Do tego działu zapraszamy wszystkich czytelników bo zdrowie ważne jest dla każdego z nas. Polecamy szeroki wachlarz publikacji, poradników, podręczników znanych autorów, którzy cenią sobie zdrowy styl życia i dbają o siebie. Proponujemy mnóstwo poradników i książek kulinarnych, z których dowiemy się jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki, pełne zdrowych warzyw i błonnika. Dowiemy się jak prawidłowo się odżywiać z zachowaniem zasad zdrowej diety. Porady naturoterapeutów, różne terapie, diety, ćwiczenia oraz system leczenia dietą bezśluzową, ogólnie szkoła zdrowia. Diety oczysczające, głodówki, posty i diety surowe, warzywne, sokoterapie. Znani i cenieni autorzy zdrowotnych książek: Mariusz Budrowski i Agnieszka Juncewicz, Hulda Clark, Matthias Rath, Magdalena makarowska, Arnold Ehret, Anna Ciesielska, Michał Tombak, Walter Last, Borys |Bołotow, Iwan Nieumywakin, Andreas Moritz i wielu innych.
W tomiku przedstawiono historię powstania, opis konstrukcji, wersje i użycie najnowocześniejszych na świecie wojskowych aeromobilnych lotniskowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Określenie "aeromobilne" oznacza, że są to pojazdy zdolne do przerzutu drogą powietrzną, przy wykorzystaniu samolotów transportowych. Ta cecha wymusza zwartą budowę tych pojazdów, ograniczenie ich masy własnej i bardzo przemyślane rozmieszczenie zbiornikow na wodę i piany gaśnicze, pomp, agregatów i innego sprzętu niezbędnego w akcjach ratunkowych. Opisane pojazdy mogą być także wykorzystane do celów cywilnych, m. in. do gaszenia pożarów i w akcjach ratunkowych podczas klęsk żywiołowych zwłaszcza tam, gdzie nie jest możliwe dostarczenie szybko innego sprzętu ratunkowo-ewakuacyjnego. W tomiku opisano najnowsze konstrukcje aeromobilnych lotniskowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych opracowanych i produkowanych w Austrii, Niemczech i USA przeznaczonych do wykorzystania na lotniskach wojskowych. Wojsko Polskie w ogóle nie dysponuje takimi pojazdami (dwa mają lotniska cywilne). Tekst zilustrowano 104 zdj. i 4 rysunkami.
W tomiku opisano historię powstania, konstrukcję, uzbrojenie i losy amerykańskich lotniskowców Yorktown (CV-5), Enterprise (CV-6) i Hornet (CV-8). Najbardziej interesujące są lata, gdy projektowano te okręty. Nim powstały rozważano różne konfiguracje tych jednostek, łącznie z popularną wówczas koncepcją krążowników lotniczych. Ostatecznie powstały piękne okręty, które stały się podstawową siłą uderzeniową US Navy w początkowym okresie wojny z Japonią. Walczyły dzielnie na Pacyfiku, ale tylko Enterprise doczekał jej zakończenia. Później nazwa ta została nadana pierwszemu amerykańskiemu lotniskowcowi z napędem nuklearnym, a obecnie nosi ją kolejny okręt tej klasy, który wkrótce ma wejść do służby czynnej. Tekst jest zilustrowany Tekst zilustrowany jest 29 zdjęciami, 8 tabelami i 10 rysunkami w 2 i 3 rzutach.
W tomiku opisano historię powstania, proces projektowania, wersje, budowę i eksploatację okrętów podwodnych typu Kobben, które zostały zaprojektowane w latach 60. W Niemczech na zamówienie Norwegii z przeznaczeniem dla marynarki wojennej tego państwa.
W Niemczech przydzielono im oznaczenie Klasse 207 (typ 207), a w Norwegii projekt 6068. W niemieckich stoczniach w latach 19631967 zbudowano 15 okrętów tego typu. Miały one wzmocnić północną flankę NATO. Wraz z rozpadem ZSRS i Układu Warszawskiego okręty te w latach 90 stopniowo wycofywano ze służby. W latach 19891991 trzy sprzedano marynarce wojennej Danii (czwarty okręt przekazano na części zamienne). Kolejnych 5 okrętów (w tym jeden na części zamienne) w2002 r. nieodpłatnie przekazano Polsce.
Było to tzw. rozwiązanie pomostowe do czasu zakupu nowych okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej RP. Okręty otrzymały nazwy: ORP Bielik, ORP Kondor, ORP Sęp i ORP Sokół. Pływały pod polska banderą prawie 20 lat i zostały wycofane ze służby w latach 20172021. Eks-Sokół jest obecnie eksponatem w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.
Tekst uzupełnia: 105 zdjęć, 10 tabel, 10 rysunków oraz 2 barwne rys. w 2 rzutach.
Monografia ta jest pierwszym w naszym kraju tak kompleksowym opracowaniem na temat przyczep i naczep stosowanych na przestrzeni lat przez nasze siły zbrojne do przerzutu ciężkiej techniki bojowej. Wzbogacającą ją rozważania osób, które od przełomu lat 90, i tego stulecia uczestniczyły w procesach decyzyjnych dotyczących zakupu tego sprzętu oraz sporządzane wówczas analizy, pozwalające lepiej zrozumieć wiele zawiłości oraz wyzwań z tym związanych.
Przedstawiono najnowsze konstrukcje naczep zaprojektowanych i produkowanych przez polskie firmy: ZREMB Wrocław Sp. z o.o., Auto-Hit Sp. z o.o., Dobrowolski Sp. z o.o i Demarko S.A. Ich głównym odbiorca jest Wojsko Polskie.
Tekst zilustrowano 40 zdjęciami, 6 rysunkami i 5 tabelami.
W tomiku opisano historię projektowania, budowy i eksploatacji krążowników rakietowych typu Bierkut, często określanych w literaturze jako „nieoczekiwane” lub „przypadkowe”. Projektowane początkowo jako okręty przeznaczone do zwalczania atomowych okrętów podwodnych, zostały ostatecznie ukończone jako jednostki uderzeniowe, choć klasyfikowano je jako okręty plot.-pop. Z powodu niegotowości nowoczesnych systemów przeciwlotniczego Sztorm i przeciwpodwodnego Mietiel’, uzbrojono je w stare systemy Wołna i P-35. Od 1977 r. klasyfikowane jako krążowniki rakietowe. Wchodziły w skład Floty Północnej i Floty Oceanu Spokojnego. Pełniły służbę bojową na wszystkich oceanach i Morzu Śródziemnym, śledząc głównie amerykańskie lotniskowce. Ich kariera dobiegła kresu na początku lat 90. XX w., wraz z rozpadem Związku Sowieckiego. Tekst uzupełnia: 50 zdjęć, 8 tabel, 5 rysunków i 4 barwne rzuty okrętów z boku i z góry.
Monografia jest poświęcona wszystkim ciężkim ciągnikom balastowym i siodłowo-balastowym, jakie nasze siły zbrojne użytkowały od lat 70. ubiegłego wieku do chwili obecnej. Ponieważ ciągniki siodłowe Jelcz C882.62 zostały omówione w oddzielnej monografii, poświęconym najnowszym wieloosiowym modelom z podwrocławskiej fabryki, w tej książce - celem uzupełnienia dodano informacje o najnowszym kontrakcie naszych sił zbrojnych na sprzęt tego rodzaju.
Szczegółowo opisano pojazdy firm: Steyr, Tatra, IVECO, Mercedes-Benz i Volvo. Tekst uzupełnia 71 zdjęć, 2 rysunki i 4 tabele.
Pele w czasie mundialu 1974: „Dla mnie największą rewelacją jest Deyna!”. Kim był kapitan „złotej jedenastki” z 1972 roku, piłkarski geniusz równy Beckenbauerowi i Cruijfowi? Niedoceniony i wygwizdywany przez polskich kibiców. Czy był ofiarą gry w wojskowym klubie Legia i bycia sportową ikoną PRL-u? Na ile czuł się obco w środowisku, które określa się mianem Orłów Górskiego? Kazimierz Deyna mało o sobie mówił, mało się reklamował. Twierdził, że piłkarz powinien wypowiadać się swoją grą na boisku. Dopiero po trzydziestce mógł spełnić marzenie i wyjechać na Zachód. Trafił do Anglii, ale Manchester City stał się koszmarem, a nie spełnieniem… Kazik przeżywa załamanie i coraz częściej sięga po whisky. Po wejściu w konflikt z policją drogową ucieka do Ameryki. Tam również spotyka go pasmo nieszczęść! Nie wiadomo, czy 1 września 1989 roku wjeżdżając na autostradzie bez hamowania w stojącą na awaryjnym pasie ciężarówkę, zasnął za kierownicą czy działał celowo… Biografia Deyna, czyli obcy Romana Kołtonia wzbogacona została o rozdział „Amerykański sen” napisany przez Małgorzatę Kałużę i Janusza Marciniaka, którzy przyjaźnili się z piłkarzem w Ameryce. Na prośbę autora zrobili fascynujący reportaż z Kalifornii. Są w nim rozmowy z piłkarzami San Diego Sockers, którzy grali z „Magic Kaz” i uważają go za swojego mistrza. Niniejsze wydanie przynosi niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia Deyny z czasów amerykańskich.
Bioenergetyka to stworzona przez Alexandra Lowena teoria psychologiczna, która łączy terapię analityczną z pracą z ciałem. Droga do pełni życia to zestaw ćwiczeń cielesnych stosowanych w praktyce bioenergetycznej, których wspólnym celem jest rozluźnienie napięć mięśniowych blokujących doznawanie emocji u pacjenta. Każde zadanie, opatrzone rysunkiem, zawiera szczegółowe instrukcje umożliwiające czytelnikowi ich samodzielne wykonywanie. Autorzy zawarli też w książce szereg komentarzy ułatwiających interpretację pojawiających się podczas pracy doznań, a także pozwalających na wybór ćwiczeń najbardziej przydatnych dla danej osoby. Kilka rozdziałów poświęcono technikom masażu bioenergetycznego oraz organizacji ćwiczeń grupowych. Alexander Lowen (1910–2008) – wybitny amerykański psychiatra i psychoterapeuta. W młodości studiował ekonomię i prawo. W tej drugiej dziedzinie uzyskał tytuł magistra, a następnie doktora. Później jednak zainteresował się związkami między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Uczęszczał na kursy prowadzone przez głośnego psychoanalityka Wilhelma Reicha, u niego też odbył własną psychoterapię, po której rozpoczął samodzielną praktykę. W 1951 roku ukończył studia medyczne na uniwersytecie w Genewie. Wspólnie z Johnem Pierrakosem rozwinął własne podejście terapeutyczne, tak zwaną analizę bioenergetyczną. Opierała się ono na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. W terapii łączył więc interwencje psychologiczne ze specjalnym systemem ćwiczeń fizycznych. Napisał szereg książek z tej dziedziny, z których znaczna część została opublikowana w polskim przekładzie, m.in. Język ciała -, Zdrada ciała, Depresja i ciało, Bioenergetyka, Lęk przed życiem, Narcyzm, Duchowość ciała, . Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej, założonego w 1956 roku w Nowym Jorku.
Ponad 400 ilustracji i wysokiej jakości fotografii. Jasne i zwięzłe opisy umożliwiają łatwe zrozumienie omawianych zagadnień. Podział na 9 rozdziałów, w których omówiono poszczególne części ciała. W każdym rozdziale opisano kości, mięśnie, nerwy i organy wewnętrzne. Uwzględniono działanie i współdziałanie układów, części ciała i narządów. Znakomite, fachowe źródło wiedzy dla studentów, uczniów, a także wszystkich, których interesuje budowa i działanie ludzkiego organizmu.
O książce:Książka, którą zechcieli Państwo wziąć w dłonie nie jest ani rocznikiem floty, ani historią żeglugi. To zbiór kadrów z dziejów nautyki, jakie udało mi się uchwycić w różnych miejscach, w rozmaitych okolicznościach i sposobnościach w czasie ostatnich 25 lat. Owe kadry łączy kilka elementów. Wszystkie przedstawione na nich jednostki autor widział, w znakomitej większości dotknął fizycznie, na niektórych miał przyjemność żeglować. Poza tym są one odzwierciedleniem pewnej natrętnej, a niekiedy wręcz obsesyjnej ciekawości, która nie pozwala przejść obok statku, okrętu, barki, pontonu, szalandy, żurawia pływającego, krypy nurkowej, hulku i nie zainteresować się ich przeznaczeniem, budową i historią. Pracując nad książką chciałem zwrócić uwagę na czasową rozległość kontaktów ludzi z wodnym żywiołem oraz wielką różnorodność konstrukcji historycznych i współczesnych. Stąd tytuł odwołujący się z jednej strony do Neptuna, pana słonego bezmiaru, a z drugiej strony do Klio sprawującej pieczę nad historią. Poza wymiarem stricte informacyjnym, pragnąłem także pokazać, że nautyka (nieakademicka), czy też jak niektórzy chcą okrętoznawstwo lub z angielska shiploverstwo to pasjonujące hobby, pasja, a przy tym nader rekreacyjny sposób spędzania czasu.O autorze:Prof. dr hab. kmdr por. (rez.) Krzysztof Kubiak. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytetu Gdańskiego. Przez niemal dwie dekady związany z wyższym szkolnictwem wojskowym. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się przemocą militarną w stosunkach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem okresu po II wojnie światowej, przemianami w obrębie sztuki wojennej, szeroko rozumianą nautyką, a także architekturą bezpieczeństwa obszarów polarnych.
Leo Messi 18 grudnia 2022 roku spełnił marzenie milionów Argentyńczyków oraz fanów swojego talentu na całym świecie. Po jednym z najlepszych finałów w historii mistrzostw świata Argentyna pokonała w rzutach karnych reprezentację Francji. Tym razem emocje wśród kibiców wzbudziły jednak nie tylko wydarzenia na boisku. Mundial w Katarze stał się areną politycznej rywalizacji i przestrzenią do prezentowania poglądów politycznych. Jeszcze przed startem mistrzostw świata wielu aktywistów wzywało do bojkotu turnieju ze względu na nieprzestrzeganie przez Katar praw człowieka. W trakcie jednego z meczów fazy grupowej na boisko wtargnął włoski kibic ubrany w koszulkę z hasłami wspierającymi Ukrainę, irańskie kobiety oraz prześladowane w Katarze mniejszości seksualne. Na murawach rozegrane zostały spotkania wykraczające poza ramy rywalizacji sportowej: Iranu ze Stanami Zjednoczonymi czy Francji z Marokiem. To książka o tych i innych wydarzeniach o politycznym podtekście, które miały miejsce w trakcie przygotowań, a następnie rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Publikacja zawiera opis nie tylko kontekstu tych sytuacji, ale także reakcji na nie wybranych polskich mediów. Książka zainteresuje nie tylko kibiców piłki nożnej, ale i wszystkich zainteresowanych politycznym wymiarem sportu.
Smakowita podróż bez biletuTa książka zabierze cię w kulinarną podróż bez konieczności pakowania walizek. Znajdziesz w niej przepisy na dania roślinne, które są częścią tradycji na wszystkich kontynentach - od streetfoodowych klasyków z Ameryki Północnej, przez europejskie placki, pizze i makarony, zielone falafele z Afryki, aromatyczne potrawy strączkowe z Indii, dania typu stir-fry z Dalekiego Wschodu aż po egzotyczne specjały z Australii i Oceanii.Dorota Jaworska odkrywa bogactwo roślinnych smaków w każdym zakątku globu. Nawet w kuchniach, które słyną z potraw mięsnych, znajduje oryginalne dania wegańskie będące częścią dziedzictwa kulinarnego. W swojej książce celebruje mnogość kultur i ich różnorodność, która wyraża się także poprzez jedzenie. To idealna lektura dla tych, którzy chcą przywozić z podróży smaki niczym najcenniejsze pamiątki, jak również dla tych, którzy pragną wzbogacić swoje domowe menu o egzotyczne, ale łatwe do przygotowania potrawy.Wprowadź autentyczne roślinne smaki z całego świata do swojej kuchni!
Czwarte wydanie pradnika, dotyczącego kota brytyjskiego krótkowłosego. W książce m. in. omówiono: pochodzenie, wygląd, usposobienie, kryteria wyboru, pielęgnację, dietę, rozmnażanie, warunki utrzymania zdrowia, wystawy.
Farmakologia jest nie tylko obszernym przedmiotem, nastręczającym często wielu proble¬mów w trakcie jej nauki, ale dodatkowo rozwijającym się bardzo dynamicznie. Wielu stu¬dentów boryka się przed egzaminem z uporządkowaniem farmakologicznej wiedzy. W tym aspekcie ta niepozorna książka stanowi ewenement na polskim rynku wydawniczym – za¬wiera syntezę ogromu informacji, odnosi je do zastosowania klinicznego, wskazuje pułapki egzaminacyjne. Dodatkowo, co szczególnie cenne, zarówno tłumacz, jak i redaktor nauko¬wy starali się dostosować zawarte w książce informacje do warunków polskich.
Warto podkreślić, że chociaż Last Minute Farmakologia nie jest klasycznym podręczni¬kiem do farmakologii, to stanowi cenne uzupełnienie obszernych książek z tego obszaru, przedstawiając aktualną wiedzę w sposób zwięzły, rzeczowy i rzetelny. Mam nadzieję, że docenią Państwo zarówno jej treść, jak i formułę.
Z Przedmowy do wydania polskiego
Dagmara Mirowska-Guzel
Redaktor polskiego wydania
Emocjonalne życie nastolatka bywa bardzo trudne. Na szczęście, ten poradnik odsłania ścieżkę prowadzącą do poprawy samopoczucia oraz odkrycia pełnego potencjału w podróży ku dorosłości. Opisane w nim umiejętności terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) to niezwykle praktyczne narzędzia, które pomagają radzić sobie ze stresem, utrzymywać równowagę emocjonalną i pewność siebie oraz budować trwałe i zdrowe relacje. Poradnik został napisany w formule gamifikacyjnej – jest pełen zabawnych aktywności i angażujących ćwiczeń, zbędny tekst jest zastąpiony komiksem, ilustracjami i klarownymi wyjaśnieniami tych prawdziwie magicznych umiejętności.
dr Anna Englert-Bator
Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej Instytut Psychologii UR
Oceniając skórę głowy z użyciem kamery trychologicznej nie jesteśmy w stanie określić przyczyny danego schorzenia, dlatego w diagnostyce trychologicznej ważne jest kompleksowe, holistyczne podejście. Wywiad z pacjentem, analiza jego diety, trybu życia, ilości stresu, codziennej pielęgnacji oraz wyników badań laboratoryjnych pozwalają odnaleźć źródło problemu. Nie jest to łatwe, ale konieczne, aby osiągnąć sukces terapeutyczny. To wszystko zostało opisane w tej książce w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu Trychologia w pigułce będzie nieocenionym narzędziem w codziennej praktyce każdego trychologa, zapewniając mu solidne podstawy do podejmowania trafnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.
Bogato ilustrowany poradnik zawierający podstawowe zagadnienia praktyczne związane z kolekcjonowaniem broni strzeleckiej. Wyjaśniono w nim:- co to jest kolekcja broni,- z czym wiąże się zakup broni nowej,- co powinien wiedzieć nabywca współczesnej broni używanej,- jakie pułapki czyhają na kupującego historyczną broń używaną,- jak zgodnie z przepisami przechowywać broń kolekcjonerską,- jakie procedury bezpieczeństwa zachować podczas strzelania z broni kolekcjonerskiej,- jak prawidłowo czyścić i konserwować broń strzelecką. Scharakteryzowano przykłady różnych modeli broni palnej, które mogą być przedmiotami kolekcji, omawiając kolejno najciekawsze:- pistolety (Margolin, Beretta M74, Colt 1911 i konstrukcje pochodne, Browning HP, FEG i modele pochodne, Luger P08, Walther P38, Smith & Wesson M39, M59 i inne, CZ 75 i CZ 82/83, SIG Sauer P220);- rewolwery (S&W Airweight, S&W Model 14, CZ Grand);- pistolety maszynowe (Pepesza i Zastava M49, Samopal vzor 48 i UZI, Heckler & Koch MP-5 i pochodne);- karabiny powtarzalne (Mauser i Mosin);- karabiny i karabinki samopowtarzalne (AK-47 i pochodne, AR-15, StG 57);- strzelby gładkolufowe (Eternal Gladiator, Benelli). Przystępnie opisano też, jak uzyskać pozwolenie na broń. Na końcu zamieszczono słownik podstawowych pojęć dotyczących broni kolekcjonerskiej, który ułatwi zrozumienie treści mniej zaawansowanym odbiorcom. Odbiorcy: miłośnicy broni, hobbyści oraz wszyscy zainteresowani kolekcjonerstwem broni strzeleckiej.
Poznaj metodę na zdrowe i owocne życie! Marek Zaremba, dietoterapeuta, specjalista medycyny detoksykacyjnej i naturalnej św. Hildegardy, a także autor wielu publikacji o żywieniu, profilaktyce i leczeniu chorób przewlekłych w swojej najnowszej książce dzieli się wiedzą, którą zdobywał przez ponad 10 lat. Przedstawia metodę 12 kroków w formie praktycznego kursu, tak aby w 12 tygodni poprzez 12 lekcji teoretycznych i 12 lekcji praktycznych zbudować silną podstawę zdrowia, a co za tym idzie – szczęścia. Dodatkowo w książce znajdziesz: przykładowy tygodniowy plan posiłków, sprawdzone przepisy z łatwo dostępnych składników, lekcje gotowania oraz proste ćwiczenia i wskazówki, które pomogą ci wprowadzić zmiany do twojej codzienności.
Książka powstała jako skrypt dla studentów kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (WSIiZ), po serii wykładów i ćwiczeń pt. "Surowce naturalne w profilaktyce i terapii wybranych schorzeń" prowadzonych przez Autorów. Z pewnością może służyć także innym osobom zajmującym się badaniem właściwości i wpływem na organizm człowieka wybranych, ważnych związków biologicznie aktywnych, jakimi są fitochemikalia. Zamiarem naszym było podanie dużej liczby terminów naukowych, słów-kluczy, z ich odpowiednikami w języku angielskim, celem ułatwienia odszukania pogłębionych specjalistycznych informacji na sygnalizowane tematy. Założyliśmy również, że opisy leczniczych i prozdrowotnych właściwości środków botanicznych powinny być uzupełnione podstawowymi informacjami o ich przydatności w schorzeniach zaliczanych do chorób cywilizacyjnych, globalnie dotykających setek milionów pacjentów. Wyjaśnienie właściwości leczniczych środków botanicznych wymaga znajomości mechanizmów oddziaływania danego fitozwiązku na procesy życiowe pacjenta. W tym celu zamieściliśmy podstawowe informacje o mechanizmach powstawania chorób cywilizacyjnych: otyłości, cukrzycy typu 2, schorzeń nowotworowych, chorób metabolicznych. Staraliśmy się poruszyć skomplikowane kwestie legislacyjne jakości i bezpieczeństwa surowców roślinnych, w tym również badań toksykologicznych, badań preklinicznych i klinicznych. Skrypt zawiera także wykaz nowości legislacyjnych (rejestracja "leku botanicznego") i naukowych. Mamy nadzieję, że Czytelników zaciekawią sygnalizowane w książce nowości, dotyczące np. badań epigenomu i zegara epigenetycznego człowieka, metylacji DNA i inne. Liczne terminy specjalistyczne (słowa-klucze) są celowo zaznaczone w tekście wytłuszczoną czcionką i wielokrotnie powtarzane w celu ułatwienia wyszukania i rozszerzenia informacji w internetowych bazach danych. Przy powszechnym obecnie internetowym dostępie do literatury świadomie ograniczyliśmy cytowanie piśmiennictwa głównie do publikacji przeglądowych i metaanaliz, w większości opartych na przeglądzie randomizowanych badań klinicznych (RCT, randomized clinical trials). Książka zawiera spis głównych słów-kluczy oraz leksykon trudniejszych terminów. Mamy nadzieję, że celowe wielokrotne powtarzanie pełnych nazw słów-kluczy nie będzie irytujące, przeciwnie - utrwali potrzebne pojęcia i definicje. Mamy też nadzieję, że książka będzie służyć jako przewodnik po skomplikowanym świecie roślinnych suplementów i ich właściwościach prozdrowotnych i leczniczych. Zapraszamy do lektury! Autorzy: Krzysztof L. Krzystyniak, Joanna Grzyb, Warszawa 2024, ISBN: 978-83-66866-67-6
Książka ukazuje, przy pomocy jakich metod marketingowych placówki zdrowotne mogą rozpoznawać pozamedyczne oczekiwania pacjentów, a następnie ich pozyskiwać i utrzymywać jako nabywców usług w długim okresie (rozdziały I i II). Przedstawia źródła finansowania działalności wewnętrzne i zewnętrzne (rozdział IV i V) oraz powiązania między strategiami marketingowymi a strategią finansowania (rozdział III). Walorem omawianej pracy jest komunikatywny sposób prezentacji i sekwencyjne ujęcie problematyki, zapewniające logicznie spójną konstrukcję. Liczne przykłady, rysunki i tabele pozwalają lepiej zrozumieć prezentowane treści. (...) Książka jest adresowana do szerokiego grona Czytelników. Opracowanie może stanowićzarówno podręcznik akademicki dla studentów studiów medycznych (kierunku lekarskiego i zdrowie publiczne) i podyplomowych (z zakresu zarządzania ochroną zdrowia), jak i źródło inspiracji dla menedżerów placówek zdrowotnych. dr hab. Iga Rudawska, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, fragment recenzji
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?