KATEGORIE [rozwiń]

Daniel G. Amen

Okładka książki Zmieniaj swój mózg każdego dnia dzięki neuroplastyczności

74,70 zł 43,59 zł


Jak dbać o mózg, by zwiększyć jego sprawność i opóźnić starzenie W mózgu znajduje się 100 miliardów neuronów. Czyli ponad 10 razy więcej niż ludzi zamieszkujących naszą planetę. Z kolei prędkość impulsu nerwowego wynosi 400 km/godz. Zostawia więc daleko w tyle najszybsze bolidy Formuły 1. Ciekawostek na temat mózgu jest wiele, bo to fascynujący organ. Jednak najbardziej intryguje jego zdolność do zmian, czyli neuroplastyczność. Zdaniem specjalistów od neuronauki mózg da się trenować jak mięsień. Można o niego dbać lub go zaniedbać. Jeśli zastanawiasz się, czy mózg się regeneruje, odpowiedź znajdziesz w tej książce. Gdy nie wiesz, jak ćwiczyć mózg, możesz skorzystać z porad dr. Amena. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Chcesz spróbować?Neuroplastyczność klucz do zdrowia mózgu Jak przekonuje Autor tej książki, każdy jest w stanie poprawić stan swojego mózgu. Niezależnie od wieku i dotychczasowego stylu życia. Codzienna dieta, przyjmowane suplementy, praktykowane sposoby na stres wszystko to decyduje o kondycji mózgu. Gdy się ją poprawi, mózg młodnieje. Jego stan może również ulec pogorszeniu. Celem tej książki jest pomóc każdemu w przejęciu kontroli nad swoim mózgiem. Co dzięki temu zyskasz? Poprawę pamięci i koncentracji, zdrowsze relacje z innymi ludźmi, a także większe szanse na sukces w każdej dziedzinie życia. Uporasz się z zaburzeniami emocjonalnymi, opanujesz stany lękowe i nawracający niepokój. Jeśli zmagasz się z depresją, masz szanse na pokonanie tej choroby. Musisz jednak wiedzieć, jak dbać o mózg, by twój rozwój osobisty już nigdy więcej nie napotkał na żadne ograniczenia.Odblokuj swój rozwój osobisty Książka składa się z 366 krótkich tekstów. Jeden przypada na każdy dzień roku. Autor w przystępny sposób wyjaśnia w nich, jak dbać o mózg. Odpowiada na wiele nurtujących pytań, w tym, czy mózg się regeneruje. Podaje proste sposoby na stres (to jeden z kluczowych czynników neurodegeneracyjnych) oraz optymalizację fizycznego funkcjonowania mózgu. Porusza też kwestię diety i nutraceutyków. Radzi, jak na co dzień zarządzać umysłem, by poprawić relacje z innymi i odblokować rozwój osobisty. Dużo miejsca poświęca też najpowszechniejszym obecnie zaburzeniom emocjonalnym i chorobom psychicznym. W szczególności skupia się na depresji, stanach lękowych i niepokoju, które uznaje za smutny znak naszych czasów.
Okładka książki Poznaj typ swojego mózgu i zoptymalizuj go dzięki neuronauce

79,70 zł 46,50 zł


Poznaj siedem sekretów neuronauki i zyskaj spokojny umysł, wysokie poczucie własnej wartości oraz dobre samopoczucie i relacje. Bez względu na wiek, rozwój osobisty, wychowanie, geny czy obecną sytuację. Po przeanalizowaniu ponad 200 tysięcy skanów mózgu dr Daniel Amen odkrył pięć podstawowych typów mózgu. W tej książce omawia je i oferuje praktyczne strategie optymalizacji, oparte na badaniach dotyczących między innymi neuroplastyczności. Dzięki tej książce i ty odkryjesz typ swojego mózgu, poprawisz stan zdrowia dzięki diecie dla mózgu. Nauczysz się też dystansować od natrętnych myśli i hałasu w twojej głowie. Poznasz proste nawyki, rytuały i wybory, które staną się twoją motywacją do lepszego ciebie. Szczęśliwsze życie zaledwie w 30 dni!
Okładka książki Neuroplastyczność mózgu

69,60 zł 40,62 zł


Czy wiesz, jak ćwiczyć i dbać o mózg, by cieszyć się zdrowiem, zapewnić sobie szczęśliwe życie i harmonijny rozwój osobisty? Waży około 1,5 kilograma. Generuje dziennie ponad 70 tys. myśli. Mimo że stanowi zaledwie około 2% masy ciała, wykorzystuje aż 20% krążącego w organizmie tlenu. To mózg organ, który można przyrównać do centrum dowodzenia. Niestety, jak każdemu ludzkiemu narządowi grożą mu zaburzenia funkcjonowania i zużycie. Jest i dobra wiadomość. Negatywne zmiany można odwrócić. Jak? Dzięki neuroplastyczności, czyli zdolności adaptacyjnej mózgu do nowych warunków. Najnowsze badania z dziedziny neuronauki dowodzą, że jesteśmy w stanie samodzielnie przemodelować nasz mózg, pozbyć się ograniczających nawyków, uzależnień, negatywnych emocji i obciążeń z przeszłości. Czy wymaga to specjalnych umiejętności lub przygotowania? Nie. Po lekturze książki dr. Amena okazuje się, że może to zrobić każdy.Stany lękowe, niepokój, depresja smutne znaki naszych czasów Doktor Amen napisał prosty przewodnik dla każdego, kto zmaga się ze stanami lękowymi, codziennym niepokojem, traumą, żalem lub stratą. Zresztą lista dolegliwości psychicznych, na które podaje gotowe rozwiązania, jest znacznie dłuższa. Poczynając od poprawy pamięci, a na depresji kończąc. Proponowane przez niego strategie w nowatorski sposób łączą neuronaukę, techniki obrazowania mózgu, styl życia i strategie żywieniowe. Wszystkie one znalazły się w książce, która pomoże ci przejąć kontrolę nad wyniszczającymi emocjami i nawykami ograniczającymi rozwój osobisty. Co zawiera ta publikacja? Na początku przystępne wprowadzenie do budowy mózgu, zjawiska neuroplastyczności i funkcjonowania układu nerwowego. Autor wyjaśnia, dlaczego ciągle robimy rzeczy, których nie lubimy. Tłumaczy także, jak sprawić, by mózg stał się źródłem radości, spokoju i zdrowia. Jednak główną część książki stanowią techniki, dzięki którym będziesz wiedział, jak ćwiczyć i dbać o mózg. Wśród nich znajdziesz medytacje, afirmacje, sposoby na stres i poprawę pamięci, a także kwestionariusze ułatwiające zrozumienie swojego stanu i jego przyczyn. Zaprezentowany został również 12-etapowy program regeneracji mózgu. To z kolei skuteczne narzędzie do walki z nałogami i uzależnieniami. Ważnym uzupełnieniem treści są studia przypadków z praktyki dr. Amena. Pozwalają one bardziej zrozumieć swój stan dzięki porównaniu z doświadczeniami innych osób.
Okładka książki Zdrowy umysł. Wykorzystaj neuronaukę, aby wzmocnić swój mózg, wyeliminować depresję, zaburzenia osobowości, ADHD, objawy stresu pourazowego i wiele innych zaburzeń neurologicznych

69,60 zł 40,62 zł


Według WHO, zaburzenia psychiczne są poważnym problemem, a depresja jest 20. przyczyną niepełnosprawności. Autor książki, ceniony lekarz i psychiatra, postrzega choroby umysłu jako choroby mózgu. Depresja, ADHD, zaburzenia lękowe i kompulsywne, choroby neurodegeneracyjne jak Alzheimer czy Parkinson, są objawami chorób mózgu. Książka określa 11 stopni ryzyka, które należy wyeliminować, by ustrzec się przed uszkodzeniami mózgu. A dziesięciopunktowy plan aktywuje neuroplastyczne zdolności komórek mózgowych. O skuteczności zaleceń zdrowego odżywiania, przyjmowaniu suplementów diety, technikach relaksacyjnych i walce ze stresem przekonują obrazy mózgu SPECT przed i po.
Okładka książki UWOLNIJ MOC KOBIECEGO MÓZGU

47,90 zł 28,39 zł


Pierwsza książka poświęcona wyłącznie kobiecemu mózgowi!W tym pouczającym i wyczerpującym opracowaniu dr Daniel Amen pokazuje krok po kroku, jak maksymalnie wykorzystać najwartościowszy kobiecy atut, czyli mózg. Dowiesz się z niej:dlaczego równowaga hormonalna ma decydujące znaczenie dla optymalnej pracy mózgu i jak ją przywrócić oraz utrzymać,dlaczego zdrowy przewód pokarmowy jest niezbędny dla zdrowia psychicznego,dlaczego musisz uspokoić stale zajęty mózg oraz jak wyzwolić się od lęku, ciągłego podenerwowania, depresji i perfekcjonizmu,dlaczego warto leczyć zaburzenia uwagi i jak wspaniale może to wpłynąć na twoje życie seksualne,dlaczego aktywność seksualna jest taka ważna w życiu i jak może zwiększyć twoją inteligencję i zmniejszyć ryzyko chorób otępiennych,czy istnieje coś takiego jak mózg mamy i jakim niezwykłym może być atutem.Ale to zaledwie ułamek fascynujących informacji zamieszczonych w tej książce. Dzięki nim można nie tylko zmienić swoje życie na lepsze, ale też pozytywnie wpłynąć na życie wszystkich ludzi ze swego otoczenia.
Okładka książki Zmień swój mózg zmień swoje życie

49,90 zł 38,89 zł


W tym przełomowym bestsellerze znajdziesz dowody naukowe na to, jak twój niepokój, depresja, złość, obsesyjność lub impulsywność mogą być związane z funkcjonowaniem określonych struktur w twoim mózgu...Opanuj stres, niepokój, depresję, obsesyjne zachowania, gniew i nadimpulsywność RECEPTY DLA MÓZGU, KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ W tym przełomowym bestsellerze znajdziesz dowody naukowe na to, jak twój niepokój, depresja, złość, obsesyjność lub impulsywność mogą być związane z funkcjonowaniem określonych struktur w twoim mózgu. Nie jesteś skazany na mózg, z którym się urodziłeś. Oto tylko kilka z zaskakujących – i skutecznych – „recept dla mózgu” neuropsychiatry dr. Daniela Amena, które mogą ci pomóc uzdrowić swój mózg i zmienić życie: Aby opanować niepokój i panikę: Zastosuj proste techniki oddechowe, aby natychmiast uspokoić wewnętrzne wrzenie Aby zwalczyć depresję: Naucz się, jak likwidować automatyczne negatywne myśli Aby opanować gniew: Stosuj wskazówki dr. Amena dotyczące diety i dowiedz się, które składniki odżywcze uspokajają złość Aby pokonać impulsywność i nauczyć się koncentracji: Naucz się całkowitej koncentracji dzięki „Cudowi jednej strony” Aby przestać się obsesyjnie zamartwiać: „Odblokuj się” dzięki specjalnym ćwiczeniom i naucz się innych technik rozwiązywania problemów O AUTORZE Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą dzieci i młodzieży oraz dyrektorem medycznym Amen Clinic for Behavioral Medicine w Fairfield, w Kalifornii. Laureat nagród American Psychiatric Association, Baltimore-D.C. Institute for Psychoanalysis oraz Armii Stanów Zjednoczonych. Jest znanym w całym kraju ekspertem zajmującym się związkami między mózgiem a zachowaniem oraz zaburzeniami uwagi (ADD), a także autorem kilku książek, m.in. Windows into the ADD Mind oraz Firestorms in the Brain.Zmień swój mózg, zmień swoje życie Spis Treści   Podziękowania Wstęp do wydania drugiego Wstęp Rozdział 1. Niech ci, którzy mają oczy, zobaczą Obrazy mózgu Rozdział 2. Noże i wróżki-zębuszki Wstęp do badań nad mózgiem i zachowaniem Rozdział 3. Miłość i depresja Głęboki układ limbiczny Rozdział 4. Wzmacnianie pozytywnych myśli oraz więzi Recepty dla głębokiego układu limbicznego Rozdział 5. Niepokój i lęk jądra podstawne Rozdział 6. Opanować strach Recepty dla jąder podstawnych Rozdział 7. Zaburzenia koncentracji i impulsywność Kora przedczolowa Rozdział 8. Jak się skupić? Recepty dla kory przedczołowej Rozdział 9. Zamartwianie się i obsesyjność Zakręt obręczy Rozdział 10. Jak się odblokować? Recepty dla zakrętu obręczy Rozdział 11. Pamięć i opanowanie Płaty skroniowe Rozdział 12. Wzmacnianie doświadczenia Recepty dlaptatów skroniowych Rozdział 13. Mroczna strona Przemoc —połączenie różnych problemów Rozdział 14. Zanieczyszczenie mózgu Wpływ narkotyków i alkoholu Rozdział 15. Brakujące ogniwa Narkotyki, przemoc i mózg Rozdział 16. Kocham cię i nienawidzę, dotknij mnie, nie,nie dotykaj, nieważne Nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu, mające wpływ na intymność Rozdział 17. Pomocy! Kiedy i w jaki sposób zgłosić się do specjalisty? Rozdział 18. Kim naprawdę jest Andrew? Pytania o esencję człowieczeństwa Rozdział 19. Zalecenia i przeciwwskazania dla mózgu Podsumowanie sposobów optymalizacji funkcji mózgu i zerwania ze złymi nawykami Aneks Bibliografia  
Okładka książki Wspieraj swój mózg - odmładzaj się

49,90 zł 29,57 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Sekrety młodego wyglądu, samopoczucia i sposobu myślenia na każdy dzień.W książce ""Wspieraj swój mózg - odmładzaj się"" bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen przedstawia swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program. Dowiesz się m.in.:Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii.Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia.Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie.Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej.Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu. Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej.Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia.
Okładka książki ZADBAJ O MÓZG

44,90 zł 26,60 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Chroń mózg przed urazami, toksynami i stresem i trenuj go by działał szybciej, sprawniej i wydajniej.Mózg jest narządem nauki, pracy i miłości superkomputerem podtrzymującym nasze życie. Gdy on działa dobrze, my dobrze żyjemy.Doktor Daniel G. Amen prowadził długoletnie badania nad funkcjonowaniem mózgu i na ich podstawie opracował ten poradnik, który dostarcza nie tylko bogatej wiedzy teoretycznej przedstawionej niezwykle przystępnym językiem ale też praktycznych wskazówek. Czytelnik znajdzie tu wartościowe porady, m.in. na temat tego, jak się odżywiać by zdrowo myśleć; jak chronić mózg przed urazami i działaniem substancji toksycznych; jak odżywiać mózg witaminami i wzmacniać go treningiem umysłowym oraz ćwiczeniami fizycznymi; jak pozbywać się negatywnych myśli i przeciwdziałać stresom.
Okładka książki WSPIERAJ SWÓJ MÓZG ODMŁADZAJ SIĘ

44,90 zł 26,60 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Sekrety młodego wyglądu, samopoczucia i sposobu myślenia na każdy dzień. W książce "Wspieraj swój mózg - odmładzaj się" bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen przedstawia swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program. Dowiesz się m.in.: Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii. Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia. Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie. Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej. Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu. Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej. Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia.
Okładka książki Zmień swój mózg zmień swoje ciało

42,90 zł 33,44 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dopiero zaczynasz zdawać sobie sprawę, że pora popracować nad kondycją i sylwetką? Już jesteś w formie i chcesz jeszcze bardziej podnieść swoją sprawność? Dzięki tej książce możesz już dziś pobudzić swój mózg, żeby uzyskać wymarzone ciało. Zrozumienie i zoptymalizowanie działania mózgu często stanowi brakujące ogniwo w naszych dążeniach do uzyskania lepszej kondycji i sylwetki. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych, a także na ponad dwudziestu latach praktyki klinicznej, dr Amen przedstawia piętnaście łatwych do zastosowania rozwiązań, dzięki którym poprawisz funkcjonowanie całego swojego ciała. Ta książka krok po kroku podpowie ci, jak z wykorzystaniem prawidłowego odżywiania, naturalnych suplementów i witamin, pozytywnego myślenia oraz, w razie potrzeby, odpowiednio dobranych leków: osiągnąć i utrzymać idealną wagę, wygładzić i ukoić skórę w każdym wieku, zmniejszyć stres, który może osłabiać odporność, poprawić pamięć, wzmocnić wolę i wyeliminować zachcianki, które przeszkadzają ci w realizacji celów dotyczących aktywności fizycznej i diety, pobudzić pożądanie i podnieść sprawność seksualną, obniżyć ciśnienie bez stosowania leków, unikać depresji i zwiększyć radość czerpaną z życia. Pięćdziesiąt procent mózgu bierze udział w widzeniu. Twój wygląd ma duży wpływ na twoje samopoczucie. I jedno, i drugie przyczynia się do twoich sukcesów w pracy i w relacjach z bliskimi. To nie zwykła próżność – tu chodzi o twoje zdrowie. Aby wyglądać i czuć się jak najlepiej, musisz najpierw pomyśleć o swoim mózgu i zoptymalizować jego działanie. - Daniel G. Amen *** No dobra, przyznajmy, zdrowie naszego społeczeństwa schodzi na psy! Zdecydowanie stać nas na więcej. Dr Amen w swojej przełomowej pracy daje nam do ręki plan działania: jak mieć lepszy mózg i lepsze ciało. Gorąco polecam tę książkę. - Bill Cosby Zmień swój mózg, zmień swoje ciało to cudowna książka. (…) Dobrze się czyta, wciąga i mnóstwo w niej informacji i praktycznych narzędzi, pozwalających zadbać o zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci. - Michael Gurian, autor książek Wspaniały świat dziewcząt i The Wonder of Boys Kup tę książkę sobie, swoim bliskim oraz swojemu lekarzowi. (…) Zmień swój mózg, zmień swoje ciało może ci uratować życie, poprawić jego jakość i zmotywować cię do pomagania tym, których kochasz! - dr Earl R. Henslin, autor książki This Is Your Brain on Joy Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce poprawić swoją kondycję i zdrowie. Łącząc najnowsze badania naukowe ze swoim bogatym doświadczeniem klinicznym, dr Amen przedstawia czytelnikowi obecny stan wiedzy o związku między mózgiem a ciałem. Jego wyjątkowe spojrzenie to prawdziwy dar dla osób, którym zależy na lepszym zdrowiu i sprawniejszym umyśle. - dr Andrew Newberg, naukowiec zajmujący się obrazowaniem mózgu na Uniwersytecie Pensylwanii oraz współautor książki How God Changes Your Brain *** Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą i ekspertem w dziedzinie obrazowania mózgu, kieruje cieszącymi się światową renomą Amen Clinics. Jest zasłużonym członkiem honorowym American Psychiatric Association, wyróżniono go także kilkoma nagrodami za prace naukowe i popularnonaukowe. Jest również cenionym w kraju i za granicą ekspertem i prelegentem oraz gwiazdą kilku cieszących się dużą popularnością programów amerykańskiej telewizji publicznej, m.in. Zmień swój mózg, zmień swoje życie. Więcej informacji można znaleźć na stronie AmenClinics.com.
Okładka książki Mózg ma moc

44,90 zł 28,71 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Odkryj uzdrawiającą moc umysłu! Rozbudź swoją energię i koncentrację oraz walcz z chorobami i procesem starzenia się dzięki sile wojownika mózgu! Bombardowani przez reklamy i negatywne wiadomości płynące z mediów, stale walczymy o zachowanie równowagi i zdrowia. I możemy wygrać. W swoim programie naukowym „Droga wojownika mózgu” Daniel i Tana Amenowie pokazują, w jaki sposób poprawić swoją koncentrację, wyostrzyć pamięć, pozbyć się wahnięć nastroju, walczyć z procesem starzenia się, stracić zbędne kilogramy, znaleźć cel i zapanować nad swoim zdrowiem fizycznym i psychicznym. Książka Mózg ma moc pozwoli ci osiągnąć MISTRZOSTWO poprzez: ODPOWIEDNIE NASTAWIENIE – Uświadom sobie własną motywację do bycia zdrowym i skoncentruj się na tym, czego masz pod dostatkiem, a nie na tym, czego ci brakuje. OCENĘ SYTUACJI – Opracuj jasną strategię walki, zadbaj o właściwe liczby i zapobiegnij problemom w przyszłości. ODPOWIEDNIE ŻYWIENIE – Dostarcz swojemu organizmowi paliwa i suplementów, które pozwolą ci odnieść sukces. TRENING – Wypracuj sobie nawyki, które ochronią twoje zdrowie. ZNALEZIENIE SENSU – Zmień swój ból w pasję i uświadom sobie, że to dzięki tobie ten świat jest lepszy miejscem. PRZYJĘCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI – Dziel się informacjami i utwórz swoje własne plemię Wojowników Mózgu. PODSTAWOWE SZKOLENIE – Zadbaj o to, by twoje zmiany były trwałe, i zdobądź narzędzia, które będziesz mógł wykorzystywać do końca życia. Książka Mózg ma moc to twój arsenał, który pomoże ci wygrać bitwę o lepsze życie. Autorzy przeprowadzą cię przez cały proces i pokażą narzędzia, które pozwolą ci przejąć kontrolę. Jeśli więc poważnie traktujesz swoje zdrowie – czy to z konieczności, czy wewnętrznej potrzeby – czas uzbroić się i wyruszyć na bitwę. Daniel i Tana Amenowie w ciągu trzydziestu lat swojej pracy pomogli już dziesiątkom tysięcy osób, a teraz mogą pomóc także i tobie. *** Według niemal wszelkich kryteriów dr Amen jest najpopularniejszym psychiatrą Ameryki. „The Washington Post” Daniel i Tana Amenowie łączą w jedno wiedzę naukową, psychologiczną i duchowość, tworząc przepis na zachowanie mózgu w zdrowiu. Jeśli chcesz chronić swoje najważniejsze organy i sam stać się siłą promującą zdrowie na świecie, podąż drogą wojownika mózgu. David. S. Ludwig, dr nauk medycznych, profesor Harvard Medical School oraz autor książki Wiecznie głodny? *** DANIEL G. AMEN, dr nauk medycznych, psychiatra, profesor i autor bestsellera „New York Timesa” Zmień swój mózg, zmień swoje życie, jest jednym z najwybitniejszych na świecie ekspertów w zakresie stosowania metody obrazowania mózgu jako narzędzia wspomagającego w leczeniu pacjentów. Amen Clinics ma jeden z najwyższych wskaźników sukcesu. Badania Amena znalazły się na liście stu najważniejszych historii w nauce w 2015 roku według magazynu „Discovery”. Dr Amen był autorem i prowadzącym serii jedenastu niezwykle popularnych programów telewizyjnych poświęconych mózgowi. Jego prace wielokrotnie opisywane były w „The New York Times Magazine”, „Washington Post”, „Men’s Health”, a także prezentowane w programach telewizyjnych Dr. Oz Show i Dr. Phil. TANA AMEN, dyplomowana pielęgniarka, jest wiceprezeską Amen Clinics oraz autorką sześciu książek, w tym także znajdującej się na liście bestsellerów „New York Timesa” The Omni Diet. Tana jest także uznaną prelegentką, często zapraszaną do mediów. Wystąpiła między innymi w programach The Doctors, Today, Good Day New York, a jej udział w promocji akcji na rzecz zdrowego umysłu pozwolił zebrać miliony dolarów.
Okładka książki Uwolnij moc kobiecego mózgu

42,90 zł 25,89 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Pierwsza książka poświęcona wyłącznie kobiecemu mózgowi! W tym pouczającym i wyczerpującym opracowaniu dr Daniel Amen pokazuje krok po kroku, jak maksymalnie wykorzystać najwartościowszy kobiecy atut, czyli mózg. Dowiesz się z niej: dlaczego równowaga hormonalna ma decydujące znaczenie dla optymalnej pracy mózgu i jak ją przywrócić oraz utrzymać, dlaczego zdrowy przewód pokarmowy jest niezbędny dla zdrowia psychicznego, dlaczego musisz uspokoić stale zajęty mózg oraz jak wyzwolić się od lęku, ciągłego podenerwowania, depresji i perfekcjonizmu, dlaczego warto leczyć zaburzenia uwagi i jak wspaniale może to wpłynąć na twoje życie seksualne, dlaczego aktywność seksualna jest taka ważna w życiu i jak może zwiększyć twoją inteligencję… i zmniejszyć ryzyko chorób otępiennych, czy istnieje coś takiego jak „mózg mamy” i jakim niezwykłym może być atutem. Ale to zaledwie ułamek fascynujących informacji zamieszczonych w tej książce. Dzięki nim można nie tylko zmienić swoje życie na lepsze, ale też pozytywnie wpłynąć na życie wszystkich ludzi ze swego otoczenia.
Okładka książki Zadbaj o twardy dysk swojej duszy

49,00 zł 31,99 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mózg, ów swoisty komputer w naszym ciele, zarządza całym naszym życiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Od jego sprawnego działania zależy nasze poczucie szczęścia. Gdy wskutek trudnych doświadczeń emocjonalnych, obrażeń fizycznych albo zmian o charakterze chemicznym powstają zakłócenia w jego pracy, wówczas pojawiają się problemy – depresja, stany lękowe, brak koncentracji, agresja, ADHD, kłopoty z nauką, trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Wpływa to na całe nasze życie i decyduje o jego jakości. Trzeba wtedy szukać skutecznych rozwiązań, aby wyleczyć swój niesprawny mózg i tym samym uzdrowić swoją duszę i swoje życie. I właśnie po to powstała niniejsza książka. Doktor Daniel Amen, światowej sławy neurobiolog, psychiatra, specjalista w dziedzinie obrazowania mózgu oraz autor wielu bestsellerów, dowodzi, że mamy rzeczywisty (fizyczny) wpływ na stan swojego mózgu, a co za tym idzie, na swoje myśli, działania i duchowość. Zapoznaje nas z programem ćwiczeń, które pomagają głębiej zrozumieć siebie, uwolnić się od toksycznych wspomnień, przebaczyć tym, którzy nas skrzywdzili, ulepszyć nasze związki – i na nowo cieszyć się życiem.
Okładka książki Strzeż się alzheimera póki czas

49,00 zł 31,37 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Według opinii recenzentów jest to najbardziej przyjazny dla czytelnika poradnik na temat chorób degeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, demencja, czy otępienie naczyniowe. Autorzy, neurolog William R. Shankle i psychiatra Daniel Amen, przede wszystkim radzą, jak możemy opóźnić proces starzenia się mózgu - wskazują, co sprzyja tym chorobom, jakie są główne czynniki ryzyka, jak wcześnie rozpoznawać typowe objawy i jakie stosować leczenie. Podkreślają, że im wcześniej są one zauważone i zdiagnozowane, tym łatwiej z nimi sobie radzić. Dlatego opracowali praktyczny kwestionariusz, pozwalający na samodzielne określenie czynników ryzyka. Gdy zauważymy ich wiele u siebie, możemy skorzystać z podanych w książce rad, które opóźnią pojawienie się symptomów choroby i spowolnią jej rozwój, co może oznaczać, że tak naprawdę nigdy nie zachorujemy na te rujnujące osobowość choroby. Przytaczając historie swoich pacjentów, autorzy zwracają również uwagę na trudne problemy, z jakimi zmagają się rodziny osób chorych. Bez podstawowej wiedzy i rozeznania w symptomach choroby trudno jest ocalić codzienne, normalne funkcjonowanie członków rodziny chorego. Rozdziały poświęcone opiece nad chorym są wprost nieocenioną pomocą dla jego otoczenia. Ukazują, jak wiele można zrobić dla chorego, korzystając z bogatego arsenału metod terapeutycznych, medykamentów i odpowiedniej diety. Ta książka jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto przekroczył wiek pięćdziesięciu lat i nie chce narazić się, przez nieświadomość, na ryzyko upokarzających konsekwencji związanych z chorobami degeneracyjnymi mózgu. Autorzy prezentują rewolucyjnie nowe podejście do diagnozowania, zapobiegania poprzez spowalnianie i leczenia objawów zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera.
Okładka książki Z ADHD można wygrać

48,50 zł 31,36 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD) oraz inne odmiany zaburzenia uwagi to problem, z którym borykaliśmy się od zawsze, lecz dopiero niedawno został zdiagnozowany i nazwany. Kłopoty z nauką, agresywność, niemożność usiedzenia w jednym miejscu, odkładanie spraw na później, konfliktowość, trudności w porozumieniu się z innymi ludźmi – to tylko niektóre przejawy owego zaburzenia, dotyczącego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Długoletnie badania nad mózgiem, prowadzone techniką obrazowania SPECT w światowej sławy klinikach doktora Daniela G. Amena, dowodzą, że te wszystkie krytykowane zachowania wcale nie wynikają ze złego charakteru danej osoby, lecz mają naturę fizyczną. Ich źródłem jest dysfunkcja określonego obszaru mózgowego, którą z powodzeniem MOŻNA WYLECZYĆ. Książka adresowana jest nie tylko do psychologów i wychowawców, ale także do tych wszystkich, którzy mają już dość kłopotów związanych z nagannym zachowaniem innych lub własnych niepowodzeń życiowych. A więc jeśli: • nie zdążasz na czas z wykonywaniem swoich obowiązków; • źle sypiasz lub cierpisz na depresję; • twoje dziecko ma kłopoty z nauką albo źle zachowuje się w szkole; • czujesz nieuzasadnioną agresję lub gniew; • płacisz odsetki za niezapłacone w terminie rachunki; • uważasz, że musisz brać narkotyki albo inne używki; • albo nawet masz kłopoty z prawem; sięgnij po tę książkę, dowiedz się o przyczynie problemów, skorzystaj z rad autora i uwolnij się wreszcie od uciążliwości życia kogoś, o kim się mówi, że ma „trudny charakter”.
Okładka książki Młody umysł w każdym wieku

44,00 zł 24,20 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Naturalne sposoby odkrywania najwyższego potencjału mózgu Mózgi rządzą światem. Kierują rynkiem giełdowym i handlem na miejscowym targowisku. Zarządzają wielkimi korporacjami i osiedlowym sklepikiem. Zawiadują kościołami, bankami, hotelami, klubami tenisowymi, pralniami, drużynami koszykówki, usługami internetowymi i uniwersytetami. Mózgi rządzą małżeństwami, chórami, spółdzielniami mieszkaniowymi i grupami terrorystycznymi. Twój mózg (czy też umysł, bo są one ściśle ze sobą związane) włada tobą i kieruje twoją rodziną. I chociaż tak bardzo angażuje się on we wszystko, co robisz w pracy i w domu, rzadko o nim myślisz i darzysz go szacunkiem. Nie prowadzi się na jego temat żadnej oficjalnej edukacji w szkołach, nie ma też nauk w kościele ani szkoleń w ramach programu obsługi klientów. Brak nauczania o mózgu to poważny błąd, bo sukces w każdym naszym przedsięwzięciu ma niebywale silny związek ze zdrowym mózgiem, natomiast porażki, niepowodzenia, trudności w nauce, brak koncentracji i motywacji, depresja, zaburzenia snu, agresja, ADHD, słaba pamięć, problemy małżeńskie wynikają z fi zycznej dysfunkcji mózgu, którą z powodzeniem można diagnozować i leczyć. Daniel G. Amen, psychiatra, założył sieć klinik, w których przeprowadza się obrazowanie mózgu nowatorską metodą tomografii. Wyniki badań są wstrząsające i wstrząsająco skuteczna jest pomoc udzielana pacjentom. Ale nie tylko w klinikach można uzyskać pomoc. Autor daje mnóstwo wskazówek i wymienia liczne preparaty, dzięki którym można poprawić swoją kondycję psychiczną i zmienić całe swe życie. I to właśnie obiecuje niniejsza książka: jeśli naprawdę zrozumiesz, jak trzeba rozwijać i troszczyć się o własny mózg, twoje życie stanie się lepsze bez względu na to, ile masz lat.
Okładka książki Plan Daniela

34,90 zł 21,59 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czym jest Plan Daniela? Przede wszystkim – to znacznie więcej, niż tylko dieta. To kompleksowy program, który zmienia całe życie, daje motywację do zmian. Oparty jest na pięciu niezbędnych elementach: Odżywianiu, Ćwiczeniach, Koncentracji, Wierze i przyjaźni. Z pomocą światowej sławy ekspertów medycznych oraz specjalistów od fitnessu (Dr Daniel Amen i dr Mark Hyman są postaciami znanymi na całym świecie) Rick Warren opracował 40-dniowy plan, dzięki którym 15 tysięcy ludzi schudło w ciągu pierwszego roku łącznie sto siedemnaście ton. Jak to możliwe? W przeciwieństwie do tysięcy książek dostępnych na rynku, Plan Daniela nie jest propozycją jeszcze jednej błyskawicznej diety. Nie wymaga on liczenia kalorii ani zmuszania się do ćwiczeń na siłowni! Wprowadzenie Planu Daniela w życie wymaga czasu. Autorzy książki pokazują, że kiedy skoncentrujesz się na jego kluczowych elementach i będziesz realizował program krok po kroku, możesz odmienić swoje życie na zawsze. W książce znajdziesz: - Szczegółowy plan 40 dni zdrowego życia (tylko tyle potrzeba, by zmieniło się całe Twoje życie!) - Listę pomocnych, codziennych ćwiczeń gimnastycznych dla każdego - Spis wielu dietetycznych i smacznych potraw oraz informacje o dobrych i złych produktach - Plan posiłków i propozycje ich podania - Pomocne i motywujące cytaty z Biblii na każdy dzień - Rozdziały poświęcone pięciu niezbędnym elementom planu (Odżywianie, Ćwiczenia, Koncentracja, Wiara i przyjaźń) i pomysłom na ich realizację.
Okładka książki Strzeż się alzheimera póki czas

49,00 zł 30,71 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak zapobiegać i przeciwdziałać chorobie Strzeż się alzheimera póki czas - przemowa Alzheimera i innym rodzajom utraty pamięci Choroba Alzheimera zaczyna się średnio trzydzieści lat przed wystąpieniem pierwszych objawów. Gromadzenie się blaszek amyloidowych w mózgu -jak się podejrzewa, główna przyczyna tego schorzenia - rozpoczyna się już u trzydziestolatków. Nigdy nie jest za wcześnie na profilaktykę, dzięki której udaje się odwlekać początek choroby tak długo, że jej objawy w ogóle nie wystąpią. W Stanach Zjednoczonych w co drugiej rodzinie ktoś cierpi na alzheimera. Schorzenie to dotyka około pięciu milionów ludzi w tym kraju, a u osób po sześćdziesiątym piątym roku życia ryzyko podwaja się co pięć lat. U ludzi w wieku osiemdziesięciu pięciu lat istnieje 50 procent prawdopodobieństwa, że dotknie ich ta choroba. W okresie ośmiu, dziesięciu lat jej trwania chory wymaga wydatków rzędu dwustu do czterystu tysięcy dolarów. Ogólnie Stany Zjednoczone kosztuje to sto miliardów rocznie. Ale jeszcze bardziej niszczące są koszty psychologiczne i społeczne. Utrata pamięci przez bliską osobę, która przy tym jest zdrowa fizycznie, i przewlekły stres wynikający z konieczności nieustannego czuwania nad chorym odciskają piętno na wszystkich członkach rodziny. W chwili gdy piszemy tę książkę, obaj zbliżamy się do pięćdziesiątki i obaj mamy w rodzinie osoby cierpiące na poważne kłopoty z pamięcią. I od ponad dwudziestu lat zajmujemy się chorobą Alzheimera oraz związanymi z nią zaburzeniami. Doktor Shankle miał ponad siedem tysięcy pacjentów. Kilka lat temu, gdy uczestniczył w ceremonii zorganizowanej przez stowarzyszenie alzheimerowskie na cześć Maureen Reagan, dyrektor stowarzyszenia powiedział: „Choroba Alzheimera nie tylko okrada ludzi z pamięci i godności, ale także niszczy ich rodziny". Doktor Shankle nie podejrzewał nawet, jak szybko to stwierdzenie zacznie odnosić się do jego własnego życia. Doktor Amen stracił ostatnio przyjaciółkę - miała de-mencję płata skroniowego, która odebrała jej osobowość. Cathy była bardzo energiczną kobietą, ale w ciągu dwóch lat zmieniła się z ostoi rodziny w osobę przesiadującą godzinami samotnie, niezainteresowaną niczym i nikim. W końcu musiano ją oddać do domu opieki, gdzie zmarła. U wuja doktora Amena zdiagnozowano demencję, spowodowaną prawdopodobnie dawnym urazem głowy, oraz bezdech senny. Doktor Amen był zmuszony pomagać swojej rodzinie w wielu związanych z tym sprawach. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał stawić czoła strasznej chorobie Alzheimera ani związanym z nią zaburzeniom. Tego schorzenia świat obawia się dzisiaj najbardziej, a tymczasem wiele można zrobić, by mu zapobiec. Niniejsza książka dostarczy tobie i twojej rodzinie praktycznych informacji, jak zapobiegać tej chorobie, odwlekać ją lub spowalniać jej rozwój. Ta wiedza może pomóc jak najdłużej utrzymać jasność umysłu i zachować niezależność, tak by nie obciążać własnej rodziny i uniknąć pobytu w domu opieki. Mimo że choroba Alzheimera jest przerażająca, wielu ludzi nie wierzy, że mogą coś zrobić, i nie wie, że wcześnie uświadamiając sobie jej ryzyko, można jej skutecznie przeciwdziałać. Wbrew powszechnemu przekonaniu, obecny stan wiedzy medycznej i naukowej pozwala opóźnić początki i rozwój tego schorzenia średnio o sześć lat. Może to zmniejszyć o połowę liczbę ludzi, u których pojawią się jego objawy, co oznacza, że możesz nigdy nie zachorować. Dzięki niezwykłemu postępowi w badaniach nad chorobą Alzheimera i związanymi z nią zaburzeniami można skorzystać z metody „zapobiegania przez opóźnianie", a to oznacza, że jeśli uda ci się wystarczająco długo odwlekać jej pojawienie się i spowalniać rozwój, to przeżyjesz całe życie, nie cierpiąc na nią. Koncepcja „zapobiegania przez opóźnianie" jest użyteczna także w odniesieniu do innych chorób związanych z wiekiem. Kiedy kończymy czterdzieści lat, zwykle spełniliśmy już swoje ewolucyjne zadanie przedłużenia gatunku. Potem, z perspektywy biologicznej, musimy radzić sobie sami. Proces codziennej odbudowy komórek zarówno w mózgu, jak i w całym organizmie zaczyna szwankować, w wyniku czego funkcjonujemy coraz gorzej. To, co czynimy, żeby chronić się przed różnymi mechanizmami, które uszkadzają nasze komórki, tkanki i narządy, pozwala zapobiegać chorobom związanym z wiekiem, opóźniając ich pojawienie się i spowalniając rozwój. Według opinii recenzentów jest to najbardziej przyjazny dla czytelnika przewodnik na temat chorób degeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, demencja, czy otępienie naczyniowe. Autorzy, neurolog William R. Shankle i psychiatra Daniel Amen, głównie radzą, jak możemy opóźnić proces starzenia się mózgu - wskazują, co sprzyja tym chorobom, jakie są główne czynniki ryzyka, jak wcześnie rozpoznawać typowe objawy i jakie stosować leczenie. Podkreślają, że im przedtem są one zauważone i zdiagnozowane, tym łatwiej z nimi sobie radzić. Dlatego opracowali użyteczny kwestionariusz, pozwalający na samodzielne określenie czynników ryzyka. Gdy zauważymy ich wiele u siebie, możemy skorzystać z podanych w książce rad, które opóźnią pojawienie się symptomów choroby i spowolnią jej postęp, co ma możliwość oznaczać, że tak de facto nigdy nie zachorujemy na te rujnujące osobowość choroby. Przytaczając historie spersonalizowanych pacjentów, autorzy zwracają też uwagę na niełatwe problemy, z jakimi zmagają się rodziny osób chorych. Bez podstawowej edukacji i rozeznania w symptomach choroby bardzo trudno jest ocalić codzienne, normalne funkcjonowanie członków rodziny chorego. Rozdziały poświęcone opiece nad chorym są wprost nieocenioną radą dla jego otoczenia. Pojawiają, jak wiele można zrobić dla chorego, używając bogatego arsenału metod terapeutycznych, medykamentów i odpowiedniej diety. Ta książka jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto przekroczył wiek pięćdziesięciu lat i nie pragnie narazić się, poprzez nieświadomość, na ryzyko upokarzających konsekwencji związanych z chorobami degeneracyjnymi mózgu. Autorzy przekazują rewolucyjnie nowe podejście do diagnozowania, zapobiegania poprzez spowalnianie i leczenia objawów zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera.br/>
Okładka książki Wspieraj swój mózg - odmładzaj się

39,90 zł 23,92 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

"W książce Wspieraj swój mózg - odmładzaj się bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen przedstawia swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program. Dowiesz się m.in.: Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii. Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia. Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie. Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej. Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu. Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej. Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia. „Zapiszcie mnie na lepszy mózg. Wszyscy się starzejemy. Ale jeżeli ktoś chce się starzeć, czując się młodziej i pamiętając, gdzie położył okulary, to powinien przeczytać nową książkę doktora Amena. Jest pełna wspaniałych historii i zachęca, żeby zająć się najważniejszą częścią samego siebie”. Bill Cosby Doktor Daniel G. Amen jest psychiatrą, badaczem układu nerwowego, klinicystą i specjalistą badań obrazowych mózgu; laureatem licznych nagród naukowych i literackich.Spośród wielu jego książek REBIS opublikował już Leczenie lęków i depresji oraz Zadbaj o mózg."
Okładka książki Zadbaj o twardy dysk swojej duszy

49,00 zł 26,95 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak usprawnić własny mózg, by mocniej kochać, lepiej pracować i mieć bogatsze życie duchowe Mózg, ów swoisty komputer w naszym ciele, zarządza całym naszym życiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Od jego sprawnego działania zależy nasze poczucie szczęścia. Gdy wskutek trudnych doświadczeń emocjonalnych, obrażeń fizycznych albo zmian o charakterze chemicznym powstają zakłócenia w jego pracy, wówczas pojawiają się problemy – depresja, stany lękowe, brak koncentracji, agresja, ADHD, kłopoty z nauką, trudności w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Wpływa to na całe nasze życie i decyduje o jego jakości. Trzeba wtedy szukać skutecznych rozwiązań, aby wyleczyć swój niesprawny mózg i tym samym uzdrowić swoją duszę i swoje życie. I właśnie po to powstała niniejsza książka. Doktor Daniel Amen, światowej sławy neurobiolog, psychiatra, specjalista w dziedzinie obrazowania mózgu oraz autor wielu bestsellerów, dowodzi, że mamy rzeczywisty (fizyczny) wpływ na stan swojego mózgu, a co za tym idzie, na swoje myśli, działania i duchowość. Zapoznaje nas z programem ćwiczeń, które pomagają głębiej zrozumieć siebie, uwolnić się od toksycznych wspomnień, przebaczyć tym, którzy nas skrzywdzili, ulepszyć nasze związki – i na nowo cieszyć się życiem. Fragment Książki WPROWADZENIE Od czasu pierwszego wydania niniejszej książki w roku 2002, w społeczeństwie amerykańskim eksplodowała świadomość istnienia oraz wykorzystywania w celach diagnostycznych metody obrazowania mózgu. Niemal w każdym tygodniu główne dzienniki i czasopisma donoszą o badaniach mózgu metoda obrazowania, dotyczących niektórych aspektów zachowań, skłonności agresywnych, a także przekonań politycznych. Czy mogłoby być inaczej? Mózg angażuje się przecież we wszystko, co robimy i kim jesteśmy. Jest rzeczywistym oparciem i mieszkaniem dla duszy. Współcześnie technologia obrazowania mózgu zaczyna już spełniać niektóre pokładane w niej wcześniej nadzieje, co starałem się przekazać w niniejszej książce. Świadomy możliwych kontrowersji, w grudniu 2007 roku opublikowałem w dzienniku „Los Angeles Times" - na stronie zawierającej komentarze publicystyczne - ironiczno-żartobliwy w tonie artykuł, w którym zastanawiałem się, czy kandydaci na różne stanowiska polityczne powinni przechodzić badania mózgu metodą obrazowania. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest najpotężniejszą osobą na świecie, zanim więc oddamy głos w wyborach, czyż nie mamy prawa wiedzieć, jak funkcjonuje jego mózg? Nie spodziewałem się, by ktokolwiek podjął ów pomysł, sam byłem już jednak

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj