W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Książka Socjoterapia młodzieży. Studium psychologiczno-pedagogiczne to kompendium wiedzy na temat tej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej skierowanej do młodzieży z grup ryzyka. Autorki rozumieją socjoterapię jako grupową pomoc polegającą na intencjonalnym uruchamianiu czynników pomocowych, które występują między członkami grupy, w relacji z socjoterapeutą i w procesie grupowym. Celem tego oddziaływania jest uaktywnienie potencjału rozwojowego, zapobieganie kształtowaniu się zaburzeń i problemów zdrowotnych oraz zmiana trajektorii rozwoju i wzmocnienie mechanizmów zdrowia i/lub osłabienie patomechanizmu utrzymującego problemy psychospołeczne.
Czytelnik znajdzie tu:
Charakterystykę adolescencji jako okresu przejścia między dzieciństwem a dorosłością oraz określenie zadań rozwojowych młodzieży. Opis socjoterapii jako szczególnej formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, lokującej się między modelami zdrowia i zaburzeń. Informacje na temat diagnozowania w socjoterapii jako wieloaspektowego i celowego procesu zbierania informacji, stawiania hipotez diagnostycznych oraz ich weryfikacji. Analizę socjoterapii jako sposobu pomagania w drodze uruchamiania procesu grupowego i aktywowania czynników pomocowych. Wiedzę na temat pożądanych cech socjoterapeuty: kompetencji psychologiczno-pedagogicznych, diagnostycznych, pomocy grupowej, pracy pomocowej z młodzieżą, autoedukacyjnych i moralnych, a także tożsamości zawodowej socjoterapeuty. Uznajemy doniosłe znaczenie okresu adolescencji jako czasu obdarzonego silnym potencjałem rozwojowym, podczas którego istnieją niepowtarzalne możliwości wsparcia rozwoju i pomocy dla nastolatków. Młodzież uczestniczącą w socjoterapii postrzegamy jako jednostki, które dysponują osobistym potencjałem umożliwiającym im coraz bardziej niezależne i podmiotowe życie, dokonywanie samodzielnych wyborów oraz kształtowanie własnej biografii, ale także jako osoby, które lokują się w grupach zwiększonego ryzyka, ponieważ borykają się z różnego typu problemami w funkcjonowaniu psychospołecznym.
Z tekstu
Kluczem do szczęścia i równowagi jest życie z większą świadomością Każdy z nas goni za szczęściem. Żyjemy za szybko. Nasze życia wypełnione są pracą, rodziną, przyjaciółmi, obowiązkami. Spadają na nas coraz to nowe kłopoty. Rozpamiętujemy przeszłość, zamartwiając się o przyszłość. Doprowadzamy się do kresu wytrzymałości, chwytając się byle czego, by tylko odmienić nasz los. Gonimy za coraz to nowym celem. Nękani przez niepokój, nieustannie o coś zabiegamy, do czegoś dążymy, nie znajdując w niczym satysfakcji. Choć każda chwila jest dobra, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kim naprawdę jesteśmy, niewielu z nas chce poznać odpowiedzi. Otóż życie z większą świadomością i refleksją pomoże Ci być szczęśliwszym i bardziej zrównoważonym we wszystkim, co robisz. Taką „terapię” oferuje wgląd w filozofię i zasady buddyzmu zen.
Jak dzięki sile emocji odnieść sukces, zrealizować cele, stworzyć pełen miłości i szczęścia związek, naprawić relacje? Czy można to osiągnąć dzięki duchowemu rozwojowi? Książka z przykładami afirmacji i medytacjami do komunikacji z Uniwersum to Twoja motywacja, która przyniesie odpowiedzi na pytanie, jak zmienić swoje życie. Gdy otworzysz umysł, zrozumiesz ukrytą moc kierowania emocjami i kreowania życia, jakiego pragniesz. Czujesz się bezsilny, smutny? Zastosuj jedną z prostych medytacji, aby wznieść się ponad strach. Chcesz poczuć się bogaty, zainspirowany? Jedna z głębokich kontemplacji zawartych w książce pomoże Ci zmienić Twoją teraźniejszość z wykorzystaniem Prawa Przyciągania. Stwórz wymarzone życie z pomocą Wszechświata.
Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem
Apatia, ciągłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, brak energii… i poczucie dezorientacji, bo dotychczas satysfakcjonująca i lubiana praca nagle stała się koszmarem i pułapką, z której nie sposób się wyrwać. Wypalenie zawodowe, jeszcze niedawno bagatelizowane, urosło do rangi choroby cywilizacyjnej. Problem jest na tyle poważny, że Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała się umieścić ten syndrom w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób.
W zalewie poradników dających łatwe rozwiązania książka Anselma Grüna wyróżnia się całościowym podejściem do człowieka. Doświadczony psychoterapeuta i współczesny autorytet w dziedzinie psychologii proponuje działania, które pomogą zintegrować umysł, ciało i ducha. Radzi: nie walcz za wszelką cenę o lepszą organizację dnia, a zadbaj o relacje z innymi i przede wszystkim z samym sobą.
Autor nie poprzestaje na teoretycznych poradach, ale podsuwa konkretne rozwiązania – rytuały, które pozwolą odzyskać wewnętrzną równowagę i utraconą satysfakcję.
Odkryj, jak działa polski mindhunter.Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy podejrzanego? Czy istnieją jakiekolwiek prawidłowości w działaniu sprawców?Jan Gołębiowski, najbardziej znany profiler kryminalny w Polsce pokazuje tajemnice swojej pracy. Główny bohater serialu dokumentalnego Zawód: Profiler (CBS Reality Polska) przez lata współpracował z policją, obecnie szkoli organy ścigania i jest wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.Ktoś może powiedzieć, że książka jest potencjalnym podręcznikiem dla ewentualnych przestępców, pomagającym im umknąć przed wymiarem sprawiedliwości. Nie jest to prawda, chcę bowiem pokazać, że zbrodnia doskonała nie istnieje. Każdego sprawcę można ująć ().Każdy przestępca jest do zidentyfikowania, ponieważ nawet najmniejsze jego działanie a musi działać, żeby dokonać przestępstwa zostawia ślad. Ten zaś może być użyty do jego identyfikacji. Mogą to być ślady fizyczne, takie jak odcisk linii papilarnych czy kropla śliny, lub ślady bardziej ukryte: ślady zachowania nazywane behawioralnymi, czyli właśnie dane, z jakich korzysta się przy budowaniu profilu kryminalnego.
Monografia dotyczy specjalistycznego wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną w uzyskaniu maksymalnego stopnia samodzielności życiowej w odniesieniu do ograniczeń i możliwości tej grupy. W publikacji zaprezentowano praktyczne rozwiązania dotyczące przygotowania młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną do wejścia na rynek pracy, w tym analizie poddano rolę rodziców oraz wskazano działania szkół przysposabiających do pracy, w szczególności model praktyk wspomaganych.
Książka adresowana jest do naukowców, których zainteresowania koncentrują się wokół problematyki aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz praktyków pedagogów specjalnych, nauczycieli, pracowników socjalnych, doradców zawodowych i pośredników pracy, studentów kierunków społecznych oraz osób z niepełnosprawnościami i rodziców.
Najnowsza książka Eline Snel, autorki „Uważności i spokoju żabki” i „Mojej supermocy”, tym razem dla rodziców dzieci od 18 miesięcy do 4 lat. Oczywiście z nagraniami dla rodziców i ich maluchów.
Dziecko w wieku od 18 miesięcy do 4 lat nie nauczy się jeszcze medytować. Można jednak nauczyć je:
zauważać to, co dzieje się w jego ciele,
zauważać to, co dzieje się w jego głowie,
relaksować się,
lepiej spać.
Od 3 roku życia można zacząć pierwsze ćwiczenia wprowadzające w uważność (jak test spaghetti i zwracanie uwagi na oddech).
Jak wiadomo, dziecko uczy się przez naśladowanie. Nie ma innej możliwości, jeśli pragniemy nauczyć dziecko uważności – sami musimy ją praktykować, to znaczy umieć wracać uwagą do tu i teraz oraz do ciała i oddechu.
Nie zawsze jest to łatwe, bo rola rodzica bywa stresująca, a porady i wytyczne, jakie otrzymują młodzi rodzice, często sprzeczne ze sobą. To dlatego ta książka uczy rodziców i dzieci świadomości ich emocji i praktyki uważności. Uczy trudnej sztuki bycia uważnym rodzicem i proponuje ćwiczenia takie jak masaże i zabawy z najmłodszymi.
„Uważność małej żabki” to książka, która uczy dzieci i rodziców uważności, harmonii i zaufania.
Nagrania
MEDYTACJE DLA DZIECI
1. Orzeźwiający masaż: Ćwiczenie na pobudzenie, od 2 roku życia (3,5 min.)
2. Domek pluszaków: Ćwiczenie wyobraźni, by poczuć się bezpiecznie, od 3 roku życia (3 min.)
3. Dobranoc, od 3 roku życia (3 min.)
OPOWIADANIA MEDYTACYJNE DLA DZIECI
4. Oddech małej żabki. Opowieść o świadomości oddechu, od 3 roku życia (3 min. 15 s)
5. Specjalne miejsce w moim sercu. Opowieść dodająca pewności siebie, od 3 roku życia (2 min.)
6. Tajemnica śpiącego zwierzątka. Opowieść na lepszy sen, od 2 roku życia (3 min.)
MEDYTACJE DLA DOROSŁYCH
7. Świadomy oddech (11 min. 30 s)
8. Zatrzymaj się i usłysz siebie (9 min.)
9. Pomoc w rodzicielskim stresie (12 min. 30 s)
10. Dbam o swoje ciało (9 min. 30 s)
11. Być życzliwym dla siebie i dla innych (10 min.)
Głosu użyczyła Agnieszka Marszałek (Akademia Uważności)
Rozwijamy się i jesteśmy kształtowani w rodzinie. Doświadczenia z niej wyniesione – dobre lub złe – wywierają niezatarty wpływ na nasze życie. By zrozumieć drugiego człowieka, odwołujemy się do jego historii rodzinnej. Żadnej sferze naszej egzystencji nie przypisujemy tak wielkiego znaczenia, jak życiu rodzinnemu.
A jednak odpowiedź na pozornie proste pytanie: czym właściwie jest rodzina?, nie jest łatwa, zwłaszcza współcześnie. Obserwujemy różnorodność form życia rodzinnego, wielość problemów, z jakimi zmagają się systemy rodzinne.
Zespół znakomitych polskich familiologów przygotował podręcznik, którego celem jest usystematyzowanie współczesnej wiedzy na temat rodziny. Znajdują się w nim informacje na temat:
funkcjonowania systemu rodzinnego – funkcji i ról rodzinnych, komunikacji i narracji rodzinnych, więzi, transmisji międzypokoleniowej;
nietradycyjnych form życia rodzinnego – rodzin zrekonstruowanych, adopcyjnych, wielokulturowych i innych;
problemów życia rodzinnego – choroby w systemie rodzinnym, problemów prokreacyjnych, przemocy;
współczesnych nurtów w terapii rodziny, rytuałów rodzinnych, pozytywnej psychologii rodziny.
Walorem tej monografii jest to, że stanowi ona nowe spojrzenie na różne problemy życia rodzinnego z perspektywy współcześnie zachodzących przemian społecznych oraz to, że w polskiej literaturze psychologicznej niewiele jest opracowań tak wieloaspektowo traktujących współczesne problemy życia rodzinnego.
Z recenzji prof. Teresy Rostowskiej
Kontynuacja bestsellerowej książki Ciało pamięta Bolesne doświadczenia odciskają piętno nie tylko na psychice, ale również pozostawiają ślad w ciele: powracające koszmary, flashbacki, blokady mięśniowe czy zachowania dysocjacyjne to znamiona przebytej traumy. Babette Rotschild uczy, jak dzięki terapii oraz pracy z ciałem, odzyskać poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta, prezentuje nowe, rozbudowane strategie i zasady bezpiecznego wychodzenia z traumy, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Są one przydane w pracy zarówno z osobami wykazującymi gotowość do zmierzenia się ze swoją przeszłością jak z tymi, które wolą do niej nie wracać. Autorka na konkretnych przykładach pokazuje, jak wykorzystać wiedzę o funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego i jego reakcji na stres w leczeniu traumy, w jaki sposób regulować stabilność klienta w trakcie sesji oraz jak umiejętnie wykorzystywać pozytywne wspomnienia i markery somatyczne, by przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym i podczas terapii. Innowacyjny pomysł włączenia do terapii traumy elementów medytacji relaksacyjnej, praktyki uważności czy jogi pomaga skoncentrować się na teraźniejszości i zaakceptować przeszłe traumatyczne doświadczenia. Babette Rothschild odwołując się do swoich doświadczeń, zarówno sukcesów jak i popełnionych błędów, daje wskazówki umożliwiające zwiększenie efektywności terapii. Niniejsza publikacja to lektura dla terapeutów pracujących z osobami po przebytej traumie. Dzięki tej ksiażce: Dowiesz się, jak stabilizować nowego klienta, który ulega dysocjacji na skutek uporczywych flashbaków wywołanych traumą Zrozumiesz funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego Nauczysz się identyfikować i wykorzystywać ukryte zasoby somatyczne Poznasz sposoby wykorzystania dobrych wspomnień i markerów somatycznych w terapii Tom 2 publikacji Ciało pamięta poszerza zakres możliwości dostępnych terapeutom traumy oraz skłania ich do tego, by w objawach klinicznych dostrzegali zasoby. Autorka przystępnie wyjaśnia, jak terapeuci mogą wykorzystać zasoby straumatyzowanych osób oraz świadomość stanu fizjologicznego klienta w celu zaplanowania jego podróży ku zdrowiu". Stephen W. Porges, autor książki Teoria poliwagalna. Przewodnik TOM ZAWIERA: CZĘŚĆ I. TEORIA I ZASADY • Rewolucja w terapii osób po urazie psychicznym • Precyzja regulacji autonomicznego układu nerwowego • Bezpieczeństwo wymaga wszystkich zmysłów. Stabilizacja sensoryczna • Ożywianie zapomnianej sztuki. Planowanie terapii traumy CZĘŚĆ II. PRAKTYKA. ZASTOSOWANIE TEORII • Proste zasoby regulują, a nawet leczą traumę • Moc dobrych wspomnień. Skuteczne antidotum na traumatyczne wspomnienie • Wyznaczanie tempa, dozowanie i organizacja • Adaptacja technik uważności, MBSR i jogi do potrzeb osób z PTSD Babette Rothschild, MSW, od kilkudziesięciu lat pracuje jako klinicystka. Jest autorką i redaktorką cenionych książek na temat leczenia następstw traumy i pokrewnych zagadnień, w tym bestsellerowej pozycji Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym (WUJ, 2014). Po kilkuletnim pobycie w Danii, gdzie studiowała i pracowała, wróciła do rodzinnego Los Angeles. Obecnie pisze, prowadzi superwizje i naucza, realizując jednocześnie wymagający harmonogram międzynarodowych wykładów, szkoleń i konsultacji.
Spójrz na swoje życie oczami BogaW codziennym zgiełku trudno nam zatrzymać się, popatrzeć spokojnie na otaczającą rzeczywistość i docenić ją. Trwanie w bliskości z Jezusem pomaga jednak przyjąć Bożą perspektywę, a dzięki temu dostrzec, że nasze życie jest wyjątkowe. Jak to osiągnąć?Jednym z niezawodnych sposobów na to, aby wypełnić życie nadzieją, jest medytacja biblijna. Lektura Pisma Świętego przybliża nas do Chrystusa, oświetla życiową drogę i sprawia, że nasze serce staje się pełne pokoju.Autor książki, uznany i doświadczony rekolekcjonista, pokazuje, jak możemy nawiązać przyjacielską relację z Panem Bogiem i zaspokoić potrzebę duchowego rozwoju. Korzystając ze swojego doświadczenia, proponuje ponad 70 medytacji i kontemplacji opartych na metodzie św. Ignacego Loyoli.Stanisław Biel SJ (ur. 1961) - rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor licznych książek i artykułów z dziedziny duchowości.
Autor wykorzystuje głęboką mądrość nauk Buddy i przekazuje je zachodniemu czytelnikowi w sposób zrozumiały i jednocześnie dowcipny. Dzięki temu może on poprawić nie tylko swoją praktykę medytacyjną, ale również odczuwać więcej satysfakcji z życia codziennego. W swojej nowej książce opartej na przystępnej formule pytań i odpowiedzi Autor tłumaczy jak:o osiągnąć uważność niedźwiedzia w praktyce medytacyjnej, o zaprzyjaźnić się ze strasznymi myślami, które pojawiają w naszych głowach, gdy próbujemy wyciszyć umysł,o komfortowo podróżować metaforycznym Buddha Air, aby zrelaksować się na drodze do nirwany,o poradzić sobie z atakami paniki i depresją,o uwolnić się od gonitwy myśli,o praktykować medytację metty, chodzoną i miłującej dobroci,o odkryć rozkosz medytacji, która jest większa niż seks.Udana medytacja - szczęśliwe życie
Wsłuchaj się w problemy nastolatka i dowiedz się, jak go wspierać w zmaganiu z nimi!Jakie objawy mogą sugerować, że nastolatek cierpi z powodu depresji, nadmiernego lęku, uzależnienia lub zaburzeń odżywiania? Jak rozmawiać z młodymi ludźmi, by naprawdę ich zrozumieć i przekonać do przyjęcia pomocy? Na te i wiele innych niezwykle ważnych pytań odpowiedzi daje Roy Petifils, terapeuta specjalizujący się w pracy z młodzieżą w wieku 14-20 lat. Swoją książkę kieruje zarówno do rodziców niepokojących się o swoje dzieci, jak i do nauczycieli oraz wychowawców, którzy powinni umieć zauważyć różnego rodzaju problemy swych podopiecznych i właściwie na nie zareagować.Dzięki cennym radom Roya Petifilsa wszyscy mający kontakt z nastolatkami mogą poznać: zjawiska psychologiczne towarzyszące procesowi dojrzewania; metody skutecznej komunikacji z nastolatkiem; najczęstsze przyczyny zaburzeń psychicznych wśród nastolatków; sposoby wspierania nastolatków w najtrudniejszych chwilach; niepokojące objawy i zachowania, które wymagają konsultacji specjalistycznej; zasady właściwego doboru specjalistów.Jest to książka, która stanowi bardzo dobre wprowadzenie do tematu dorastania i trudności, z jakimi zmaga się dzisiejsza młodzież. Mimo kryzysu autorytetów autor wyraźnie podkreśla znaczącą rolę dorosłych w kształtowaniu dojrzałych postaw, które mogą uwolnić młodych od nadmiernego lęku, smutku, perfekcjonizmu, rozczarowania i stresu. W przystępny sposób pokazuje sprawdzone metody, których zastosowanie pozwala młodym ludziom odnaleźć emocjonalną i duchową wolność. Warto zaznaczyć, że każde emocje, i te przyjemne, i te trudne domagają się przeżycia i lepiej je odreagować niż im zaprzeczać czy przed nimi uciekać. Dorośli (rodzice i pedagodzy) znajdą tu informacje i narzędzia, które zbudują ich pewność siebie i pozwolą być dla młodego pokolenia stabilnym oparciem, jasnym drogowskazem pewnych wartości i skutecznych, dojrzałych postaw życiowych. Niewątpliwym atutem książki jest to, że zamiast narzekać na współczesną młodzież autor dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z nastolatkami i w przejrzysty sposób porządkuje sposoby pracy, które pomagają mu być skutecznym w tym, co robi. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc młodym ludziom radzić sobie z presją, niezdrową rywalizacją, napięciem, stresem czy lękiem - ta pozycja jest dla ciebie.Michał Kuś, psychoterapeuta, współzałożyciel Manresy - Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej. ROY PETITFILS od ponad 25 lat pracuje z nastolatkami w szkołach, parafiach oraz we własnym gabinecie terapeutycznym. Prowadzi konferencje oraz szkolenia dla młodych ludzi i ich opiekunów w USA i Kanadzie.
Twoja podświadomość skrywa ogromną wiedzę na Twój temat. Abyś mógł z niej skorzystać, powinieneś posiąść wiedzę o tym, jak otworzyć trzecie oko. Dzięki tej publikacji przede wszystkim poznasz wszystkie aspekty prawidłowej pracy szyszynki, która ma decydujący wpływ na otwarcie trzeciego oka. Odkryjesz zasady pracy z energią oraz uzdrawiania i psychologii kwantowej. Dowiesz się, jak wykorzystać tę wiedzę do podejmowania życiowych decyzji, odzyskania zdrowia czy planowania przyszłości. Poznasz naturalne terapie, afirmacje i medytacje, które ułatwią Ci otwarcie trzeciego oka. Odkryjesz swój kwantowy umysł i wykorzystasz go do realizowania swoich celów. Czerp z nieograniczonej wiedzy wszechświata.
Ta książka jest zaproszeniem do wędrówki. Autor wprowadza Czytelnika w koncepcję narracyjnej terapii więzi i możliwości jej zastosowania w pracy z parą. Opis kolejnych etapów psychoterapii dr Szymon Chrząstowski wspiera zwięzłym studium pracy z parą. Obficie korzysta przy tym z tekstów kultury i dzieł sztuki, czyniąc lekturę fascynującą przygodą. Niech jednak nie zwiedzie Czytelnika lekkość tekstu. W tej przystępnej formie Autor mówi bowiem o rzeczach poważnych – o tym, jak można pomóc parom, które przeżywają kryzys w swoim związku.
Terapia oparta na narracyjnej teorii więzi łączy istotne nurty myślenia psychoterapeutycznego: współczesną teorię przywiązania, teorię narracyjną, teorię traumy oraz teorię systemów. Pozwala zastosować je w systemowej pracy z pacjentami, parami, rodzinami oraz zespołami i organizacjami.
U podstaw tej integracji leżą odkrycia neuronauki, które pokazują kluczową rolę zaufania i intymności w naszych bliskich relacjach oraz to, w jaki sposób brak obecności bliskiej osoby – chroniącej, wspierającej i przywracającej wiarę w siebie – sprawia, że doświadczane zagrożenie nie może zostać w pełni zintegrowane przez system nerwowy. Język narracyjnej teorii więzi pozwala na pełniejszy opis cierpienia, jakie przeżywamy w bliskich związkach w ciągu całego życia, wraz z jego międzypokoleniowym rozumieniem. Jednocześnie daje konkretne wskazówki do pracy terapeutycznej.
Ze Słowa wstępnego prof. Arlene Vetere i prof. Rudiego Dallosa
Codzienne zmagania z lękiem i stresem stoją na przeszkodzie przyjęciu bożego pokoju. Ta książka pokaże, jak uwolnić się od samozadowolenia i strachu i przemienić je w wolność. Jako społeczeństwo doświadczamy kolektywnych ataków paniki. Martwimy się o zdrowie, politykę i inne rzeczy, nad którymi nie mamy kontroli. Wówczas pojawia się rozczarowanie. Ogarnia nas mentalne i emocjonalne zmęczenie. Zaczynają przeważać strach i niepokój. Rebekah Lyons na podstawie własnych zmagań z depresją dzieli się sposobem na osiągnięcie spokoju, pasji i poczucia celowości swojego życia. Jej cztery proste rytmy – Odpoczynek, Odnowa, Połączenie i Tworzenie – pomogą zastąpić stres i lęk życiem pełnym sensu. Zawarte w tej książce historie i praktyczne ćwiczenia pomogą pokonać niepokój za pomocą codziennych nawyków, utrzymać się w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym oraz odnaleźć radość życia i przywrócić dobre relacje z bliskimi.
Wstajesz rano i sięgasz po telefon? Nieustannie sprawdzasz media społecznościowe? Natychmiast reagujesz na dźwięk powiadomień? Jedziesz do pracy i grasz na telefonie? Kładziesz się spać, dopiero gdy upewnisz się, że przeczytałeś już wszystkie wiadomości? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania pozytywnie, to być może jesteś uzależniony od telefonu.Smartfon to potężne urządzenie, które z pewnością na wiele sposobów poprawiło twoje życie, ale korzystanie z niego może zabierać zbyt wiele czasu.Ta książka jest dla ciebie, jeśli:twój dzień jest wypełniony niekończącym się sprawdzaniem nowych wiadomości,brak powiadomień, czy esemesów wzbudza twój niepokój,nie możesz powstrzymać się od dawania polubień,nie kontrolujesz czasu spędzonego na czatach czy w internecie,grasz lub oglądasz seriale i czujesz, że jeśli nie dokończysz, to świat się zawali.Uzależnienie od telefonu jest podobne do uzależnienia od hazardu i nadużywania alkoholu. Może przytrafić się każdemu. Jego konsekwencje obejmują stres, depresję, bezsenność i nie tylko. Niniejszy poradnik pokazuje, jak zrozumieć nałogowe zachowania i jak one kontrolują nasze życie. Wykorzystując praktyczne wskazówki i interaktywne ćwiczenia, można powstrzymać niezdrowe nawyki i odzyskać wewnętrzny spokój.Hilda BurkeJest psychoterapeutą, doradcą dla par oraz life coachem. Wykłada gościnnie w London College of Fashion, University of the Arts w Londynie i jest wolontariuszką w więzieniu Wormwood Scrubs. Absolwentka Centre for Counselling and Psychotherapy Education, gdzie ukończyła kurs psychoterapeuty transpersonalnego i studia podyplomowe. Prowadzi prywatną praktykę w Londynie.Każdy musi odłożyć telefon i wziąć tę książkę.Catherine Gray, autorka bestsellerowej książki The Unexpected Joy of Being SoberUznając wiele zalet smartfonów, ta książka ilustruje także, jak bardzo one sprawiły, że jesteśmy niespokojni i poranieni.Louise Chunn, założyciel welldoing.org i redaktor Planet MindfulTo dobrze opracowana i pouczająca lektura, pełna praktycznych wskazówek, jak poprawić jakość życia poprzez zmniejszenie zależności od urządzeń cyfrowych.Dr ine Kelly, neurobiolog i profesor nadzwyczajny w fizjologii, Trinity College Dublin
Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposóbMedytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy, jak zwolnić, cieszyć się życiem, stawiać czoła codziennym trudnościom. Dzięki niej możesz odnaleźć wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę, o które coraz trudniej w dzisiejszym świecie.Christophe Andr, znany francuski psychiatra i psychoterapeuta, na przykładzie własnych doświadczeń oraz potwierdzonych badań naukowych pokazuje, jak użytecznym i niosącym korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. W prostych, jasnych słowach objaśnia jej tajniki. Tłumaczy również, czym jest praktyka, co ma do powiedzenia na jej temat nauka, z jakich tradycji się wywodzi, jakie są jej korzyści i ograniczenia. Pokazuje, jak zacząć i jak doskonalić jej technikę.Ta książka przekaże Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o medytacji znajdziesz tu zarówno wyjaśnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia, które już dziś możesz zacząć wprowadzać w życie, aby uczynić je lepszym.Christophe Andr francuski psychiatra i psychoterapeuta. W latach 19922018, w ramach uniwersyteckiej służby zdrowia psychicznego i terapeutów, pracował w szpitalu Sainte-Anne w Paryżu. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Jest jednym z liderów terapii behawioralnych i poznawczych we Francji. Jako jeden z pierwszych wprowadził zastosowanie medytacji w psychoterapii. Jest autorem poradników i książek popularnonaukowych, m.in. Życie wewnętrzne czy Trzy minuty medytacji.
Jak pogodzić życie rodzinne z pracą, skupiając się na tym, co ważne? Po godzinach przełącz się na tryb dom i ciesz się szczęśliwym, uważnym rodzicielstwem! Zmęczenie i stres w pracy nie pozwalają ci na pielęgnowanie bliskich relacji z dziećmi? A popołudnia, i tak za krótkie, wypełnione są kolejnymi obowiązkami domowymi? Jeśli tak jak większość współczesnych rodziców pracujesz, doskonale znasz te problemy: ograniczony czas, ograniczona energia, ograniczona cierpliwość i zbyt wiele do zrobienia. Jak temu zaradzić? Anita Cleare, ekspertka z zakresu świadomego rodzicielstwa, w tym rzeczowym i zabawnym poradniku pokazuje krok po kroku, jak przełączać się między życiem zawodowym i prywatnym i być rodzicem obecnym emocjonalnie. Jej cenne rady pomogą zmienić życie całej rodziny, a to dzięki nowemu podejściu, które pozwoli złagodzić konflikty i nawiązać bliższy kontakt z dziećmi, jednocześnie godząc obowiązki rodzica z pracą zawodową. Autorka pokaże ci, jak wychowywać mądrzej w oparciu o trzy kluczowe elementy: jasny obraz, czego potrzebują dzieci, praktyczne narzędzia efektywnego wychowywania oraz strategie dbania o dobre samopoczucie rodziców. Oprócz tego: - zobaczysz, w jaki sposób możesz organizować czas sobie i swojej rodzinie, - nauczysz się rozwijać samodzielność u dzieci, - dowiesz się, dlaczego pozytywna uważność to twoja nowa supermoc, - odkryjesz, jak rozmawiać z dzieckiem, aby chciało cię słuchać, - przekonasz się, że warto od czasu do czasu zająć się wyłącznie sobą, bez wyrzutów sumienia. Rodzicielstwo na etacie łączy psychologię rozwojową, psychologię pozytywną i doświadczenia autorki we wspieraniu rodzin. Książka odnosi się do różnych rodzajów wyzwań wychowawczych, takich jak trudne emocje u dzieci, kłótnie między rodzeństwem, nieposłuszeństwo, planowanie dnia czy czas spędzany przez dzieci przed ekranem. Znajdziesz tu dużo wsparcia i wszystkie narzędzia niezbędne do tego, by zbudować życie rodzinne, do którego będzie chciało się wracać po długim dniu w pracy. *** Anita Cleare jest ekspertką od rodzicielstwa, ma wykształcenie akademickie i zawodowe w zakresie rozwoju dziecka i psychologii rozwojowej. Pracowała na rzecz dzieci, zarządzając wsparciem rodzin, m.in. w ośrodkach dla dzieci Sure Start, po czym stworzyła własną firmę, Positive Parenting Project, w której udziela rodzicom wsparcia w indywidualnych rozmowach, a także prowadzi seminaria, warsztaty i sesje coachingowe dla pracujących rodziców.
Uczenie się staje się jednym z kluczowych wymogów i kompetencji, jakie muszą posiąść organizacje chcące przetrwać w świecie VUCA. Coraz pilniejszym wymogiem staje się nie tylko to, czego się uczyć, ale również jak się uczyć. Co więcej, realne uczenie się powinno kłaść nacisk na rzeczywiste wykorzystywanie kompetencji w codziennej praktyce, a nie na liczbę godzin spędzanych w sali szkoleniowej. W praktyce niestety organizacje nadal zdecydowanie częściej szkolą się niż uczą. Metoda LEarNS umożliwia sprawne przejście pomiędzy ukończeniem przez uczestników formalnego szkolenia a tym, kiedy w pełni korzystają z nabytych kompetencji. Z tej książki dowiesz się: czym jest system uczenia się w miejscu pracy i jakie czynniki wpływają na jego efektywność; w jaki sposób opracować i wdrożyć w organizacji sprawne środowisko uczenia się w miejscu pracy, uwzględniające specyfikę organizacji; jak można połączyć uczenie się w miejscu pracy z realizacją zmian strategicznych lub prowadzeniem projektów o głównie operacyjnym charakterze; co jest niezbędne, by zbudować i wdrożyć system pomiaru efektywności uczenia się w miejscu pracy. Koniec kilkudniowego formalnego szkolenia nie jest rzeczywistym zakończeniem, lecz dopiero początkiem przygody z rozwojem kompetencji. Konkretne narzędzia zawarte w tej książce, a także liczne grafy, podsumowania oraz krótkie zadania po każdym rozdziale pomogą ci w efektywnym przejściu od teorii do użytecznego uczenia się w miejscu pracy. Jeżeli jesteś: zawodowym trenerem biznesu, specjalistą z zakresu learning & development (L&D), HR business partnerem, kierownikiem, zarządzającym jednostką organizacyjną, zespołem, dla którego ważne są kompetencje pracowników, to metodyka transferu, uczenia się w miejscu pracy (LEarNS) może mieć fundamentalne znaczenie dla sposobu, w jaki wykonujesz swoją pracę! *** Dr Marcin Żółtak – pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako konsultant w podejściu OD (Organization Development), prowadząc projekty doradczo-rozwojowe nastawione na wprowadzanie efektywnych zmian organizacyjnych i ich rozwój (doliczył się 140 dla 10 branż… dalej już nie liczy). Realizując projekty, pracuje w podejściu systemowym, którego jest miłośnikiem, prekursorem w Polsce i oddanym propagatorem. Projekty doradcze prowadził również w Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech i Austrii. Realizuje się również jako trener i wykładowca na studiach podyplomowych, prowadząc od 2003 roku zajęcia z zakresu rozwoju organizacji, myślenia systemowego, uczenia się organizacyjnego oraz wprowadzania zmian. Prywatnie – ojciec dwóch córek, namiętny cyklista, czytelnik i kolekcjoner książek. Oddany swojemu psu i muzyce barokowej, zwłaszcza włoskiej.
Książka stanowi pomoc w doborze trafnych narzędzi do diagnozowania rozwoju i może być wykorzystana przez różnych specjalistów pracujących z dzieckiem od urodzenia do 5. roku życia. Opisane w tej publikacji metody zostały przedstawione z perspektywy doświadczonego praktyka, czyli osoby, która posługuje lub posługiwała się nimi w ramach prowadzonych badań normalizacyjnych lub walidacyjnych, udziału w projektach badawczych, a także w ramach działalności diagnostycznej i terapeutycznej prowadzonej w różnych ośrodkach pomocy dziecku i rodzinie. Oznacza to, że większość z tych metod autorka poznała szczegółowo podczas specjalistycznych szkoleń i zdobyła wymagane uprawnienia diagnostyczne (jeśli do stosowania danej metody były takowe wymagane) lub też zdobywała doświadczenie w posługiwaniu się nimi pod opieką innych specjalistów wyszkolonych w stosowaniu określonej metody. W serii polecamy: Diagnozowanie rozwoju małego dziecka. Część 1
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?