O tym, że przedmioty w naszym domu rozmawiają, kiedy nas tam nie ma - wie każde dziecko. Ale o czym rozmawiają? O, to już nie każdy może usłyszeć. Do tego trzeba być pisarzem z bardzo wyczulonym słuchem. A później umieć opowiadać to, czego się wysłuchało. Tak właśnie, jak w tej książce opowiada pan Kazimierz Szymeczko. Czyta: Joanna Pach Czas trwania: 41 min. 18 sek.
Urządzona z przepychem sypialnia, w wysokim lustrze odbija się sylwetka młodego mężczyzny. Doskonale wyrzeźbione, lekko opalone ciało, figlarny uśmiech i sznur ciężkich pereł na szyi. To Chéri. Dwudziestopięcioletni syn dawnej damy do towarzystwa, która zdecydowała, że pora tego młodego bożka ożenić. Partia jest doskonała: nastoletnia, urocza, posażna i do tego zakochana panna. Powinien to być początek idylli. Jednak Chéri nie może zapomnieć kobiety, z którą spędził ostatnie sześć lat. Léa. Powoli żegna się z profesją kurtyzany. Choć zbliża się do pięćdziesiątki, wciąż ma długie nogi, jędrne piersi i pośladki. W końcu - jak zwykła mawiać - ciało dobrej jakości trzyma się długo. Historia pożądania, miłości, piękna i walki z bezlitosnym czasem. Przepojona atmosferą belle époque, napisana wykwintnym, drżącym od namiętności stylem. Czyta: Anna Dereszowska Czas trwania: 4 godz. 50 min.
Jak uczyć się, nie ucząc? Oto ambitne zadanie, jakie stawia przed sobą tytułowy Korniszonek, rezolutny siedmiolatek, który szkołę traktuje jak plac zabaw. W tych wysiłkach wspiera go równie niesforny przyjaciel, czarodziej Mietek, mozolnie zgłębiający tajniki czarnej i białej magii. Czy osiągną swój cel? Przekonaj się sam! Czyta Jarosław Domin
Wielka niespodzianka dla widzów popularnego serialu: Ula Cieplak ujawnia swój pamiętnik! Julia Kamińska jeszcze raz wciela się w swoją filmową rolę, tym razem jako autorka pamiętnika. Pełne humoru zapiski, refleksje i wyznania dają sugestywny i ciekawy portret bohaterki. Splatają się tutaj: tło historii serialowej, myśli niebanalnej dziewczyny, ciepłe wspomnienia i urocze perypetie. Przed nami opowieść o miłości, dopełniająca fabułę BrzydUli i wychodząca poza nią...
Ile dni deszczowych może wziąć Maj, tak aby Czerwiec był słoneczny? Czy Listopad odciąży nieco Lutego i przejmie dwa tygodnie wietrznej pogody? Gdzie skierować upały, które wypadają akurat w Styczniu? Komendant Rok ma zawsze pełne ręce roboty. I choć narzeka na swoich podwładnych, wie że może na nich liczyć, w potrzebie Miesiące i Pory Roku zawsze grają do jednej bramki.Książka Kłopoty komendanta Roka w zabawny, niekonwencjonalny sposób przybliża czytelnikom cykl 4 pór roku, wskazuje charakterystyczne cechy kolejnych miesięcy, opisuje święta i obrzędy dyktowane od wieków przez tradycję i... pogodę. Audiobook przeznaczony jest dla dzieci od 4 roku życia. Czyta: Aleksander Mikołajczak. Czas nagrania: 1godz. 19 min. 14 sek.
Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on - Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów. Powieść czyta Jarosław Rabenda Czas trwania: 9 godz. 47 min. 44 sek.
Mieszkańcy wioski Ullamp są przerażeni. Nieustannie nawiedzają ich Trzy Czarne Konie Tracza Obojętność. Wydaje się, że wszystkie nieszczęścia sprowadził na wioskę mały chłopiec bez imienia - Oko.Oko został znaleziony w Pinglowych Krzakach. Od tej pory same nieszczęścia spadają na wioskę Ullamp, w której znalazł swój dom. Chłopiec przekonany, że ma to związek z jego przeszłością, postanawia odnaleźć swój Los i zagubioną historię. Jednak niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Czy uda mu się ocalić siebie i wioskę? Czy odnajdzie swoją Krainę?Królowa Niewidzialnych Jeźdźców wprowadza w świat pełen tajemniczości. Bohater nie zważając na piętrzące się niebezpieczeństwa szuka swojej tożsamości. Ciekawa fabuła i niespodziewany zwrot akcji przy doskonałej kompozycji całości sprawiają, że książka jest niesłychanie zajmująca i niezauważenie przenosi w fantastyczne Krainy.
Jest to ciepła opowieść o życiu znanych ze ""Strychowych Opowieści"" przyjaciół - Kreska i Kreski, zamieszkujących tajemniczy i magiczny strych starego domu oraz ich sąsiadów - gołąbka Gienka, Pani Sowy oraz Mysiej rodzinki. Dni upływają im wśród zwykłych czynności, a jednak mamy wrażenie, że stale spotykają ich niezwykłe przygody. Magia i czary przeplatają się z codziennymi troskami bohaterów, a wszystko w czarodziejskiej scenerii starego strychu. Książkę czyta Hanna Kinder-Kiss.
Małżeństwo dla pieniędzy to nikczemność, a małżeństwo bez nich to głupota - tak zwięźle podsumował lord David Cecil poglądy Jane Austen. Ale ""Emma"" to nie tylko kolejna książka o perypetiach matrymonialnych w XIX-wiecznej Anglii. To przede wszystkim błyskotliwa komedia omyłek, której przedmiotem jest gra pozorów, samooszustwa i iluzje, jakie dostarczają bohaterom ich egoizm i zadufanie. W samym zaś środku intrygi stoi niezwykła bohaterka, pełna życia i wigoru, urocza, nieznośna i apodyktyczna Emma...
Gnój to wstrząsająca, a chwilami tragikomiczna historia rodzinnego piekła, opowiadana przez dziecko, które jest jednocześnie obiektem przemocy i jej obserwatorem. Narrator opisuje rodzinny rytuał: metodyczne, przypominające tresurę bicie, które jest wyłącznie przyspieszonym kursem buntu i nienawiści. Gnój to studium rodzinnych patologii, przede wszystkim kalekiego ojcostwa – niedojrzałego emocjonalnie, niezdolnego do komunikacji i do wyjścia poza układ słabszy – silniejszy, a także widziana oczami dziecka panorama współczesnego, jak i historycznego Śląska, próba zatrzymania jego niepowtarzalnego kolorytu, ale i ukazania tego, co zwykle wstydliwie skrywane.
Czyta Wojciech Chorąży
Wojciech Kuczok obdarzony jest słuchem absolutnym do polszczyzny. Jego niezwykła inwencja językowa ma soczystość śląskiej gwary i swing wielkiej polskiej literatury. Czytanie niesie radość ze słowem pisanym.
Kazimierz Kutz
Czyta Marcin Popczyński
Dionizy Fiotroń wiedzie uporządkowane i wygodne życie - do momentu, gdy nieoczekiwanie zaczyna podejrzewać żonę o romans. Stłuczona ulubiona filiżanka, bez uzgodnienia postawiona w pokoju ścianka działowa i inne z pozoru nieistotne zdarzenia układają mu się w niepokojącą całość. Nie mając konkretnych dowodów w ręku, za to niezmąconą pewność, że coś się zmieniło, decyduje się na prywatne śledztwo. Powieść czyta Maria Seweryn.
Fototapeta to zbiór opowiadań Michała Witkowskiego, autora bestsellerowego Lubiewa. W pierwszej części Fototapety Witkowski podejmuje temat „kolaboracji z życiem”, cofa się do czasów komunizmu i zastanawia, czym dla dzisiejszego młodego człowieka, który nie „otarł się o historię”, są pojęcia takie jak „kolaboracja”, „ojczyzna”, „miłość” czy „śmierć”. W drugiej części autora interesują nierealne marzenia, kiczowate sny, złudne wyobrażenia, którymi karmi nas kultura masowa. Właśnie dla wszystkich tandetnych strzępków tej kultury, które wałęsają się po naszej podświadomości, Witkowski stosuje określenie „fototapeta”. Jego bohaterom wydaje się, że rzeczywistość, która została im dana, jest gorsza, niż powinna być, że z jakichś względów „miało być inaczej”. Obrażają się, wychodzą z domu i nigdy nie wracają. Autor zastanawia się, czy rzeczywiście ktoś nam obiecywał, że będzie inaczej, że życie jest gdzie indziej, że zasługujemy na coś lepszego...
Czyta Michał Witkowski
Zaprzyjaźnione na śmierć i życie kumpelki, nieoczekiwany spadek po zapomnianej ciotce oraz wizja nowego życia w odziedziczonym hotelu z dala od miasta... Tak sielankowo mógłby wyglądać scenariusz bajkowego melodramatu - ale bohaterkom Zielonego trabanta "" wszystko idzie na opak. Okazuje się, że doskonale prosperujący za dawnych czasów hotel, teraz odstrasza mocno peerelowskim wyglądem i znajduje się na skraju upadłości. Podjęte próby przywrócenia mu dawnej świetności wydobywają na światło dzienne skomplikowane rodzinne tajemnice oraz zależności. Przyjaciółki muszą stawić czoła kiepskiemu personelowi, głodnym gościom, nachalnemu byłemu mężowi, lokalnym cwaniaczkom oraz żądnym krwi gangsterom. Czyta Elżbieta Kijowska.""
Kariera czy dziecko? Podróże służbowe i negocjacje czy układanie z dzieckiem wieży z klocków? Mozolne wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej czy gotowanie obiadów i spędzanie połowy dnia w piaskownicy? A może role matki, żony i bizneswoman jednak dadzą się bezboleśnie pogodzić? Taki obraz kobiety lansują przecież media, ale Marta, trzydziestoletnia bohaterka powieści Grażyny Plebanek Pudełko ze szpilkami, na własnej skórze przekonuje się, że możliwość pogodzenia błyskotliwej kariery zawodowej z wychowywaniem dzieci to utopia niemająca nic wspólnego z prawdziwym życiem. Czy w takim razie wybór, jakiego będzie zmuszona dokonać, okaże się właściwy? Książkę czyta Izabela Dąbrowska.
Pewnego razu stryjek Wzorek dowiedział się od ptaków, że pomiędzy lasem a stawem znajduje się miły dom z niezamieszkanym strychem. Stryjek Wzorek, Kreska i Kresek spakowali swój cały dobytek i ruszyli w stronę domu nad stawem. Do tej pory mieszkali w wydrążonym pniu starego dębu, ale od pewnego czasu drzewo zaczęło bardzo przechylać się na jedną stronę, więc mieszkanie w nim zaczynało być niebezpieczne. Od razu polubili dom z czerwonym dachem, a szczególnie jego ogromny strych. Ale ptaki się pomyliły. Okazało się, że na strychu mieszka już Pani Sowa i rodzina Myszek. Zwierzątka były jednak tak miłe, że chętnie zgodziły się na nowych mieszkańców - granatowowłosą Kreskę, jej zielonowłosego brata i stryjka Wzorka wraz z jego wielką fioletową brodą. W domu nad stawem mieszkał wraz z rodzicami Kuba, który nie przypuszczał nawet, jakie ciekawe przygody przeżyją mieszkańcy strychu... fragment książki. Książkę czyta Hanna Kinder-Kiss.
Gdy na teren powieści gatunkowo zarezerwowany dla mężczyzn wkracza kobieta, można spodziewać się złamania zasad literackiej gry. Jednakże, gdy kobieta jest doskonałym śledczym z bagażem doświadczeń w policyjnym rzemiośle, przestępczy świat nie zazna spokoju w zderzeniu z przenikliwością i skutecznością zahartowanej w bojach policjantki, a ład świata zostanie przywrócony. Bohaterką trzymającego w napięciu kryminału Izabeli Szolc jest młoda policjantka, charakterologicznie przypominająca słynną agentkę FBI, Clarice Starling z ""Milczenia owiec"". Książka nawiązuje tym samym do najlepszych tradycji amerykańskiego kryminału, ale, co atrakcyjne dla czytelnika zanurzonego w polskich realiach, akcja ""Cichego zabójcy"" rozgrywa się we współczesnej Warszawie.
Niezwykły debiut prozatorski Anny Janko, znanej poetki, nominowanej do Nagrody Nike w 2001 r. „Dziewczyna z zapałkami” opowiada historię toksycznego związku, na zewnątrz wyglądającego na „normalną współczesną rodzinę”, opowieść kobiety „uwięzionej” w domu w trudnych latach 80. i na początku 90. Bohaterka, która zauważyła, że „życie, jak pogoda, nie dopisało”, nie chce poddać się w walce o własną tożsamość. Kibicujemy jej, śledząc zmagania z mężem, rodziną, z losem. „Na świecie ma się do wyboru tylko samotność albo pospolitość. Tako rzecze Schopenhauer. Zostałam obdarowana jednym i drugim. Na własne życzenie. A miałam pisać wiersze!” – wyjawia bohaterka. Anna Janko to z pewnością młodsza siostra Sylwii Plath.
„Dziewczyna z zapałkami” Anny Janko została już trzykrotnie doceniona nagrodami:
- Książka Wiosny 2007 – Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych
- Książka Miesiąca – Magazyn Literacki Książki
- Nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej
Czyta Anna Gajewska.
Ślub Rosjanina z Polką u progu XXI wieku może być w naszym kraju niemałym wyzwaniem. Dwóch Rosjan rozwodników mieszkających w Warszawie zakochuje się ze wzajemnością w dwóch polskich pannach. Cóż z tego, skoro jednego z bohaterów nie lubi polski Kościół katolicki - bo w końcu nie dość, że prawosławny, a wcześniej niewierzący, to jeszcze rozwodnik. Drugiego zaś nie lubią rodzice ukochanej. Rosjanin, więc na pewno chce ją oszukać: okraść, porzucić i wyjechać. Przecież Rosjanie tak zawsze. Jak przełamać te lody i doprowadzić do skutku tak upragnione małżeństwo.
Główny bohater powieści, Werner Werner, to nietypowa osobowość, która z własnego wyboru znalazła się w raczej nietypowej sytuacji – zostaje opiekunem niesfornego dzieciaka, Edwarda. Jest to początek niezwykłej przyjaźni, która zmienia życie i osobowość chłopca oraz jego matki, zmienia także samego Wernera Wernera... Przesycona znakomitym humorem powieść próbuje odpowiedzieć na pytania o rolę rodziny, a w związku z tym także mężczyzny i kobiety, we współczesnym społeczeństwie. Powieść jest napisana lekkim i zwięzłym językiem, typowym dla jej autora, który gra wieloznacznością wyrazów i pojęć. Wersja audio czytana przez Jacka Kałuckiego wciąga czytelników w tę zabawę.
Czyta Jacek Kałucki
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?