W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Publikacja jest zbiorem bardzo przydatnych i praktycznych informacji potrzebnych do zrozumienia zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycieli i rodziców oraz osób, które na co dzień prowadzą zajęcia z dziećmi. Oprócz ważnych zagadnień teoretycznych na temat integracji sensorycznej w książce można znaleźć liczne formularze, listy kontrolne i tabele służące do wstępnych badań i wykrywania problemów z przetwarzaniem sensorycznym u dzieci w różnym wieku. Wszystkie formularze są do wielokrotnego wykorzystania (format i układ wygodny do kopiowania).
Szymon Chrząstowski jest psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem i nauczycielem akademickim. Ponad dwieście stron tej książki poświęcił terapii par i rodzin w ujęciu systemowym. Odwołując się do własnych doświadczeń oraz do literatury polskiej i zagranicznej, tłumaczy różne kwestie związane z terapią rodzinną. Wszystko to podane jest w sposób przystępny i klarowny, nie szczędzący ironii i zabawnych anegdot.
NLP to genialna, naukowa forma olśnienia. Dzięki niemu nauczysz się rozpoznawać wzory zachowań, modele myślenia oraz ukryte przyczyny własnych decyzji. Nawet jeśli do tej pory wydawało Ci się, że doskonale znasz siebie, nagle zdobędziesz wiedzę, która nada Twojemu życiu, Twojej pracy i zabawie całkiem nowy, głębszy i bardziej ekscytujący wymiar. Z tą książką NLP staje się przyjazne, przystępne i użyteczne. Gdy tylko zagłębisz się w lekturę, znajdziesz praktyczne sposoby wykorzystywania NLP do rozwiązywania własnych problemów lub wprowadzania różnych zmian w swoim życiu. Co więcej, druga edycja została rozszerzona o dwa rozdziały. Jeden z nich jest poświęcony modelowaniu, czyli technice pozwalającej rozwijać nowe umiejętności, drugi skupia się na metodach zarządzania zmianami zachodzącymi w naszym życiu. Odkryj siebie od nowa!
- Poznaj podstawy - odkryj możliwości oferowane przez techniki NLP i sprawdź, które z nich najbardziej Ci odpowiadają.
- Zdobywaj przyjaciół i wpływaj na ludzi - dowiedz się, jak kierować zachowaniem innych oraz budować relacje.
- Otwórz skrzynkę z narzędziami NLP - poznaj swoją podświadomość i przeprogramuj szkodliwe nawyki.
- Hipnotyzuj słowem - użyj potęgi języka, aby zdobyć uwagę i serca swoich słuchaczy.
- Przekuj wiedzę w życie - poznaj metody wprowadzania istotnych zmian w swoim otoczeniu.
W książce znajdziesz:
- dwanaście założeń NLP i informacje, jak możesz ich użyć;
- metody tworzenia formuły sukcesu;
- wskazówki pomagające przy występach publicznych i prezentacjach;
- techniki nawiązywania i zrywania relacji z innymi ludźmi;
- wskazówki na temat efektywnego uczenia się na własnych doświadczeniach;
- opis działań pozwalających obrócić osobiste nawyki na Twoją korzyść;
- metody zadawania właściwych pytań we właściwych momentach;
- źródła zapewniające dodatkowe informacje na temat NLP.
Książka o Celi, dziewczynce z zespołem Downa, opisuje jej rozwój od narodzin aż po pierwsze lata szkoły podstawowej. Dowiadujemy się, jakie są możliwości, ograniczenia i talenty ludzi obciążonych tą genetyczną wadą. Autorka przedstawia najpierw narodziny upośledzonego dziecka jako bolesne doświadczenie dla rodziców i pokazuje jednocześnie, jak można ten ból przezwyciężyć. Małą Cecylię, obdarzoną talentem plastycznym i potęgą wyobraźni, kolejne rozdziały opisują w domu, w przedszkolu integracyjnym, na wakacjach. Anna Sobolewska prezentuje metody rehabilitacji dziecka z zespołem Downa: sposoby stymulacji (Program Wczesnej Interwencji), uczenie samodzielności, naukę w szkole. Podstawą nie jest tu specjalistyczny trening, ale terapia zabawą i wspólne uczestnictwo w świecie kultury (książki, film, teatr, wideo). Autorka przekonująco dowodzi, jak twórcze, ciekawe, pełne radości i satysfakcji może stać się dla rodziców życie z dzieckiem upośledzonym. Cela jest świadectwem złożonym przez matkę, książką o tym, jak kochać dziecko.
Proponujemy Państwu kolejny niezbędnik terapeuty – pozycję zaktualizowaną do nowych rozporządzeń, uzupełnioną o nową wiedzę, nowe pomysły i rozwiązania praktyczne. Książka może się przydać nie tylko terapeutom, ale też nauczycielom, którzy mają w swojej klasie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Czyli wszystkim nauczycielom.
Jeśli już spotkałeś się z terminem NLP, wiesz, jak potężne i skuteczne jest stosowanie takich technik. Podziwiając ludzi, którzy osiągnęli w swoim życiu sukces w wielu lub poszczególnych, a bliskich Ci płaszczyznach, zastanawiasz się: „jak oni to zrobili?”. Odpowiedź na to pytanie jest tak naprawdę prosta, w zasięgu Twojej ręki, oscyluje daleko od fartu czy nieuchwytnego szczęścia.
Niniejszy poradnik nauczy Cię technik programowania neurolingwistycznego (NLP), wyjaśni, jak z nich korzystać, zaopatrzy w niezbędne narzędzia, listy kontrolne i zadania, oraz będzie towarzyszył Ci na drodze efektywnego rozwoju. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikacyjnych to podstawowe założenie wszystkich zawartych w nim zagadnień.
Bądź panem sytuacji, weź ster we własne ręce! Wykorzystaj nabytą wiedzę zarówno w pracy, jak i w domu. Bądź kowalem swojego losu i zawalcz o własne szczęście!
Ideą tej książki jest zasada, że każdy obywatel demokratycznego kraju powinien myśleć samodzielnie, kiedy podejmuje jakieś decyzje czy wybory. Powinien też rozumieć funkcjonowanie mediów, znać podstawowe zasady dyskusji, sposoby uzasadniania przekonań politycznych czy ekonomicznych i chwyty stosowane przez populistów.
Niestety nie zawsze tak jest. Wielu ludzi nadal okazuje się bezradnym wobec demagogii polityków czy zalewu informacji w mediach. Na dodatek wielu wciąż jest na bakier z racjonalnym myśleniem, stosuje się do horoskopów albo poddaje niesprawdzonym praktykom medycznym.
Kanadyjski logik i filozof proponuje w swojej książce skuteczną metodę samoobrony przed nieuczciwymi politykami, stronniczymi mediami, fałszywymi ekspertami i wszelkiego rodzaju intelektualnymi hochsztaplerami. Jest to sztuka krytycznego myślenia. Składa się na nią zdrowy sceptycyzm, znajomość podstawowych zasad oceniania i argumentowania oraz najczęstszych technik manipulacji. Niniejsza książka zawiera kompendium wiedzy, które powinno uzbroić każdego człowieka w narzędzia do samodzielnego i racjonalnego myślenia i wydawania trafnych ocen.
Opublikowana w 1943 r. książka jest pomocą w wytrwałym pogłębianiu relacji człowieka z Bogiem pomimo pojawiających się na drodze modlitwy różnych trudności. Autor omawia naturę modlitwy oraz jej rozmaite formy z punktu widzenia osób znajdujących się w różnych sytuacjach i mających rozmaite charaktery; tak, aby pomóc każdemu, odnosząc się do trudności, które właśnie ta konkretna osoba napotyka. Eugene Boylan (1904-1964) irlandzki cysters i kierownik duchowy, był m.in. autorem poczytnej książki pt. This Tremendous Lover (1947).
Popularny poradnik dla osób, które chcą podnieść samoocenę i czuć się dobrze w każdej życiowej sytuacji. Autor podaje 10 prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym uwierzysz w siebie i docenisz swoją wewnętrzną wartość. Wyjaśnia, że aby podnieść poczucie własnej wartości, należy w równym stopniu zadbać o ciało, umysł i o ducha.
Proponuje praktyczne metody zainspirowane tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, takie jak:
· medytacja uważności,
· kontemplacja duchowa,
· redukcja stresu,
· pielęgnowanie optymizmu,
· właściwe odżywianie,
· dbanie o formę fizyczną.
Całość przeplata refleksjami i cytatami z wypowiedzi sławnych ludzi, które pomogą Ci dotrzeć do źródła wewnętrznej siły i czerpać z niego na co dzień.
ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW to poradnik przeznaczony przede wszystkim dla kadry kierowniczej. Zawarte w nim informacje pomogą Ci poruszać się w sferze skomplikowanych relacji między pracownikami. W książce wyjaśniamy, jakie są przyczyny i powiązania konfliktów w miejscu pracy oraz w jaki sposób konflikty eskalują i do czego mogą doprowadzić. Przedstawiamy konkretne środki zaradcze i kroki, które należy podjąć, aby skłonić zwaśnione strony do zakończenia sporu i podjęcia konstruktywnych działań. Dowiesz się także, jak zapobiegać konfliktom.
Książka omawia problematykę terapii dzieci i młodzieży w ujęciu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Czytelnik znajdzie tutaj podstawowe wiadomości na temat różnych zaburzeń oraz praktyczne wskazówki, jak tą wiedzę wykorzystać w pracy z podopiecznymi . Poruszane zagadnienia dotyczą pomocy psychologicznej i pedagogicznej.
W książce starano się omówić metody i techniki pracy, które mogą być stosowane do pracy zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą, a w wielu przypadkach są mało opisane w literaturze przedmiotu (np. metoda socjoterapii, metoda psychosyntezy, techniki dramaterapeutyczne, metody pracy z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się).
Adresatami publikacji są osoby, które profesjonalnie zajmują się udzielaniem pomocy psychologicznej i pedagogicznej – do wychowawców, pedagogów, psychologów i psychoterapeutów. Książka może zainteresować także tzw. współterapeutów, tj. rodziców, nauczycieli, pracowników socjalnych. Wiele propozycji znajdujących się w książce może być wykorzystane w ramach zajęć dydaktycznych, pozalekcyjnych i terapeutycznych.
Książka jest zbiorem doświadczeń zawodowych i osobistych autorki. Opisuje w niej bowiem swoje doświadczenia, które zdobyła (i nadal zdobywa) jako matka niepełnosprawnego dziecka oraz jako terapeutka dzieci z głębokimi zaburzeniami w rozwoju.
Jest to publikacja niezwykle cenna, gdyż większość książek dostępnych na rynku dotyczy zagadnień teoretycznych. Brakuje natomiast pozycji, która prosto, w zintegrowany sposób przekazywałaby podstawową wiedzę na temat wychowywania i wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego. Niniejsza książka znakomicie wypełnia tę lukę. Zawiera bowiem krótkie wprowadzenie teoretyczne, po którym następuje zasadnicza część książki - proste i czytelne wskazówki, jak pomóc dzieciom nauczyć się wielu umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, oraz jasne procedury postępowania zweryfikowane w praktyce, a także postępowanie na wypadek problemów z zastosowaniem wskazanych procedur. Ogromnym atutem jest zwięzły i klarowny język.
Książka wprowadza w problem trudności dzieci w operowaniu kodem językowym, postrzeganych także jako źródło specyficznych trudności w uczeniu się, zagadnienia budzącego coraz większe zainteresowanie wśród badaczy i praktyków. Podane są w niej propozycje rozwiązań terapeutycznych, co jest wyjściem naprzeciw naglącym potrzebom osób z takimi trudnościami, albowiem w istotnym stopniu ograniczają one osiągnięcie sukcesu w szkole z wszystkimi tego konsekwencjami.
W części teoretycznej poruszone są zagadnienia zmieniającego się zakresu pojęcia specyficznych trudności w uczeniu się i w tym kontekście rosnącej rangi problemu trudności w operowaniu kodem językowym, a także roli różnic indywidualnych w wykorzystywaniu kodu mowy w procesie przetwarzania informacji oraz związku tychże różnic z pojawieniem się specyficznych trudności szkolnych.
Część praktyczna książki zawiera propozycje metod rozwijania umiejętności rozpoznawania elementów wypowiedzi, jej struktury gramatycznej, a także manipulacji nimi w celu jej budowania. Część ćwiczeń ukierunkowana jest na rozwijanie umiejętności językowych zgodnie z naturalnym sposobem ich przyswajania przez dziecko, bez uświadamiania mu reguł rządzących językiem. W tej części przedstawione są także metody wprowadzania dziecka w świadomą, refleksyjną wiedzę o języku, czyli nauczania gramatyki. Przedstawione metody są wskazane w szczególności do pracy z osobami z trudnościami w operowaniu kodem mowy, ale korzystne dla wszystkich uczniów oraz zgodne ze wskazaniami psychologicznymi J. Piageta. Szczególnie przydatne mogą być w pracy z dzieckiem o obniżonych możliwościach poznawczych.
Tematem książki jest poszukiwanie sensu ludzkiej odpowiedzialności, który jest pojmowany w różnoraki sposób. Jest to pierwsza polska monografia poświęcona psychologicznej problematyce odpowiedzialności ujętej z perspektywy klinicznej, a także rozwojowej.
Publikacja zawiera przegląd tematyki w świetle różnych dyscyplin (filozofii, etyki, prawa, socjologii oraz psychologii). Zaprezentowano w niej również oryginalną teorię odpowiedzialności, sformułowaną przez autorkę oraz przedstawiono wyniki analiz, do których materiał został zaczerpnięty z badań dzieci w różnym wieku, osób dorosłych, zdrowych oraz z zaburzeniami psychicznymi, neurologicznymi oraz przewlekle chorych somatycznie.
Książka jest napisana przystępnym językiem i bogato zilustrowana opisami klinicznymi. Adresatami publikacji są naukowcy, studenci zajmujący się tematyką odpowiedzialności, praktycy (psychologowie, zwłaszcza kliniczni), lekarze, pedagodzy, duchowni.
Arteterapia w wąskim znaczeniu obejmuje terapię z użyciem sztuk plastycznych, w szerokim znaczeniu obejmuje natomiast muzykoterapię, biblioterapię, a ponadto działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu oraz malarstwa, rzeźby, grafiki i innych sztuk plastycznych. Niniejsza książka ma charakter rozważań teoretycznych, ale zawiera cenne wskazówki mogące znaleźć zastosowanie w praktyce pedagogicznej. Dlatego oprócz założeń teoretycznych w odniesieniu do każdego rodzaju terapii Autorka przedstawiła również część warsztatową oraz materiał utrwalający. Książka ta przeznaczona jest do edukacji przyszłych terapeutów, nauczycieli, pedagogów, animatorów oraz pogłębiania wiedzy przez tych wszystkich, którzy pragną pomagać innym.
Biblia coachingu - nowoczesnej skutecznej relacji z ludźmi - na poziomie zawodowym i prywatnym - a także szerzej, postawy życiowej umożliwiającej dokonywanie właściwych wyborów, wyzwalania sił twórczych i talentów, wyznaczającej perspektywę.Maciej Benewicz to najsłyniejszy polski coach - przewodnik, mistrz - założyciel i wykładowca Norman Benett Academy kształcącej trenerów rozwoju osobistego. Prowadzi treningi indywidualne i grupowe.
Gry dla aktorów i nieaktorów to klasyczna już i najbardziej znana książka Augusto Boala - twórcy Teatru Uciśnionych. Przedstawia podstawowe zasady i przykłady nowatorskiego podejścia autora do teatru, w którym spektakl staje się narzędziem zmiany i wyzwolenia, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.Książka zawiera krótkie wprowadzenie zilustrowane wieloma przykładami pracy autora z zespołami teatralnymi na całym świecie, a także wybór jego najważniejszych i najbardziej znanych ćwiczeń i gier, wykorzystywanych z powodzeniem nie tylko przez aktorów, ale również trenerów, nauczycieli, wychowawców oraz terapeutów w obszarze działań edukacyjnych i społecznych. W opisanych przykładach uczestnicy świadomie podejmują kwestię m.in. przemocy seksualnej, homofobii, rasizmu. Konfrontacji z poważnymi problemami towarzyszy - tak charakterystyczna dla pracy Augusto Boala - atmosfera zabawy i improwizacji, pozbawiona negatywnych odniesień do walki, zazdrości czy rywalizacji.
Osiem minut, aby osiągnąć spokój ducha Osiem minut, aby zmniejszyć poziom stresu Osiem minut, aby poprawić koncentrację Osiem minut, aby być szczęśliwym Ciągle za czymś gonisz, nieustannie brakuje Ci czasu, przytłaczają Cię setki obowiązków? Współpracownicy doprowadzają Cię do szału, a codzienny stres zamienia Twoje życie w piekło? Kiepsko śpisz? A może cierpisz na bóle głowy lub brzucha? Bezcenne rady mówiące, abyś się zrelaksował, bo szkoda życia, z jakiegoś powodu nie przynoszą ukojenia? Weź głęboki oddech i zaserwuj sobie osiem minut medytacji. Odnajdź wewnętrzny spokój i poczucie bezpieczeństwa bez sięgania po leki i używki. Poznaj rewolucyjny, nowy program, który bez problemu dopasujesz do swojego stylu życia. Ta książka uczyni z Ciebie prawdziwego praktyka, a jej lektura skłoni Cię do uśmiechu i natychmiastowej poprawy humoru. Taki sposób nauki nie kłóci się bowiem z założeniami sztuki medytacji, za to jest najlepszym sposobem zdobycia podstawowych umiejętności. Medytacja to doskonały, pozbawiony szkodliwego tłuszczu oraz konserwantów, bezinwazyjny sposób na proste, spokojne i szczęśliwe życie w naszym skomplikowanym świecie.
Skłonność do uzależnień tkwi w nas równie mocno jak umitowanie wolności. Większość ludzi jest mniej lub bardziej uzależniona od używek, od telewizji, od seksu, od rodziny, od pracy, od pozycji społecznej, wreszcie od obrazu własnej osoby. Tragedią narkomanów i alkoholików jest to, że znaleźli się w niewoli substancji szczególnie destrukcyjnych dla ich zdrowia i społecznego funkcjonowania i tylko to ich odróżnia od maniaków pracy, palaczy tytoniu, czy osób przewrażliwionych na punkcie swojego ja. Jeżeli wziąć pod uwagę mechanizm uzależnienia, a nie jego przedmiot, to mało kto z nas jest prawdziwie wolny - oto główna teza tej książki. Dlatego może być ona pomocna nie tylko dla osób wychodzących z uzależnienia od leków, narkotyków i alkoholu...
Publikacja ta powstała z myślą przede wszystkim o osobach dorosłych dotkniętych afazją, czyli częściową lub całkowitą utratą zdolności posługiwania się mową. Książka składa się ze zbioru kolorowych zdjęć podpisanych za pomocą niedokończonych zdań, które pacjent uzupełnia, wymawiając nazwy potraw spożywanych na obiad. Wybrano takie fotografie, na których dania przedstawiono w różnych kontekstach sytuacyjnych. Dzięki temu pacjent nie tylko uczy się nowych słów i wielokrotnie je powtarza, ale poznaje także rozmaite okoliczności ich użycia. W książce zróżnicowano poziom trudności poleceń po to, by materiały można było wykorzystać w terapii różnego rodzaju i stopnia zaburzeń afatycznych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?