Choroby nerek to popularny poradnik nie tylko dla ludzi trapionych przez choroby. W tej książce w sposób jasny i przejrzysty, w formie pytań i odpowiedzi, przedstawiono podstawowe informacje na temat nerek i ich funkcji w organizmie człowieka. Omówione w prosty sposób objawy chorobowe mogą – w razie potrzeby – uzmysłowić choremu konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej. Dużym walorem tej publikacji jest przystosowanie jej do warunków polskich – zawiera ona m.in. wykaz stacji hemodializ oraz ośrodków przeszczepiania nerek.
Pontyfikat papieża jest sprawowany dożywotnio, podobnie jak godność króla. Zdarzało się jednak na przełomie dziejów, że biskupi Rzymu ustępowali ze stanowiska składając abdykację. Nie czynili tego z własnej woli, a zawsze pod naciskiem władz świeckich lub zakulisowych rozgrywek toczących się w Watykanie. Czy papież Benedykt XVI stracił wiarę? A może został zmuszony do abdykacji przez oddolne naciski i spiski salonowe? Czy według kolegium kardynalskiego pontyfikat, który w założeniu miał być ?przejściowy?, trwał już zbyt długo? Czy życie emerytowanego papież jest zagrożone i możemy się spodziewać zamachu, podobnie jak we wrześniu 1978 r., gdy zginął Jan Paweł I? Czy Jego Świątobliwość, emerytowany biskup Rzymu zostanie więźniem Watykanu? Czy czeka nas chaos porównywalny do Wielkiej Schizmy oraz niewoli awiniońskiej? W tej powieści poznasz możliwe hipotezy oraz przewidywane skutki pierwszej od czasów średniowiecznych abdykacji biskupa Rzymu.
Beletryzowany opis kulisów katastrofy smoleńskiej, teoria zamachu i możliwe wersje wydarzeń. Na kartach powieści toczy się wojna. Postaci negatywne są zdegenerowane do szpiku kości, zaś bohaterowie pozytywni to szlachetni wojownicy o prawdę i sprawiedliwość. Między wersami odnajdziemy prawdziwych ludzi z krwi i kości oraz życie, które niejednokrotnie zaskakuje nawet tych, którym wydaje się, że nad nim panują. To próba odnalezienia wyraźnej granicy oddzielającej dobro od zła, widzialnego znaku, sztandaru w dzisiejszej zrelatywizowanej moralnie rzeczywistości.
"Nowa Era", "New Age", "Era Wodnika", "Spisek Wodnika", "Nowy Wiek", "Ruch Nowej Ery" to rożne nazwy kosmopolitycznego i spirytualistycznego ruchu kulturowego, który w bardzo poważnym stopniu wpłynął na wrażliwosc i sposób myślenia człowieka.Jest połączeniem wielu koncepcji filozoficznych, religijnych i naukowych.Mimo licznych kontrowersji i nieporozumień New Age jest obecny w dziesiątkch publikacji, w działalności licznych grup, stowarzyszeń i instytucji, w codziennych praktykach tysiecy ludzi.
Autorzy Encyklopedii Nowej Ery w możliwie pełny sposób przybliżają każde z zagadnień.Obiektywnie i bez pochopnych ocen prezentują w swojej książce omawiane zjawiska, postaci i idee, by czytelnik mógł samodzielnie wyobrazić sobie pogląd na ten temat.
Kim są tak naprawdę anioły, o których tak dużo i często słyszymy? Kiedy zostały stworzone? Jak wyglądają? Ilu ich jest i jakie funkcje pełnią? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Barbary Jakimowicz-Klein, która, choć po części, przybliży nam te bardzo tajemnicze istoty, będące duchowymi energiami, posłańcami Bożymi, pośrednikami między światem ludzi a światem nadprzyrodzonym. Występują w wielu religiach, mitologiach i filozofiach. Temat anielski wykorzystuje się w literaturze, malarstwie, architekturze, muzyce, a także w filmie i telewizji. Dla niektórych z nas aniołowie bylii są rzeczywistością, dla innych są raczej symbolem i pięknym mitem. Jedno jest pewne ? ich zadaniem jest inspiracja, pomoc, ochrona przed wszelkim złem i towarzyszenie nam w naszej ziemskiej wędrówce. Jeśli tylko tego zapragniemy, staną się naszymi duchowymi przewodnikami na drodze do doskonalenia swojego życia i siebie samych.
Publikacja zawiera praktyczne rady, w jaki sposób zaplanować, a następnie podtrzymać przyjazne kontakty z mediami. Znajdują się w niej zarówno informacje o rodzajach mediów, jak i podstawowych formach dziennikarskich, udział w audycjach i programach publicystycznych, relacje z uroczystości. Autorki poświęciły dużo uwagi zachowaniu się przed kamerą i mikrofonem.Książka adresowana jest do studentów dziennikarstwa, szefów firm, polityków , działaczy.
Książka przedstawia oczekiwania i pragnienia kobiet, podpowiada, co zrobić, aby zachwycić piękną nieznajomą, proponuje proste rozwiązania skomplikowanych kwestii.
Komunikacja społeczna w edukacji od wielu lat jest obiektem różnego rodzaju dydaktycznych badań eksperymentalnych. "Podstawy komunikacji społecznej w edukacji" jest jednak jedną z pierwszych na polskim rynku księgarskim publikacji prezentujących dorobek badawczy w tej dziedzinie. Książka ta ma charakter interdyscyplinarny - przeznaczona jest dla osób interesujących się zagadnieniami komunikacji społecznej, dla nauczycieli różnych typów szkół zreformowanego systemu edukacji, a także dla studentów i wykładowców akademickich. Autor zwięźle i przejrzyście omówił w niej istotę komunikacji społecznej, scharakteryzował różne jej modele, przedstawił metodę programowania neurolingwistycznego (NLP), różne style komunikacyjne nauczycieli, komunikację werbalną i niewerbalną w klasie szkolnej itp. Materiał zaprezentowany w tej książce z powodzeniem można wykorzystać w procesie efektywnego przygotowywania się do zajęć edukacyjnych. Pozycja ta jest zatem wręcz niezbędna w bibliotekach i biblioteczkach domowych nauczycieli wszystkich przedmiotów we wszystkich typach szkół.
Nie każdy w swej karierze zawodowej musi wygłaszać "wielkie" przemówienia. Pewne jest, że każdy musi umieć dyskutować, pertraktować, prowadzić rozmowy służbowe. Na cóż zda się wiedza i dobre pomysły, jeśli nie potrafimy przekonać do nich naszymi wypowiedziami i argumentami.
Tematem książki jest manipulacja polityczna rozumiana w kategoriach psychologicznych. Zjawisko to występuje wszędzie tam, gdzie jednostka jest zmuszona do dokonywania wyborów, najczęściej wbrew sobie.
Jak dożyć w zdrowiu okrągłych 100 lat? Dlaczego o długowieczności warto myśleć dużo wcześniej? Co oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej sprawi, że w „wieku matuzalemowskim” będziemy w pełni sprawni? Nie raz, nie dwa każdy myślał o tym, co czeka go w przyszłości. A przyszłość ta zależy przecież od zdrowia. Procesów przemijania niestety nie da się zatrzymać, ale można skutecznie je opóźniać odpowiednio dbając o „zawartość talerza”. Tak, tak. Jest wiele produktów spożywczych, ziół, które właściwie przyrządzone pomogą na długie lata zachować niezłą kondycję, sprawność umysłu i dobre samopoczucie. Zachować młodość. Diety i styl życia hamujące procesy starzenia Barbary Jakimowicz-Klein to przewodnik po świecie takich smakołyków, które wychodzą człowiekowi na zdrowie. Warto do niego zajrzeć!
Fragment Książki
Wiek metrykalny a biologiczny
Próg starości jest trudny do ustalenia. Wiek kalendarzowy człowieka nie zawsze pokrywa się z wiekiem biologicznym.
Liczba świeczek na torcie urodzinowym nie zawsze świadczy zatem o „prawdziwym" wieku jubilata. Przecież można czuć się i wyglądać młodziej! W powiedzeniu - każdy człowiek ma tyle lat, na ile się czuje - tkwi wiele prawdy. Wystarczy rozejrzeć się w najbliższym otoczeniu: widać bardzo wiele osób starszych, które pozostały młode, a jednocześnie mnóstwo młodzieży, która sprawia wrażenie przedwcześnie postarzałej. Możemy zadać sobie nieco trudu i sprawić, by wiek biologiczny stał się krótszy niż metrykalny.
Zestawione wyniki badania internistycznego, laboratoryjnych analiz i lekarskiego wywiadu dają informacje, która pozwala na ustalenie wieku biologicznego pacjenta. Może się on znacznie różnić od wieku metrykalnego. Do jego oceny służą też międzynarodowe testy i programy komputerowe, dzięki którym porównuje się parametry konkretnego pacjenta do średniej ustalonej dla zdrowego człowieka w określonym przedziale wiekowym. ZachowaćMłodość diety i styl życia hamujące procesy starzenia Spis Treści:
Wstęp
Wiek metrykalny a biologiczny
Proces starzenia się i jego objawy
Co wpływa na proces starzenia?
Co nam pozwala zachować młodość?
Prawidłowe odżywianie
Profilaktyka
Wysiłek fizyczny
Właściwa ilość snu
Zwalczanie stresu
Satysfakcjonujące życie seksualne
Nastawienie psychiczne
Zioła wpływające na zachowanie młodości
Inne naturalne środki rewitalizujące
Antyoksydanty, czyli sprzymierzeńcy młodości
Jakie produkty spożywcze pozwalają zachować młodość?
Jak zachować urodę?
Moda na anti-aging
Przepisy na długie życie
Bibliografia
Choć zagadnienia komunikacji w edukacji od lat stanowią temat wielu badań i nie brak prac traktujących o procesie nauczania–uczenia się, Komunikacyjne środowisko nauczania i uczenia się to wyjątkowa pozycja na polskim rynku wydawniczym. Jej treść obejmuje szeroki wachlarz problemów poświęconych nauczaniu, uczeniu się i środowisku komunikacji edukacyjnej, prezentuje w tym zakresie najnowsze tendencje i bogaty dorobek badawczy. Składa się z trzech części. Pierwsza omawia funkcjonowanie nauczyciela w szkole, profesjonalną bazę wiedzy nauczyciela, jego podstawowe kompetencje, charakterystykę zmiennych komunikacyjnych decydujących o sukcesie w pracy zawodowej, taksonomię celów kształcenia, zasady nauczania jako normy postępowania nauczyciela, model nauczania zorientowany na ucznia, a także sposoby kreowania w środowisku uczenia się pozytywnego klimatu emocjonalnego. Druga część poświęcona jest uczniowi w środowisku uczenia się. Poznać dzięki niej można modele skutecznego uczenia się szkolnego i bogaty zbiór narzędzi badawczych komunikacji edukacyjnej niezbędny każdemu nauczycielowi. Część trzecia traktuje o problemach środowiska fizycznego komunikacji edukacyjnej. Obok kwestii związanych z mikroklimatem w klasie szkolnej i ergonomią stanowisk pracy uczniów Aleksander Sztejnberg ukazał w niej wpływ wybranych sposobów przestrzennego usadowienia uczniów na komunikowanie się w klasie. Niezwykłym atutem tej książki jest nader bogaty zbiór różnorodnych ćwiczeń przydatnych w samokształceniu, a także materiały dydaktyczne służące ewaluacji zdobytej wiedzy. Słowem, Komunikacyjne środowisko nauczania i uczenia się jest wręcz niezbędne w bibliotekach i biblioteczkach domowych szerokiego grona odbiorców: od wykładowców wyższych uczelni, wszystkich studentów, nauczycieli poszczególnych przedmiotów, aż do czytelników pragnących po prostu pogłębić swoją wiedzę w zakresie komunikacji edukacyjnej.
Każdemu z nas z pewnością zależy na tym, by jak najdłużej zachować młodość i witalność, nie tracąc jednocześnie swojej urody, stąd popularne życzenie, by ,,wiecznie być młodym i pięknym"". Sklepy pękają w szwach od nadmiaru najróżniejszych produktów, których zadaniem jest poprawienie naszego wyglądu od stóp do czubka głowy. Niekiedy jednak nawet najlepszy specyfik nie przywróci świeżości matowej, zwiotczałej skórze, nie wygładzi zmarszczek pod oczami czy w kącikach ust, nie pomoże wypadającym czy łamiącym się włosom ani rozdwajającym się paznokciom, jeśli nie zadbamy o właściwy sposób żywienia. Tylko on bowiem może dostarczyć nam w pełni wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych dla zdrowia i urody. Aby lepiej i łatwiej zrozumieć zależności między żywieniem a urodą, autorka książki przedstawia główne problemy związane z przemianą materii oraz wpływ składników żywieniowych na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów, w tym skóry, włosów i paznokci. Słowem, tych części ciała, których zdrowy i ładny wygląd jest atrybutem urody. Mamy nadzieję, że po tej doskonałej lekturze każdy zacznie patrzeć trochę inaczej na to, co codziennie zjada.
Najczęściej już na pierwszy rzut oka można powiedzieć, czy mamy do czynienia z człowiekiem sukcesu, czy człowiekiem przegranym. Sukces, bądź jego brak, znajduje odbicie w zachowaniu człowieka, w mowie jego ciała, zanim jeszcze nastąpiła wymiana pierwszych słów. Alfred J. Bierach Spojrzenie, chód, sylwetka, gesty czy gra palców mówią o nas więcej, aniżeli możemy wyrazić lub ukryć za pomocą słów. "Mowa ciała kluczem do sukcesu" pozwala szybko nauczyć się skutecznie rozpoznawać i oceniać sygnały wysyłane w rozmaitych okolicznościach przez ciało. Książka ta zawiera opis przykładowych sytuacji, w których mowę ciała można wykorzystać w sposób efektywny, oraz zestaw ćwiczeń ułatwiających osiągnięcie tego celu.
Z czego zbudowany jest kręgosłup? Co nazywamy kręgozmykiem? Jak zdiagnozować skoliozę? Kiedy udać się do lekarza? Korzystać z pomocy masażysty czy chiropraktyka? Co to są zabiegi wygrzewania kamieniami leczniczymi? Czemu służą zabiegi bioterapeutyczne? To pytania, które nurtują bardzo wielu ludzi. Nasz tryb życia, ciągły pośpiech, godziny przed komputerem, brak ruchu sprawiają bowiem, że coraz więcej, coraz młodszych osób uskarża się na bóle pleców - bardzo dokuczliwe i intensywne bóle. Jak się ich ustrzec i co zrobić, gdy już nas dopadną, chcieliby wiedzieć wszyscy. Dlatego powstały BÓLE kręgosłupa skuteczne metody walki i zapobiegania Katarzyny Sosnowskiej. Ta książka to skarbnica wiedzy o kręgosłupie. Każdy, kto chce być odpowiedzialnym za swoje zdrowie, samopoczucie, kręgosłup, powinien do niej zajrzeć!
Fragment książki Nie tylko w Polsce, ale w ogóle w krajach rozwiniętych, schorzenia kręgosłupa są tak częstą dolegliwością, że określa sieje wręcz mianem epidemii. Jak pokazują badania, co trzeci mieszkaniec naszego kraju skarży się na bóle kręgosłupa! Jest to informacja z jednej strony zatrważająca, ale z drugiej i nie najlepiej świadcząca o nas, użytkownikach tej naturalnej podpory. Dlaczego? Ponieważ prawie wszystkie uszkodzenia kręgosłupa są zasługą nas samych, a wiele z nich fundujemy sobie wręcz na własne życzenie - kręgosłup jest wprawdzie bardzo wytrzymały, ale obciążenia, jakie na niego nakładamy, sadła niego bardzo często za duże. Wydaje się nam, że godziny .spędzone za biurkiem, przed komputerem czy telewizorem, za kierownicą samochodu, ciągły pośpiech i stres, niewłaściwe odżywianie, nie mogą zaszkodzić tej części naszego szkieletu. Dopiero dokuczliwy ból pleców działa niczym przysłowiowy „kubeł zimnej wody". Jedynym usprawiedliwieniem może być fakt, że często wiedza o tym, czym tak naprawdę jest kręgosłup i co może mu zaszkodzić, a co wzmocnić oraz pomóc, jest naprawdę niewielka. Tymczasem jest to niezwykle ważne, ponieważ zdrowy kręgosłup nie tylko warunkuje sprawność ruchową, ale również prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych.
Aby coś zrozumieć, należy najpierw to poznać. Podobnie jest również z tą trzymającą człowieka w pionie częścią szkieletu. Niniejsza książeczka z pewnością nie będzie dla Czytelników źródłem niezwykle dogłębnej wiedzy o kręgosłupie. Pozwoli jednak -w stopniu podstawowym - zapoznać się z jego budową, rolą w orpem mięśnie sprawiają, że możliwe jest również wykonywanie ruchów w kilku płaszczyznach:
• ruchy zgięcia i prostowania;
• zgięcia boczne;
• ruchy obrotowe w prawo i w lewo;
• ruchy odwodzenia, będące kombinacją tych wyżej wymienionych, np. obrót tułowia w pozycji siedzącej.
Pośrednio kręgosłup stanowi nośnik ciężaru górnej części ciała, czyli głowy, klatki piersiowej, rąk. Również układ nerwowy wiele mu zawdzięcza - chroni on rdzeń kręgowy wraz z odchodzącymi od niego nerwami.
Jakie kości budują kręgosłup?
Kręgosłup dorosłego człowieka stanowi 40-45% długości całego ciała. Tworzą go 33-34 kręgi, których wielkość zwiększa się stopniowo od góry ku dołowi. W każdym z kręgów, oprócz początkowych kręgów szyjnych, można wyróżnić:
• w części przedniej trzon kręgu - ma on kształt walca. Dolna i górna powierzchnia trzonu stanowią miejsca połączenia z sąsiadującymi z kręgiem krążkami międzykręgowymi, a poprzez nie z kolejnymi kręgami;
• w części tylnej łuk kręgu - odchodzi od niego w sumie siedem wyrostków:
- jeden wyrostek kolczysty, skierowany ku tyłowi kręgu,
- jedna para wyrostków poprzecznych, odchodzących od kręgów na boki,
dwie pary wyrostków stawowych górnych i dolnych - wyrostki stawowe tworzą cztery powierzchnie stawowe i służą do łączenia kręgów między sobą, pozostałe wyrostki stanowią miejsca przyczepu mięśni i więzadeł; • otwór kręgowy - znajduje się on między trzonem a łukiem kręgu. Otwory poszczególnych kręgów tworzą wspólnie wzdłuż całego kręgosłupa kanał kręgowy, w którym biegnie rdzeń kręgowy;
• nasadę - tak określa się przejście trzonu kręgu w łuk kręgu. W miejscu tym istnieją dwa wcięcia: dolne (głębsze) i górne (płytsze). Wcięcia sąsiadujących ze sobą kręgów nakładają się na siebie i tworzą wspólnie otwór kręgowy, przez który przebiegają nerwy i naczynia krwionośne.
Wszystkie kręgi składające się na kręgosłup grupuje się w odcinki. Pierwsze 24 ruchome kręgi prawdziwe tworzą:
• odcinek szyjny - buduje go 7 (C l -Cl) bardzo ruchomych kręgów i jest on bezpośrednim oparciem dla głowy;
• odcinek piersiowy - tworzy go 12 (T l-T 12) niezbyt ruchomych kręgów, które za pomocą po wierzchni stawowych łączą się z żebrami klatki piersiowej;
• odcinek lędźwiowy - jest on bardzo giętki, a wchodzących w jego skład 5 kręgów (L1-L5) wyróżnia spośród pozostałych najmasywniej sza budowa. Ostatni kręg lędźwiowy dźwiga właściwie cały ciężar ciała człowieka.
Z pozostałych zrośniętych ze sobą 10 nieruchomych kręgów rzekomych zbudowana jest kość krzyżowa (S1-S5) oraz leżąca poniżej kość guziczna (ogonowa), zredukowana u człowieka do postaci szczątkowej. Kość krzyżowa oraz kość guziczna łączą się za pomocą więzadła.
Bóle kręgosłupa
Spis treści
Wstęp 7
Budowa kręgosłupa 9
Jaką rolę pełni kręgosłup w ciele człowieka? 9 • Jakie kości budują kręgosłup? 10 • Czy w kręgosłupie są stawy? 13 • Jak są zbudowane i jaką rolę pełnią krążki międzykręgowe? 13 • Co podtrzymuje kręgosłup? 15 • Jaki jest związek między układem nerwowym a kręgosłupem? 18
Ból kręgosłupa 19
Co tak naprawdę oznacza „ból pleców"? 20 • Mechanizm „błędnego koła" - na czym polega? 20 • Diagnoza: dyskopatia, czyli co dolega mojemu kręgosłupowi? 21 • Jakie są przyczyny schorzeń kręgosłupa szyjnego? 22 • Jakie dolegliwości mogą towarzyszyć schorzeniom kręgosłupa szyjnego? 23 • Czym jest rwa ramienna? 24 • Czy zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego mogą stanowić zagrożenie dla przepływu krwi w tętnicach kręgowych i szyjnych? 24
• Jakie mogą być przyczyny dolegliwości bólowych w kręgosłupie lędźwiowym? 25 • Dlaczego bólu krzyża nie wolno lekceważyć? 27 • Kiedy dochodzi do rozwoju w kręgosłupie zmian zwyrodnieniowych w postaci wyrośli kostnych? 28 • Jakie dolegliwości towarzyszą wyroślom kostnym? 29 • Czym jest kręgozmyk? 31 • Jakie są rodzaje kręgozmyku? 32 • Jakie objawy daje kręgo-zmyk? 33 • Czym jest skolioza? 34 • Jakie mogą być przyczyny skoliozy? 35
• Które rodzaje skolioz występują najczęściej? 36 • Jak rozpoznać skoliozę u dzieci? 38 • Jakie mogą być skutki skoliozy? 39 • Czym jest postawa ciała? 40 • Czy przyjmowanie niewłaściwej postawy może przyczynić się do deformacji kręgosłupa? 40 • Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi wad postawy? 42 • Czy istniej ą zasady oceniania prawidłowości postawy? 43 • Czym charakteryzują się wady postawy? 44 • Jaka jest zależność między stanem mięśni przy-kręgosłupowych a kondycją kręgosłupa? 48 • Czy stawy kręgosłupa mogą chorować? 48 • Jaki wpływ na rozwój schorzeń kręgosłupa ma osteoporoza? 50 • Jak się objawia nowotwór kręgosłupa? 51 • Czy istnieje zależność między deformacją w obrębie kręgosłupa a innymi dolegliwościami? 51 Diagnozowanie schorzeń kręgosłupa 56
Na czym polega badanie kliniczne i jaka jest jego rola? 56 • Które badania pozwalają na ocenę stanu elementów kostnych kręgosłupa? 57 • Czy tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MRI) są wykorzystywane w diagnozowaniu schorzeń kręgosłupa? 58 • Kiedy przeprowadza się USG tętnic szyjnych i kręgowych? 60
Odpowiedzialność za swój kręgosłup 61
W jakim wieku należałoby zacząć dbać o kręgosłup, aby jak najdłużej nie sprawiał kłopotów? 61 • Jak dbać o kręgosłup na poszczególnych etapach rozwoju dziecka? 62 • Które zachowania dziecka powinny wzbudzić niepokój rodziców o stan jego kręgosłupa? 65 • Czy istnieją ćwiczenia kręgosłupa dla dzieci? 66 • Co powinniśmy jeść, aby dobrze odżywiać swój kręgosłup? 67 • Czy nadwaga szkodzi kręgosłupowi? 70 • Czy istnieje związek między odchudzaniem się a zwiększoną możliwością rozwoju schorzeń kręgosłupa? 71 • Czy stres to wróg naszego kręgosłupa? 72 • Czy nasze emocje muszą zawsze sprawiać ból kręgosłupowi? 73 • Czy długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej to gwarancja kłopotów z kręgosłupem? 73 • Jak postępować w codziennych sytuacjach, aby jak najmniej obciążać kręgosłup? 75 • Czy podnosząc ciężkie przedmioty pamiętamy o kręgosłupie? 78 • Jak pomóc sobie w przypadku bólu krzyża? 80 • Jak pomóc sobie w przypadku bólu karku? 83 • Czy możliwe jest zahamowanie osteoporozy, a tym samym osłabiania kości kręgosłupa? 85 Sposoby pomocy kręgosłupowi 87
Jakie są naturalne metody stosowane w profilaktyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa? 88 • Jakie ćwiczenia pomogą utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji? 89 • Czy pilates to forma gimnastyki również dla osób ze schorzeniami kręgosłupa? 93 • Czy joga może okazać się pomocna w zmaganiu się z niedomagającym kręgosłupem? 96 • Masaż leczniczy: jak i kiedy może pomóc? 98 • Czy hydroterapia może wpłynąć korzystnie na kręgosłup? 100 • Chiropraktyka: przez kręgosłup do innych narządów? 101 • Czy refleksoterapia może pomóc kręgosłupowi? 102 • Na czym polega akupunktura? 103 • Aromaterapia - czy przyjemne i pachnące może okazać się również pożyteczne? 105 • Lecznicze kąpiele ziołowe - czy warto je stosować przy dolegliwościach kręgosłupa? 106 • Co wcierać w kręgosłup, aby mniej bolał? 107 • Na czym polega aktywna terapia kręgosłupa? 108 • Czym jest fizjoterapia? 110 • Czym jest kinezy-terapia? 110 • W jakim celu przeprowadzana jest fizykoterapia? 111 • Co to jest BEMER? 112 • Czy istniej ą skuteczne metody leczenia choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa? 112 • Jak leczy się dyskopatię? 113 • Jakie są metody interwencji operacyjnej w kręgosłup w przypadku dyskopatii? 114 • Klasyczna operacja kręgosłupa 115 • W jaki sposób leczy się kręgozmyk? 116 • Jak leczy się skoliozę? 117 Kręgosłup na zwolnieniu lekarskim 119
Czy trwałe zmiany chorobowe kręgosłupa muszą oznaczać wykluczenie z życia zawodowego? 119 • Jak długo można przebywać na płatnym zwolnieniu lekarskim z powodu schorzeń kręgosłupa? 120 • Czym jest świadczenie rehabilitacyjne i kiedy przysługuje? 121 • Kiedy można zostać uznanym za osobę niezdolną do pracy? 121 • Jakie prawa przysługują osobie niezdolnej do pracy z powodu choroby? 122 • Do czego może służyć orzeczenie o niepełnosprawności? 122 Bibliografia 124
Czosnek, którego ojczyzną jest Wschód, do Europy przywędrował z Egiptu już w starożytności. Lecznicze właściwości czosnku wykorzystywane były przez stulecia, a jego zalety dla zdrowia nauka potwierdziła w XIX wieku. Nie jest on panaceum „na wszystko”, jednak ma ogromny wkład w walce z wirusami, bakteriami i grzybami atakującymi nasz organizm. Mimo charakterystycznego zapachu i ostrego smaku jest powszechnie stosowany zarówno w kuchni, jak i w celach leczniczych. Książka „Czosnek dla zdrowia i smaku” zawiera przepisy, które pozwalają wykorzystać tę cenną bylinę nie tylko jako naturalną pomoc w walce z niektórymi chorobami, ale przede wszystkim stanowią podstawę do budowania odporności naszego organizmu. Czosnek, stosowany systematycznie w spożywanych posiłkach, taką właśnie moc posiada!
Niniejsza książka jest wspaniałym poradnikiem dla każdego, kto chce poprawić swoją zdolność wyrazu przez gestykulację, dzięki czemu można łatwiej osiągnąć porozumienie w stosunkach międzyludzkich. Możecie także nauczyć się oddziaływać na zachowania innych lub ukryć swoje rzeczywiste uczucia.
Czego spodziewać się po osobach z przymrużonymi i zapadłymi oczami? Co charakteryzuje ludzi urodzonych w zimie? Czy warto znać gesty i sygnały kokieterii? Czym jest proksemika i parajęzyk? Od zarania dziejów człowiek próbuje znaleźć złotą regułę na opis swojego zachowania oraz wyrażania swych uczuć. Niewerbalny sposób komunikowania towarzyszy mu od zawsze. A nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znajomość mowy ciała to wręcz konieczność! Z tego powodu Lech Tkaczyk przygotował świetny, bo zwięzły, konkretny i przejrzysty przewodnik po świecie komunikacji niewerbalnej. Dowiedzieć się z niego można, co zdradzają oczy, jak trzymać ręce, czym się różni strefa intymna od osobistej, jakie szanse na sukces ma menedżer niepotrafiący utrzymać porządku na swoim biurku itd. W XXI wieku każdy musi zdawać sobie sprawę z potęgi sygnałów wysyłanych przez ciało, dlatego książka ta powinna się znaleźć w każdej biblioteczce!
Fragment Książki
Zęby
Zęby drobne, regularnie ułożone - dobre zdrowie i pozytywne cechy charakteru.
Białe, duże zęby - lubowanie się w zmysłowych rozkoszach.
Zęby wydatne - szorstkość charakteru, egoizm i skłonność do czczej gadaniny.
Zęby skierowane do wewnątrz - duża intuicja i praktyczne podejście do życia.
Zęby proste - zrównoważenie i cierpliwość.
Zęby małe, próchnicze i ruszające się - chory żołądek oraz wyczerpanie fizyczne i umysłowe wskutek zbyt intensywnego życia seksualnego.
Duże zepsute zęby - wyczerpanie fizyczne i stępienie zdolności umysłowych.Postawa, mimika, gest
Spis Treści:
Wstęp
Co to jest porozumiewanie się?
Rozdział I
Mimika twarzy
Rozdział II
Kinezj etyka
Rozdział III
Proksemika
Rozdział IV
Parajęzyk (paralanguage)
Maski i maskarady. O trudności kłamania ciałem
Niniejsza książka da początek nowym metodom leczenia. Jej autor, Klaus Strackharn, zapewniając, iż migrena może być uleczalna, podaje oryginalny model rozwoju i powstawania tej choroby, oparty na badaniach
naukowych i praktyce klinicznej. Największym atutem tego poradnika jest to, iż został opracowany w przystępny sposób ? dzięki licznym przykładom i ilustracjom stają się zrozumiałe nawet bardzo skomplikowane zagadnienia. Publikacja ta ukazuje możliwości praktycznego wykorzystania odkrycia w leczeniu oraz profilaktyce migren. Jej część stanowią autentyczne historie ludzi nękanych przez migreny, których udało się całkowicie wyleczyć nowatorską metodą Klausa Strackharna, polegającą na podawaniu środka znieczulającego w okolice struktur szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa. Książkę polecamy wszystkim, którym przyszło kiedykolwiek zmagać się z migreną, a także członkom ich rodzin i opiekunom. Znajdą tu oni cenne informacje, jak wystrzegać się ataków choroby i jak z nią walczyć. Do lektury zachęcamy też lekarzy i studentów medycyny. Może dać ona początek nowym badaniom w zakresie patofizjologii bólów głowy.
Wydawać by się mogło, że w szkockim miasteczku życie toczy się zwyczajnie. Właśnie trwa festiwal Spirit of Speyside Whisky, na który ściągają wielbiciele mocnych trunków. Jednym z jego bywalców jest znany wszystkim młodzieniec Peter Wilson – zamożny baronet, skłonny do używek i uciech cielesnych, ale wychodzący obronną ręką z tarapatów. I pewnie codzienny rytm życia w Speyside nie zostałby zachwiany, gdyby nie fakt, że pochylony nad kieliszkiem baronet umiera w jednej chwili na oczach zgromadzonych. Okoliczności jego śmierci są co najmniej zastanawiające, ale sekcja zwłok wskazuje przyczyny naturalne – niewydolności serca. Na tym więc etapie sprawa mogłaby zostać zakończona, jednak wszystko komplikuje się, kiedy matka baroneta otrzymuje tajemniczy anonim, donoszący, że Wilson padł ofiarą zemsty. Rozwiązania zagadki podejmuje się detektyw Carney. Kim rzeczywiście jest zamożny baronet? Czy faktycznie został zamordowany? Jeśli tak, to kto i z jakiego powodu pragnął jego śmierci? Czy krzywda jest usprawiedliwieniem dla zemsty? Mroczna historia kryminalna autorstwa Jana Kąkola wprowadza czytelnika w świat bezwzględnych gangów narkotykowych, pozwala poznać motywy ludzkich działań oraz ciemne strony pokojowych misji wojskowych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?