Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Stres? Lęk? Depresja?To, co dzieje się w twojej głowie, jest równie ważne jak to, co dzieje się z twoim ciałem na szczęście Anna Williamson, kwalifikowana terapeutka, jest po twojej stronie! I masz to pod kontrolą!"" to inspirujący, praktyczny i pełen przydatnych wskazówek przewodnik, który pomoże ci zapanować nad emocjami, zanim one przejmą kontrolę nad twoim życiem. Naucz się zarządzać swoim zdrowiem psychicznym!Anna Williamson, kwalifikowana terapeutka współpracująca z organizacją Childline i ambasadorka organizacji charytatywnej Mind ma za sobą dekadę doświadczenia w pomaganiu młodym ludziom zmagającym się z problemami zdrowia psychicznego.
Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim to praktyczny przewodnik z ćwiczeniami terapeutycznymi. W drodze ku odzyskaniu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia towarzyszy Dorota Gromnicka, psycholog i doświadczona psychoterapeutka, która inspiruje do autorefleksji oraz odnalezienia łączności ze swoimi uczuciami, myślami i pragnieniami. Autorka przedstawia aktualne informacje dotyczące depresji, jej przyczyn, mechanizmów powstawania oraz czynników utrudniających jej rozpoznanie, takich jak wyparcie, zaprzeczanie, racjonalizacja czy bagatelizowanie. Podpowiada, jak odróżnić zwykły smutek i złe samopoczucie od alarmujących objawów, które można łatwo przeoczyć. Liczne ćwiczenia i pytania w formie otwartej pomagają ocenić własny stan psychiczny oraz zachowanie bliskiej osoby. W poradniku znajdują się również konkretne przykłady i opisy przypadków wyjaśniające, co się dzieje z osobą chorą i czego ona potrzebuje. Autorka pokazuje, jak i kiedy można jej pomóc oraz gdzie kończy się wpływ osoby pomagającej. Zaproponowane ćwiczenia pozwolą unikać barier w komunikacji, a liczne wskazówki pomogą zadbać o własne emocje i samopoczucie w trudnej relacji. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? uczy, rozpoznać objawy depresji u siebie i bliskich uświadamia przyczyny choroby – skąd się bierze i dlaczego pokonanie jej wymaga wysiłku prezentuje sprawdzone i skuteczne metody walki z depresją pokazuje, jakie czynniki blokują wyzdrowienie i jak się z nimi uporać podpowiada, jak wspierać najbliższych zmagających się z chorobą pozwala przejąć kontrolę nad własnym życiem i ustrzec się przed nawrotem choroby O autorce: Dorota Gromnicka – psycholog i doświadczona psychoterapeutka. Studiowała na UKSW w Warszawie, Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz UJ w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w podejściu integracyjnym. Prowadzi treningi asertywności i indywidualne sesje kształtujące asertywny sposób bycia. Jest autorką wydanych w serii Samo Sedno poradników Jak zbudować poczucie własnej wartości? oraz Asertywność w praktyce. Jak się zachować w typowych sytuacjach?
Martyna Senator, ulubiona autorka nastolatków i młodych dorosłych, stworzyła powieść, o której będziecie pamiętać przez długie tygodnie.
Nina jest młodą i wrażliwą dziewczyną, a ponad wszystko kocha taniec. Jej na pozór idealne życie z dnia na dzień zamienia się w koszmar.
Kacper próbuje wmieszać się w tłum i zniknąć. Kiedyś miał wszystko, teraz za wszelką cenę chce po prostu przetrwać.
Ta poruszająca książka o gniewie, nieuzasadnionej nienawiści, przemocy w szkole i hejcie otwiera oczy na zdarzenia, które mogą dotyczyć każdego z nas. Zdarzenia, o których trudno będzie zapomnieć.
A practical, empowering 10-week guide for reducing anxiety and looking after your mental health.
'Inspiring. I've learned some very valuable practises from Sarah's teachings including the "worry dump" which I find a daily help' - Melissa Hemsley, author of Eat Happy
*****
Modern life can feel overwhelming. The pressures of work, life, family and friends come from all angles, not to mention our harsh inner critic - it can be hard to find respite!
From leading Consultant Psychiatrist, Dr Sarah Vohra, comes The Mind Medic. A tried and tested method for managing the low moods when they come, it offers expert advice and easy-to-follow exercises on how to optimise your senses, including:
· SEE: how to see beyond the negatives to reframe thought patterns
· HEAR: how to create a space to listen and be listened to
· SMELL: how to use your breath to calm your spiralling thoughts
· FEEL: how to feel more confident in yourself
· TASTE: how to eat for your mood and improve your relationship with food
Debunking myths and conflicting advice surrounding mental health, Dr Sarah's 10-week plan of simple, easy practices have the potential to change your outlook on life for the better, for ever.
For fans of Fearne Cotton's Calm and Matt Haig's Notes of a Nervous Planet.
Pandemia. Atak terrorystyczny. Katastrofa naturalna. Globalne załamanie finansowe. Czasem wystarczy jedno wydarzenie, aby odwrócić nasz świat do góry nogami. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy damy radę stawić czoła niespodziewanym problemom: od ogromnego bezrobocia, drastycznego spadku wartości pieniądza, niedoboru żywności po odcięcie dostaw energii lub wody? Na ile pomoże nam w tym rząd, a na ile będziemy musieli liczyć tylko na siebie? Ta książka przygotuje Cię na największe katastrofy. Przybliży też sposoby na to, jak zabezpieczyć się przed ich skutkami.
James Rawles, były oficer wywiadu armii Stanów Zjednoczonych i założyciel SurvivalBlog.com, w “Jak przeżyć koniec świata”, wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby chronić siebie i swoją rodzinę w najtrudniejszych sytuacjach. Rawles dzieli się taktykami i technikami przetrwania na własną rękę. Bardzo konkretnie podpowiada ile jedzenia powinniśmy zabezpieczyć w domu, jak filtrować wodę deszczową oraz jak chronić własne pieniądze. Przeczytaj i przygotuj się na Koniec Świata jaki znamy.
"Miłość mamy dawała mi poczucie bezpieczeństwa.
Byłam pewna, że każe mu przestać.
Ale nie kazała".
Matka i córka. Nie widziały się od lat. Teraz Toni czuwa przy umierającej matce i czeka na prośbę o przebaczenie... Patrzy na matkę i widzi siebie – małą, śliczną Antoinette, dziewczynkę, którą była. I o której wspomnienie musiała ukryć głęboko w niepamięci. Żeby móc dalej żyć...
Pierwsze lata życia Antoinette to idylla, z dystyngowaną matką i kochającą babcią. Ale wszystko się zmienia, kiedy tata wraca z wojska. Zaczyna się koszmar.
Toni ma sześć lat, gdy po raz pierwszy tatuś całuje ją...
Nie tak jak ojciec całuje córkę.
"Tylko nie mów mamie" – ostrzega – "bo przestanie cię kochać".
Jednak dziecko mówi mamie.
A matka nie chce nawet o tym słyszeć...
Od tej chwili Toni musi mieć z tatusiem wspólną „tajemnicę”… Przez osiem lat…
A kiedy prawda wreszcie wychodzi na jaw, dziewczynka zostaje potępiona, wtrącona w otchłań depresji i autodestrukcji.
Nadzieję i siłę musi znaleźć sama w sobie.
"Tylko nie mów mamie", tragiczna historia jej dzieciństwa, przebaczenia sobie samej i triumfu nad przeszłością, przypomina niewiarygodną wręcz powieść z najwyższej półki: napisaną pięknym językiem, przejmującą i wzruszającą.
Wydana w 12 krajach, w Anglii zajmowała przez wiele tygodni 1. miejsce na listach bestsellerów.
Męska depresja to wciąż mało poznane zjawisko, cicha epidemia. Nasza kultura nie pozwala mężczyznom na okazywanie uczuć, słabości, na mówienie o problemach, w konsekwencji czego skrywają swoje emocje i lęki. Problemy, które uważamy za typowo męskie – trudności z intymnością, pracoholizmem, alkoholizmem, obelżywymi zachowaniami i wściekłością – to naprawdę próby uniknięcia depresji. Terrence Real łamie cywilizacyjne tabu i przerywa milczenie o przekazywanej od pokoleń toksycznej sukcesji – pokazuje, jak dojść do sedna problemu, skutecznie się leczyć, podjąć próby naprawienia relacji i zerwać ze szkodliwym dziedzictwem. Wnikliwą analizę łączy z przekonującymi opowieściami o swoich pacjentach, a także własnych doświadczeniach z depresją. „Jak na ironię, te same czynniki, które przyczyniają się do depresji, sprawiają, że jej nie dostrzegamy” „Aby zrozumieć męską depresję, musimy rozpoznać warunki, w których się rodzi, odkryć, w jaki sposób, pod hasłem męskości i często w najlepszych intencjach, zdradzamy i deformujemy naszych synów”
O tym, jak strata, która jest w naszym życiu nieunikniona, wzmacnia nas i zmienia. Doświadczenie straty towarzyszy nam w życiu bardzo często. Strata to nie tylko śmierć najbliższych, ale również rozłąka i rozstanie z tymi, których kochamy, świadoma i nieświadoma utrata romantycznych marzeń oraz niemożliwych do spełnienia oczekiwań, a także zaakceptowanie tego, co nieuniknione. Judith Viorst w swojej klasycznej książce dowodzi, że doświadczamy straty: · już w momencie narodzin, gdy opuszczamy ciało matki, przestając być jej częścią i stopniowo stając się oddzielnym „ja”, · gdy uświadamiamy sobie, że nasza władza i możliwości są ograniczone i że musimy ustąpić przed tym, co zakazane i co niemożliwe do spełnienia, · gdy musimy zrezygnować z marzeń o idealnych związkach między ludźmi i zastąpić je naszą rzeczywistością więzi niedoskonałych, · w drugiej połowie naszego życia, gdy ostatecznie rozumiemy, jak kruche ono jest, i przyjmujemy do wiadomości, że wszystko ma swój kres. Autorka przekonuje, że radzenie sobie z naszymi stratami pomoże nam wzmocnić się emocjonalnie i psychicznie. Uświadomienie sobie, w jaki sposób strata ukształtowała nasze życie, może stać się początkiem mądrej i rodzącej nadzieję zmiany. Mądrość jest zwykle zdobywana kosztem wielkiego bólu, ale Judith Viorst napisała tę książkę tak dowcipnie i tak dobrze, że czyni nas mądrymi prawie bezboleśnie. To, co musimy utracić to wspaniała książka. Harold S. Kushner, autor książki Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom Z mądrością, współczuciem i dowcipem Judith Viorst analizuje etapy naszego życia, w tym bolesną utratę bliskości z matkami, labirynty małżeństwa, a nawet różne formy śmierci. Benjamin Spock Nie bierz tej książki do wanny; jest zbyt naładowana elektrycznością. Nie pożyczaj jej przyjacielowi, nigdy jej nie odzyskasz. Ale nie krępuj się płakać, śmiać się i dziwić się odwadze Judith Viorst, by stworzyć książkę o tak potężnej inteligencji i współczuciu. W książce To, co musimy utracić Viorst daje nam – między innymi – siebie. Jej strata, nasz zysk. Phillis Theroux Judith Viorst Jest autorką książek dla dzieci i dorosłych. Wydała kilka tomików wierszy. Absolwentka Waszyngtońskiego Instytutu Psychoanalizy oraz Uniwersytetu Rutgersa. Jej książka To, co musimy utracić, wydana w 1986 roku, utrzymywała się przez prawie dwa lata na liście bestsellerów „The New York Timesa”. Uniwersalność i ponadczasowość treści w niej zawartych są bezcenną lekcją pokory wobec życia.
„Tolerancja” podejmuje temat dyskryminacji, molestowania i mobbingu, ale w bardzo niecodzienny sposób. To nie są historie z rodzaju #metoo, to opis konfliktu, wzajemnie sprzecznych dążeń, chęci dominacji i tragedii. Autor, jak poprzednio, w fabułę wplata wątki publicystyczne, redagowane wyraźnie z pozycji konserwatywnych. Czytając „Tolerancję”, nie spodziewajcie się politycznej poprawności, oczekujcie kontrowersji. Pamiętajcie jednak, że wszystko, co przeczytacie, to fikcja.
Najkrótsza recenzja jednego z pierwszych czytelników: „Duża szansa na skandal!”.
Jarosław Kaczyński, rocznik 1972, żonaty, trójka dzieci. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu. Pracuje jako dyrektor regionalny w ogólnopolskiej firmie handlowej. W roku 2013 wydał minipowieść political fiction „Zabijajcie polityków”.
Lęk wydaje się stałym czynnikiem kondycji ludzkiej, ale są pewne okresy w dziejach, które mogą być słusznie nazywane, żeby przywołać określenie W. H.Audena, spotęgowanym „wiekiem lęku” W tej znaczącej książce wybitny polski teoretyk kultury i społeczeństwa Leszek Koczanowicz odwołuje się zarówno do swojego osobistego doświadczenia, jak i rozbudowanej erudycji po to, by analizować nasze niespokojne czasy z jasnością, która, miejmy nadzieję, nie okaże się ostateczna.
Martin Jay, University of California, Berkeley
Niezwykle inspirujące, głęboko zakorzenione w kulturze eseje, które oprócz przyjemności czytania dają poczucie cierpliwego przesuwania dalej granic mroku i odważnego mierzenia się z tym, co nieoczywiste.
Olga Tokarczuk
W ostatnich latach endemiczność ryzyka i lęku w naszym nowoczesnym społeczeństwie stała się oczywista, my sami zaś z rosnącym trudem staramy się zrozumieć porządek społeczny, który wydaje się jednocześnie trwały i kruchy - zarządzany i kontrolowany przez niezmienne struktury władzy, a jednak narażony na błyskawiczne unicestwienie czy to przez chorobę wirusową, migracje, zmianę klimatyczną lub terroryzm, czy to przez nieznane nam jeszcze wrogie siły. Wraz z błyskotliwą książką Leszka Koczanowicza otrzymujemy wyczekiwaną diagnozę, która uwzględnia te właśnie konstytutywne przeciwieństwa kulturowe, a także pomaga je zrozumieć. W wachlarzu sugestywnych rozdziałów z rozmachem prowadzących czytelnika przez historię, psychologię, socjologię i filozofię Koczanowicz kreśli mapę labiryntu nowoczesności, który idealistyczny zachodni podmiot od dawna usiłuje ostatecznie przeniknąć, zarazem desperacko próbując się zeń wyrwać.
Stefan Jonsson,
autor A Brief History of the Masses, Crowds and Democracy
oraz Eurafrica: The Untold History of European Integration and Colonialism
Książka jest skierowana do kobiet i dziewczyn z zespołem Aspergera (zdiagnozowanym lub bez diagnozy) oraz ich bliskich, a także każdego, kto interesuje się tym zagadnieniem i chciałby poznać historię osoby w spektrum autyzmu, dorastającej w niełatwych czasach, gdy zespół Aspergera nie był obecny w mediach i ludzkiej świadomości - także nauczycieli - a osoby nim dotknięte często były prześladowane przez otoczenie i otoczone murem niezrozumienia lub agresji.
Karolina Dec – urodziła się i mieszka w Krakowie, blogerka i autorka recenzji. W swojej pierwszej książce, w dużej mierze autobiograficznej, dzieli się z czytelnikami własnymi doświadczeniami od dzieciństwa po wiek dojrzały, poruszając takie trudne tematy, jak przemoc szkolna oraz molestowanie seksualne.
W głowie masz gonitwę myśli i paraliżuje cię niewytłumaczalny niepokój?
Relacje z bliskimi zamiast nieść wsparcie, jeszcze bardziej cię stresują?
Zwykłe zadania przypominają goniącego cię niedźwiedzia?
W czasach, gdy ilość bodźców i stresu jest wyższa niż kiedykolwiek, lęk wydaje się normą – jednak nią nie jest. Tylko nie panikuj! Nie wszystko będzie źle. :)
Autorytet w dziedzinie psychologii przedstawia metodę trzech kroków, dzięki której zmierzysz się ze swoim niepokojem, przejmiesz nad nim kontrolę oraz sam zdecydujesz, jak na niego reagować:
Krok 1 – obserwuj swoje myśli i emocje,
Krok 2 – oceniaj sytuację i opanuj emocjonalny chaos,
Krok 3 – powstrzymaj automatyczne reakcje lękowe i naucz się odpowiadać zamiast reagować.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom, historiom ludzi takich jak ty i ogromnemu arsenałowi narzędzi opisanych w tym poradniku (ze sporą dawką zdrowego humoru!) przekonasz się, że z lękiem można wygrać, a stan zen to coś więcej niż miejska legenda.
„Idealne połączenie twardych faktów i pokrzepiającej mądrości, które pomaga zrozumieć, skąd bierze się nasz niepokój, a następnie skutecznie go okiełznać”.
Sarah Knight, autorka bestsellerowej „Magii olewania”
Dr Kathleen Smith – licencjonowana terapeutka, publikuje dla magazynów takich jak „New York Times”, „Slate” czy „Lifehacker”. Poradnik Nie wszystko będzie źle stworzyła
w oparciu o terapeutyczną metodę behawioralno-poznawczą popartą latami profesjonalnego doświadczenia.
W głowie masz gonitwę myśli i paraliżuje cię niewytłumaczalny niepokój?
Relacje z bliskimi zamiast nieść wsparcie, jeszcze bardziej cię stresują?
Zwykłe zadania przypominają goniącego cię niedźwiedzia?
W czasach, gdy ilość bodźców i stresu jest wyższa niż kiedykolwiek, lęk wydaje się normą – jednak nią nie jest. Tylko nie panikuj! Nie wszystko będzie źle. :)
Autorytet w dziedzinie psychologii przedstawia metodę trzech kroków, dzięki której zmierzysz się ze swoim niepokojem, przejmiesz nad nim kontrolę oraz sam zdecydujesz, jak na niego reagować:
Krok 1 – obserwuj swoje myśli i emocje,
Krok 2 – oceniaj sytuację i opanuj emocjonalny chaos,
Krok 3 – powstrzymaj automatyczne reakcje lękowe i naucz się odpowiadać zamiast reagować.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom, historiom ludzi takich jak ty i ogromnemu arsenałowi narzędzi opisanych w tym poradniku (ze sporą dawką zdrowego humoru!) przekonasz się, że z lękiem można wygrać, a stan zen to coś więcej niż miejska legenda.
***
„Idealne połączenie twardych faktów i pokrzepiającej mądrości, które pomaga zrozumieć, skąd bierze się nasz niepokój, a następnie skutecznie go okiełznać”.
?Sarah Knight, autorka bestsellerowej „Magii olewania”
Dr Kathleen Smith – licencjonowana terapeutka, publikuje dla magazynów takich jak „New York Times”, „Slate” czy „Lifehacker”. Poradnik Nie wszystko będzie źle stworzyła
w oparciu o terapeutyczną metodę behawioralno-poznawczą popartą latami profesjonalnego doświadczenia.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na temat depresji wydano bardzo wiele książek. Część z nich to klasyczne podręczniki akademickie, napisane z myślą o studentach medycyny i lekarzach.(...)Zadaniem kolejnej grupy książek dotyczących depresji jest pocieszenie. Dowiemy się z nich, że nie jesteśmy sami, że nasza choroba przeminie, że pozytywne myślenie pomaga zwalczać wszelkie przeciwności itd. (...)Jeszcze inna grupa książek to relacje osób z depresją dotyczące ich przeżyć związanych z chorobą. Są to często bardzo poruszające historie, choć czasem przeżycia są na tyle indywidualne, że trudno się z nimi utożsamić lub wyciągnąć z nich ogólne wnioski. (…) Ostatnia grupa, mam wrażenie, że najmniej liczna, to książki pisane przez klinicystów, którzy w swojej karierze spotkali tysiące chorych na depresje, bardzo starali się ich zrozumieć i teraz próbują to przekazać innym. Wydaje mi się, że wartość tych książek polega na tym, że łączą w sobie zawodowy i osobisty punkt widzenia.
Celem niniejszej publikacji nie jest pocieszenie jako takie, tylko przybliżenie do zrozumienia. Zrozumienie nie zawsze przynosi ukojenie, czasem nawet przeciwnie, jak napisał Kohelet: „Im więcej wiedzy, tym więcej cierpienia”. Moim zdaniem jednak lepiej wiedzieć. Jeśli ktoś uważa inaczej – niech nie czyta. Pozostałe osoby zapraszam do lektury. Zastrzegam, że to, o czym piszę, wiem głównie od wielu osób chorych. Staram się na to nakładać swoją wiedzę medyczna, ale słowa moich pacjentów maja pierwszeństwo. Jeśli mówią oni coś, czego nie znajduję w książkach – tym gorzej dla książek.
Bajki terapeutyczne, które adresowane są do dzieci, mogą być wykorzystane przez rodziców, dziadków, nauczycieli i terapeutów. Mają za zadanie pomóc maluchowi w rozwiązaniu jego niełatwych problemów. Dzięki opowiadaniom terapeutycznym dziecko zapoznaje się z sytuacjami trudnymi, wywołującymi kryzys emocjonalny, nierzadko niepokój, oraz znajduje cudowne rozwiązanie swoich problemów, podobnych do tych, z którymi zmagają się bohaterowie bajek.
Zbyt często się zdarza, że niezależnie od tego, jak ciężko ludzie pracują i jak bardzo starają się dbać o siebie oraz o romantyczne relacje z ukochaną osobą, w żaden sposób nie umieją utrzymać się na fali sukcesu. Sami nie wiedzą, jak to się dzieje, że gdy tylko uda im się spełnić swoje marzenie, natychmiast niszczą to, co z takim trudem osiągnęli. Inni z kolei, choć cieszą się imponującą karierą zawodową, nie są w stanie stworzyć szczęśliwego związku lub oddają się rujnującym zdrowie nałogom. Wydawałoby się, że pewna grupa osób po prostu jest skazana na to, aby najważniejsze obszary życia stały się pasmem nieszczęść i niepowodzeń, i nie ma na to żadnej recepty.
Ta książka powstała po przeanalizowaniu wyników wielu badań naukowych, dzięki czemu znajdziesz w niej odpowiedź na jedno zasadnicze pytanie: czym są prawa sukcesu rozumiane jako krytyczne umiejętności, które pozwalają na osiągnięcie doskonałości i trwałe utrzymanie tego stanu. Przekonasz się, że kluczowym czynnikiem jest strach - że to on tkwi u podstaw każdego sukcesu i każdej porażki. Zrozumiesz, że ten stres, o którym mówią media, nie istnieje. Dowiesz się, że jest jedna kluczowa umiejętność, dzięki której możliwe staje się odnoszenie trwałych sukcesów na wielu polach. Uświadomienie sobie tego faktu sprawi, że wkroczenie na ścieżkę trwałej kariery, szczęśliwego związku i znakomitego zdrowia okaże się dużo prostsze!
W tej książce:
czym jest strach i jakie są jego podstawy biologiczne
jak wygląda zdrowa reakcja na własny strach
wykorzystanie strachu do odnoszenia sukcesów
jak pielęgnować relacje międzyludzkie
technika przeprogramowywania swoich reakcji
Osiągaj trwałe sukcesy w pracy, zdrowiu i relacjach!
O autorach
Dr Robert Maurer jest wykładowcą na Wydziale Medycyny UCLA, trenerem behawioralnym w uzdrowisku Canyon Ranch oraz szefem firmy doradczej Science of Excellence. Swoją unikalną metodę prezentuje także na kursach i szkoleniach z zakresu osiągania szczęścia osobistego oraz sukcesów zawodowych, przeznaczonych dla pracowników korporacji, pacjentów i personelu szpitali czy nawet członków rządu Wielkiej Brytanii.
Michelle Gifford jest neurologopedką, konsultantką i pedagożką. Realizuje programy rozwojowe dla dzieci specjalnej troski. Wykłada na Eastern Washington University i prowadzi zajęcia z zakresu zaburzeń komunikacyjnych na studiach podyplomowych na Washington State University.
Jak radzimy sobie z tym, że życie potrafi nas nagle potwornie zaskoczyć? Co dzieje się, gdy zdarzy się coś absolutnie nie do pomyślenia? Jak ludzie dotknięci tragedią radzą sobie po niej? Czy jako społeczeństwo odpowiadamy za tych, którzy bezwiednie znaleźli się w centrum wydarzeń i o których reszta ludzi chce się czegoś więcej dowiedzieć?A kiedy już sobie uświadomimy, że nie jesteśmy wcale wyjątkowi, lecz tak samo bezbronni jak inni, jak zmienia to nasze podejście do życia?Ciepły, szczery i empatyczny zbiór opowieści o ludziach, którzy nagle musieli znaleźć w sobie siłę, by przetrwać najgorszy czas w swoim życiu.Australijska dziennikarka, Leigh Sales, wciąż spotyka w swojej pracy osoby, które niespodziewanie dla siebie przeżywają wyjątkowo trudne chwile w pełnym blasku fleszy. Zresztą nawet ona, mimo że zawsze zachowywała się ostrożnie, pewnego dnia doznała całkiem niespodziewanej tragedii. Z czasem przerażające doświadczenia zmusiły ją do poszukiwania odpowiedzi na pytania: jak my, zwykli ludzie, radzimy sobie w obliczu niebywałych nieszczęść? Jakie są nasze szanse na przetrwanie? Czego najbardziej się boimy i dlaczego? A kiedy wydarzy się najgorsze co dzieje się potem?Autorka, łącząc empatię z pełnym taktu poczuciem humoru, przeprowadza intymne rozmowy z ludźmi, którzy zmierzyli się z niewyobrażalnym od terroryzmu, przez klęski żywiołowe po zwykłe przebywanie w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Z tych wyjątkowych rozmów wypływają też wskazówki, jak przetrwać, kiedy nadejdzie najtrudniejszy czas w naszym życiu.Bo za którymś razem zdanie to mogłem być ja może nabrać realnych kształtów...
Obudźcie tygrysa proponuje nową i pełną nadziei wizję traumy. Postrzega człowiecze zwierzę jako unikalną istotę, wyposażoną zarówno w instynktowną zdolność do uzdrawiania siebie, jak i intelektualnego ducha, który potrafi ten wewnętrzny potencjał wykorzystać. Zadaje intrygujące pytanie: dlaczego zwierzęta żyjące w naturze, na wolności, chociaż wciąż doświadczają rozmaitych zagrożeń, nie cierpią na skutki traumy? I na nie odpowiada. Zrozumienie dynamiki, która sprawia, iż dzikie zwierzęta nie mają praktycznie objawów traumy prowadzi do odsłonięcia tajemnicy, dlaczego podlega im człowiek.Obudźcie tygrysa objaśnia objawy traumy i kroki niezbędne do ich wyleczenia. Po urazie ludzie często cierpią na symptomy nerwicowe z powodu pozornie zwyczajnych wydarzeń. Czytelnikowi tej książki ofiarowuje się wycieczkę z przewodnikiem po subtelnych, acz potężnych impulsach, które władają naszymi reakcjami na przygniatające życiowe sytuacje. Aby tego dokonać, trzeba zrobić serię ćwiczeń, które pomogą skupić się na odczuciach z ciała. Traumę można uzdrowić poprzez zwiększoną świadomość tych wrażeń.
Wishful Drinking is a touching and incisive account of bipolarity, addiction and motherhood.' Independent 'No motive is pure. No one is good or bad - but a hearty mix of both. And sometimes life actually gives to you by taking away.' Carrie Fisher in Wishful DrinkingIn Wishful Drinking, Carrie Fisher told the true and intoxicating story of her life with inimitable wit.
Born to celebrity parents, she was picked to play a princess in a little movie called Star Wars when only 19 years old. "But it isn't all sweetness and light sabres." Alas, aside from a demanding career and her role as a single mother (not to mention the hyperspace hairdo), Carrie also spends her free time battling addiction and weathering the wild ride of manic depression. It's an incredible tale: from having Elizabeth Taylor as a stepmother, to marrying (and divorcing) Paul Simon, and from having the father of her daughter leave her for a man, to ultimately waking up one morning and finding a friend dead beside her in bed.
Carrie Fisher's star-studded career included roles in numerous films such as The Blues Brothers and When Harry Met Sally. She was the author of four bestselling novels, Surrender in the Pink, Delusions of Grandma, The Best Awful and Postcards from the Edge, which was made into a hit film starring Shirley MacLaine and Meryl Streep. Carrie's experience with addiction and mental illness - and her willingness to talk honestly about them - made her a sought-after speaker and respected advocate.
She was truly one of the most magical people to walk among us. Further praise for Carrie Fisher:-[Shockaholic] is the finest, funniest chronicler of the maddest celebrity mores.' Sunday Times'Fisher has a talent for lacerating insight that masquerades as carefree self-deprecation' Los Angeles Times'She is one of the rare inhabitants of La-La Land who can actually write' New York Times
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?