W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Podręcznik Odmiennej Rzeczywistości
To nieodzowna lektura dla każdego, kto interesuje się medytacją, praktykami szamańskimi i jogą.
Pozwól wprowadzić się w magiczny świat tajemniczych pozycji ciała, które przetrwały tysiąclecia w wierzeniach dawnych ludów. Dzięki nim otworzysz bramy do innego wymiaru rzeczywistości i wkroczysz na niezwykłą ścieżkę poznania.
Przesłanie ukryte w transowej praktyce naszych przodków czeka na to, aby je usłyszeć i zrozumieć zawartą w nim mądrość.
Ze światem duchowym łączy człowieka niewidzialna, ale i nierozerwalna nić. Wiedza, która pochodzi od duchów, jest bezcenna.
Ta książka nauczy cię czerpać ze źródeł Odmiennej Rzeczywistości i pomoże kontynuować pradawną tradycję.
Tereny zamieszkałe niegdyś przez pradawne ludy i plemiona są miejscem, gdzie od zawsze odnajdywano figurki i ryciny przedstawiające ludzi w specyficznych pozycjach ciała. Słynna antropolożka Felicitas Goodman odkryła, że te pozycje nie mają przypadkowego znaczenia, ale stanowią wyraz rytualnego przekazu umożliwiającego wchodzenie w trans i nawiązywanie kontaktu z istotami duchowymi.
Autorką „Ekstatycznych pozycji ciała” jest jedna z wybitnych studentek dr. Goodman – Belinda Gore. To ona odkrywa przed czytelnikiem znaczenie poszczególnych pozycji ciała, jak również opisuje technikę pracy z daną pozycją.
Przedmowę do książki napisał słynny astrolog Wojciech Jóźwiak.
Do książki dołączono płytę CD z nagraniem umożliwiającym wprowadzenie w trans.
Poznaj zbawienną moc medytacji, która wprowadzi w twoje życie ład i równowagę oraz uwolni cię od negatywnych emocji i stresu. Dzięki wskazówkom zawartym w poradniku przekonasz się, że medytacja pomaga osiągnąć zharmonizowane życie i dostarcza wewnętrznej satysfakcji.
W książce znajdziesz opisy różnych ścieżek medytacyjnych m.in. medytacji w ciszy, medytacji w ruchu czy medytacji z mantrą. Dzięki temu możesz wybrać tę, która jest najbardziej skuteczna i najprostsza do zastosowania w twoim życiu.
Treść poradnika wzbogacają inspirujące cytaty, liczne historie z życia oraz zdjęcia prezentujące m.in. asany relaksacyjne. Integralną częścią książki jest płyta CD z technikami medytacji z mantrą.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:
? przedstawia korzyści, jakie niesie ze sobą medytacja – od poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego aż po głębokie zrozumienie samego siebie
? omawia proste i skuteczne techniki relaksacyjne, m.in. relaksację joga nidra, relaksację Jacobsona czy technikę milczącego świadka
? prezentuje elementy hatha-jogi, czyli podstawowe asany odprężające
? wskazuje sposoby na to, jak odmienić swój dom i otoczenie, by wzmocnić efekty medytacji
? zawiera cenne informacje dotyczące zdrowego stylu życia, pomaga dopasować odpowiednią dietę oraz opracować idealny rozkład dnia
Magdalena Mola – instruktorka medytacji z 20-letnim doświadczeniem. Inicjatorka projektów Yoga Life Style oraz Zrelaksowani.pl. Prowadzi zajęcia z zakresu medytacji i jogi oraz jej adaptacji we współczesnym świecie.
Książka ma na celu przybliżenie zespołu Aspergera wszystkim tym, którzy w procesie życia mają lub mieć będą kontakt z tymi wyjątkowymi osobami. Autorka daje praktyczne narzędzie, które w jednym miejscu skupia wiedzę adresowaną do pedagogów, rodziców, terapeutów i wszystkich osób zainteresowanych zaburzeniami autystycznymi. Jako mama chłopca z zespołem Aspergera, wie, jak wiele czasu opiekunowie tracą na dotarcie do praktycznej wiedzy, jak wiele energii wydatkują by zrozumieć własne dziecko, nierzadko są to lata. Właśnie dlatego napisała tą książkę, by w jednym miejscu w prosty i praktyczny sposób odpowiedzieć na pytania nurtujące rodziców, pedagogów, nauczycieli i terapeutów, a związanych z dziećmi z zespołem Aspergera od najwcześniejszego okresu ich życia, z krótką charakterystyką rodzin w których jeden z partnerów cierpi na zespół Aspergera. Książka podzielona została na trzy rozdziały. Pierwszy zawiera ogólną charakterystykę zespołu Aspergera. Drugi fragment książki adresowany jest do pedagogów, którzy już od edukacji przedszkolnej mają do czynienia z dziećmi z zespołem Aspergera. Autorka przedstawiła zagadnienia związane z trudnościami i niepowodzeniami edukacyjnymi dziecka z diagnozą zespół Aspergera oraz omówiła praktyczne metody oddziaływań dydaktyczno – wychowawczych na dziecko z zespołem Aspergera w placówkach edukacyjnych. Trzecia część książki skierowana jest do rodziców i zawiera wszystkie te treści, które od momentu podejrzenia zaburzeń rozwojowych, przez proces diagnostyczny i terapeutyczny, aż do osiągnięcia przez dziecko samodzielności, są istotne i ważne w procesie wychowania do dorosłości.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku dziecięcego. Każdego dnia wielu nauczycieli, rodziców i dzieci boryka się z tym problemem, co potwierdza niniejsza książka. Jest ona oparta na wieloletnim doświadczeniu autorów, wybitnych specjalistów w zakresie indywidualnej i grupowej pracy z dziećmi z ADHD, prowadzących warsztaty dla ich rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli. ADHD w szkole łączy cechy kompleksowego podręcznika i skutecznego poradnika. Autorzy prezentują aktualne informacje na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego typowe objawy oraz cechy odróżniające go od innych zaburzeń. W przejrzysty sposób oddzielają fakty od mitów i podpowiadają, jakie kroki należy podjąć, gdy zauważymy u dziecka pierwsze symptomy zaburzenia. Omawiają kwestie dotyczące akceptacji osoby z ADHD, funkcjonowania dzieci z tym zespołem w domu dziecka czy rolę szkolnego asystenta ucznia. Opisują wiele strategii pracy z dziećmi z ADHD, najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody i narzędzia terapeutyczne oraz kryteria diagnostyczne. Proponują także program szkoleniowy dla nauczycieli, który z pewnością – podobnie jak wszystkie zawarte w książce rady i wskazówki – pomoże im osiągać coraz lepsze rezultaty w pracy z uczniami z ADHD.
Osoby które napisały historie zawarte w tej książce, łączy wspólne doświadczenie, a właściwie dwa wspólne doświadczenia: po pierwsze - wszystkie mają za sobą psychoterapię dla DDA, po drugie - wszystkie te osoby są DDA czyli Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, pochodzą z rodzin w których picie któregoś z rodziców było poważnym problemem.
Czym jest uważność? Czy umiemy być uważni i świadomi w codziennym życiu? Dlaczego jest to takie istotne? Na te i inne pytania związane z nowym nurtem medytacji mindfulness odpowiada Thomas Roberts w książce „Podręcznik uważności”. Autor pokazuje, jak zmienić myślenie o sobie i świecie, aby dzięki temu osiągnąć spełnienie i cieszyć się każdym dniem. Według niego żyjemy bezrefleksyjnie, jesteśmy zabiegami, zamknięci na siebie i na innych ludzi. Dlatego często czujemy się stłamszeni i nieszczęśliwi. Aby to zmienić, musimy zmienić przede wszystkim swoje nastawienie, a Roberts pokazuje, jak to zrobić. Nie tylko tłumaczy, czym jest uważność, ale również podpowiada, jak ją osiągnąć. Dzięki jego radom nauczysz się być „tu i teraz” i żyć pełnią życia! Ponadto: • otworzysz się na potrzeby swoje i innych ludzi; • zaczniesz żyć bardziej świadomie; • łatwiej poradzisz sobie w trudnych chwilach; • osiągniesz wewnętrzny spokój; • będziesz szybciej rozwiązywać problemy; • Twoje życie zyska nową jakość.
Rozmowa, dialog, komunikowanie się przenikają całe nasze życie. Stanowią one ważny wymiar życia społecznego. Wysoka jakość komunikowania się jest jedną z najistotniejszych kompetencji życiowych współczesnego człowieka. Każdy komunikat składa się z warstwy werbalnej i niewerbalnej. A zatem napisana monografia posiada wartości poznawcze, ponieważ poszerza naszą wiedzę o międzyludzkiej komunikacji. Posiada wartości praktyczne, ponieważ pomaga w określeniu celów terapii logopedycznej oraz w opracowaniu indywidualnego programu wspomagania osiągnięć komunikacyjnych.
Z recenzji prof. dr. hab. Romana Ossowskiego
Czy miewasz czasem momenty, gdy chcesz się zatrzymać i wysiąść z tego pędzącego pociągu, jakim jest współczesny świat? Czy marzysz o chwili spokoju, o tym, by pozbyć się stresu, smutku, bólu? Dzięki tej książce dowiesz się, jak tego dokonać. Autorzy, opierając się na własnych doświadczeniach, prezentują proste sposoby na osiągnięcie upragnionego spokoju ducha i ciała. Technika uważności polega na skupieniu się na chwili obecnej, na tym, co „tu i teraz”, na odsunięciu od siebie myśli o przeszłości czy przyszłości. Ta książka pozwoli Ci krok po kroku podążać ścieżką uważności i nadać zupełnie nową jakość swojemu życiu. Nie daj się stresowi. Dowiedz się, jak mu przeciwdziałać, i wyzwól pozytywną energię, która tkwi w Tobie! • Zyskaj spokój • Odnajdź równowagę w życiu • Naucz się cieszyć każdym dniem • Zacznij żyć pełnią życia
Motywacja do napisania tej książki wywodzi się z pragnienia udzielania pomocy ludziom cierpiącym na depresję, jakich poznaliśmy. Ale to nie jest książka tylko o walce z depresją. Mamy wielką nadzieję dostarczyć narzędzi, które umożliwią ci dokonanie zmian w swoim życiu. Zmiana nie wynika jedynie z pozbycia się problemu. Dochodzi do niej, kiedy potrafisz powitać dany problem w życiu z uważnością i żywym zainteresowaniem. Badając, jak uważność i terapia poznawczo-behawioralna mogą stać się narzędziami zmiany, chcemy przede wszystkim umożliwić potrzebującym osobom uczenie się otwartości i stawiania czoła bolesnym problemom. Życie nadszarpnięte przez depresję to także życie otwarte na możliwość głębokiej przemiany. Mamy nadzieję, że ta książka pokaże ci sposoby pomocne przy wychodzeniu ze stanu, w którym depresja stała się twoim cieniem." Ze wstępu do książki
Integracja medytacji uważności i psychologii poznawczo-behawioralnej jest ważnym krokiem naprzód w psychologicznym leczeniu zaburzeń nastroju. Mogąc korzystać z obu tych dziedzin, ludzie cierpiący na depresję zyskują nowe narzędzia, umożliwiające im radzenie sobie z problemami. Spokój umysłu w zrozumiały sposób opisuje, jak praktycznie zastosować te narzędzia w codziennym życiu. W książce tej autorzy przekonują, że uważna świadomość i współczucie dla samego siebie sprzyjają stworzeniu optymalnych warunków dla skutecznej terapii poznawczo-behawioralnej. Wykazując się szeroką wiedzą kliniczną i dbałością o stronę praktyczną, McQuaid i Carmona przedstawiają podstawy dwóch omawianych dziedzin.
Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, obejmuje teksty o różnym poziomie „naukowości”. Jedni autorzy dokonują analiz metodologicznych, wyjaśniając funkcjonowanie Makatonu w szerokim kontekście, inni natomiast opisują pracę przy bardzo konkretnych przypadkach. Tę cechę należy uznać za walor publikacji, ponieważ w ten sposób prezentuje ona obszerny zakres możliwości stosowania polskiej wersji metody Makaton. Jest to pierwsza tego typu książka zbierająca doświadczenia specjalistów, nauczycieli i rodziców, potwierdzające skuteczność metody, która znacząco zmienia jakość życia zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób starszych, mających trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem. Dzięki Makatonowi stali się oni rzeczywistymi uczestnikami życia społecznego na wszystkich dostępnych im poziomach.
Mam nadzieję, że książka opisująca metodę Makaton będzie wsparciem dla wszystkich, którzy codziennie podejmują trud przełamywania barier komunikacyjnych.
dr Bogusława B. Kaczmarek – autorka polskiej wersji Makatonu
Mindfulness to metoda treningu umysłowego, dzięki której zrozumiesz, że dobre samopoczucie i życie w harmonii ze sobą samym wpływa na każde działanie i dodaje odwagi w radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami.
Poznaj sprawdzony ośmiotygodniowy program, nawiązujący do terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT), wykorzystywanej z sukcesami m.in. w leczeniu depresji.
Odzyskaj radość życia i naucz się, jak radzić sobie w walce ze stresem oraz rozdrażnieniem, w dobie codziennego zabiegania i chronicznego braku czasu.
Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z medytacjami, dzięki którym zaczniesz świadomie doświadczać chwili obecnej i docenisz „tu i teraz”.
„Pragniesz żyć pełniej i szczęśliwiej? Zdecydowanie polecam przystępne metody, które znajdziesz w książce Mindfulness. Trening uważności”.
– Daniel Goleman, autor bestsellera Inteligencja emocjonalna
„Spokój w świecie zewnętrznym jest możliwy pod warunkiem, że odczuwamy spokój wewnętrzny. Książka Marka Williamsa i Danny’ego Penmana pozwala ten stan osiągnąć”.
– Goldie Hawn, amerykańska aktorka
„Książka godna polecenia. Przedstawia praktykę uważności, dzięki której możemy doświadczać pełni życia, tu i teraz”.
– Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka, socjolog, autorka książek
MARK WILLIAMS – profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, dyrektor Oxford Mindfulness Centre. Jeden z twórców terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT).
DANNY PENMAN – doktor biochemii, dziennikarz „Daily Mail”, współpracujący również z „The Independent” oraz telewizją BBC. Współautor i autor poradników poświęconych zagadnieniu mindfulness.
Podręcznik składa się z dwóch obszernych części. Część I - to prezentacja współczesnej psychoanalizy z uwzględnieniem koncepcji zjawisk klinicznych i terapii. Wyróżniono tu cztery psychologie i ich reprezentantów. Z. Freud reprezentuje psychoanalizę popędów, A. Freud i H. Hartman psychologię ego, M. Klein, W.R.D. Fairbairn, O. Kernberg i M. Mahler psychologię relacji z obiektem, a H. Kohut, R.A. Spitz i D.W. Winnicott psychologię self. Część II - eksponuje dwa modele - konfliktu i deficytu, ukazując ich zastosowanie w wyjaśnianiu zjawisk psychopatologicznych. Tu autorzy jeszcze raz wracają do koncepcji Heinza Kohuta. Przedstawiają problemy osobowości borderline. Wreszcie pod uwagę biorą przywiązanie i traumę w kontekście psychopatologii. Podręcznik przeznaczony dla studentów kierunków psychologiczno- pedagogicznych oraz dla specjalistów z tych dziedzin oraz terapeutów.
Neurolingwistyczne programowanie może wpłynąć pozytywnie na efektywność terapii logopedycznej i profesjonalizm logopedów. Autorzy książki Harald Panknin (coach i logopeda) oraz Urban Elsässer (psycholog, psychoterapeuta, muzykoterapeuta, logopeda) przedstawiają proste narzędzia NLP pomocne w codziennej pracy z pacjentem, ilustrując ich stosowanie opisami przypadków.
Mirosław Urban prezentuje w swojej książce nowatorskie metody pracy z grupą. Tłumaczy, jak efektywnie wykorzystać potencjał słuchaczy w trakcie szkoleń i jak zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa. W kolejnych rozdziałach opisuje różne techniki pracy z ciałem i głosem. Podpowiada również, jak wykorzystać ekspresję twórczą uczestników. Opis każdej metody uzupełnia przykładami konkretnych ćwiczeń. Dzięki wykorzystaniu przedstawionych przez autora technik szkolenia będą interesujące i niepowtarzalne, a przede wszystkim bardziej efektywne i pobudzające do działania. Książka zainteresuje nie tylko trenerów, konsultantów i coachów, ale również nauczycieli, liderów grup, wolontariuszy oraz osoby pracujące z grupami. · Uatrakcyjnij zajęcia · Stwórz inspirującą atmosferę wspólnej pracy · Skorzystaj z różnych metod szkoleniowych · Motywuj uczestników do działania
Co powiedzieć, żeby odnieść sukces! Czy zdarzyło ci się kiedyś zgubić wątek w trakcie publicznego wystąpienia? Zrezygnowałeś z możliwości awansu lub podwyżki, bo nie wiedziałeś, jak się ich domagać? Przegapiłeś okazję nawiązania ciekawej znajomości, ponieważ nie miałeś pomysłu, jak zacząć rozmowę? Książka ta zawiera mnóstwo skutecznych technik, strategii, a także gotowych zwrotów i wypowiedzi, przydatnych nie tylko w takich, ale i wielu innych życiowych sytuacjach. „Słowa, które pomagają wygrać“ sprawią, że łatwiej i skuteczniej będziesz się komunikować z otoczeniem i osiągniesz swoje cele. Don Gabor to specjalista w zakresie komunikacji interpersonalnej, autor bestsellerów „Jak zacząć rozmowę i zdobyć przyjaciół“ oraz „Marzeń w zasięgu ręki“ (REBIS, 2007). Uczy prowadzenia rozmów biznesowych i doskonalenia współpracy z klientami
Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu, że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności.Kreatywne podejście do życia
O zbawiennych dla ciała i duszy skutkach odczuwania przyjemności
„Przyjemność to jedyna siła zdolna przeciwstawić się potencjalnie destrukcyjnemu wpływowi władzy. Wielu ludzi sądzi, że jest to rolą miłości. Ale jeśli miłość ma być czymś więcej niż słowem, to musi opierać się na odczuciu przyjemności. W tej książce pokazuję, w jaki sposób doznawanie przyjemności lub cierpienia determinuje nasze emocje, myśli i zachowania. Omawiam psychologię i biologię przyjemności, badam jej źródła w naszym ciele, w przyrodzie i w całym wszechświecie. Odwołując się do analizy bioenergetycznej i stosując postulowane przez nią ćwiczenia redukujące napięcie, możemy odzyskać naszą cielesną zdolność do doznawania radości i nasze możliwości twórcze”.
Alexander Lowen
Analiza bioenergetyczna stworzona przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem psychiatrę dr. Alexandra Lowena jest formą psychoterapii łączącą w sobie pracę z ciałem i umysłem. Ułatwia ona pacjentowi rozwiązanie jego problemów emocjonalnych i uświadamia mu, że nosi w sobie potencjał życiowej radości i przyjemności. Terapia tego rodzaju jest dostępna w USA, Kanadzie, Afryce Południowej, Europie, Izraelu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii.
Dr Alexander Lowen praktykuje psychoterapię od ponad 55 lat. Jest autorem dwunastu książek poświęconych analizie bioenergetycznej, wśród nich: Wstęp do bioenergetyki, Organizm i orgazm, Miłość, seks i serce, Narcyzm – zaprzeczenie prawdziwego ja, Duchowość ciała, Radość.
Książka ojca Jima Harbaugha ma formę ćwiczeń duchowych, przeznaczonych do systematycznych rozważań, podzielonych na tygodnie i rozłożonych na rok - jest więc przeznaczona dla osób, które, pogłębiając swe życie duchowe, gotowi są łączyć w ten sposób „modlitwę z medytacją" (. Tom Weston). Autor nie narzuca jednak ściśle określonego sposobu odprawiania proponowanych przez siebie ćwiczeń, pozwalając każdemu czytelnikowi odkryć na swój sposób tajemnicę chrześcijaństwa, którą w jego ujęciu - w proponowanej przez niego „perspektywie 12 Kroków" - dałaby się zapewne wyrazić stwierdzeniem, że wszyscy duchowo jesteśmy alkoholikami wychodzącymi z nałogu. Teza ta nie ma jednak charakteru intelektualnej intuicji - jest propozycją przeżycia nawrócenia w trakcie rzetelnej, szczerej do granic możliwości pracy nad sobą. Zarazem jednak jest podparta imponującym wysiłkiem uzgodnienia co najmniej trzech tradycji tekstualnych - oryginalnej relektury Ewangelii (czytanej przede wszystkim w języku greckim), reinterpretacji Ćwiczeń duchowych świętego Ignacego Loyoli oraz tradycji ruchu Anonimowych Alkoholików (przede wszystkim Wielkiej Księgi, 12 Kroków i 12 Tradycji). Nie jest to jednak dokonanie o charakterze erudycyjnym (choć i w tym względzie nie braknie autorowi kompetencji); refleksja ojca Harbaugha wydobywa z tekstów to, co najistotniejsze z punktu widzenia doświadczenia „wychodzenia z nałogu", będącego zarazem procesem uwalniania się od uzależnień i przywiązań, równoznacznego z przyjęciem zbawienia i z wejściem do Królestwa, które głosi Jezus. Jako teza teologiczna taki punkt widzenia byłby zapewne tylko interesującym paradoksem. Jest jednak czymś więcej - zaproszeniem do ciężkiej pracy nad metanoią.
Można uwolnić się z depresji i obrać kurs na zdrowie ! Jeśli od lat żyjesz z depresją, z pewnością często zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego tak trudno jest poczuć się lepiej?”. Możliwe, że dzielnie kroczysz ścieżką jednej wybranej metody leczenia. A może bezskutecznie próbowałeś różnych sposobów walki z chorobą, ale objawy depresji nieustannie nawracają, pojawiając się w najmniej spodziewanym momencie. Podstawowym celem niniejszej książki jest stworzenie efektywnego i praktycznego planu pokonania choroby. Przedstawione w niej rodzaje leczenia oraz sposoby ich zastosowania pomagają w stworzeniu kompleksowej strategii pokonywania depresji, bazującej na opisanych szczegółowo sześciu ścieżkach powrotu do zdrowia. Korzyści wynikające z ich stosowania zostały udokumentowane w znacznej liczbie badań klinicznych, a każda ścieżka jest oparta na innym sposobie rozumienia i pokonywania depresji. Karty pracy, porady i zwięzłe opisy sześciu ścieżek zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ukazać wszystkie kluczowe możliwości i tym samym umożliwić wybór najbardziej przekonujących i skutecznych pomysłów oraz tych propozycji, które w okażą się najbardziej pomocne. Uwolnić się z depresji. Ścieżki do zdrowia to niezastąpiona książka dla osób cierpiących na depresję, ale także niezbędnik szkoleniowy dla samych terapeutów! Wiele łatwych w użyciu i niezwykle przydatnych w terapii kart pracy i formularzy do wypełnienia, które znajdują się w książce, można także pobrać osobno ze strony internetowej. „Ta nieoceniona książka może pomóc każdemu, kto cierpi na depresję, nieważne czy łagodną, czy ciężką”. Aaron T. Beck, twórca terapii poznawczej „Koniecznie muszą ją mieć wszyscy, którzy chcą znaleźć drogę wyjścia z depresji… Książka ta oferuje wszystko, czego potrzeba, by zacząć spoglądać z nadzieją w przyszłość”. Mark Williams, współautor książki Świadomą drogą przez depresję „Uwolnić się z depresji. Ścieżki do zdrowia dostarcza ważnych informacji ludziom bezpośrednio i pośrednio doświadczonym przez dezorientujące i bolesne objawy depresji”. Kay Redfield Jamison, autorka książki Niespokojny umysł.
W książce POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI autorka – Alicja Lubczyk - zawarła podstawowe informacje na temat ludzkiego umysłu, poczucia własnej wartości, asertywności, pozytywnego myślenia. Przedstawiła rolę religii, miłości, pieniędzy, roślin i zwierząt w życiu człowieka. Omówiła również techniki pracy nad podświadomością i techniki wspomagające uzdrawianie. Jeśli zatem chcesz znaleźć w sobie sekret powodzenia w życiu osobistym, z uśmiechem, podniesioną głową i poczuciem samospełnienia kroczyć przez życie, odnaleźć w sobie to, czego Ci brakuje i chcesz ten stan zmienić - już dziś zacznij nad tym pracować. Odpowiedzi na wiele pytań z zakresu pracy nad sobą i własną podświadomością znajdziesz w tej książce. Autorka stworzyła bowiem doskonały elementarz dla wszystkich, którzy nie poprzestają na tym, co mają, chcą się samorealizować i samodoskonalić, pragną poprawić własne zdrowie fizyczne i - przede wszystkim – psychiczne. Skorzystaj z tych rad i po prostu wyeliminuj negatywne myślenie i negatywne emocje. Wtedy będziesz szczęśliwy!
W niniejszej książce autorzy, Leslie S. Greenberg i Jeanne C. Watson, eksperci w dziedzinie terapii skoncentrowanej na emocjach (emotion-focused therapy - EFT), opisują zastosowanie tej techniki u pacjentów z depresją. Greenberg i Watson przytaczają wyniki badań, w których EFT porównano z terapią poznawczo-behawioralną i terapią skoncentrowaną na kliencie oraz wskazują, w jaki sposób pokierować leczeniem EFT, by było ono skuteczne u pacjentów depresyjnych.
W publikacji omówiono naturę depresji oraz różnorakie metody jej leczenia, a także rolę emocji w tym procesie.
Terapia depresji skoncentrowana na emocjach ma wymiar przede wszystkim praktyczny, choć rozważania mają solidne podstawy teoretyczne. Konkretnym narzędziom terapeutycznym towarzyszą opisy przypadków, tzn. zapisy z sesji oraz omówienie leczenia. Książka stanowi doskonałe wprowadzenie do EFT dla wszystkich, którzy chcieliby stosować tę technikę w leczeniu pacjentów z depresją.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?