Edward i Justyna stanowią zjawiskowo piękną, kochającą się parę. On studiuje politologię, a ona jest studentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas „solidarnościowego karnawału” dziewczynę porywa antyreżimowa walka. Zakochuje się niespodzianie w jednym z przywódców Niezależnego Związku Studentów – nieatrakcyjnym, niższym od niej Mateuszu, i przeprowadza się do niego. Edward szaleje z rozpaczy, upokorzenia i bezsilności. Jest zagorzałym komunistą, synem sekretarza partii. Gdy Mateusz zostaje internowany zdesperowana dziewczyna zwraca się do niego z prośbą o interwencję jego ojca w sprawie ukochanego. Po zwolnieniu Mateusza, młodzi biorą ślub i emigrują do Monachium. Tymczasem Edwardowi otwierają się oczy, nie chce w dalszym ciągu służyć reżimowi. A poza tym obłędnie kocha Justynę, nie może bez niej żyć. Załatwia sobie paszport turystyczny do Niemiec, gdzie otrzymuje azyl. Odszukuje ukochaną, zdobywa pozycję asystenta na uniwersyteckim wydziale politologii i walczy o odzyskanie dziewczyny, nie przebierając w środkach. Po dokonaniu się przemiany ustrojowej w Polsce następują tragiczne dla trojga bohaterów powieści wydarzenia...
Dziennikarka Ewa Bogucka od dziecka boryka się z przeciwnościami losu. Odnosi wrażenie, że przez całe życie towarzyszy jej jakiś niematerialny, nieuchwytny wróg. Na szczęście doświadczenie uczy ją, że istnieje też pewien dobry duch, który wyciąga ją z wszelkich opresji. Na ciekawie przedstawionym tle społeczno-politycznym PRL-u aż do okresu pierwszej Solidarności i stanu wojennego rozgrywa się jej walka z bezpieką. Znajdując się z jednej strony pod wpływem antykomunistycznego nastawienia rodziców repatriantów ze wschodnich kresów, którym trudno jest przystosować się do życia na Górnym Śląsku, a z drugiej pod naciskiem indoktrynacji komunistycznej, szuka ucieczki od tej schizofrenicznej sytuacji w łapczywym pochłanianiu książek i w marzeniach o ucieczce do innego piękniejszego świata, który śni się jej po nocach. Gorączkowo poszukuje miłości w przygodach erotycznych i wreszcie w małżeństwie. Jednak spełnienie tego pragnienia wciąż okazuje się niemożliwe. Znajduje je dopiero w miłości do ojczyzny, w urzeczywistnianiu siebie w narodowej wspólnocie, angażując się w ruch Solidarności. Niestety, i tym razem jej wróg skazuje ją na klęskę. Następuje sugestywnie opisane internowanie w koszmarnym więzieniu, a następnie pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Jednak jej dobry duch wynagradza jej wszystkie cierpienia i co najwspanialsze przybiera materialną ludzką postać. Jej mętne wspomnienia z najwcześniejszego dzieciństwa i dziwaczne sny nabierają realnego kształtu
Czy będziemy żyć w świecie, w którym nikt nie będzie mógł się czuć bezpiecznie, gdyż będziemy inwigilowani nie tylko w tradycyjnym stylu, ale i poprzez przenikanie mrocznych agentów do naszej świadomości? Byłoby to przerażające, jednak taką właśnie wizję przyszłości przedstawia Stefania Jagielnicka-Kamieniecka w powieści Transplantacja duszy. Celina, bohaterka powieści, jest ścigana przez agentów, zwanych manipulatorami. Chcą wyciągnąć z jej mózgu tajemniczy kod, który umożliwiłby złoczyńcom osiedlenie się na innej planecie, po wyeksploatowaniu Ziemi. Obroną przed nimi może być jedynie szlachetna dusza. Celina, mimo upadków i słabości, ma właśnie taką duszę, więcjej życie jest zagrożone.Powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Warto po nią sięgnąć.
Książka o miłości i namiętności, nierzadko przeplatanej dramatycznymi przeżyciami. Główna bohaterka - Brygida za namową swojej matki wychodzi za mąż za austriackiego milionera. Ma wszystko o czym marzy niejedna kobieta na jej miejscu: wszystko co drogie i luksusowe, kochającego męża, prócz tego jednego i najważniejszego, za sprawą którego człowiek jest szczęśliwy - miłości. Brak tego uczucia do męża powoduje, że kobieta poznaje innego mężczyznę. Bardzo szybko okazuje się jednak, że prócz seksu nie łączy ich nic. Zraniona odrzuceniem kochana Brygida przybiera inną tożsamość i wygląd, postanawiając zemścić się na nim. Jak zakończy się ta historia? Czy główna bohaterka odnajdzie prawdziwą miłość? Czy znajdzie w sobie siłę do walki o lepsze życie?
Ślązaczka Antonina Gawełczyk urodziła się w Polsce i czuje się Polką. Bardzo kocha ojczyznę i nie wyobraża sobie, by żyć w innym miejscu. Wpada w rozpacz, gdy jej matka postanawia przenieść się wraz z nią i jej siostrą do rodziny w Niemczech, właśnie wtedy, kiedy dostaje się na studia na wymarzony Uniwersytet Jagielloński. W tym czasie przeżywa również pierwszą romantyczną miłość. Niestety nie trwa ona zbyt długo. Matka nie zgadza się na to, by Tosia spotykała się z przystojnym studentem, chowa przed nią jego listy, udając, że chłopak przestał się nią interesować. Na domiar złego, dziewczyna zostaje brutalnie zgwałcona przez pijanego sąsiada i zachodzi w ciążę. Nigdy nie przyznaje się do tego faktu ani matce, ani siostrze. Jedyną powiernicą jej sekretów jest przedwojenna nauczycielka - szkolna wychowawczyni, która, rozumiejąc położenie załamanej dziewczyny, pomaga jej usunąć ciążę i zapomnieć o doznanych krzywdach. Lekarstwem ma być także rezygnacja ze studiów w Polsce i wyjazd do Niemiec. Antonina czuje się patriotką, w czasie stanu wojennego wspomaga rodaków, opowiada się po stronie ,,Solidarności"", co komplikuje jej zarówno życie prywatne jak i zawodowe. Nigdy już jednak nie powraca do rodzinnego kraju. Jak potoczą się jej dalsze losy? Ile jeszcze będzie musiała wycierpieć, by w końcu znaleźć upragnioną miłość i wewnętrzny spokój? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ,,Zgwałconej"" - najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej
Jak to możliwe, by czuć się Francuską, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość?Co wpływa na ugruntowanie świadomości narodowej? Takie pytania zadaje Autorka na kartach swej najnowszej powieści, przesyconej subtelnym, wyrafinowanym erotyzmem w przedstawianiu uczuciowych rozterek głównej bohaterki.
Piękna, utalentowana i . niezrealizowana. W tych kilku słowach zamyka się całe życie Iny, w którym namiętność i pasja przeplatały się z tygodniami depresji. Kolejny atak, spowodowany utratą głosu, staje się dla operowej divy okazją do refleksji nad przeszłością. Świetnie zapowiadająca się kariera od wielu lat tkwi w tym samym punkcie, młody kochanek znajduje przystań w ramionach młodszej śpiewaczki, która zastępuje Inę także w operze, z matką od wielu lat nie utrzymuje kontaktu. Poczucie bezradności i osamotnienia tylko potęgują chorobę bohaterki. Nieoczekiwanie jej rozważania przerywa niezwykły gość. z piekła rodem, który składa jej niezwykłą propozycję.
"Przechytrzyć Pana Boga" jest to powieść pełna cierpienia, powagi. Trudna i lekka zarazem. Wątki kryminalne i szpiegowskie przeplatają się z intrygującymi rozważaniami natury egzystencjalnej. Ucieczka przed światem miesza się z afirmacją życia, witalności, piękna i miłości. W zależności od tego, czy ktoś wybierze fabułę i skupi się na sensacyjno-szpiegowskim klimacie, czy drugie dno ? krytykę biurokratyzacji życia, pozornej demokracji i wszechobecnych środków nadzoru, powieść ta powinna mu przypaść do gustu.
Patrycja, młoda dziennikarka, osamotniona, nękana przez tajemniczą organizację, szuka w otaczającym ją świecie przestrzeni, w której spokojnie mogłaby zapuścić korzenie. I odetchnąć. Przemieszczając się z miejsca na miejsce, z Polski do Stanów, a następnie do Niemiec, usiłuje odnaleźć spokój dla ciała i ducha. Ukoić nadszarpnięte nerwy. Nieudany związek, znużenie wyścigiem szczurów na rynku pracy, problemy rodzinne oraz powracający niczym senny koszmar Inwigilatorzy zmuszają ją do ciągłej wędrówki. Nie wie jednak, że Wielki Brat czuwa. I nigdy nie wybacza tym, którzy mu odmówili. Beata popełniła ten błąd, postanowiła pójść za głosem sumienia. nie rozsądku. Przyjdzie jej za to zapłacić wysoką cenę.
Więcej niż szczęście"" to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej. Z konieczności udaje się do Niemiec, gdzie ma nadzieję uwolnić się od prześladowców. Nie wie, że przed nimi nie ma ucieczki. Szary świat socrealizmu przeciwstawia się tutaj rzeczywistości niemieckiej, w którą ucieka główna bohaterka powieści. Nie wie jeszcze, że sny o Zachodzie to utopia, a rzeczywistość za Odrą tylko pozornie różni się od tej, z jaką miała nadzieję pożegnać się w ojczyźnie. Znów zmierzy się z okrucieństwem świata i walka będzie nierówna. Kto wygra?
Uciekając przed bezpieką Julia wraz z córką Joasią emigruje do Stanów Zjednoczonych. Wszystko wydaje się lepsze niż niepewność i strach związane z internowaniem. Szybko jednak okazuje się, że amerykański sen nie jest dla wszystkich, a w szczególności nie dla polskich emigrantów.W tym obcym dla siebie świecie Julia musi odbudować swoje życie od nowa. Na szczęście po każdej burzy wstaje słońce, a w życiu Julii pojawia się Dan, przystojny dziennikarz polskiego pochodzenia. To była fascynacja od pierwszego spojrzenia, jeszcze tego samego wieczoru ku jej osłupieniu poprosił ją o rękę. W jednym momencie wszystko zaczynało się zmieniać na lepsze, Julia wyprowadziła się od nieuczciwej współlokatorki i wróciła do swojej wielkiej pasji - pisania. Jedynych problemów przysparzała zbuntowana nastoletnia córka.I choć powinna skakać ze szczęścia Julia cały czas czuła niepokój, że niespodziewane szczęście zniknie niczym bańka mydlana. Wkrótce okazuje się, że niepokój nie był bezpodstawny, a Dan skrywa przed nią wiele mrocznych tajemnic.
Pytania o tożsamość, sens istnienia i wiarę – oto najważniejsze problemy, jakie stawia przed nami autorka w tej niezwykle wciągającej opowieści o miłości
rozgrywającej się na tle ciekawie opisanych, trudnych relacji polsko-niemieckich. Ta poruszająca lektura nie tylko opowiada o przełomowych wydarzeniach w Polsce.
To także próba wniknięcia w psychikę kobiety ciężko doświadczonej przez los – zgwałconej w młodości, a później zaatakowanej przez chorobę nowotworową.
I choć tematyka nie wydaje się lekka, autorka potrafi z wyczuciem wejść w głąb duszy bohaterki, oddać jej nastrój oraz targające nią emocje.
Elżbieta Gawełczyk musi się zmierzyć z okrutnym losem. Mimo że w młodości bardzo chciała pozostać w Polsce, po zgwałceniu, usunięciu ciąży i opuszczeniu
przez ukochanego jedynym rozwiązaniem, by rozpocząć nowe życie, okazał się wyjazd do Niemiec. Tam ukończyła studia, podjęła pracę dziennikarki. Wszystko
układało się dobrze do momentu, w którym zaczęła tęsknić za krajem. Wybuch stanu wojennego, powstanie „Solidarności” – wszystkie te wydarzenia na
nowo rozbudziły w niej patriotyzm. I choć nie powróciła do ojczyzny, nigdy nie zrezygnowała z walki o nią.
A tymczasem z Elżbiety nie potrafił zrezygnować pewien tajemniczy, atrakcyjny playboy, przed którym wiecznie uciekała, gdyż podejrzewała go o niecne zamiary.
Główna bohaterka powieści, Bożena Kubicka, jest dziennikarką, osobą o wielu zainteresowaniach, ogromnej wrażliwości i bogatej wyobraźni. Znajdując się od dzieciństwa z jednej strony pod wpływem antykomunistycznego nastawienia rodziców, repatriantów ze wschodnich kresów, którym trudno jest przystosować się do życia na Górnym Śląsku w obcym środowisku i nienawistnym systemie, a z drugiej pod naciskiem oficjalnej indoktrynacji komunistycznej, szuka oderwania się od tej schizofrenicznej sytuacji w łapczywym pochłanianiu książek i w marzeniach o ucieczce do innego piękniejszego świata.
Życie nie rozpieszcza Marii. W domu mąż alkoholik, który wyładowuje na niej wszystkie swoje życiowe niepowodzenia i notorycznie zdradza, w pracy jest szpiegowana przez bezpiekę - nigdzie nie może czuć się bezpiecznie. Jedynym światełkiem w tej przerażającej rzeczywistości jest syn Grześ, dla którego decyduje się opuścić Polskę w poszukiwaniu upragnionego szczęścia i spokoju. Pomocną dłoń wyciągają teściowie mieszkający w Niemczech, do których Maria dołącza wraz ze wszystkimi swoimi nadziejami na lepsze życie. Szybko jednak okazuje się, że nowe otoczenie jest dla Marii i jej syna równie zabójcze, co w Polsce. Bezpieka działa także poza granicami kraju, a ludzie są tak samo okrutni i bezduszni. Czy Marii uda się wydostać z matni, którą zgotował jej los?
Autorka w sposób sugestywny przedstawia nam doświadczenia samotnej matki, prześladowanej przez bezpiekę. Mówi o trudach jej życia na emigracji w Niemczech oraz latach ciężkiej psychozy, które doprowadzają ją do śmierci. Jakim człowiekiem będzie jej córka, jak będzie sobie radziła z życiowymi wyborami? Prędko zaczynamy odkrywać kolejne odpowiedzi, choć proces ten nie kończy się niemal do ostatniej karty książki. Główna bohaterka powieści Między opętaniem a oczarowaniem, Dorota, jest piękną kobietą uwikłaną w liczne erotyczne przygody. Marzy jednak o Szymonie - swej młodzieńczej miłości. Los rozłączył ich wiele lat temu i od tego czasu nie mieli z sobą kontaktu. Powieść `Między opętaniem a oczarowaniem` stanowi ożywczy powiew wyrafinowanego erotyzmu na wydawniczym rynku nasyconym dosadnymi opisami seksu. Pulsuje ona bogactwem oryginalnych, barwnych postaci i ciekawymi opisami, zarówno romantycznego uczucia jak i cielesnych uniesień. Jest ona jednocześnie czymś więcej. Pokazuje ludzką stronę życia wraz z jego determinantami. Ścisłe związki między skutkiem, a przyczyną możemy obserwować na sinusoidach ludzkich pragnień i lęków. Czy romantycznej parze, rozłączonej przez okrutny los, uda się w końcu odnaleźć? - oto, obok innych ciekawych wątków, postaci i poważnych problemów, podstawowe pytanie towarzyszące czytelnikowi tej skomplikowanej opowieści o wielkiej miłości.
Będąca u szczytu wywalczonej kariery zawodowej kobieta musi się zmierzyć z chorobą nowotworową. Przyczyn szuka zarówno w genetycznym obciążeniu, jak i we własnej psychice oraz stylu życia. Wspomina i analizuje wszystkie przypadki raka w rodzinie. Dowiaduje się o przypadkach samoistnego pokonania nowotworu, ma nadzieję, że może i jej się to uda. Początkowo buntuje się przeciw złemu losowi i podejmuje usilne próby walki z chorobą. W końcu jednak dochodzi do przekonania, że musi umrzeć. I wówczas, kiedy ogarnia ją rezygnacja, a właściwie pokorne, spokojne pogodzenie się z przeznaczeniem, w jej psychice oraz w ciele zachodzi przedziwny proces uzdrowienia, natomiast w życiu następuje spełnienie wielkiej miłości. Stojące mocno w opozycji do losów bohaterki zakończenie powieści stwarza ekscytujące napięcie. Całości dopełnia zajmująco nakreślone tło społeczno-polityczne peerelowskiego Śląska, zwłaszcza trudnego procesu integracji Ślązaków z ludnością napływową.
Autorka jest dziennikarką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za ?walkę o możność pisania prawdy?, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w ?Dzienniku Zachodnim? w Katowicach, a od roku 1980 w prasie ?Solidarności?. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: ?Neue Westfälische? w Minden, ?Rhein-Neckar-Zeitung? w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej ?Nasze Słowo?. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany ?Leichter als Atem? (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem ?Wege zum Erfolg?(Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia, zatytułowane ?Sprung über den Abgrund? (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki, napisane w języku polskim: dwie powieści - ?Sen? i ?Wielki Manipulator?, wspomnienia ?Skok nad przepaścią? oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się w 2011 roku trzy jej powieści: ?Z busolą w sercu?, ?Samobójcy? i ?Siatka w sieci?.
W styczniu 2012 zdobyła pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść ?W żelaznym uścisku?.
Autorka podejmuje problem poszukiwania wzoru idealnego człowieka, interesujący pisarzy od wieków, na który nakładają się dodatkowo wątki polityczne, typowo polski lęk przed nazistami i manipulacjami. Bohaterka powieści, Sabina, jest poetką, piękną kobietą o wielu zainteresowaniach, ogromnej wrażliwości i bogatej wyobraźni. Przeżywa stany intelektualnej iluminacji, w których poznaje wydarzenia, o jakich nigdy nie słyszała, odkrywa prawdy, o jakich nie miała dotąd pojęcia. Dociera do nadprzyrodzonego wymiaru rzeczywistości. Jest predysponowana do życia wiecznego na innej planecie, a w jej świadomości zakodowany jest matematyczny wzór szczęścia wiecznego ludzkości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?