Kultowym i magicznym Krakowem wstrząsa przerażająca wiadomość - Marcin Świetlicki, bard królewskiego grodu, nie żyje! Zginął w wypadku kolejowym. Ale jest pewien problem - ślad po martwym poecie zginął. Przyjaciele Świetlickiego już szykują się do symbolicznego pogrzebu i wywiadów telewizyjnych. Jednak nie wszyscy wierzą w tę śmierć. Zagadkę trzeba jakoś rozwiązać...""Śmierć w Misiu"" to pełna ironii, absurdu i aluzji książka z pogranicza pastiszu kryminału i powieści środowiskowej czy nawet... pokoleniowej. Autor prowadzi ciekawą grę z czytelnikiem i bawi się wizerunkiem osławionego już kulturalnego środowiska Krakowa.Cezary Ostrowski (ur. 1962) - muzyk, dziennikarz, kompozytor, artysta wizualny. Założyciel zespołu Bexa Lala, znanego również pod nazwami: Leo Patett, Taz, Hagen Baden 235, Mechaniczna Pomarańcza. W 2000 roku nawiązał współpracę z Mikołajem Trzaską, artystą wizualnym i muzykiem jazzowym. Razem nagrali album Ostrza. W roku 2004 wydał z Marcinem Świetlickim płytę ""Czołgaj się"". Publikował na łamach gazet: ,,Max"", ,,Plastik"", ,,Machina"", ,,Nowy Nurt"", ,,Wprost"", ,,Lampa"". Ma za sobą wspólne projekty z m.in. takimi artystami jak: Marcin Świetlicki, Kora, Małgorzata Ostrowska, Piotr Bikont. Mieszka w Poznaniu.- Dlaczego masz takie megaoczy, Ireno? - zapytał.- Albowiem, kurwa, nabawiłam się zapalenia spojówek w Psie - odparła szczerze Żulia Strzebrzeszyńska przebrana za Irenę, by rozsupłać jedną z największych zagadek kryminalnych Małopolski i otrzymać nagrodę Wielkiego Kolibra.- A dlaczego masz takie megauszy?- Odpierdol się od moich uszu, patafianie - wyznała Żulia.- No, a dlaczego masz takie długie zęby? - nie dawał za wygraną Zając.- Kiedyś były o wiele dłuższe... - powiedziała z nagłym rozmarzeniem Strzebrzeszyńska - ... ech, gdybyś wtedy mnie znał... - westchnęła - ... spolerowały się.(fragment)
Fascynujące podróże w czasie i przestrzeni, sprawdzanie granic własnej tożsamości, nowe rozdania, a nawet narodziny na nowo ? któż z nas w skrytości ducha nie miewał takich marzeń? Cóż jednak stałoby się, gdyby w wehikuł czasu przedzierzgnął się nasz własny umysł? A gdyby wydarzyło się to bez naszej woli, wiedzy? A gdyby ? wbrew nim zgoła? Niezbadane są tajemnice ludzkiego mózgu, nieprzeniknione ? i nierzadko mroczne ? zakamarki naszej osobowości.
Tomkowi Bromskiemu życie wyślizgnęło się z rąk. Stracił dom, miłość żony i zaufanie syna. Bez wahania przyjmuje pracę w dziwnej agencji usługowej ?Dionizos?. Czy uda mu się przetrwać i przekonać samego siebie, że warto przestać pić i zmienić swoje życie? Czy w ogóle można odmienić swoje życie?
"A miało być tak świetnie" to błyskotliwa, wciągająca powieść z ciekawie skomponowaną intrygą. Zmysł psychologicznej obserwacji, ostry język, a w tle współczesna Polska ze swoim komunistyczno-kapitalistycznym dziedzictwem, które odbija się w życiu wszystkich bohaterów - to mocne strony tego debiutu literackiego.
Bez ognia ludzie prawdopodobnie wyginęliby do tej pory, albo tylko walczyli z małpami o miejsce na drzewie. Analogicznie jest z miłością. Jest dobrem o większym znaczeniu dla ludzkości niż ogień. Ludzie osiągnęli już taki poziom rozwoju cywilizacyjno-technicznego, że bez miłości doprowadzą się do samozagłady.
Tak jak w posługiwaniu się ogniem potrzebna była wiedza, aby uniknąć bólu i strat, tak i w niezbędnym dla rozwoju ludzkości przyswojeniu i zastosowaniu miłości potrzebna jest wiedza o niej, aby jak najszybciej przyniosła dobre, a nie złe, owoce. Przyswojeniu tej wiedzy podporządkowany jest scenariusz tej sztuki teatralnej, do której, wraz z Weroniką i innymi aktorami, zostaliśmy powołani przez Pana Jezusa od urodzenia, a nawet wcześniej; cały zaś cykl ?Podyktowane? jest próbą przekazania tejże wiedzy wszystkim ludziom.
Szymon Kuciel
Aberagiba to niezwykle inspirująca, w wielu miejscach ekscentryczna, a zarazem wyjątkowo ważna opowieść o współczesnych ludziach ? uwikłanych, zagubionych.
Aberagiba nie jest jednak instrukcją obsługi człowieka. Nie jest też przewodnikiem po terapii świadomego modelowania. To próba uświadomienia nam wszystkim naszej strasznej choroby ? tego, że jesteśmy, fizycznie, psychicznie, emocjonalnie i duchowo utorowani aspołecznym zniewoleniem. Możemy więc bez żadnych wyrzutów sumienia dopuszczać się tutaj, na Ziemi, najstraszniejszych zbrodni. Możemy jednak również, o ile tylko byśmy tego zapragnęli, zostać LUDŹMI KOCHANYMI, czyli takimi, jakimi zawsze pragnęliśmy być.
Ta pełna erudycji książka zmusza do wytężonej, długotrwałej i ciągłej uwagi. Jednocześnie jednak kipi miłością do życia, zachwytem, uwielbieniem i oddaniem.
Tomek Wojtek Łągiewka zadebiutował już jako malarz i reżyser, teraz debiutuje jako filozofujący pisarz. W przygotowaniu kolejna książka.
Patroni:
"Nieznany Świat"
Sophisti.pl
Twoje życie, Twój czas, tylko od Ciebie zależy jak go wykorzystasz.
Książka napisana przez zwykłego człowieka, takiego jak Ty, skierowana zwłaszcza do ludzi młodych, zastanawiających się "co ja tu robię?".
To studium samotności młodego, zagubionego człowieka, próbującego odnaleźć się w szarym, a niekiedy i pięknym świecie.
Oddajemy do rąk Czytelnika książkę niezwykłą, pełną pasji i zachwytu opowieść o zjawisku, jakim jest ? sam w sobie ? Shah Rukh Khan, ikona kina Bollywood. Autorka ze swadą i znawstwem kreśli przed nami ścieżkę artystyczną genialnego aktora, który przyczynił się do rozsławienia kinematografii indyjskiej i stał się bożyszczem milionów fanów na całym świecie. Do ich potężnego grona zalicza się niewątpliwie również Autorka ? jej fascynacja i podziw dla talentu artysty przezierają z każdego wersu niniejszego opracowania. Należy zdecydowanie podkreślić, że nie jest to ślepy zachwyt osoby nieprzygotowanej teoretycznie do recepcji dzieł literackich i filmowych. Wręcz przeciwnie: znakomite rozeznanie w teorii literatury i muzyki, szeroki kontekst kulturowy i socjologiczny, znajomość tekstów kultury różnych epok i cywilizacji umożliwia Autorce odbiór dzieł filmowych na poziomie profesjonalnego krytyka. Z drugiej strony ? doskonała znajomość zagadnień z zakresu marketingu i budowania wizerunku pozwala jej spojrzeć na aktora okiem specjalisty i dostrzec w nim nie tylko fenomenalnego artystę, ale też produkt marketingowy. Ta strona geniuszu Shah Rukh Khana nie mniej Autorkę zachwyca. Umiejętność tworzenia oraz konsekwentnego rozwoju i upowszechnienia na świecie swej marki dowodzi, że Shah Rukh Khan to nie tylko świetny aktor, ale też błyskotliwy strateg budowania wizerunku.
Podążajmy za Autorką, towarzysząc jej w obserwacji fascynującej drogi artystycznego rozwoju ikony filmu indyjskiego i rozsmakujmy się w odbiorze tych wszystkich wartości, jakie ma nam do zaoferowania kinematografia Bollywood.
Tomasz Królicki za opowiadanie Piramida zdobył pierwszą nagrodę w kategorii twórców powyżej 25 lat w konkursie na opowiadanie ?Okiem Mrożka? w 1996 roku, przyznaną osobiście przez pisarza. O wczesnych próbach literackich Tomasz Królickiego pozytywną opinię wystawił również nieżyjący już wybitny krytyk literacki Krzysztof Mętrak. Piramida oraz kilka innych utworów ocenianych przez krytyka znajdują się w niniejszym zbiorze obok opowiadań późniejszych.
Opowiadania, napisane z niezwykłą lekkością, przepełnione są nietuzinkową wrażliwością oraz interesującym spojrzeniem na absurdy panoszące się w otaczającej nas rzeczywistości. Zawierają wnikliwe obserwacje dotyczące świata, życia i natury człowieka. Jednocześnie doskonale odzwierciedlają niebanalne poczucie humoru autora. Przemykają przed oczami jedno po drugim, pozostawiając pragnienie, by przygoda z nimi i literackie obcowanie nie zakończyły się zbyt szybko.
Drodzy czytelnicy, (...) tak naprawdę nie istniejecie. Wy też zostaliście powołani do istnienia tylko jako bohaterowie czyjejś opowieści. I nie martwcie się, że umrzecie, bo może niedługo znów ktoś sięgnie po waszą historię. Jedno jest pewne. To, co myślicie, że jest celem waszych żyć, jest równie absurdalne jak pomysły bohaterów książek.
PATRONI:
Granice.pl
Przystań Literacka
Autorka jest dziennikarką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za ?walkę o możność pisania prawdy?, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w ?Dzienniku Zachodnim? w Katowicach, a od roku 1980 w prasie ?Solidarności?. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: ?Neue Westfälische? w Minden, ?Rhein-Neckar-Zeitung? w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej ?Nasze Słowo?. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany ?Leichter als Atem? (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem ?Wege zum Erfolg?(Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia, zatytułowane ?Sprung über den Abgrund? (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki, napisane w języku polskim: dwie powieści - ?Sen? i ?Wielki Manipulator?, wspomnienia ?Skok nad przepaścią? oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się w 2011 roku trzy jej powieści: ?Z busolą w sercu?, ?Samobójcy? i ?Siatka w sieci?.
W styczniu 2012 zdobyła pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść ?W żelaznym uścisku?.
Autorka podejmuje problem poszukiwania wzoru idealnego człowieka, interesujący pisarzy od wieków, na który nakładają się dodatkowo wątki polityczne, typowo polski lęk przed nazistami i manipulacjami. Bohaterka powieści, Sabina, jest poetką, piękną kobietą o wielu zainteresowaniach, ogromnej wrażliwości i bogatej wyobraźni. Przeżywa stany intelektualnej iluminacji, w których poznaje wydarzenia, o jakich nigdy nie słyszała, odkrywa prawdy, o jakich nie miała dotąd pojęcia. Dociera do nadprzyrodzonego wymiaru rzeczywistości. Jest predysponowana do życia wiecznego na innej planecie, a w jej świadomości zakodowany jest matematyczny wzór szczęścia wiecznego ludzkości.
Muszę się niechętnie przyznać, że do napisania tych kilku słów o rzeczach ważnych, ale w nieco żartobliwej formie i z niezbędnym w tych sprawach dystansem, skłoniło mnie wrodzone lenistwo i troska o własne
zdrowie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale odkąd pamiętam, przyciągałem do siebie osobników płci zbliżonej do mojej, będących w chwilowych, lub permanentnych kłopotach spowodowanych przez nieumiejętne obcowanie
z płcią przeciwną. Niekończące się rozmowy o złych, okrutnych Krysiach, Magdach, Ilonach, wyczerpały mój entuzjazm do tych sesji terapeutycznych.
Nie od rzeczy będzie dodać, że nieodłącznym towarzyszem tych posiedzeń były różne, niekoniecznie obojętne dla zdrowia używki. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, postanowiłem, że całą wiedzę jaką posiadłem w temacie historii męskiej niedoli zapiszę w formie żartobliwego poradnika dla facetów. Od tej chwili, każdy osobnik samotnie zmagający się z coraz bardziej przebiegłym przeciwnikiem, niewiadomo dlaczego określanym jako słaba płeć, może sięgnąć po tę książkę i w zaciszu swojego azylu dowiedzieć się dlaczego i po jaką cholerę tak cierpi.
Doktor Marek
ZEK to przestępca i więzień.
ZEK to człowiek z zasadami.
Szanowny czytelniku!
Inspiracją do stworzenia tej książki stało się życie rosyjskiej mafii. Ten temat jest swoistym pretekstem do poruszenia spraw, moim zdaniem, najważniejszych: niezmiennych i uniwersalnych, dotyczących praw przestrzeganych w każdym środowisku i każdej nacji. Naszej również. Książka porusza zarówno tematy psychologiczne, jak i te związane z filozofią, dotyczy właściwie każdej dziedziny życia.
Rosyjski półświatek ma swój początek w łagrach, były one bowiem miniaturką wielkich struktur przestępczych. A sama codzienność maleńkiego ? bo kilkutysięcznego ? odizolowanego od reszty świata społeczeństwa odzwierciedla, w wielkim pomniejszeniu, życie przestępczego świata wszystkich republik byłego ZSRR.
Tego rodzaju książki w polskiej literaturze jeszcze nie było.
Życzę miłej lektury
Autor
?ZEK? to historia człowieka, który pojechał na Ukrainę jako uczciwy obywatel, a wrócił z niej jako wyjęty spod prawa. Autor tego swoistego pamiętnika opowiada o tym, jak ciekawość i pragnienie wolności wepchnęły go w szeregi mafii. Jako członek niewielkiej, ale sprawnie działającej grupy uczestniczył w kilku spektakularnych akcjach, zaznał rozmaitych przyjemności tego świata i całkiem nieźle się bawił. Niestety, do czasu. Po prowokacji zaaranżowanej przez konkurencyjną grupę trafił do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i musiał nauczyć się radzić sobie w świecie, w którym więzień jest nikim, a strażnik decyduje o życiu lub śmierci?
Przez kraty do zrozumienia to bardzo osobisty zapis doświadczeń człowieka, który sam siebie zresocjalizował: ?Ja po jedenastu latach spędzonych w odosobnieniu zrozumiałem ? może dane mi było zrozumieć. Zobaczyłem światełko w tunelu i zawróciłem z tej drogi donikąd?. To prawdziwy cud. Jednak ten cud bez ogromnej pracy nad sobą byłby niczym i właśnie o zmaganiu autora z samym sobą jest ta książka. Opowiada o tym, jak nie poddał się on regułom bezwzględnej rzeczywistości więziennej i jak później, na tej wymarzonej wolności, która także okazała się niełatwa, walczył o godne, uczciwie życie, jak zbudował wszystko od nowa, jak zdołał uczynić siebie kimś ważnym dla innych ludzi.
?Nie kierowałem się chciwością, nie dla mnie był lekki chlebek, nie szedłem po trupach do celu, ale chciałem kochać, pracować i uczciwie budować swoją i swoich bliskich przyszłość. Chciałem, by moja rodzina była ze mnie dumna. Chciałem być mężem, ojcem, ale też synem i bratem, który z marnotrawstwa wrócił?.
?Pamiętam jako przestrogę ćwierć wieku mojego życia, kiedy we własnym zakłamaniu topiłem wiedzę i mądrość ludzi mi życzliwych, kiedy przez kloakę mej chciwości przepuściłem szacunek do samego siebie, do świata, do życia i do Pana Boga. Ale wiem też jedno: że gdyby nie było wizerunku Grześka odbitego w krzywym zwierciadle moich poczynań, nie byłoby teraz mnie ? człowieka, który odnalazł swoją duszę?.
Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się o światopoglądowej walce, w której większość z nas bierze udział.
Wielu twierdzi, że człowiek został przez niego (Boga) stworzony, gdy tymczasem sytuacja jest dokładnie odwrotna. To człowiek stwarza bogów ? substytuty rzeczywistości, gdyż ułatwia to mu zaakceptowanie tego, czego nie rozumie.
Prof. Kielan-Jaworowska ? paleontolog
Nie znaczy to jednak, że uczeni nie są w stanie znaleźć w swych naukowych badaniach takich motywów, które pozwalają zakładać, że Bóg istnieje.
Jan Paweł II
Książka powinna zainteresować tych, którzy wątpią. Obecnie trudno pogodzić wiedzę z wiarą w Boga. Ateiści uważają, że nie jest to możliwe, ale to błędny pogląd. We wstępie piszę o rozdwojeniu jaźni, jakie często pojawia się u ludzi wykształconych. Czy rzeczywiście zdobywając wiedzę traci się wiarę? Czy można połączyć wiarę w Boga z nauką? Nie każdemu wystarcza alegoria o Adamie i Ewie.
Ślady Boga mają na celu skonfrontowanie ateistycznych poglądów z poglądami naukowców widzących w nauce poparcie dla swojej wiary. Swój pogląd budowałem na podstawie wypowiedzi ludzi wiedzących znacznie więcej ode mnie i z tego powodu zawarłem w niniejszej książce wiele cytatów.
Autor
PATRON:
INDEPENDENT.pl - Polska Kultura Niezależna
DRUGA KSIĄŻKA Z CYKLU "PODYKTOWANE"
To Bóg sam był tą Radością,
pośrodku nas stał Miłością!
Bo Boża to Geometria,
gdy Pan Bóg kształty prześwietla.
Gdy Bóg jest w środek wpisany,
uleczy nam wszelkie rany.
Trójkąt, wielobok, czy kwadrat,
z Bogiem jest przyjaźń – bez wad.
Jak Ja was umiłowałem,
wy czyńcie sobie nawzajem.
Ja zaś przemienię wspólnoty
w Latarnie Mojej roboty.
I drogowskazem będziecie,
szalupą Mą w fal odmęcie.
Rozbitków z życiowej toni
wasz przykład nieraz obroni.
Błogosławię tej pracy, którą dla Mojego Dzieła wykonujecie. Błogosławię wspólnocie, która się powoli tworzy, wspólnocie serc, wspólnocie miłości. Wspólnocie takiej, jakie były za pierwszych Chrześcijan. Pragnę, aby takich wspólnot było jak najwięcej. Pragnę, aby takie wspólnoty budowały Królestwo Boże na Ziemi. I błogosławię. Wszystkim błogosławię.
Niniejsza praca powstała jako odpowiedź na brak badań i informacji lub znikomej ich ilości w zakresie studiów homo- i biseksualnych w obszarze instynktu ojcowskiego u mężczyzn homo- i biseksualnych. Przeprowadzone badania ukazują ubóstwo informacji i potrzebę zobrazowania problemu coraz to bardziej zliberalizowanego polskiego społeczeństwa. Podczas szukania koncepcji i kształtu przedstawienia wyników badań należy się kilka słów objaśnień. Jak już nadmieniłem, przygotowując się do badań, niezwykłym zaskoczeniem był znikomy zbiór wiedzy dotyczącej nie tyle ojcostwa, ale instynktu ojcowskiego we wspomnianej już grupie badanych. Po wielu konsultacjach zarówno z samymi zainteresowanymi, jak i koleżankami i kolegami z innych krajów, udało się wyodrębnić obszary i te elementy, które ukażą całość problemu, a nie tylko jego część. Pragnę zaznaczyć, iż odniesienia do nowatorstwa, sposobu rozpatrywania i przedstawienia treści tej dysertacji w szerokim jej aspekcie spowodowane są wymogami kulturowymi, jak i niezwykle ubogim księgozbiorem w polskiej literaturze naukowej.
AUTOR
Pytanie o sens bycia Martina Heideggera, ucieczka od wolności Ericha Fromma, przebudzenie Buddy. Autor ukazuje swe doświadczanie związane z fenomenem tworzenia siebie wedle idei pochodzących z czystego kantowskiego rozumu. Doświadczenia z własnego życia, absurd, alienacja, patetyczność, pytanie ?kim jestem, skąd pochodzę??, zrzucenie pancerza, martwej powłoki, iluzji. Dzięki wyborom, sile i intuicji doszukuje się ludzkiego bytu. Forma dzieła koresponduje z otwartością oraz przekonaniem, że nie ma wartości stałych i należy wybierać w nieskończoność, nie zwracając uwagi na przeszłość, żyć w niepewności, być obecnością, istnieniem. Książka jest zapowiedzią kolejnych przemyśleń, już nie tyle związanych z losem jednostki, tylko z otoczeniem, z jakim przychodzi jej się zmierzyć.
Co czuje dziecko, gdy rodzice się rozwodzą i oddają je do domu dziecka? Jaki ślad w psychice dziecięcej zostawia bicie przez dorosłych, alkoholizm, kłótnie w domu? Czy dzieci zastanawiają się nad sprawami ludzi dorosłych, czy są w pełni świadome rzeczywistości, która je otacza?
Krótki tekst Myśli i lęki małego człowieka daje nam odpowiedź na te pytania. Autorka wchodzi w psychikę 11-letniego chłopca, którego rodzice oddali do domu dziecka i opisuje świat z jego perspektywy. Posługuje się przy tym formą pamiętnika. Szczery, bezpretensjonalny język przybliża nas do świata dzieci. Dzieci porzuconych, niekochanych, bitych. A one potrzebują tylko prostych uczuć: przyjaźni, szacunku, zaufania, miłości. Zadają proste pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi.
Dzięki lekturze wrócimy się do naszego dzieciństwa, zastanowimy nad sprawami, które nas kiedyś bolały i spojrzymy z większą empatią na małe istoty, które mądrością życiowa przerastają niejednego dorosłego.
Epitafium to druga część tryptyku, powstającego na przestrzeni kilkunastu lat. Opowiada o życiu jej głównego bohatera ? Krzysztofa Goldberga, druga część cyklu różni się jednak od pierwszej, zatytułowanej Poza konfesjonałem zarówno w warstwie językowej, jak i pod względem kompozycji. W pierwszej części mieliśmy do czynienia z narracją głównego bohatera, w drugiej oprócz słów Krzysztofa Czytelnik poznaje również punkt widzenia jego partnerki Anny. Dodatkowo pojawia się tu jeszcze jeden opowiadacz, przytaczający w trzeciej osobie dialogi bohaterów. Dzięki temu ukazane są dwa światy wewnętrzne, kobiety i mężczyzny, i zyskujemy pełniejszy wgląd w główny problem, prezentowany na kartach książki: dlaczego dwoje kochających się ludzi nie może spotkać się ze sobą ? gdzieś w połowie drogi ? i wyjść naprzeciw swoim pragnieniom i wzajemnym oczekiwaniom?
Każdy, kto choć raz w swoim życiu kochał, z powodzeniem odnajdzie się w świecie Anny i Krzysztofa. Zachęcamy także do potraktowania tej opowieści jako swoistego poradnika psychologicznego, dzięki któremu może uda się spojrzeć na ten szczególny przypadek relacji międzyludzkich, jakim jest związek erotyczny, z większym niż zwykle dystansem.
„QUO VADIS OPUS DEI?” to książka która zawiera fragmenty z książki Bronisławy Markowskiej „Podyktowane” oraz wybór późniejszych fragmentów z dzienniczka Weroniki Kuciel.
Znajdziecie tutaj wypowiedzi Pana Jezusa, podyktowane Weronice od grudnia 2009 roku. Pan Jezus za jej posłannictwem namawia nas do modlitwy, a zwłaszcza do odmawiania różańca. Pokazuje nam jak powinna wyglądać miłość i przyjaźń między ludźmi. Znajdziecie tutaj również modlitwy, kazania, wiersze dyktowane przez Syna Boga, ale również przez inne osoby, które dawno od nas odeszły np. Jana Kochanowskiego, Homera, Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza czy Williama Shakespeare'a.
milia, trzydziestoletnia wdowa z trojgiem dzieci, przyjeżdża do odziedziczonej po rodzicach leśniczówki. Musi na nowo poukładać swój świat. Zadanie to niełatwe, zwłaszcza że postanowiła poszukać szczęścia w kompletnie obcym dla siebie otoczeniu. Jednak już pierwszego wieczoru wyraźnie czuje magię tego niesamowitego miejsca, obcość ustępuje bliskości, strach przed nowym i nieznanym ulatuje, a duszę ogarnia nieziemski spokój. Dom promieniuje tajemniczą, ale pozytywną aurą. Dzięki temu Emilia będzie w stanie nie tylko zmierzyć się teraźniejszością, lecz także ze swoją przeszłością - bolesną i traumatyczną, pozwalającą jednak odnaleźć własną tożsamość. Debiutancka powieść Ewy Formelli to pełna ciepła opowieść o niezwykłym miejscu i niezwykłych ludziach, o potrzebie domu w niematerialnym wymiarze, o wielkiej przyjaźni, miłości i trudnych wyborach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?