Rodzina jest dla nas niezmiennie ważna, a nawet najważniejsza. Rodzina jest wyzwaniem. W tej sferze zapraszamy po mnóstwo książek psychologicznych właśnie o rodzinie, roli rodziny w naszym życiu. Proponujemy szereg poradników, podręczników , powieści i opowieści opowiedzianych z dużym wyczuciem i wrażliwością, poruszajacych problemy zdrowia psychicznego dzieci i rodziców. Prezentowane publikacje opisują jak takie problemy, których jest przecież niemało w rodzinie są postrzegane i rozwiązywane. Autorzy proponowanych przez nas publikacji przedstawiają ciekawe pomysły na mierzenie się z problemami typowo małżeńskimi: seks, finanse, wychowywanie dzieci. Polecamy książki dla każdego, kto chce przyglądnąć się swojemu funkcjonowaniu w rodzinie. Polecamy ciekawą lekturę Anny Bimer dla wszystkich kobiet, bo wszystkie jesteśmy córkami : Być córką i nie zwariować.
Miłość jest jedynym skarbem, jaki możemy gromadzić na tym świecie i zabrać ze sobą na tamten świat (św. Charbel) Świętego Charbela znamy przede wszystkim jako mnicha, za przyczyną którego Bóg uzdrowił tysiące chorych i zranionych. Rzadziej jednak myślimy o nim jako o orędowniku, który ma moc wyprosić u Pana uzdrowienie relacji małżeńskich. Ines i Paweł Dobrowolscy, zaangażowani członkowie Domowego Kościoła i propagatorzy duchowości libańskiego świętego, proponują dziesięciodniowy program rekolekcji dla małżeństw na podstawie życia i duchowości św. Charbela. Oprócz modlitw i rozważań książka zawiera ćwiczenia warsztatowe dla małżonków na każdy z dziesięciu dni. Pewnego dnia otrzymaliśmy natchnienie, aby (...) prosić Boga o uzdrowienie naszego małżeństwa, oddając je w ręce Stwórcy za przyczyną nieprzeciętnego cudotwórcy i uzdrowiciela, jakim jest św. Charbel. Tak też się stało. Zostaliśmy poprowadzeni najlepszą dla nas drogą. (...) Wierzymy, że narzędzie, które proponujemy, (...) przyniesie wam korzyść duchową – bo skoro zadziałało w naszym przypadku, to dlaczego nie miałoby pomóc także innym małżeństwom poszukującym większej bliskości i jedności ze sobą nawzajem i z Bogiem? (Fragment książki)
Bądź od małego. Holistyczne spojrzenie na zdrowie psychiczne dzieci Twoje dziecko jest całością. Zadbaj o nie w pełni! Książka, którą trzymasz w ręku, to nietypowy, bo holistyczny poradnik dotyczący zdrowia psychicznego dzieci. Napisany w przystępny sposób, bierze pod uwagę kluczowe czynniki wpływające na stan psychiki najmłodszych. Porusza kwestie dotyczące ich dobrostanu społecznego, emocjonalnego i behawioralnego, warunkujące zdrowy rozwój i szczęśliwe życie. Z lektury dowiesz się między innymi, jak wielkie znaczenie ma sen w rozwoju dziecka i jak na jego wewnętrzny spokój wpływa dieta, a jak ruch. Ekspertki i eksperci, którzy w poszczególnych rozdziałach dzielą się swoją wiedzą, zwracają uwagę na kwestię emocji i na to, jak my, dorośli, możemy pomagać dzieciom sobie z nimi radzić. Przyglądają się roli prawidłowego oddychania jako czynnika dobrostanu. Zachęcają, by więcej czasu spędzać z najmłodszymi w naturze, i podpowiadają, jak mądrze wprowadzać je w świat nowych mediów. Bądźmy w zdrowiu i równowadze od najmłodszych lat.
Autor bestsellera PIĘĆ JEZYKÓW MIŁOŚCI odsłania tajemnice męskiej duszy!
Jeśli masz już za sobą próby zbudowania szczęśliwego małżeństwa, wciąż chcesz być najlepszym przyjacielem swojej żony, pragniesz zrozumieć wysyłane przez nią tajemnicze sygnały, często nie wiesz, jak radzić sobie ze złością i jak sformułować przeprosiny – ta książka jest dla ciebie.
Poznaj 5 pięć niezwykłych języków miłości!
Gary Chapman, znany i ceniony amerykański terapeuta, tym razem pomaga mężczyznom poznać języki miłości, którymi posługują się ich ukochane. Ciekawe historie i zabawne rysunki składają się na poradnik, który powinien przeczytać każdy mężczyzna, jeśli chce zbudować dobry, trwały i szczęśliwy związek.
Druga cześć znakomitego poradnika dla rodziców. Doktor Brazelton, wybitny amerykański pediatra z niemal pięćdziesięcioletnią praktyką, w sposób przyjazny i fachowy omawia rozwój fizyczny, emocjonalny i poznawczy dziecka w wieku od 3 do 6 lat. Skupia się przy tym na przełomowych momentach, które budzą największy niepokój rodziców, a które często łączą się z regresem rozwojowym. Jednocześnie uspokaja, że każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i nie istnieje tak zwany rozwój książkowy. Omawia najważniejsze problemy wychowawcze i rozwojowe. Nieustannie też podkreśla, że rodzicielstwa najlepiej uczyć się na błędach, gdyż dzięki nim dokonujemy analizy własnego podejścia, by zaradzić trudnej sytuacji. Całość napisana z empatią i humorem stanowi doskonały przewodnik dla współczesnych rodziców.
Ta książka to kompendium wiedzy na temat procesów rozwojowych, jakim podlega dziecko od narodzin do trzeciego roku życia, a także źródło sprawdzonych porad. Doktor Brazelton, wybitny amerykański pediatra z niemal pięćdziesięcioletnią praktyką, omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące zdrowia i rozwoju dziecka oraz funkcjonowania rodziny. Pokazuje, jak mądrze prowadzić dziecko przez problemy z karmieniem, usypianiem, dyscypliną czy nauką korzystania z toalety. Skupia się na przełomowych momentach w rozwoju, które budzą największy niepokój rodziców, a które często łączą się z regresem rozwojowym. Nieustannie też podkreśla, że rodzicielstwa najlepiej uczyć się na błędach, gdyż dzięki nim dokonujemy analizy własnego podejścia, by zaradzić trudnej sytuacji.
Niezastąpiona pozycja w wyprawce każdego malucha, must-have dla rodziców i opiekunów niemowląt i małych dzieci. Po lekturze tego poradnika będziecie wiedzieli, jak ze spokojem reagować w trudnych sytuacjach, kiedy wasze dziecko będzie potrzebować pomocy.Adrianna Cienkusz, ratownik medyczny, instruktorka pierwszej pomocy i mama małej Helenki, doskonale wie, jak ważne jest szybkie i skuteczne udzielenie pomocy w przypadku zagrożenia. Czerpiąc ze swojej wiedzy, opowiada w jasny i przystępny sposób:- jak przygotować bezpieczny pokój dla dziecka?- jak pomóc małym niemowlętom przy gorączce, zachłyśnięciu, bezdechu?- na co zwracać szczególną uwagę przy rozszerzaniu diety niemowlęcia?- jak postępować przy oparzeniach, upadkach i krwotokach?- jak sprawnie i skutecznie wezwać pomoc?Książka zawiera także praktyczne schematy krok po kroku w udzielaniu pierwszej pomocy w różnych przypadkach, listę wyposażenia apteczki domowej i apteczki do wózka oraz liczne historie ""z życia wzięte"", które pozwalają dobrze przygotować się na niespodziewane zdarzenia.Adrianna Cienkusz - ratownik medyczny, instruktorka pierwszej pomocy w firmie TwójRatownik pl. Doświadczenie zdobywała podczas pracy w pogotowiu ratunkowym oraz na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w Warszawie.Specjalizuje się w tematyce dziecięcej, prowadzi warsztaty z pierwszej pomocy w ramach szkoły rodzenia. Pomaga rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia.
Jihye mnóstwo czasu i pieniędzy poświęca na to, by dopasować się do kanonu koreańskiego piękna. Jiyoung wiele lat zajęło zrozumienie, że nie musi spełniać oczekiwań mężczyzn. Yoona trafiła w tryby brutalnego świata usług seksualnych. Eunju po dzieciństwie spędzonym na emigracji miała problem z dostosowaniem się do rygorystycznych wymogów rodzimej kultury. Singielka Haesoo realizuje się w branży producentów gier VR.Anna Sawińska, która przez kilkanaście lat mieszkała w Seulu, poznała świat koreańskich kobiet od podszewki. To świat, który zmienia się zaskakująco powoli, jest pełen nierówności i szowinizmu, przemilczanej przemocy domowej i presji, by dostawać się do sztywnych struktur rodzinnych i społecznych. Bywa zaskakujący, z daleka wydaje się też bardzo odmienny od naszego.Jednak - jak mówi autorka - na poziomie tego, co prawdziwie istotne, jest to książka o o kobietach, bez względu na to, gdzie się urodziły i jakim językiem mówią."Korea Południowa należy do krajów o największym rozwarstwieniu społecznym na świecie. Anna Sawińska chce zrozumieć, dlaczego kobiety na tej drabinie zawsze stoją o kilka szczebli niżej od mężczyzn. Zbiera więc historie Koreanek, w których polskim czytelniczkom - mimo różnic kulturowych - łatwo ujrzeć losy swoich matek, sąsiadek czy przyjaciółek. Nie pamiętam, kiedy poczułam się tak blisko z bohaterkami książki." Anna Piekutowska
O radości z dojrzałości. I o tym, skąd ją brać
Anna Augustyn-Protas, po sukcesie napisanej z dr. Tadeuszem Oleszczukiem książki O menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie, wraca z kolejną znakomitą publikacją dla kobiet, które chcą czerpać z życia to, co najlepsze. To pełna kobiecości książka o plusach dojrzałości, a także o mitach, które ją otaczają. Zawiera zbiór wskazówek i trików, jak uczynić z okresu 45+ najlepszy rozdział życia. Co robić – jak jeść, jak się ruszać, jak odpoczywać – żeby mieć mnóstwo energii i błysk w oku. I jak tę dobrą formę utrzymać przez kolejne dekady.
To książka napisana przez kobietę dla kobiet – pięćdziesięciolatkę, dziennikarkę, pacjentkę, przyjaciółkę kobiet, których historie znalazły się w tej książce. To must-have każdej dorosłej kobiety. Im wcześniej przyjrzymy się sobie w pełni, tym lepiej, bo menopauza to też rachunek, jaki ciało wystawia za wcześniejsze lata życia.
Dzięki tej książce każda z nas przekona się, że najlepsze dopiero przed nami, a MENOPOWER to wybór. Wystarczy otworzyć się na tę moc i z niej korzystać.
Anna Augustyn-Protas – dziennikarka, współautorka książek poświęconych zdrowiu, m.in. Czego ginekolog ci nie powie (z dr. Tadeuszem Oleszczukiem) oraz Żyj 120 lat! czyli moc mikroodżywiania (z Martą Mieloszyk-Pawelec). Jest także autorką biografii Beaty Tyszkiewicz Portret Damy. Interesuje się tematyką kobiecą oraz zagadnieniami z zakresu dobrego życia.
Maria Montessori (18701952) włoska lekarka i pedagożka, która pod wpływem oświadczeń pracy z dziećmi z problemami psychicznymi i ubogimi stworzyła nową metodę wychowawczą. Jej podstawą jest nieskrępowany rozwój dzieci na różnych płaszczyznach zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami. W Dziecku w rodzinie" Montessori omawia kluczowe aspekty wychowania i rozwoju dziecka w kontekście rodzinnym. Zwraca uwagę na potrzebę stworzenia środowiska, które sprzyja samodzielności, odpowiedzialności i rozwijaniu naturalnych zdolności dziecka. Książka kładzie nacisk na znaczenie obserwacji dziecka przez dorosłych oraz dostosowywania otoczenia i metod wychowawczych do indywidualnych potrzeb i etapów rozwoju malucha. Podkreśla rolę rodziny jako pierwszego środowiska edukacyjnego, w którym dziecko uczy się przez naśladowanie i uczestnictwo w codziennych czynnościach. W Co powinieneś wiedzieć o swoim dziecku" autorka opisuje wrażliwe etapy w życiu dziecka, kiedy jest ono szczególnie podatne na naukę określonych umiejętności i zdobywanie wiedzy. Podkreśla, jak ważne jest, aby rodzice i opiekunowie rozpoznawali te momenty i oferowali odpowiednie wsparcie. Książka zawiera również praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia optymalnego środowiska edukacyjnego w domu i przedszkolu. Omawia także rolę dorosłych jako przewodników, którzy powinni wspierać, a nie kontrolować procesy rozwojowe dziecka. Pisma Marii Montessori to nie tylko poradniki wychowawcze, ale także głęboka refleksja nad rolą dorosłych w życiu dziecka. Autorka pokazuje, jak odpowiednie podejście do wychowania może prowadzić do harmonijnego rozwoju dziecka, które będzie pewne siebie, niezależne i gotowe na wyzwania, jakie stawia przed nim świat.
Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia.Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nominowany do "nauczycielskiego Nobla", czyli Global Teacher Prize, fan Harry'ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z zrobić. Zebrał od swoich uczniów, sopockich licealistów, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Na przykład o to, czy warto się zakochiwać, co jest w życiu ważne, dlaczego wygląd ma takie duże znaczenie, skąd brać siłę do pokonywania trudności, jak znieść porażkę. Następnie sięgając po historie z literatury, filmu, a nawet gier pokazał, jak można sobie z tymi małymi i dużymi wyzwaniami poradzić. Podparł się przy tym wiedzą psychologiczną, której podstawy wykłada w wyjątkowo prosty i zrozumiały sposób. Wplata je w opowieści o znakomicie znanych czytelnikom bohaterach serii o Harrym Potterze, Gwiezdnych Wojen, "Stranger Things", "Małego Księcia", Muminków, Avengersów, "Władcy Pierścienia". Są tu też poruszające historie z jego własnego życia."Szkoła bohaterek i bohaterów" to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.Książkę ilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.
Wasze dziecko marudzi, ma napady złości albo nie chce jeść? Każda Wasza prośba kończy się awanturą? Nie jesteście sami! Tysiące rodziców też przez to przechodziło. Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci."Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" pokazuje, jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę; i jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości. Co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom.
Drodzy Rodzice! Ta książeczka nie jest tylko bajką. Jest też poradnikiem, a także miejscem na twórczą ekspresję Waszego dziecka. To przewodnik po podstawowych emocjach, nad którymi będziecie mogli razem pracować. Radość, ciekawość, ale także smutek, złość, a nawet obrzydzenie - znacie je? To są emocje Waszego dziecka i jest czymś zupełnie naturalnym, że je odczuwa. Pewnie zdarza mu się, że ich nie rozumie, czasem może nie bardzo potrafi sobie z nimi poradzić - śmieje się do rozpuku w poważnej sytuacji, płacze nie wiadomo dlaczego albo ma ochotę krzyczeć i kopnąć krzesło, mimo że dorośli patrzą z dezaprobatą. Chcecie lepiej poznać emocje Waszego dziecka? Chcecie się nauczyć prawidłowo je rozpoznawać? Chcecie się dowiedzieć, skąd się biorą i co robić, kiedy dają o sobie znać odrobinę za mocno?W takim razie spójrzcie razem w niebo. Tam czeka na Was mała chmurka Lili. Wyruszcie z nią na wędrówkę po fascynującym świecie emocji.
My, rodzice, jesteśmy tylko ludźmi!
Samowspółczucie – między tygrysem szablozębnym a smartfonem
Książka o samopomocy, od neuronauki do życia rodzinnego
Myślę, że jako rodzice i tak mamy już sporo na swoich barkach, a często obciążenie to tylko się zwiększa. Niektórzy narzekają na brak poczucia bezpieczeństwa i spadek umiejętności rodzicielskich w dzisiejszych czasach, inni zaś uważają, że rodziny nie spędzają już wystarczająco dużo czasu razem. Są też tacy, którzy utrzymują, że wszystko wiedzą najlepiej i zasiewają w innych lęk, ostrzegając przed najróżniejszymi możliwymi katastrofami; cieszyliby się bardzo, gdyby wprowadzono obowiązek posiadania licencji na zostanie rodzicem. Słyszy się najróżniejsze, często sprzeczne opinie ekspertów na temat rodzicielstwa, co prowadzi do wzrastającej presji, by być doskonałym, zamiast po prostu pozwolić ludziom wychowywać dzieci w sposób dla nich naturalny.
O tym właśnie jest ta książka: o lepszym zrozumieniu i porzuceniu pragnienia doskonałości. O większym zaufaniu do siebie i współczuciu wobec siebie i innych jako przewodniku. Życie, zwłaszcza w rodzinach z dziećmi, jest kolorowe i różnorodne, dramatyczne i intymne, radosne i smutne, ale z pewnością nie jest procesem optymalizacji.
Rzadko się podkreśla, że nasze ciała, mózgi i umysły są wynikiem procesu ewolucji trwającego od milionów lat. Większość trudności, jakich doświadczają współcześni rodzice, wydaje się wynikać z tego, że w pokoju dziecięcym często nadal reagujemy mózgiem dinozaura na wyimaginowanego tygrysa szablozębnego.
Czytanie tej książki i zagłębianie się w jej treść ma sens, jeśli choć trochę pomoże ci lepiej zrozumieć siebie i swój rodzicielski mózg, zaufać swojemu życzliwemu sercu, współczuciu wobec siebie, współczującej radości oraz zrównoważonemu spokojowi, a także traktować siebie jak dobrego przyjaciela – zarówno w dobrych, jak i złych chwilach!
Wspaniała książka, która zaznajamia nas ze złożonością naszych uwarunkowań, pokazując, ile dobrego wnoszą w życie rodzica postawy uważności i życzliwości. Co za ulga przeczytać, że wszyscy opiekunowie miewają tak jak my i że mamy wpływ na swoją rolę dzięki budowaniu i wzmacnianiu zasobów!
dr Krystyna Boroń-Krupińska, vice-dyrektorka Mindfulness Association Polska
Autor opiera się na badaniach naukowych i latach własnych doświadczeń jako ojciec i terapeuta. Prowadzi w głąb, pod podszewkę popularnej wiedzy poradnikowej, do czułości serca, aby w kolejnym kroku wskazać, jak mądrze przejść przez trudne sytuacje, w jakie obfituje rodzicielstwo.
Ewa Sanko Orłowska, pedagożka, nauczycielka mindfulness i kursów MCP
Ta książka pomoże ci odkryć, jak rodzicielstwo z uważnością i współczuciem może przekształcić twoje relacje z dziećmi, pozwolić wykorzystać dary codzienności oraz otworzyć drogę do głębszego zrozumienia potrzeb i emocji twoich najbliższych. Każdy rodzic znajdzie tu coś dla siebie.
Weronika Chmielewska, Prezeska Fundacji Edumind Uważność w Edukacji
Twoje dziecko wybiera się niedługo do przedszkola, a ty martwisz się, że ciągle nie sygnalizuje, kiedy chce zrobić siku lub kupę? A może chowa się za firanką, gdy czuje fizjologiczną potrzebę, i za nic w świecie nie da się namówić na to, żeby zrobić ją do nocnika? Nie martw się!Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że twoje dziecko jest gotowe na nocnik wcześniej, niż myślisz (około 20-30 miesiąca) i może nauczyć się korzystania z niego szybciej, niż myślisz! W większości przypadków, którymi zajmowała się Jamie, wystarczyło zaledwie kilka dni, żeby maluch z ochotą robił siku i kupę tam gdzie trzeba. Jamie Glowacki ma jednak świadomość, że każde dziecko jest inne i dostosowała swoją metodę również do tych, które wymagają dłuższego czasu i więcej pracy. "Mamo, chcę kupę!" odpowiada na podstawowe pytania, które zadają sobie rodzice, którzy chcą przyzwyczaić dziecko do korzystania z nocnika:Czy moje dziecko jest gotowe na to, by przestać nosić pieluchy?Jak mogę to sprawdzić?Dlaczego moje dziecko odmawia robienia kupy do nocnika?Jak uniknąć stresu związanego z nocnikiem?Dlaczego moje dziecko nagle przestało korzystać z nocnika i znowu sika w pieluchy?Dlaczego ono ciągle zasikuje łóżko, mimo że korzysta już z nocnika?Oto poradnik, który rozwiąże wszystkie te problemy bez przekupywania pociechy cukierkami i bez innych wątpliwych sztuczek. Wypróbuj instrukcje i wskazówki zaproponowane przez Jamie i przejdź bez stresu i z uśmiechem przez etap pożegnania z pieluchami.
Francuski historyk Georges Duby (1919-1996), jeden z XX-wiecznych klasyków mediewistyki (obok takich badaczy, jak Jacques Le Goff, Marc Bloch czy Jean-Claude Schmitt), pracował m. in. nad historią małżeństwa w średniowiecznej Francji feudalnej. Niniejsza książka zdaje relację z ustaleń autora rozważającego małżeństwo jako pewną instytucję, której dzisiejsza europejska forma została ukształtowana między XI a XIII wiekiem i stanowi wynik ścierania się wpływów klasy "wojowników" (szlachty, rycerstwa) i klasy duchowieństwa. Duby rekonstruuje napięcia między tymi klasami spowodowane przez organiczny konflikt tkwiący w chrześcijańskim pojmowaniu związku małżeńskiego, który ma być formą uświęconej duchowej wspólnoty, a jednocześnie jest związkiem na wskroś "ziemskim" w swoim cielesno-erotycznym wymiarze. Dołącza do tego instrumentalizacja małżeństwa przez feudalnych seniorów wykorzystujących je do pomnażania swoich majątków. Z tym z kolei wiąże się sprawa sytuacji kobiet sprowadzonych do roli przedmiotów transakcji zawieranej przez rody. Wszystko to Duby z przenikliwością wybitnego badacza analizuje na podstawie nader skromnego, ale fascynującego materiału źródłowego. Historia przez niego opowiedziana jest historią kompromisu: adaptacji małżeństwa do feudalnych potrzeb, a jednocześnie nadania mu charakteru sakramentu. Ta historia jest ponadto historią mężczyzn z klas wyższych. O kobietach i o laboratores, klasie pracowniczej, brak porównywalnych źródeł.
ODPUŚĆ SOBIE I SWOJEMU DZIECKU.I POZWÓL MU BYĆ SZCZĘŚLIWYM.Córka nie mówi jeszcze biegle po hiszpańsku i angielsku? Syn ledwo przechodzi z klasy do klasy? Zamartwiasz się o ich przyszłość i namawiasz na kolejne dodatkowe zajęcia w sobotę, bo tygodniowy grafik mają już wypełniony po brzegi?Twoje dziecko nie musi być najlepsze. A ty nie musisz być idealnym rodzicem. Możesz wypisać was z wyścigu o uznanie i przestać się porównywać.Jennifer Wallace, wybitna dziennikarka badająca trendy w wychowaniu, uświadamia nam, że żyjemy w toksycznej kulturze sukcesu. Najwyższą cenę za życie pod presją oczekiwań płacą nasze dzieci, co potwierdzają statystyki zachorowań na depresję wśród nastolatków. Media utwierdzają młodych ludzi w przekonaniu, że znaczą tyle, ile osiągną. Stworzyliśmy naszym córkom i synom świat, w którym czują się nieustannie oceniani. I my też. Ale można to zmienić.Na podstawie badań oraz setek wywiadów przeprowadzonych z rodzicami, nastolatkami i specjalistami Jennifer Wallace opracowała zestaw rozwiązań, które pozwolą nam, rodzicom, ochronić nasze dzieci przed presją otoczenia i pomogą wychować zdrowych i, owszem, odnoszących sukcesy, ale szczęśliwych dorosłych.Pokażmy naszym dzieciom, że to one są dla nas najważniejsze - a nie ich oceny, medale i dyplomy.
Dzieci wiedzą, że mają swoje prawa. Dowiadują się o tym w przedszkolu i w szkole. Jak je rozumieją? Czy dostrzegają, że prawa mogą być przywilejami, albo że mogą wiązać się z obowiązkami? W rozmowach z dziećmi o ich prawach pomaga ta książka. W dynamicznych, a czasami także dowcipnych tekstach przedstawia konkretne, bliskie najmłodszym sytuacje. Z łatwością dają się one wykorzystać do pogłębionej refleksji na temat praw dziecka. Dwunastu autorów napisało 12 opowiadań, które opisują kluczowe prawa dzieci. Jest tu prawo do odpoczynku, do wyrażania poglądów i emocji, równouprawnienie, prawo do opieki lekarskiej - i wiele innych. Tematy łatwe i mniej łatwe. Przyjemne i mniej przyjemne. Oto książka, która z jednej strony intryguje i bawi dzieci, a z drugiej wspiera wychowawczy trud rodziców i nauczycieli. Czytajmy ją dzieciom. Zachęcajmy do samodzielnego czytania. Niech małe dzieci wyrosną na prawe, świadome swoich praw i odpowiedzialnie z nich korzystające duże dzieciaki. Ważne prawa: Prawo do równouprawnienia Prawo dziecka do utrzymywania kontaktu z rodzicami Prawo do wyrażania swoich poglądów, opinii i emocji Prawo do prywatności Prawo do informacji Prawo do tego, że nikt nie ma prawa ci zagrażać Prawo do adopcji Prawo do opieki lekarskiej Prawo do właściwych warunków i godnego życia Prawo do nauki Prawo do odpoczynku Prawo do ochrony przed wyzyskiem Znakomici autorzy: Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ich prawach. Wszystkie prawa napisane są w formie urokliwych historyjek opatrzone pełnymi detali kolorowymi ilustracjami. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z mnóstwem pytań swoich podopiecznych o ich prawa. Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe. seria: Centrum Edukacji Dziecięcej
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?