Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Wytrenuj swój mózg oraz uwolnij się od lęku i depresji, by w pełni cieszyć się życiem. Lęk i depresja - niezależnie od stopnia natężenia i częstotliwości występowania - odbierają siły i radość życia. Dr Seth Gillihan, psycholog z wieloletnim doświadczeniem, prezentuje sied-miotygodniowy autorski program terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) pozwalający łagodzić cierpienia pacjenta i zapobiegać nawrotom. Badania wskazują, że CBT jest jedną z najskuteczniejszych form psychoterapii przynoszącej odczuwalną ulgę osobom z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi. Proponowany przez autora program leczenia to szczegółowy, określony w czasie oraz praktyczny plan działania. Uczestnicząc w kolejnych etapach terapii, pacjent ma szansę zmienić negatywne schematy myślenia i sposoby działania oraz utrwalić je dzięki regularnym ćwiczeniom. Wskazanie konkretnych celów na poszczególne etapy leczenia pomaga na bieżąco dostrzegać rezultaty, weryfikować wybrane narzędzia, zwiększać motywację do realizacji kolejnych faz terapii, a w końcu powrócić do życia wolnego od depresji i lęków. „Praktyczna pozycja napisana jasnym językiem, która krok po kroku pokazuje, jak radzić sobie z obniżonym nastrojem i nadmiernym lękiem w duchu terapii poznawczo-behawioralnej. Polecam!" Karolina Ziętek, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Schematów „Mind Works" Podręcznik ten pomaga: • Zrozumieć, czym jest terapia poznawczo-behawioralna. • Opanować podstawowe umiejętności poznawczo--behawioralne niezbędne do walki z chorobą. • Utrwalić nabyte umiejętności dzięki ćwiczeniom. • Stworzyć dostosowany do potrzeb zestaw narzędzi CBT. Dr Seth J. Gillihan jest psychologiem, pracuje na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Pensylwanii oraz prowadzi gabinet psychoterapeutyczny w Haverford. Specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii opartej na uważności, stosowanych w przypadkach zaburzeń lękowych, depresji oraz pokrewnych. Prowadzi wykłady z dziedziny CBT i neuronauki w Stanach Zjednoczonych oraz w innych krajach.
Prawdziwa historia matki, wychowującej autystycznego syna, której los nie szczędzi wyzwań. Niepewna rola rodziny, związki z mężczyznami, dla których codzienność okazuje się zbyt wielkim ciężarem, szkoła, na której wsparcie nie można liczyć i przyjaciele, którzy z czasem zmieniają się w dalekich znajomych.
Bohaterka zmaga się z chorobą syna, samotnością, depresją, problemami finansowymi... Syn pochłania wiele energii, a ją dręczą wyrzuty sumienia, że nie poświęca dość czasu i uwagi pozostałym trojgu dzieciom, których potrzeby i problemy - dopóki nie osiągną punktu krytycznego - zdają się blednąć przy otchłani lęków autystycznego Kamila.
Nie każdy jest Rain Manem to wzruszająca opowieść o potędze matczynej miłości, która trwa wbrew wszystkim i wszystkiemu. To również wnikliwe i pełne zrozumienia spojrzenie na pozornie niezrozumiały świat autyzmu, w którym uwięziona jest bliska osoba.
Oblicza lęku Fritza Reimanna, słynnego niemieckiego psychoanalityka i psychoterapeuty, to jedno z najbardziej dogłębnych studiów dotyczących lęku. Autor wprowadza nas w świat czterech podstawowych sił psychicznych rządzących ludzkim życiem i wyjaśnia, za jakie elementy naszej osobowości są odpowiedzialne i jakie podstawowe lęki są z nimi związane. Próbuje oswoić nas z lękiem, wskazać konstruktywne sposoby wykorzystania go. Pokazuje, że lęku nie wolno się bać, że trzeba się z nim zmierzyć. Jest to z pewnością cenna pozycja zarówno dla osób zawodowo zajmujących się psychologią, jak i dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem lęku w życiu człowieka.
Samobójstwo to wyjście z życia czy wejście w śmierć? Czym kieruje się człowiek, który za chwilę z własnej woli odejdzie z tego świata? I co dokładnie stoi za podjęciem decyzji, od której nie ma już odwrotu? Czytamy o samobójstwach indywidualnych i zbiorowych, symbolicznych i emocjonalnych. Dowiadujemy się o kolejnych przypadkach odbierania sobie życia, ale co z tego tak naprawdę rozumiemy? I czy możemy rzeczywiście cokolwiek zrozumieć? W tej książce James Hillman zgłębia doświadczenie samobójczej śmierci; podchodzi do problemu samobójstwa nie od strony życia, społeczeństwa i „zdrowia psychicznego”, lecz od strony relacji ze śmiercią i duszą. Dusza i samobójstwo to fundamentalnie ważne kwestie dla nas wszystkich, zwłaszcza teraz, w XXI wieku. Dusza, gdyż nie da jej się zredukować do genów i chromosomów; samobójstwo, ponieważ mimo kolejnego tysiąclecia nadal związane są z nim głębokie religijne, polityczne i prawne konflikty. Jak pisze Hillman: „trzeba więcej mówić o bardziej ciemnych, mających związek z cieniem aspektach samobójstwa: agresji, zemście, szantażu, sadomasochizmie, nienawiści do ciała. Zachowania samobójcze ujawniają istnienie naszego »wewnętrznego zabójcy«, mówią o tym, kim czy też czym jest ów cień i czego się od nas domaga”. Czterdzieści lat temu to właśnie z pomocą tej książki ten wybitny badacz zainaugurował w psychoterapii tzw. „soul movement”, czyli ruch mający na celu „ponowne odkrycie” ludzkiej duszy, zwrócenie uwagi na jej rolę i znaczenie oraz podkreślenie konieczności „troski o duszę”. Choć została napisana przed wielu laty, ta bardzo mądra i przenikliwa książka Jamesa Hillmana jest dziś niezmiernie wprost aktualna. Zamiast „wyjaśniać” kwestię samobójstwa (i tym samym mieć ją z głowy), autor pomaga czytelnikowi po prostu lepiej ją zrozumieć. Thomas Szasz, wybitny psychiatra i pionier na polu krytyki społecznej
Szukasz odpowiedzi na pytania: Jak być samemu, ale nie czuć się samotnym? W jaki sposób budować i rozwijać więzi z innymi? Jak odnaleźć pisane nam wszystkim szczęście?
Ta książka jest właśnie o tym. Znaleźć w niej można konkretne propozycje św. Tomasza z Akwinu, który źródeł szczęścia upatruje przede wszystkim w wierze, cnotach teologalnych i kardynalnych – tj. umiarkowaniu, męstwie, sprawiedliwości i roztropności.
K. Vost podaje przy tym 30 konkretnych działań, które można podjąć, by złagodzić samotność własną lub innych. Inspiruje tym samym do aktywnego poszukiwania własnych dróg do pełni szczęścia!
Czy wiesz, co się dzieje w twoim mózgu, kiedy czujesz lęk? Czy są ludzie, którzy nigdy się nie boją? Czy można wykorzystać czyjś strach? Czy wiedziałeś, że słonie boją się myszy, a rekiny – delfinów? „Nie bój się!” to książka o strachu zarówno dla cykorków, jak i dla wielkich twardzieli. Możesz ją czytać od początku, od środka albo od końca. To bez znaczenia; strach jest częścią życia! Spójrz na strach z różnych perspektyw. Wyobraź go sobie jako niepokój, panikę, fobię – lecz również jako odwagę. Towarzystwa dotrzyma ci chłopiec o imieniu Jurek, który przeżywa wiele przygód ze strachem. Jurek bardzo cię rozbawi! Ktoś, kto boi się krzaków, jak najbardziej może pójść do lasu. A ci, którzy przyznają się do swoich lęków, potrafią je nazwać i zrozumieć, lepiej radzą sobie w życiu. Wszystkich tych i wielu, wielu innych rzeczy dowiesz się z tej właśnie książki! Lukáš Urbánek – animator w telewizji oraz ilustrator wielu czeskich wydawnictw. Za komiks „Adamův deník” został nagrodzony w konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku w 2007 r. Tworzy autorskie trio z Miladą Rezkovą i Jakubem Kašem. Ich wspólne książki to m.in. seria o Doktorze Mewie, „Nie bój się” oraz „Książka o kupie. Niezwykła podróż przez układ pokarmowy”. Regularnie prowadzi warsztaty komiksowe. Mieszka w Pradze, jeździ na longboardzie, ma czwórkę dzieci. Milada Rezková – autorka książek, współpracuje z czeskim magazynem dla dzieci „Raketa”. Jest organizatorką wystaw, w tym ilustracji dziecięcej, i warsztatów literackich dla najmłodszych. Tworzy autorskie trio z Lukášem Urbánkiem i Jakubem Kašem. Ich wspólne książki to m.in. seria o Doktorze Mewie, „Nie bój się” oraz „Książka o kupie. Niezwykła podróż przez układ pokarmowy”. Uczy się żonglować, a zimą jeździ na nartach w złotej spódnicy. Jakub Kaše – projektant graficzny w czasopismach i wydawnictwach, także tych dziecięcych. Jego projekty są nagradzane (m.in. Golden Ribbon) w prestiżowych konkursach (Najpiękniejsza Książka Roku). Tworzy autorskie trio z Miladą Rezkovą i Lukášem Urbánkiem. Ich wspólne książki to m.in. seria o Doktorze Mewie, „Nie bój się” oraz „Książka o kupie. Niezwykła podróż przez układ pokarmowy”. Ojciec trzech synów, kocha morze, kotwice i łodzie. Gra w zespole The Tchendos.
Umiera ktoś bliski. Rozpada się nasz związek. Dowiadujemy się o chorobie. Tracimy pracę. Te i inne sytuacje mają wspólny mianownik: rozsypuje się nasz dotychczasowy świat. W nowej książce ceniona psycholog Ewa Woydyłło pisze o stracie rozumianej bardzo szeroko. Pokazuje, jak radzić sobie z emocjami po traumie. Autorka przekonuje, że cierpienie należy oswajać, a po stracie określić się na nowo w dalszym życiu i uwierzyć, że szczęście jest możliwe. Odwołuje się do własnej biografii, osobistych doświadczeń utraty i skutecznych sposobów, które pomogły jej wyjść z trudności. Żal po stracie. Lekcje akceptacji to książka, która pozwala odnaleźć się w nowej sytuacji oraz odzyskać spokój serca i umysłu. Ewa Woydyłło – jako psycholog zajmuje się terapią osób uzależnionych oraz mających problemy z relacjami w rodzinie lub w miejscu pracy. W ramach Fundacji im. Stefana Batorego kieruje Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Przyczyniła się do rozpowszechnienia w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na partnerstwie profesjonalistów z ruchem Anonimowych Alkoholików. Pisze książki pełne wiary w nieskończone możliwości, jakie możemy w sobie odkryć, aby świadomie i z powodzeniem kierować swoim życiem. Autorka m.in.: Zaproszenie do życia, Wyzdrowieć z uzależnienia, Sekrety kobiet, My – rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Podnieś głowę, Rak duszy. O alkoholizmie, Buty szczęścia. Za książkę Rak duszy została nagrodzona przez czytelników „Charakterów” Nagrodą Teofrasta.
Ta książka może zmienić twoje życie! Nowe spojrzenie na cierpienie i smutek jako niezbędne lekcje na drodze do szczęścia. • Czy zdarza się, że czujesz przygniatający smutek bez konkretnej przyczyny? • Starasz się podejmować nowych wyzwań, aby zapomnieć o cierpieniu, ale w efekcie kończysz z milionem niedokończonych spraw? • Często w ciągu dnia walczysz z natłokiem myśli i nieuzasadnionego lęku, przez które trudno ci ruszyć naprzód? A jeśli to wszystko dzieje się, abyś mógł poczuć prawdziwą radość, miłość i wdzięczność? Zajrzyj do najdalszych zakątków swojej duszy i przekonaj się, że znajdziesz w niej nie tylko przyczyny swoich emocji, ale także rozwiązania, dzięki którym pozbędziesz się blokad w drodze do odczuwania radości. Cuda zaczynają się w duszy – wsłuchaj się w nią i przekuj łzy w życiową mądrość i szczęście!
Lęk i niepokój mogą nas osaczać, zniechęcać do działania i ograniczać nasze decyzje. Kiedy natrętne myśli i rozedrgane emocje zyskują nad nami kontrolę, często nie umiemy sobie z nimi poradzić. Książka prezentuje plan, który pomoże Ci uwolnić się od pułapki, jaką jest życie w ciągłym napięciu. Dzięki poradnikowi zyskasz m.in.: praktyczne ćwiczenia, aby powstrzymać lęk przed życiem narzędzia do pokonania lęku w twoich związkach kontrolę nad twoimi codziennymi zmartwieniami ulgę w nadmiernym rozmyślaniu skuteczne sposoby radzenia sobie z lękiem w pracy lub w szkole porady, które pomogą ci odzyskać kontrolę nad życiem Przestań walczyć z lękiem i podejmij skuteczne działania, by żyć autentycznie. Wykorzystaj metody zawarte w poradniku, zapanuj nad niepokojem i zacznij żyć pełnią życia. Już teraz rozpocznij nowy rozdział w swoim życiu! Tanya J. Peterson Jest certyfikowanym doradcą zajmującym się zdrowiem psychicznym. Autorka cenionych i nagradzanych powieści (Losing Elisabeth, My Life in a Nutshell, Twenty-Four Shadows) oraz poradników z zakresu pomocy psychologicznej. Współpracuje z portalem poświęconym zdrowiu psychicznemu HealthyPlace.com.
Toksyczna relacja może się przytrafić każdemu. Początki związku z osobą o zaburzonej osobowości zwykle są piękne, jednak później nieuchronnie przychodzi katastrofa. Wyjście z takiej matni bywa skrajnie trudne i nie zawsze oznacza koniec problemów. Wiele osób po wydostaniu się ze związku z psychopatą nie potrafi pokonać traumy. Objawy są różne, od odrętwienia lub poczucia pustki po depresję, perfekcjonizm czy nadużywanie różnych substancji. Łączy je to, że odbierają radość życia i nie pozwalają poprawnie funkcjonować. Przełamanie tej bariery, zrozumienie, co właściwie się stało, uleczenie ran swojej duszy, wreszcie ponowne otwarcie się na miłość i szczęście bywa niezwykle trudne!Oto wyjątkowy poradnik, dzięki któremu o wiele łatwiej ozdrowiejesz po doznanej przemocy emocjonalnej ze strony psychopaty, odnajdziesz w sobie akceptację i przebaczenie dla siebie i innych, aby w końcu otworzyć się na nową, bezpieczną miłość. Zrozumiesz, na czym polega błędne koło toksycznej relacji i jak dochodzi do uzależnienia ofiary. Nauczysz się rozpoznawać objawy zespołu stresu pourazowego, dowiesz się, w jaki sposób funkcjonują ludzie o osobowości unikającej, współzależnej czy typu borderline. A przede wszystkim dostaniesz do ręki narzędzia - praktyki, dzięki którym znów staniesz się wolnym człowiekiem. Jest to potężny, płynący od serca program samouzdrowienia, odnalezienia siebie i odzyskania swojego życia!W tej książce:praktyki mindfulness, introspekcji oraz przydatne ćwiczeniaradzenie sobie z zespołem stresu pourazowego, ze współzależnością i z toksycznym wstydemidentyfikowanie swojego ochronnego jaodkrywanie swojego rdzennego japonowne, bezpieczne otwarcie się na miłośćOdzyskaj wolność. Odzyskaj siebie. Dokonaj zmiany!O autorzeJackson MacKenzie jest współzałożycielem serwisu PsychopathFree.com, gdzie funkcjonuje społeczność oferująca pomoc osobom, które przetrwały toksyczny związek. Napisał kilka cenionych książek o tej tematyce. Na co dzień współpracuje z firmą techniczną w Nowej Anglii. MacKenzie kocha koty, Boże Narodzenie, dalekie wędrówki i... jacuzzi.
Sześć miesięcy po śmierci matki Henri J. M. Nouwen, pragnąc ukoić ból ojca po stracie najbliższej mu osoby, zaczął pisać do niego długi list. Snując rozważania nad znaczeniem śmierci, umieścił je w kontekście śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W ciepłych słowach przekonywał ojca, iż to, że niezgłębiona miłość Jezusa okazała się silniejsza od śmierci, może nam pomóc oswoić się ze śmiercią i cierpieniem nią spowodowanym, otworzyć na nowe przeżywanie życia i ""wyzwoli[ć] nas do życia w nadziei"".
Książka ukazuje problematykę samotności i jej pedagogiczny wymiar. Za potrzebą wydania tej publikacji przemawia aktualność podejmowanej tematyki oraz konieczność rozwijania dyscypliny – pedagogiki, a zwłaszcza jej subdyscyplin.
Monografia jest skierowana głównie do pracowników nauk społecznych, humanistycznych, studentów, seniorów, duchowieństwa, ale także do każdej osoby, która doświadcza w życiu sytuacji kryzysowej, odrzucenia, bezradności czy właśnie samotności.
Czy samotne rodzicielstwo musi kojarzyć się ze smutkiem i trudnościami? Czy wszystkie poradniki muszą być pisane w sposób całkowicie poważny? Polska autorka o własnych doświadczeniach na wesoło!
Jak przeżyć trudne chwile i nie zwariować to bardzo osobisty poradnik dla samotnych, o samotnych oraz potencjalnie samotnych kobietach. Trudne tematy okraszone dużą dawką humoru!
Uwaga! Tylko dla osób z dystansem do siebie i do świata!
Program Poznajemy uczucia opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej i w sposób skuteczny, uporządkowany i ciekawy pomaga osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w poznawczym opanowywaniu emocji. Każde dziecko, które bierze w nim udział, otrzymuje podręcznik przeznaczony do realizacji sześciu dwugodzinnych sesji, zawierający ćwiczenia oraz przydatne informacje.Program jest przeznaczony przede wszystkim do pracy w małych grupach (25 uczestników). Można go jednak z łatwością zaadaptować do pracy z jednym dzieckiem lub do potrzeb młodzieży i dorosłych. Niniejszy tom zawiera materiały do przeprowadzenia interwencji nastawionej na zaburzenia lękowe u dzieci z zespołem Aspergera, autyzmem wysokofunkcjonującym lub całościowym zaburzeniem rozwoju niezdiagnozowanym inaczej. Program może być realizowany przez psychologów, lecz także nauczycieli, logopedów, terapeutów lub rodziców bez przeszkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej.
Pregnancy loss can leave us with many unanswered questions, and knowing where to find answers is not always clear.
This book is for you if, like me, you’ve been affected by any kind of pregnancy loss – currently or in the past. It provides practical advice and self-care strategies to help you cope during or after loss, alongside ideas that will enable you to make sense of what’s happened – including understanding your feelings and choices; outlining what you can expect during and after your loss; ways to navigate physical and mental health care (if appropriate); and thinking about how to remember your baby. It’s for charities, support groups, therapists, and healthcare professionals who want to provide support and care.
We all react – and cope with loss – in different ways, and this book respects diverse needs when it comes to getting information and help. You don’t have to feel like you are going through your loss alone. In this book you’ll find reflection exercises, self-help resources, and stories and suggestions from other people about how they survived, which should leave you feeling more confident and better able to seek additional support if you need it.
Jestem alkoholikiem, czyli człowiekiem, który zachorowałna nieuleczalną, śmiertelną chorobę, ale którą można skutecznie zatrzymać, tyle że potrzebny jest na to sposób (Felek).
Od picia towarzyskiego szybko przeszłam do picia w samotności. Utrata prawa jazdy za jazdę po alkoholu rozpoczęła ekspresowe staczanie się w dół. Moje hamulce puściły. Piłam nie tylko w domu, ale i w pracy (Aldona)
Zdarzyło się, że miałem odebrać dzieci z przedszkola, bo żona miała zebranie z rodzicami w swojej szkole. Wróciła do domu o 20.00 – mąż śpi pijany, a dzieci nie ma. Po jednym z takich kilkudniowych ciągów spakowała walizki i z Opola pojechała na wieś pod Sokołów Podlaski do swoich rodziców (Lech)
Jak wyzwolić się z alkoholizmu? W książce pragniemy odpowiedzieć na to i wiele innych, ważnych pytań:
Czy lęk to główna przyczyna, przez którą ludzie ulegają zniewoleniom?
Komu najtrudniej wyzwolić się z nałogu alkoholizmu?
Kiedy należy zacząć leczenie farmakologiczne?
Czy alkoholizm to tylko choroba?
Kiedy człowiek jest uzależniony, a kiedy jeszcze nie?
Dlaczego uzależnione osoby nie chcą wyjść z alkoholizmu?
Czy alkoholik, który uwolni się od alkoholizmu, nie powinien pić do końca życia?
Czym jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka?
Marek Budzicz- starszy szeregowy w stanie spoczynku, weteran misji w Afganistanie, członek Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Urodził się w 1981 r. w Tychach. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, od 2005 r. pełnił zawodową służbę wojskową w korpusie szeregowych w 18 Batalionie Desantowo-Szturmowym w Bielsku-Białej (obecnie 18 Batalion Powietrznodesantowy). Uczestnik V zmiany misji w Afganistanie. Od 2011 r. choruje na schizofrenię paranoidalną. Obecnie mieszka w Tychach, jest rencistą i pracuje jako agent ubezpieczeniowy.
Przygotuj się na inspirującą opowieść. Ale wcześniej sięgnij po pudełko chusteczek i poduszkę, w którą będziesz mógł walić pięściami z bezsilności. Czytając tę książkę, najpierw się rozpłaczesz, później ogarnie cię złość, a na koniec wypełni radość. (...) Kiedy stajesz we własnej obronie, uwalniasz nie tylko siebie, ale i innych. Anna wyzwoliła się od przeszłości - może wyzwoli także ciebie.REGINA BRETTNigdy więcej to uderzająca bez znieczulenia historia czternastoletniej dziewczyny z niewielkiego miasteczka, która doświadczała przemocy seksualnej ze strony księdza. Na drodze Anny stanął proboszcz parafii, lubiany w okolicy opiekun scholi, głoszący z ambony słowa o Bożym Miłosierdziu. I nie chciał z tej drogi zejść przez dwa długie lata.To opowieść o upokarzaniu i krzywdzeniu. O wykorzystywaniu, manipulacjach, o złości, krzykach i przemocy. O wilku w owczej skórze. Ale to również opowieść o cudzie przetrwania. O chęci życia, która trwa nawet wtedy, gdy stopa już staje na parapecie, a ręka otwiera okno na wysokim piętrze. O nadziei, długo uśpionej, ale wciąż żywej, która wyprowadza z ciemności.W swojej książce Anna nie waha się odkrywać przed czytelnikiem tego, co trudne, i tego, co piękne - z nadzieją, że jej historia przyniesie otuchę i nadzieję każdemu, kto ich potrzebuje.Do spisania i publikacji wspomnień Annę Zamojską zachęciły książki Reginy Brett, w szczególności ostatnia - Mów własnym głosem.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?