?... Dlaczego?... Aha... Proszę niczego nie ruszać w pokoju, przyślę wywiadowcę albo przyjdę sam... Powiadomię lekarza policyjnego...
Z tamtej strony przerażona kobieta położyła już słuchawkę, Solski jednak obracał przez chwilę w ręku słuchawkę swego aparatu, po czym wolno złożył ją na widełki. Raz jeszcze przebiegł oczyma zanotowane szczegóły meldunku. Dlaczego ta stara kobieta powiadamiająca go o wypadku, jaki zdarzył się w jej mieszkaniu, powątpiewała, czy chodzi tu o samobójstwo, czy o morderstwo? Ot, histeria... kobieca histeria.
— Pójdę tam jednak! — zdecydował po namyśle.
Patronat medialny: Klub MOrd
Tajemnica doktora Hiwi to druga część trylogii Błażejowskiego, przedstawiająca dalsze losy bohaterów Walizki P.Z. oraz zaginionej teczki.
Baronowa Luiza Teitelberg przebywa wraz z księciem Strogowem w hotelu Adlon, gdzie rozwija się ich romans. Baronowa próbuje zacząć nowe życie z kochankiem, chociaż tajemnica śmierci jej męża nie została dotąd rozwikłana. Tymczasem w Berlinie nagle wybucha straszna epidemia, na którą nie ma lekarstwa. Gdy wydaje się, że miasto jest stracone, do przybywa niego tajemniczy lekarz z Japonii, doktor Hiwi. Podejmuje on rozpaczliwą próbę wynalezienia lekarstwa na nieznaną chorobę, która dziesiątkuje Berlin. Czy japoński uczony zdoła ocalić miasto i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby?
4. tom Unikatów/cykl kryminalny?
„?Tekturowy człowiek”? stanowi zakończenie trylogii Błażejowskiego i przynosi rozwiązanie wątków z Walizki P. Z. oraz Tajemnicy doktora Hiwi.
Kiedy książę Strogow, czyli Andrzej Raszczyc, ujawnia baronowej Luizie swoje prawdziwe nazwisko, ta bez słowa opuszcza Warszawę i znika bez śladu. Raszczyc postanawia za wszelką cenę odnaleźć ukochaną i wyrusza jej śladem do Wiednia. Sprawę komplikuje pojawienie się pięknej Eriki, córki Luizy, która zaczyna fascynować Andrzeja. Na jego drodze staje również mroczny i zagadkowy „Tekturowy człowiek”, który prześladuje go na każdym kroku. Raszczyc będzie musiał zmierzyć się ze strasznym przeciwnikiem i przeszłością, by odnaleźć ukochaną. Nie podejrzewa nawet, że wszystko powiązane jest z dawną zbrodnią w Berlinie.
5. tom "Unikatów/cykl kryminalny"?
W willi na Grunewaldzie w Berlinie w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany baron Teitelberg. Śledztwo w tej sprawie podejmuje radca policji Blindow. Odkrywa on, że Teitelberg był właścicielem zagadkowej teczki z literami „P. Z.”, która została skradziona. Blindow podejmuje nierówną walkę z nieznanym sprawcą, który ciągle wymyka się policji. Szybko okazuje się, że odnalezienie tajemniczej walizki „P. Z” jest dużo ważniejsze niż rozwikłanie sprawy morderstwa. Niestety baron Teitelberg jako jedyny znał prawdziwe znaczenie zaginionej teczki i wszystkie jej sekrety zabrał do grobu. Czy doświadczony detektyw zdoła pochwycić mordercę, odnaleźć walizkę i odkryć jej tajemnicę?
3. tom „Unikatów/cykl kryminalny”
Pierwsza część trylogii Aleksandra Błażejowskiego.
Podczas pierwszej wojny światowej, gdy mężczyźni walczyli na froncie, nie wszystkie kobiety czekały z utęsknieniem na ich powrót. Niektóre jako sanitariuszki opatrywały rannych i przynosiły ukojenie w bólu, inne pracowały w kuchniach polowych lub w inny sposób usiłowały pomóc mężczyznom. Były też takie, które codziennie narażały swoje życie, by dostarczyć tajne informacje swoim rządom. Zajmowały się one zawodowym szpiegostwem. Kobiety te trzymały się w cieniu, ale ich praca była niezwykle ważna dla krajów, którym służyły.
Michał Godlewski przypomina historie tych odważnych wywiadowczyń, które dzięki swoim niezwykłym talentom i działalności szpiegowskiej w znacznym stopniu wpłynęły na wygląd powojennej mapy Europy.?
Theopolis miasto powstałe z wizji, powstałe z niczego, marzenie jednego człowieka, które stało się rzeczywistością. Miasto Boga, które nie wie, co to zbrodnia ani nędza, a ludzie żyją w wiecznej szczęśliwości. Miasto odcięte od świata, by zbrodnia nigdy do niego nie dotarła Co jednak się stanie, gdy pewien mieszkaniec Theopolis przypadkiem pozna słowo zabić?Dziesiątki lat później Theopolis, zwane już powszechnie Grodem Szatana, przesiąknięte do cna zbrodnią i występkiem, staje w obliczu nowego, nieznanego dotąd zagrożenia Związku Tysiąca, którego tajemniczy przywódca chce przejąć władzę nad miastem. Prokurator Ralf Fingal oraz major policji Murphy podejmują nierówną walkę z szatanem Theopolis w obronie sprawiedliwości. Czy jednak zdołają ocalić wyniszczone miasto przed całkowitym upadkiem?
Jak zmieniała się Warszawa przez ostatnie 120 lat? Pierwszy przewodnik po Warszawie, który zawiera dwie części: z 1893 r., napisaną pod zaborem carskim, i nawiązującą do niej część z 2013 r. Które budynki i miejsca pozostały, a które zniknęły podczas wojen lub licznych przebudów stolicy? Na te pytania odpowie nasz przejrzyście napisany przewodnik. Tekst ilustrują piękne grafiki z końca XIX w. (m.in. Michała E. Andriollego). Wykonaliśmy do nich szereg zdjęć współczesnych, często w tych samych ujęciach. Porównaj co się zmieniło
Warszawa, przełom lat 20. i 30. XX w. Detektyw Den na prośbę swojego przyjaciela Freda Podbereskiego przybywa do jego pałacu w Podbereżu na kresach, w którym straszy. W dzień nic się nie dzieje, za to w nocy na piętrze gasną świece, słychać jęki, widać zielone ślepia, a niewidzialna ręka chwyta za gardło. Kto stoi za tymi strachami i czy rzeczywiście mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi? Upiorny dom to kolejna powieść Stanisława A. Wotowskiego oparta na faktach. Tym razem za inspirację posłużyły losy rodziny Potockich. Na końcu książki podajemy klucz postaci.
7. tom Klasyki angielskiego kryminału Pogromca hien ludzkich jest zbiorem opowiadań Edgara Wallace'a, napisanym w 1927 r. i przetłumaczonym na język polski już dwa lata później. Przed wojną książka miała kilka wydań. Głównym bohaterem jest Mixer (tytuł oryginału: The Mixer), czyli ten, który się wtrąca, ten który przeszkadza (brak polskiego odpowiednika tego słowa). Mixer ,,przeszkadza"" szczególnie oszustom, złodziejom, różnorakiej maści naciągaczom i krętaczom. Za pomocą rozmaitych forteli próbuje ich wywieść w pole i okraść. Czy uda mu się to za każdym razem?
Kraków w roku 1891 - słynny przewodnik dr. Józefa Rostafińskiego.Najdokładniejszy opis miasta z końca XIX w. Niezwykle cenne źródło informacji.Wznowiony po raz pierwszy.- ponad 60 rycin, głównie przedstawiającychpomieszczenia i zabytki- panorama miasta z XVIII wieku- mapa miasta z XIX wieku- dodatkowo opis najbliższych okolic
Słynna powieść kryminalno-sensacyjna Edgara Wallace'a. Napisana w 1926 r., tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w 1931 r.5. tom Klasyki angielskiego kryminałuMłoda dziewczyna detektyw Scotland Yardu - Leslie Maughan - prowadzi dochodzenie, w którym świadkiem jest dziwnie zachowująca się Lady Raytham, ,,pilnowana"" przez kamerdynera nazwiskiem Druze. W sprawę wmieszany jest również Peter Dawlish, który właśnie wyszedł z więzienia, gdzie odsiedział wyrok za podrobienie czeku. Leslie Maughan przypuszcza, że został skazany niesłusznie, a kilka lat w odosobnieniu spędził przez czyjąś skomplikowaną intrygę...
Jedna z najbardziej znanych powieści kryminalnych Edgara Wallace'a. Napisana w 1924 r., tłumaczona na wiele języków, w tym na polski w 1929 r.6. tom Klasyki angielskiego kryminału!Po śmierci matki Audrey Bedford opuszcza wieś, w której wychowywała się od dzieciństwa i zajmowała kurami. Przenosi się do siostry w Londynie i od początku wplątuje się w przestępczy świat stolicy. Zostaje oskarżona w sprawie kradzieży naszyjnika finlandzkiej królowej i skazana na rok ciężkiego więzienia. Poszukując następnie zajęcia zatrudnia się jako sekretarka u niejakiego Malpasa - starca o paskudnej twarzy, mieszkającego w dziwnym domu pełnym zagadek technicznych, z którego mało kto wyszedł żywy...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?