W tej strefie proponujemy bardzo szeroką ofertę z dziedziny psychologii oraz dziedzin powiązanych: astronomii i astrofizyki, ekologii, filozofii, kultury, podróżnictwa, religii, socjologii, sztuki. Szczególnie polecamy z tej kategorii bestseller pt. Księga Urantii. Księga Urantii podaje jasną i zwięzłą integracją nauki, filozofii i religii. Ci, którzy ją czytali i zgłębiali, wierzą, że Księga Urantii może wnieść bardzo wiele wartości do religijnej i filozoficznej myśli ludzi tego świata.
Nawet to, co znane, może zaskoczyć. Odkryj dzieła sztuki pełne ukrytych znaczeńRozmowy o najsłynniejszych krzyżach to nie tylko ogromna dawka wiedzy i podróż przez stulecia historii sztuki sakralnej, ale przede wszystkim zupełnie nowe spojrzenie na najważniejszy symbol chrześcijaństwa.Głoszona przez chrześcijan nauka o ukrzyżowanym Bogu poganom wydawała się niewyobrażalną głupotą i skandalem. Jak można za Zbawiciela świata uznawać przestępcę, którego władza Imperium Romanum skazała na najbardziej upokarzającą formę egzekucji? Mając na względzie to zastrzeżenie, artyści pierwszych wieków prawie w ogóle nie przedstawiali krzyża. Jednak od czwartego stulecia krucyfiks na stałe pojawił się i w sztuce, i w planach architektonicznych wznoszonych kościołów. Co było przyczyną takiej zmiany? Odpowiedź na to pytanie to według autora klucz do zrozumienia sztuki europejskiej.Eugeniusz Grzywacz SP łączy niezwykłe mistrzostwo narracji, dar wnikliwej obserwacji i umiejętność objaśniania dzieł sztuki na tle epoki, w której powstały - wszystko to sprawia, że opowieści o krucyfiksach Wita Stwosza, Michała Anioła czy Filippa Brunelleschiego czyta się jednym tchem. Porywająco skomentowane kolorowe ilustracje prowadzą czytelnika przez dzieje sztuki: od krzyża greckiego po współczesny. Podczas tej wyprawy autor uczy nas czytać i interpretować znaki ukryte w dziełach artystycznych.Eugeniusz Grzywacz SP - historyk sztuki i kulturoznawca. Długoletni nauczyciel dziejów sztuki i historii idei w Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, dyrektor Centrum Wiara i Kultura i Galerii na Krużgankach w Hebdowie. Rektor kościoła Przemienienia Pańskiego w Krakowie, gdzie prowadzi wykłady otwarte przybliżające słuchaczom sztukę sakralną.
TRZASK! BŁYSK! PLUSK! Deszcz lał jak z cebra, grzmiało, a przyjaciele Jezusa walczyli z falami na środku wzburzonego morza. Ze strachu szczękali zębami, podczas gdy Jezus spał smacznie tuż obok. Jak to w ogóle możliwe? Czyżby nie przejmował się burzą, która hulała wokół? Oczywiście, że nie! Jezus po prostu zawsze wkracza do akcji w najlepszym momencie. Poznaj osiem historii z Nowego Testamentu, które opowiadają o tym, jak Chrystus ukochał ludzi. A przy okazji znajdź aż 450 elementów schowanych na ilustracjach. Odszukaj, gdzie ukryły się dwa przestraszone kraby. Sprawdź, czy policzysz dziesięć oślizgłych zielonych wodorostów. A osiem fruwających mew? Bo spokojnego Jezusa na pewno znajdziesz od razu!
Jeszcze więcej zabawy! Koloruj, rozwiązuj łamigłówki, szukaj niepasujących elementów i pokonaj skomplikowane labirynty, a przy okazji, dzięki ośmiu wyjątkowym opowieściom z Nowego Testamentu, poznaj bliżej Jezusa! Przed tobą książeczka pełna frajdy. Czeka na ciebie aż 35 zadań. Dasz radę rozwiązać je wszystkie?
Rok Święty 2025, to szczególny czas łaski i duchowego odrodzenia, który celebruje Kościół katolicki, zapraszając wiernych do głębszego przeżywania Wielkiego Jubileuszu Wcielenia naszego Pana Jezusa Chrystusa.W tym celu otwiera szeroko swoje drzwi, aby każdy mógł zaczerpnąć ze źródła Bożej Miłości i Miłosierdzia. Jednym z ważniejszych elementów Roku Świętego jest możliwość uzyskania jubileuszowego odpustu zupełnego - wyjątkowego daru Bożego miłosierdzia. Samo słowo "odpust" kojarzy się różnie. Dla jednych będzie to skuteczna pomoc w drodze do Nieba, dla innych coś podejrzanego. Osobną grupę stanowią ci, którzy pomimo przykładnego chrześcijańskiego życia, nie przykładają do niego zbytniego znaczenia. Tymczasem odpust należy nie tylko do starożytnejtradycji Kościoła, ale jest żywą i aktualną rzeczywistością, dającą możliwość odnowy serca i życia. Ze wstępu JE ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza (fragment)
Edward L. Bernays (1889-1995), uważany oficjalnie za twórcę public relations, jedna z najważniejszych szarych eminencji XX wieku. Doradca rządu USA i największych amerykańskich korporacji, człowiek, za którego ucznia uważał się sam Joseph Goebells, był jednym z teoretyków i praktyków totalitarnych metod formatowania świadomości i precyzyjnego kontrolowania jednostek za pomocą propagandy medialnej, a jego wpływ na naszą cywilizację jest porównywalny z tym, jaki mieli najgłośniejsi twórcy systemów totalitarnych, tacy jak Lenin, Trocki, Hitler czy Stalin.PROPAGANDA, to najgłośniejsza i najbardziej wpływowa praca Bernaysa, w której prostym językiem opisane są mechanizmy formowania świadomości mas. Demokratyczne społeczeństwo to, zdaniem Bernaysa, pierwotnie nieuformowana i mało rozgarnięta masa, pozbawiona trwałego spoiwa, której powinna przewodzić garstka inteligentnych nadzorców. Nadzorcy ci, korzystając z naukowych badań nad psychologią jednostki i psychologią tłumu, a także z rozmaitych metod indoktrynacji i manipulowania ludzkimi pragnieniami, powinni ustalać system wartości i główne cele społeczne, popychając ludzi w tę czy inną stronę. Pokazując ludziom pewne pomysły jako naukowo udowodnione, postępowe, demokratyczne czy emancypacyjne, powinni sterować ich zachowaniem, osiągając własne cele.Mniejszość odkryła potężne narzędzie, pomagające jej wywierać wpływ na większość. Okazało się, że jest możliwe kształtowanie umysłu tłumów tak, że swoją nowo nabytą władzę skierują we wskazanym kierunku. Obecna struktura społeczna sprawia, że praktyka ta jest nieunikniona. Jeśli robi się cokolwiek, co ma społeczne znaczenie, czy dotyczy to polityki, finansów, przemysłu, rolnictwa, dobroczynności, edukacji, czy innych obszarów, trzeba to robić przy pomocy propagandy. Propaganda stanowi władzę wykonawczą niewidzialnego rządu [].Starałem się opisać przyczyny, sposoby i osoby, za pomocą których niewidzialny rząd, nadzorujący nasze myślenie, kieruje naszymi uczuciami i kontroluje nasze działania.
Jak zaufać nadziei, gdy życie stawia przed nami trudności? O. Tadeusz Kotlewski SJ w książce Zaufać nadziei pokazuje, że nadzieja to nie tylko optymizm, lecz głębokie zakorzenienie w Bogu. Ta inspirująca lektura dodaje sił, umacnia wiarę i prowadzi do odkrycia prawdziwego źródła nadziei w zmartwychwstaniu Chrystusa. W Roku Jubileuszowym, który papież Franciszek ogłosił czasem refleksji nad nadzieją, o. Tadeusz Kotlewski SJ duszpasterz, psychoterapeuta i autor bestsellerowej książki Pokochać siebie zaprasza do odkrycia, czym naprawdę jest nadzieja. Zaufać nadziei to duchowy przewodnik, który prowadzi czytelnika przez Słowo Boże, nauczanie papieży, mądrość świętych, poezję oraz osobiste doświadczenia autora. O. Kotlewski pokazuje, że nadzieja to nie złudzenie ani naiwne pocieszenie, lecz siła zakorzeniona w zmartwychwstaniu Chrystusa źródło pokoju, odwagi i nowego życia. Książka zawiera praktyczne wskazówki dotyczące modlitwy i życia duchowego, ucząc, jak przeżywać nadzieję w codziennych trudnościach i dzielić się nią z innymi. To inspirująca i pełna mądrości lektura dla każdego, kto pragnie odnaleźć w sercu ożywiającą moc nadziei.
Wraz z ukazaniem się tej pracy zbiorowej, etyka w prowadzeniu badań społecznych przestaje być jedynie rozdziałem w podręcznikach akademickich, a staje się przedmiotem żywej dyskusji, również wśród badaczy i badaczek na gruncie nauk społecznych. Z jakimi dylematami w swoich badaniach mierzą się badacze i badaczki w dziedzinach socjologii, psychologii, antropologii czy etnografii? W jaki sposób stawiają im czoła? Czy dostępne narzędzia postępowania etycznego w badaniach, najczęściej w postaci kodeksów, są wystarczające, by rozwiązać dylematy etyczne? Czy istnieje przepis na bezbłędnie etyczne badania społeczne? Na te i wiele innych pytań spróbowano dać odpowiedzi właśnie w tej książce. Etyczny wymiar jakościowych badań społecznych. Doświadczenia, dylematy, refleksje został przygotowany - z perspektywy filozoficzno-teoretycznej oraz mocno praktycznej - przez naukowców i naukowczynie zarówno z ogromnym, jak i niewielkim doświadczeniem w terenie badawczym. Podjęli się oni wymagającej tematyki badawczej, między innymi wojny w Ukrainie, Holokaustu, napięć izraelsko-palestyńskich, życia po wybudzeniu ze śpiączki czy nacjonalizmu wśród młodych Polaków i Polek. Z jednej strony to więc zaproszenie do podjęcia refleksji nad zagadnieniami moralno-etycznymi w badaniach jakościowych, a z drugiej - propozycja rozwiązań problemów natury etycznej, wypracowana w wyniku rozmaitych doświadczeń badawczych. Publikacja w przekonujący i interesujący sposób pokazuje, na bogatym, wielodyscyplinarnym i międzynarodowym materiale empirycznym, etyczne uwikłania jakościowych badań społecznych, także tych bardzo praktycznych, jak np. badania w placówkach służby zdrowia, na wojennym froncie (). Stawia ważne pytania i przedstawia procedury pomagające badaczom w rozwiązywaniu problemów etycznych, jakie takie badania mogą powodować. () [P]owinna zainteresować nie tylko badaczy akademickich, ale także inne osoby przeprowadzające jakościowe badania społeczne, np. w służbie zdrowia, ośrodkach dla uchodźców, placówkach socjalnych. Z recenzji dr. hab. em., prof. UAM Krzysztofa Podemskiego
Prezentowane studia zostały ofiarowane Profesor Marii Kalinowskiej, której publikacje dotyczą takich zagadnień historycznoliterackich jak egzystencja romantyczna, antyk romantyków, filhellenizm, podróż. Artykuły stają się w pewien sposób refleksem zainteresowań interpretacyjnych Profesor, przy czym układ książki odzwierciedla trzy obszary, które można uznać za kluczowe dla Jej drogi naukowej. Po pierwsze, wiele szkiców dotyczy romantyzmu, po drugie, Grecji - tak antycznej, jak XIX- i XX-wiecznej (oraz wyobrażeń o niej), po trzecie, zagadnień związanych z podróżą i jej wymiarem egzystencjalnym.******A Footnote Merges with the Journey: Studies in Romanticism, Greece, and Travel Dedicated to Professor Maria KalinowskaThe presented studies have been dedicated to Professor Maria Kalinowska, whose publications concern such historical and literary issues as Romantic existence, the Antiquity of the Romantics, philhellenism, travel. In a way, the articles reflect the interpretative interests of the Professor, and the layout of the book reflects the three areas that can be considered crucial to her research path. Firstly, many of the sketches are about Romanticism, secondly, many of them are of Greece - both the ancient and that of the 19th and 20th century (and the ideas of it), thirdly, they explore travel itself and its existential dimension.
Najzabawniejszy i najmniej przydatny poradnik napisany przez genialnego autora niezwykle popularnego komiksu internetowego xkcd oraz bestsellerów "What If? A co, gdyby?" i "Tłumacz rzeczy". Zgłębiając najbardziej skomplikowane metody wykonywania prostych czynności, Munroe nie tylko utrudnia zadanie sobie i swoim czytelnikom - tak jak w fascynujący sposób czynił to w "What If? A co, gdyby?", tak i tu zachęca do eksplorowania najbardziej absurdalnych rozwiązań. Dzięki błyskotliwym infografikom i zabawnym ilustracjom "How To? Jak?" w absorbujący intelektualnie sposób pomaga lepiej zrozumieć naukę i technologie towarzyszące nam każdego dnia we wszystkim, co robimy.
Boży influencer, który pojechał autostradą do nieba;genialny młody informatyk; odważny wyznawca Chrystusa- te wszystkie określenia pasują do włoskiego nastolatka,Carla Acutisa, który w 2025 roku został świętym.Jego życiowym mottem były słowa: Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie. Kim był ten niezwykły chłopiec, który w ciągu swojego piętnastoletniego życia, zasłużył na niebo?
Dwujęzyczny, polsko-angielski album towarzyszący wystawie „Śmiejąc się jednym, płacząc drugim okiem” to obszerna publikacja (312 stron), która stanowi wyjątkowy przewodnik po współczesnej sztuce Rumunii. Prezentuje wybór prac z kolekcji Ovidiu Şandora – jednej z najważniejszych prywatnych kolekcji sztuki współczesnej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Album zawiera teksty wprowadzające oraz eseje wybitnych autorów, takich jak Adriana Babeţi, Łukasz Galusek Kazimierz Jurczak, Jakub Kornhauser, Diana Marincu, Tom Sandqvist, Vladimir Tismăneanu, które analizują historię oraz współczesne oblicza rumuńskiej awangardy i sztuki po transformacji ustrojowej. Publikacja rzuca światło na kluczowe zjawiska artystyczne, od surrealizmu i dadaizmu po wpływ transformacji oraz rozwój instytucji artystycznych w Rumunii.
Album jest nie tylko dokumentacją wystawy, ale także pogłębioną refleksją nad tożsamością, dziedzictwem i sztuką współczesną w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej.
Światowy bestseller amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott. Dalsze losy bohaterów Małych kobietek i Dobrych żon (jest to trzecia część tetralogii Małych kobietek). Książka opowiada o życiu Jo Bhaer, jej męża i dzieciaków ze szkoły w Plumfield. Bezpośrednią inspiracją tej historii była śmierć szwagra Alcott, który pojawia się w jednym z ostatnich rozdziałów. Wszystkie książki cyklu, choć tak uroczo bajkowe, były jednak w dużej mierze oparte na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki, co dodaje im większego znaczenia i kolorytu.
Leopold Tyrmand, prekursor jazzu w Polsce, odpowiada na pytanie: co to jest jazz! Książka ta nie ma charakteru ani formy podręcznika, leksykonu lub jakiegokolwiek vademecum w sprawach jazzu. Ma charakter eseju wypełnionego rozważaniami, zawierającego nieco informacji i dużo zupełnie osobistych impresji. Jest pochyleniem się nad problemem. Zagad-nienie rozlewa się szeroko, obejmuje obszar ogromny, omawia różne dziedziny współczesnej kultury, wiąże się nierozerwalnie z codziennością tak jak obyczaj i sztuka przenikają się we współczesności ze zjawiskiem trudnym i socjologicznie mało zbadanym, a zwanym na co dzień życiem rozrywkowym.Czy książka ta odpowie generalnie na pytanie: co to jest jazz?Chyba nie, chociaż jej ambicją jest zawarcie i przekazanie czytelnikowi pewnego kompendium. Powstaje jednak zagadnienie, czy w ogóle można na takie pytanie odpowiedzieć.
Książka ta ma na celu ukazanie, że liturgia jest dla każdego, że jest na co dzień, że jest niezbędna dla człowieka wierzącego. Trudno owocnie uczestniczyć w liturgii bez minimum wiedzy o niej. Można zatem spojrzeć na te nasze krótkie tematy jako na nieco ambitniejszy elementarz liturgiczny.
Święta Faustyna Kowalska, wizjonerka, mistyczka, orędowniczka Bożego Miłosierdzia, jest znana jako twórczyni Dzienniczka, niezwykłego dzieła duchowego, zachwycającego prostotą i mądrością, zawierającego skierowane do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu. Podczas rekolekcji z autorką Dzienniczka, jak pisze we wstępie autorka: "W piętnastu krótkich rozważaniach spróbujemy przyjrzeć się życiu św. siostry Faustyny. Zobaczymy, jak się modliła, jak pracowała, jak radziła sobie z trudnościami, jak traktowała swoje powołanie, jak spotkanie z Bogiem miłosiernym - do którego Kościół nas dziś tak gorliwie zaprasza - wpłynęło na jej postrzeganie siebie i innych. Jeśli pomimo naszych odmiennych warunków życiowych i może onieśmielającej nas otoczki "cudowności" uda nam się odkryć w niej jedną z nas i znaleźć u niej światło na nasze problemy; jeśli spotkamy ją taką, jaką zapamiętały ją współsiostry - naturalną, prostą i życzliwą - zadanie tej książeczki można będzie uznać za spełnione". Spośród tematów rozważań wymieńmy przynajmniej kilka: Faustyna i środowisko rodzinne; Faustyna i praca; Faustyna i objawienia; Faustyna i Trójca Święta; Faustyna i sakramenty; Faustyna i Matka Boża; Faustyna i rzeczy ostateczne. Książkę zamyka Krótkie kalendarium życia świętej Faustyny oraz Litania do świętej Faustyny.
Co łączy wszystkich, tak przecież różnych bohaterów tej książki? Skąd bierze się ich odmowa działania albo świadome i ostentacyjne lenistwo, marnotrawienie czasu i talentu, praktykowanie milczenia i porażki? W kulturze zachodniej to aktywność jest wartościowana pozytywnie, niemoc zaś utożsamiana z chorobą. Do tego, kto odmawia działania, podchodzi się z podejrzliwością. Jednak w świecie wojen i dramatycznych nierówności, który jest jednocześnie światem nadmiaru i zwątpienia, kategoria zaniechania staje się inspirująca i może służyć za wskazówkę. Zaniechanie nie musi oznaczać zgody na pasywność i bywa szansą na ocalenie wolności i godności. Autorka tworzy subiektywny katalog zaniechań. Na kartach książki pojawiają się między innymi: Arthur Rimbaud, J.D. Salinger, Franc Fiszer, bohaterki prozy Eleny Ferrante, Roland Barthes i anonimowe kobiety do wszystkiego, Ralph Ellison, dzieci dotknięte syndromem rezygnacji, alternatywni artyści Kultury Zrzuty. Przyglądanie się ich motywacjom jest okazją do namysłu nad stanem współczesnej kultury i strategiami twórców w czasach, które żądają od nas spazmatycznej aktywności.
Książka, która zrewolucjonizowała myślenie o historii kobiet i kapitalizmie.
Kiedy pod koniec średniowiecza rodził się nowy porządek zachodniego świata, prywatyzacji uległo wiele dóbr, które dotąd uważano za wspólne. Zmieniły się też system pracy i relacje między płciami. Nowoczesny kapitalizm nie byłby możliwy bez uprzedniego podporządkowania kobiet, które zamknięto w przestrzeni prywatnej, oraz niewolniczej pracy w koloniach. Federici analizuje szczegółowo trzy najważniejsze aspekty przejścia z feudalizmu do kapitalizmu: stworzenie z proletariackiego ciała maszyny do pracy, prześladowanie kobiet jako czarownic oraz wynalezienia „dzikusów” i „kanibali” zarówno w Europie, jak i w Nowym Świecie. Przygląda się tym procesom w perspektywie zmian o charakterze politycznym, społecznym, ekonomicznym oraz kulturowym. W kapitalizmie widzi nie tyle postęp, ile, przeciwnie, zwycięstwo sił zmierzających do rozbicia oddolnych ruchów ludowych i utrwalających społeczne podziały.
Jak pisze autorka, „zespolenie losu kobiet w Europie z ludami rdzennymi w Ameryce i Afrykańczykami w koloniach było dwustronne. Polowania na czarownice i oskarżenia o kult diabła przeniesiono do Ameryki, aby złamać opór miejscowej ludności, uzasadniając kolonizację i handel niewolnikami w oczach świata. Z kolei doświadczenie zdobyte w Ameryce przekonało władze Europy do wiary w istnienie całych populacji czarownic i skłoniło je do zastosowania w Europie tej samej techniki masowej eksterminacji, która wcześniej została rozwinięta w Ameryce”.
Dzisiejszy kapitalizm w wielu aspektach przypomina swoje początki – nadal żywi się niewidzialną pracą najsłabszych i nieuprzywilejowanych grup, przede wszystkim kobiet, wciąż opiera się na nieograniczonej ekstrakcji. Książka Federici pozwala lepiej zrozumieć korzenie kapitalizmu, mechanizmy funkcjonowania patriarchalnego porządku, a zarazem wyobrazić sobie narzędzia konieczne do ich zmiany.
Silvia Federici (ur. 1942 r w Parmie) – akademiczka i działaczka feministyczna. Jest emerytowaną profesorką filozofii politycznej na Uniwersytecie Hofstra w Nowym Jorku. Przez wiele lat nauczała w Nigerii. Współzałożycielka Międzynarodowego Kolektywu Feministycznego, a także Committee for Academic Freedom in Africa (CAFA).
"Mój Ojcze, powierzam się Tobie" - tak modlił się bł. Karol de Foucauld. Któż z nas nie tęskni za tym, żeby jego życie było przepojone Bożą obecnością? Modlitewnik, który oddajemy do rąk Czytelników, powstał z myślą o tych wszystkich, którzy pragną przeżywać swoją codzienność w bliskości Boga. Zawiera propozycje modlitw znanych i nieznanych, starych i nowych, inspirujących do osobistej rozmowy z Bogiem. Czytelnik znajdzie w nim także propozycje rozważań różańcowych i Drogi Krzyżowej, informacje katechizmowe oraz obrzędy Mszy Świętej. Wielką zaletą modlitewnika jest przejrzysty układ treści, czytelna czcionka i poręczny, mały format. Wyraźne litery. Mały, kieszonkowy format. Bez problemu zmieści się w kieszeni, torebce. Modlitewnik zawiera: - podstawowe modlitwy (Wierzę w Boga Ojca, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, akty strzeliste itd.) - "mały katechizm" (Dekalog, Przykazania kościelne, Główne prawdy wiary itd.) - jeden rachunek sumienia przed spowiedzią (ogólny) - obrzędy sakramentu pokuty - obrzędy Mszy Świętej z Drugą modlitwą eucharystyczną - litanie - rozważania Drogi Krzyżowej i rozważania różańcowe - wybór modlitw starych i nowych, w różnych intencjach, różnych autorów - Godzinki - Gorzkie Żale
To przewodnik po nauce społecznej Kościoła. Chcąc wskazać punkty orientacyjne, Rauscher stawia konkretne pytania dotyczące najważniejszych zagadnień nadających kształt życiu społecznemu i ekonomicznemu, takich jak wojna, pieniądze, migranci, praca, ekologia, zaangażowanie polityczne. W swoich rozważaniach odwołuje się bezpośrednio do tekstów źródłowych, zwłaszcza dokumentów papieskich. Katolicka nauka społeczna nie sprowadza się według autora jedynie do listy rzeczy dozwolonych i zakazanych, lecz opiera się na kilku fundamentalnych pojęciach, takich jak: godność, dobro wspólne, solidarność, pomocniczość.
Zielnik duchowy to wybrane fragmenty literatury z komentarzem autora. To zbiór „myśli wiecznie zielonych”, których mądrość nie przemija. Wojciech Surówka OP w swojej książce, na wzór dawnych florilegiów, zebrał dla czytelników kwiaty i zioła – kolekcję myśli, cytatów o ponadczasowej treści, która rezonuje ze współczesnym czytelnikiem oraz odpowiada na jego bieżące potrzeby i problemy. Ten nietypowy zielnik ma współczesny rys i nie pachnie naftaliną, za to zaprasza do korzystania z nieprzemijającej mądrości. Znajdziemy w nim teksty, które mogą nas nakarmić duchowo, dostarczając argumentów w dyskusjach i pomagając w chwaleniu Boga. To książka i na ból serca, i na brak wiary.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?