Autorzy popularnego i nagradzanego bloga GdzieWyjechać.pl, a także kanału na YouTube Wędrowne Motyle zabierają nas w krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski — zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify. Oddajemy w Twoje ręce autorski przewodnik — leksykon inspirujących miejsc na intensywny weekend lub wymarzony krótki urlop w Polsce.
Nie czekaj i ruszaj w Polskę na weekend! A nawet na 70 weekendów!
Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy:Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie.Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych."USA TODAY"Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wejdź do królestwa bogów w tej wyjątkowej wyprawie do świata legend i mitów. Poznaj bogów, herosów, ich wrogów, sprytne i fantastyczne bestie z dwunastu mitologii - egipskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Janomamów i ludu Joruba.Niezwykłe mapy każdego z mitycznych światów wzbogacone o dowcipnie napisane opowieści oraz fakty sprawią, że "Atlas mitów" zachwyci nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.Thiago de Moraes - jako dziecko wciąż był strofowany za to, że zamiast się skupiać, bazgrolił. Nadal jest ganiony, tylko już nie za stawianie zygzaków. Kiedy nie czyta i nie rysuje starożytnych bogów, Thiago tworzy książki dla dzieci. Jest laureatem wielu nagród za ilustracje. Mieszka w południowym Londynie z rodziną.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Postawmy sprawę jasno: Greg Heffley był i pozostanie mięczakiem. Ktoś musi to wyjaśnić jego ojcu. Widzicie, Frank Heffley wciąż sobie wyobraża, że zrobi z syna prawdziwego mężczyznę, i stara się go nakłonić do uprawiania sportu. A sprawa robi się naprawdę poważna, kiedy wpada na pomysł wysłania Grega do szkoły wojskowej To już szczyt wszystkiego!Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zarządzasz grupą pracowników? Relacje interpersonalne są podstawą Twojego życia zawodowego? Ta książka, dzięki praktycznym przykładom, zadaniom i sprawdzonym koncepcjom psychologicznym ułatwi Ci kształtowanie własnych kompetencji personalnych.
Książka zatytułowana Kompetencje personalne i społeczne. Jak je rozwijać? to kolejna pozycja wydawnicza Wydawnictwa Centrum Rozwoju Edukacji EDICON powstała z myślą o uczniach i słuchaczach szkół ponadgimnazjalnych, oferująca realne wsparcie dla przyszłych absolwentów, niejednokrotnie osób wkraczających dopiero na rynek pracy. Autorki publikacji, Anna Nowak oraz Aleksandra Stanek, absolwentki psychologii, posiadające doświadczenie zarówno w pracy akademickiej, jak i coachingowej, podjęły się zarysowania znaczenia doskonalenia tzw. kompetencji miękkich w życiu zawodowym. W oparciu o koncepcje głównie psychologii społecznej, stworzyły treść wzbogaconą o liczne zadania i przykłady odwołujące się do praktyki zawodowej przedstawicieli konkretnych zawodów takich jak technik usług kosmetycznych czy technik masażysta. Tym samym książka Anny Nowak i Aleksandry Stanek nie zatrzymuje się na poziomie ogólnym, czysto teoretycznym, ale zmierza ku praktycznemu wykorzystaniu wiedzy z zakresu rozwijania kompetencji personalnych i społecznych.
W kolejnych rozdziałach autorki zwracają uwagę czytelnika na takie aspekty życia zawodowego jak budowanie właściwych relacji pracowniczych, przestrzeganie zasad wzajemnego zrozumienia i współpracy w celu tworzenia zgranego zespołu oraz podstawy efektywnej komunikacji. Nie zapominają także o indywidualnym wymiarze rozwijania kompetencji miękkich, który staje się pomocny w lepszym organizowaniu czasu pracy, w rozpoznawaniu i właściwym ukierunkowaniu osobistych emocji czy w kierowaniu zespołem ludzi i dążeniu do kreatywności. Dodatkowym atutem książki są zagadnienia dotyczące rozpoznawania i walki ze stresem oraz z wypaleniem zawodowym.
Mocne strony:
- autorki to absolwentki psychologii, posiadające doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu kompetencji miękkich;
- studium przypadku odnoszące się do konkretnych przykładów, dedykowane wybranym zawodom np. technik usług kosmetycznych;
- zadania (wraz z odpowiedziami) w każdym rozdziale,
- przypisy i bibliografia do każdego rozdziału
- treść ilustrowana rysunkami i schematami ułatwiającymi przyswajanie wiedzy,
- pytania kontrolne po każdym rozdziale,
- miejsca na notatki – pozwalają na zapisanie ważnych informacji, ułatwiają przyswajanie wiedzy;
- wybrane treści dedykowane takim kierunkom jak: opiekun medyczny, technik masażysta, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny i technik usług kosmetycznych, technik informatyk; wyróżnione w tekście;
- przejrzysta struktura tekstu (tytuły podrozdziałów wysunięte na zewnętrzny margines lub wyróżnione przez różne wielkości i kolory czcionki),
- ciekawostki, a także istotne informacje ujęte w ramki i graficznie wyróżnione z tekstu głównego.
Książka pt: WOŁYŃ. Zosia jest pierwszą z trzech powieści stanowiących serię Saga rodzinna, opisujących skomplikowane losy Polaków na Wołyniu i Kresach Wschodnich. Część pierwsza WOŁYŃ. Zosia zaczyna się tuż przed wybuchem II Wojny Światowej, w okresie poprzedzającym tragiczne losy narodu polskiego, zakończone ludobójstwem ludności polskiej dokonanym przez Ukraińców. Do czasu tzw. rzezi wołyńskiej Polacy i Ukraińcy żyli tam w symbiozie i nic nie wskazywało na tak tragiczny koniec stosunków sąsiedzkich na Wołyniu w latach 1942 i 1943, kiedy nastąpiło apogeum. Główną bohaterką tej części sagi jest Zosia Kalińska - córka Polaka i Ukrainki, dorastająca z braćmi w rodzinnym majątku na Wołyniu. Tu zakochuje się w Adamie Dobrzyńskim, młodym pracowniku jej ojca. Gdy zaczynają się pogromy Polaków, dziewczyna wyjeżdża z matką i młodszym bratem – Igorem, do Krakowa. Ojciec - Bonawentura, starszy brat - Wiktor i ukochany - Adam, zostają na Wołyniu, by razem z innymi odeprzeć ataki UPA.
W okupowanym Krakowie Zosia przypadkowo natrafia na ślad działalności konspiracyjnej i poznaje ludzi z podziemnego Teatru Rapsodycznego. Słowa młodego poety i studenta teologii, Karola Wojtyły, które tam usłyszała, sprawiły, że podjęła brawurową decyzję... Jaką? Zapraszam do lektury. W tej wołyńskiej sadze rodzinnej, którą mam nadzieję czytać będziecie Państwo z wypiekami na twarzy, odnaleźć można ( czego autorka nie kryje) reminiscencje trylogii sienkiewiczowskiej. W powieści o losach Zosi jest miłość i walka o nią. W części drugiej pojawia się także bohater negatywny, Wiktor Kaliński, brat Zosi, żołnierz, który niczym Kmicic-Babinicz przechodzi pozytywną metamorfozę osobowości. Część trzecia to losy Adama, ukochanego Zosi, którego nie akceptuje rodzina Kalińskich.W powieści nie brakuje scen drastycznych, ukazujących okrucieństwo, ale są również delikatne, pełne ciepła sceny miłosne. Losy bohaterów to nie tylko dramat, sensacja, krew i łzy, to również romans, miłość, chwile radości i szczęście. Każdy, kto ma w rodzinie korzenie kresowe znajdzie tu coś dla siebie.
Część druga Sagi rodzinnej nosi tytuł WOŁYŃ. Wiktor.
Część trzecia Sagi rodzinnej nosi tytuł: WOŁYŃ. Adam.
Książka pt: WOŁYŃ. Wiktor jest drugą z trzech powieści stanowiących serię Saga rodzinna, opisujących skomplikowane losy Polaków na Wołyniu i Kresach Wschodnich. Wiktor Kaliński jest synem Polaka i Ukrainki z Wołynia. Przyjaźni się z Ukraińcem - Wadimem, który jest dla niego jak starszy brat. Przysięgają sobie wieczną lojalność i braterstwo. Gdy bandy UPA zaczynają atakować polskie wioski na Wołyniu, Wiktor staje przed dramatyczną decyzją co do własnej tożsamości.
Czy wygra wierność względem przyjaciela, czy może miłość do pięknej polskiej sanitariuszki odmieni jego serce?
Tak jak i w pierwszej części sagi (WOŁYŃ. Zosia ) w tej powieści także nie brakuje scen drastycznych, ukazujących okrucieństwo, ale są również delikatne, pełne ciepła sceny miłosne. Losy bohaterów to nie tylko dramat, sensacja, krew i łzy, to również romans, miłość, chwile radości i szczęście. Każdy, kto ma w rodzinie korzenie kresowe znajdzie tu coś dla siebie.
Część pierwsza Sagi rodzinnej nosi tytuł WOŁYŃ. Zosia.
Część trzecia Sagi rodzinnej nosi tytuł: WOŁYŃ. Adam.
Zapraszam do lektury.
Mózg samobójcy żyje pięć minut zanim jego dusza trafi do nieba. Zatem samobójca ma pięć minut na podjęcie decyzji o rezygnacji z podjęcia próby samobójczej lub Ty masz pięć minut, by go uratować.
Tym mottem kieruje się autorka, Anna Nowak, w swojej nowej powieści, dotykającej problemów młodych ludzi, gdy alienowani z otoczenia przez starsze pokolenie, w wyniku braku zrozumienia dla ich pierwszych porywów serca, egzaltacji i potrzeb decydują się na samobójczą śmierć. Zbrodnie z miłości wbrew pozorom nie należą dzisiaj do rzadkości. Co jakiś czas opinią publiczną wstrząsają kolejne doniesienia o samobójstwie czy zabójstwie, którego dopuścili się nieletni. Czy kiedykolwiek dowiemy się, co powodowało młodym człowiekiem, który postanowił dokonać czynu tak strasznego i nieodwracalnego?
A co jeśli wina za brak właściwych autorytetów leży po stronie dorosłych, którzy nie potrafią ich zaoferować, szczególnie na własnym przykładzie? Czy to możliwe, że postępująca degrengolada młodzieży jest wynikiem hipokryzji starszego pokolenia, ukrywającego własną słabość, rozpasanie moralne i podwójne standardy? Nic dziwnego, że bardziej ambitna wrażliwa młodzież, nie chce powielać tych wzorców.
Do czego może dojść, gdy gorące głowy, nabite wzniosłymi ideałami, zetkną się nagle z brutalną rzeczywistością?
Anna Nowak, autorka znakomicie przyjętej książki Człowiek z sercem na dłoni twierdzi, że jej nowa powieść Pięć minut do nieba, to bez wątpienia lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców dorastających dzieci, a także samej młodzieży, by zrozumieć mechanizmy, które można jeszcze odwrócić i zdążyć przed owym PIĘĆ MINUT DO NIEBA . Jak zawsze u tej autorki wszystkie historie opisane w niniejszej książce zostały oparte na prawdziwych wydarzeniach.
Celem pracy jest ustalenie zakresu i formy wpływu mediów na politykę. W szczególności przedmiotem badań były media informacyjne i polityki publiczne. Główne założenie pracy jest oparte na koncepcji mediatyzacji polityki i koncentruje się na postępie tego procesu w Polsce.
Mówi się, że Bogowie nie umierają nigdy. Oznacza to, że ich dzieło zawsze pozostaje w umysłach ludzi. Profesora Zbigniew Religa i jego dzieło, a szczególnie jego pierwsza w Polsce udana operacja przeszczepu serca u człowieka, to dokonanie, które nadal wzbudza podziw i szacunek. Szczególnie w kontekście tego, ile musiał przejść ten bohater w siermiężnych czasach PRL-u, aby do tej operacji w zaściankowej Polsce mogło dojść. Ile nerwów, stresu, bezsilności, walki z władzą i głupotą „małych ludzi” musiał pokonać młody lekarz – Zbigniew Religa – wiedział tylko on. I o tych czasach, zmaganiach, frustracjach, walce ze swoimi słabościami jest ta książka. Autorka książki CZŁOWIEK Z SERCEM NA DŁONI wydanej w serii Bogowie nie umierają nie była pacjentką Profesora Zbigniewa Religi, ale wśród pacjentów była i jej matka, i jej przyjaciele. Książka ta powstała jako podziękowanie wielkiemu Polakowi - Zbigniewowi Relidze - za jego serce dla chorych. A jednocześnie to fascynująca i odważna powieść o poświęceniu jednego człowieka dla ratowania życia wielu ludzi. Zapraszam do lektury.
"Ja, Chłopka. Z pamiętnika wiejskiej kobiety.Chłop.Dzieci.Bieda" to autentyczna opowieść, która zabiera nas w świat, gdzie każda chwila jest wypełniona codziennymi zmaganiami. Anna Nowak, która opracowała tę historię, oddaje głos kobiecie, której życie pełne jest nie tylko ciężkiej pracy, ale też momentów głębokiej refleksji, chwil radości i trudnych emocji. Iwona, która czasem czuje się przytłoczona obowiązkami i oczekiwaniami innych, może być inspiracją i wsparciem dla innych. Bohaterka opowieści to kobieta, która na co dzień zmaga się z życiem na wsi - trudnym, surowym, ale i pełnym piękna. Jej historia pokazuje, jak wielka siła tkwi w codziennych czynnościach i w małych, prywatnych zwycięstwach, które często pozostają niezauważone. To opowieść, która przypomina, że prawdziwa odwaga nie zawsze jest spektakularna - czasem to po prostu wytrwałość, z jaką stajemy do kolejnego dnia. W pamiętniku Iwony odkrywamy codzienność, która dla niektórych może wydawać się zwyczajna, ale jest przepełniona głębią i bogactwem przeżyć. Iwona przechodzi przez trudne chwile, ale dzięki sile, która rodzi się z głębokiego przywiązania do ziemi, rodziny i społeczności, potrafi odnaleźć sens i spokój w swojej rzeczywistości. Czytając "Ja Chłopka. Z pamiętnika wiejskiej kobiety", doświadczysz wzruszeń i refleksji, które przeniosą Cię do świata, gdzie życie biegnie własnym rytmem, a każda chwila ma swoje znaczenie. To książka o kobiecości - o tej siły, która każe iść dalej pomimo zmęczenia, trosk i ciężarów dnia codziennego. Dla tych z nas, które często odkładają swoje potrzeby na bok, by zająć się bliskimi, historia Iwony jest przypomnieniem, że nasze życie i nasza praca mają ogromną wartość. "Ja Chłopka" nie tylko dostarcza wzruszeń, ale również inspiruje do refleksji nad własnym życiem i wyborami. To książka, która przypomina, że w prostocie, w codziennych gestach i chwilach jest ukryta nasza prawdziwa siła. Jeśli szukasz historii, która będzie zarówno inspiracją, jak i wsparciem, "Ja Chłopka. Z pamiętnika wiejskiej kobiety" to książka, po którą warto sięgnąć. Jest ona hołdem dla wszystkich kobiet, które - tak jak Ty - codziennie podejmują trud, by sprostać oczekiwaniom, realizować swoje marzenia i jednocześnie dbać o najbliższych. O Autorce: Anna Nowak - polska pisarka, poetka i filolog, urodzona we Wrocławiu w 1975 roku. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Dolnośląskim w Warszawie. Po studiach zdecydowała się wyjechać do Anglii, gdzie otworzyła własną szkołę języka angielskiego skierowaną do polskiej społeczności, prowadząc zajęcia i warsztaty kulturalne dla Polonii. Nowak aktywnie działa również w środowisku polonijnym - publikuje artykuły literackie i felietony, prowadzi autorski cykl poetycki w radiu polonijnym, a jej wiersze ukazują się zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Anna Nowak jest autorką licznych książek poetyckich i prozatorskich, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jej debiutancki tomik Wiatr w oczy (2005) szybko zdobył popularność, otwierając drogę do licznych publikacji w antologiach wydawnictwa Astrum. W twórczości Nowak często pojawiają się motywy emigracyjne, refleksje na temat tożsamości i doświadczenia życiowe Polonii w Anglii. W swoich wierszach i opowiadaniach eksploruje także tematy rodzinne i trudne wybory, jakie stawia przed człowiekiem życie na obczyźnie. Zapraszam do lektury. Stron 240, oprawa miękka
Autorzy popularnego i nagradzanego bloga GdzieWyjechać.pl, a także kanału na YouTube Wędrowne Motyle zabierają nas w krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski — zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify. Oddajemy w Twoje ręce autorski przewodnik — leksykon inspirujących miejsc na intensywny weekend lub wymarzony krótki urlop w Polsce.
Nie czekaj i ruszaj w Polskę na weekend! A nawet na 70 weekendów!
Anna i Marcin Nowakowie
Popularni i nagradzani podróżnicy i blogerzy wychowani na geografii i marketingu turystycznym. Odwiedzili ponad 50 miejsc na świecie, od Gwatemali po Japonię, spełniając większość swoich podróżniczych marzeń. Od wielu lat z podobną pasją opisują, fotografują i filmują znaną i mniej znaną Polskę. Swoimi odkryciami i fascynacjami dzielą się na blogu GdzieWyjechać.pl i w magazynach podróżniczych, ich relacje można także oglądać na kanale YouTube Wędrowne Motyle i w telewizji TVS. Mieszkają na Górnym Śląsku.
Autorzy popularnego i nagradzanego bloga GdzieWyjechać.pl, a także kanału na YouTube Wędrowne Motyle zabierają nas w krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski — zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify. Oddajemy w Twoje ręce autorski przewodnik — leksykon inspirujących miejsc na intensywny weekend lub wymarzony krótki urlop w Polsce.
Nie czekaj i ruszaj w Polskę na weekend! A nawet na 70 weekendów!
O autorze
Anna i Marcin Nowakowie - popularni i nagradzani podróżnicy i blogerzy wychowani na geografii i marketingu turystycznym. Odwiedzili ponad 50 miejsc na świecie, od Gwatemali po Japonię, spełniając większość swoich podróżniczych marzeń. Od wielu lat z podobną pasją opisują, fotografują i filmują znaną i mniej znaną Polskę. Swoimi odkryciami i fascynacjami dzielą się na blogu GdzieWyjechać.pl i w magazynach podróżniczych, ich relacje można także oglądać na kanale YouTube Wędrowne Motyle i w telewizji TVS. Mieszkają na Górnym Śląsku.
Pod wieloma względami sytuacja naszego regionu nie jest wyjątkowa. Tak jak w innych województwach twórcy i edukatorzy kultury zmagają się z podobnymi problemami, pracują na podobnych zasobach i próbują przezwyciężać podobne ograniczenia. Jednak praca z kulturą lokalną na Ziemiach Zachodnich i Północnych ma także swoją odmienną charakterystykę. Historia regionu po 1945 roku wskazuje nam na trud podjętego przez mieszkańców wysiłku nad stworzeniem od nowa instytucji – w tym instytucji kultury. Czy spełniają swoje zadanie? Jaka jest skala ich oddziaływania na środowisko lokalne? Właśnie na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź w książce, przyglądając się zarówno twórcom, jak i edukatorom kultury.
Od Autora
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?