Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Książka pozwala spojrzeć na małżeństwo i rodzinę z perspektywy analizy transakcyjnej, jednego z kierunków współczesnej psychologii. Ta koncepcja, zapoczątkowana w końcu lat 50. ubiegłego wieku, nadal cieszy się uznaniem oraz znajduje zastosowania w wielu dziedzinach (psychoterapii, usprawnianiu struktur organizacyjnych firm i przedsiębiorstw, edukacji, poradnictwie, coachingu). W tym nurcie pojawiają się też wątki i zagadnienia związane z małżeństwem i rodziną. W niniejszym opracowaniu ukazano oraz omówiono wspomniane kwestie. Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, ale zapewne najbardziej zainteresuje przedstawicieli interdyscyplinarnej dyscypliny naukowej określanej jako familiologia, łączącej w sobie wiedzę z obszaru psychologii, pedagogiki, socjologii, a także prawa i teologii. Mamy nadzieję, że prezentowana publikacja dostarczy możliwości ujrzenia niektórych problemów i tematów życia rodzinnego w odmienny, inspirujący oraz wzbogacający sposób.
Relaksacyjne ćwiczenia na wyciszenie zmysłów dla dzieci i młodzieży
Doskonała pomoc dla dzieci i młodzieży. Ten zbiór ćwiczeń został przygotowany w taki sposób, by dziecko mogło odetchnąć od codziennych czynności, nauki czy komputera. Interesujące ćwiczenia uspokajają zmysły i pomagają zrelaksować się, wyciszyć i uspokoić. W książce znajdują się ciekawe zabawy logiczne, uzupełnianki, wykreślanki, rozkodowywanki, sudoku, kolorowanki antystresowe i mnóstwo innych ciekawych zadań. Pozycja szczególnie polecana w chwilach przebodźcowania dziecka, jako nauka odpoczynku i poszukiwania nowych sposobów spędzania czasu.
Skoro sięgasz po tę książkę, to zapewne jesteś rodzicem, opiekunem, nauczycielem lub terapeutą dziecka z ADHD. Najprawdopodobniej też masz świadomość, jak bardzo wyjątkowe są te dzieci. Bo w gruncie rzeczy mają one szczególne zdolności. Wyróżniają się niezrównaną kreatywnością, wrażliwością i humorem. Niestety dzieci z ADHD na pewnym poziomie zdają sobie sprawę ze swoich ograniczeń i mogą wchodzić w życie z negatywnym obrazem własnej osoby – a takie postrzeganie siebie nie pomaga w rozwoju. Dlatego trzeba je wzmacniać i dodawać im pewności siebie. Kelli Miller pomoże twojemu dziecku zrozumieć, że ADHD wcale nie jest defektem czy wadą, a przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi może okazać się atutem. Autorka proponuje 60 rozmaitych ćwiczeń, gier i zabaw służących pracy nad różnymi aspektami ADHD, od samokontroli i organizacji po wyrażanie własnych potrzeb i budowanie wiary w siebie. Dzięki tej książce twoje dziecko: ·zrozumie, czym jest ADHD; ·pozna swoje mocne i słabe strony; ·dowie się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami; ·pozna sposoby na skupienie uwagi, samokontrolę i podejmowanie dobrych decyzji; ·nauczy się planowania, komunikowania i wyrażania swoich potrzeb; ·uwierzy w siebie i w to, że może osiągnąć sukces.
Młodzi ludzie często zmagają się z uczuciem lęku, niepokoju, napadami paniki czy nadmiernym zamartwianiem się. To zupełnie naturalne – zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy wszystko przeżywa się bardziej. Jednak jeśli lęk zaczyna dominować, paraliżuje, odbiera radość życia i uniemożliwia poradzenie sobie z codziennymi sprawami – trzeba znaleźć receptę na poradzenie sobie z nim. Poradnik „Dorastanie bez lęku” nie sprawi, że lęk zniknie z dnia na dzień. Pomoże natomiast nastolatkom lepiej nawigować w życiu, a tym samym - radzić sobie również z lękiem w zdrowy, konstruktywny sposób. Unikanie, odwracanie uwagi od pełnych niepokoju myśli czy zagłuszenie emocji to najczęstsze strategie radzenia sobie z lękiem. Jednak nie rozwiązują one problemu - przynoszą tylko krótkotrwałą ulgę. Dzięki tej książce, młodzi ludzie: • poznają zdrowe, alternatywne strategie radzenia sobie z lękiem i niepokojem, • nauczą się rozumieć i akceptować swoje emocje, uczucia i myśli – także te trudne, • zaakceptują obecność lęku w swoim życiu, a jednocześnie przestaną mu ulegać, • dowiedzą się, jak - pomimo obaw i niepokoju – podejmować działania, które są dla nich ważne i w których odnajdują sens, • zbudują rezyliencję, odwagę i wiarę w siebie Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, pomaga wypracować elastyczność psychologiczną – umiejętność robienia tego, na czym nam zależy nawet wówczas, gdy lęk podpowiada, że to niebezpieczne lub zbyt trudne. Badania naukowe potwierdzają skuteczność terapii ACT w leczeniu różnego rodzaju lęków, od uogólnionego zaburzenia lękowego, poprzez zaburzenia z napadami lęku panicznego, po zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Dla kogo jest ta książka? • dla nastolatków cierpiących z powodu lęku • dorosłych, którzy chcą im pomóc Co znajdziesz w książce: • lekki, praktyczny i konkretny język, • zrozumiałą i łatwo przyswajalną wiedzę. • przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie. • skuteczne narzędzie i strategie, które pomogą radzić sobie z sytuacjami wywołującymi lęk
Każdy z nas miewa gorsze dni i czasami się gniewa. Nie ma w tym nic złego – wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Tak naprawdę znaczenie ma to, czy nie przejmują one nad nami kontroli, a także sposób, w jaki je wyrażamy. Książka Oswoić potwora gniewu zawiera ponad pięćdziesiąt wesołych ćwiczeń, które pomagają dzieciom zrozumieć gniew, zaakceptować to uczucie i się z nim uporać. Autorka zabierze twoje dziecko w podróż, podczas której ono: wypróbuje różne sposoby radzenia sobie z gniewem, wykonując fantastyczne ćwiczenia oparte między innymi na rysowaniu, myśleniu czy pracy z własnym ciałem; dowie się, jak inne dzieci przeżywają gniew i radzą sobie z takimi samymi uczuciami, jakich ono doświadcza; odkryje wskazówki, po których rozpozna, kiedy w jego ciele pojawia się gniew, co jest jego przyczyną i jak może go wyładować w bezpieczny sposób. Ćwiczenia opisane w książce zostały zaczerpnięte z terapii opartych na dowodach naukowych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, praktyka uważności, EMDR czy terapia zabawą. Pomogą one dziecku zrozumieć, że odczuwany przez nie gniew nie jest zły i co może zrobić, by zapanować nad tym uczuciem, zamiast pozwalać, by to potwór gniewu przejmował nad nim władzę.
Inspirujący przewodnik dla rodziców, pedagogów i wszystkich, którzy pragną wspierać dzieci w odkrywaniu swojego potencjału twórczego. ·Jak wspierać dzieci w poszukiwaniu pasji a nie tresować? ·Jak kochać swoje dziecko nie rezygnując z siebie? ·Jak stać się czułą/ym przewodniczką/przewodnikiem w pełnym wyzwań życiu młodego człowieka? Na te pytania rodzic może odpowiedzieć, gdy zdaje sobie sprawę, na czym mu zależy – jakie są wartości, w kierunku których chce wychować dziecko. Jedną z takich wartości może być twórczość - rozumiana szeroko jako odnalezienie siebie, swoich mocnych stron i pasji, oraz realizacja potencjału. Autorka, łącząc osobiste doświadczenia, biografie znanych twórców i współczesne badania psychologiczne, przekazuje Czytelniczce/Czytelnikowi 21 kluczy do rozwoju twórczości dziecka. Każdy rozdział oferuje konkretne porady i techniki, które możesz zastosować w codziennym życiu, by wspierać dzieci w stawaniu się kreatywnymi, niezależnymi i szczęśliwymi dorosłymi. To książka zarówno dla rodziców małych dzieci, jak i tych dorastających – od pierwszych kroków aż po samodzielne decyzje młodzieży. Czytając tę książkę, dowiesz się: •jak skutecznie rozwijać twórczość dziecka na różnych etapach jego życia, •dlaczego kreatywność jest kluczowym narzędziem w rozwiązywaniu problemów i budowaniu poczucia wartości, •jak uniknąć błędnych przekonań na temat twórczości i wspierać rozwój dzieci niezależnie od ich zainteresowań, •jak budować motywację wewnętrzną dziecka, wspierać jego odwagę intelektualną i wytrwałość. Autorka oferuje nie tylko praktyczne wskazówki, ale także inspirujące przykłady z życia słynnych postaci, takich jak Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie, Steve Jobs, Walt Disney czy Frida Kahlo, pokazując, jak twórczość pomagała im w pokonywaniu wyzwań. *** Książka ta nie tylko promuje twórczość, ale jest tez autentycznym, uważnym i czułym spojrzeniem na drugiego człowieka. prof. dr hab. Izabela Lebuda *** To wyjątkowy przewodnik dla świadomych rodziców, którzy pragną wspierać swoje dzieci w odkrywaniu pasji i rozwijaniu kreatywności. Autorka pokazuje, jak pomóc dziecku znaleźć swoją drogę, myśleć niezależnie, a także z odwagą podejmować wyzwania. To nie tylko wskazówki oparte na naukowych badaniach, ale równieżosobiste doświadczenia autorki, co dodaje książce niepowtarzalnego ciepła i autentyczności. dr Aleksandra Minczanowska
Dlaczego nastolatkowie chodzą późno spać i mają problem z porannym wstawaniem? Czy rzeczywiście częściej ryzykują? Co się dzieje z ich hormonami?
Psychologia mózgu nastolatka to pozycja dla wszystkich osób zaangażowanych w życie nastolatków, umożliwiająca wgląd w to, co dzieje się w nastoletnich umysłach i wyjaśniająca, w jaki sposób zrozumienie owych procesów może poprawić relacje i komunikację na tym kluczowym etapie życia. Zawiera omówienie najistotniejszych zagadnień dotyczących między innymi sposobu, w jaki mózg zmienia się w okresie dojrzewania, roli hormonów oraz tego, co wiemy na temat stresu i odporności, a także snu i presji rówieśniczej. Autor publikacji podaje w wątpliwość stereotyp „pokolenia płatków śniegu” i stara się lepiej poznać zdrowie psychiczne młodych ludzi.
Książka ta, dedykowana wszystkim rodzicom i opiekunom, stanowi pomoc w pokonywaniu wyzwań związanych z codziennym życiem z nastolatkiem. Jest ona również źródłem istotnej wiedzy dla studentów i praktykujących specjalistów, takich jak pracownicy socjalni, psychologowie czy osoby zatrudnione w służbie zdrowia i placówkach edukacyjnych, którzy na co dzień stykają się z nastolatkami.
John Coleman zdobył wykształcenie jako psycholog kliniczny i był starszym pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest założycielem ośrodka badawczego zajmującego się nastolatkami i ich rodzinami. Prowadził również szkołę dla nastolatków doświadczających trudności oraz pracował dla rządu jako doradca polityczny. W 2001 roku za swoją służbę młodym ludziom został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.
LOGOPEDIA : Ta książka to publikacja skierowana do rodziców, wychowawców, logopedów, przeprowadzająca przez dynamiczny okres życia, w czasie którego dziecko rozwija i kształtuje mowę. Autorka przybliża poszczególne etapy rozwoju mowy, od urodzenia przez wiek przedprzedszkolny aż po rozpoczęcie nauki szkolnej, i wskazuje, na co należy zwracać uwagę oraz na mogące pojawić się w danym wieku wady wymowy.Do wspomagania rozwoju mowy dziecka oraz do pracy nad eliminacją wad wymowy omówiono tzw. filary skutecznego pomagania w przypadku dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, a także formy współpracy logopedy z innymi specjalistami, jak np. laryngologiem, doradcą laktacyjnym, osteopatą, chirurgiem szczękowym, fizjoterapeutą. Całość uzupełniają zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój mowy oraz utrwalanie poprawnej wymowy. KUCHNIA MALUCHA :Poradnik napisany przez profesjonalnego dietetyka dziecięcego. Opisuje żywienie dziecka w pierwszych 3 latach życia zgodnie z aktualnymi zaleceniami WHO (Światowej Organizacjo Zdrowia). Zawiera szereg fachowych informacji: zasady prawidłowego komponowania posiłków, warunki rozszerzania diety o nowe pokarmy, karmienie malucha w czasie choroby, interakcje leków ze składnikami pożywienia, problemy z alergią pokarmową oraz wiele innych praktycznych wskazówek. Podane konkretne przepisy kulinarne, a także przykładowe jadłospisy ułatwiają prowadzenie prawidłowej diety dziecka. DZIECKO NA CYFROWYM ODWYKU :Masz wrażenie, że twoje dziecko nie odrywa nosa od komputera i nie rozstaje się ze smartfonem? Próbujesz odciągnąć je od ekranu ale każda próba kończy się awanturą, która ostatecznie i tak nic nie zmienia? Obawiasz się, że to już uzależnienie i chcesz w końcu coś z tym zrobić? Ten poradnik pomoże Ci odzyskać kontrolę nad tym, ile czasu twoje dziecko spędza w sieci. Dowiesz się, czy sytuacja, w której jest twoje dziecko to już uzależnienie czy jeszcze nie. Nauczysz się jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach wynikających ze spędzania czasu w przestrzeni wirtualnej. Dowiesz się, jak odbudować z nim kontakt i jak zachować równowagę pomiędzy czasem online i offline. Autorka jest pedagogiem, coachem, pracuje z dziećmi autystycznymi i ich rodzinami. Ma 17 lat doświadczenia w pracy w cyfrowych mediach, zna od podszewki świat reklamy i mechanizmy działania firm digitalowych. Z sukcesem przeszła z własną rodziną drogę cyfrowego odwyku.
Boisz się, że powtarzasz błędy swoich rodziców?Czy zawsze próbujesz kogoś zadowolić?Czy inni wydają się szczęśliwsi od ciebie?Zdarza ci się wątpić w swoją wartość, dojrzałość, decyzje?Czy istnieje coś takiego jak trauma międzypokoleniowa?Ta książka to podróż w głąb siebie, pełna odpowiedzi na pytania, które mogły towarzyszyć ci przez całe życie.Autorka w sposób przemyślany i pełny empatii pomaga zrozumieć, co kryje się za reakcjami emocjonalnymi, które mogą wydawać się niejasne. Pokazuje, jak uwolnić się od poczucia winy i przestać obarczać się nie swoimi problemami. Dzięki tej lekturze odkryjesz przeszkody, postawione przed tobą - może nieświadomie - i blokują twoje marzenia, plany i relacje.Gotowy na podróż ku wewnętrznej wolności?Czas na odkrycie siebie i życie na własnych zasadach bez obciążeń przeszłości.Tytuł mówi prawdę, bo nie jesteś swoimi rodzicami. Jesteś tylko tym, kim zechcesz być. Stań się pięknym człowiekiem!dr Ewa WoydyłłoMaria Beatrice Alonzi - bestsellerowa autorka książek psychologicznych, prelegentka TEDx, mówczyni Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Ekspertka ds. komunikacji, specjalistka w zakresie technik i metod analizy behawioralnej oraz analizy naukowej międzynarodowych zachowań niewerbalnych. Wykorzystuje swoje media społecznościowe do rozpowszechniania nauki, podnoszenia świadomości na temat zdrowia psychicznego i terapii.
Każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej. A co, jeśli to nieprawda?Matka Jagody nie mogła znieść, że jej córka dojrzewa, przyciąga uwagę mężczyzn i może zepchnąć ją na drugi plan. W oczach swojej matki Karolina była kimś, kogo może dowolnie oceniać i złośliwie krytykować. Agnieszka wyobrażała sobie swoją matkę jako lodową figurę - piękną, ale zimną i niedostępną. A matka Oli chorowała za każdym razem, kiedy Ola próbowała wyjść z domu i być sobą.Prawda o macierzyństwie nie zawsze jest wygodna. Natasza Socha opowiada o kontrolowaniu, zazdrości, przemocy i uczuciowym chłodzie, który niszczy dziecięce marzenia. Dzieli się też autentycznymi listami od czytelniczek, które wspominają swoje traumatyczne relacje z matkami. Emocje, które nie zawsze mieszczą się w utartych schematach, staną się bliskie każdemu, kto ma odwagę powiedzieć głośno: "Nie kocham mojej matki".
Najnowsza książka bestsellerowej serii jest ilustrowanym przewodnikiem po wychowaniu dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym zgodnie z metodą Montessori. Obejmuje szeroki zakres tematów: od urządzania przestrzeni mieszkalnej, przez sposoby na rozbudzanie ciekawości, po wspieranie rozwoju społecznego i moralnego dziecka - z zachowaniem równowagi między ustalaniem granic i swobód dopasowanych do wieku.Autorki przedstawiają alternatywę dla rodziców, którzy czują, że współczesny świat stał się zbyt skomplikowany. Pokazują, jak dokonywać bardziej świadomych wyborów dla swojej rodziny oraz jak lepiej zrozumieć potrzeby dzieci i wspierać je w kształtowaniu ich unikalnego potencjału.Mnóstwo praktycznych ćwiczeń w książce pomoże rozwinąć dziecku:zamiłowanie do liczbumiejętność czytania i pisaniaciekawość sztuki i naukikompetencje społecznezrozumienie świata przyrody
Kobiety pozornie zwyczajne, a jednak niezwykłe. Artykuły historyczne, prawnicze i filozoficzne. Drugą część stanowią wywiady z kobietami absolutnie niezwykłymi warto je poznać!
Statystyki są zastraszające: codziennie w Polsce sprzedawane są trzy miliony tak zwanych małpek, a Polacy piją więcej niż w okresie PRL-u. Książka „Alkohol. Piekło kobiet” Moniki Sławeckiej ukazuje portret Polek, które zmagają się z chorobą alkoholową. Są wśród nich kobiety znane i nieznane, aktorki i pielęgniarki, dyplomatki i sprzedawczynie. Łączy je jedno: uzależnienie. Autorka wraz z bohaterkami rozmów zaprasza czytelnika w intymny świat doświadczeń, przeżyć i trudnych emocji, które bywają zarówno przyczynami alkoholizmu, jak i jego konsekwencjami. Szczere wyznania kobiet dotkniętych nałogiem i tych, które próbują im pomóc, pozwalają odnaleźć odpowiedź na pytania, które nie zawsze chcemy sobie zadawać. Gdzie leży granica? I co możemy zrobić, jeśli ją przekroczymy? Monika Sławecka (ur. 1987) – absolwentka filmoznawstwa i scenariopisarstwa. Od ponad dekady pracuje w branży filmowej i telewizyjnej. Współpracowała jako asystentka reżyserów Marcina Wrony, Macieja Sobocińskiego (polska edycja „Saturday Night Live”) i Marcina Ziębińskiego. Dotychczas zajmowała się pisaniem reportaży (w tym głośnych „Balet, który niszczy” i „Porwania”), a także pracowała przy scenariuszach wielu polskich filmów.
Opowieść o ojcostwie, jego pokusach i walce z kulturą, która zbyt łatwo odpuszcza mężczyznom. Głos mówi: "Nie jesteś stworzony do opieki nad dzieckiem", a wszyscy wokół mu przytakują. Głos mówi: "Odpuść sobie, nie angażuj się, walcz o swoje. W każdej chwili możesz zniknąć". Czy słyszysz, jak bzyczy ci do ucha? Słyszysz jego podstępną melodię?Właśnie ona towarzyszy narratorowi Trutnia od chwili, gdy dowiedział się, że zostanie ojcem. Podjął decyzję świadomie, jest wspierającym partnerem swojej żony i w małym palcu ma wszystkie teorie dotyczące nowoczesnej męskości. A jednak coś - przedwieczny zew, niepowstrzymany niczym horda zombie - każe mu snuć eskapistyczne fantazje.Truteń to nowatorski miks powieści i osobistego eseju, a jednocześnie podróż w głąb "długiej nocy", gdy rodzicielstwo wydaje się senną marą rodem z body horroru. Ucieczka w fikcje, w ukochane młodzieńcze lektury i filmy, a w końcu zrzucenie odpowiedzialności na barki żony, wszystko to wydaje się odpowiedzią na złowrogie podszepty godne Jedynego Pierścienia. Czy takiej pokusie w ogóle można się oprzeć?"Jestem mężczyzną", tłumaczy się Truteń. Ale co to właściwie oznacza?Najpierw przychodzi myśl, że jest to bizarna historia ojca, który chce być matką. Ale szybko się orientujemy, że Truteń to okrutnie zabawny i szczery donos na ojców złożony przez jednego z nich. A zarazem intymna opowieść o oczekiwaniach, jakie sami na siebie nakładamy. Jak dobrze, że ktoś to w końcu napisał!Mira MarcinówCzy ojciec jest skazany na żywot trutnia? Że przyjdzie na gotowe, nie będzie musiał zmieniać pieluch, bo to "babska robota", zostanie sam z dzieckiem dopiero, kiedy dziecko skończy osiem lat. Lub osiemnaście. Bohater walczy ze swoim wewnętrznym trutniem, a Jarek Westermark przekuwa tę walkę w porywającą literaturę.Aleksandra Zbroja
Humorystyczny poradnik dla rodziców dorastających dzieci. Autor, poczytny holenderski pisarz, znany z dowcipnego stylu, opisuje trudności i wyzwania, jakie wiążą się z okresem dojrzewania. Książka dostarcza zarówno cennych porad, jak i zabawnych anegdot, ukazując, że rodzicielstwo nie musi być udręką.Kluun - poczytny holenderski pisarz i zaprawiony w bojach ojciec - błyskotliwie i uczciwie opowiada o wyzwaniach związanych z wychowywaniem nastolatka, dając praktyczne rady, jak radzić sobie z trudnościami związanymi z dorastaniem dziecka. To nie tylko poradnik napisany z humorem i dużą dozą empatii, ale także przystępna i inspirująca opowieść o dojrzewaniu, rodzicielstwie i relacjach rodzinnych.Książka dotyka wielu aspektów trudnych relacji rodzic-dziecko: zmienne nastroje, konflikty, potrzebę większej niezależności czy burzliwe emocje. Kluun, używając lekkiego języka i zabawnych przykładów, zachęca do wyrozumiałości oraz dystansu, pokazując, że chociaż dorastanie to wyzwanie, można przez nie przejść z humorem i odrobiną zdrowego luzu.Nie jest to klasyczny poradnik psychologiczny - to raczej odświeżająca, pełna dystansu lektura, która pokazuje, że warto zachować spokój i umieć spojrzeć na okres dojrzewania dziecka z przymrużeniem oka. Dzięki tej książce rodzice mogą poczuć, że nie są sami w swoich zmaganiach i że każde wyzwanie, choć wymagające, jest też okazją do rozwoju i wzmocnienia więzi z dzieckiem.
Książka skierowana jest do rodziców, nauczycieli, wychowawców, terapeutów, a więc do wszystkich, którzy chcą pomóc dzieciom dowiedzieć się, czym są emocje.Zawiera ona propozycje 40 zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Są to zabawy plastyczne, muzyczne, ruchowe oraz wykorzystujące elementy dramy. Bazują przede wszystkim na czterech podstawowych emocjach: radości, złości, strachu oraz smutku. Przewidziane są do pracy w grupie, ale większość z nich z łatwością można zmodyfikować i przeprowadzić indywidualnie. Rozpiętość propozycji sprawia, że możemy dopasowywać aktywności do preferencji dzieci.
Zabawy z dzieckiem – od narodzin do 12 miesiąca. Poradnik dla rodziców to książka dla Ciebie!
Przedstawia gotowe zabawy dla dziecka w wieku 0–12 miesięcy.
Jest wsparciem w budowaniu relacji z dzieckiem.
Pozwala zadbać o adekwatną do wieku stymulację rozwoju motoryki małej i motoryki dużej, a także rozwoju sensorycznego, poznawczego, społeczno-emocjonalnego oraz rozwoju mowy i komunikacji.
„Wspieram Cię nie tylko w byciu rodzicem, ale także w byciu sobą, będąc rodzicem. Zadbaj o to, co ważne”.
Maria Boguszewska
Maria Boguszewska – specjalistka rozwojowo-wychowawcza z wieloletnią praktyką kliniczną, trenerka kompetencji społecznych i poznawczych, promotorka rzetelnej wiedzy naukowej oraz świadomego rozwoju, autorka książek i publikacji dla rodziców. Prowadzi konsultacje dla rodziców, konsultacje merytoryczne dla placówek edukacyjnych i konsulting menedżerski dla dyrektorów oświaty. Ma szerokie doświadczenie we współpracy z instytucjami edukacyjnymi, terapeutycznymi i medycznymi. Dyplomowana psycholog (Uniwersytet Warszawski) z certyfikatami kilkudziesięciu wysokojakościowych szkoleń polskich i międzynarodowych.
Rodzicielstwo stało się w ostatnich latach wyjątkowo trudną, wręcz - wydaje się - nie do udźwignięcia, rolą społeczną.Książka stara się rozwikłać, co sprawia, że tak trudno dzisiaj jest być rodzicem (zwłaszcza nastoletniego dziecka). Proponuje, co zrobić, żeby było łatwiej.Główną osią narracyjną tekstu są wywiady przeprowadzone przez dziennikarkę Krystynę Romanowską z doktor Agnieszką Dąbrowską, specjalistką psychiatrii dzieci i młodzieży oraz doktor Martą Niedźwiedzką, psychoterapeutką. Wskazują one na istnienie pewnych mechanizmów, które mogą znacznie ułatwić komunikację z nastolatkami na gruncie poznawczo-behawioralnym.Czego boi się współczesny dorosły? Jak mądrze i skutecznie postawić granice? Jak sobie radzić z samotnym rodzicielstwem? Czy parentyfikacja i foch to tez rodzaj przemocy? Co jeśli dziecko bierze? Czym jest rodzinna terapia? Jak wspomóc rodzeństwo dziecka, które ma problem?
Każde dziecko doświadcza trudnych emocji takich jak niepokój, smutek czy złość. Każde przeżywa różnego rodzaju porażki, rozczarowania, odrzucenie, jak również niekiedy myśli, że jest pod jakimś względem niewystarczające. Im wcześniej dzieci nauczą się radzić sobie z tymi nieuniknionymi bolesnymi aspektami życia, tym lepiej.
Właśnie w tym pomoże im „ACT-owy poradnik dla dzieci”!
Książka zawiera ciekawe ćwiczenia oparte na zasadach terapii akceptacji i zaangażowania, które pomagają radzić sobie z niepokojem, smutkiem i złością. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, ale wykonanie ich z rodzicem lub terapeutą może przynieść korzyść także młodszym dzieciom, które zmagają się z trudnymi emocjami.
Tamar D. Black od ponad dwudziestu lat pracuje jako psycholożka szkolna i prowadzi prywatny gabinet. Ma duże doświadczenie w zakresie opartej na dowodachterapii akceptacji i zaangażowania (ACT), która jest formąterapii poznawczo-behawioralnej. Proponowane przez nią ćwiczenia bazują na procesach kidfleksu ACT – uproszczonej wersji heksafleksu ACT – i pomagają dzieciom przepracować trudne myśli i uczucia, które mogą wynikać z lęku, przygnębienia czy stresu.
Ta książka pomoże dziecku: · radzić sobie z trudnymi emocjami; · stawiać czoła życiowym wyzwaniom; · zbudować pewność siebie i odporność psychiczną.
Skąd się biorą dzieci? Mamo, czy ty kiedyś umrzesz? Co to jest rozwód? Dlaczego ten pan tak dziwnie wygląda? Dlaczego jest wojna? Dlaczego nie wolno kraść, a niektórzy to robią? To tylko niektóre z pytań, jakie stawia dociekliwy dziecięcy umysł i na jakie muszą odpowiadać rodzice.W tej książce znajdą oni podpowiedzi, jak podchodzić do trudnych rozmów z dzieckiem. Dowiedzą się, jak wyjaśniać mu skomplikowaną rzeczywistość, by nie wzbudzać niepokoju, nie burzyć pozytywnej wizji świata, nie odbierać typowego dla dzieci optymizmu. Będą mieli też szansę nauczyć się wykorzystywać takie rozmowy do pogłębiania więzi i bez stresu przygotowywania najmłodszych do dorosłego życia.Autorka w przystępny sposób wyjaśnia prawidłowości rozwoju emocjonalnego dziecka. Przybliża skomplikowany świat jego emocji, tłumaczy motywacje i przyczyny jego problematycznych zachowań. Dzięki temu opiekunowie mają szansę zrozumieć dziecko i stać się dla niego lepszymi towarzyszami poznawania rzeczywistości. Justyna Korzeniewska psycholog i neuropsycholog, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień wspiera chore dzieci i ich rodziców w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Propaguje ciepłe i pełne szacunku podejście do dzieci poprzez artykuły prasowe oraz jako ekspertka w programach telewizyjnych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?