Organizm to całość. Nie możemy dbać tylko o jego część i ignorować pozostałe źródła zatruwania naszego ciała. Nie wystarczy eko-żywność, kiedy używasz wciąż kosmetyków pełnych ftalanów i parabenów. Nie wystarczy super dieta, jeśli do jej przygotowania nie użyjesz eko-produktów.
Czytając KSIĄŻKĘ OGÓLNOROZWOJOWĄ, dowiesz się:
• Jak schudnąć i utrzymać zamierzoną wagę.
• Dlaczego lepiej kupować Eko-żywność.
• Jak urządzić mieszkanie, aby dobrze na ciebie wpływało.
• Jak pokierować własnym umysłem, aby odnieść
upragniony sukces.
• Jak osiągnąć pełnię zadowolenia w związku.
• Dlaczego seks jest zdrowy.
• Jakich kosmetyków używać żeby nie dostać raka.
Przeczytaj tę książkę a przekonasz się, że można żyć zdrowo, szczęśliwie i bez stresu.
Istnieje zdrowa i niezdrowa droga przez życie. Teraz tylko od ciebie zależy, którą wybierzesz. I pamiętaj: SUKCES zależy nie od tego, co masz, ale od tego, jak myślisz.
Wiem, jak trudno jest podjąć walkę z samą sobą, gdy pokusy silniejsze od postanowień.
Wiem dokładnie, jak to jest, kiedy kolejna próba zmian kończy się fiaskiem i ponownie powraca się do punktu wyjścia. Nigdy nie sądziłam, że będę na tyle silna, by osiągnąć wymarzony cel. Tłumaczyłam to brakiem czasu, wiekiem, brakiem możliwości…
Jednak przyszedł dzień, w którym okazało się, że naprawdę trzeba tak niewiele, a niemożliwe staje się możliwe, i to z łatwością, o której nigdy bym nie pomyślała. Sekret to Mindful Eating. Moja historia to dowód na to, że działa, i że da się łatwo pokonać przeciwności losu.
Dziś staram się inspirować innych bo wiem, jak trudno jest podjąć wyzwanie. Uwierzcie mi – nie trzeba wiele. Kilka chwil dziennie poświęconych tylko sobie w zupełności wystarczy. Bez wyrzeczeń i męczarni. Sukces jest w zasięgu ręki. Powodzenia!
Kala
Jest to najdziwniejsza książka o nieszczęśliwej miłości i dojrzewaniu. Autor próbuje znaleźć przyczyny cierpienia zakochanego człowieka w samym sednie, w mózgu posługując się dotychczas zdobytą wiedzą ze świata zewnętrznego. Zaczynając od religii, poprzez filozofię dociera do uznania mózgu oraz jądra Ziemi do metakomputera, by wymyślić w końcu wytłumaczenie wszelkich doznań człowieka przy pomocy metamatematyki. Akcja książki rozgrywa się na tytułowej wyspie, która jest metaforą świata, raz przyjaznego i opiekuńczego, kiedy indziej groźnego i niebezpiecznego. Bohater poszukuje na niej wzorca, przyjaciela, przewodnika, ducha. Jak kończy się to poszukiwanie dowiemy się wkrótce w drugiej części ""Wyspy"".
Jaka jest natura Imienia Bożego i jego różne postacie, które przez wieki dane zostały ludziom?
O książce:
Prawo do posiadania własnego imienia jest czymś naturalnym i nadprzyrodzonym – odgrywa w życiu OSOBY tak doniosłą rolę, że należy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, a zwłaszcza procesowi wyboru i posiadania. Imię możemy nazwać nosicielem etymologicznych treści udzielających właścicielowi światła w znaku, posłaniu i zawołaniu. Używanie imienia to wchodzenie w silne i głębokie relacje, to dotykanie czyjegoś wnętrza, możliwość poczucia czyjejś energii czy ducha partycypowanej osoby. Imię jest centrum osoby, gdzie skupiają się myśli i uczucia, jest to centrum całej energii życiowej. Wymawianie imienia jest pewnego rodzaju sposobem wchodzenia w relację z niewidzialną strukturą „piramidy osoby”. To właśnie przez Objawienie imienia Boga, przez partycypację w Jego Obrazie i podobieństwie zostaje otwarte źródło do niebiańskiego bóstwa, ducha i miłości, gdzie czerpie swoją moc i życie.
Poznanie struktury imienia jest wyzwaniem dla zrozumienia osoby, ale osoba jest wyzwaniem dla poznania zachodzących relacji. Szczególnie imię Boga od zawsze fascynowało ludzi. Wzbudzało podziw swoją wielkością i doskonałością. Tak jak piramidy egipskie we swoim wnętrzu kryły osobę, tak piramida imienia stanowi swoistą budowlę zawierającą w sobie strukturę osoby, jej „JA”. Objawiane imię Boga to jakby obraz wnętrza osoby w jej najgłębszej tajemnicy, nieuchwytnej dla zewnętrznej obserwacji. Pomimo przekazu poprzez Objawienie, zapisywanie ludzką ręką i wnoszonych korekt, przetrwało tysiące lat.
Stylizowana na osobiste zapiski minipowieść „Piąte piętro, czyli 13 dni w szpitalu psychiatrycznym” stanowi zapis pierwszych dni pracy młodego lekarza psychiatry. Pozwala zajrzeć za drzwi, które zwykle są zamknięte, i zobaczyć, kim są współcześni pacjenci szpitala psychiatrycznego, jakie problemy zaprowadziły ich w to miejsce. Przy okazji można przyjrzeć się z bliska personelowi, który sam również boryka się z różnymi osobistymi problemami. Inspiracją autorki były osobiste doświadczenia związane z pracą psychologa.
Czym jest prawda? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje pięcioro studentów zamieszkujących poddasze jednej z krakowskich kamienic. Laura – studentka ASP, która swoje emocje wyrzuca na płótno, lecz oto nagle odkrywa zupełnie nowe powołanie. Ale czy pomoże jej ono uporać się z własną traumą przeszłości? Olga – pozornie najsilniejsza – załamuje się. Co jest przyczyną: trudne studia medyczne czy może skomplikowane relacje rodzinne i czy wyjdzie z tej próby obronną ręką? Kala – twardo stąpająca po ziemi studentka polonistyki, wielbicielka raczej Czechowa niż Witkacego. Wydaje się, że los jej sprzyja, ale jaką prawdę dla niej przygotował? Adam – do niedawna zafascynowany studiami ekonomicznymi, teraz przestaje widzieć w nich sens. Czy to lenistwo, zwyczajne zniechęcenie, czy może jakiś głębszy kryzys tożsamości, bo gdzieś tam czeka na odkrycie nowe – prawdziwsze ja. I wreszcie Jale, pełen sprzeczności wrażliwy luzak z kulturoznawstwa, dla którego punktem zwrotnym w świadomości będzie poznanie niewidomej harfistki Sary – kruchej i delikatnej, a zarazem silnej i fascynującej. Czy złamie kolejne serce, czy pozwoli by to jemu je złamano. Które z nich znajdzie odpowiedzi na swoje pytania? Dla kogo będą wyzwoleniem, a dla kogo przekleństwem? Powieść Anny Łakomy, niedawnej maturzystki, a obecnej studentki socjologii na UW pokazuje, że autorka świetnie zna realia, o których pisze. Jej bohaterowie to pełnowymiarowe postaci, które stawia w ekstremalnych niekiedy sytuacjach i sprawdza, jak się zachowają. Co skłonni będą poświęcić, by poznać tytułową prawdę, by zgodnie z nią żyć? Interesująco nakreślone portrety młodego pokolenia, a w tle Kraków i jego niepowtarzalne klimaty.
Książka wyróżniona w konkursie im. Andrzeja Adamusa w 2005 roku.
?Urodziłam się o zmierzchu? to powieść-poemat o rzeźbach ? żywych drzewach, które przez wychowanie, bolesne okoliczności oraz własne złe decyzje przekształcają się w kawałki martwego drewna. Pozornie, to historia jednego nieudanego roku studiów, wspomnienia z dziewięciu miesięcy roku akademickiego, które przeplatają się z obrazami z dzieciństwa, z przemianami dziejowymi w tle. Powieść bez imion i nazwisk, bez opisów wyglądu osób i miejsc, nie wiadomo na jakiej uczelni ani w jakim mieście. Jednak zasadniczo jest to historia jednego świata wewnętrznego, wyrzeźbionego bolesnym dłutem ojca, świata, do którego otaczająca rzeczywistość wdziera się jedynie w postaci zasłyszanych dialogów mijanych ludzi. Opowieść o zamknięciu się przed barwnym i gwarnym otoczeniem; relacja o tym, jak zmagania z niematerialną spuścizną rodziców oraz rozważania o przeszłości obezwładniają i doprowadzają do samozniszczenia. To również przedstawienie cierpienia związanego z konwersją matki i utratą wiary u córki. Wreszcie jest to opowieść o lęku paraliżującym nawet pojawiające się uczucie. Monika Szela (ur. 1976), z wykształcenia filolog języka angielskiego i rosyjskiego. Zawodowo trudni się przekładem tekstów prawnych. Prywatnie miłośniczka matematyki. Amatorsko zajmuje się rysunkiem. W 2005 otrzymała wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim na powieść współczesną.
Szkielety, które mają piękne sny i ludzie, którzy próbują zasnąć. Czar księżyca za dnia, ślepy wiraż i tramwaj zwalniający ludzi przed wykolejeniem. Przytomny człowiek na dzień przed pomyłką.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć jak żyje się gejom w dzisiejszej Polsce. Wyjątkowo realistyczne opowiadanie o miłości, która nie śmiała wymówić swojego imienia.
Robert Biedroń
O książce:
Marek, zwyczajny chłopak, dobrze zapowiadający się piłkarz, odkrywa u siebie skłonności homoseksualne. Nie może pogodzić się ze swoją innością i podejmuje nieudaną próbę samobójczą. Terapia psychologiczna utwierdza go w przekonaniu, że nic się nie da zmienić. Powieść opisuje dość powikłane losy bohatera, walkę z samym sobą, z nietolerancją społeczną i brakiem akceptacji najbliższych. Marek szuka też miłości i mimo przeciwności losu wierzy, że taka miłość istnieje. Powieść zaczyna się w latach 70. i toczy się przez całe życie bohatera.
Wątki, które składają się na "Oto człowiek", to historie prawdziwe, połączone z fikcją literacką.
W książce omówiono sens życia człowieka wierzącego i niewierzącego. Podkreślono, że Kreatorem świata jest jeden Bóg istniejący w Trójcy Świętej, a uwieńczeniem budowy materialnego świata jest człowiek i jego niematerialna duchowość. Nawiązuje do tego zawarta w książce krytyka teorii ewolucjonizmu. Niematerialna duchowość człowieka jest między innymi analizowana w kontekście stanów z pogranicza życia i śmierci. Opisane jest także życie duchowe człowieka jako niedające się sprowadzić do materialnego podłoża. W książce zawarta jest również analiza naukowości religii oraz opis wzorcowej sylwetki duchowej wyznawcy Chrystusa.
Anna Pawłowska-Koziar
Z wykształcenia pedagog, z natury straszliwy uparciuch. Uwielbia rozmowy damsko-męskie, wymianę spojrzeń i chemię pomiędzy ludźmi. Nie lubi lekceważenia, obłudy i krzywdzenia kogokolwiek. Zresztą… to słowa spisane na kartkach tej książki najlepiej ją opisują.
Niech wyobraźnia czytelnika pracuje na najwyższych obrotach, a ciekawość rozbudzana zostaje z każdym kolejnym tekstem.
Książka jest zbiorem wierszy i opowiadań tworzących pewną złożoną i intymną historię, która kreśli obraz autorki często wystawianej na ciężkie próby losu. Teksty przepełnione są miłością, smutkiem, nostalgią oraz tęsknotą za spełnieniem w życiu, a jako całość stanowi symboliczne zamknięcie pewnych rozdziałów w życiu i otwarcia nowych.
Będąca u szczytu wywalczonej kariery zawodowej kobieta musi się zmierzyć z chorobą nowotworową. Przyczyn szuka zarówno w genetycznym obciążeniu, jak i we własnej psychice oraz stylu życia. Wspomina i analizuje wszystkie przypadki raka w rodzinie. Dowiaduje się o przypadkach samoistnego pokonania nowotworu, ma nadzieję, że może i jej się to uda. Początkowo buntuje się przeciw złemu losowi i podejmuje usilne próby walki z chorobą. W końcu jednak dochodzi do przekonania, że musi umrzeć. I wówczas, kiedy ogarnia ją rezygnacja, a właściwie pokorne, spokojne pogodzenie się z przeznaczeniem, w jej psychice oraz w ciele zachodzi przedziwny proces uzdrowienia, natomiast w życiu następuje spełnienie wielkiej miłości. Stojące mocno w opozycji do losów bohaterki zakończenie powieści stwarza ekscytujące napięcie. Całości dopełnia zajmująco nakreślone tło społeczno-polityczne peerelowskiego Śląska, zwłaszcza trudnego procesu integracji Ślązaków z ludnością napływową.
Młody, przystojny biznesmen, chwilowo bezrobotny, gra w filmie reklamowym przebrany za kobietę. Zakochana w nim młoda aktorka pracująca w jego biurze również wcieli się w inną postać. Wyrozumiały szef korporacji i niezawodny przyjaciel podsuwający niebanalne pomysły. Wokół tych postaci kręci się wiele innych, a wszyscy wplątują się w najbardziej nieprawdopodobne sytuacje, istną komedię pomyłek, przebrań, kamuflażu, nieporozumień i wyjaśnień. W tym wszystkim rodzi się wielka miłość - beznadziejnie, wydawałoby się, uwikłana w bieg wydarzeń. Cudownie beztroska komedia, iskrząca się humorem, zaskakująca, rozśmieszająca i wzruszająca zarazem.
Mgr inż. Maciej Wierzbicki – ur. 31.12.1985 w Krakowie. Absolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Zainteresowania – duchowość, literatura o tematyce religijnej, ogrodnictwo, muzyka, sport, języki obce.
Niniejsza książka jest zbiorem myśli i rozważań filozoficznych dotyczących codziennego życia w świetle wiary katolickiej. Zawiera podpowiedzi dotyczące tego, w jaki sposób kierować się w życiu niezniszczalnymi wartościami oraz realizować rady zawarte w Piśmie Świętym. Przekazywane do rąk Czytelnika opracowanie bazuje na własnych doświadczeniach Autora oraz obserwacji życia codziennego. Jest swego rodzaju poradnikiem, który może pomóc w odnalezieniu drogi do prawdziwej wolności, poznawaniu samego siebie, w dobrym wypełnieniu życiowego powołania tak, by nie pogubić się w dzisiejszym, nieco zmaterializowanym świecie, a co najważniejsze, może pomóc w odnalezieniu w swoim wnętrzu żywego Boga, który może wiele zdziałać w naszym życiu oraz jest źródłem mocy i pokoju. Książka skierowana jest do osób w różnym wieku, które mogą odnaleźć w niej podpowiedzi dotyczące tego, jak z szacunkiem i miłością traktować ludzi żyjących wokół nas, dobrze wykorzystać posiadane talenty i umiejętności w codziennym życiu, jak się modlić oraz z pomocą światła Ducha Świętego dostrzec bogactwo darów, jakie człowiek otrzymał od Boga.
Stanisław Ptaszyński - urodził się 4 listopada 1933 roku w Rybniku. Po matce, Marii Ptaszyńskiej z domu Lach, odziedziczył miłość do historii ziemi ojczystej - Śląska. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Swoje utwory publikował na łamach ,,Nowin"", ,,Dziennika Zachodniego"", ,,Gońca Górnośląskiego"". Można go było słyszeć na falach radia RFM. Pisał felietony do ,,Tygodnika Rybnickiego"". Ostatnio ukazał się jego zbiór opowiadań gwarowych pod tytułem Godki Starzika z Rybnika - Oszkubek Utopek spod Rudy. ""Opowiadania Śląskie"" są świadectwem nierozerwalnej więzi autora z ziemią śląską, fascynacji jej historią, tradycjami i bogactwem kulturowym. Znajdziemy tu historyczno-sensacyjne opowiadanie Czarny Jastrząb, osnute na tle burzliwego życia rycerza rozbójnika Runsztajna, z silnie zaakcentowanym wątkiem miłosnym i konfliktem zbrojnym oraz gwarowe opowiadanie Utopek i młynorz. PATRONI: Zawartość koszykaKoszyk jest pusty Warszawska Firma Wydawnicza Zarejestruj się Odzyskaj hasło Promowane Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania Moc z LortycjiMoc z Lortycji Paulina Marta Deptuła Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania Policjant 3Policjant 3 Marcin Erlin Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania Wszystko jest możliweWszystko jest możliwe Danuta Pasieka Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania Prośba o chwilę ostatniąProśba o chwilę ostatnią Sława Rudnicka Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania Pisz do mnie... Wiersze zebrane 2012-2013Pisz do mnie... Wiersze zebrane 2012-2013 Janina Dobrowolska Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania NiepewnośćNiepewność Waldemar Andrzej Brewiński
Książka Joanny Pettersson to zbiór opowieści, które łączy kilku bohaterów, podpatrywanych w gąszczu wydarzeń ? mniej lub bardziej historycznych ? przełomu XVIII i XIX wieku. Widzimy ich w sytuacjach, w których próbują wygrać z losem parę chwil zwykłego, codziennego szczęścia. Łatwo nie będzie, wszak przeciwnikiem w tej grze jest to samo przeznaczenie, które stworzyło miłość bez happy endu, wojnę bez glorii i chwały, okrucieństwo i podłość ? o tym wszystkim też jest ta książka, wykorzystująca elementy oświeceniowej historii filozoficzno-podróżniczej na kształt Kandyda, klasycznej powieści przygodowej, romantycznej opowieści grozy i subtelnego romansu. Sięganie do epickiej tradycji objawia się też nawiązaniami intertekstualnymi i sięganiem obfitą garścią po niemalże zapomniane już tytuły, które współtworzą fabułę.
Preferencje literackie autorki ujawniają się nie tylko w zręcznym żonglowaniu gatunkowymi matrycami, ale też w narracyjnej swawoli. Widzimy te same historie z perspektywy różnych bohaterów i spisane różnymi literackimi językami ? pierwszoosobowy narrator bywa tutaj i bezpośrednim obserwatorem wydarzeń, i podmiotem pisanego z dystansu pamiętnika, a nawet naiwną autorką dziewczęcego sztambucha. Najważniejsze jednak, że w każdej z tych potyczek z literacką materią ocalone zostaje to, co dla opowieści najważniejsze ? prawda o nietuzinkowym bohaterze, którego przeżycia i przemyślenia zmuszają do śmiechu i do płaczu, pozwalają tęsknić za mądrzejszym i pełniejszym życiem i cieszyć się chwilą obecną.
Z recenzji poprzednich książek:
Bardzo dobrze zapowiadająca się debiutantka. Charakteryzuje ją klasyczny styl, bogata narracja, osadzenie w bliżej nieokreślonej przeszłości, świat legend i baśni.
www.lubimyczytac.pl
"Witraż z Jednorożcem" Joanny Pettersson to cudowna podróż przez kolorowy świat, pełna niespodzianek, chwytająca za serce i odświeżająca duszę. Zaskakujące przygody bohaterów i ich uczucia to ich życie ukazane od poetyki kulinariów poprzez głębię uczuć i ingerencję opiekunów z zaświatów. Barwna, tajemnicza i piękna niczym witraż powieść. Gorąco polecam zanurzenie się w ten zachwycający świat.
Wiesława Zielińska-Dybowska
Wcześniejsze publikacje:
- "Opowieści z Nordponte"
- "Witraż z jednorożcem"
O Autorce:
Ukrywająca się pod pseudonimem profesor filologii szwedzkiej. Mieszka w Norwegii, ale czuje się Polką i regularnie bywa w kraju.
PATRONI:
magazyn "Kontury"
Krytycznym Okiem
Coolturka.com.pl
Kiedy byłam w pierwszej ciąży brakowało mi takiego właśnie „prowadzenia za rękę” – wszystko robiłam metodą prób i błędów, moja córka była siłą rzeczy królikiem doświadczalnym, a ja każdego dnia czułam się rzeczywiście jak w szkole przetrwania. Myślę, że ten poradnik powinien być lekturą obowiązkową nie tylko dla debiutujących rodziców, ale też dziadków. Autorka nie próbuje nam wmówić, że bycie mamą czy tatą to same kolorowe i radosne chwile, tylko pokazuje z czym naprawdę będziemy mieli do czynienia. Po prawie sześciu latach od pierwszego porodu – a chwilę przed drugim – dzięki poradnikowi przypomniałam sobie, co było mi przydatne, czego
na pewno nie będę potrzebować i na czym powinnam się skupić (na sobie również, nie tylko na dziecku!).
„Szkoła przetrwania dla mam” jest bardzo uniwersalnym poradnikiem dla każdego. Autorka przybliża zasady dobrego wychowania, jak również racjonalnego odżywiania. Pomaga zrobić plan dnia, czy
zapanować nad domowymi porządkami. Dzięki książce można również poznać zasady eleganckiego ubioru czy doboru fryzury i makijażu. Jednym słowem uczy „życia”. Polecam.
Joanna, mama Kaliny i (prawdopodobnie) Matyldy
Nie będzie to nic odkrywczego, ale poradnik świetny! Napisany bardzo przejrzyście, przez co przyjemnie (i szybko!) się go wchłania, dosłownie! Wiele porad wcieliłam w życie, jednak to nie koniec,
bo często do niego wracam, po więcej. Szczerze polecam WSZYSTKIM mamom.
Agnieszka, mama rocznego chłopca
Na ten luźny zbiór opowiadań złożyło się szereg tekstów o bardzo różnym charakterze. Większość opowiadań oparta jest na faktach, inspirację czerpałam z własnych przeżyć. Niewątpliwą ich zaletą jest ich autentyczność, są to wierne opisy wydarzeń, bez upiększeń i sztucznej dramaturgii. Jedynym wyjątkiem są nowelki sensacyjne, będące fikcją literacką, ale i tu inspiracją były doświadczenia zdobyte w czasie zagranicznych podroży, na przykład niebezpieczny wentylator w hotelowym pokoju na Minorce, gwiżdżący ptak w plażowej restauracji na wyspie Phuket czy luksus rejsów wycieczkowymi statkami po wyspach Karaibskich w połączeniu z notatką prasową o liście pasażerów zaginionych w niewytłumaczalny sposób podczas morskich podróży. Mam nadzieję, że ten zbiorek opowiadań dostarczy czytelnikom pogodnej, odprężającej lektury, wzbogaconej od czasu do czasu lekkim dreszczykiem emocji. Teresa Urban Teresa Urban pochodzi z Warszawy. Z zawodu jest mikrobiologiem. Zrobiła doktorat na Karolinska Institutet. Opublikowała szereg artykułów naukowych i popularnonaukowych z dziedziny mikrobiologii, w języku angielskim, szwedzkim i polskim. Po przejściu na emeryturę zajęła się pisaniem wspomnień, nowelek i wierszy. W 2010 r. wydała swą pierwszą dwujęzyczną (polsko-szwedzką) książkę w formie elektronicznej: ,,Dino i inne opowiadania"" będącą zbiorem tekstów, których większość inspirowana była osobistymi przeżyciami i wspomnieniami z licznych podróży. Kilka humorystycznych opowiadań oraz wierszy zostało opublikowanych na łamach czasopism polskich i szwedzkich. Jest współautorką antologii o Ani z Zielonego Wzgórza, wydanej przez Uniwersytet w Uppsali w 2009 r. z okazji konferencji poświęconej L.M. Montgomery. W roku 2012 ukazała się kolejna książka, tym razem w wersji tradycyjnej, zatytułowana ,,Moja Jurata"", będąca hołdem złożonym ukochanej Juracie w jubileuszowym 80. roku jej istnienia. Są to młodzieńcze wspomnienia z wakacji z lat 50. i 60. ""Ja i inne małpy"" jest zbiorem rozmaitych tekstów, starych i nowych. Autorka wypowiada się swobodnie w różnorodnych formach, czuje się swobodnie zarówno w nowelkach sensacyjnych, esejach humorystyczno-satyrycznych, opowiadaniach o zwierzętach, jak i reportażach z podróży.
?Dusze nie zawsze udają się na tamten świat. Niekiedy na ziemi trzyma je coś silniejszego niż grawitacja. To nie pozwala im odejść, nie pozwala zaznać spokoju, niekiedy zamyka w pętli wspomnień, a niekiedy w amoku cierpienia. Co może zrobić osamotnione dziecko w ciągłej retrospekcji własnej śmierci, własnego bólu? Rodzi się w nim przerażający gniew bezsilności i strachu, który może ranić...?
To jest tak, że każdy z nas ma swego rodzaju wizję świata, który go otacza. Doskonale jest, jeśli ta wizja choć częściowo pokrywa się z wizją, jaką mają inni. Wówczas czujemy, że nie jesteśmy sami, że coś nas łączy z resztą świata, że nie jesteśmy odosobnieni. (?)
(?) To było pewnej nocy. Zbudził mnie sen o palącej się skórze. Według senników, o czym dowiedziałam się następnego ranka, wróży to zmiany ? przemiany osobowości, zmiany w życiu.
Wtedy zrozumiałam, że to dzieje się naprawdę. To, co przeżyłam tamtej nocy, to nie był zwykły sen. To nie była zwykła noc, po której wraca się tak po prostu do codzienności.
Już nigdy nie będę tym samym człowiekiem. Zobaczyłam coś, co na zawsze zmieniło mój stosunek do otaczającego mnie świata, żyjących na nim istot oraz utwierdziło w przekonaniu o jakże małym znaczeniu dóbr doczesnych tego świata.
Zawsze czułam obecność Prawdy. Nie wiedziałam tylko, jak do niej dotrzeć. Leżało to na dnie mojej podświadomości. (?)
To opowiadanie nie jest przestępstwem popełnionym z premedytacją, to zbrodnia popełniona w afekcie. Spontaniczny strumień myśli wypływających ze źródła istoty życia.
Jedna noc z życia współczesnej kobiety, podczas której świat rzeczywisty miesza się z marzeniami sennymi. Tam właśnie poszukuje ona prawdy i kwestionuje sens bezmyślnego podążania za tłumem.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?