Jak odnaleźć własną drogę - przewodnik.Już niedługo będzie wspaniale; po prostu się nie poddawaj i nie przejmuj tak bardzo.CO DALEJ?Poradnik dla wszystkich, którzy chcą podążać drogą osobistego rozwoju. Książka obfituje w pełne życzliwości rady, subtelnie sformułowane prawdy i odniesienia do przeżyć i przemyśleń autora, którego droga nie zawsze była prosta i łatwa.W niebanalny i przekonujący sposób Kurtz przypomina, że nawet niewielkie zmiany pomagają nam rozwijać się wraz z kolejnymi odsłonami życia, niezależnie od tego, czy ruszyliśmy już w pogoń za marzeniami czy też nadal zbieramy siły, by wstać z łóżka. Przesłanie tej książki jest proste, ale bardzo krzepiące: Jesteś tu, teraz, ale nie jesteś sam. Adam z wrodzoną sobie dobrocią nieodmiennie raczy nas swoim dowcipem i realistycznym spojrzeniem. - Chani Nicholas. Ta książka uświadamia nam, że jesteśmy pełni wad, ale nie musimy za to przepraszać, bo na tym polega nasze człowiecze piękno". - Alexandra Elle. Adam posiada wyjątkowy dar sprawiania, że w trakcie czytania jego książek kiwasz twierdząco głową (O tak, tak! Znam to!) i jednocześnie się zastanawiasz: czy on właśnie zmienił całe moje życie?" - Mari Andrew. Słowa wypowiadane przez Adama są pełne dowcipu, ciepła, zachwytu i mądrości. - Alanis Morisette.
Pakiet dwóch książek
Bestsellerowe najprzystępniejsze poradniki dla tych, którzy nie wierzą w techniki relaksacji i nie mają czasu
Mindfulness Żyj tu i teraz. Praktyka uważności dla każdego (bez medytacji)
Zbyt często życie biegnie zbyt szybko obok ciebie. Nie doświadczasz go w pełni, bo pochłaniają cię myśli o tym, co musisz zrobić jutro albo rozprasza to, co już się zdarzyło wczoraj. Zatrzymaj się, zacznij żyć inaczej.
Uważność pozwala doświadczyć życia w chwili, gdy ono trwa, zamiast przez nie pędzić. Dzięki poradom i wskazówkom wybitnej terapeutki Gill Hasson będziesz mógł:
• Stosować pozytywne wzorce myślenia i zachowania.
• Zyskać spokój i pewność siebie.
• Uwolnić się od złych myśli i schematów myślowych.
• Wprowadzić pozytywne zmiany w relacjach z ludźmi.
Mindfulness. Krótkie ćwiczenia uważności dla spokojnego życia (bez medytacji)
Uzupełnienie bestsellera Mindfulness. Żyj tu i teraz
Ponad 100 krótkich i łatwych ćwiczeń. Pomogą ci zapanować nad stresem, osiągnąć spokój, równowagę wewnętrzną i poczuć radość życia. Ta książka pokaże ci jak:
• Zwolnić tempo.
• Świadomie panować nad swoimi myślami i życiem.
• Dostrzegać piękno każdej chwili.
• Być pewniejszym siebie i lepiej siebie oceniać.
• Radzić sobie z oczekiwaniami innych ludzi, stresem, niepokojem
i zmartwieniami.
GILL HASSON od 20 lat prowadzi treningi uważności dla osób z różnych środowisk i w różnych sytuacjach życiowych. Jest nauczycielem University of Sussex, prowadzi szkolenia w QA, jednej z największych
w Wielkiej Brytanii firm zajmujących się treningami interpersonalnymi i rozwojem osobistym. Pracuje również dla Mumsnet, największego brytyjskiego portalu dla rodziców. Jest autorką bestsellerowych książek psychologicznych.
Zaprzyjaźnij się ze sobą poprzez medytację i codzienne bycie
świadomym
„Uważność to prosta ścieżka do zrozumienia siebie i świata – a nikt
nigdy nie oświetlił tej cudownej drogi bardziej umiejętnie niż Chögyam
Trungpa”. Pema Chödrön, słynna nauczycielka buddyzmu, autorka
światowych bestsellerów
„Czytanie Uważności w działaniu jest jak spotkanie z dobrym przyjacielem.
Łagodny głos, przemyślane słowa i bogactwo tematów to
piękny prezent dla nowych i doświadczonych praktyków medytacji
wszystkich tradycji”. Sharon Salzberg, autorka Siły medytacji
Praktykowanie uważności (mindfulness) zmniejsza stres, poprawia
koncentrację i samopoczucie – to już udowodnione. Ale te korzyści
to zaledwie początek. Uważność w działaniu – stosowana przez całe
życie i zastosowana do całego życia – może nam pomóc lepiej radzić
sobie z jego wyzwaniami.
W tym poradniku jeden z największych współczesnych mistrzów medytacji
pokazuje, jak medytacja pozwala wprowadzić uważność do
codziennego życia. Prostym językiem, z serdecznością, dając praktyczne
rady, uczy, jak rozwijać uważną świadomość, by osiągnąć poczucie
obecności tu i teraz, stać się bardziej otwartym, odkryć wewnętrzny
spokój i zaprzyjaźnić się ze światem i z samym sobą.
Unikalna technika medytacji uważności Chögyama Trungpy to skuteczne,
inspirujące narzędzie rozwijania uważności – sposób, by
wśród pośpiechu, zamętu i rozterek odnaleźć prawdziwą, pełną radości
ścieżkę i poprawić swoje życie.
CHÖGYAM TRUNGPA (1940–1987), mistrz medytacji, jeden z najwybitniejszych
nauczycieli buddyjskich, w wyjątkowo przystępny
sposób przekazywał istotę buddyzmu kulturze zachodniej. Był pionierem
we wprowadzaniu medytacji uważności i nauk buddyzmu
tybetańskiego w Ameryce. Założył Naropa University w Kolorado,
pierwszy buddyjski uniwersytet na Zachodzie, stworzył program Trening
Szambali i międzynarodową organizację Shambhala International
zrzeszającą ośrodki medytacyjne. Jego książki stały się klasyką
prac o medytacji i bestsellerami na całym świecie i zdobywają coraz
większą popularność.
CAROLYN ROSE GIMIAN, uczennica Chögyama Trungpy, ponad 30
lat archiwizowała i redagowała jego dzieła. Jest również nauczycielką
medytacji. Jej
Jak używać głębokiego słuchania i uważnego mówienia, żeby umacniać nasze związki z ludźmi, łagodzić konflikty i osiągać cele.
Dziś coraz częściej nasz bezpośredni kontakt z innymi ludźmi zastępują sms-y, maile. Taka „zamknięta” komunikacja nie pozwala wykorzystać możliwości naszych i naszych rozmówców. Tymczasem dobre
porozumiewanie się to podstawa każdego udanego związku – w małżeństwie, rodzinie, wśród przyjaciół i współpracowników. A praktyka uważności pomaga porozumiewać się lepiej i skuteczniej.
Pięć kluczy do uważnego porozumiewania się to: milczenie, odzwierciedlenie, zachęcanie, dostrzeganie i reagowanie.
A oto proste ćwiczenia, dzięki którym zmienisz to, jak mówisz i słuchasz:
• Klucz do uważnej obecności tu i teraz: czujne ciało, czułe serce, otwarty umysł - by wyeliminować wszystko, co nas rozprasza.
• Klucz do uważnego słuchania: zachęcanie – by umieć dostrzec w drugiej osobie dobre strony.
• Klucz do uważnego mówienia: łagodność – by umieć mówić tak, żeby inni nas słuchali.
• Klucz do uważnych relacji: bezwarunkowa życzliwość – by poczuć bliskość z ludźmi i umieć ich docenić.
• Klucz do uważnych reakcji: pogoda ducha – by podchodzić do każdej sytuacji ze spontanicznością i gotowością do bezinteresownej pomocy.
A ponadto dowiesz się:
• Jak rozpoznawać swoje nawyki komunikacyjne i jak je zmieniać.
• Jak pokonywać komunikacyjne bariery.
• Jak radzić sobie z kimś, kto uważa cię za wroga.
• Jak odkrywać nieuświadomione lęki, które negatywnie wpływają na porozumiewanie się.
Dzięki tej jasnej, przystępnej, a czasem nawet zabawnej książce będziesz potrafi ł z większym zaangażowaniem słuchać innych i odpowiadać pewnie i precyzyjnie w każdej rozmowie i każdej sytuacji.
Seks to jeden z najważniejszych aspektów naszego życia.
Chociaż mówi się o nim coraz otwarciej, chociaż napisano na jego temat tysiące książek i artykułów, nakręcono niezliczone filmy wciąż pozostaje tajemnicą, tęsknotą, czasem problemem. Cudowne recepty i techniczne porady zazwyczaj nie pomagają. Są zbyt oderwane od życia, od codziennych realiów. Żeby odkryć na czym polega doskonałość w seksie warto rozpoznać trucizny w relacji intymnej i pozbyć się ich. Żeby odkryć doskonałość w seksie warto zacząć od siebie, od własnych pragnień erotycznych. Warto odkryć intymne tajemnice – najpierw przed sobą, potem przed partnerem lub partnerką.
Zajrzyj w głąb tabu. Odkryj własny potencjał miłosny. Odkryj potencjał relacji intymnej. W jaki sposób? Wykorzystaj coaching, czyli trening rozwoju osobistego. Określ swoją aktualną satysfakcję seksualną, zastanów się czego pragniesz, wypełnij przestrzeń między stanem obecnym, a własnymi pragnieniami.
Po książce Miłość toksyczna. Miłość dojrzała. Coaching relacji Macieja Bennewicza oddajemy w ręce czytelnika kolejną pozycję autora, dzięki której życie intymne może nabrać nowego smaku i blasku – doskonałości na miarę twoich pragnień.
Uważność jest to celowe zwracanie uwagi na to, co się dzieje wokół ciebie, ale i w twom wnętrzu: ciele, sercu i umyśle. Przynosi ona wiele korzyści. Badania dotyczące szczęścia wykazały, że „osoby cechujące się dużą uważnością są modelowymi przykładami doskonałego samopoczucia i zdrowia psychicznego”. Jeśli skorzystasz z ćwiczeń mindfulness, czyli uważności, sięgnij po tą książkę, wykonuj je przez rok, a odkryjesz, jak bardzo zmieniły twoje życie.
Praktyka uważności
Książka „Mindfulness: Jak wytrenować dzikiego słonia” oferuje wiele sposobów na to, żeby uważność stała się częścią naszej codzienności. Te sposoby nazywamy „ćwiczeniami uważności”. Każde składa się z kilku części. Pierwsza część to opis ćwiczenia i parę pomysłów, które mają nam przypomnieć o praktyce w ciągu dnia czy tygodnia. Następna część zatytułowana Odkrycia zawiera spostrzeżenia, refleksje i uwagi na temat napotkanych trudności, którymi podzieliły się osoby wykonujące to ćwiczenie, jak też pokrótce prezentuje wyniki badań naukowych związanych z danym zagadnieniem. W kolejnej części autor wnika w temat będący przedmiotem ćwiczeń i przedstawiam jego wpływ na nasze życie. Ostatnia część każdego rozdziału to kilka słów, które są podsumowaniem ćwiczenia lub zachęcają do jego kontynuacji.
Fragment książki
Techniki uważności zachęcają nas, by skierować uwagę na cały szereg banalnych, codziennych czynności. Są szczególnie pomocne dla osób, którym zależy, aby pielęgnować duchowość pośród chaosu i gonitwy współczesnego świata. Mistrz zen, Suzuki Roshi, powiedział: „Zen nie wiąże się z ekscytacją, lecz z koncentracją na codziennej rutynie”. Uważność sprowadza naszą świadomość z powrotem do ciała, do tej właśnie chwili, do tego miejsca tutaj, gdzie możemy doświadczyć odwiecznej obecności, którą nazywamy Boskością. Gdy jesteśmy uważni, doceniamy każdy moment tego konkretnego życia, które nam dano. Uważność pozwala nam wyrazić wdzięczność za dar, za który nigdy nie zdołamy odpłacić. Uważność może stać się nieprzerwaną pieśnią wdzięczności.
Mistycy chrześcijańscy mówią o „życiu w ciągłej modlitwie”. Co mają na myśli? Jakim cudem to możliwe w sytuacji, gdy pęd współczesnego życia porywa nas ze sobą, gdy musimy robić wszystko pospiesznie i byle jak, gdy nie mamy czasu porozmawiać z własną rodziną, a co dopiero z Bogiem?
Prawdziwa modlitwa to nie zanoszenie próśb i wołań do Pana Boga, lecz słuchanie. Głębokie słuchanie. Gdy słuchamy głęboko, sercem, odkrywamy, że „dźwięk” własnych myśli nam przeszkadza, a nawet nas drażni. Kiedy natomiast pozwolimy myślom odejść, możemy zanurzyć się w przestrzeni spokoju i otwartości, która w nas jest. Jeśli potrafimy tę pełną otwartości ciszę utrzymać w rdzeniu naszego jestestwa, jako nasz rdzeń, nie popadamy już w dezorientację, starając się rozróżnić niezliczoną liczbę zagłuszających się wzajemnie głosów wewnętrznych i wybrać ten właściwy. Nasza uwaga nie grzęźnie już w plątaninie przeżywanych przez nas emocji. Skierowana jest na zewnątrz. Szukamy Boskości we wszystkich przejawach, słysząc to, co boskie w każdym dźwięku, dotknięci tym, co boskie w każdym dotyku. Gdy napotykamy na swojej drodze daną sprawę, odpowiednio na nią reagujemy, a następnie znów spoczywamy w wewnętrznej ciszy. To życie przeżywane w wierze w Jeden Umysł, życie wypełnione nieprzerwaną modlitwą.
Mindfulness (uważność) nie jest modą, choć tak o niej głośno na świecie. Nie jest religią, choć daje nadzieję. Nie jest fi lozofi ą, choć pokazuje drogę świadomego i spokojnego życia. O mindfulness w ostatnich latach jest coraz głośniej. O uważności pisze i czyta cały świat, a miliony ją praktykują. „Times” poświęcił jej okładkę z tytułem „Rewolucja mindfulness”. Brytyjski National Institute of Health rekomenduje ją w leczeniu i walce ze stresem. Trenują ją światowi przywódcy w Davos i dzieci w szkołach. Uważność to ratunek dla pędzącego obok nas życia. Jeśli masz wrażenie, że życie pędzi zbyt szybko, gdzieś obok ciebie, a ty walczysz, żeby za wszelką cenę sprostać kolejnym obowiązkom i wymaganiom, nie pozwól, by zmartwienia i niepokój zawładnęły tobą! Uważność odkrywa nowe sposoby, które pokazują drogę świadomego i spokojnego życia.
Na podstawie najnowszych badań i własnej praktyki Jan Chozen Bays pokazuje, jak uważność może zmienić nasz stosunek do jedzenia, jego rolę w naszym życiu oraz pomóc rozwiązać wiele problemów, związanych nie tylko z jedzeniem.
Uważność w jedzeniu to sztuka pełnego skupienia na procesie jedzenia: na smakach, zapachach, myślach i uczuciach, które budzą się podczas posiłku i są z nim związane. Dzięki uważności można (na nowo) odkryć, że jedzenie to nie tylko odżywianie organizmu, ale także wielka przyjemność i satysfakcja. Niezależnie od tego, czy masz nadwagę, cierpisz na zaburzenia układu pokarmowego czy chcesz po prostu czerpać więcej radości z życia, ta książka ci pomoże.
Dowiesz się jak:
• słuchać mądrości swojego ciała, by wiedzieć, co, kiedy i jak dużo
jeść
• jeść mniej i czuć się w pełni nasyconym
• rozpoznawać swoje zwyczaje i nawyki związane z jedzeniem
• lepiej rozumieć swoje problemy z dietą
• odkrywać, co naprawdę chcesz zjeść
Są wśród nas. Są nieszczęśliwi i unieszczęśliwiają innych. Nie ma powodu, żeby przez nich cierpieć.
Zajrzyj w duszę narcyza. Poradnik znanego psychologa pomoże rozpoznać narcyza, by móc z nim żyć i pracować. Narcyza znają wszyscy. Absorbuje wszystkich swoimi sukcesami, zaletami i swoją niezwykłością. Błyszczy, zakochany w sobie. Ale to pozory… Bo nie kocha siebie tylko swój obraz w oczach innych. W rzeczywistości samotny, niepewny, pełen napięcia i lęku. Ciągle się kontroluje, bo ciągle gra swoją rolę. Biedny narcyz… W ekstremalnych przypadkach potrafi być groźny. W imię swojego wymyślonego wizerunku potrafi sprawiać ból, ranić. Straszny narcyz...
Dr Joseph Burgo sam był narcyzem. Teraz leczy innych. Jak nikt inny wie, jak rozpoznać narcyza – nawet w zachowaniach, które mogą się wydawać normalne… Jak zrozumieć jego psychikę i jego okrutny świat – w którym są tylko zwycięzcy i tylko przegrani… Jak z nim żyć, chroniąc i jego i siebie – nie raniąc go, widząc w nim
zarówno okrutny egoizm, jak i zagubione dziecko… I jak narcyz może przestać być narcyzem…
DR JOSEPH BURGO opierając się na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w badaniach zaburzeń osobowości i terapii ekstremalnych narcyzów, napisał przystępny i pasjonujący poradnik, który pomaga rozpoznać osobowość narcystyczną, zrozumieć ją i radzić sobie z nią. Książka Narcyz, którego znasz, oparta na szczegółowych profilach osób, z którymi autor miał do czynienia w swojej praktyce terapeutycznej,
i biografiach sławnych ludzi, daje rady, które pomogą złagodzić wrogość i wyjść obronną ręką z konfrontacji z ekstremalnym narcyzem.
Najbardziej przystępny przewodnik po uważności dla tych, którzy nie wierzą w techniki relaksacji i nie mają na nie czasu. Ale nie chcą, żeby życie im uciekało. Chcą wyzwolić się ze stresu i lęku. I żeby żyć
w pełni, praktykują uważność.
Uważność nie jest modą, choć tak o niej głośno na świecie. Nie jest religią, choć daje nadzieję. Nie jest filozofią, choć pokazuje drogę świadomego i spokojnego życia.
Zbyt często życie biegnie zbyt szybko obok ciebie. Nie doświadczasz go w pełni, bo pochłaniają cię myśli o tym, co musisz zrobić jutro albo rozprasza to, co już się zdarzyło wczoraj. Twój umysł wiecznie komentuje
i osądza. Zatrzymaj się, zacznij żyć inaczej. Możesz!
Uważność pozwala doświadczyć życia w chwili, gdy ono trwa, zamiast przez nie pędzić. Dzięki poradom i wskazówkom wybitnej terapeutki
Gill Hasson będziesz mógł:
• stosować pozytywne wzorce myślenia i zachowania
• zyskać spokój i pewność siebie
• uwolnić się od złych myśli i schematów myślowych
• wprowadzić pozytywne zmiany w relacjach z ludźmi
Życie rozgrywa się właśnie teraz; uważność pomoże ci żyć w obecnej
chwili tak, by ci nie umknęła!
Wszyscy prędzej czy później stajemy wobec konieczności zabrania głosu przed grupą – czy to na forum zawodowym, uniwersyteckim, organizacyjnym, a nawet prywatnym. Wymagania stawiane tej umiejętności są coraz wyższe, a nadmierna pewność siebie lub nieśmiałość bynajmniej nie ułatwiają skutecznego wywiązania się z zadania.
Niniejszy praktyczny poradnik to prawdziwy trening, który stawia sobie za cel podniesienie naszych kompetencji w tej niezbędnej sztuce. Autor bazuje na pytaniach często zadawanych na szkoleniach, pogrupowanych według trzech głównych zagadnień: przygotowanie do wystąpienia, jego treść oraz kontakt z publicznością. Czytelnik dowiaduje się, jak przygotować materiały, sporządzać notatki, zarządzać tremą, a także jak pracować nad poprawnością językową, dostosowywać się do publiczności, mówić przekonująco czy improwizować. Autor uczy nawiązywania relacji ze słuchaczami, ripostowania, radzenia sobie z trudną publicznością, kanalizowania „szmerów” z sali…
Tematy przedstawione w formie krótkich notek zostały wzbogacone o porady, ćwiczenia i streszczenia, co ułatwia czytelnikowi poruszanie się po książce i szybkie dotarcie do zasadniczych kwestii.
Jean-Denis Ménard jest konsultantem, niezależnym trenerem komunikacji i zarządzania. Opublikował poradnik Savoir gérer son temps (Sztuka zarządzania czasem).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?