Ta książka pomoże ci zmniejszyć obawy i nieśmiałość twojego dziecka.
Dla zbyt wrażliwych dzieci świat jest przerażający – ludzie mówią zbyt głośno, w pokojach jest za gorąco, żaden posiłek nie smakuje, właściwie wszystko budzi strach. Jeśli temperament twego wrażliwego dziecka powoduje konflikty, a ty chcesz spojrzeć na świat jego oczami, by mu pomóc – przeczytaj tę książkę. Dzięki niej nauczysz się przewidywać, które sytuacje mogą być stresujące dla twojego dziecka i jak można ich uniknąć; podsunie ci sposoby, które pomogą zmniejszyć lęki dzieci i uczynić ich świat przyjemniejszym.
Janet Poland ukończyła nauki polityczne na University of Wisconsin. Nim zaczęła karierę dziennikarską, przez wiele lat pracowała we władzach stanowych i w telewizji publicznej. Następnie przez ponad dziesięć lat była reporterką, felietonistką i redaktorką kilku dzienników w Pensylwanii. Pisuje regularnie do „Philadelfia Inquirer”. Mieszka z mężem i dwoma synami w hrabstwie Buck w stanie Pensylwania.
Książka jest znakomitym podręcznikiem w procesie kształcenia i doskonalenia interdyscyplinarnych zespołów osób specjalizujących się w psychoonkologii i opiece paliatywnej. Uzupełnia ona w istotny sposób dostępną w Polsce literaturę na ten temat.
Do szczególnie ważnych i rzadko spotykanych w piśmiennictwie polskim zaliczyłabym:
- bardzo dobrze opracowany zespół przewlekłego zmęczenia w odniesieniu do psychoonkologii
- bardzo ważny rozdział - czas, wsparcie, czułość i seksualność
- znakomity rozdział o osobach pomagających i jednocześnie potrzebujących pomocy (członkowie rodziny chorego)
- rozdział o tym, jak powiedzieć dziecku o chorobie nowotworowej dorosłego członka rodziny
prof. dr hab. Helena Sęk
Prezentowana publikacja ukazuje nowoczesną teorię kary, opartą na paradygmacie sprawiedliwości formalnej, ekwiwalentnej i naprawczej, dającą podstawę do dywersyfikacji środków karnych, w tym wprowadzenia probacji jako nowoczesnego systemu sprawiedliwego karania, rozumianego jako wielopasmowa teoria resocjalizacji z udziałem społeczeństwa.
W opracowaniu przedstawiono współczesny model karania sprawców przestępstw na poziomie myślenia abolicjonistycznego, opartego na wartościach tożsamości osobowej, społecznej i kulturowo-cywilizacyjnej.
Niewątpliwą zaletą niniejszej publikacji jest umiejętność wykorzystania przez autorów różnych źródeł, przede wszystkim sondażowych. Są nią także wieloaspektowość i kontekstualizacja
zamieszczonych analiz. Piotr Długosz i Marian Niezgoda (...) starają się zastosować do zebranego materiału techniki analizy danych wychodzące poza proste rozkłady. Co ważniejsze, zgromadzone dane interpretują, pokazując socjologiczny sens pojawiających
się związków statystycznych.
(...) Książka Nierówności edukacyjne wśród młodzieży Małopolski i Podkarpacia podejmuje ważne społecznie i teoretycznie zagadnienia. Jest wartościowym głosem w dyskusji nad sposobem funkcjonowania współczesnego polskiego systemu kształcenia i wyzwań, jakie przed nim stoją.
Z recenzji prof. Zygmunta Seręgi
Tytuł odnosi się do różnych zjawisk i postaci, które uważając, że spełniają wymogi ?nowoczesności? przyczyniają się do niszczenia cywilizacji. Książka jest zbiorem kilkudziesięciu esejów o różnych wydarzeniach i zjawiskach kultury w Polsce i na świecie napisanych z literacką swadą i całkowitym brakiem politycznej poprawności, choć bez intencji obrażania nikogo. Inspiracją niektórych esejów są doświadczenia Autora z posłowania do Parlamentu Europejskiego.
Recenzowany zbiór tekstów oparty jest na literaturze naukowej i popularnonaukowej, w dużym zakresie anglojęzycznej. Struktura i treści wszystkich opracowań odpowiadają wymogom prac pedagogicznych: na początku zawierają opis zjawisk i wyniki badań empirycznych, a dalej autorskie interpretacje i wskazania praktyczne. Z punktu widzenia kryteriów czysto poznawczych, na wyróżnienie zasługują te opracowania, które opisują problemy nieznane w polskiej literaturze, albo prezentują nowe sposoby ich rozwiązywania. Wszystkie opracowania są wartościowe i przydatne dla praktyki dydaktycznej na różnych specjalnościach studiów.
Z recenzji prof. zw. dr hab. Bronisława Urbana
Politycy za i przeciw:
? uznaniu małżeństwa za związek mężczyzny i kobiety
? ograniczeniu prawa do wychowywania własnych dzieci
? zabijaniu dzieci nienarodzonych
? procedurze in vitro
Książka ta ma pomóc osobom wierzącym w ocenie polityków ? osobom, dla których kwestie moralne mają kluczowe znaczenie w dokonywanych wyborach. Zdecydowałem się na wyodrębnienie właśnie czterech podstawowych kwestii związanych z moralnością i na pokazanie, jak głosowali w nich posłowie.
Te cztery kwestie to: obrona życia, zapłodnienie in vitro, homoseksualizm i prawo rodziców do wychowania własnych dzieci. Dlaczego akurat te kwestie? Odpowiedź jest bardzo prosta.
Otóż właśnie stosunek do życia i rodziny jest kluczowy dla oceny polityka z katolickiego punktu widzenia. Tomasz P. Terlikowski
Społeczeństwo ma prawo i obowiązek bronić się przed nadużyciami dokonywanymi w imię sumienia i pod pretekstem wolności.
Jan Paweł II
Od połowy XX wieku nastąpił intensywny rozwój światowej gospodarki turystycznej. Znaczący wpływ na wzrost sektora usług turystycznych w światowej działalności usługowej i międzynarodowej wymianie usług wywarł proces globalizacji gospodarki. W efekcie zmieniły się zarówno działalność podmiotów światowego rynku turystycznego, jak i potrzeby globalnych turystów.
Przedmiotem książki jest rozwój turystyki międzynarodowej na tle przemian globalizacyjnych w sektorze usług oraz działania podejmowane w ramach międzynarodowej polityki turystycznej. Autorka przedstawia m.in.:
? rolę turystyki międzynarodowej w tworzeniu PKB,
? przebieg procesu liberalizacji międzynarodowego handlu usługami,
? rozwój masowej turystyki międzynarodowej,
? zagadnienia konkurencyjności podmiotów światowej gospodarki turystycznej,
? genezę i rozwój międzynarodowej polityki turystycznej,
? działania krajów i organizacji międzynarodowych na rzecz łagodzenia ograniczeń w międzynarodowym ruchu osobowym i zmniejszania różnic ekonomicznych oraz społecznych między krajami,
? przykłady ze światowej praktyki gospodarczej.
Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków związanych z zarządzaniem w turystyce, słuchaczy studiów podyplomowych, uczestników kursów i szkoleń w zakresie turystyki.
Ryzyko to wyczerpujące i przystępnie napisane wprowadzenie do problematyki ryzyka i niepewności w badaniach socjologicznych i nauk pokrewnych. Książka korzysta z szerokiego zaplecza socjologicznych teorii ryzyka i odnosi je do różnorodnych aspektów współczesnego społeczeństwa, w których ryzyko odgrywa kluczową rolę. Będzie ona stanowić nieocenioną pomoc dla studentów i badaczy zainteresowanych ryzykiem w kontekście polityki, ochrony środowiska, zdrowia, funkcjonowania mediów, nauki i technologii, oraz finansów. Napisana jasnym i przystępnym językiem, książka oferuje wyważoną relację wielu teoretycznych podejść do zróżnicowanego zjawiska ryzyka, z wykorzystaniem konkretnych przykładów dla ilustracji zagadnień teoretycznych. Naświetlone zostają tu między innymi takie zagadnienia, jak niepewność i indywidualna odpowiedzialność, które stanowią wspólny element różnych teorii i obszar zainteresowania wielu dziedzin badawczych. Książka ta będzie z powodzeniem służyć za wprowadzenie studentom rozpoczynającym studia socjologiczne, studentom nauk politycznych, antropologii, medioznawstwa, i nauk medycznych. Jakob Arnoldi jest zastępcą rektora i kierownikiem badań naukowych na Uniwersytecie Aarhusa.
Co to jest reprezentacja? Co to znaczy, gdy mówimy, że polityk reprezentuje obywateli we władzach? Jak obywatele mogą być reprezentowani poza państwem narodowym? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadają Mónica Brito Vieira i David Runciman, wyjaśniając dlaczego reprezentację należy postrzegać jako jedno z kluczowych pojęć nowoczesnej polityki. Część pierwsza niniejszej książki analizuje historyczne korzenie pojęcia reprezentacji od jego początków w starożytnym Rzymie aż do roli, jaką odegrało w rewolucyjnych przedsięwzięciach politycznych świata nowożytnego. W części drugiej autorzy przyglądają się różnym odmianom reprezentacji - funkcjonującym w prawie i w polityce. Natomiast część ostatnia odnosi się do kwestii, jak pojęcie reprezentacji może nam pomóc w kreatywnym myśleniu o obecnych i przyszłych wyzwaniach stojących przed światem. Zbyt często traktuje się reprezentację jako ideę wtórną lub pojęcie określające inne - jak w przypadku demokracji reprezentatywnej. Teza książki głosi, że należy raczej odwrócić kolejność. Prawie we wszystkich sferach naszego życia politycznego widzimy, że to właśnie reprezentacja jest ideą, na której się ono opiera. Przeanalizowanie reprezentacji jako samoistnej kategorii jest bardzo ważne dla wiedzy o tym, jak funkcjonuje oraz jak mogłaby inaczej funkcjonować, demokracja. Mónica Brito Vieira jest zatrudniona w New Hall na Uniwersytecie Cambridge. David Runciman jest wykładowcą politologii w Trinity Hall na Uniwersytecie Cambridge.
Analiza decyzji jest książką wyjątkową ze względu na zakres przedstawianych zagadnień - omówiono w niej bowiem zarówno psychologiczne trudności związane z podejmowaniem decyzji kierowniczych, jak i metody analizy decyzyjnej, których celem jest przezwyciężenie tych trudności. Autorzy w sposób jasny i prosty, bez nadmiernego odwoływania się do notacji matematycznej, przedstawiają takie kwestie, jak::
- technika oceny wieloatrybutowej (SMART) oraz techniki opcjonalne (m.in. proces hierarchii analitycznej, metoda równych zmian i technika MACBETH),
- podejmowanie decyzji w warunkach niepewności,
- drzewa decyzyjne i diagramy wpływu,
- metody szacowania prawdopodobieństwa,
- metoda delficka, rynki prognostyczne i debaty decyzyjne,
- modelowanie problemów związanych z przydzielaniem zasobów,
- planowanie scenariuszowe,
- systemy eksperckie.
Książka jest przeznaczona nie tylko dla uczestników kursów MBA oraz studentów zarządzania i kierunków ekonomicznych, lecz także samych zarządzających, od tych prowadzących pojedyncze projekty po szefów dużych przedsiębiorstw.
Co warto zrobić teraz i z myślą o wnukach
Oddajemy w ręce Czytelników książkę „wybuchową” i „wyzywającą” . Wybuchową, w tym sensie, że powinna wywołać dyskusje i spory, i wyzywającą, ponieważ wymaga od nas, abyśmy zastanowili się nad jutrem. Nie nad przyszłością za dwadzieścia czy trzydzieści lat, którą z trudem sobie wyobrażamy, ale nad perspektywą tuż za progiem – najbliższych trzech do siedmiu lat. Nad tym, co możemy zrobić w tym czasie – jeśli zechcemy. Jeśli autorzy nas przekonają, że warto i można.
CO WARTO ZROBIĆ?
Równe czterdzieści lat temu udało nam się opublikować książkę, wymierzoną przeciw panującemu wówczas zastojowi. W miesiąc po ukazaniu się książki sekretarz KC, towarzysz Bolesław J., kazał wycofać ją z księgarń – na szczęście, za późno, bo już się rozeszła. Książka nosiła tytuł „Gra o jutro” i stała się sensacją, choć mówiła jedynie o tym, co się dzieje i co się robi w gospodarkach zachodnich, ukazywała ówczesny przewrót w zarządzaniu przemysłem i gospodarką. Ale przekonywała też (argumentacją wówczas wywrotową), że tylko sprzedaż i pieniądz mogą sprawdzać efekty działalności gospodarczej, a nie wskaźniki czy wykonanie planu. Chodziło, innymi słowy, o zainstalowanie rynku… Po dwudziestu latach Leszek Balcerowicz przy poparciu pierwszego demokratycznego rządu Polski zainstalował w Polsce rynek.
Jak wówczas, tak i w tej książce nie zajmiemy się wszystkimi problemami. Skupimy się na tym tylko, na czym się znamy – na czym znają się nasi bliscy przyjaciele, koledzy i znajomi, a my dzięki nim. Przez ponad czterdzieści lat staraliśmy się utrzymywać na różne sposoby kontrakt z fachowcami z wielu dziedzin ważnych dla rozwoju Polski – i z niemałą satysfakcją możemy powiedzieć, że współpracowaliśmy z najciekawszymi ludźmi naszego kraju, kompetentnymi i twórczymi. Im dedykujemy tę książkę – dziś zatytułowaną: „Gra o jutro 2”.
Odkryj duchowy sens swego życia! Czy wiesz, kim są odważne dusze? Czy myślisz, że mógłbyś być jedną z nich? Opowiadane tu historie na zawsze zmienią to, co myślałeś o znaczeniu doświadczeń, które Cię spotykają. Spojrzysz na wszystko z drugiej strony lustra i przejrzysz się w nim tak, jak zrobili to bohaterowie książki. Niekiedy prawda może być smutna, ale jest wyzwalająca. Odważne dusze to ludzie, którzy odkryli sens tego, co ich spotkało. Przyjęli to, co dobre i zaakceptowali to, co mogło być trudne i bolesne. Rozpocznij duchową podróż i poznaj odpowiedzi na pytania, które zadajesz od dawna: ?Dlaczego tak się stało??; ?Dlaczego ja??; ?Czym sobie na to zasłużyłem??. Prawda będzie zaskakująca. Ty sam jesteś autorem tego, co Cię spotkało. Życie to część planu, który powzięła Twoja dusza na długo przed narodzinami, aby wypełnić Twoje istnienie miłością i zrozumieniem. Niech ta uzdrawiająca wiedza pomoże oczyścić Twój umysł i duszę.
Ludność w Polsce starzeje się. Jednocześnie w czasie procesu transformacji zakres ochrony ekonomicznej, jaką społeczeństwo poprzez szeroko rozumiane instytucje państwowe zapewnia swoim członkom, uległ znaczącemu zmniejszeniu. W połączeniu z trudnymi warunkami ekonomicznymi, których efektem jest zmniejszenie wpływów z podatków oraz rosnąca liczbą osób potrzebujących pomocy, zagrożona jest realizacja podstawowej funkcji systemu ubezpieczeń społecznych, czyli zapewnienie adekwatnych środków do życia dla osób starszych. Książka analizuje poziom zagrożenia tych osób ryzykiem ubóstwa. Badamy przy tym nie tylko bezpośrednie ryzyko ubóstwa, wywołane niskimi dochodami bądź brakiem możliwości zarobkowania, ale również ryzyka pierwotne, z których część nie jest zwykle bezpośrednio związana z sytuacją ekonomiczną, jednak również niesie ze sobą znaczące skutki ekonomiczne.
Czy można na nowo odnaleźć miłość po rozpadzie związku, śmierci ukochanej osoby lub bolesnym rozwodzie? Koniec miłości to czasami koniec świata. Wstrząs, zdruzgotanie, samotność, gorycz to uczucia, które towarzyszą tej dramatycznej sytuacji życiowej.Czy można na nowo odnaleźć miłość po rozpadzie związku, śmierci ukochanej osoby lub bolesnym rozwodzie? Koniec miłości to czasami koniec świata. Wstrząs, zdruzgotanie, samotność, gorycz to uczucia, które towarzyszą tej dramatycznej sytuacji życiowej. W tym napisanym z ogromnym wyczuciem poradniku John Gray stwierdza jednoznacznie, że można ją przetrwać, i pokazuje, co zrobić, by uleczyć złamane serce i znaleźć nową miłość. Choć kobiety i mężczyźni cierpią po utracie miłości podobnie, to jednak różnie sobie radzą z pokonywaniem bólu. Dzięki temu poradnikowi znajdą w sobie siły, by przebaczyć, przetrwać traumę rozstania, znaleźć na nowo chęć do życia i otworzyć się raz jeszcze na miłosne uczucie. John Gray jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich, autorem kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich.
To, że nie popełniamy samobójstwa, zależy od tysiąca okoliczności i przypadków. Ale im dłużej zajmuję się ta sprawą, tym większej nabieram pewności, że istnieją sytuacje, w których samobójstwo popełniłby każdy. Jeśli nie popełniamy go, to tylko dlatego, że jeszcze nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji.
Stefan Chwin
Problematyka Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) i zaburzeń pochodnych budzi coraz szersze zainteresowanie rodziców i opiekunów, pracowników socjalnych, pedagogów, psychologów i lekarzy. Znaczna grupa dzieci dotkniętych tym problemem jest wychowywana poza rodzinami pochodzenia, w rodzinach zastępczych, adopcyjnych i w domach dziecka. Rodzice często nie radzą sobie z wychowywaniem dziecka z FAS, popadając w różne problemy materialne i w uzależnienia, sprawiając ból dzieciom i sobie.
W szkole praca z uczniem z zaburzeniami poalkoholowymi jest procesem wiążącym się z nieustannym planowaniem i organizowaniem. Stosowane strategie muszą być poddawane ciągłej kontroli i analizie. Nauczyciel powinien znaleźć czas, by móc podkreślić i uwidocznić każdy sukces ucznia.
Dzieci z FAS potrzebują naszej życzliwości, troski i uwagi. Za piętrzące się trudności odpowiedzialne jest przede wszystkim uszkodzenie mózgu. Nie szukajmy winy pośród rodziców, uczniów, instytucji. Obserwujmy, myślmy, dyskutujmy i działajmy.
Kanwa do powstania niniejszej publikacji była konferencja naukowa zatytułowana "socjotechniczne aspekty bezpieczeństwa", którą zorganizowała Sekcja Socjotechniki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
Umiejętność bycia sobą, poczucie siły i skupienie na najgłębszej, najbardziej intymnej sferze duszy – to stan spełnienia, do jakiego każdy z nas może dojść, jeśli zechce. Jest on częścią ścieżki psychoduchowego rozwoju. Aby nią kroczyć, trzeba przezwyciężyć momenty krytyczne i wyjść ze zranień silniejszym, niż się było. Trzeba zaakceptować swoje słabe strony i nie bać się zasmakować wolności. Trzeba ciągle pielęgnować swą niezależność i osobistą odpowiedzialność, by odkryć swoje miejsce w życiu.
Valerio Albisetti, psycholog i psychoterapeuta, jedna z najbardziej znaczących postaci współczesnej psychoanalizy, twórca psychoterapii personalistycznej. Wykładowca uniwersytecki, ceniony konsultant do spraw zarządzania, między-narodowy prelegent, autor licznych książek o tematyce psychoduchowej, prawdziwych bestsellerów tłumaczonych na wiele języków. Ostatnio nakładem Wydawnictwa „Jedność” ukazały się następujące publikacje: „Tęsknota serca”, „Odrobina depresji nie zaszkodzi”, „Piękno średniego wieku”, „Udane życie – to wciąż możliwe”, „Być naprawdę sobą”.
Jaki był kiedyś Festiwal w Jarocinie? Wszystko na ten temat znajdziecie w tej książce. Jest to pierwsze tak obszerne wydawnictwo dotyczące tego najbardziej legendarnego polskiego festiwalu rockowego. Materiał zbierany był przy okazji wywiadów dla miesięcznika Tylko Rock i Teraz Rock. Prawie trzysta osób opowiedziało autorowi o swoich przeżyciach. Wybór najciekawszych fragmentów rozmów gwarantuje ciekawą lekturę.
Pierwsze tak obszerne wydanie dotyczące legendarnego Festiwalu w Jarocinie. Wybór najciekawszych fragmentów rozmów z ludźmi związanymi z Festiwalem w latach 80.: muzykami, organizatorami, widzami.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?