W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
MYŚL JAK STOICY - OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆBudzisz się w środku nocy. Problemy w pracy. W domu awantura. I ten ból głowy, już trzeci raz w tym tygodniu - a jeśli to rak? Myśli zaczynają galopować. Wiesz, że do rana nie uśniesz. Chyba że... zrozumiesz, że możesz to powstrzymać!Jak właściwie spojrzeć na rzeczy i złapać dystans?JUŻ DZIŚ WPROWADŹ STRATEGIĘ STOIKÓW, NAJSKUTECZNIEJSZYCH LEKARZY LUDZKICH DUSZ!Seneka, Marek Aureliusz i Epiktet udowadniają, że recepta na stoicki spokój jest zaskakująco prosta. W stresujących sytuacjach - od stłuczki na parkingu przez bolesny zabieg dentystyczny po rozmowę z szefem - naucz się myśleć jak stoik i zobacz, że stoicyzm to nie tylko filozoficzna teoria, ale też świetna codzienna praktyka, która poprawi jakość twojego życia.Marcin Fabjański, praktykujący stoik, założyciel szkoły filozoficznej we Włoszech, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, autor bestsellera Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów, w przystępny i nowoczesny sposób pokazuje, jak zacząć dobrze myśleć. Bo nasze szczęście i spokój zależą od tego, jak myślimy.Jedyny poradnik stoickiej filozofii, którego potrzebujesz, aby zacząć żyć bez lęku!
Rzadko spotyka się mistrzów takich jak Atisha, a to dlatego, że nauczało go trzech oświeconych mistrzów. Nie zdarzyło się to nigdy przedtem i nigdy potem. Żył w XI wieku, urodził się w Indiach, ale gdy jego miłość stała się aktywna, udał się do Tybetu, jakby przyciągał go tam jakiś wielki magnes. Przemienił całą jakość tybetańskiej świadomości.Siedem Punktów Treningu Umysłu to podstawowe nauczanie, które dał Tybetowi, dar Indii dla Tybetu. Tych siedem punktów to najmniejszy traktat, jaki można znaleźć, traktat o ogromnej wartości. Stanowią religię w skondensowanej postaci, musisz rozwinąć każde z nich. Stwierdzenia te przypominają nasiona, wiele jest w nich zawarte. Może nie jest to tak widoczne, lecz gdy wejdziesz w nie głęboko, gdy będziesz kontemplować, medytować i zaczniesz z nimi eksperymentować, będzie to największą przygodą twego życia.
Pierwsza książka Konrada Ambroziaka, Artura Kołakowskiego i Klaudii Siwek Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać to kompendium wiedzy na temat depresji, jej przyczyn oraz metod leczenia. Jej dopełnieniem jest niniejsza książka – swoisty instruktarz zawierający rady, wskazówki, ćwiczenia, podpowiedzi i odpowiedzi na nurtujące pytania. To wyczerpujący poradnik skierowany do głównych zainteresowanych: nastolatków dotkniętych depresją i ich rodziców.
Rodzicu, dzięki lekturze dowiesz się między innymi:
jak zaakceptować chorobę dziecka i jej konsekwencje;
jak poradzić sobie z uporczywym poczuciem winy;
jakie twoje zachowania sprzyjają leczeniu, a jakie mogą je zakłócić;
jak motywować, chwalić i nagradzać swojego nastolatka;
czego możesz wymagać od dziecka z depresją i jak to egzekwować;
jak zadbać o siebie i pozostałych członków rodziny.
Nastolatku, dzięki lekturze dowiesz się między innymi:
jak rozmawiać z innymi o swojej chorobie;
jak planować swoją codzienność (dom, szkoła, czas wolny);
jak postępować w sytuacjach kryzysowych (spadek nastroju, myśli samobójcze);
jak pracować ze swoimi emocjami – poznasz techniki akceptacji i uważności;
jak radzić sobie z krzywdzącą stygmatyzacją społeczną;
jak się przygotować i zmotywować do terapii.
ARTYKUŁY I RECENZJE
Czego NIE mówić młodej osobie choryjącej na depresję? - Psychology of Life
Pięć czynników zwiększających ryzyko depresji u nastolatka - Niedoskonalamama.pl
Depresja może prowadzić do śmierci. Także wśród dzieci i młodzieży.
Centrum dziecięcej terapii
Nastolatek a depresja. Posyłać do szkoły czy załatwić zwolnienie?
Uspokój się, bo oszaleję! – Juniorowo
Mamo, tato ratuj! Radio Gdańsk - rozmowa dr Konradem Ambroziakiem
Sekret tkwi w Tobie Jak w końcu zdobyć to, o czym marzysz? Czym różni się ""marzenie"" o czymś od ""przyciągania"" tego do siebie? Co powinieneś wiedzieć o przyciąganiu, a nie znajdziesz tego w ""Sekrecie""? Co inaczej robią ci, którzy przekuwają swoje marzenia w rzeczywistość? Czym się różni Twój sposób realizowania marzeń od tego, jak oni to robią? Jak brzmi przepis na zmianę marzenia w rzeczywistość? Dlaczego jednych ludzi marzenia motywują, a innych wpędzają w depresję? Jak zaprogramować własną przyszłość?Jesteś tym, o czym myślisz!Twoim światem rządzi kilka praw. W szkole musiałeś wykuć na pamięć prawa fizyki, wychowanie narzuciło Ci wewnętrzny imperatyw, a państwo, w którym mieszkasz, określa zasady zachowania się w społeczeństwie. Jednak czy poznałeś prawo odpowiadające za to, by Twoje życie nie przypominało łupiny orzecha dryfującego bezwładnie na fali oceanu? Czy wiesz już, czym jest prawo przyciągania? Dowiedz się, jak je skutecznie stosować!Prawo przyciągania mówi o potężnej sile - sile Twoich myśli. To one odpowiedzialne są za to, co do siebie przyciągasz, i za to, co Cię w życiu spotyka. I bez względu na to, jak bardzo kontrowersyjne Ci się to wydaje, nie możesz zignorować możliwości zgłębienia tego, co kieruje Twoim życiem. A cały sekret tkwi właśnie w Twoim umyśle!Być może czytałeś już książki uczące osiągania celów, realizowania pragnień oraz wpływania na swoją przyszłość. Może nawet widziałeś film ""Sekret"" i otaczasz się ludźmi, z którymi dyskutujesz na temat prawa przyciągania. Jednak spełnianie marzeń w określonym miejscu na Ziemi - na przykład w Polsce - ma dodatkowo swój własny, specyficzny wymiar. Od Amerykanów różni nas mentalność, sposób myślenia i otoczenie.Poznaj ""Sekret"" po polsku!Nietłumaczony, nieinterpretowany, nieadaptowany do Twoich warunków. Co jest do wszystkiego, jest do niczego! Dlatego sięgnij po poradnik napisany przez polskiego eksperta - Andrzeja Batko - psychologa, doradcę i najlepszego w Polsce trenera NLP, nauczyciela najnowszych technik wywierania wpływu na innych ludzi oraz samego siebie, współautora ""tajnego"" podręcznika dla polityków na temat języka perswazji.Dowiedz się, jak współpracują ze sobą potężne siły duchowości i precyzyjne techniki NLP! Odkryj, ile możesz osiągnąć, gdy wspomożesz prawo przyciągania wiedzą o strukturze Twojego umysłu oraz technikami NLP. Masz prawo marzyć, o czymkolwiek chcesz. Masz również prawo do realizacji tych marzeń, a praca z tą książką pomoże Ci wyegzekwować to prawo. Jednak Twój czas i wysiłek mogą sprawić, że wkrótce będziesz potrzebować całego zestawu nowych marzeń, bo poprzednie będą już stały w Twoim garażu, będziesz w nich mieszkał lub spędzał z nimi czas w taki sposób, jakiego pragniesz. Rozpocznij precyzyjne przyciąganie...
Książeczka zawiera 48 wierszyków oraz opisów zabaw związanych z tymi rymowankami. Zabawy mają na celu rozwijanie koordynacji ruchowej rąk, przede wszystkim dłoni i palców. Dziecko uczy się trudnej sztuki wykonywania w tym samym czasie dwóch różnych czynności, każdej inną ręką. Czynnościom tym towarzyszy rytmiczny wierszyk wypowiadany jednocześnie przez dorosłego i dziecko, dzięki czemu zabawa jest również ćwiczeniem uwagi i pamięci słuchowej. Wierszyki i zabawy zawarte w książeczce przeznaczone są przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dla najmłodszych uczniów. Bez trudu przeprowadzi je nie tylko nauczyciel czy terapeuta, ale także rodzic, babcia lub dziadek.
Teoria umysłu to jedno z najważniejszych zagadnień w życiu osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Do dziś niewiele materiałów łączyło badania naukowe w tej dziedzinie z praktyką – lukę tę wypełnia książka Kirstiny Ordetx. Dwunastotygodniowy program jej autorstwa można w łatwy sposób wykorzystać w klasie lub gabinecie terapeutycznym. Przygotowanie poszczególnych zajęć nie zajmuje dużo czasu, a ich treść znakomicie motywuje uczniów.
Niniejsza książka ma potencjał, by zmienić to, jak osoby ze spektrum rozumieją zachowania społeczne, i ułatwić im budowanie relacji międzyludzkich. dr Brenda Smith Myles Ohio Center for Autism and Low Incidence W niniejszej książce przedstawiono skuteczny, łatwy do wprowadzenia program nauczania, dzięki któremu dzieci z wysoko funkcjonującym autyzmem, zespołem Aspergera i pokrewnymi trudnościami społecznymi mogą rozwinąć rzetelne podstawy teorii umysłu (inaczej: czytania umysłu lub wnioskowania społecznego), czyli zdolności wyciągania wniosków na temat stanów umysłu innych osób i przewidywania na tej podstawie ich zachowania. Program wykorzystuje podejście multisensoryczne i jest przeznaczony do pracy z dziećmi w wieku 5–9 lat.
W książce czytelnik znajdzie informacje, jak przeprowadzić kolejne zajęcia krok po kroku, a także kolorowe materiały do wykorzystania oraz wzory listów do rodziców, zawierające wskazówki, jak ćwiczyć w domu. Dr Kirstina Ordetx jest specjalistką z zakresu psychologii rozwoju i terapii poznawczo-behawioralnej. Od ponad 20 lat pracuje jako terapeutka dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi trudnościami społecznymi. Dla swoich podopiecznych założyła szkołę Pinnacle Academy w Sarasocie na Florydzie (USA), w której nauczanie odbywa się według autorskiego programu. Prowadzi również zajęcia dla studentów psychologii i nauk o zachowaniu. Mieszka w Brandenton na Florydzie.
Tematem niniejszej książki jest jąkanie widziane inaczej, w ujęciu systemowym. Jest to spojrzenie oparte na wynikach badań, w tym własnych, oraz wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii skoncentrowanej na problemie osoby jąkającej się. Skupiono się na przyczynach jąkania oraz ukazano je w kontekście innych zaburzeń. Omówiono wyniki eksperymentów zmierzających do zmiany postaw wobec osób jąkających się i ich terapii. W książce podano różne metody rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży jąkającej się oraz ich otoczenia szkolnego i rodzinnego. Przedstawiono warunki i determinanty prowadzenia efektywnej terapii, opartej na połączeniu treningu płynnego mówienia, psychoterapii i socjoterapii. Wyróżniona w podtytule monografii metoda Tarkowskiego została przedstawiona w sposób wyjątkowy. Ukazano bowiem przebieg i dynamikę procesu terapeutycznego, którego fundamentem jest dialog. Opis zawiera liczne przykłady rozmów z pacjentami. Mam ogromny szacunek dla Zbigniewa Tarkowskiego i Agnieszki Okrasińskiej, którzy zdecydowali się na ujawnienie swojego warsztatu pracy, dzięki czemu możemy być biernymi uczestnikami zaprezentowanych oddziaływań terapeutycznych.Z recenzji prof. dra hab. Jacka J. Błeszyńskiego
Socjoterapia coraz częściej pojawia się w formach pomocy psychologiczno-pedagogicznych dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz zachowania.Dzięki tej formie terapii zwiększa się możliwość udzielenia pomocy jednostkom nieprzystosowanym społecznie, wzrastającym w rodzinach dysfunkcyjnych czy dzieciom sprawiającym trudności wychowawcze.Prezentowana publikacja stanowi pomoc dla pedagogów, psychologów, terapeutów, którzy w swojej codziennej pracy mierzą się z różnego rodzaju trudnościami przejawianymi przez dzieci. Książka łączy rozważania teoretyczne dotyczące oddziaływań socjoterapeutycznych z programem zajęć dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Zaprezentowany program socjoterapeutyczny z pewnością przyczyni się do wzbogacenia warsztatu pracy osób prowadzących oddziaływania socjoterapeutyczne, wychowawcze czy terapeutyczne.
Człowiek od zawsze poszukiwał sposobu na osiągnięcie szczęścia i realizację pełni swojego potencjału. Ta przełomowa, a zarazem niezwykle praktyczna i życiowa książka przypomina, że szczęście wcale nie zależy od zewnętrznych okoliczności – to stan umysłu, który możemy osiągnąć, i wybór, którego możemy dokonać. Jak to zrobić?
Rick Hanson krok po kroku prowadzi nas przez siedem uniwersalnych praktyk, które pomagają osiągnąć głębokie i trwałe poczucie szczęścia. Opiera się przy tym na wynikach najnowszych badań z zakresu neuronauki i sięga po ponadczasowe idee starożytnej mądrości Wschodu – to połączenie określił mianem neurodharmy.
Hanson zaleca, byśmy trenowali umysł i koncentrowali się na dobrych wydarzeniach, gdyż to pozwala trwale zmienić struktury neuronalne mózgu. W wyniku ewolucji nasz mózg jest nastawiony na skanowanie otoczenia w poszukiwaniu złych wiadomości, bolesnych przeżyć i zagrożeń. Nadmiernie się na nich skupia, przesadnie na nie reaguje, a co więcej – przechowuje je w pamięci niezwykle długo. Kiedyś pozwalało to ludziom przewidywać niebezpieczeństwa i przetrwać, dziś głównie szkodzi, jest źródłem cierpienia i konfliktów. Jak przerwać takie błędne koło? Negatywne nastawienie mózgu możemy kompensować, otwierając się na to, co pozytywne i korzystne, oraz to chłonąc. W tym pomagają bardzo proste praktyki i ćwiczenia. Trenując umysł w ten sposób, budujemy równowagę emocjonalną, rezyliencję, uważność, życzliwość, wdzięczność i wewnętrzne zadowolenie. Czego więcej potrzeba do szczęścia?
CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE:
• Dawkę solidnej wiedzy na temat mózgu i jego pozytywnej plastyczności.
• Ćwiczenia i medytacje o potwierdzonej naukowo skuteczności, służące budowaniu konkretnych kompetencji.
• Praktyczne wskazówki dotyczące rozwijania podstawowych zasobów umysłowych w codziennym życiu.
• Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia i natrętnych myśli.
• Jasny język i łatwą w odbiorze treść.
Rick Hanson napisał wyczerpujący przewodnik, w którym łączy teorię z ćwiczeniami i medytacjami, osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Ta cechująca się przejrzystym stylem, pełna życzliwości książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy nad poczuciem szczęścia.
CO CI DA JEJ LEKTURA:
• Uwolnisz się od tego, co bolesne i krzywdzące.
• Osiągniesz równowagę emocjonalną i spokój umysłu.
• Nauczysz się koncentrować na tym, co ważne i potrzebne.
• Staniesz się życzliwy i serdeczny wobec innych.
• Zaczniesz akceptować to, czego doświadczasz.
• Osiągniesz wyżyny swojego potencjału.
• Zwiększysz swoją rezyliencję.
Siedem praktyk najwyższego szczęścia:
• Uspokajanie umysłu
• Ogrzewanie serca
• Pozostawanie w pełni
• Bycie całościowością
• Przyjmowanie teraźniejszości
• Otwieranie się na wszystkość
• Odnajdowanie bezczasu
Dr n. med. Małgorzata Fornal-Pawłowska - psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Wieloletni pracownik Poradni Leczenia Zaburzeń Snu Szpitala Nowowiejskiego. Współautorka pierwszych w Polsce grup terapeutycznych dla osób z bezsennością oraz cyfrowej aplikacji do poprawy snu.Dr n. med. Ewa Walacik-Ufnal - lekarz, specjalista psychiatra. Posiada certyfikat eksperta medycyny snu. Jest terapeutką poznawczo-behawioralną. Prowadzi szkolenia z terapii bezsenności. Na co dzień pracuje z pacjentami z zaburzeniami snu i zdrowia psychicznego.?Jest to moim zdaniem najlepszy poradnik dotyczący radzenia sobie z bezsennością, dostępny na polskim rynku?. - dr n. med. Michał Skalski?Autorki posiadające wieloletnie doświadczenie w leczeniu osób cierpiących na bezsenność w bardzo przystępny i praktyczny sposób przedstawiają, jak można samodzielnie poprawić jakość własnego snu?. - prof. dr hab. n. med. Adam Wichniak
Dysfunkcje seksualne są powszechne, zwłaszcza jeśli są ujęte jako zaburzenia współwystępujące z innymi zaburzeniami psychologicznymi, takimi jak niepokój czy depresja. Można się więc spodziewać, że udanemu leczeniu tych zaburzeń będzie towarzyszyć poprawa, a nawet remisja drugorzędowych dysfunkcji seksualnych.
Jak do tej pory techniki terapii poznawczo-behawioralnej okazały się być najskuteczniejszymi w leczeniu zaburzeń seksualnych. Czytelnicy, oprócz informacji o samej terapii seksualnej i psychoterapii poznawczo-behawioralnej, znajdą w książce ważne informacje o farmakoterapii w seksuologii, modelach terapeutycznych w zaburzeniach psychicznych, zachowaniach i dysfunkcjach seksualnych w depresji, zaburzeniach lękowych, obrazu ciała, odżywiania czy osobowości, a także trudnościach seksualnych w uzależnieniach. W modelach terapeutycznych będzie można przeczytać o psychoterapii awersji seksualnej, hipolibidemii, zaburzeniach orgazmu i erekcji u mężczyzn, leczeniu wytrysku przedwczesnego, anorgazmii, zespołach bólowych u kobiet oraz hiperseksualności. W publikacji poruszono również takie zagadnienia, jak: fizjoterapia jako element kompleksowego postępowania w dysfunkcjach seksualnych u kobiet, trudności seksualne w psychoterapii par, terapia EMDR, elementy seksuologii w praktyce ginekologicznej i urologicznej.
Książka dotyczy istoty działalności artystycznej w przestrzeniach publicznych. Przestrzeń i miejsce w arteterapii to zagadnienie specyficzne i dość trudne w realizacji warsztatowej. Warsztaty w tym obszarze wymagają często użycia wielu materiałów i niemałej ilości czasu na realizację zamierzonych celów, i co ważne – nie z każdą grupą da się je realizować.
Publikacja składa się z sześciu rozdziałów. Rozdział pierwszy zawiera rozważania teoretyczne na temat przestrzeni i miejsca, a także roli tych elementów w arteterapii. Rozdział drugi omawia takie zjawiska artystyczne jak public art i street art, ich historię i wybrane przykłady, rozdział trzeci – podstawowe media związane z działaniami artystycznymi w przestrzeni publicznej. W rozdziale czwartym omówiono działania dziesięciu artystów public artu. Rozdział piąty skupia się na projektach profesjonalnych artystów, przedstawianych na festiwalach i w galeriach, podczas gdy rozdział szósty przybliża Czytelnikowi wybrane projekty studenckie, zgrupowane w dwóch cyklach tematycznych: Transformacje i Metamorfoza. Są to opisy realizacji wykonywanych pod kierunkiem Autorów, których inicjatorami i autorami byli studenci – ich projekty były realizowane w kilku różnych miejscach i w różnym czasie.
Książka nie jest klasycznym podręcznikiem. Jest zbiorem materiałów, przykładów działań w przestrzeni publicznej, które mogą się stać pretekstem, inspiracją do wykorzystania przez prowadzących różne własne projekty bądź warsztaty z grupami uczestniczącymi w zajęciach arteterapii, edukacji ekologicznej, artystycznej.
Patronat: Fabryka Kreatywności, Stowarzyszenie Arteterapeutów Kajros. Polski Instytut Ericksonowski, Polskie Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę.
Na temat FASD wiemy tak wiele, a wciąż za mało. Codziennie przechodzimy obok osób, które są mało rozumiane, niewłaściwie oceniane, nieodpowiednio traktowane. FASD (Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych) nie jest chorobą, nie jest widoczną niepełnosprawnością, nie jest zaburzeniem psychicznym. Jest różnorodnym zespołem trudności neurorozwojowych. Osoby z FASD potrzebują wsparcia, odpowiedniego traktowania, terapii i stymulacji rozwoju. Książka jest wprowadzeniem w rzeczywistość życia osób z FASD, których historie rozwoju są różne. To co łączy wszystkie osoby, to zespół pewnych cech, z którymi nie musieli się urodzić, gdyby nie ulegli ekspozycji na alkohol przed narodzinami. Celem niniejszego opracowania jest pokazanie, jak ważna jest odpowiednia diagnostyka i jak bardzo ważna w każdej sytuacji jest odpowiednia stymulacja rozwoju w otoczeniu życzliwych, trwale zaangażowanych osób.
Wielu z nas uważa swoje życie za mało satysfakcjonujące i wciąż żyje w przekonaniu, że większość marzeń pozostała niezrealizowanych. Szansę na zmianę tego stanu rzeczy dają Prawo Przyciągania i praktyka uważności. Uruchomiona dzięki nim pozytywna energia sprawi, że Twoje umysł i podświadomość otworzą się na zupełnie nowe możliwości. A to z kolei stanowi wstęp do niczym nieograniczonego rozwoju duchowego, dobrobytu, zdrowia i miłości. Dzięki tej książce poznasz relaksujące medytacje i proste ćwiczenia, które pomogą Ci wykreować rzeczywistość zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Samodzielnie pokonasz swoje ograniczenia mentalne i zmienisz hamujące Twój rozwój nawyki. Uruchom swoją pozytywną energię!
Zmagamy się z różnymi formami bólu psychicznego: trudnymi emocjami i myślami, nieprzyjemnymi wspomnieniami, niepożądanymi pragnieniami i doznaniami. Roztrząsamy je, martwimy się nimi, oburzamy się na nie, spodziewamy się ich nadejścia oraz boimy się ich. Cierpimy, a źródłem naszego cierpienia okazuje się nasz własny umysł. Co zrobić, by nasze życie wyglądało tak, jak tego pragniemy?Jak zwrócić się ku temu, co jest dla nas ważne, mimo odczuwania niepewności, stresu i lęku? W fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu zabiera nas dr Steven C. Hayes wybitny psycholog i klinicysta, twórca terapii akceptacji i zaangażowania. Powołując się na wyniki badań naukowych i przytaczając poruszające przykłady z własnego życia oraz z praktyki klinicznej, wyjaśnia przyczyny powszechności cierpienia i problemów psychicznych, a także wskazuje skuteczne metody radzenia sobie z nimi.Z tej książki dowiemy się, w jaki sposób zmienić własne życie nie poprzez próby pozbycia się bolesnych myśli i emocji czy ich unikanie, ale poprzez kształtowanie elastyczności psychologicznej, dzięki której zaakceptujemy owe myśli i emocje takimi, jakie są, nie pozwalając im jednak, by nami rządziły. Pozwoli nam to pomimo obaw i niepokoju żyć tak, jak tego pragniemy oraz angażować się w działania, które są dla nas ważne i w których odnajdujemy sens, co przełoży się na poprawę jakości naszego życia. Dzięki opisanym w książce technikom i ćwiczeniom wykształcimy umiejętności, które posłużą realnej zmianie życia, osobistemu rozwojowi i radzeniu sobie z problemami do tej pory postrzeganymi jako nierozwiązywalne.Jest to książka dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i innych, żyć zgodnie z własnymi wartościami i zrealizować swój prawdziwy potencjał.Steven C. Hayes to jeden z najwybitniejszych żyjących myślicieli, teoretyków psychologii i klinicystów. Wniósł ogromny wkład w rozwój psychologii. Jest twórcą terapii akceptacji i zaangażowania, która stała się podstawową metodą pracy w przypadku wielu problemów psychicznych. W niniejszej książce opowiada bardzo osobistą historię o źródłach i powstaniu tej terapii. Pisząc z myślą o szerokim gronie odbiorców, czytelnie przekłada jej naukowy i kliniczny wymiar na konkretne zasady, którymi można się kierować w życiu. Zasady te odnoszą się nie tylko do cierpienia psychicznego, ale także do chorób fizycznych, relacji, korporacji, społeczeństwa i kultury. Książka jest szczera, pełna współczucia i bardzo wnikliwa. Jej lektura zmieni twoje życie, wyzwalając twój umysł dr Stefan G. Hofmann profesor psychologii, Boston University.Czerpiąc z najnowszej wiedzy z dziedziny psychologii, jak również filozofii i religii, Steven C. Hayes, jeden z czołowych psychologów na świecie, proponuje antidotum na ludzkie zmagania i rozpacz. Każdy, kto doświadcza niepokoju, depresji czy bólu i dąży do emocjonalnego dobrostanu, powinien zapoznać się z zaskakującymi odkryciami, o których mowa w tej dobrze napisanej i przystępnej książce David H. Barlow, prof. em. psychologii i psychiatrii, założyciel Center for Anxiety and Related Disorders na Boston University.
Poznaj kultowe medytacje stworzone przez odkrywców Prawa Przyciągania! Autorzy wyjaśnią, jak z ich pomocą wniknąć w Wir, będący Twoją Rzeczywistością Wibracyjną. Jest on gwarantem spełnienia wszystkich Twoich marzeń! Naucz się dostrajać do niego swój umysł oraz zsynchronizować z nim oddech. Odkryj medytacje, które nie tylko pomogą Ci osiągnąć ogólny i fizyczny dobrostan, obfitość finansową oraz sukces w relacjach, ale również odprężą Cię, uspokoją emocje i wpłyną korzystnie na Twoje zdrowie. Wykorzystując Prawo Przyciągania i dostrajając je do własnych potrzeb za pomocą medytacji, będziesz mógł osiągnąć to, o czym zawsze marzyłeś! Spełnienie i szczęście to Twój naturalny stan, odkryj go dzięki medytacjom!
Książka koncentruje się na kilku obszarach istotnych dla tej problematyki.
Obszar pierwszy to zagadnienia merytoryczno-naukowe dotyczące tego, czym jest zaburzenie, jak jest klasyfikowane oraz jaka jest najnowsza wiedza dotycząca etiologii zaburzenia w kontekście integracji wiedzy z wielu dziedzin nauki.
Obszar drugi skierowany jest do pedagogów, terapeutów, nauczycieli i tych wszystkich, którzy zawodowo zajmują się pracą z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Trzeci obszar natomiast związany jest z rodziną i skierowany jest do rodziców na indywidualny tok myślenia i wspierania rozwoju dziecka przy jego pełnej akceptacji i uruchomieniu przez nich działań stymulujących u nich, a pośrednio u dziecka, właściwe zachowania społeczno-emocjonalne. Spajającym całość są dwa unikatowe projekty skierowane do wszystkich odbiorców, dotyczące skutecznej pracy nad lękiem i nad rozwojem kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Jeśli zmagasz się z uzależnieniem lub konsekwencjami traumy, sięgnij po ten poradnik napisany przez wybitną specjalistkę w dziedzinie leczenia tych problemów!
Doświadczenia traumatyczne i uzależnienia to jedne z najbardziej powszechnych, jednocześnie najbardziej skrywanych, a nawet wypieranych problemów. Dr Lisa M. Najavits, opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu klinicznym oraz aktualnych wynikach badań naukowych, prezentuje w tej książce autorską skuteczną i sprawdzoną metodę radzenia sobie z tymi problemami. Tłumaczy, jakie jest powiązanie między traumą i uzależnieniami, i daje konkretne wskazówki, jak powrócić do zdrowia i znowu cieszyć się życiem.
Dzięki tej książce dowiesz się:
jak poprawnie interpretować sygnały, które wysyła twoje ciało
co zrobić, aby przestać się obwiniać i umieć spojrzeć na siebie z miłością i współczuciem
jak ograniczać swoje destruktywne zachowania, a rozwijać te, które przyspieszają powrót do zdrowia
jak wyznaczać sobie realistyczne cele i jak je osiągać we właściwym dla siebie tempie.
Autorka nie wymaga, byś dokonał szczegółowej analizy swoich traumatycznych doświadczeń lub uzależnień. Raczej delikatnie prowadzi cię za rękę i – cały czas okazując ci wsparcie – przeprowadza cię przez proces powrotu do zdrowia psychicznego. Umieszczone w książce wypowiedzi osób, które wyleczyły się z traumy i wyszły z uzależnienia, są dowodem, że to naprawdę jest możliwe! W każdym rozdziale tej książki znajdziesz praktyczne ćwiczenia oraz pytania, jakie dr Najavits zadaje pacjentom w gabinecie psychologicznym.
Autorka w ciepły, pełen akceptacji i wsparcia sposób pomaga oswajać lęk i wstyd związany z traumą i uzależnieniem. Uczy, jak porzucać stereotypy, krzywdzący język i oceny oraz budować postawę współczucia i szacunku wobec samego siebie. Dostajemy do rąk bardzo wiele praktycznych narzędzi – kwestionariuszy, ćwiczeń i pytań – które inspirują i pobudzają do wewnętrznej analizy. Poradnik polecam zarówno osobom, które rozważają sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną, jak i tym, którzy już z niej korzystają, a chcieliby zintensyfikować ten proces i popracować bardziej samodzielnie.
Magdalena Ryszka, psycholog, psychoterapeuta
Bardzo ważna pozycja w dziedzinie psychologii i świetny praktyczny poradnik zarówno dla terapeutów, jak i dla osób zmagających się z traumą i uzależnieniami. Doktor Najavits proponuje skuteczne strategie i metody, które umożliwiają trafne zdiagnozowanie problemu i wskazują konkretne możliwe działania terapeutyczne. Co najważniejsze, autorka na każdym etapie drogi tłumaczy w obrazowy i przekonujący sposób, co tak naprawdę dzieje się w psychice człowieka, jakie mechanizmy wpływają na nasze konkretne zachowania i na czym polegają złożone zależności między problemem traum i uzależnień.
Adam Ligęza, psychoterapeuta
Dr Lisa M. Najavits jest wykładowcą psychiatrii na Uniwersytecie Massachusetts i dyrektorem organizacji Treatment Innovations LLC, która prowadzi badania i szkolenia z zakresu zdrowia psychicznego i uzależnień. Przez 25 lat była wykładowcą psychologii w Harvard Medical School. Jest uznaną badaczką w dziedzinie leczenia uzależnień i stresu pourazowego (PTSD), autorką bestsellerowej książki Poszukiwanie bezpieczeństwa. Terapia PTSD i nadużywania substancji psychoaktywnych.
Publikacja w syntetyczny sposób przedstawia całokształt zagadnień odnoszących się do pracy socjalnej ze skazanymi z uwzględnieniem ich sytuacji osobistej i rodzinnej oraz różnych okoliczności odbywania kary. Czytelnik znajdzie tu odniesienie do teorii i praktyki pracy socjalnej i resocjalizacji: pozna wspólne cele i metody pracy obu dyscyplin oraz przykłady dobrej koordynacji pomiędzy pracownikami socjalnymi i innymi służbami. Książkę wieńczy dziesięć punktów systematyzujących przedstawiane treści, które mogą stanowić podręczny przewodnik dla pracowników socjalnych, przedstawicieli innych służb społecznych i pracowników organizacji pozarządowych.
Sięgnij po wygraną - odważnie i z pewnością siebie!
Lubimy wygrywać. Ale nie zawsze chcemy wygrywać. To tylko pozorna sprzeczność - często nie jesteśmy na wygraną gotowi i ze strachu wycofujemy się tuż przed metą. A startujemy w przeróżnych konkurencjach niemal każdego dnia - menedżer pracujący nad projektem, uczeń marzący o dobrej ocenie, a jednocześnie pragnący akceptacji kolegów, prawnik wygłaszający mowę przed sądem. Wszyscy, nie tylko sportowcy, jesteśmy ciągle stawiani pod presją czasu, wyniku i skuteczności.
Co zrobić, by w kluczowym momencie wykonać ostateczny krok w kierunku wygranej? Jak mimo początkowych porażek wytrwale iść po zwycięstwo? Czyli po prostu - jak wygrywać? Paulina Mechło, autorka bestsellerów z dziedziny treningu intelektu, i Katarzyna Selwant, trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu, która o wygrywaniu wie dużo, przekonują, że jest ono w zasięgu każdego z nas. O ile sami zechcemy. Wystarczy tylko konsekwentnie trenować. W ciągu 31 dni - dzięki ćwiczeniom z zakresu koncentracji, pewności siebie, pozytywnego myślenia, radzenia sobie ze stresem, uważności i odporności psychicznej - nauczysz się, jak odważnie iść po wygraną, jak szukać rozwiązań, jak konsekwentnie wypracować trwały sukces.
Tej książki się nie czyta - z tą książką się WYGRYWA!
O autorach
Paulina Mechło — psycholog, neurokognitywista. Jest laureatką nagrody Teofrasta za książkę Trening intelektu — wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni. Prowadzi autorskie treningi grupowe oraz indywidualne usprawniające intelekt i funkcje poznawcze dla osób w różnym wieku zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Katarzyna Selwant — psycholog olimpijski, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, mówca motywacyjny, komentator wydarzeń sportowych. Jedyna kobieta powołana przez PKOl jako nominowany psycholog na igrzyska olimpijskie w Londynie. Autorka książek Zejdź z kanapy i Siłownia umysłu oraz wielu artykułów poświęconych psychologii sportu, motywacji i sukcesu. Współpracuje z zawodnikami kadr olimpijskich i narodowych, sportów indywidualnych i zespołowych, a także amatorami, od najmłodszych po seniorów. Trzykrotna mistrzyni Polski w curlingu. Specjalista do spraw psychologii sportu w mediach, regularnie udziela wywiadów między innymi w TVN, TVN24, TVP, Polsacie oraz Polskim Radiu.
www.psycholog-sportowy.pl
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?