W tej strefie zapraszamy do nabycia książek z szeroko pojętej dziedziny jaką jest psychologia. Posiadamy podręczniki i poradniki kierowane do specjalistów psychiatrii i psychologii, a także uczniów i studentów. Poprzez poradniki z zakresu problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży czy okresu dojrzewania. Proponujemy poradniki dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli, dzieci i modzieży. Garść rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą otworzyć drzwi umysłu. Polecamy dobre książki psychologiczne. W ofercie psychologia społeczna, kliniczna, biznesu, rozwoju, zdrowia, sportu, psychologia umysłu, relacje międzyludzkie i wiele innych poradników.
Islandia. Tam, gdzie elfy mówią dobranoc. Wydanie 2 Islandia. Wyspa ognia i lodu. Królestwo zorzy polarnej i "żywych" wulkanów. Ojczyzna Odyna, Thora i Widara. Przystań wikingów. Kraina elfów, trolli, potworów i maskonurów. Arkadia samotników i marzycieli. Odległa, zimna, nieznana, piękna, intrygująca Niewielka, ale mająca wiele do zaoferowania. Gdzie mieszkają elfy? Kiedy wybuchają wulkany? Co można było załatwić za pomocą magii? Po co opowiadano sagi? Czym są złe wieloryby? Do czego służą wody geotermalne? Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych) znajdziemy w książce Pauliny Tondos. Na jej kartach autorka snuje wciągającą od pierwszych zdań opowieść o Islandii, o jakiej nie mówi się w przewodnikach. Przybliża dzieje wyspy od czasów pierwszych osadników do dzisiaj. Prowadzi do miejsc, w których kształtowała się islandzka państwowość. Przywołuje dawne wierzenia, konfrontując je z duchowością współczesnych mieszkańców. Przygląda się przyrodzie, obyczajom i przesądom, zagląda do nawiedzonych domostw, rozszyfrowuje imiona i nazwiska, podgląda codzienne życie wyspiarzy i daje się porwać islandzkiej muzyce. Przekonuje, że kraj, w którym zamarzają termometry, potrafi buzować nie tylko od gejzerów i lawy, ale także od gorących serc, i że warto zobaczyć go z bliska.
Psychologia Relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami (miękka oprawa) Ostatnie sztuki nakładu Wszystko, co dobre i złe w człowieku, bierze się z najwcześniejszego etapu życia - życia w rodzinie. To właśnie ona daje mentalny, emocjonalny, relacyjny i moralny kręgosłup, z którym młoda osoba rusza w świat. Jeśli ten ekwipunek okaże się słabej jakości, prawdopodobieństwo bycia szczęśliwym i odnoszącym sukcesy dorosłym znacznie spada. Nieuleczone rany rodziców przechodzą na nieświadome dzieci, które bez odpowiednich wzorców nie radzą sobie w życiu tak, jakby mogły. Aż 40% polskich małżeństw się rozwodzi, często bez dojrzałości i klasy. Niektóre rodzinne spory ciągną się latami. Problemy z domu przenosimy na pracę, przez co cierpimy, chorujemy, a nawet tracimy poczucie sensu życia i nadzieję na przyszłość. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie potrafimy ze sobą rozmawiać. Używamy słów jedynie do wymiany uwag i informacji albo do ranienia innych. Tymczasem umiejętnie przeprowadzony dialog to potężny sprzymierzeniec w budowaniu świadomych związków z osobami, które są dla nas najważniejsze. Ten dialog jest oparty na sprawdzonej naukowo, psychologicznej wiedzy, podanej w przystępny sposób. I dlatego właśnie powstała ta książka - spisano w niej w jednym miejscu reguły tworzenia świadomych związków. Pomoże Ci ona uniknąć wielu konfliktów z bliskimi i uleczyć niedziałające relacje. Być może ochroni przed niepotrzebnym rozstaniem. Bez dwóch zdań ułatwi komunikację z bliskimi, usprawni emocje między Wami, powie dokładnie, jak i co robić w sytuacjach rodzinnych. To piękna książka z fascynującą, potrzebną do życia wiedzą.
Książka jest etnograficzną opowieścią o nieposłuszeństwach, nielojalnościach i odmowach aktywistek w przestrzeni (post)jugosłowiańskiej. Jako motto dla nieposłuszeństw i polityczny gest przyjęły one zasadę „przekraczania granic” (w ich wszelkich formach: geopolitycznej, fizycznej, etnicznej, narodowej, osobistej). Angażując się w działania na rzecz pokoju i sprawiedliwości, pozostały nieposłusznymi „dezerterkami” i „zdrajczyniami”, które nieustannie „nękają” reżimy obywatelstwa i porządki tożsamości, w jakich żyją. Wprowadzają do przestrzeni publicznej niewygodne tematy i sprawy. „Piorą” i „zszywają” historię, aby ożywić zakazaną pamięć i ujawnić sankcjonowane przez państwa praktyki zapominania. Jako świadkinie określonych czasów i polityk, niepokoją, zakłócają, analizują i archiwizują przeżywane doświadczenia. Nieposłuszne, ulicznice i zdrajczynie. Aktywizm w przestrzeni (post-)jugosłowiańskiej (Disobedient Streetwalkers and Traitors) represents a significant advancement in the anthropology of activism. It acknowledging a critical gap in Western scholarship by recognizing alternative genealogies and the diversity of activist practices in non-Western contexts. The book pushes the boundaries of collaborative, embodied, and reflexive ethnography, offering a meticulous account of long-term fieldwork. It stands as a prime example of an “ethnography of the particular,” illuminating how specific power structures and political regimes manifest in the everyday actions of particular people, situated in a specific time and place. Z recenzji prof. Magdaleny Kazubowski-Houston W książce nie znajdziemy oswojonego zestawu figur bałkańskiego imaginarium. Nie ma tutaj malowniczej egzotyki, nie ma ślicznych krajobrazów, smakowitych a pachnących ponętnie potraw, w tle nie brzmią ani sevdalinki, ani narodne pjesme. Pracując z problemem pamięci i wojny, badaczka nie przestrasza plastycznymi obrazami rzezi czy gwałtu […]. „Bałkany” autorki są przede wszystkim przestrzenią polityki, ideologii oraz aktywizmu. Z recenzji prof. dr. hab. Waldemara Kuligowskiego Magdalena Sztandara – antropolożka społeczno-kulturowa, pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują etnografię performatywną, antropologię wizualną, etnografię feministyczną oraz metodologię badań etnograficznych. W ostatnich latach jej badania skupiały się na tematach nieposłuszeństwa i odmowy w przestrzeni (post)jugosłowiańskiej oraz starzeniu się i aktywizmie. Autorka publikacji naukowych dotyczących aktywizmu i zaangażowania w badaniach etnograficznych.
Książka, która zmieni twoje postrzeganie ludzkiej psychiki
Co to znaczy być chorym psychicznie? Czy diagnoza mówi całą prawdę o człowieku? Nathan Filer, doświadczony pielęgniarz psychiatryczny i nagradzany pisarz, zabiera czytelników w podróż do serca psychiatrii, obalając mity i kwestionując utarte przekonania.
W swojej książce przedstawia poruszające historie osób zmagających się z różnymi zaburzeniami, ukazując je z empatią i zrozumieniem. Pokazuje, że za każdą diagnozą kryje się unikalna ludzka opowieść, a medyczne etykiety nie oddają pełni doświadczeń pacjentów.
„Zmień swoje spojrzenie na zdrowie psychiczne” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć ludzką psychikę i wyzwania związane z jej leczeniem. To książka, która nie tylko zmienia myślenie, ale także budzi empatię i zachęca do głębszej refleksji.
Otwórz umysł i zmień swoje spojrzenie na zdrowie psychiczne.
„Nadzieja dla cyników” to książka, która zmienia sposób myślenia o nadziei i zaufaniu w świecie pełnym wątpliwości. Zaki, ceniony psycholog i badacz, oferuje głęboki wgląd w mechanizmy ludzkiego zachowania, pokazując, że nawet najbardziej cyniczne osoby mogą znaleźć drogę do otwartości, empatii i optymizmu.
W książce autor opiera się na solidnych badaniach naukowych, opowiadając historie z życia codziennego, które udowadniają, że nadzieja to coś więcej niż tylko naiwność. To narzędzie, które pozwala budować silniejsze relacje, bardziej zrównoważone społeczeństwa i głębsze poczucie sensu w naszym życiu. Zaki zachęca do porzucenia przekonania, że cynizm jest sposobem na przetrwanie w trudnych czasach, i udowadnia, że otwartość na nadzieję może prowadzić do prawdziwej przemiany.
Zainwestuj w swoją przyszłość emocjonalną i intelektualną – przekonaj się, jak nauka może pomóc Ci odnaleźć nadzieję w najciemniejszych chwilach!
Pracujesz w zespole lub masz kontakt z klientami czy partnerami biznesowymi?
Jesteś w związku albo szukasz partnera?
Masz dzieci?
Każdego dnia w różnych sytuacjach spotykasz się z ludźmi – ich słowa mówią wiele, ale mowa ciała dostarczy ci jeszcze więcej informacji. Dzięki tej książce nic się przed tobą nie ukryje – nawet to, czego twoi rozmówcy woleliby nie zdradzać.
Dowiedz się:
– jak uzyskać podstawowe informacje przy krótkim kontakcie,
– na co zwracać uwagę,
– jak płeć, kontekst i kultura wpływają na zrozumienie komunikatów,
– jak wyciągać prawidłowe wnioski,
– jak panować nad własnym ciałem, by nie powiedzieć więcej, niż rzeczywiście chcesz ujawnić.
Poznaj techniki wykorzystywane przez najlepszych śledczych i detektywów!
Maurice Blondel (1861–1949) jest jednym z najważniejszych myślicieli francuskich i europejskich końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, a to za sprawą oryginalnej, opracowanej i przedstawionej w rozprawie Działanie. Próba krytyki życia i nauki o praktyce (1893), filozofii działania. Według Blondela działanie jest zasadniczą potrzebą człowieka, tym, czym dla egzystencjalistów jest egzystencja: najbardziej fundamentalną postacią ludzkiej obecności w świecie. Działanie stało się podstawową kategorią antropologiczną, syntezą chcenia, bycia i poznania, więzią ludzkiej złożoności, funkcją, w której zbiega się świat myśli, moralności i nauki. Filozof poszukuje racjonalnych przesłanek wiary poprzez analizę ludzkich działań. Dowodzi występowania w każdym z nich nieusuwalnej dysproporcji między realizacją doraźnych celów, a dążeniem do doskonałości i pełni, którego człowiek sam z siebie nie jest w stanie zaspokoić; owo dążenie wskazuje, iż przyczyna sprawcza i celowa ludzkiej aktywności ma charakter transcendentny – jest nią Bóg uobecniający się w człowieku, kierujący go ku sobie i oferujący mu spełnienie absolutne, czyli zbawienie. *** Oryginalność Blondela polegała na tym, że chciał tworzyć filozofię, która na drodze racjonalnej wyszłaby naprzeciw chrześcijaństwu. Porzuciwszy myśl o kapłaństwie, tak pojmował swoje powołanie, któremu był wierny przez całe życie jako świecki filozof, mąż i ojciec rodziny. Zamierzał wykazać, że wymagania Ewangelii w rzeczywistości odpowiadają na „wołanie z wnętrza” człowieka w taki sposób, że heteronomia pojawi się jako warunek prawdziwej autonomii. Uczynił to już w swej rozprawie doktorskiej pt. L’action. Essai d’une critique de la vie et d’une science de la pratique (Działanie. Próba krytyki życia i nauki o praktyce), opublikowanej w 1893 roku. Miał wtedy zaledwie trzydzieści dwa lata. Action znaczy „działanie”. Dlaczego w centrum refleksji teologicznej stawiać ludzkie działanie? W zgodzie ze wspomnianym już nowym nurtem filozofii – pragmatyzmem – działanie dla Blondela stało się podstawową kategorią antropologiczną, syntezą chcenia, bycia i poznania, więzią ludzkiej złożoności, funkcją, w której zbiega się świat myśli, moralności i nauki. Jeżeli więc Blondel pyta, jaki jest sens działania, to pyta, podobnie jak Pascal, o sens życia […]. (fragment wstępu ks. prof. dr. hab. Tadeusza Dzidka)
Koniec problemów związanych z poszukiwaniem prac domowych w wielu różnych książkach, zeszytach ćwiczeń i w Internecie! Dzięki tej pozycji masz dostęp do gotowych kart pracy do domu. Prace domowe. Poziom 2 to zestaw kart pracy pogrupowanych tematycznie: nauka liter, nauka cyfr, zadania matematyczne, grafomotoryka, analiza i synteza wzrokowa, ćwiczenia ogólnorozwojowe, kolorowanie, logiczne myślenie.
Metryczka na każdej stronie pozwoli na sprawniejszą organizację prac dziecka, co z kolei sprzyja stałemu i efektywnemu kontrolowaniu postępów podopiecznego. Każda z prezentowanych kart pracy zawiera krótką notkę dla rodziców na temat tego, jaki jest cel zadań, czyli jakiej sfery dotyczą proponowane ćwiczenia. Wszystkie strony opatrzone są też w specjalne miejsce przeznaczone na podpis dziecka i ocenę pracy.
Niniejsza publikacja przeznaczona jest dla uczniów mających problemy z osiągnięciem elementarnych celów edukacyjnych w zakresie umiejętności matematycznych, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i dla niektórych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Karty mogą być wykorzystywane zarówno podczas pracy w systemie lekcyjnym, jak i podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych czy rewalidacyjnych. Proponowane ćwiczenia mają przede wszystkim ułatwić dziecku zrozumienie aspektu porządkowego, miarowego i algebraicznego liczby. Ponadto zamieszczone zostały również zadania mające na celu ćwiczenie operacji myślowych analizy, syntezy, abstrahowania, uogólniania, porównywania i myślenia symbolicznego niezbędnych w rozwiązywaniu problemów, w tym matematycznych.
Niniejsza publikacja powstała z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się. Publikacja może mieć zastosowanie w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz jako narzędzie diagnostyczne umożliwiające określenie deficytów i trudności ucznia oraz pozwalające na ustalenie planu terapii. Karty pracy mogą również posłużyć rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Rozumienie elementarnych pojęć matematycznych jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania dziecka w środowisku, rozwoju jego funkcji poznawczych oraz kształtowania samodzielnego myślenia logicznego. U uczniów z niepełnosprawnością intelektualną dokonywanie analizy i syntezy, klasyfikowanie, wykrywanie różnic i podobieństw oraz orientacja w stosunkach przestrzennych są zaburzone i wymagają szczególnej konkretyzacji oraz ćwiczeń. Karty pracy (część 1) zawierają zadania dotyczące elementarnych pojęć matematycznych w zakresie:1. umiejętności wyodrębniania zbiorów;2. orientacji w stosunkach przestrzennych (orientacji w schemacie ciała, sytuowania przedmiotów w przestrzeni);3. wyodrębniania cech wielkościowych i ich porównywania;4. rozpoznawania figur geometrycznych (odróżnianie i nazywanie podstawowych figur, układanie figur według podanego wzoru, rysowanie i kreślenie figur, rozpoznawanie figur w otoczeniu).
Książka dr. Karola Franczaka "Kultura jako źródło zysku? Sprzeczności gospodarki kreatywnej" stanowi krytyczną analizę jednej z najbardziej wpływowych współczesnych narracji modernizacyjnych – dyskursu kreatywności. Autor bada, w jaki sposób kultura w Polsce została włączona w logikę wzrostu gospodarczego, innowacyjności i produktywności, tracąc przy tym swoją autonomię i funkcję krytyczną. Kreatywność i innowacyjność – niegdyś domeny twórczości artystycznej – stały się dziś elementami politycznych i gospodarczych projektów, a jednocześnie narzędziami panowania. Punktem wyjścia jest pytanie o znaczenie i funkcję retoryki kreatywności w kontekście polskich przemian gospodarczych i społecznych ostatnich piętnastu lat oraz roli elit symbolicznych w jej upowszechnianiu. W części empirycznej, opartej na analizie ramowania i elementach analizy dyskursu, autor rekonstruuje sposoby mówienia o gospodarce kreatywnej obecne w tekstach naukowych, poradnikowych i medialnych, identyfikując dominujące schematy interpretacyjne oraz ich polityczne, ideologiczne i praktyczne konsekwencje. Prowadzone analizy służą refleksji nad tym, jak narracja modernizacyjna odwołująca się do idei przemysłów kreatywnych organizuje zbiorowe wyobrażenia o rozwoju, przyszłości i roli kultury we współczesnym kapitalizmie. Autor pisze: „Głównym zadaniem kultury ma być przeprowadzenie polskiego społeczeństwa z epoki przemysłowej do kolejnego etapu nowoczesności, budowanego na ideach «gospodarki wiedzy», «przemysłów kreatywnych», «kapitalizmu kognitywnego», «zarządzania talentem» czy «kształcenia się przez całe życie». Książka podejmuje aktualny społecznie problem wpisania kultury w ten rozpowszechniony i od dłuższego czasu prawomocny dyskurs rozwojowy, w którym wyobrażenie o służebnej względem gospodarki roli kultury i unieważnienie myślenia o niej jako źródle krytyki społecznej zyskało sankcję pozornej oczywistości”.
Nowy Jork. Za kulisamistolicy świataJak spełnić swój american dream?Dlaczego lepiej nie wchodzić do pustych wagonów metra?Ile kosztuje życie w Wielkim Jabłku?Czemu w nowojorskich mieszkaniach nie ma pralek?Czy Nowojorczycy są samotni?NEW YORK CITY - MIKROKOSMOS WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATAAleksandra Rakowicz z pasją opowiada o swoim niezwykłym życiu w Nowym Jorku, o nieprawdopodobnych przygodach i najzwyklejszych zajęciach.Zaprasza na spacer, podczas którego można natknąć się na instalację pop-art w SoHo, wziąć udział w spontanicznym występie tanecznym w Washington Square Park, spotkać artystów ulicznych, obejrzeć parady, stragany, plany filmowe, festiwale kulturalne, wstąpić do ukrytych pubów na dachach lub ze stand-up comedy.W jej opowieści każda dzielnica, jak Chinatown, Chelsea czy Harlem, odznacza się unikalnym klimatem i tradycjami, które wspaniale łączą się z nowoczesnym stylem życia w XXI wieku. W Nowym Jorku za każdym rogiem czeka coś nieoczekiwanego.Kolejnym wyjątkowym miejscem, które mogłam poznać, był stary, zamknięty terminal na jednym z nowojorskich lotnisk - JFK. Kręciliśmy tam film Ocean's 8 z Sandrą Bullock, Cate Blanchett i Anne Hathaway w rolach głównych. Na co dzień nikt nie ma dostępu do tych hangarów!Innym razem pojechaliśmy z ekipą filmową na pięć dni na północ stanu, by pracować nad serialem Od nowa z Nicole Kidman i Hugh Grantem. W ciągu dnia kręciliśmy sceny - na przykład z użyciem helikopterów i aut policyjnych, a wieczory spędzaliśmy w miłym gronie statystów, najczęściej popijając wino i wymieniając się opowieściami z planów.Zakosztowanie tego świata było czymś niewiarygodnie wspaniałym. Jeździłam od jednego studia filmowego do kolejnego. W Brooklynie na przykład znajduje się Steiner Studios, w którym wielokrotnie pracowałam w specjalnie zbudowanych makietach pociągów, samolotów, domów, posterunków policji czy biur.Aleksandra RakowiczAleksandra Rakowicz - zamieszkała w Nowym Jorku w 2014 roku i rozpoczęła pracę na planach filmowych, poznając zaplecza tej metropolii. Obecnie zajmuje się turystyką, także w Miami. Prowadzi instabloga i kanał na YouTubie Polkaw Ameryce, gdzie barwnie opowiada o amerykańskiej rzeczywistości.
Święty spokój wśród lasów i jezior na zachodzie Polski i setki kilometrów piaszczystych plaż na północy. Zagubione wśród bezkresnych pól wsie na wschodzie z licznymi cerkwiami, kościołami i przydrożnymi krzyżami. Magia gór i dolin w otoczeniu zabytkowej drewnianej architektury na południu. Cudownie zróżnicowane centrum, w którym przeplatają się wapienne ostańce, kręte jaskinie, rozpalające wyobraźnię ruiny zamków, dzikie rzeki, podziemne trasy, a pośród nich odbywają się lekcje historii na żywo i długie spacery uliczkami starych miasteczek. Oto Polska, którą najlepiej zwiedzać w trybie slow - na czterech kółkach.Przewodnik prezentuje szczegółowo dopracowane trasy po Polsce, od Wybrzeża Bałtyku, przez Dolny Śląsk, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Mazowsze, aż po Mazury i Podlasie. Idealne propozycje zarówno dla odważnych miłośników podróży na czterech kółkach, którzy kochają zwiedzanie i podążanie śladami dawnych dziejów, jak i dla tych szukających nietuzinkowych miejsc, z dala od tłumów i cywilizacji, gdzieś na końcu świata.Dodatkowym atutem są autorskie porady Mikołaja Gospodarka, w których podpowiada, co zabrać w podróż kamperem, jak bezpiecznie parkować na łonie natury, czy warto na trasie korzystać z kempingów i jak wygodnie podróżować zimą.Przewodnik zawiera:22 autorskie trasyrekomendowane miejsca parkingowo-noclegoweobszerny katalog kempingów w Polsceszczegółowe mapypraktyczne porady i sprytne rozwiązania, by życie w kamperze uczynić wygodniejszym
Neuroplaner to wyjątkowy organizer, który łączy funkcje planera, dziennika i kart z ćwiczeniami opartymi na technikach związanych z uważnością i samoregulacją emocjonalną. Stworzony z myślą o osobach, które czują się przytłoczone codziennością, mają trudności z koncentracją, planowaniem i realizacją celów - szczególnie pomocny dla osób z ADHD i wszystkich, którzy mierzą się wyzwaniami wynikających z neuroróżnorodności. Zalety Neuroplanera: To wielowymiarowe podejście - łączy planowanie, rozwój osobisty i pracę z emocjami w jednym narzędziu. Zawiera ćwiczenia uważności i techniki oddechowe - pomocne, by się wyciszyć i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zachęca do odręcznego notowania, przez co wspiera zapamiętywanie, sprzyja podejmowaniu refleksji i kreatywności. Zapewnia dostęp do nagrań z instrukcjami (kody QR), które pomagają zastosować opisane techniki oddechowe i medytacyjne z większą uważnością. Zawiera niedatowane rozkładówki - nie musisz używać planera codziennie, wracaj do niego, kiedy tego potrzebujesz, bez presji. Wspiera w samopoznaniu - uczy rozpoznawania emocji, obserwowania własnych schematów i myśli. Rozwija samodyscyplinę i wspiera wdrażanie dobrych nawyków. Nie rozwiązuje problemów za ciebie, ale daje skuteczne narzędzia do pracy nad sobą i zmianą nastawienia. Dla kogo? Dla osób zmęczonych stresem, chaosem i nadmiarem obowiązków. Dla tych, którzy chcą wprowadzić więcej spokoju i organizacji do codziennego życia. Dla osób z ADHD lub z trudnościami w planowaniu, skupieniu i zarządzaniu emocjami. Dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i działać bardziej świadomie. Neuroplaner to narzędzie stworzone z troską o Twoje zdrowie psychiczne - z myślą o tym, by działać mniej pod presją, a bardziej w zgodzie ze sobą. Spis treści: Czym jest Neuroplaner? Przykładowa rozkładówka tygodniowa Co cię powstrzymuje? Zarządzaj stresem Siła oddechu Wdzięczność W poszukiwaniu szczęścia Moje szczęśliwe miejsce Progresywna relaksacja Realistyczne oczekiwania Rozbij zadanie Nagradzaj się Wdzięczność tu i teraz Order dla mnie Odwróć kota ogonem Poprzeczka nisko 5, 4, 3, 2, 1, uziemienie Negatywne myśli Razem lepiej Zadania na czas Najgorsze zadania Skaner - odczucia i emocje Harmonogram badań i wizyt lekarskich Śledź nastrój Śledź sen Śledź wydatki Sposób na oszczędzanie Ważne terminy Gra z codziennością Sprzątanie według numerów Na pozostałych stronach planer tygodniowy na twoje zadania, inspiracje, pomysły i inne.
To nie liderzy wygrywają, a zespoły, które potrafią wykorzystać potencjał współpracy w nowoczesny, przełomowy sposób. Tradycyjne modele przywództwa zawodzą, a firmy nadal koncentrujące się na jednostkach zamiast na sile zespołu tracą przewagę i możliwości rozwoju. Keith Ferrazzi przedstawia 10 kluczowych zmian, które redefiniują sposób działania zespołów i pozwalają im osiągać maksymalną efektywność. Nigdy nie zarządzaj sam to m.in.: ·przejście od hierarchii do współodpowiedzialności – tworzenie zespołów, w których każdy aktywnie dąży do realizacji wspólnych celów ·transformacja procesów decyzyjnych – wdrażanie zwinnych metod pracy, które eliminują zbędną biurokrację i przyspieszają realizację strategii ·przekształcenie spotkań w kluczowe narzędzie efektywności zamiast traktowania ich jako obowiązku ·budowanie kultury otwartości, która sprzyja konstruktywnej wymianie myśli i skutecznemu rozwiązywaniu problemów. To rozwiązania, które zmieniły sposób funkcjonowania globalnych korporacji i innowacyjnych start-upów Nie chodzi o doskonalenie przywództwa w tradycyjnym ujęciu. Chodzi o stworzenie systemu, w którym zespół osiąga wybitne wyniki dzięki nowym zasadom współpracy i odpowiedzialności. KEITH FERRAZZI jest autorem bestsellerów „New York Timesa” Nigdy nie jedz sam, Who’s Got Your Back, Leading Without Authority i Competing in the New World of Work. Ten wybitny mówca, przedsiębiorca i inwestor jest uznawany za czołowego trenera zespołów wykonawczych na świecie. Przeprowadził wiele transformacji korporacji firm z Fortune 50, Banku Światowego, firm jednorożców i rządów. Jego artykuły można przeczytać na łamach „Harvard Business Review”, „Forbes”, „Wall Street Journal”, „Fortune”, „Fast Company” i „Inc. Magazine”. W przeszłości był dyrektorem marketingu i szefem sprzedaży w Deloitte i Starwood Hotels, ale później założył własną firmę – Ferrazzi Greenlight, która zajmuje się coachingiem zespołów, oraz Greenlight Research Institute, skupiającą się na transformacji zespołów. PAUL HILL jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem biznesowym i kryminalnym, który został konsultantem redakcyjnym. Jest współautorem lub autorem widmo (ghostwriter) jednych z najważniejszych publikacji na świecie. Pisze prowokujące, skłaniające do myślenia książki i artykuły skierowane do liderów biznesu na całym świecie. Mieszka w Wielkiej Brytanii.
Viktor Frankl znany jest milionom czytelników na całym świecie jako autor Człowieka w poszukiwaniu sensu, wstrząsającego świadectwa czasu Holokaustu. "Czytelnicy tej krótkiej autobiograficznej relacji często prosili mnie o pełniejszy i bardziej szczegółowy wykład" - przyznał niegdyś Frankl i tym właśnie jest niniejsza książka.Autor Boga ukrytego wyjaśnia założenia filozofii, dzięki której wbrew wszystkim przeciwnościom losu udało mu się przeżyć w kolejnych obozach koncentracyjnych. Z wiarą, że egzystencja człowieka to coś więcej niż tylko zewnętrzne pozory, Frankl daje wyraz głębokiemu przekonaniu, iż nie jesteśmy szlachetnymi bestiami, lecz spętanymi aniołami.Frankl pochyla się nad najważniejszymi kwestiami w życiu człowieka, poczynając od analizy snów aż po kwestię istnienia Boga, by na koniec wskazać drogę do odnalezienia prawdziwego sensu i udowodnić, że życie ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać.Znakomita książka! Dzięki niej otrzymujemy wyjątkową szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością.Elisabeth Kbler-Ross, autorka Rozmów o śmierci i umieraniuViktor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym.Brian Keenan, irlandzki pisarz, autor An Evil CradlingBardzo ważna książka.Harold Kushner, amerykański rabin, autor bestsellera Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziomPrawdziwy skarb dla () wszystkich zmagających się z kwestiami ostatecznymi, którzy szukają Boga zarówno w pytaniach, jak i w odpowiedziach.Michael Berenbaum, amerykański rabin, uczony, pisarz, reżyser filmowy, autor After Tragedy and TriumphViktor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka, jego godności oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów.dr Jonathan Sacks, Naczelny Rabin Wielkiej BrytaniiViktor E. Frankl (1905-1997) - profesor neurologii i psychiatrii na wydziale medycznym Uniwersytetu Wiedeńskiego, twórca trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii (obok psychoanalizy Freuda i psychologii indywidualnej Adlera) - logoterapii. U jej podstaw leży przekonanie, że każdy człowiek poszukuje w życiu sensu, a jego odnalezienie ma uzdrawiający wpływ na ludzką psychikę. Więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Dachau. Jest autorem 32 książek, które przetłumaczono na wiele języków. Jego najsłynniejsza książka, Człowiek w poszukiwaniu sensu, sprzedała się w milionach egzemplarzy.
K i G na usługach głoski R to kolejny zeszyt logopedyczny z serii Mównica Logopedyczna przeznaczony dla dzieci, rodziców, logopedów i nauczycieli. Zeszyt został opracowany z myślą o uczestnikach terapii logopedycznej, korygujących lub utrwalających głoskę [r] po spółgłoskach [k] i [g]. Zeszyt zawiera karty pracy z szerokim wachlarzem ćwiczeń i zabaw, które mogą być wykorzystane zarówno w gabinecie logopedycznym, jak i w pracy domowej rodzica z dzieckiem. Dla najmłodszych zostały opracowane karty ćwiczeń z materiałem obrazkowym lub obrazkowo-wyrazowym, natomiast dla starszych – karty ćwiczeń wymagające umiejętności czytania i pisania.
Materiał został zaprezentowany w formie czarno-białych obrazków, które dziecko może pokolorować. Dzięki temu nie tylko doskonali prawidłową artykulację, ale także usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
KAMILA DUDZIEC – neurologopedka, filolog polski, terapeutka pedagogiczny, terapeutka SI, terapeutka Metody Warnkego, dziennikarka, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autorka i współautorka projektów i inicjatyw edukacyjnych. Od kilkunastu lat pracuje w szkole podstawowej. Lubi pracę z dziećmi, która staje się dla niej inspiracją do tworzenia kart pracy oraz ciekawych akcji i projektów.
HANNA GŁUCHOWSKA – neurologopedka, surdopedagog, specjalistka emisji i higieny głosu. Aktywna zawodowo logopedka, od ponad 20 lat pracująca w Szkole Podstawowej i Społecznym Przedszkolu Integracyjnym w Teresinie. Ciągle doskonali swój warsztat pracy, od lat tworzy i współtworzy karty pracy. Zafascynowana terapią miofunkcjonalną, która pozwala jej spojrzeć na pacjenta holistycznie.
AGNIESZKA TARCZYŃSKA-PŁATEK – neurologopedka, specjalistka emisji i higieny głosu, terapeutka Metody Warnkego i terapeutka SI. Absolwentka surdopedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Aktualnie pracuje w szkole podstawowej i współpracuje z fundacjami. W pełni zaangażowana w to, co robi, kreatywna inicjatorka licznych projektów. Nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje na wielu kursach i szkoleniach. Autorka i współautorka wielu pomocy logopedycznych.
Sztuka gościnności. Jak zachwycać ludzi i dawać im więcej, niż się spodziewają Bestseller New York Timesa! To był eksperyment, który zmienił wszystko. Will Guidara wprowadził pewne zmiany w przeciętnej nowojorskiej brasserie. Wkrótce Eleven Madison Park stała się legendą. Otrzymała cztery gwiazdki od New York Timesa, trzy gwiazdki Michelin, a jedenaście lat później została uznana za najlepszą restaurację na świecie. Co właściwie zrobił Will Guidara? Na pozór nic wielkiego - zadbał o gościnność, tak niezapomnianą i niesamowitą, że aż nierozsądną. Bądź nierozsądny i zainspiruj się! Simon Sinek Ta wyjątkowa książka pokaże Ci, jak wywierać ogromne wrażenie na drugim człowieku. Wystarczy, że zamiast zwykłej obsługi zaoferujesz mu gościnność. Dzięki temu poczuje się wyjątkowy. Ta idea pozwoli Ci zrozumieć, że prawdziwy sukces polega nie tylko na doskonałym produkcie czy świetnym wykonaniu, ale przede wszystkim na zapewnianiu niezapomnianych doświadczeń. Dowiesz się również, jak wyjść poza oczekiwania klientów, zrobić na nich piorunujące wrażenie niezależnie od branży i sprawiać, by ludzie wracali po więcej. Bez względu na to, czy prowadzisz restaurację, butik, hotel, czy zarządzasz zespołem - idee opisane w tej książce staną się Twoim kluczem do sukcesu. Każda organizacja może czerpać korzyści z przemyśleń Willa Guidary! Simon Sinek
Autorem dziełka o pokorze jest Dom Sans od św. Katarzyny, Francuz, generał zakonu cystersów, który żył pod koniec XVI wieku i ułożył je dla swoich braci zakonnych; wkrótce jednak, około roku 1626, wydano je z małymi zmianami dla użytku wiernych, a dzisiaj (tj. w 1902 roku - przyp. red.) liczy już do stu czterdziestu wydań w różnych językach.
Już to samo świadczy o jego wielkiej pożyteczności i wziętości. Tłumaczeń polskich wyszło już kilka; w tej jednak formie, w jaką je ujął i wydał po włosku szczęśliwie rządzący Kościołem Ojciec Święty Leon XIII, kiedy jeszcze był biskupem w Perugii, wychodzi po raz pierwszy tłumaczone w swych dodatkach z autoryzowanego przekładu niemieckiego, wydanego u Herdera we Fryburgu w roku 1888. Sam zaś tekst jest tłumaczenia o. Józefa Hubego, kapłana Zgromadzenia Ojców Zmartwychwstania Pańskiego, od którego wydawca otrzymał zezwolenie potrzebne do nowego wydania w tej formie. To małe dzieło wielce przydatne jest na dzisiejsze czasy i obfity owoc przynieść zdolne ludziom wszystkich stanów. To było bodźcem do niniejszego wydania.
Książka prowadzi czytelnika przez przygotowanie dobrej spowiedzi, włączając rachunek sumienia, bazujący na Dziesięciu Przykazaniach, przykazaniach kościelnych, siedmiu grzechach głównych, obowiązkach poszczególnych stanów i uczynkach miłosierdzia co do duszy i ciała. Zawiera również rozważania o wzbudzaniu żalu i o modlitwie przed spowiedzią.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?