W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
'A beautiful step-by-step guide that combines gratitude, manifestation, and emotional mastery into a few minutes per day' Jay Shetty
'A groundbreaking way to level up your focus and creativity' Marie Forleo
Do you try to clear your mind but end up thinking about what's for dinner? Or get frustrated with a YouTube guided meditation telling you to just breathe? It can be easy to dismiss meditation, yet there is plenty of research proving that mindfulness boosts productivity, health and mental clarity.
The 6-Phase Meditation Method will help you reap all of these benefits no matter how busy, prone to a wandering mind, or allergic to the lotus posture you are. In this book, CEO of Mindvalley and New York Times bestselling author, Vishen Lakhiani, has distilled thousands of years of wisdom to hack mediation and create a logical, 15-minute practice that anyone can master.
Delivered with humour, a practical how-to, and a free app to support you on your journey, the 6-Phase Meditation Method will teach you to get focused amid the chaos of life.
Praktyczny, inspirujący poradnik medytacji - doskonałe antidotum na codzienny stres.Wszyscy doświadczamy czasem negatywnych emocji, ale w dzisiejszym świecie bywa ich zbyt wiele. Zaburzają one zdrowe więzi z własnym umysłem, uczuciami, ciałem oraz z innymi ludźmi.Dlaczego medytujemy jak żadna inna książka pozwala poznać i zrozumieć, czym jest medytacja. Łącząc tradycję Wschodu z zachodnimi odkryciami z dziedziny neuronauki, psycholog Daniel Goleman i tybetański nauczyciel medytacji Tsoknyi Rinpocze pomogą ci nie tylko zrewolucjonizować swoje życie na poziomie emocjonalnym, umysłowym i fizycznym, ale też zaakceptować siebie i innych.Dzięki tej książce, idealnej zarówno dla osób zaawansowanych w medytacji, jak dla nowicjuszy - odmienisz swoje zdrowie, relacje z innymi i duszę.
Najnowsza, przełomowa książka autora bestsellerów "New York Timesa", dr. Daniela J. Siegela, która wprowadza czytelników w jego pionierską, opartą na nauce praktykę medytacyjną.Skupienie, obecność i spokój w codziennym życiu - czy nie o tym marzymy w naszym zabieganym świecie?Ta książka, będąca dogłębnym spojrzeniem na naukę leżącą u podstaw skuteczności medytacji, uczy czytelników przełomowej koncepcji Koła Świadomości, zmieniającego życie narzędzia do skupiania uwagę, otwarcia świadomości i pielęgnowania życzliwych intencji. Pomoże rozwinąć zdrowszy mózg i zmniejszyć strach, niepokój i stres w życiu.Niezależnie od tego, czy masz doświadczenia z refleksyjną praktyką, najnowsza książka dr. Siegela to praktyczny przewodnik, który pozwoli ci stać się bardziej skupionym i obecnym, a także bardziej energicznym i odpornym emocjonalnie w obliczu stresu i codziennych wyzwań.O autorze: dr n. med. Daniel J. Siegel ukończył Harvard Medical School, a także medyczne studia doktoranckie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w zakresie pediatrii oraz psychiatrii dzieci, nastolatków i dorosłych. Obecnie jest profesorem psychiatrii klinicznej na Wydziale Medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles; założycielem i współdyrektorem Centrum Badań nad Uważną Świadomością na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles; założycielem Centrum na rzecz Kultury, Mózgu i Rozwoju oraz jednym z pracujących w nim badaczy; a także dyrektorem wykonawczym Instytutu Psychowzroczności. Jest autorem i współautorem bestsellerowych książek, wśród nich są: "Psychowzroczność", "Rodzicielstwo bez awantur", "Potęga obecności", "Mózg na Tak".
Dowiedz się, jak pomóc dziecku cierpiącemu na depresję
Obniżenie nastroju, ataki płaczu, rozdrażnienie, agresja, ciągłe zmęczenie, poczucie winy, pogorszenie samooceny, lęk o przyszłość, bóle brzucha i głowy, gorsze przyswajanie wiedzy i koncentracja, wycofanie z kontaktów społecznych, zachowania autoagresywne i samobójcze – wszystko to należy do objawów depresji u dzieci i młodzieży. Niezwykle ważne jest, by w porę rozpoznać sygnały alarmowe i wiedzieć, jak zareagować.
Depresja u dzieci to poważny problem
Możesz pomóc swojemu dziecku, jeśli będziesz wiedzieć, jak odróżnić smutek i przygnębienie od depresji, jak postępować w przypadku samookaleczania się, do jakiego specjalisty zwrócić się z prośbą o pomoc i jak wspierać terapię.
Co znajdziesz w tej książce?
Autorka w jasny, przystępny sposób wyjaśnia, czym są emocje u młodego człowieka. Przedstawia czynniki ryzyka rozwoju i objawy depresji u dzieci w zależności od wieku. Tłumaczy, kiedy zagrożenie samobójstwem jest wysokie. Opisuje pierwszą pomoc i metody terapii choroby u dzieci i młodzieży. Podpowiada też, jaka jest rola rodziny i co dzieje się po zakończeniu leczenia.
To poradnik dla rodziców, może być też pomocny nauczycielom, wychowawcom i wszystkim, którzy opiekują się dziećmi.
We współczesnym świecie dzieci zmagają się z silnym stresem i lękiem. Lęk może bardzo różnie na nas oddziaływać. Bywa, że mąci nam w głowie i zakłóca nasze myślenie, przez co mamy błędne przekonania na temat nas samych i świata wokół. Negatywne myśli napędzane lękiem są bardzo przekonujące, ale na szczęście da się je zmienić. Jak? Na przykład stosując techniki UWAŻNOŚCI. Pomogą one dziecku poczuć się lepiej, gdy tylko pojawi się lęk! Uważność to skuteczne narzędzie, które pomaga rozwijać ważne umiejętności, takie jak kierowanie uwagą, regulowanie emocji i współczucie dla siebie. Dzięki niej dzieci lepiej sobie radzą z trudnymi sytuacjami w domu i w szkole. Amy Nasamran wprowadzi twoje dziecko w magiczny świat uważności. W ciekawy i przystępny sposób wytłumaczy mu, na czym ona polega, dlaczego jest ważna oraz jak pomaga radzić sobie z fizycznymi odczuciami związanymi ze stresem i lękiem. Wspólnie wypróbujecie przyjemne techniki uważności i ćwiczenia relaksacyjne, między innymi rozluźnianie mięśni, oddychanie brzuszne, skanowanie ciała i wyobrażenie szczęśliwego miejsca.Dzięki tej książce twoje dziecko:odkryje swoje supermoce;zrozumie, czym są lęk i stres;pozna techniki radzenia sobie z nimi;dowie się, na czym polega uważność;nauczy się rozpoznawać niepokojące myśli i radzić sobie z nimi;poczuje się lepiej i nabierze pewności siebie.
Pierwsze kompleksowe ujęcie zagadnień dojrzewania i osiągania dorosłości przez osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Okres dojrzewania i osiągania dorosłości stanowi w przypadku osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu kolejny przełom rozwojowy, w którym szczególną rolę odgrywają ludzie z najbliższego otoczenia rodzice, nauczyciele i terapeuci. Istotne jest wsparcie opiekunów odpowiednimi programami profilaktycznymi, dzięki którym ich podopieczni u progu dorosłości będą potrafili utrzymać satysfakcjonujące relacje, dokonywać świadomych wyborów oraz w pełni uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym. Autorzy, praktycy z wieloletnim doświadczeniem, omawiają tak istotne formy pomocy i przeciwdziałania społecznej izolacji, jak: Model Pozytywnego Wspierania Zachowań, trening umiejętności społecznych, tworzenie przyjaznego środowiska sensorycznego czy przełamywanie barier w zakresie integracji społecznej i aktywizacji zawodowej. Programy te są dostosowane do polskich realiów i zostały omówione na przykładzie działalności wybranych polskich organizacji pozarządowych. Szczególną uwagę autorzy zwracają na istotny wkład rozwojowo-wychowawczy środowiska rodzinnego w proces rewalidacji. Omawiają też pojawiające się problemy związane z wartościowaniem, samooceną oraz trudnymi przeżyciami emocjonalnymi. Książka ukazuje różne aspekty funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w sposób całościowy i komplementarny. Skierowana jest do pracowników ośrodków specjalistyczno-diagnostycznych, ośrodków rewalidacyjnych i edukacyjnych oraz rodziców. To także inspirujące źródło wiedzy dla studentów takich kierunków jak psychologia, pedagogika, antropologia, socjologia i polityka społeczna. Książka wypełnia lukę w dotychczasowym piśmiennictwie i jestem o tym przekonany przyczyni się do jeszcze większego i lepszego zaangażowania w wielospecjalistyczne wspomaganie młodych osób z ASD i ich rodzin. Jest cennym źródłem informacji zarówno dla praktyków, jak i dla osób zajmujących się badaniami naukowymi. Może być także inspiracją dla studentów takich kierunków jak psychologia, pedagogika, antropologia, socjologia i polityka społeczna. prof. dr hab. Tadeusz Gałkowski
Terapia dobrostanu psychicznego (WBT – Well-Being Therapy) jest podejściem psychoterapeutycznym opracowanym przez Giovanniego A. Favę, światowej sławy psychiatrę i psychoterapeutę oraz redaktora naczelnego „Psychotherapy and Psychosomatics”. WBT to oparta na innowacyjnej strategii w sprawie monitorowania dobrostanu psychicznego, przy czym pacjent stopniowo uczy się, jak je rozwijać. Ten rodzaj terapii cieszy się dużym sukcesem i zyskuje na popularności.
- Pierwsza część (I.) książki opisuje, w jaki sposób powstał pomysł WBT, pierwszego leczonego pacjenta i aktualne dowody, które wspierają to podejście.
- W części drugiej (II.) Giovanni A. Fava przedstawia instrukcję leczenia WBT, opisując, co pociąga za sobą każda sesja, oraz dostarcza wiele przykładów z jego własnych przypadków klinicznych.
- Ostatnia część (III.) obejmuje niektóre szczególne warunki, w których można zastosować WBT i jak sesje mogą być prowadzone. Zawiera sekcje dotyczące depresji, wahania nastroju, uogólnione zaburzenie lękowe, panikę i agorafobię oraz zespół stresu pourazowego. Dostępne są również informacje na temat zastosowania WBT jako metodę interwencyjną w środowisku szkolnym.
W całej książce autor utrzymuje lekturę interesującą, dzieląc się swoimi anegdotami z przebiegu praktyki zawodowej.
Głównymi odbiorcami tej książki są specjaliści z psychologii, psychiatrii i innych dziedzin medycyny (np. lekarze POZ, pediatrzy i osoby związane z rehabilitacją pacjentów). Książka jest napisana przystępnym językiem i przejrzyście, co sprawia, że jej lektura staje się wyjątkowo interesująca także dla doradców, wychowawców oraz rodziny i przyjaciół pacjentów, a także samych pacjentów.
Redaktorem naukowym polskiego wydania jest dr n. społ. Agnieszka Woźniewicz-Grzymała, specjalista psychologii klinicznej. Recenzentem polskiego wydania dr n. o zdr Agnieszka Trawicka, specjalista psychologii klinicznej, z kolei wprowadzenie do polskiego wydania przygotował prof. dr hab. n. med. i n. o zdrowiu Marek Krzystanek.
SPIS TREŚCI:
WPROWADZENIE DO WYDANIA POLSKIEGO
RECENZJA WYDANIA POLSKIEGO
WSTĘP GIOVANNIEGO A. FAVY
Część I. ROZWÓJ
Rozdział 1. Kontekst
Rozdział 2. Przypadek studenta filozofii i dążenie do strategii poprawy dobrostanu
Rozdział 3. Proces walidacji terapii dobrostanu psychicznego
Część II. OŚMIOSESYJNY PROGRAM TERAPII DOBROSTANU PSYCHICZNEGO
Rozdział 4. Ocena wstępna
Rozdział 5. Sesja pierwsza
Rozdział 6. Sesja druga
Rozdział 7. Sesja trzecia
Rozdział 8. Sesja czwarta
Rozdział 9. Sesja piąta
Rozdział 10. Sesja szósta
Rozdział 11. Sesja siódma
Rozdział 12. Sesja ósma
Rozdział 13. Program składający się z czterech sesji
Część III. ZASTOSOWANIA
Rozdział 14. Depresja
Rozdział 15. Wahania nastroju
Rozdział 16. Uogólnione zaburzenie lękowe
Rozdział 17. Panika i agorafobia
Rozdział 18. Zespół stresu pourazowego
Rozdział 19. Dzieci i młodzież
Rozdział 20. Nowe kierunki
Rozdział 21. Idąc dalej
O AUTORZE:
Giovanni A. Fava uzyskał dyplom lekarza na Uniwersytecie w Padwie we Włoszech, gdzie specjalizował się w psychiatrii. Po kilku latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych wrócił do Włoch, gdzie obecnie jest profesorem psychologii klinicznej na Uniwersytecie Bolońskim. Ma wspólną nominację z Uniwersytetem Stanu Nowy Jork w Buffalo, gdzie jest profesorem klinicznym psychiatrii. Jako kierownik Programu Zaburzeń Afektywnych i Laboratorium Psychoterapii Eksperymentalnej na Uniwersytecie Bolońskim przeprowadził przełomowe badania nad zaburzeniami nastroju i lęku, wprowadzając nowe podejścia psychoterapeutyczne, takie jak leczenie sekwencyjne i terapia dobrostanu. Jest redaktorem naczelnym „Psychotherapy and Psychosomatics”, czasopisma, które wspięło się w rankingach impact factor, aby stać się, z impact factor 9.20, najlepszym światowym czasopismem dla oryginalnych badań w rankingu psychologii.
120 POMYSŁÓW NA TERAPIĘ PERCEPCJI WZROKOWEJ. STYMULOWANIE, ROZWIJANIE, USPRAWNIANIE FUNKCJI WZROKOWYCH.Publikacja 120 pomysłów na terapię percepcji wzrokowej to narzędzie pracy wydane w formie 2 teczek terapeutycznych. Teczki zawierają 120 ćwiczeń, a 320 kart pracy (ponieważ jednemu ćwiczeniu przypisanych jest np. 56 kart pracy). Zadania służą stymulacji, rozwijaniu i usprawnianiu percepcji wzrokowej w zakresie:- stałości spostrzegania,- spostrzegania figury i tła,- spostrzegania stosunków przestrzennych,- spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni,- koordynacji wzrokowo-ruchowej,- analizy i syntezy wzrokowej.Materiał przeznaczony jest dla specjalistów terapii pedagogicznej, pedagogów, psychologów, nauczycieli kształcenia zintegrowanego, nauczycieli przedszkola oraz rodziców dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zrozumienie swojej wysokiej wrażliwości pozwala zaakceptować siebie, poczuć się pewniej i czerpać siłę ze swojej emocjonalności.Czy zdarza ci się mówić: Dość! To dla mnie zbyt wiele.? Czy czujesz się przytłoczony otaczającym światem? Czy dostrzegasz szczegóły, które umykają innym? Twoje emocje i zachowania są dla ciebie źródłem zakłopotania, czujesz się niezrozumiany?To wszystko reakcje charakterystyczne dla osób o wysokiej wrażliwości. Z tej książki dowiesz się, czym dokładnie ona jest, i nauczysz się z nią żyć. Autor przedstawia zjawisko wysokiej wrażliwości na przykładach konkretnych osób, opisuje jej źródła psychologiczne i tkwiące we wcześniejszych doświadczeniach. Tłumaczy, czego doświadczają wysoko wrażliwi i dlaczego często czują się samotni. Przekonuje, że oswojenie własnej wrażliwości to droga do uwierzenia w siebie i tworzenia autentycznych relacji.Dzięki tej książce:poznasz różne oblicza wysokiej wrażliwości,zrozumiesz jej przyczyny,nauczysz się akceptować swoją emocjonalność i reakcje.To książka zarówno dla obdarzonych wysoką wrażliwością, jak i dla wszystkich, którzy chcą poznać świat osób odczuwających mocniej i lepiej ich zrozumieć.Saverio Tomasella to francuski psycholog kliniczny, psychoanalityk, badacz wysokiej wrażliwości i popularyzator wiedzy na jej temat. Autor licznych artykułów i książek.
Słynna na całym świecie książka, która może trwale zmienić Twoje życie!
Umysł człowieka może osiągnąć wszystko, cokolwiek sobie zamyśli.
Napoleon Hill
Sukces zrodzony z myśli
Nie czekaj na cud, nie licz na szczęśliwe przypadki! Masz w sobie niesamowity potencjał, ale czy potrafisz go przekuć w sukces? Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie na lepsze i wiesz, że nie ma drogi na skróty, a trwałe zmiany wymagają intelektualnego wysiłku oraz czasu, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Wystarczy odpowiednie nastawienie i wszystko stanie się zadziwiająco proste, a niesamowite rzeczy zaczną się dziać w Twoim życiu każdego dnia.
Przełóż swoją zdolność do kreatywnego myślenia, wiedzę, talent, energię oraz osobowość na karierę zawodową, majątek i osobiste szczęście. Jeśli tylko na to pozwolisz, ten przewodnik po realizacji marzeń i osiąganiu życiowych celów wyjaśni Ci, jak to zrobić, i zmotywuje do działania. Będzie Ci wskazywał drogę, odkryje to, co w Tobie najlepsze, i wesprze w podejmowaniu trafnych decyzji. Twój sukces zależy od Ciebie.
W. Clement Stone wykorzystał zasady zawarte w książce Napoleona Hilla Myśl i bogać się i zbudował dzięki nim wartą miliony dolarów firmę ubezpieczeniową.
Celem charakterologicznej psychoterapii jest przekroczenie problemów emocjonalnych, których matryce sięgają pierwszych miesięcy i lat życia, obejmują schematy myślenia, zachowania i procesy cielesne (postawa ciała, oddychanie).
Wybitny psychoterapeuta kalifornijski dr Stephen Johnson poświęcił cykl książek prezentacji metod pracy nad ograniczeniami charakterologicznymi, uwarunkowanymi przez urazy kolejnych faz rozwoju małego dziecka. Żaden znany mi psychoterapeuta nie zdecydował się dotąd tak dalece „odkryć karty” i opisać krok po kroku kulisy psychoanalitycznego procesu nie szczędząc danych odnoszących się do możliwych błędów i problemów psychoterapeuty. Autor czerpie z teorii relacji z obiektem, pokazując jak twórczo ją integrować z analizą charakteru zapoczątkowaną przez Reicha, metodami pracy z ciałem, Gestalt, terapii Ericksonowskiej i behavioralnej.
Jacek Santorski
„Sztuka postmodernistyczna, stanowiąc integrację czy kombinację form bardziej klasycznych i form modernistycznych, łączy ze sobą elementy w sposób często eksperymentalny, a nawet humorystyczny. Nieprzypadkowo więc, chociaż z pewnym opóźnieniem, także psychoterapia weszła w okres otwartości i integracji. Nadszedł czas, w którym terapeuci uprawiający tę improwizacyjną formę sztuki, opartą na solidnych zasadach psychologicznych, opowiadają się za prawdziwie artystycznym statusem swej pracy. Ta książka podejmuje problematykę indywiduacji. Każdy psychoterapeuta musi w sposób rzeczywisty przejść przez ten proces, tak aby ostatecznie znaleźć własną indywidualność, różną od swoich nauczycieli i mistrzów. Oznacza to: dorosnąć, opuścić dom i poznać resztę świata.” (fragment tekstu)
Wylecz się z gaslightingu już dziś! Gaslighting jest wyrafinowaną formą przemocy psychicznej. Polega na takim manipulowaniu drugą osobą, aby zaczęła kwestionować rzeczywistość, swoją pamięć czy własne postrzeganie świata. W tym celu wystarczy przepytywać ofiarę, drwić z niej, podawać w wątpliwość jej doznania - w końcu uwierzy, że postradała zmysły. Ta książka jest przemyślanym i wyczerpującym źródłem informacji dla każdego, kto był ofiarą tej formy nadużycia. Jeśli doświadczasz gaslightingu, pomoże Ci w powrocie do równowagi, wzmocni Cię i podpowie, w jaki sposób uzdrowić swoje relacje i budować nowe. Łatwiej będzie Ci przyjąć, że zastosowano wobec Ciebie przemoc emocjonalną, a to z kolei pomoże w stworzeniu solidnych fundamentów równowagi psychicznej. Znajdziesz tu liczne wyjaśnienia, porady, afirmacje, codzienne zapiski, wizualizacje i interaktywne ćwiczenia, które sprzyjają wnikliwej i kompleksowej introspekcji. Odbudujesz poczucie własnej wartości i nie tylko uzyskasz klarowny obraz tego, co składa się na zdrową relację, ale także poznasz metody, jak o nią dbać. Dowiesz się też, jak zapobiegać zachowaniom związanym z gaslightingiem. Dzięki książce: zrozumiesz, na czym polega gaslighting i kim jest gaslighter łatwiej przyjmiesz do wiadomości fakty umocnisz poczucie własnej wartości nauczysz się określać granice dowiesz się, jak budować i pielęgnować zdrowe relacje Nie pozwól dłużej sobą manipulować i odzyskaj swoje życie!
Lektura dla wszystkich prywatnie i zawodowo zainteresowanych zespołem Aspergera (ZA), rzetelne źródło wiedzy, a przy tym wciągająca, znakomicie napisana książka. Tony Attwood, wybitny specjalista tematu zaburzeń ze spektrum autyzmu, opisuje specyfikę funkcjonowania osób z ZA i tłumaczy, jakie problemy mogą napotkać one za swojej drodze, jak udzielać im skutecznego wsparcia i rozwijać ich mocne strony.
Zwiększ energię i uwolnij się od stresu - odkryj pranajamę - jogiczne ćwiczenia oddechowe. Poprzez ukierunkowanie prany (siły życiowej) pranajama wzmacnia twój układ odpornościowy, oczyszcza umysł, pomaga uzdrowić ciało i daje dostęp do twojej wewnętrznej mądrości. To nie tylko sposób na stres, pranajama to coś znacznie potężniejszego. Terapia, która równoważy twoją siłę życiową. A więc jak prawidłowo oddychać? W jaki sposób ukierunkować pranę? W tej książce znajdziesz aż 60 ćwiczeń, które pomogą ci rozpocząć przygodę z pranajamą. Autor dostosował je do różnych poziomów zaawansowania. Są tu 5 minutowe ćwiczenia dla początkujących oraz maksymalnie 15 minutowe ćwiczenia dla zaawansowanych. Dowiesz się również, jak wpleść pranajamę do swojej praktyki jogi i medytacji, a także, jak z jej pomocą zrównoważyć czakry. Zdrowy i spokojny oddech z pranajamą!
LĘK to program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 14-17 lat opracowany przez profesora Philipa C. Kendalla i jego zespół. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika dla terapeuty. To doskonałe narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie klientów w terapię. Dzięki niemu dowiadują się, na czym polega terapia i co czeka ich na kolejnej sesji. Uczą się rozpoznawać uczucia i poznają techniki relaksacyjne. Zdobyte w trakcie programu umiejętności pomogą im stawiać czoła niepokojącym sytuacjom, zamiast ich unikać, i będą procentować w życiu codziennym.
Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika do programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lekowych u dzieci w wieku 8-13 lat. To doskonałe narządzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie dziecka w terapię. Postać kotka, który ze Strachusia przemienia się w Zaradnego Kota, przemawia do dziecięcej wyobraźni, a przyjazna szata graficzna sprawia, że terapia staje się dobrą zabawą. Dzieci uczestniczące w terapii dowiadują się, na czym ona polega, jakie są jej zasady i kolejne etapy. Uczą się rozpoznawać uczucia i panować nad nimi, poznają techniki relaksacyjne oraz skuteczne strategie rozwiązywania problemów i rozluźniania się w sytuacjach stresowych. Zeszyt ćwiczeń i podręcznik składają się na program terapeutyczny "Zaradny Kot".Strefa fit
Czasem wydaje nam się, że uzależnienie to tylko nadużywanie alkoholu lub narkotyków. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że uzależnić można się od wielu rzeczy, a granica między nadużywaniem a uzależnieniem jest niezwykle cienka. Autorka przedstawia historie ludzi, którzy odważyli się podzielić ze światem swoimi problemami, a co najważniejsze – poprosić o pomoc.
Czy ciekawiło cię kiedyś, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami gabinetu psychoterapeutycznego? O czym i jak opowiadają osoby szukające pomocy? Dzięki tej książce nie musisz zgadywać, nadstawiać uszu ani niepostrzeżenie uchylać drzwi w wyobraźni. Co więcej, może okazać się, że opisane tu historie są o kimś, kto jest ci bliski, lub po prostu o tobie.
Anna Janczewska
psycholog, psychoterapeutka,
wieloletnia terapeutka uzależnień
Pozostałe książki autorki:
- Cztery pory (u)roku (2011)
- Nie nazywaj mnie Pamelą (2014)
- „Zośka” moja wielka miłość. Wspomnienia Hali Glińskiej (wspólnie z Aleksandrą Prykowską (2017)
- Cudzoziemki (2019)
- Zapamiętaj imię konia (2020)
- Łączniczka „Zośki”. Wspomnienia Danuty Rossman (z Aleksandrą Prykowską) (2021)
Doświadczeni polscy terapeuci o praktycznej stronie psychoterapii dzieci i młodzieżyWielu osobom rozpoczynającym praktykę psychoterapeutyczną przeprowadzenie całego procesu leczenia dziecka lub nastolatka - od momentu pierwszej wizyty do zakończenia terapii - może nastręczać trudności. Nasuwać się mogą wątpliwości:Czy ważne są cele dziecka, czy rodzica Czy po terapii dziecko ma lepiej spełniać oczekiwania dorosłych, czy też budować swoją autonomię Jak zaplanować udział rodziców w psychoterapii Który program terapeutyczny wybrać Jak budować zaangażowanie w terapięNiniejszy przewodnik to nieocenione źródło wiedzy dla osób pracujących terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą. Autorzy - doświadczeni polscy terapeuci - ukazują z praktycznego punktu widzenia zasady, metody oraz niuanse pracy z tą grupą wiekową. Dzielą się swoją wiedzą i warsztatem, wyjaśniając, jak interpretować i realizować ustrukturyzowane programy terapii poznawczo-behawioralnej oraz jak uzupełnia się podejście klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej z trzecią falą terapii behawioralnych. Uwzględniając wszystkie aspekty procesu terapeutycznego, przedstawiają kolejne etapy pracy z dzieckiem od momentu jego pierwszej wizyty z rodzicami w gabinecie, w tym:- stawianie diagnozy,- tworzenie planu leczenia,- zawieranie kontraktu z pacjentem i jego rodzicami,- wybór programu terapeutycznego,- opracowanie konceptualizacji przypadku,- budowane relacji,- wzbudzanie motywacji,- omawianie trudności w pracy z pacjentem podczas superwizji. Prezentowane wiadomości zostały zilustrowane przykładami i opisami przypadków leczenia takich zaburzeń, jak: depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, samookaleczenia, zaburzenia odżywiania, ADHD, agresja i zaburzenia zachowania, choroba tikowa, moczenie nocne oraz zanieczyszczanie się. Książka zawiera zestaw przydatnych materiałów do wykorzystania w trakcie terapii - zarówno jako podpowiedź dla specjalisty (wzór wywiadu, schemat sesji, wzory kontraktów terapeutycznych, szablony do konceptualizacji), jak i do pracy z dzieckiem i jego rodzicami podczas sesji.
Większość osób zmagających się z jakimś zaburzeniem doświadcza też innych problemów lub zaburzeń współistniejących. Rodzi to wiele pytań o to, z których protokołów terapii korzystać, jakie interwencje wdrażać i w jakiej kolejności. Naprzeciw tym wątpliwościom wychodzi niniejszy program terapeutyczny, dotyczący zaburzeń emocjonalnych - lękowych i nastroju (depresyjnych). Jest to protokół ujednolicony, ponieważ obejmuje zintegrowany zestaw procedur terapeutycznych skutecznych w przypadku całej grupy zaburzeń. Jest to także protokół transdiagnostyczny, ponieważ stworzono go z myślą o efektywnej pracy nad wszystkimi zaburzeniami emocjonalnymi, jakie mogą współwystępować u jednej osoby. Program terapeutyczny skupia się na zestawie cech predysponujących do rozwoju zaburzeń emocjonalnych: temperamentalnej skłonności do częstego przeżywania silnych negatywnych emocji (neurotyzmie), negatywnym ocenianiu własnych przeżyć emocjonalnych oraz skłonności do unikania i tłumienia emocji, czyli stosowania nieadaptacyjnych strategii regulacji emocjonalnej. Kładzie duży nacisk na pracę z emocjami, co czyni go wyjątkowym wśród protokołów terapii poznawczo-behawioralnej. Autorzy, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z ośmiu modułów, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Terapia koncentruje się na rozwijaniu uważnej świadomości emocji, rewizji automatycznych ocen poznawczych, zmianie tendencji do działania pod wpływem emocji oraz stosowaniu procedury ekspozycji. Podręcznik zawiera również informacje na temat diagnozy funkcjonalnej i zastosowania niniejszego protokołu leczenia w psychoterapii grupowej. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik, który zawiera przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, oraz testy, zadania domowe i formularze.
Jak radzić sobie z lękiem poznaj skuteczne strategie Ponad 40 milionów osób cierpi na zaburzenia lękowe. To najczęściej występujący problem ze zdrowiem psychicznym. Czym tak naprawdę jest lęk? Jakie są jego przyczyny? W jaki sposób radzić sobie z lękiem społecznym? Jak pokonać niepokój i ataki paniki, uwolnić się od stresu i wyeliminować zaburzenia emocjonalne? Czy powrót do szczęśliwego życia jest możliwy? Tak! Odkryj skuteczne strategie, które uwolnią twój mózg od lęku i przywrócą spokój.Pomogła już tysiącom pacjentów! Teraz pomoże i tobie pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i stres Dr Jill P. Weber jest psychologiem klinicznym. Na co dzień pracuje z osobami, które zmagają się ze stanami lękowymi, atakami paniki, stresem i zaburzeniami emocjonalnymi. Stosuje połączone podejście terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz mindfulness. Teraz i ty możesz skorzystać z jej doświadczenia i zdobyć odpowiedź na pytanie: jak radzić sobie z lękiem? Co robić, gdy atak paniki dopadnie cię w pracy, na zakupach lub przed snem? A także jakie są najlepsze sposoby na stres?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?