W tej strefie zapraszamy do nabycia książek z szeroko pojętej dziedziny jaką jest psychologia. Posiadamy podręczniki i poradniki kierowane do specjalistów psychiatrii i psychologii, a także uczniów i studentów. Poprzez poradniki z zakresu problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży czy okresu dojrzewania. Proponujemy poradniki dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli, dzieci i modzieży. Garść rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą otworzyć drzwi umysłu. Polecamy dobre książki psychologiczne. W ofercie psychologia społeczna, kliniczna, biznesu, rozwoju, zdrowia, sportu, psychologia umysłu, relacje międzyludzkie i wiele innych poradników.
Monografię uznaję jako wartościowe przedsięwzięcie wpisujące się w dyskurs naukowy dotyczący niezwykle aktualnej problematyki konfliktów etnicznych. To spojrzenie erudyty, badacza z dużym dorobkiem naukowym i zacięciem badawczym. To jednocześnie ujęcie na wskroś autorskie, choć odwołujące się do obszernej historiografii, ale eksponującej spojrzenie piszącego. To niewątpliwie szczególna wartość monografii (). Z takim zrozumieniem dla analizy podjętej problematyki, z taką swobodą potrafi ą pisać nieliczni. To przywilej tylko tych badaczy, którzy naprawdę zgłębili interesującą ich tematykę, mają odwagę nie tylko rekonstruować, rejestrować, ale także formułować nowe hipotezy (). Recenzowana monografia prezentuje autorskie spojrzenia na tytułowe, bardzo skomplikowane zagadnienia, uwzględniając perspektywy różnych dyscyplin naukowych. Wnosi ona istotny wkład do badań tej problematyki. Powinna zainteresować badaczy oraz szerszego czytelnika tak ze względu na problematykę, jak i zastosowane w niej metody analizy i opisu.Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Henryka Chałupczaka Naród, mimo pewnych przekształceń wywołanych globalizacją, pozostaje jedną z podstawowych kategorii identyfikacji jednostki we współczesnym świecie. Jak cały świat, narody nie trwają w miejscu rozwijają się wraz z nim. A to oznacza, że podlegają ewolucji niezależnie od tego, czy ich powstanie było bardziej samoczynne, naturalne i obiektywne, czy też w decydującej mierze zostały zaprojektowane. Konstruktywizm rozpowszechniony w anglosaskich naukach społecznych i przyjmowany w innych krajach jako dogmat nie wytrzymuje krytyki, ponieważ nie daje jednoznacznej i satysfakcjonującej odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął naród. Jednak odpowiedzi takiej nie daje również będący w teoretycznej opozycji antykonstruktywizm. Dlatego też założenie o ewolucyjnym powstawaniu narodów, które może się wydawać kontrowersyjne i oczywiste, stanowi uzasadniony kompromis między tymi dwiema perspektywami teoretycznymi. W przedłożonym wywodzie starałem się pozytywnie zweryfikować założenie, że taki kompromis jest właściwie jedyną możliwą odpowiedzią na pytanie o to, dlaczego i jak powstają narody. Nie mogą być one ambiwalentne wobec etnicznego rdzenia, podlegają przekształceniom pod wpływem czynników społecznych, kulturowych i politycznych oraz są poddawane oddziaływaniu elit politycznych i intelektualnych. Kluczową rolę w ewolucji narodu uzasadnieniu jego powstania, rozwoju i trwania, niezależnie od przyjętej perspektywy teoretycznej odgrywa mitologia narodowa, wnosząc istotny, ale nie determinujący komponent konstruktywistyczny.Z Zakończenia
Jestem wdzięczny Normanowi Tobiasowi za tę niezwykłą biografię francuskiego historyka Julesa Isaaca, żydowskiego badacza, który zapoczątkował teologiczny ruch w Kościele katolickim i wpłynął na nauczanie Soboru Watykańskiego II (19621965). Ta cenna książka to więcej niż biografia, jako że jest to przede wszystkim szczegółowa analiza debat teologicznych i egzegetycznych wśród katolików, które wywołały wywrotowe postulaty Julesa Isaaca. Ten niezwykły człowiek, prawie nieznany w Ameryce Północnej, był dobrze znany we Francji jako autor szkolnych podręczników w latach międzywojennych. Jego reputacja sprawiła, że kiedy w 1948 roku opublikowano jego książkę Jsus et Isral [Jezus a Izrael], która ukazywała dyskurs antyżydowski chrześcijańskiego nauczania prawie od samego początku istnienia chrześcijaństwa, to jego głos został usłyszany. Był tym bardziej wiarygodny, że na jego własną rodzinę spadła tragedia. Jego żona Laure, jego młodszy syn, córka oraz zięć zostali aresztowani w 1943 i zesłani do obozów zagłady. Przeżył tylko jego starszy syn. Jako że w tym czasie Jules przebywał poza miejscem schronienia, nie został złapany. Przeżył dzięki temu, że ukrywali go przyjaciele. Jako osoba ocalała, miał prawo mówić o żydowskim cierpieniu.
Książka Motywacja w edukacji matematycznej perspektywa teorii samoukierunkowania wpisuje się w aktualną problematykę badawczą i wdrożeniową z zakresu działań ukierunkowanych na podnoszenie jakości edukacji ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia umiejętności matematycznych. Już sama osoba Autorki wskazuje na to, że możemy spodziewać się w publikacji treści i analiz opartych na Jej różnorodnych, bogatych doświadczeniach związanych z edukacją matematyczną. Jednocześnie odnajdujemy tu pogłębioną analizę prowadzonych badań z innych perspektyw niż tylko perspektywa pedagogiczna. Takie zaprojektowanie badań i ich interpretacja pozwoliły na przygotowanie bardzo interesującej publikacji wskazującej na możliwości, a także trudności związane z procesem wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie edukacji matematycznej, uwzględniającej istotę grup zróżnicowanych. Podejmowane w niej zagadnienia dotyczące motywacji do nauki ma-tematyki zostały osadzone w teorii samoukierunkowania, nawiązując tym samym do badań i analiz prowadzonych przez autorów w Polsce i za granicą. Na szczególną uwagę zasługuje bogaty przegląd publikacji obcojęzycznych, co przybliża odbiorcom najnowsze trendy i rozwiązania dotyczące projektowania procesu nauczania i uczenia się w ujęciu spersonalizowanym i aktywizującym osoby uczące się. Z recenzji dr hab. Beaty Jakimczak, prof. UAM w Poznaniu
Futbol to zarówno sport, jak i komercyjna machina generująca astronomiczne dochody. Na całym świecie zarejestrowanych jest blisko 265 mln zawodników, z czego zdecydowana większość to amatorzy. Nieprofesjonalne wydanie piłki nożnej to powrót do korzeni tej dyscypliny najważniejsze są pasja, integracja, radość z gry oraz poczucie wspólnoty. W tym procesie istotną rolę odgrywają media społecznościowe, ponieważ za ich pośrednictwem niejednokrotnie o niewielkiej wiejskiej drużynie może usłyszeć cały świat.
Każdy kto kocha Pana Boga wie, że im wcześniej zaczyna się uczyć dzieci modlitwy tym lepiej. Dlaczego? Bo dziecko ma naturalny instynkt religijny, a jego modlitwa ma niezwykłą moc otwierania Nieba. Książeczka, którą przygotowaliśmy zawiera modlitwy najważniejsze i najświętsze. One są fundamentem, na którym można zbudować relację dziecka wobec kochającego go Boga. W modlitwy wkomponowane są rysunki Artura Nowickiego. To prawdziwy mistrz, który swoimi pomysłami raduje i zaskakuje również rodziców. Oni z pewnością poczują się zaproszeni, do wyjaśniania swoim dzieciom modlitw przełożonych na rysunek.
Czas. Zbiór ćwiczeń dla uczniów klas I-III:- Uczy budowy zegara - Zaznajamia z jednostkami czasu- Pokazuje, jak odczytywać czas na różnych zegarach- Utrwala posługiwanie się zegarkiem poprzez zadania tekstowe
Zestaw ćwiczeń na koncentrację uwagi dla uczniów klas I-III wspomaga rozwój i uwagę dziecka, percepcję wzrokową, pamięć, myślenie oraz wyciąganie wniosków.To łamigłówki i zagadki dla dzieci doskonalące spostrzegawczość oraz koncentrowanie się na wykonywanym zadaniu. Aktywności poszerzają pole widzenia oraz usprawniają umiejętności z zakresu motoryki małej.Im szybciej dziecko zacznie ćwiczyć koncentrację uwagi, tym lepiej wykorzysta swój potencjał edukacyjny oraz stanie się bardziej uważne i skupione na co dzień.
Podzielam przedstawione w książce przygnębiające konkluzje. Zastanawiałem się jak określić pozycję, z której Pan to napisał.
To nie jest lewica, to nie jest prawica ani centrum. Patrzy Pan na świat z pozycji Czlowieka, mieszkańca naszej planety. To nieczęsty przypadek.
Spojrzał Pan wnikliwie i z wielką troską na kryzys/początek kryzysu o wymiarze globalnym. Wchodzimy w niego jak zabłąkani we mgle.
Z listu prof. dr hab. Bogdana Galwasa, członka Prezydium Komitetu Prognoz PAN
Przemysław Grudziński to intelektualista z wszechstronnymi przemyśleniami na temat kultury, polityki i stosunków międzynarodowych, a zarazem działacz państwowy i dyplomata z bogatym doświadczeniem praktycznym. Dzięki jego erudycji, wnikliwości i krytycyzmowi otrzymujemy unikatową porcję autorskich rozważań, które inspirują do pogłębionych refleksji. Warto zrozumieć jak najwięcej z tego, co się dzieje, a w szczególności ogarnąć zawiłości geopolityki, które tak mocno wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Lektura tej książki jest w tym wielce pomocna.
prof. dr hab. Grzegorz W. Kołodko
Jeździsz ruchomymi schodami czy wchodzisz po schodach? Chcesz osiągnąć sukces? Wchodź po schodach! Żyjesz w „świecie ruchomych schodów”– wybierasz drogi na skróty i łatwe rozwiązania. Drobiazgi rozpraszają twoją uwagę, odkładasz ważne sprawy na później i skazujesz się na przeciętność. A droga do sukcesu wcale nie jest trudna! Program wchodzenia po schodach, który proponuje Rory Vaden, może zmienić twoje życie. Przestaniesz korzystać z łatwych rozwiązań i stosować kreatywne uniki. Wdrożysz samodyscyplinę, nauczysz się zachowywać uwagę i osiągniesz wspaniałe wyniki! Rory Vaden daje czytelnikom to, czego potrzebują, żeby skupić uwagę, śmiało radzić sobie z problemami – i wygrać. Keith Ferrazzi Książka ukazuje, jak rozwinąć odwagę, wzmocnić charakter i determinację, aby osiągnąć sukces we wszystkim, do czego dążymy. Może ona zmienić twoje życie! Brian Tracy RORY VADEN to wielokrotnie nagradzany trener osobisty, strateg oraz mówca motywacyjny zachęcający profesjonalistów z różnych dziedzin do podejmowania działań, które zapewnią im lepsze życie i rozwój kariery. To także współzałożyciel Southwestern Consulting, firmy międzynarodowej prowadzącej szkolenia dotyczące technik sprzedaży. Jego książka Nie idź na łatwiznę była bestsellerem Amazonu, „Wall Street Journal”, „USA Today” i „New York Timesa”.
Właśnie teraz jest w twoim życiu ktoś, z kim musisz się porozumieć. Ale nie potrafisz się dogadać i doprowadza cię to do szału. Może jest to ktoś, z kim pracujesz: podwładny, członek zespołu, klient lub szef. A może ktoś z domowników: partner, rodzic, buntowniczy nastolatek lub wściekła eks? Nakłoń tę osobę, aby się uspokoiła i otworzyła, a wtedy uda się wam pokonać różnice, niezależnie od tego, czy dojdą one do głosu przy stole w sali posiedzeń, czy też podczas obiadu w domu. Dzięki książce Po prostu słuchaj! Marka Goulstona poznasz skuteczne narzędzia i techniki, które możesz stosować zawsze, gdy praca, wyniki sprzedaży lub związek są zagrożone. Wskazówki, jak wzbudzić empatię, rozładować konflikt czy uzyskać czyjeś poparcie, będą skuteczne w każdej sytuacji. Zdobędziesz pewność siebie, dzięki której dotrzesz do osób nieosiągalnych, a sytuacje wywołujące frustracje przekształcisz w owocne wyniki oraz satysfakcjonujące relacje. Będziesz umieć przekonać rozmówcę do swoich pomysłów i celów. Dogadasz się z każdym! Dzięki tej niezwykle ważnej a jednocześnie wciągającej książce nauczysz się, jak: Zwrócić uwagę potencjalnego klienta, którego koniecznie musisz zdobyć Sprawić, aby podczas rozmowy osoba rozzłoszczona przestała zachowywać się instynktownie (irracjonalnie) i się otworzyła, a w końcu zaczęła zachowywać się racjonalnie – jest to umiejętność, dzięki której możesz ocalić swoją pracę, małżeństwo, a nawet życie Stosować Magiczny Paradoks – technikę, którą autor stworzył dla negocjatorów z porywaczami – po to, aby osoba, z którą nie możemy się porozumieć, stała się naszym sprzymierzeńcem
Rymy, sylaby i głoski to zestaw pomysłowych zabaw słuchowych, wspierających rozwój językowy dzieci w wieku przedszkolnym. Materiał został opracowany z uwzględnieniem potrzeb dzieci z grupy ryzyka dysleksji, ale sprawdzi się doskonale również u wszystkich przedszkolaków przygotowujących się do nauki czytania i pisania.Dzięki prostym, ale skutecznym zadaniom dziecko:rozpoznaje rymydzieli wyrazy na sylaby i głoskićwiczy słuch fonemowytrenuje prawidłową artykulację.Publikacja jest cennym narzędziem zarówno dla nauczycieli przedszkolnych, terapeutów, jak i rodziców, którzy chcą wspierać rozwój językowy swojego dziecka w domu. Regularne ćwiczenia, prowadzone w formie zabawy, skutecznie wspomagają rozwój mowy i kompetencji językowych, a także wzmacniają koncentrację uwagi, pamięć słuchową i motywację do nauki.
Poruszające studium kwestii śmiertelności.W dziele podsumowującym jego pracę i osobiste doświadczenie Yalom pomaga rozpoznać, jak strach przed śmiercią leży u podstaw większości naszych niepokojów. Omawia doświadczenia, które mogą nam to uświadomić. Należą do nich poczucie straty (śmierć ukochanej osoby, rozwód, utrata pracy lub dachu nad głową), marzenia senne, trauma czy starzenie się.Autor przekonuje, że zmierzenie się z własną śmiertelnością inspiruje nas do zmiany priorytetów. Dzięki temu możemy głębiej komunikować się z tymi, których kochamy, doceniać piękno życia i podejmować ryzyko, wiodące do osobistego spełnienia.Irvin D. Yalom - emerytowany profesor psychiatrii na uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. W swoich pracach prezentuje terapię w ujęciu egzystencjalnym. Jest autorem klasycznych już podręczników, takich jak: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Dar terapii. Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości, Mama i sens życia oraz w powieściach: Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał.
Karty edukacyjne Dbam o ciało zachęcają do zachowań prozdrowotnych i promują zdrowy styl życia.Są doskonałą inspiracją do mądrej, empatycznej rozmowy o ciele i zdrowiu z dziećmi oraz nastolatkami.W pudełku znajdziesz 50 kart o tematyce:profilaktyka chorób i zaburzeń,aktywność fizyczna,szacunek do ciała,dieta i odżywianie,profilaktyka uzależnień.Karty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-15 lat.Wykorzystaj je w gabinecie psychologicznym, w klasie i w domowym zaciszu – wszędzie tam, gdzie chcesz budować świadomość i dobre nawyki.
"Ćwiczenia uzupełniające do Porozumienia bez przemocy (NVC)" Lucy Leu to praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia tworzą wraz z podręcznikiem Rosenberga spójną, doskonale uzupełniającą się całość, niezbędną dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Ćwiczenia ułożone są w formie ustrukturyzowanego, czternastotygodniowego kursu, który, dzieki szczegółowym wytycznym w nich zawartym, można odbyć samodzielnie lub w grupie składającej się wyłącznie z adeptów NVC".
Z fotografiami autora Kreta z reportaży Thomasa Orchowskiego ma zapach potu, kawy i papierosów. Po wąskich uliczkach Chanii błąkają się dzikie koty. Chłopcy całymi dniami kopią piłkę wśród tumanów kurzu, a starzy mężczyźni przesiadują w kawiarniach i grają w karty, popijając tsikudiję.
Przed uważnym podróżnikiem Kreta odsłania jednak inne, mniej romantyczne oblicze. Siga siga, greckie niespieszne życie, toczy tu nierówną walkę z masową turystyką. W malowniczych górskich wioskach kwitnie handel bronią i narkotykami. Krwawe wendety są niemal równie częste jak trzęsienia ziemi, do których wszyscy tu przywykli.
Thomas Orchowski sprawnie łączy opowieść o współczesnej Krecie z burzliwą historią wyspy, którą ukształtowały wpływy wielkich imperiów i kultur: minojskiej, bizantyjskiej czy osmańskiej. To książka o miejscu, w którym czas się zatrzymał. Na dobre i na złe.
Z jednej strony piękne krajobrazy i cel podróży turystów z całego świata. Z drugiej – niedostępne górskie wioski i społeczności zamknięte na obcych. Kreta to dla reportera piękny, ale trudny teren do pracy.
Na wyspie starałem się dotrzeć tam, dokąd turyści raczej się nie zapuszczają.
Autor
Problematyka związków słowiańskich w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej w drugiej połowie XIX i na początku XX w. nie cieszyła się szczególną popularnością po 1989 r. Autorzy niniejszej publikacji starają się zaproponować nowe, komparatystyczne spojrzenie na te skomplikowane kontakty. Książka składa się z czterech części. Pierwsza, autorstwa Antoniego Cetnarowicza i Janusza Pezdy, stanowi podsumowanie współczesnych badań nad słowiańskimi relacjami w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej w XIX w., a trzy kolejne to studia przypadku obrazujące wybrane polityczne, kulturowe i społeczne aspekty tych relacji. Stanisław Pijaj zaprezentował życie kulturalne Słowian w Wiedniu w połowie stulecia, Krzysztof Popek przeanalizował udział Bułgarów w ruchu jugosłowiańskim przez pryzmat współpracy tego narodu z Serbami w latach 60. i pierwszej połowie lat 70., a Adam Świątek przedstawił uczestnictwo Polaków w zjazdach dziennikarzy słowiańskich odbywających się na przełomie XIX i XX w. Antoni Cetnarowicz – historyk, profesor zwyczajny, były kierownik Zakładu Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania badawcze: dzieje Europy Środkowej i Bałkanów w XIX w., ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień narodowościowych w monarchii habsburskiej i związków Polaków ze Słowiańszczyzną Południową. Autor książek Słoweński ruch narodowy i jego stosunek do spraw polskich 1848-1879 (1990), Tajna dyplomacja Adama Jerzego Czartoryskiego na Bałkanach: Hotel Lambert a kryzys serbski 1840-1844 (1993, wyd. serbskie - 2017), Odrodzenie narodowe w Dalmacji: od "slavenstva" do nowoczesnej chorwackiej i serbskiej idei narodowej (2001, wyd. chorwackie – 2006, wyd. niemieckie - 2008) i Odrodzenie narodowe w Istrii w latach 1860-1907 (2010, wyd. chorwackie – 2014). Krzysztof Popek – historyk i slawista, doktor, adiunkt w Pracowni Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania badawcze: dzieje polityczno-społeczne Półwyspu Bałkańskiego w XIX w. Autor książek „Turecka opończa, belgijska peleryna”. Obraz państwa bułgarskiego w twórczości satyrycznej przełomu XIX i XX wieku (2016), Muzułmanie w Bułgarii 1878–1912 (2022) i Uchodźcy, czyli goście Boga. Studia z dziejów migracji bałkańskich w XIX wieku – przypadek Bułgarii i Serbii (wraz z Bartłomiejem Rusinem, 2022).
Cypr. #Travel&Style. Wydanie 2 Cypr. #Travel&Style. Wydanie 2 Cypr to miejsce narodzin bogini Afrodyty. Może to właśnie dlatego tak łatwo zakochać się w wyspie. Zróżnicowane wybrzeże, wspaniałe piaszczyste plaże, ciepłe morze i ponad 300 słonecznych dni w roku. Cypr ma wiele do zaoferowania turystom spragnionym wypoczynku. Nie trzeba jednak ograniczać się do zajmowania plażowego leżaka. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czeka wiele możliwości - od sportów wodnych po górskie wycieczki. Wyspa jest nie mniej interesująca pod względem kulturowym. To miejsce, w którym krzyżują się kultury, a starożytność spotyka ze współczesnością. Także w lokalnej kuchni spotkają się tradycje greckie, tureckie i Bliskiego Wschodu. Kto raz odwiedzi Cypr, na pewno zapragnie tu powrócić. Przekonajcie się o tym sami!
Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg Nominacja do nagrody Pulitzera 2011 Nominacja do nagrody literackiej PEN Center USA 2011 Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków To książka o pielęgnowaniu mądrości i zdolności do refleksji w epoce, w której obie wydają się coraz bardziej zagrożone. Nicholas Carr przedstawia dający do myślenia, odważny intelektualnie wywód o tym, jak internet - jako medium - zmienia nasz sposób myślenia oraz wpływa na to, jak będą (lub nie będą) myślały kolejne pokolenia. Niewiele książek można uznać za równie istotne. Maryanne Wolf, autorka Proust and the Squid. The Story and Science of the Reading Brain Po co myśleć? Przecież masz internet! Doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji. Internet wkroczył w nasze życie i bezpowrotnie je przewartościował. Przekształcił sposób, w jaki myślimy i działamy. Nasze problemy z koncentracją, coraz krótsze i uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstów nie są dziełem przypadku. Czyżbyśmy stawali się coraz bardziej płytcy? Czyżby narzędzie, które powstało po to, by nam służyć, przejęło nad nami władzę? Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na współczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w którą zaangażowało się wielu publicystów i prestiżowych wydawców. Carr serwuje nam coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną: jego wywód to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak internet oddziałuje na Twój mózg i jak zmieni to Twoją przyszłość.
Islandia. Tam, gdzie elfy mówią dobranoc. Wydanie 2 Islandia. Wyspa ognia i lodu. Królestwo zorzy polarnej i "żywych" wulkanów. Ojczyzna Odyna, Thora i Widara. Przystań wikingów. Kraina elfów, trolli, potworów i maskonurów. Arkadia samotników i marzycieli. Odległa, zimna, nieznana, piękna, intrygująca Niewielka, ale mająca wiele do zaoferowania. Gdzie mieszkają elfy? Kiedy wybuchają wulkany? Co można było załatwić za pomocą magii? Po co opowiadano sagi? Czym są złe wieloryby? Do czego służą wody geotermalne? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) znajdziemy w książce Pauliny Tondos. Na jej kartach autorka snuje wciągającą od pierwszych zdań opowieść o Islandii, o jakiej nie mówi się w przewodnikach. Przybliża dzieje wyspy od czasów pierwszych osadników do dzisiaj. Prowadzi do miejsc, w których kształtowała się islandzka państwowość. Przywołuje dawne wierzenia, konfrontując je z duchowością współczesnych mieszkańców. Przygląda się przyrodzie, obyczajom i przesądom, zagląda do nawiedzonych domostw, rozszyfrowuje imiona i nazwiska, podgląda codzienne życie wyspiarzy i daje się porwać islandzkiej muzyce. Przekonuje, że kraj, w którym zamarzają termometry, potrafi buzować nie tylko od gejzerów i lawy, ale także od gorących serc, i że warto zobaczyć go z bliska.
Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami (miękka oprawa) Ostatnie sztuki nakładu Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia - życia w rodzinie. To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i odnoszącym sukcesy dorosłym znacznie spada. Nieuleczone rany rodziców przechodzą na nieświadome dzieci, które bez odpowiednich wzorców nie radzą sobie w życiu tak, jakby mogły. Aż 40% polskich małżeństw się rozwodzi, często bez dojrzałości i klasy. Niektóre rodzinne spory ciągną się latami. Problemy z domu przenosimy na pracę, przez co cierpimy, chorujemy, a nawet tracimy poczucie sensu życia i nadzieję na przyszłość. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Używamy słów jedynie do wymiany uwag i informacji albo do ranienia innych. Tymczasem umiejętnie przeprowadzony dialog to potężny sprzymierzeniec w budowaniu świadomych związków z osobami, które są dla nas najważniejsze. Ten dialog jest oparty na sprawdzonej naukowo, psychologicznej wiedzy, podanej w przystępny sposób. I dlatego właśnie powstała ta książka - spisano w niej w jednym miejscu reguły tworzenia świadomych związków. Pomoże Ci ona uniknąć wielu konfliktów z bliskimi i uleczyć niedziałające relacje. Być może ochroni przed niepotrzebnym rozstaniem. Bez dwóch zdań ułatwi komunikację z bliskimi, usprawni emocje między Wami, powie dokładnie, jak i co robić w sytuacjach rodzinnych. To piękna książka z fascynującą, potrzebną do życia wiedzą.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?